H Breskensche Winkelweek Voor 40 cent HOTEL 01 28 NOVEMBER - 5 DECEMBER Bj Zij belooft weer iets bijzonders te worden Woensdagen 21 Nov. 1934 28 November 1934 GEBR. B E C U, Papieren Servetjes Jazzbandconceit Alle soorten Bouwmaterialen Advertentiën. Heerensalon. U houdt natuurlijk reeds rekening met de Boterletter Boter-Speculaas Botercake Appelbollen Amandelbroodjes MAAS-Jansen Melotte Wendploegen beste Eierkolen. Leesbibliotheek „CADSANDRIA" W. WOITTIEZ ZONEN een kleine advertentie Drukkerij „Cadsandra" Breskens. loopt heden, Zaterdag, Zondag en Maandag in SUMAJO-BIOSCOOP te BRESKENS U komt natuurlijk ook! Overval met beroovlng. Vol gens een bericht uit Krakau heeft Dinsdag in een bosch in de nabijheid van Tarnov (West-Galicië) bij klaar lichten dag een overval plaats gehad op een voertuig, waarin zes personen waren gezeten. De roovers, vijf in getal, losten verscheidene schoten Een vrouw werd gedood en vier der andere inzittenden werden zwaar ge wond. De onverlaten beroofden de slachtoffers van het geld, dat zij bij zich hadden, waarna zij de vlucht na men. De buit bedroeg ongeveer duizend zloty. Voorstel tot tatoeëering van soldaten. Luitenant C. L- Whittle heeft het departement van oorlog voorgesteld om alle Amerikaansche soldaten te laten tatoeêeren om hen zoodoende te herkennen en te identi- fieeren als men hen dood of gewond vindt. Op hun schouder zou dan een klein teeken gezet worden. Whittle zou let ters en nummers het eenvoudigst vin den. Het is echter de vraag of de soldaten dit zullen toelaten. Kardinaal Innitzer over den toestand in Duitschland. In een vergadering te Weenen heeft Kardi naal Innitzer in een rede o.a. het vol gende verklaard: „Ik heb gedurende de laatste weken vele bezoeken uit Duitschland ontvan gen. Het is verschrikkelijk, wanneer deze menschen hun belevenissen schil deren. In het Duitsche rijk mogen de Katholieken niet eens meer openlijk met elkaar spreken; doch de katho lieken en de belijdenis-getrouwe protestanten blijven standvastig. In de couranten mag over katholieke bijeen komsten niets meer geschreven wor den, ook dan niet wanneer kardinaal Faulhaber spreekt. De katholieke jeugd mag in het geheel niet meer bijeenkomen; maar desondanks houden 80 pet. van de leden der katholieke jeugdvereenigingen bijeenkomsten, zoo als de Christenen in de katacomben. Wachtwoorden worden uitgegeven, en vergaderingen gehouden, ofschoon de deelnemers weten, welke gevaren daar aan verbonden* zijn. „Oostenrijk is de hoop der katholieken in het rijk" aldus besloot kardinaal Innitzer zijn verkla ringen. De ramp van de Morro Castle. In het rapport van Dickerson Hoo ver aan het departement van handel wordt medegedeeld, dat er geen enkel bewijs bestaat, dat de ramp van de Morro Castle, waarbij 114 menschen zijn omgekomen, door brandstichting is veroorzaakt. De oorzaak van de brand blijft een raadsel. Het groot aantal dooden wijt de rapporteur aan de snelle uitbreiding van de brand, het te late brandalarm, de te late uitzending van noodseinen en aan de gebrekkige aanduiding van de uitgangen. Een ongewoon verschijnsel. Voor de betrekking van hoofd der Openbare Lagere School te Axel (met akte Fransch), heeft zich slechts één candidaat aangemeld. Door een auto overreden en gedood. Gisteravond stak het 3- jarig zoontje van de familie van de B plotseling de Wilhelminastraat te Heer len over. Daarbij werd hij door een passeerenden auto overreden en in zorgwekkenden toestand naar het St.