Avonturen van een Drietal Ingezonden. Sport. Rechtszaken. Gewestelijk Nieuws Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. -V/f and <bind W-Gl FRANSCHE SCHOUWBURG GENT. Zondag 14 October 1934 des nam. om 2 uur: „La Tosca", Lyrisch drama in 3 bedrijven van G. Puccini. ten, zagen we nog een flauwe lijn van de loopen. Nog lag er een zwakke schijn van maan en sterren over de omgeving, toen plotseling een geluid als van schuren en kraken van takken de stilte verbrak en nader kwam. Een dier bewoog zich door de struiken in onze richting. Ik voelde, dat mijn vriend zich geruischloos wat omzette, zoodat weldra twee geweerloopen in de richting van het geluid wezen. Plotseling hield dit op. Een donkere massa was op slechts twaalf pas af- stands verrezen en stond als een blok. Twee kleine lichtpuntjes blon ken er in Pang I Gelijktijdig vielen onze schoten. In een wip hadden we herladen, wa ren half opgesprongen met het ge weer in den aanslag. Maar geen ge luid of beweging was merkbaar in de richting, waarin we gevuurd hald- den. Na eenigen tijd besloten we te gaan zien. Toen we voorzichtig de plek genaderd waren, waar de licht puntjes zoo plots verdwenen, zagen we een roerloos zwart lichaam lig gen. Mijn vriend streek een lucifer aan Zie, wat het levende niet had kun nen bewerken, veroorzaakte plotse ling het doode lichaam. Opeens wa ren we bang werkelijk bang. Hoe monsterachtig die kopl Wat een ko lossale ever! Vlak tusschen de oogen zaten onze beide schoten. Naast de verschrikkelijke houwers droop het zweet. De knaap was mors dood geschoten. Als hij in plaats daarvan slechts eens aangeschoten geweest was en ons te lijf was ge gaan? Hoe heel anders had de ont knooping dan kunnen zijn voor twee onervaren menschen, zonder be scherming, zonder eenig steekwa pen of zelfs een revolver? Even ge voelden we ons toch zoo kleintjes. Maar toen kwaim ons geluk weer boven, ja, bovenmatig gelukkig wa ren we; als we aan de kameraden aan boord dachten, eigenlijk gewel dig trotsch. Hé, hoe smaakte toen tk. eerste pijp. Toen het daglicht doorkwam, sleepten we den ever naar het strand, wat wajarhjk geen lichte kar wei was. Hoe zagen wij er uit, toen we eindelijk onzen buit nabij het water achter een steen neergelegd hadden 1 Stipt te 6 uur naderde de vlet. Een paar va|n de makkers kwamen uit belangstelling al mee. „Hé, Zondagsjagers, waar is jullie buit? We hebben maar één schot gehoord vannacht 1" Onze beide schoten waren immers gelijk gevallen. „Nou waarom zeggen jullie niks? Geen van de lui aan boord wilde gisterenavond eten, om vandaag te beter van jullie wildbraad te kunnen smullen!" Maar toen we van den steen op stonden, die onzen schat verborg: „Allemachtig, wat heb je daar?" En nog vóór de vlet op het zand schuur de, plonsden zij in het water om ons in de fikken te knijpen en zich over onzen jachtbuit bewonderend heen te buigen. Ook aan boord sloeg het „succès des armes" natuurlijk geweldig in, werd gevolgd door een soort In- dianendans rond het zwarte mon ster, waarop de slager er zich over ontfermde. Voor den grooten var kenskop was geen schotel groot ge noeg aan boord en werd er dus een „geknipt" van zink. Keurig op gewerkt verscheen hij ten feestdisch. Dat het daarna een fuif van jewelste is geworden, nou, dat gelooven jul lie wel. L. B. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik eenige plaats ruimte in Uw veelgelezen blad, waar voor bij voorbaat onzen dank. S. O. S. Het gaat de zwemvereeniging „Scheldestioom" financieel niet naar den vleeze. Vorig jaar sloten de boe ken met een tekort van f 540. Door een grootsch opgezette propaganda- dag hebben wij geprobeerd, dit te kort weg te werken. Door het slechte weer gedurende die dagen is in plaats van wegwerken, het tekort, mede door aanschaffings- en exploi tatiekosten, thans gestegen tot f 760. „Hoe kom je er aan?" vroeg ons een dame, die wij om medewerking verzochten (en verkregen), doch voor ons is de groote vraag: Hoe komen we er af? Ons rest niet anders