Sport. Gewestelijk Nieuws Rechtszaken. Gemengd Nieuws. KONINKL. VL. SCHOUWBURG GENT. Donderdag 25 October 7.30 u. en Zondag 28 Oct. nam. 2,30 „SISSY", de parel der hedendaagsche operetten. Muziek van Fritz Kreisler. Zaterdag 27, Zondagavond 28 Oct. en volgende dagen „DE BAAS IN HUIS blijspel in 3 bedrijven door Flavin. FRANSCHE SCHOUWBURG GENT. Zondag 28 October 1934 des nam. om 2,30 uur groote middagvoorstelling „WALSDROOM", operette in 3 bedrijven van Oscar Strauss. De groote vlucht. o Van Londen naar Batavia in 52 uur. Groot enthousiasme bij de landing te Batavia. De Uiver heeft een nieuw record op de Indië-route gevestigd. In ruitrr twee etmalen (52 uren) zijn Parmentier en de zijnen van Engeland naar Batavia gevlogen. Za terdagmorgen uit Mildenhall Maandagmorgen in Batavia. En hoe de Melboume-race ook verloopt wij kunnen er trotsch op zijn dat een Nederlandsche K.L.M.'er het record van de Pelikaan (100 uren) heeft gebroken en nieuwen roem aan de Hollandsche luchtvaart heeft ge bracht. Uitbundig was het enthousiasme, waarmede de duizenden en nog eens duizenden, die zich uit Batavia en uit den verren omtrek naar het vlieg veld Tjillilitan hadden begeven, om de komst van de „Uiver" bij te wo nen. Drie maanden lang heeft ge heel Indië met toenemende belang stelling de voorbereidingen gevolgd, nu eindelijk liet oogenblik was ge komen, dat de „Uiver" met passa giers en post Batavia zou aandoen, kende de spanning geen grenzen meer. Lange files auto's reppen zich over den weg naar het vliegveld, tal van autoriteiten zijn hier aanwezig, vele militaire vliegers, uitgebreide troe pen-af deelingen, die een cordon zul len vormen, waarbinnen de man schappen van de „Uiver" straks in den kortst mogelijken tijd alle werk zaamheden kunnen verrichten, die voor de voortzetting van de vlucht mogelijk zijn. Tank-wagens staan op gesteld om nieuwe brandstof te ver schaffen, alles is gereed en het pu bliek verkeert in een spanning, die zich af en toe uit door een hoera geroep, dat zich voortplant en weer wegsterft. Een zwart stipje aan de lucht, en men meent de Uiver te zien naderen. IJdele hoop. Het is nog niet de. aangegeven tijd, 6 uur in den avond, en men weet, dat stiptheid een der voornaamste kenmerken is van de K.L.M.-vluchten. Het wordt schemerig op het vlieg veld. Zoeklichten worden aangesto ken. Weer heeft iemand een stip zien naderen. Aller handen, duizen den armen strekken zich er heen en wijzenDe Uiver. Zal het de Uiver zijn? Een kreet: de Uiver. Dan is de stilte voorbij. De stip wordt grooter, nadert, bevindt zich boven de hoo rnen, die het vliegveld omringen. Militairen vormen een cordon, ma ken zich gereed het ranke vliegtuig als het ware op te vangen. Het is een prachtig gezicht, die blanke vo gel zooals hij daar kalm neerstrijkt op het veld, alsof het niets bijzonders ware, MildenhallBatavia in 52 uur. Het verdere verloop van de vlucht naar het eindpunt Melbourne is het volgende De Engelsche vliegers- Scott en Campbell Back met het vliegtuig „Cornet" zijn hedenmorgen om ruim 5 uur te Melbourne geland. Bij het afdrukken bereikte ons als laatste bericht, dat de „Uiver" he denmiddag te 3.37 te Albury in de omgeving van Melbourne is geland. De bemanning is veilig. 