Boter-Speculaas! JAN VAN RIEMSDIJK Groot Bal Puike Eetaardappelen HOOGSTE BELOONING Hoogwatergetij Breskens. dvertentiën. zij komen allen AGENTEN gevraagd Schrijfbehoeften. Aanbevelend MAAS-JANSEN. «ctuur in beslag genomen. politie te 's-Gravenhage heeft xkrdag een partij brochures en oibiljetten in beslag genomen, He door een aanhanger van de naal-socialistische partij van den £r Kruyt op de Heerengracht ten Hoop werden aangeboden. Aange- i deze lectuur een anti-semietisch Bkter had, meende de politie te (eten ingrijpen. Tegen den col- peur is proces-verbaal opgemaakt. Alfred Dreyfus 75 jaar. Ge wordt dat Alfred Dreyfus zijn ien jaardag in den kring van zijn jjie in zijn woning in de stille rue (temaudes te Patijs. jet is thans 40 jaar geleden, dat de telaar van het Duivelseiland, die i spionnage werd beschuldigd en jurende meer dan vijf jaren als ver- er van zijn land gevangen werd ouden, na revisie van zijn proces, irin hij door den bekenden advo- it mr. Labori werd verdedigd, zijn beid herkreeg en gerehabiliteerd owel Dreyfus als zijn trouwe fcnsgezellin houden zich te Parijs tdlg met de verzorging van arme pers, waarvan hij de hulp uit eigen delen bestrijdt. Dreyfus staat eiken gen precies om zeven uur op, ge- ikt dan om acht uur een beschei- i ontbijt en trekt zich dan in zijn E breide particuliere bibliotheek te- waar hij tot tien uur werkt Daar- aakt hij zijn dagehiksche morgen- eling en keert tegen den lunch Na den lunch hen-at hij zijn leid. Des avonds reeds om half Jen gaat hij te bed. Terwille van kleinzoon, een jongen van 17 hij een ijverig philatelist orden. lerderij afgebrand. Gister- ïid is de boerderij van den heer Je Gelder in de Groenestraat te charen, die sedert korten tijd leeg ld, afgebrand. De brandweer uit iwas spoedig ter plaatse, doch kon n hulp meer verleenen. erzekerlngt dekt de schade. aldadige alarmeering van de V ndweer. In September is de iïjndweer te Amsterdam niet min- dan 57 maal uitgerukt als ge- van baldadige alarmeeringen. a politie slaagde er in, vijf perso- zgi aan te houden en proces-verbaal pn hen op te maken, terzake van uit baldadigheid in werking stel- van brandmelders c.q. vernieling ruitjes. kinder- c.q. politierechter heeft persoon tot een maand tucht- 1 veroordeeld. Een andere de cent werd gestraft met een be ing. jiet dreigende iandbouwconflict in Biesbosch. Donderdagmid- heeft op het stadhuis te Dord- |t onder leiding van den rijks- piddelaar prof. mr. Josephus Jitta bespreking plaats gehad tus- partijen, betrokken bij het gend conflict in den landbouw ^en Biesbosch. rijksbemiddelaar heeft voorge- het geschil door arbitrage te beslechten. Dit voorstel is door arbeidersorganisaties aanvaard; de werkgevers zal hierover a.s. ndag in eigen kring een beslis- worden genomen. [verreden. Dinsdagavond is ze- M. van D. te Dirksland door wielrijder aangereden, tengevol- vaajrvan hij kort na aankomst bet ziekenhuis is overleden. sa Waardedaling. Dezer dagen is een pand met bijbehoorende grond, ge legen aan den straatweg te Hillegers- berg door notaris mr. J. G. Middendorf in het openbaar verkocht voor f16,200. Jaren geleden is f 40,000 voor dit pand betaald. Er rust thans nog een hypotheek op van f 30,000. Films van den moord te Cher bourg in beslag genomen. De speciale havenpolitie te Cherbourg heeft Donderdagavond zeven films, die gemaakt zijn van den aanslag op koning Alexander van Joegoslavië, in beslag genomen, juist op het oogenblik, dat zij overhandigd werden aan den ge zagvoerder van het s.s „Bremen", dat op het punt stond naar New-York te vertrekken. De films zijn thans naar Parijs overgebracht. Zij zullen voor de justitioneele autoriteiten worden afgedraaid en