- Jozef-ziekenhuis gebracht, waar h.j aan zijn verwondingen is overleden. Aanvaring bij Terneuzen Het Deensche stoomschip „Erik Boye is Woensdagavond omstreeks half elf in aanvaring geweest met een Duitsch stoomschip vermoedelijk de „Karl Wy- gandt". Naar verluidt maakt de „Erik Boye veel water; een viertal sleep- booten uit Terneuzen is bezig geweest het schip op een zandbank te zetten Bergingsvaartuigen uit Antwerpen zijn derwaarts vertrokken. Vier inbraken te Oss. Het feit, dat er de laatste dagen te Oss 18 inbrekers achter slot en grendel zijn gezet, heeft blijkbaar op het die vengilde aldaar niet den minsten in druk gemaakt, want Dinsdagnacht heeft men niet minder dan vier in braken gepleegd. Toen Woensdagochtend de be drijfsleider van de N.V. Emballage- industrie Eminos het kantoor betrad bemerkte hij, dat er was ingebroken Het kantoor was geheel overhoop gehaald, de kasten en schrijfbureaux waren doorzocht en ook het privé- kantoor was doorsnuffeld. Daar er geen geld op het kantoor aanwe zig was, hebben de inbrekers zich tevreden moeten stellen met een kistje sigaren. Een jjostzegelkistje hebben zij onaangeroerd gelaten. Onmiddellijk werd aangifte bij de marechaussee gedaan, die geen spo- ren van inbraak in het fabrieksge- Ijouw heeft ontdekt, zoodat waar schijnlijk een valsche sleutel is ge bruikt. Voorts is bij de marechaussee aan gifte gedaan van een inbraak, ge pleegd in het galanterieënpakhuis van de gebr. Oppenheimer, gelegen in de onmiddellijke nabijheid van de kistenfabriek. Via een muurtje en een plat dak hebben zij een deur opengebroken, waardoor de dieven zich toegang tot het gebouw konden verschaffen. Ook daar heerschte een groote chaos. Voor zoover men kon nagaan wordt geld uit de kassa, een kistje met wissel geld, een kistje sigaren en een groo te partij galanterieën vermist. Beide bovengenoemde gebouwen zijn in de onmiddellijke nabijheid van het jx>litiebureau gelegen. De inbraak was voor de firma O. geen verrassing. Buurtbewoners hadden de heeren O. gewaarschuwd, dat er ge regeld verdachte elementen het ge bouw opnamen en in het gangetje naast het pakhuis werden opge merkt. De eigenaars hebben de po litie gewaarschuwd, doch niettemin hebben de indringers kans gezien hun plan ten uitvoer te brengen. Bij het pakhuis van de firma O. werd een sigaar gevonden, afkom stig uit het kistje, dat uit de kisten fabriek was gestolen. Blijkbaar heeft men hier dus te doen met dezelfde personen. Voorts is ingebroken in twee r.k. jongensscholen in de Koornstraat. Daar zijn de dieven binnengedron gen door het kolenhok. Zij hebben bij hun werk de kaarsen, die voor de heilige beelden waren geplaatst, gebruikt om zich bij te lichten. De inhoud van de kasten lag over den vloer verspreid. De inhoud van de missiebusjes en de spaargelden van de kinderen worden vermist, en voorts zijn eenige kistjes sigaren meegenomen, zoodat de buit ook hier niet groot was. In verband met deze inbraak kon het onderwijs in beide scholen Woensdag geen voortgang vinden. Het politie-onderzoek heeft den geheel-en dag voortgeduurd. De ma nier, waarop men te werk was ge gaan, kwam de marechaussee be kend voor en kwam sterk overeen met de werkwijze van den 19-jarigen v. B. een persoon, die reeds meer inbraken op zijn kerfstok heeft. On middellijk is van B. aangehouden. Hij werd aan den lijve gefouilleerd en inderdaad werd tusschen de voe