0 Denken wij met teleurstelling aan den „Panderjager" welke te Allaha bad bij landing zoo ongelukkig neer kwam dat het landingstoestel ernstig werd beschadigd, met weemoed gaan onze gedachten uit naar de beman ning van de Engelsche machine, „Fairey Fox," welke in Apulië, op weg van Rome naar Athene, is neer gestort en in brand gevlogen, waar bij de vliegers Gilman en Baine zoo jammerlijk om het leven kwa men. Voetballen Wedstrijduitslagen van Zondag 21 October. K. N. V. B. 3e klasse A. HoofdplaatAxel 1 —3 Oranje—Breskens 3—4 Vlissingen II Zeeuwen 1 1 Terneuzen IISluiskil 3—1 Stand 3e klasse A. gesp. gew. gel. verl. voor-tegen p. Axel 5 4 0 1 22-7 8 Breskens 6 4 0 2 19-16 8 Hulst 3 3 5-2 6 Vliss. II 6 2 1 3 16-13 5 Sluiskil 3 2 1 3-3 4 Zeeuwen 5 1 2 2 6-11 4 Oranje 4 1 1 2 8-14 3 Hoofdpl. 4 1 3 4-8 2 Neuzen 116 1 - 5 9-18 2 BRESKENS. Breskens II Hoofdplaat II 6 0. Met niet minder dan 60 wisten onze reserve's op de beide punten beslag te leggen. In 't begin leek het er niet op dat Breskens II zou winnen want Hoofdplaat was steeds in de aanval terwijl onze backs soms vreemd stonden te schutteren. Toch kwam het eerste doelpunt aan de andere kant. Tiersen zette voor, de keeper liep uit, maar voor dat de keeper de bal kon pakken, gaf De Pauw het leer een zetje met het hoofd en 't was 10. Het Bres- kens-doel is dan meest in gevaar, maar Vermeulen stopt alle moge lijke en onmogelijke ballen. Bij een aanval van onze voorhoede maakt Seuss er 20 van met welke stand de rust ingaat. Na de rust is het Breskens-elftal goed op dreef. Spoedig schiet De Pauw nummer 3 in. Jammer is dat een Breskens-aanval nog al eens vastloopt, doordat de midvoor Van Haneghem het spel te slecht ver deelt; naar links zette hij geen en kele bal en toch was linksbuiten Tiersen als hij de bal had zeer ge vaarlijk. Seuss zorgt nog voor 2 pun ten en met een mooie kopbal maakt Van Haneghem het halve dozijn vol. Laten we hopen, dat het 1ste elf tal Zondag a.s. het tegen Hoofdplaat I op dezelfde manier opvat en dat zij weer niet zoo n lauwe partij ten beste geven als laatst te Hoofdplaat. Dat ze beter kunnen bewezen ze Zondag 1.1. toen zij uitspelend te Sas van Gent de laatste 10 minuten een 13 achterstand omzetten in een 43 overwinning! Een woord van lof is hier zeker op z'n plaats! Het 3de elftal wilde niet achter blijven en zorgde voor een 32 over winning op Driewegen. BRESKENS. Goed afgeloopen. Maandagmiddag pl.m. 5 uur stak het dochtertje van den heer de G. plotseling den weg over, terwijl een motorrijwiel naderde bestuurd door den heer v. D. uit Middelburg. Een aanrijding was onvermijdelijk. Ge neeskundige hulp werd terstond in geroepen. Eenige lichte verwondin gen werden geconstateerd. OOSTBURG. Nieuwe vereeniging. Vrijdag is alhier een afdeeling op gericht van de vereeniging voor zieken verpleging in Z.-Vlaanderen met 134 leden. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren P. de Hullu Hz., J. Prins en W. Sterrenburg. Het ledental der in 1932 voor Zeeuwsch-Vlaanderen op gerichte vereeniging is thans tot over de 5000 gestegen. OOSTBURG. B. V. L. Zaterdag 20 October hield de B.V.L. afdeeling Oostburg haar jaarlijksche scchietwedstrijd in het gymnastieklokaal alhier. Te e'/suur opende de leider der plaatselijke af deeling deze wedstrijd. Behalve 22 leden waren mede aanwezig de voor zitter der plaatselijke