Avonturen van een Drieta Gevonden en More Crisis- Publicatiën. Sport. Gewestelijk Nieuws Burgerlijke Stand. Hoogwatergetij Breskens Gemengd Nieuw: KON1NKL. VL. SCHOUWBURG GENT. Donderdag 8 November en Zondag 11 November om 2,30 uur „DE BLOEM VAN HAWAÏ succes-operette in 3 bedrijven. Muziek van Paul Abraham. zochten den nieuwen motor. Ver schillende reizen naar groote fabrie ken in binnen- en buitenland wer den gemaakt. Besprekingen hadden plaats, verbeteringen werden op nieuw aangebracht. Kort geleden kregen enkele fabrieken opdracht de onderdeden van den motor op ware grootte te fabriceeren. Deze werd ergens in elkaar gezet en daarna in een auto ingebouwd. Een groot-fabrikant van auto's werd uitgenoodigd om een proefrit mee te maken in de omgeving van Zwolle. Verschillende genoodigden, die alle een verklaring van geheim houding moesten teekenen, woonden de proeven bij. Deze slaagden uit stekend. De - groot-fabrikant con stateerde dat de motor bedrijfszeker was en dat van dit tijdstip af de motor klaar was de wereld een ander aanzien te geven. Octrooien in ver schillende Europeesche landen en daarbuiten werden aangevraagd. Met medewerking van den groot-fabri kant zal de motor straks in den handel worden gebracht, doordat de ze verschillende licenties krijgt. Hierna werd een tip aan de pers- ertegenwoordigers gegeven, betref fende de nieuwe uitvinding. De mo tor loopt zonder benzine, een slag voor onzen minister van financiën, die nu f 30.000.000 uit 'de benzine haalt, zonder water en zonder af koeling, ja zonder brandstof. Alleen is een beetje olie noodig. Gagaran- deerd wordt dat de motor per jaar, nacht en dag doorloopend, niet meer dan f 25 aan onderhoudskosten noo dig heeft. Het verschil tusschen zwa re en lichte motoren is uiterst gering. Na drie maanden zal er iets ver nieuwd moeten worden, en bijge vuld, maar de kosten daarvan zijn uiterst gering. De geheele constructie van den tegenwoordigen motor is vervallen, ze wordt veel lichter ook, en het verschil in kracht zit hem niet in het verschil van den cylinderinhoud. Thans zijn enkele motoren in de maak, die dan in autobussen ge plaatst zullen worden. Na 1 Januari zal de pers tegenwoordig zijn bij de eerste officieele proefritten. Dan zul len nadere gegevens verstrekt wor den, die nu nog geheim worden ge houden. De fabriek komt waarschijnlijk te Wolvega. Grond werd reeds beschik baar gesteld. Een technisch onder zoek zal uitmaken of deze grond geschikt is. De fabriek te Wolvega zal voorloopig aan 13.000 menschen, tneest ongeschoolden, werk geven. Wij zijn van meening dat het be richt te mooi klinkt en het raadzaam is nadere bijzonderheden af te wach ten alvorens waarde aan deze op zienbare uitvinding te hechten. Mededeeling van de Landbouw- Crisis-Organisatie voor Zeeland. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zeeland maakt bekend, dat ingeval van verkoop van kalveren, welke zijn ge dekt door identiteitsbewijzen, de over dracht van deze kalveren aan den nieuwen eigenaar duidelijk en volledig op de bijbehoorende identiteitsbewij zen moet worden aangegeven. Staat derhalve de overdracht niet behoorlijk op deze identiteitsbewijzen vermeld, zoo worden de bijbehoorende kalveren als niet gedekt te zijn door iden titeitsbewijzen. Zwitserland Nederland 2-4. Zondag behaalden de Oranje-man nen te Bern een schitterende over winning door met 4—2 van Zwitser land te winnen. Sinds den eersten wedstrijd in Mei 1920 tegen Zwitserland in Bazel, was het onze jongens nog nooit gelukt een overwinning op Zwitserschen bo dem te behalen. Algemeen verwacht te men dus niets anders dan opnieuw een nederlaag. Maar toch wilden de Oranjehemden den verloren wed strijd van Mei van dit jaar, te Milaan gespeeld, voor de wereldkampioen schappen, goed maken. Hierin zijn zijn zij dan ook schitterend geslaagd. Een overwinning van 42 op de zelfde