Ml Avonturen van een Drietal ^KÊHCaSCHOOL Binnenland. Provinciaal Nieuws. Gewestelijk Nieuws Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. KONINKL. VL. SCHOUWBURG GENT. Zondag 9 December 1934 des nam. om 2,30 IN 'T WITTE PAARD. Operette van Blumentha! en Kadel- burg, muziek van Benktzky en Stolz. FRANSCHE SCHOUWBURG GENT. Zondag 9 December om 2,uur WERTHER, Operette in 3 bedrijven en 4 tooneelen, muziek van Massenet. SCHOONDIJKE. Benoemingen. Benoemd bij de Ned. Herv. Kerk tot ouderling de heer W. Hu- bregtsen, tot diaken de heer J. de Bliek. BIERVLIET. Eervol ontslag. Aan rnej. J. Rossenberg, onderwij zeres aan de R.K. school alhier is met ingang van 1 Jan. a.s. onge vraagd eervol ontslag verleend we gens opheffing van haar betrekking. Er zijn geen voldoende leerlingen meer voor vier leerkrachten. WATERLANDKERKJE. Gekozen Door stemgerechtigden zijn tot Ouderling en Diaken bij de Ned. Herv. Kerk alhier gekozen de heeren M. L. Verbrugge en joh. Buijze, (beiden af tredend). Nederlander medewerkt tot het bij eenbrengen van een groot fonds als dankbare herinnering aan hetgeen de Koningin-Moeder voor volk en land heeft gedaan, om, overeenkojmstig haar geest, op ruime schaal steun te kunnen verleenen bij de verple ging van on- en minvermogende tu berculoselijders. Nederlandsche Roede Kruis. In de Za'terdag gehouden ver gadering van het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis kon met eerbiedige erkentelijkheid me- dedeeling worden gedaan van het Koninklijk-besluit, waarbij H.M. de Koningin de leiding der vereeniging wel heeft willen leggen in handen van Prinses Juliana der Nederlan den. Ongetwijfeld zal dit hernieuwde getuigenis van de Koninklijke be langstelling, welke destijds reeds op onmiskenbare wijze tot uiting kwam door de benoeming tot voorzitter van wijlen den Prins der Nederlanden luiden weerklank vinden in de har ten van allen, die den menschlie- venden arbeid van het Roode Kruis plegen te schragen. In verband met de talrijke be moeiingen van H.K.H. is het hare bedoeling, dat de brieven, het Ne derlandsche Roode Kruis betreffen de, niet aan de Prinses persoonlijk worden gericht, doch dat de cor respondentie uitsluitend blijft geades- seerd aan het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, Prin- sessegracht 27, Den Haag. Dat dit een niet te versmaden ter rein is moge blijken uit het feit, dat indien alle waterbrood vervangen zou worden door melkbrood hier voor 200 millioten liters melk per jaar noodig zijn, een hoeveelheid, die overeenkomt met de jaarlijksche productie van 60.000 melkkoeien. Het eten van melkbrood, dat bo vendien veel langer versch blijft is niet alleen van belang voor den af zet van een deel onzer voortbreng seien, maar helpt er .ook in belang, rijke mate toe bijdragen de werke loosheid te bestrijden. De regeering, die een vrijwillig melkbrood-gebruik verkiest boven het uitvaardigen van een verbod tot het bakken van waterbrood, staat zeer sympathiek tegenover deze actie. Na een breedvoerige bespreking werd besloten ook in ons gewest een commissie te vormen, evenals er reeds in Groningen, Drenthe en Friesland bestaat, welke het melk- brood-verbruik zal propageeren. De bedoeling is een hoofdcommis sie samengesteld uit afgevaardigden van de verschillende landbouworga nisaties, van de verschillende bak kersbonden en vrouwenvereenigingen met daarbij in de verschillende dis tricten van onze provincie sub com missies te vormen. Onze Prinses weer naar huis. Prinses Juliana hoopt hedenavond uit Engeland te vertrekken met de Batavier en Woensdagochtend te Rotterdam aan te komen. Nationaal Koningin-Moeder Herinneringsfonds. Het comité van uitvoering tot het bijeenbrengen van een nationaal Ko ningin-Moeder herdenkingsfonds stichting tot steun aan on- en minvermogende tuberculoselijders deelt mede, dat een aanvang is ge maakt met den voorbereidenden ar beid. Aan alle burgemeesters in