dan door het houden van een bazar te probeeren uit de put te komen. Bereids is hiertoe een dames comité opgericht, bestaande uit Mevr. van Zuijen, eere-voorzitster; Mevr. Ramaker, voorzitster; Mevr. de Pree, secretaresse: Mevr. de Hul- lu, penningmeesteresse; Mej. Rog geband, Mevr. Salomé-Mollenkamp, Mevr. Broodman, Mevr. Termeulen, Mevr. Weijkman, Mevr. Loose, Mevr. Vroon-Maarleveld, Mevr. Luteijn- Vroon, Mevr. Haak (Gr.), Mevr. Boone-v. Tilburg (Oostb.), Mevr. v. d. Sande, Mevr. Boidin, Mej. de Hullu, Mej. Swerus, Mej. A. IClaaij- sen, Mej. Hamelijnck (Hoofdpl.), Mej. Erasmus, Mej. L. Maas, Mej. K. Maas. Dit uitgebreid dames comité is spontaan bereid gevonden, de zwemvereeniging te helpen, over tuigd als ze zijn van de mooie en bovenal zoo nuttige zwemsport., Slectits eenige der dames zijn direct bij onze vereeniging betrokken, doch allen nemen dit vele werk op zich, omdat het zonde en jammer zou zijn, indien de vereeniging om finan- tieele redenen ten gronde zou gaan en dit zal onherroepelijk het gevolg zijn als het tekort niet opgelost kan worden. Dit kan en mag niet plaats heb ben, want een vereeniging, die in 3 jaar tijds een ledental heeft van 182, heeft bewezen in een behoefte te voorzien. Het overgroote deel dezer leden wordt geleverd door de jeugd en „Wat in de kinderjaren 't leven [siert en tooit, Dat prent zich in het harte En men vergeet het nooit!" (Jeugdgids). Het is tijdens de zomermaanden een lust te zien, met welk een taai heid en vasthoudendheid de anders toch zoo wispelturige jeugd, dag na dag les komt nemen en ondanks somwijlen snikheete zon te voet het betrekkelijk vrij ver gelegen bassin als het ware bestormt. Ik ken er zelfs die het geheele jaar door stui ver na stuiver bijeen sparen, om toch maar lid van de zwemvereeni ging te kunnen worden of blijven. Thans aap U de daad, om den kinderen datgene te laten behouden, wat zij zoo zeer op prijs stellen en wat hen bovendien nog zoo nut tig te pas kan komen in het leven. Dit kunnen wij helaas maar al te dikwijls aanschouwen. Velen sympathiseeren met onze vereeniging, dit mochten wij reeds meermalen ondervinden. Eenige weken geleden mochten wij zelfs een brief uit Ned. Indië ont vangen van een vroegere dorpsge noot, die in dit blad van onze moei lijkheden gelezen had. „Jongen," schrijft hij, „al zit ik hier duizenden mijlen van jullie af, toch leef ik met je mede en hoop ik, dat jullie ver eeniging op de ingeslagen weg voort zal blijven gaa,n". Tevens zond hij een geprepareerde huid van een Python (slang), ruim 3.50 M. lang en 30 c.M. breed, prachtig geteekend slangenleer, ter vervaardiging van taschjes, gordels, schoentjes enz., teneinde deze op de bazar te verlo ten of in gedeelten te verkoopen. Een ander sportvriend, van over de Schelde, dus niet zoo ver van huis, heeft een echte film gemaakt van de dit jaar gehouden Schelde- bekerwedstrijd, de Kanaalwedstrijd MiddelburgVlissingen en eenige Zeeuwsche wedstrijden en biedt ons aan om deze film te draaien op de bazar, ten bate van onze kas, ter wijl 4 zwemvrienden uit Oost Z. Vlaanderen aanboden op onze bazar gratis te komen musiceeren. Waar op het eerste gerucht van buiten onze gemeente reeds zoove- len hulp en medewerking toonen, zijn wij er van overtuigd, dat ook onze eigen dorpsgenooten niet ach ter zullen blijven. Breskens weet te geven en weet ook Bazar te hou den, dit is reeds meerdere malen getoond. Daarom doen wij vol ver trouwen een beroep op de ingezete nen en indien ieder naar zijn krach ten medewerkt, is ons bestaan ver zekerd. Alle beetjes helpenll U, mijnheer de Redacteur, dank ik nogmaals voor de zoo gul ver leende ruimte in Uw blad. K. MAAS, Secr. „Scheldestroom". Breskens, 8 Oct. 1934. Voetballen. Wedstrijdprogramma van Zondag 7 October. K. N. V. B. 3e klasse A. HoofdplaatBreskens 2—1 De Zeeuwen—Hulst 01 Vlissingen IISluiskil 0—1 Terneuzen IIAxel 16 Stand 3e klasse A. gesp. gew. gel. verl. voor-tegen p. Axel 4 3 1 19-6 6 Sluiskil 2 2 2-0 4 Hulst 2 2 - 3-1 4 Vliss. II 4 2 2 12-8 4 Breskens 4 2—2 11-10 4 Oranje 3 111 5-10 3 Zeeuwen 4 112 5-10 3 Hoofdpl. 