zoodoende bijdragen in het onderzoek naar den moord. De film, die door een operateur van den aanslag is gemaakt en die reeds door de politie in beslag werd geno men, is niet bijzonder duidelijk. Ernstige val. Woensdagmiddag had de heer mr. F. J. van Lanschot, burge meester van 's Hertogenbosch het ongeluk te zijnen huize van een zoldei- laddertje te vallen, tengevolge waar van hij het hielbeen van den rechter voet heeft gebroken. De burgemees ter wordt thuis verpleegd. Het zal echter eenige maanden duren voor hij hersteld zijn ambtsbezigheden volledig zal kunnen hervatten. Bekneld tusschen brugleuning en auto. Gisteravond is het 8-jarige zoontje vain den heer Van Til te Hoogkerk (Gr.) bekneld geraakt tus schen een brugleuning en een vrachtauto. Het kind is ernstig ge wond naar het Diaconessenhuis te Groningen overgebracht. U wilt toch óók iedere week een geïllustreerd blad thula krijgen? Niet te duur natuurlijk, want U hebt al zooveel lectuur. Dan is voor a het aan gewezen tijdschrift ona GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD. week 16 bladz. groot formaat. Rijk geil- hwtreerd, veie verhalen, howrig uitgevoerd. bon ■eert li bij de Uitgevers van deze courant voor M et. g. kwartaal, 95 ct- fvaneo per post. gratia Het huwelijk van den hertog van Kent. Uit Londen wordt gemeld, dat de hertog van Kent (prins George) en prinses Marina het eer ste deel vami hun wittebroodsweken in Engeland zullen doorbrengen en de Kerstdagen met den koning en de koningin te Sandringham. In het begin vain het nieuwe jaar zullen ze waarschijnlijk naar het bui tenland gaan. Dierentuinoppasser door gorilla aangevallen. In het apenhuis van de Berlijnsche dierentuin heeft de bekende, groote gorilla Bobby Don derdag plotseling zijn oppasser aan gevallen en op den grond gegooid. Gelukkig schoten dadelijk andere oppassers toe, die den man uit zijn gevaarlijke positie bevrijden. Naar het zich liet aanzien had hij slechts ongevaarlijke verwondingen opge- loopen. Bobby had hem namelijk gebeten. Behalve deze beten schijnt de man, die dadelijk naar een zie- zenhuis is gebracht, ook inwendige kwetsuren opgeloopen te hebben. Een geschenk aan Napoleon. Een geschenk dat een Engelsch offi cier eens aan Napoleon gegeven heeft, wordt voor het eerst te Rome voor het publiek tentoongesteld. Het is een Chineesche lakdoos, ingelegd met paarlmocr en het werd Na poleonaangeboden door Mountstuart Elphinstone, een bekend Britsch-In dische administrateur uit dank voor het redden van zijn broer kapitein Elphinstone. Vlak voor den slag bij Waterloo werd de kapitein n.l. zwaar gewond gevangen genomen. Hoewel Napoleon zeer druk was om zijn krijgsplan uit te werken, informeer de hij toch met belangstelling naar de gezondheid van den kapitein en zond zijn besten chirurg om hem te helpen. Hierdoor redde hij diens le ven. Twee jaren later, toen Napo leon naar St. Helena verbannen werd, zond Mountstuart Elphinstone hem een Chineesche doos, die hij uit Indië meegebracht had. De keizer was zeer verheugd met het geschenk en bracht vele uren door met de spelen, welke de doos bevatte. Het kostbare geschenk staat nu tentoongesteld in het Napoleon Mu seum in het Palazzo Primoli dat opgedragen is aan den zoon van Napoleon, den Koning van Rome. De Majestic in den storm. De Oceaanstoomer Majestic is Woens dag met 24 uur vertraging te New- York aangekomen. Het schip had gedurende den overtocht te kampen met een hevigen storm en had een zeer ruwe reis gehad. De gezag voerder moest in het ziekenhuis wor den opgenomen, aangezien hij in fectie had gekregen aan een hoofd wond, die hij had opgeloopen, toen een reusachtige golf nabij Bishop Rock de meeste ruiten van de brug