commissie den edelachtbaren heer Burgemeester en eenige begunstigers der afdeeling. Allereerst werd geschoten voor de bekerwedstrijd. In 1933 in 't bezit van M. de Bruijne ging deze over voor 1934 naar W. Ie Grand met maximaal aantal punten (50). Wedstrijd sierbord. Dit bord is uitgereikt aan alle af- deelingen op de Landstormdag te Hulst. Over 1933 in bezit van P. Contant ging dit over voor 1934 naar P. Goossen met 49 punten. Hierna volgde de prijzen-wedstrijd. De uit slag luidt: le. P. Aars 98 punten. 2e. J. Bourgraaf 97 punten. 3e. Iz. Boidin 96 punten. 4e. A. de Koning 96 punten. 5e. W. Catsman 96 punten. 6e. M. de Bruijne 96 punten. 7e. Iz. Adriaansen 95 punten. 8e. M. Wandel 95 punten. 9e. J. B. Aars 95 punten. 10e. P. Catsman 95 punten He. R. van Hootechem 95 punten. 12e. J. du Burck 94 punten. 13e. F. van Tatenhove 94 punten. 14e. W. le Grand 92 punten. 15e. F. Wage 92 punten. 16e. P. Goossen 90 punten. 17e. P. Contant 90 punten. 18e. A. J. Raes 86 punten. 19e. A. Wage 82 punten. 20e. J. Dhey 79 punten. 21e. J. Roose 73 punten. 22e. Iz. Verherbrugge 56 punten. Ontvanger der directe belastingen. Bij Kon. besluit is benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen alhier S. J. Visser, surnu merair der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen ter directie dier middelen te 's-Hertogenbosch. AARDENBURG. Vereeniging gemeenten. Ged. Staten hebben aan de gemeente besturen van Eede en Sint Kruis hun gevoelen gevraagd over een even- tuëele vereeniging hunner gemeenten met de gemeente Aardenburg. IJZENDIJKE. Autobotsing. Hedenmorgen had onder de gemeente Biervliet een botsing plaats tusschen een vrachtwagen en de postauto. De laatste werd vrij ernstig beschadigd terwijl de chauffeur eenige kleine ver wondingen bekwam. Arrondissements-Rechtbank te te Middelburg. Faillissement. De rechtbank heeft failliet verklaard: P. Lagendijk, hotelhouder te Groede, Markt 358, Rechter-Commissaris Mr J. H F. Bloemers, curator Mr W. Le Mair te Sluis. Faillissementen opgeheven. De navolgende faillissementen zijn opgeheven J B. de Giringel, werkman, wonende te Hoofdplaat, curator Mr J. J. Heijse te Middelburg. Em. Groock-van Hijfte, koopman, wonende te Biervliet, curator Mr J. Erasmus te Oostburg. Politierechter te Middelburg. Zitting van 23 October. De volgende zaken werden o.m. be handeld J. M. A. d. L„ 29 jaar, chauffeur te IJzendijke, wegens het niet vertoonen van een belastingkaart van zijn auto te Hoek op 27 Oct. 1933. Eisch f 15 s 6 d., uitspraak f 10 s 4 d. A. H. C. S., 30 jaar, landbouwers knecht te Waterlandkerkje, als voren te Waterlandkerkje, op 19 Dec. j.l. Eisch f 5 s 2 d., uitspraak f 5 s 2 d. C. A. T„ 25 j., werkman te Schoon- dijke, als voren te Schoondi|ke, op 11 Febr. j.l. Eisch f 5 s 2 d„ uitspraak f 5 s 2 d. A. J. K., 33 j„ woninginrichter te Bergen op Zoom, wegens het niet vertoonen van een bewijs betreffende de wegenbelasting te Aardenbui g op 12 Febr. j.l. Eisch f 7,50 of 3 d., uitspraak f 2,50 s 1 d. Een slachtoffer van de Melboume- race. In de Beursstraat te Am sterdam troffen Zaterdagavond eeni ge burgers 'n jongeman aan, die plotseling ziek was geworden en niet verder kon. Onmiddellijk brachten hulpvaardigen den knaap naar een dichtbij zijnde zaak, waar hij door eenige Roode-Kruisleden werd ge