Ne derland, aan alle plaatselijke vereeni gingen, welke zich de bestrijding van de tuberculose ten doel stellen, aan provinciale vereenigingen en aan al gemeen landelijke vereenigingen, zijn circulaires gezonden, waarbij ver zocht wordt het initiatief te nemen tot het vormen van plaatselijke co mité's, en waarin medewerking ver zocht wordt aan deze plaatselijke co mité's. Zoodra alom in den lande deze voorbereidende arbeid is geschied wordt ten spoedigste met de actie tot het bijeenbrengen van gelden aangevangen. Het ligt in de bedoeling, dat ieder genwoordig en juichte de zangeres sen na ieder nummer hartelijk toe. GROEDE. Onze goede Sint. Woensdagavond gaat, zooals ge woonlijk, St. Nico'laas in onze ge meente rond. Dit jaar is het de der tigste maal dat de heer P. Leen- houts bij deze gelegenheid zijn hulp verleent. „Bazar Scheldestroom". Binnengekomen giften. 7e verantwoording Twaalf alpaca lepels. Kinderservies. 1 sierbakje. 2 bloempotten. 1 verzilverde broodschaal. 2 kinderspelen. 1 reisnecessaire. 3 bloemkannetjes. 1 taart schep. 1 kindergravure. 1 wollen poes. 1 bus griesmeelpudding. 1 melkkan. 1 koekoekklokje. 3 schilderrijen. 20 boeken. 1 bus thee. 1 damesmuts. Twee dameshoeden Twee fauteuilkleedjes. Geen nieuwe candidatuur. De heer G. van de Putte, lid van Ged. Staten, heeft in een Zaterdag gehouden vergadering van de Cen trale Vlissingen van de A.-R. partij medegedeeld dat hij bij de verkie zingen van 1935 geen nieuwe candi datuur voor de Pro,v. Staten meer zal aanvaarden. BRESKENS. Overplaatsing. De marechausée's H. J. Schouwink van Philippine en F. A. G. Fakkers van Bergeijk zijn heden overgeplaatst naar hier; P. Babijn van Sluis naar Philippine en Quist van ljzendijke naar Vlissingen. AARDENBURG. Trap van een paard Toen de 15-jarige zoon van den klein-landbouwer J. Veraert alhier Vrijdag het paard uit de weide zou halen, kreeg hij van het dier een trap tegen het hoofd, zoodat hij be wusteloos neerviel. Een voorbijgan ger waarschuwde den vader. Direct ingeroepen geneeskundige hulp acht te overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk. Steeds bewusteloos werd de patiënt naar Brugge ver voerd. Benoeming. In plaats van den heer H. M. Ie Fever, die naar Rotterdam vertrok is door de instelling „Armenzorg bij de Doopsgezinde gemeente" tot be stuurslid van Het Groene Kruis be noemd de heer P. H. Beun-Herman BIERVLIET. Geen kosten voor ziekenhuis verpleging. Het college van B. en W. heeft in beginsel als richtsnoer aangeno men, dat door o)f vanwege de ge meente geen kosten voor ziekenhuis verpleging zullen worden gedragen ten behoeve van personen, die, het zij individueel, hetzij in gezinsver band in de gelegenheid waren daar voor een verzekering te sluiten Zorgt men, dooir welke omstandig heden ook, niet tijdig zelf, dan zal steun vanwege de gemeente voor zie kenhuisverpleging slechts in zeer dringende gevallen kunnen verleend worden en dan uitsluitend in den vorm van het verleenen van een voorschot, hetwelk zal worden te ruggevorderd, zoo noodig niet al leen door gebruikmaking van het verhaalsrecht ingevolge de Armen wet, maar tevens door inhouding op werkloozensteun. M. Crt SCHOONDIJKE. Uitvoering. Zaterdagavond gaf op de muziek tent ter eere der winkelweek het kinder- en meisjeskoor onder leiding van Mevr. Lemaire-Dens een uit voering. Een talrijk publiek was te- VRIJGEVIGHEID. De zwemmerij zegt Jan die GEEF ik je precent. Doch wat hij meer geeft, bleef, tot heden, onbekend (naar De Genestet). Bazar SCHELDESTROOM OOSTBURG. Over de maand November. GEHUWD; 1, j. P. C. J. de Smit, 31 j., jm. en N. C. du Burck, 29 j., jd. GEBOORTEN: 3, Hans, z. van j. H. Boeltjes en S. L. de Smit. 7, Annie, d. van G- Poscma en D. K. H. Kruik. 30, Hil ligje Jantje, d. van J. J. Schippers en R. J. H. Kuiper. OVERLIJDEN: 4, Wiihelmina de Vlieger, 79 jaar, wed. van A. W. Leenhouts. 19, Cath. VILauret, 83 j., wed. van J. Dubois. 