De onzichtbare man. SUMAJO BRESKENS Gevonden en Verloren. Garage Brugge Cl TAX Garage P,J Brugge Giiax, Garage N.Brugge Citax, Ingezonden. Gemengd Nieuws. Advertentiën. DENKT U Hedenavond H. W. WEENINK, H. W, WEENINK, BAL Woensdag 24 Oct. 34 Schrijfbehoeften. MelotteWendploegen brengt Zondag 21 October om 5 uur en om 8 uur, Maandag 22 October om 5 uur en om 8 uur, RAMON NOVARRO De plechtige uitvaart van wijlen Z. K. H. Prins Hendrik. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. Mijnheer de Redacteur! Verzoeke beleefd nogmaals eenige ruimte in Uw blad. Waar Ds W. H. Kelder in een ingezonden stuk zoo nadrukkelijk vraagt, waarom ik mijn ingezonden stuk niet voluit onderteekende, wil ik hier nog even antwoorden, dat dit niet geschied de, wijl de persoon in kwestie, hier niets terzake deed en het slechts om de bittere feiten ging. Dat ik des ondanks mijn initialen er onder plaatste, deed ik enkel omdat ik niet wilde dat een ander ten onrechte verdacht zou worden van mijn epistel Maar nu ik toch aan het schrijven ben, kan ik echter niet nalaten op te merken, dat hier de strijd geenszins ging om de recognitie. Ik schreef het reeds de eerste maal, zij die altijd hun recognitie betaalden, reeds vele jaren reeds vele jaren voordat de kerkeraad (hier blijkbaar weer niet de diaconie) het aangehaald schrijven ontving, toch een sloot voor hun deur hebben ge kregen. Daar thans de heele kwestie zoo goed als opgelost is (heden is ook mijn sloot weer gedempt) zal ik thans niet verder meer op deze zaak ingaan. U M. de R., dankend voor de ver leende ruimte, teeken ik thans voluit, KRIJN MAAS. Breskens, 15 Oct. 1934. BRESKENS. Gevonden: Een kindertasch. Inlichtingen te bekomen Maréchaus see-kazerne, Hel noodweer van Zondagnacht. Te Noordscharwoude sloeg de bliksem in den toren van de Ned. Herv. Kerk, tengevolge waarvan er brand uitbrak en het geheele kerk gebouw is afgebrand. De kerk be vatte een kostbaren preekstoel met beeldhouwwerk uit het jaar 1600 en een bijbel eveneens uit het jaar 1600. De banken waren uit het jaar 1603. Alles werd een prooi der vlammen. Het kerkhof, naast de kerk gelegen, biedt een troosteloozen aanblik, daar verschillende graven zijn verwoest en steenen vernield. In den Sloothaardpolder onder de gemeente Harenkarspel is afge brand de groote boerderij, bewoond door den heer Roozendaal. De scha de, die zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Te Oude Niedorp is de bliksem ingeslagen in de geheel geïsoleerd staande boerderij van den heer P. Ruiter, in den Petekerspolder. De bewoners konden in nachtgewaad vluchten. Tyee koeien kwamen in de vlammen om. De schade wordt door verzekering gedekt. Te Alkmaar is de bliksem in geslagen in den toren van de St. Dominicuskerk. Ongeveer een kwar tier later bemerkten eenige voorbij gangers dat de top van den 60 M. hoogen toren in brand stond. De brandweer rukte onmiddellijk met groot materiaal uit. Het was echter onmogelijk het vuur van buiten uit te bereiken. Daarop werd getracht door de kerk naar boven in den to ren te komen, waarin men slaagde. Het vuur was daarna spoedig be dwongen. Te Epe is de bliksem in het dak van de kapel van de rechtzinnig hervormde gemeente geslagen. Er ontstond geen brand, doch een to rentje sprong geheel uit elkaar. De stukken steen troffen het dak van een aangrenzende woning. Ook het dak van de kerk werd zwaar bescha digd. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats. Een oplichter gearresteerd. De zer dagen vervoegde zich bij den ju welier Geerings te Bussum een per soon, die eenige horloges op zicht vroeg, welke nog denzelfden avond terugbezorgd zouden worden. Toen de man met de horloges niet terug kwam, begaf de winkelier zich naar het opgegeven adres, waar bleek dat men van niets wist en de juwelier tot de ontdekking kwam, dat hij er ingevlogen was. Aangifte bij de politie volgde en deze stelde een onderzpek in. Vrijdagavond is het de politie ge lukt den man, een 25-jarigen loop knecht uit Hilversum, te arrestee ren. Hij legde een volledige beken tenis af. Een der horloges was nog in zijn bezit, terwijl het tweede ver kocht was aan