verbrijzelde. De tweede officier van de wacht werd bij deze gelegenheid vrij ernstig aan de hand gewond. Inbrekers aangehouden. De Utrechtsche politie heeft de daders van de inbraak in een loterijkantoor aan de Lichtegaard te Utrecht, waar bij enkele honderden guldens werden ontvreemd, den 22-jarigen Utrecht- schen metselaar B. A. S. en zijn helper, een 28-jarigen timmerman, aangehouden en na verhoor ter be schikking van de justitie gesteld In de woning van eerstgenoemde waarin ook de tweede verdachte werd aangetroffen, werden verstopt gevon den een groot aantal waardelooze 1000 mark biljetten, afkomstig van het loterijkantoor. Kerkdief. De in geheel Zuid- Limburg beruchte inbreker en reci divist A. R., oud 35 jaar, is bij den in den nacht van Dinsdag op Woens dag gepleegde kerkdiefstal te Schin- nen herkend door den veldwachter Jansen. De medeplichtige is nog niet bekend. Het geld, ontvreemd uit de ge forceerde offerblokken ten bedrage van ongeveer f 40, werd door R. in de kerk weggeworpen tijdens de achtervolging. Ook heeft men inbre kerswerktuigen in de kerk St. Dionisius gevonden. R. is ten huize van zijn moeder te Geleen gearresteerd en zaj heden voor den officier van justitie worden geleid. R. was sedert vier weken uit de gevangenis ontslagen en heeft in totaal ruim elf jaar gevangenis straf ondergaan. Ernstig ongeluk bij het ontladen van ontploffingsmiddelen. In den omtrek van Innsbruck was Donder dag een militaire commissie bezig met ontploffingsmiddelen, die in be slag genomen waren, te ontladen. Plotseling ontstond een ontploffing, waarbij twee personen gedood wer den. Een kanonnier werd zoo hevig gewond, dat hij spoedig daarna eveneens overleed. Twee andere kanonuiers werden licht gewond. Moordaanslag in Den Haag. Een 44-jarige bankwerker H. O. te 's-Gravenhage heeft Dinsdagmiddag de 44-jarige juffrouw J. P., met wie hij samenleefde, zoodanig met een ijzeren staaf geslagen, dat de vrouw in vrij ernstigen toestand naar het gemeente-ziekenhuis aan den Zuid- wal moest worden vervoerd. De da der is gearresteerd. Het drama was een gevolg van het feit, dat de bankwerker de toe gang tot de woning door mejuffrouw P. was ontzegd. Dit had zoo de woede van den man opgewekt, dat hij kort daarna, gewapend met een ijzeren staaf van een halven meter lengte en 3 centimeter dikte, terug keerde, en toen het hem niet ge lukte de deur hiermede open te ram meien, een ruit insloeg. Vervolgens is de bankwerker naar binnen ge drongen, waar hij de verschrikte vrouw met de staaf ijzer aanviel en haar verschillende ernstige verwon dingen toebracht, zoodat zij ten slotte bewusteloos ineenzakte. De dader is hierna de straat opgevlucht en heeft zich later in de Vaillantlaan aan een politie-agent overgegeven, wien hij vertelde, dat hij een vrouw had neer geslagen. De eerste hulpdienst heeft daar op de vrouw uit haar woning gehaald en naar het ziekenhuis overgebracht, waar haar toestand Woensdag be vredigend was, zoodat haar door den commissaris van politie der afdee- ling C., den heer P. Kramer, een verhoor kon worden afgenomen. Tjalk gezonken. Tengevolge van een hevige stormvlaag is ten Zuid-Oosten van Urk het tjalkschip Rehoboth, groot 69 ton, afkomstig uit Deventer en op weg van Am sterdam naar Kampen, geladen met anthraciet, gezonken. De opvarenden, de schipper E. Klein uit Deventer, zijn vrouw en een kind van negen weken konden met groote moeite gered worden door de sleepboot Tina van kapitein Wagenmaker uit Groningen, die door middel van een sloep verbin ding met het scheepje wist te ver krijgen. 