ploeg die onlangs kans zag om een van de grootste candi- daten voor het wereldkampioen schap, Tsjccho-Slowakije, een gelijk spel af te dwingen, verdient bewon dering. BRESKENS. Waarschuwing. Alweer is de Spaansche schatgra ver opgedoken en zoekt zijn slacht offers, die er blijkbaar nog maar steeds gevonden worden Thans is de gelukkige de heer P. J. van de Sande, aannemer alhier, die deze brief ontving: Geachte Heer. Daar ik in de gevangenis zit in verband met een bankroet, verzoek ik U mij te willen helpen de som van 1.200.000 peseta's vrij te krijgen, die jjich in een koffer bevinden in een dejaot aan een station in Frank rijk. Het is daarvoor noodig, dat U persoonlijk hierheen komt. om de kosten van mijn proces te betalen, teneinde mijn in beslag genomen ba gage vrij te krijgen, waaronder zich een koffer bevindt met een geheim en' mijn reisbiljet. Deze bagage be vindt zich aan het station. U zult het derde gedeelte van den som bekomendaar ik echter niet zeker ben, dat deze brief in Uw handen komt, wacht ik op Uw ant woord voor ik met mijn naam onder- teeken en mijn geheele geheim mede deel. Zooals U begrijpt kan ik Uw ant woord* niet direct in de gevangenis ontvangen, maar indien U er op ingaat hierheen "te komen en mij te helpen, verzoek ik U een tele gram te sturen aan een mij ver trouwd persoon, die het mij direct en beslist doorgeeft. In afwachting op Uw antwoord verzoek ik U absolute geheimhou ding en teeken slechts, S. Verder antwoord U mij per tele gram, nimmer per brief, doet U dit beslist altijd. Doet U dit op deze manier. Praxedes Roca Sista Correos 68 Alcira (Spanje) Biltstraat - 33 - Saude. 24-10-1934. Altijd maar weer zijn er goklusti gen die een kansje willen wagen, maar het is de kans van een loterij met niets dan „nieten". Enkelen gaan er heen, doch bij aankomst weet niemand ergens van. Anderen schrijven of telegrafeeren en die krij gen antwoord, dat voor voorloopige onkosten b.v. alvast f 25.- gezonden moet worden. Dit spelletje herhaalt zich net zoo lang, als de goedwillige betalen wil. Maar krijgen doet hij niets! Men zij dus bij voortduring ge waarschuwd I Giften in natura zijn zeer wel kom en voor de wafelbakkerij kan nog veel gebruikt worden. Bazar SCHELDESTROOM. Overgeplaatst. Met ingang van 1 Dec. a.s. is de kommies-dienstgeleider alhier, den heer C. Koster, in gelijke betrek king overgeplaatst naar het station Bath. Schip in beslag genomen. Vrijdagmorgen omstreeks 10 uur arriveerde alhier de stoomtreiler Nelly" IJmuiden 68. liet douane vaartuig „Albatros" arriveerde hier ook onmiddellijk en stelde een on derzoek in aan boord van genoemd schip, daar dit verdacht wordt van het frauduleus invoeren van spiritus. Een kleine hoeveelheid is aanboord gevonden waarop het schip in beslag genomen is en Zaterdag naar Vlis- singen werd overgebracht. Een ongeluk. Vorige week Donderdag had de heer F. KI. alhier het ongeluk te Middelburg, terwijl hij per rijwiel uit de Giststraat kwam, tegen een pas- seerende auto te rijden, tengevolge waarvan hij op den grond sloeg en bewusteloos bleef liggen. De inmid dels ontboden geneesheer constateer de lichte hersenschudding en achtte overbrenging naar het Gasthuis ge- wenscht. Naar wij vernemen maakt de patiënt het naar omstandigheden goed. EEDE. Bevolking teleurgesteld. Naar wij vernemen zal de met ingang van 27 October 1934 be noemde burgemeester van Eede, de heer J. M. Breijaert, landbouwer te Sluis (Heille) Zaterdag 10 dezer om 14 uur worden geïnstalleerd. Feestelijkheden zullen tengevolge van dien niet plaats hebben, aange zien de geheele bevolking met deze benoeming is teleurgesteld, omdat zij gaarne hadden gezien, dat een inwoner van hunne gemeente be noemd was geworden. AARDENBURG. De asphaltweg. De beruchte stukken zoogenaamd asphaltweg in en nabij de kom onzer gemeente, welke dit jaar na een lan ge lijdensperiode