een onbekende, zoo dat dit horloge als verloren be schouwd kan worden. De politie onderzocht vervolgens of de man meer strafbare feiten ge pleegd had en na een scherp verhoor bekende hij Zaterdagmorgen dat hij zich in Amersfoort op dezelfde wij ze horloges had toegeëigend. Deze horloges konden in Hilversum in be slag genomen worden. De man werd ter beschikking van den officier van Justitie gesteld. Hotel afgebrand. In den nacht van Zaterdag op Zondag is brand ontdekt in het hotel-café-restaurant Centraal te Wolvega, toebehoorende aan den heer J. Krol. Dit hotel is in de kom van het dorp gelegen. Toen de brandweer op de plaats, waar het vuur woedde, verscheen, was het restaurant zoodanig «in vlam men gehuld, dat aan blusschen niet viel te denken. Men heeft zich moe ten beperken tot het nathouden van de aangrenzende gebouwen. In het hotel was een groot aantal stoelen in een der bovenzalen op gesteld, waarin het vuur gretig voed sel vond. Het hotel is tot den grond toe afgebrand. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Smokkelarij van boter. De ge meentepolitie van Eindhoven heeft Zaterdagmiddag een botorsmokke- laar aangehouden, genaamd K., die een hoeveelheid Belgische boter op zijn fiets vervoerde en bij zijn ver hoor bekende deel uit te maken van een smokkelaarsbende, die werd aan gevoerd door zekeren B. uit Aalst. In samenwerking met den veldwach ter van Aalst en Waalwijk werd een inval gedaan bij dezen man, waar bij de politie 300 k.g. boter in be slag- nam. De smokkelaar is gear resteerd. Ernstig auto-ongeluk. Bij Cler mont-Ferrand heeft Zondag een zeer ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een auto reed, tengevolge van het feit, dat de bestuurder de macht over het stuur verloor, in een ta lud. Van de zeven inzittenden van den wagen zijn zes gedood, de ze vende ernstig gewond. Een late bestelling. Op 31 Aug. 1914 werd te Rome een briefkaart gepost voor Bressanone, dat toen nog tot Oostenrijk behoorde. Pas op 20 September van dit jaar, dus meer dan 20 jaren later, kwam de briefkaart te Innsbruck aan. Daar Bressanone thans evenwel op Ita- liaansch grondgebied ligt, zonden de Oostenrijksche postautoriteiten de briefkaart terug naar Italië en spoe dig arriveerde deze thans te Bres sanone. Daar de briefkaart voorzien was van een postzegel ter waarde van 15 centesimi, hetgeen in 1914 voldoende was, maar nu niet meer, moest de geadresseerde strafport be talen, aangezien het zegelrecht thans 50 centesimi bedraagt. Voetballen met bommen. Tot hun niet geringen schrik zagen voorbijgangers te Sofia (Bulgarije) dat eenige straatjongens bezig waren met bommen te voetballen. De kinderen hadden de bommen gevonden in een zak onder een brug. De politie vond in den zak nog 5 bommen, een aantal explosieve Iadin gen, 3 automatische geweren, 100 gevulde houders voor revolverpatro nen en meer dan 300 insignes van de illegale Macedonische revolutionaire organisatie. Een hondenbegrafenis. Een be grafenis van een hond in een met kransen bedekte kist, waarbij ge bruik gemaakt werd van een lijkwa gen, voorafgegaan door slippendra- gers in zware rouw, en gevolgd door twee auto's met rouwende menschen, heeft in Zweden een storm van ver ontwaardiging ontketend. Op het hondenkerkhof hield de eigenaar van het doode dier een lange toespraak, waarin hij het beest verheerlijkte, terwijl de overige be langstellenden eerbiedig in het rond geschaard stonden. Indien er ook nog een priester aanwezig geweest was, dan zou de begrafenis in niets verschild hebben van die van een menschelijk wezen. De vereeniging van begrafenison dernemers heeft besloten, tegen den ondernemer, die voor den lijkwagen zorgde, een actie in te stellen. Lijk gevonden. Toen een knecht van den veehouder Schouten Maan dagochtend omstreeks half zeven in het land kwam, gelegen aan de Pa penlaan te Muiden, zag hij midden in het land iets liggen. Hij vermoedde, dat het een dood beest was, doch naderbij gekomen, bemerkte hij, dat het een man was, die nog eenige teekenen van leven gaf. Hij ging een wagen halen, waarin hij den man naar de boerderij wilde brengen, doch teruggekomen