20, Chr. L. van Damme, 72 j., echtg. van A. M. van de Kerkhove. 23, Magd. Dierx, 55 j„ echtg van D. Merk. 27, Arthur J Bonami, 27 j., ongehuwd Loop der bevolking INGEKOMEN: Cath. M. Wijnants van Steenbergen, Anna P. van Dixhoorn-geb. de Vuijst van Bteskens, Janna 't Gilde, van Zuidzande, C. van Dijk van Water landkerkje, gezin A. L. C. Cornells van Zuidzande, P. M. Ligtenberg van Roosendaal en Nispen. VERTROKKEN: Sophia B. van Laere en gezin P L. J. de Smit naar Terneuzen. Cath V. Matchijs en M. Wage naar Den Haag, gezin Rich. H. de Pan naar Ter- neuzen, J. Wondergem naar Seroos- kerke (W.), Clara C. Kolmeijer naar Oosterhout. De commissaris van politie van Schiedam vermoord. Zalerdagmid dag om vijf minuten over twee is de commissaris van politie van Schie dam, de heer F. Ellenberger, op zijn bureau door den hoofdagent titulair C. C. van der K. doodge schoten. Getroffen door drie kogels in het hoofd en twee in de borst zakte het slachtoffer in elkaar en overleed en kele oogenblikken later. De twee agenten van politie, die toevallig in de kamer van den com missaris aanwezig waren, waren te veel overrompeld door het plotse linge van den moordaanslag, dan dat zij dezen konden voorkomen. Op het hooren van de schoten snelde de inspecteur Blomsma naar boven en met de aanwezige agenten maakte hij zich meester van den moordenaar, die zich gelaten in een cel liet opsluiten. Knaapje gedood te Hilversum Op den Hoogen Laarderweg is Za terdagmiddag een betreurenswaardig ongeval gebeurd. Een vrachtauto welke koeien vervoerde, reed in ma tigen gang in de richting Laren, toen de bestuurder, wonende te Eem- nes, zich ter hoogte van de Calland- straat genoodzaakt zag signalen te geven voor eenige voor den wagen loopende kinderen. Deze vluchtten naar het trottoir, doch een van hen, de vierjarige G. van Dijk, kon zich niet spoedig genoeg in veiligheid brengen en liep ondanks het feit, dat de bestuurder aanvankelijk het kind nog wist te ontwijken, tegen den auto op. Door krachtig remmen werd het voertuig spoedig tot stilstand ge bracht, doch het bleek dat het recli- terachterwiel van den zwaren wagen, juist op het hoofd van het kind stond. De kleine, wiens hoofd ge heel verbrijzeld werd, was onmidel- lijk dood. Het lijkje is naar de Diacoi- nesseninrichting overgebracht Autobus in de sloot. Op den weg Steenbergen—Halsteren op en kele kilometers afstand van eerstge noemde gemeente is Zondagmiddag de autobus van de fa. Bosters uit Nieuw-Vosmeer in botsing gekomen met een personenauto. De autobus botste vervolgens tegen een telefoon paal, om in een sloot tot stilstand te komen. Wonder boven wonder bleven de passagiers ongedeerd. Omstreeks 2 uur reed de autobus, die alleen des Zondags den dienst tusschen Nieuw-Vosmeer en Bergen op Zoom onderhoudt, in de richting Halsteren. Ter hoogte van den z.g. Langenweg aangekomen, reed de personenauto, bestuurd door den heer K. met nog vier andere inzittenden een boerenerf af, juist op het mo ment, dat de autobus naderde. Hoe wel de chauffeur der bus alle pogin gen in het werk stelde, om een bot sing te voorkomen, mocht hij hierin niet slagen. Met een hevigen klap botsten beide voertuigen tegen el kaar. De bus maakte een zwenking, sloeg tegen een telefoonpaal en reed in een aan den weg gelegen sloot Onder de passagiers ontstond een groote consternatie, doch hoewel de autobus ernstig beschadigd was, bleek niemand noemenswaardig let sel te hebben bekomen; slechts en kelen liepen lichte schrammen op De inzittenden wan den personenauto kwamen eveneens met den schrik vrij. De auto werd aan de voorzijde beschadigd. De passagiers van de autobus wa ren genoodzaakt te voet naar Steen bergen terug te keeren. Zij hebben meerendeels met een ander voer tuig hun reis naar Bergen op Zoom voortgezet. De marechaussee uit Steenbergen stelt een onderzoek naar de schuld vraag in. Een zware sneeuwstorm. Een zware sneeuwstorm, welkq. een