weer vernieuwd zijn, gaan denzelfden weg op var. hun voorgangers. Reeds nu constateert men groote gaten in het wegdek, zoodat het blijkbaar niet lang zal duren of men krijgt hier weer den treurigen slech ten weg van voorheen. CADZAND. B. V. L. De afdeejing van den Bijz. Vrijw. Landstorm alhier hield haar jaar- lijksche schietwedstrijd in het gym nastieklokaal van de ojienbare school. De prijzen werden verschoten over vier oefeningen en behaald door: H. A. van der Lijke, le prijs; M. de Bruijne, 2e pr.P. Plog, 3e pr.J. J. de Keuninck, 4e prijs. Spiritus aangespoeld. Zaterdag j.l. sjjoelden aan het strand alhier aan "pl.m. 160 bussen spiritus, elk ongeveer 10 L. inhou dende. OOSTBURG. Geslaagd. Voor het examen machineschrijven (10 vingersysteem) slaagden Zater dag te Utrecht de heeren F. Christiaansen en G. de Smet, beiden alhier. GROEDE. Geslaagd. De heer Alb. Maat alhier slaagde Zaterdag te Utrecht voor het examen machineschrijven SAS VAN GENT. Auto-ongeluk. Zaterdagavond had op den weg Sluiskil—Sas van Gent een ernstig ongeluk plaats, waarbij twee per sonen zwaar werden gewond. Een auto, bestuurd door den knecht van bakker S. te Sas van Gent, reed met vrij groote snelheid tegen een boom en werd geheel ver nield. Waarschijnlijk was de chauf feur verblind 'door een tegenligger. De' chauffeur werd ernstig ver wond. Ook de jaassagiere, mevrouw Stouthamer, echtgenoote van den stationschef te Sas van Gent. werd zeer ernstig gewond. Een harer pol sen was gebroken en haar linker been versplinterd. Dr. Puylaart uit Sas van Gent verleende de eerste hulp, waarna beide gewonden naar het ziekenhuis te Sas van Gent wer den vervoerd. TERNEUZEN. Vereeniging van Zeeuwsch- Vlaamsche dierenartsen. In een alhier gehouden vergade ring van betrokken dierenartsen is opgericht een kring Zeeuwsch-Vlaan deren, onderafdeeling van de af- deeling Zeeland van de Maatschap pij van Dierengeneeskunde. Alle Z.- Vlaamsche dierenartsen sloten zich aan. Het bestuur wordt gevormd door de heeren L. Colsen, Terhole, voorzitter; J. Lako, Sluis, vice-voor- zitter; J. de Bas, Sas van Gent, secretaris-penningmeester. DAGEN vm nam Woensdag 7 Nov. 12 52 1,16 Donderdag 8 1.27 1,51 Vrijdag 9 2,02 2,26 Nieuwe Maan Woensdag 7 Nov, om 5,03. Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder begrepen zijn wagens, karren, enz.) Woensdag 7 Nov. nam. 4,51 Donderdag 8 4,49 Vrijdag 9 4,48 SCHOONDIJKE. Gedurende de maand October. GEHUWD: johannes Adriaan van Baal, 21 jaar jm. te Groede en Sara Elisabeth Roose, 24 jaar jd. te Schoondijke. GEBOORTEN: 1, Antheunis, z. van C. j. den Hol lander en j. C. Zonnevijlle. 24, Abra ham jannis, z. van Abr. Verkruijsse en T. M. Buijze. OVERLIJDEN: 14, Johannis Pieter van Overbeeke, 62 j., echtg. van J. Dubois. 17, Si- brand Sol, 73 j weduwn. van E. van Pienbroek. 19, Plèrre Eduardus, 3 j., z. van E. de Wever en E. L. Termont. INGEKOMEN: J. A. van Baal van Groede, W. C. Weeda van Biervliet, J. Cransberg van Ouderwater, M. A. Salomé van Groe de, E. J. Smoor van Middelburg. M. L. de Regt en gezin van Sint Laurens, A. Geensen van Philippine. VERTROKKEN: C. de Cock naar IJzendijke, P. Pois- sonnier en echtgenoote naar Oostburg, j. J. Bril naar Cadzand, F. J.vanRose- velt naar Amsterdam, j.D Guequierre naar Sluis, N. Brugge naar Breskens. J. I. van Rosevelt en F. van Rose- velt naar Breskens, A. Hubregtsen naar IJzendijke. WATERLANDKERKJE. INGEKOMEN: A. M. van de Voorde van Water vliet. J. Vermeulen van Cadzand. VERTROKKEN: C. J. Verhelst naar St. Maggrlete, M I. van den Broeke naar Oostburg, M. de Feijter naar Den Haag. OOSTBURG. Gedurende de maand October. HUWELIJKEN: 18, M. I. van den Broeke, 29j.,jm. en E. J. Haak, 24 j:, Jd. GEBOORTEN: 26, Johannes, z. van S. Bouwens. OVERLIJDEN: 2, Omer P. S, de Geeter (uit EedeJ 19 j„ z. van Julien de Geeter en C. de Jaeger. 8, M. B. de Kezel, 87 j„ wed. van P. F. Modde. 