holpen. Het bleek spoedig dat de jongen oververmoeid was, hetgeen hij later, toen hij eenigszins was op geknapt, ook bevestigde. Hij ver telde dat hij van 's morgens vroeg nog geen tijd had gehad om iets te eten en vrijwel voortdurend op zijn fiets had gereden om bulletins betreffende de Melbourne-race aan tal van zaken in de stad rond te brengen. Aangezien de vliegers door vlogen en er steeds weer nieuwe berichten kwamen, had hij geen ge legenheid kunnen vinden even te rusten en aan eten had hij niet ge dacht. De toestand van den uitge- putten jongen was gelukkig niet ern stig, zoodat hij per taxi naar zijn woning kon worden vervoerd. In zijn actetasch zaten de laatste berichten over den „Uiver" en den „Pander jager". Deze tasch kwam op een politiebureau terecht, waar men ten slotte deze laatste berichten ont ving en met belangstelling las. Daar wist men het eerst dat de Mollisons de leiding hadden Wielrenner tegen een boom. Tijdens een Zondagmiddag georga- niseerden weg-wedstrijd verloor op den Boxtelerweg nabij de Heeswijk- sche brug de wielrenner Huit Boxtel plotseling de macht over zijn stuur met het noodlottig gevolg, dat de jonge man in volle vaart tegen een boom botste. Bewusteloos en met bloedende verwondingen bleef het slachtoffer liggen. Een spoedig ver schenen geneesheer constateerde in wendige kwetsuren. Nadat de eerste hulp was verleend, werd de onge lukkige renner per auto naar zijn woonplaats vervoerd. De Fairey Fox verongelukt. Het vliegtuig nr. 12, een Fairey Fox, bestuurd door Gilman en Baine, het welk aan de wedvlucht naar Austra lië deelneemt, is gistermiddag in Apulië op weg van Rome naar Athene, te pletter gevallen en in brand gevlogen. Het was onmogelijk, ofschoon menschen op het land in de buurt aan het werk waren, nog iets te doen tot mogelijke redding van de beide inzittenden, die later verkoold uit de wrakstukken zijn gehaald. Waarschijnlijk zijn ze niet meer le vend verbrand, omdat ze reeds ge dood waren door den val. De Fairey Fox was in wezen een militair vliegtuig, een dagbommen werper en verkenner, waarvan de constructie reeds uit het jaar 1925 dateert. Bestuurder was de vlieger- officier H. D. Gilman. Het vliegtuig is eerst laat voor de start op Mildenhall gearriveerd en was reeds van de lijst van deelne mers afgevoerd. Toch is de bestuur der er nog in geslaagd zijn deelne ming aan de snelheidsrace gehand haafd te houden. Voor deelne ming aan de handicaprace konden echter de voorbereidende formalitei ten (wegen van het vliegtuig e.d.) niet meer worden verricht. De plaats, waar het vliegtuig is neergestort, Palazza San Gervasio, ligt ongeveer 150 K.M. ten Oosten van Napels, in het Zuiden van Ita lië. Iets meer naar het Zuiden ligt Grottaglie, het oord waar de Post- jager op zijn eerste uitgaande vlucht naar Ned.