ring van zijn overjas een geheel nieuwe pijp gevonden, welke afkom stig bleek te zijn uit het galanterie magazijn van de firma Oppenheimer. Tevens vond men op zijn kleeren sporen van kaarsvet. Dit was even eens een sterke aanwijzing, want het was gebleken, dat de dieven op hun rooftocht gebruik hadden gemaakt van kaarsen. Van B. ontkendeech- ter het hem ten laste gelegde. De marechaussee achtte verder termen aanwezig den 23-jarigen v. U. aan te houden en op te sluiten. Beide personen bleven ontkennen, doch toen de aanwijzingen zich te gen hen opstapelden, vielen zij door de mand en bekenden zich aan de vier inbraken te hebben schuldig gemaakt. De verdachten zullen ter beschik king worden gesteld van den officier van justitie te 's-IIertogenbosch. In den loop van den dag zijn nog meer personen gearresteerd, verdacht van medeplichtigheid. Het onderzoek in deze zaak wordt nog voortgezet. Ondertrouwd: H W. WEENINK en J. J. M. HARTE Breskens, Scheldekade 27 Ter Neuzen, Lange Kerkstr. 21 8 Nov 1934. 1W Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Breskens en omstreken bekend dat hij vanaf heden heeft geopend een Beleefd aanbevelend, A. HAARTSEN, Kapper, Hoek Markt, Breskens. op Zaterdag 10 Nov. a s. bij J. ROOFACK, Buitenlust, Groede. Na afloop Bal. Alles met room boter bereid 1 1 Aanbevelend Telefoon 77 Banketbakkerij Uit voorraad leverbaar: alsook een 2-schar Melotte Wendploeg en andere. 2-scharploegen, gebruikt doch in goeden staat. A. LEENHOUTS, in Zaden en Landbouwwerktuigen, Breskens. Notaris BEUNINGH te Groede zal op bij instel en op bij toewijzing, telkens des nam. om 2 uur, in het café van den heer BEUN te Groede, krachtens artikel 1223 B W. publiek ver- koopenHet van ouds be kende „DE DRIE KONINGEN", met garage, te Groede aan de Markt, waarin steeds alle vergaderingen van Vereenigingen plaats hebben, en kadastraal bekend gemeente Groede sectie C nommer 201, groot 4 aren 50 centiaren, belast met cijns behoeve den heer I. LUCIEER te Retranchement ad f 2,29 per jaar, welke afgekocht kan worden tegen 20 maal dat bedrag. Aanvaarding bij betaling, uiter lijk een maand na de toewijzing. Grondbelasting bedragende f 20,85 per jaar, vanaf 1 Januari 1934 en polderlasten vanaf 1 Mei 1934 voor rekening van kooper. Volgende week in lossing: een lading J. OOSTERLING - ie Zandstraat - BRESKENS De lijst met 187 nieuwe werken is gereed en vanaf heden verkrijgbaar. BRESKENS - Teief. 19 waaronderprima Cement- en Céramiquevloertegels en wand- tegels. Etemit Aanrechten met pompbak, enz., enz., enz. Levert vlug en goedkoop. zoeken wij wat verloren is: bieden wij te koop aan, wat u als overcompleet reeds had weggezet: uw kachel, naaimachine, enz.; vragen wij een betrekking voor u aan; zoeken wij sol'icitanten voor uw betrekking; bieden aan of vragen, pension of kosthuis; Enz., Enz., Enz. Geeft ons opdracht tot het plaatsen van en wij gaan voor U aan het werk. Steeds uit voorraad te leveren: BIETENMOLENS (model Vleeschhouwer). MOTOREN 2'|2, 3, 4, 5, 6, 7 P.K., enz. uit voorraad leverbaar. Maalmolens, Hakselmolens, Zakkenlichters, IJzeren Kruiwagens, Ontroomers, Wasch- machines, Rubber Riemen, Enz., Enz. Tevens alle voorkomende REPARATIES aan Motoren en Landbouwwerktuigen Beleefd aanbevelend, Landbouwwerktuigen, Tel. 20, GROEDE in verschillende soorten vanaf een halve cent. Boekhandel J. C. LE BLEU - Breskens.

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 7