22, Mar. H. Logmans, 77 j., weduwe van A. Wisse. 22, F. P. Gillis (uit IJzendijke) 62 j.. man van E. van Wijckhuise. 24, G. Bouwens, 95 j„ wednr. van S, Jansen. 24, Joh, F. Doolaege, 73 j., man van M. Kouijzer. 31, Maria K. Hendrikx, 65 j(uit Breskens), wed. van R. J. Dusebout. INGEKOMEN: Gezin Germing van Cadzand, P. Hartog van Amsterdam, M. Hinneman- de Veij van Retranchement, Gezin P. Poissonnier van Schoondijke, Anna Ekkebus van Amsterdam, Mar. Le- grand-Jansen van Nieuwvliet, I. van den Broeke van Waterlandkerkje, P. S. Schippers en A. J. de Baedts van Aardenburg, C. Foudraine van Culem- borg en D. N. Foudraine van Utrecht. VERTROKKEN Z. S. de Zwaan naar Vlissingen, J. Hage naar Utrecht, Jnc. Beun en gezin naar St. Kruis, T. Faber naar Oegstgeest, A. Sauter naar Zwolle, G. M. de Buck-Matthijs naar IJzendijke, P. Ghijs naar Oostkerke, P. W.Haaij- man naar Amsterdam. IJZENDIJKE. Over de maand October. HUWELIJKEN: 4, Robert de Pauw, 23 jaar jm. en Maria Rosalia Boerjan, 20 jaar jd. GEBOORTEN 3, Anny Marie, d. van A. J Buijsse Maria Leonie Virgenie Buijsse. 17, Celina Theresia, d. van Alphons Jo- sephus Neve en Louisa Petronella van Meele. OVERLEDEN: 7, Kind van het mannelijk geslacht van Camiel Ludovicus van Kerkvoorde en Rosalia Maria Sijnesael. 22, Fer dinand Petrus Gillis, 62 jaar, echtg. van Elisabeth van Wijckhuise. 29, Maria Katharina van de Sande 51 jaar, echtg van Izaak Johannes van Rose velt. INGEKOMEN: R. de Dobbelaere van Waterland- Oudeman, gezin M. Pikkaert van Ter- neuzen, G. van de Kerckhove van Eecloo, C, de Cock van Schoondijke, M. Boogaert van Watervliet, C. de Pauw van Knocke, E. Sullet van Haul- chin, G. de Buck-Matthijs van Oost burg, Maria Hofman en B. van Voo- ren van Hoofdplaat, H. Grosveld van 's Hertogenbosch, R. Schram van Hoofdplaat, P. Rosseel van Medem- blik. VERTROKKEN: Elvira de Houck naar Nijmegen, Th. 35. Plotseling gingen de temp deuren open en de hoogepries met gevolg, met den vorst en In traden naar buiten. „Blanke jongen," sprak de pij ter, „toon ons je tooverkunstt waarmee je vandaag het paleis onzen vorst hebt ontwijd, opdat volk kan zien,, hoe gevaarlijk grootste vijand, de blanke, is Frank schakelde weer liet to« in en dat werkte perfect. Maar 1- was zenuwachtig en inplaats i zacht af te stellen, schakelde hij zoo luid mogelijk in. Juist zond station een schetterende marschi toe Fra 36. Het resultaat was duizendm erger dan des middags. In de gehurkte gestalten kwam bewegi Ieder rees overeind. Nog even li terden ze naar de vreemde, gende, ontzagwekkende tonen uit kastje; toen weken de dichtsbiji den achterwaarts en een algeme vlucht begon. Ook de priesters waren terug deinsd. Alleen de hoogepriester moedig. Hendrikse naar Nijmegen, A. de Pi naar Den Haag, J, Kareis naar de, A. Willemsen naar Nieuwvliet Corthals naar Vlissingen, H. de Ml naar Sluis, M. KorfF-de Groote Rotterdam, A. Rosseel naar Sas Gent, M. de Buck naar Vlissingei Batentse naar Veere, C. Bruijt naar Arnhem, J. Versprille naar tranchement. BRESKENS. Gevonden: Een Rijwielbelastingmerk. Inlichtingen ter Secretarie. 'Doodelijk ongeluk. Gisti morgen was de 41-jarige J Snipj Doetinchem bezig met het lossen grint, toen de kabel brak en de bak met grint op hem terecht De man viel tusschen schip en het water. Nadat hij op het was gebracht bleek hij zulke ver dingen te hebben, dat hij weid overleden. Hij was gehuwd en van een groot gezin. Opiumsmokkelaar aange den. Een passagier van de vier II, genaamd Tsjang A„ wen teren bij aankomst te Gravesend de politie aangehouden, daar ee officieren van het schip rapporti dat hij 14 ons opium In zijn bezi die in den dubbelen bodem vat valies was verstopt. Hij bleef bij zijn verklaring, d het valies van een anderen raa ontvangst had genomen. De president van de politie-

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 2