-Indië in December van het vorige jaar motorpech kreeg. De tweede inzittende van het ver ongelukte vliegtuig was Baines. Wanneer is een vrouw op gevor derden leeftijd? De heer Fearnley was rijk, onafhankelijk en onge trouwd. Hij had een huishoudster met wie hij heel tevreden was. Zoo tevreden, dat hij op een dag naar zijn notaris ging en hem zei, dat hij zijn testament wilde veranderen. Niet de neven en nichten die op het geld aasden en wien hij totaal onverschillig was, zouden zijn erf genamen zijn, maar Mary, die parel, die jarenlang door de daad bewezen had, d&t ze hart voor hem had en die zijn huis puik in orde hield. Alzoo werd het testament volgens den wensch van mr. Fearnley veranderd en zijn huishoudster Universeel erf gename gemaakt. Kort daarop stierf Fearnley. En de opening en voorlezing van het testa ment werkte op de verzamelde fa milieleden verpletterend. Mary sloeg bescheiden de oogen neer, maar ze protesteerde niet. Doch iemand an ders protesteerde met kracht: een der neven, een student, die jaren lang op de erfenis gespeculeerd had. Hoe oud is Mary vroeg hij agres sief den notaris. Negen en veertig jaar, antwoordde Mary zelf, zonder te blozen of met wimpers te knip peren. Eerst negen en veertig jaar jubelde de neef. Een vrouw van negen en veertig jaar is toch geen 31. Toen alles klaar was, kreeg Frank plotseling contact met New- York. Daar klonk door de luidspreker een menschelijke stem. Het succes was verrassend. De bewakers lieten alles in den steek en renden gillend de kamers uit. Het prinsesje, dat juist in de nabij heid was, kwam al aangerend, maar ook zij was ontzet, toen ze de kamer binnentrad. Juist speelde een mu ziekcorps een populaire marsch en de schetterende fanfares waren te veel voor het meisje. Bleek en bevend hield ze handen voor de ooren en Frank zette direct het toestel af. Langzaam kwam de prinses Inca tot zichzelf. 32. „Jullie blanken zijt groote too- venaars," riep ze toornig, „ik ben benieuwd wat de priesters hiervan zullen zeggen". Plotseling trad de vorst de kamer binnen. De wachters hadden hem een verward verhaal gedaan van vreeselijke tooverkunsten van de blanken en hij kwam zien, wat er gebeurd was. Erg wantrouwig keek de vorst naar het vreemde instru ment en hij beval Frank zijn kunsten te vertoonen. Deze, wat verbouwereerd door het resultaat, dat de radio op de prinses had, stelde het toestel zoo zacht mo gelijk in, en vroolijk klonken door de kamer de verleidelijke tonen van een moderne tango. vrouw op gevorderden leeftijd. Dat is om zoo te zeggen nog een jonge vrouw. En het testament zegt uit drukkelijk, dat Mary slechts als ze op gevorderden leeftijd zou wezen, de unfverseele erfgename van oom zou zijn. Dus is de erfenis voor ons. Dat was nog zeer de vraag, meen de de notaris. En Mary verklaarde, dat meneer de neef het maar een ander moest vertellen, maar haar niet, want ze was al lang geen jon ge vrouw meer en een vrouw van negen en veertig jaar was een vrouw op gevorderden leeftijd. En dus is er een proces begon nen en de rechters zullen te beslis sen hebben of een vrouw van negen en veertig jaar op gevorderden of niet gevorderden leeftijd is. En als het civiele proces net zoo lang duurt, als ze in ons land wel eens duurt, dan zal als het slotvonnis valt, Mary vrij zeker zonder eenigen twijfel op gevorderden leeftijd zijn. Energie uit de diepzee-golven? Cartier, de Zwitsersche ingenieur, die aan de Belgische kust, nabij Oostende proeven neemt met het winnen van energie uit diepzee-gol ven, heeft tal van professoren van de Belgische universiteiten .uitge- noodigd bij oen nieuwe demonstra tie aanwezig te willen zijn. De proef had plaats op eenige honderden me ters afstand van de kust. Het door

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 2