101 jaar. Mej. weduwe E. van der Mey-Snijders te Wijk aan Zee zal Zondag a.s. haar lOlsten verjaar dag vieren. „Opoe van der Mey," zooais iedere Wijk aan Zeeër haar noemt en onder welken naam zij ook bij de badgasten bekend is, geniet een voortreffelijke gezond heid. Meisje door een auto dood gedrukt. Door nog onbekende oorzaak is Woensdagmiddag op den Amstelveenscheweg te Amsterdam een auto tegen een huis gereden, juist toen een 7-jarig meisje deze plaats passeerde. Het kind geraakte bekneld en liep zulke ernstige verwondingen op, dat de dood spoedig intrad. Kindermoord. Te Gorkum is de 21-|arige mej. J. K. gearresteerd, verdacht van moord op haar pasgeboren kind. In den nacht van Maandag op Dinsdag was het kind geboren en de moeder heeft voor den commissaris van politie bekend, dat zij het onmid dellijk na de geboorte heeft geworgd en verborgen in een met papier ge vulde kist. Boerderij afgebrand. Gister middag is brand uitgebroken In de kapitale boerderij van den landbouwer H. Hoeve in De Wijk (Dr.). Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de boerderij in korten tijd is afgebrand. Eenige varkens zijn in de vlammen omgekomen. De brand is vermoedelijk ontstaan in den schoorsteen van de boerderij. De schade wordt door verzekering gedekt. Vijf mijnwerkers bedolven. In de Hildebrandtmijn te Antonien- huette (Polen) zijn vijf mijnwerkers door plotseling neerstortende steenkolmas- sa's bedolven. Toen de reddingsbrigade eindelijk was doorgedrongen tot de plaats waar zij lagen, bleek, dat, een mijnwerker reeds dood was, en dat de overige vier ernstige verwondingen hadden opgeloopen. Missionarissen door brand ont voerd. Uit Koesjou in de provincie Kweisjou wordt gemeld dat Chinee sche bandieten drie leden van de al daar gevestigde missie, namelijk, een Canadeesche dame, een Australischen en een Engelschen missionaris, hebben ontvoerd. Huiszoekingen te Weenen. De politie te Weenen heeft huiszoe kingen verricht bij de Koatiische emi granten, die aldaar vertoeven. Er worden maatregelen getroffen tegen de aankomst op Oostenrljksch gebied van Kroaten, die uit Zwitserland en Frank rijk verwijderd zijn. DAGEN vm nam Zaterdag 13 Oct. 3,37 4,01 Zondag 14 4,22 4,46 Maandag 15 5,12 5,36 Dinsdag 16 6 12 6,36 Eerste Kwarter Maandag 15 Oct. om 19,48. Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder begrepen zijn wagens, karren, enz.) Zaterdag 13 Oct. nam 5,42 Zondag 14 5 39 Maandag 15 5,37 Dinsdag 16 5,35 aar de Buitengewone Ledenvergadering der "wemvereeniglng SCHELDESTROOM" sdag ió October a.s. im 20 uur in de Open- ire school, dringend gewenscht 11 :j| Dansen! Dansen! op Zaterdag 13 Oct. Pracht orgel en een pracht van een dans vloer. Lekker bier en veel plezier bij P. C. DU BOIS, Café „De Volharding" Breskens. (Eigenheimers' voor consumptie, a f 4,25 de 100 K.G., franco huis, Vraagt monster bij J. ROFACK, Buitenlust, Groede. voor verkoop van ZAAD, Enz. in de allerbeste kwal. Bij ons de van alle firma's. Pracht kans om met gemakke lijk werk Uw ledige tijd zeer winstgevend te maken. Vraagt direct condities bij STRUIK Co Enkhuizen Verkrijgbaar bij J. C. LE BLEU, KONINKLIJKE DRUKKERIJ CADSANDRIA BRESKENS AMILIE-DRUKWERK BEURSGEBOUW OOSTBURG I DINSDAG 16 OCTOBER 8 UUR één enkele avond van^^B KUNST - ZANG - HUMOR - PRET te geven door I I en zijn „Hollanders" Geheel nieuwe Kieinkunst-Revue 12 tafer. o.a. De vroolijke vagebonden; De wereld moet weer leeren loopen; De Pannekoek (kluchtspel); De Varkenscentrale; blijspelen en drama's la minute, enz. Entrée 70 cent en f 1,plus rechten. Plaatsbespreking aan het Beursgebouw Zaterdag 13 October a.s. om 2 uur voor aandeelhouders en om 2,30 voor niet-aandeelhouders, verdere voorverkoop van kaarten bij A. Raes, Nieuwstr., Oostburg. Met en zonder Amandelen.

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 7