snel heid van meer dan honderd kilome ter per uur bereikte, heeft het Mid den-Westen der Vereenigde Staten geteisterd. Uit alle hoeken van het geteister de gebied komen reeds de eerste berichten van de daar aangerichte vernielingen binnen. Met een razend geweld loeide de „witte orkaan" over daken en wol kenkrabbers van Chicago, nadat hij tal van huizen in afgelegen streken geheel had vernield. De bewoners van de verwoeste huizen zagen zich genoodzaakt in dekens gehuld in het open veld te kampeeren. Het land ligt bedolven onder een onmetelijk sneeuwdek van bijna één meter. Tot dusver konden drie dooden uit -de ondergesneeuwde ruïnes van de onder het geweld van den or kaan bezweken huizen worden ge borgen. Men vreest echter, dat het aantal dooden nog aanmerkelijk zal stijgen. Op het oogenblik is het nog zeer moeilijk nadere bijzonderheden over de catastrophe te verkrijgen, daar tal van telefoon- en telegraafdraden zijn vernield. In den staat Iowa werden door den orkaan' goederentreinen tof ont sporing gebracht en door het zich afzetten van een ijslaag op de rails tusschen de wissels kwamen ver schillende treinen in botsing. Hoe hevig de kracht van den or kaan was, blijkt wel hieruit, dat een geweldig waterreservoir, dat vijf duizend galon water kan bevatten, door den storm werd losgerukt en met donderend gekraak op de straat neerkwam. Bij Muskegon aan den oever van het Michiganmeer werd de passa giersboot „Henry Gaugt" op den aanlegsteiger geworpen. 43. „Wordt wakker, blanken,' ze. Nooit had het prinsesje tegen hen gesproken, maar grepen, dat de prinses op last \l de priesters alle vriendschap verbrj En toen ze ontbeten hadden, WE het prinsesje op de cano. 44. „Daar zijn de cano, bogei pijlen en voedsel. Volg de rivie die je naar de zee zal brengen ook bij "je volk. Maar denk er aai dat ik je van de rots redde, toen bijna verhongerde en je verdedig! tegen de priesters en je als gast< in mijn huis ontving. En dat je g zworen hebt, je volk niet te brengi naar ons land, waar veel goud e Kj schatten verborgen zijn. En wannei je al mijn weldaden met ondani beloont, zal Wacondah je straffe: Ik keer naar mijn volk terug, ma: laat het vrede tusschen ons zijn' Bloedig Grensincident. Ee bloedig incident heeft zich Zaterd: 01 aan de Grieksch-Bulgaarsche grens a 'e gespeeld. Een achttal Bulgaarsclaa Mohammedanen, die naar Griekenlai wilden vluchten, gaven aan de sou matie van de grenswacht geen gevol ro Er ontwikkelde zich een vuurgeveci sc waarbij vijf Mohammedanen gedoi ig en drie anderen levensgevaarlijk g wond werden. De zaak komt voor gemengde Bulgaarsch-Grieksche coitn Door electrischen stroom dood. Zondagnacht isde28-jari electromonteur J. F. bij het verricht ril dii ghe van werkzaamheden op het terrein v de Ver. Touwfabrieken te Leiderdo in aanraking gekomen met den hoo spanningsdraad uit het transformatore e huisje. Tijdens zijn vervoer naar academisch ziekenhuis te Leiden is overleden. De man was gehuwd vader van een kind. bt lit Hl iti Zeldzame vangst. De heer Dekker van den Maasdijk, die geregi~ni op den Waterweg ter vischvanfl gaat, heeft een schildpad gevang van 115 pond. Door een auto overreden gedood. Over het fietspad lar den Stratumschedijk fietste gistere.' morgen zekere Wayers uit Eindhove toen van den Geldropscheweg met keien geladen vrachtauto den d wilde oprijden. De wielrijder remf slipte en viel tegen den auto aan. bestuurder bemerkte hiervan niets, kwam voor de achterwielen te valli die hem over het hoofd gingen man was onmiddellijk dood. Gisterenmorgen Is op het Fr Hendrikplantsoen te Amsterdam 16-jarige jongen W. E., die links den weg reed en den weg wilde ovfJS steken, door een putzuigmachine de gemeente, welke hem niet m kon ontwijken, overreden. Hij wi vrijwel onmiddellijk gedood. Het is naar het Wilhelmina-Gasthuis bracht. d< Je; H< \v, ell A -tei erï

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 2