bemerkte hij, dat de man was gestorven. Onmiddellijk werd de politie ge waarschuwd, die het lijk vervoerde naar het lijkenhuisje. Het vermoeden bestaat, dat de man in een sloot is gevallen, omdat zijn kleeren vol slootvuïl zaten en toen aan de land zijde uit de sloot is gekropen en door het noodweer overvallen, den nacht op liet land heeft doorgebracht en daar is gestorven. Op het lijk werd een horloge gevonden, dat op acht uur was blijven stilstaan, bene vens eenig kleingeld. Hij was ge kleed in donker pak, lichtblauw over hemd met blauwe das, slappe, zwarte hoed, hooge rijschoenen, leeftijd om streeks 50 jaar. er aan! 8 uur Ledenvergadering in de Openbare School. Wekt elkander op ter vergadering te komen. „SCHELDESTROOM". 6 Ct. p. K.M. -|- 30 ct. wachturen. Rijdt met de wagens van BRESKENS Alle wagens zijn verzekerd, ook voor schade aan inzit tenden. Ondernemer BRESKENS. Telefoon 86 (dag en nacht). SK- Hierbij bericht ik het ge achte publiek van Breskens en omstreken, dat ik mijn zaak, de heb overgedragen aan den heer H. W. WEENINK. Dankend voor het genoten ver trouwen, beveel ik mijn opvolger in Uw welwillende gunst aan. P. J. BRUGGE, Breskens. JT Verwijzende naar boven staande heb ik de eer het ge achte publiek van Breskens en omstreken bekend te maken, dat ik heb overgenomen de welke zaak onder denzelfden naam zal worden voortgezet. Aan deze zaak wordt tevens een reparatie-inrichting voor automobielen en motoren ver bonden. Hopende door vlugge en vak kundige bediening ieders gunst te mogen verwerven, beveel ik mij bij het geachte publiek van Breskens en omstreken aan. Scheldekade 27 - BRESKENS Telefoon 86 (dag en nacht). Zaterdag 20 Oct. bij J. V E R D U IJ N 2e Zandstraat BRESKENS Cursuscommissie uit de Landbouw-organisaties. Bij genoegzame deelname zullen den a.s. winter de navolgende cursussen worden gegeven a. een cursus in economie te Schoondijke, Ieeraar de heer Buckens te IJzendijke; b. een cursus in motorkennis te Groede. Ieeraar de heer I.Cruson te Breskens; c. een cursus in landbouw- boekhouden te Hoofdplaat, Ieeraar de heer M. Vinke aldaar; d. een cursus in landbouw- boekhouden te Aardenburg en e. eenlandbouw-wintercursus te Eede, ieeraar aan beide cur sussen de heer C. Rooze te Eede f een cursus in plantenteelt te IJzendijke, Ieeraar de heer Buckens, aldaar; g een cursus in paardenkennis te Biervliet, Ieeraar de heer H. van de Vijver, dierenarts, aldaar. Opgave van deelnemers aan één of meer van bovengenoemde cursussen worden ingewacht vóór 5 Nov. a s., bij ondergeteekende of bij één der leeraren. Namens de commissie De seer., J. B BECU-de Hullu. Notaris BEUNINGH ce Groede zal op om 1 uur, ten verzoeke van den heer L. GUILJAM, op diens hof stede te Groede, publiek verkoo- pen tegen contante betaling: Verkrijgbaar bij J. C. LE BLEU, Uit voorraad leverbaar: alsook een 2-schar Melotte Wendploeg en andere. 2-scharploegen, gebruikt doch in goeden staat. A. LEENHOUTS, in Zaden en Landbouwwerktuigen, Breskens. drie gereedstaande kalfkoeien, drie gereedstaande kalfvaarzen, drie bekalfde vaarzen, een twee-jarige Friesche spring- stier, acht anderhalfjatige vaarzen, zeven één-jarige vaarzen, zeven graskalveren, vaarzen, met schets, drie melkkalveren, vaarzen, tien biggen, een ros met snijmolen, wind molen met graanzeeften, een partij eetaardappelen (Zeeuwsche blauwe en Rood Star), een partij haver- en gerst pakken stroo, par tij brandhout, partij koebieten, 1,76,94 H.A. of ong. 4 gemeten bietenbladeren, enz. TfF. Stalling, en bergplaats voor fietsen op de hofstede. in het wereldberoemd filmwerk r naar de vermaarde roman van LEW WALLACE. Wij brengen deze bekende echt christelijke volksfllm, welke als stomme film reed de wereld veroverde, nu als geluidsfilm. In het voorprogramma o a. Toegangsprijzen; om 5 uur 30 - 50 - 70 cent. om 8 uur 50 - 75 - 100 cent. UT Wie zeker wil zijn van een goede plaats kan die reserveeren met 10 cent ver hooging, voor alle 4 voorstellingen, op Zaterdag a.s. van 7—8 uur en vanaf Zondagmiddag 4 uur, aan gebouw Sumajo. ]V. Wij kondigen de komst aan van

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 3