3 1-23-5 2 Terneuz.ll 4 4^ 5-15 0 Hoofdplaat—Breskens 2-1. Weer heeft Breskens I voor een verrassing gezorgd. Door namelijk met 2 1 van Hoofd plaat te verliezen we zijn er beide uitwedstrijden al bijzonder kaal af gekomen. Breskens speelde met een invaller voor Heijboer. Reeds direct na de aftrap was Hoofdplaat in de aanval. Onze achterhoede stond vreemd te schutteren en na 10 minuten van volkomen overwicht van Hoofdplaat liet keeper Verduijn een zeer zacht balletje glippen 1 0. We zien nu wel enkele aanvallen van Breskens maar deze worden zoo fultoos uitgevoerd, dat de resoluut ingrijpende backs der gast- heeren er geen moeite mee hebben De Hoofdplaat-aanval is zeer gevaarlijk en gelukkig is keeper Verduijn thans zeer klemvast. De onverschillig spelende Neuféglise „geeft een corner wegen Hoofdplaat weet hieruit met een schit terende kopbal hun voorsprong te ver groten 20. Vlak voor de rust wan delt van de Velde door de verdediging en maakt er 2—1 van. Na de rust is niet meer gescoord. Breskens had hiertoe de beste kans, want van de Velde schoot een strafschop recht op op de keeper. Dit had een geheele ommekeer in het spelbeeld kunnen bren gen als de bal gezeten had. Maar uu bleef Hoofdplaat domineeren en met een verdiende 2—1 overwinning haalden de gastheeren hun eerste 2 punten binnen! Deze nederlaag is vooral te wijten aan het lauwe en futlooze spel van het geheele Breskens-elftal uitgezon derd keeper Verduijn 1 Arrondissements-Rechtbank te te Middelburg. Politierechter. Zitting van Dinsdag 9 October. De volgende zaken werden behan deld: L. de W., 42 jaar, vrachtrijder te Oostburg, werd verdacht dat hij op 13 Augustus j.l. te Driewegen een boom van C. B. heeft vernield. Eisch f30 subs 10 d., uitspraak f 20 subs 10 d. C. d. G., 41 j., vrachtrijder te IJzen- dijke, werd verdacht dat hij op 27 Aug. j.l. te IJzendijke P. F. V. heeft geslagen. Eisch f 10 s 5 d„ uitspraak f10 subs 5 d. AARDENBURG. Overplaatsing. De rijksambtenaar H. M. Ie Feber is op zijn verzoek met ingang van 1 November a.s. overgeplaatst van deze gemeente naar Rotterdam, af- deeling invoerrechten en accijnzen. Enkel verzwikt. De onderwijzer J. de Marée alhier heeft bij het voetballen de enkel zoo ernstig verzwikt, dat de genees heer eenigen tijd noodzakelijke rust voorgeschreven heeft. Als tijdelijke leerkracht is door B. en W. be noemd de heer M. Hoste, wacht gelder te Groede. EEDE. Aangehouden. Vrijdag is aan het douanekantoor alhier een auto aangehouden van B. uit Middelburg, welke 1500 boekjes sigarettenpapier bleek te vervoeren. Na een losgeld van 200 gulden te hebben betaald kon hij zijn weg vervolgen. SINT KRUIS. Van ,,'t voer" gevallen. Bij het laden van een wagen met tarwestroo had de knecht P. Ver- buyt van den landbouwer P. de Backere het ongeluk, bij het goed leggen van den laatsten bos, van den wagen te vallen op den harden grond. Hij klaagde van hevige pij nen. De te hulp geroepen geneesheer constateerde dat het sleutelbeen ge broken was. OOSTBURG. Over de maand September. GEHUWD: Th. A. de Buck. 21 j., jm. en G. M. Matthijs, 28 j., jd. GEBOORTEN: 2, Izaak Abraham, z. van wijlen Iz. de Meij en C. Willemsen 9, Jacob Marinus, z. van J. de Hulster en A. Bruijnooge (IJzendijke). 30, David Adtiaan, z. van S. Scheele en M. S. de Bruijne. OVERLIJDEN: 3, P. Janssens, 93 j wedr. van S. Goebert. 13, Joh. J. Risseeuw, 74 jr., echtgenoot van M. J. Pattist. 16, A. Mijs, 68 j„ echtgenoot van H.J.Kolff. 19, Ch. F. Verbeke, 91 j., wednr. v. A J. Verstraete. 20, M. Hubregtse, 85 j., wednr. van VI. Cappon. 23, 1. P. Risseeuw, 72 j., echtgenoot van J. Ie Grand. 26, Cath. de Reu, 77 j echtg. van P. I. de Buck. INGEKOMEN: Gezin Ch. Temmerman van Schoon- dijke, A. Sautor van Zwolle, Emma de Jong van Aardenburg, K. Ligt van Bergen op Zoom, Magd. van Pamelen van Schoondijke, J. Kerkhove van Groede, Janna S. Bouwens van Ber gen op Zoom, J. van der Est van Tholen, D. van der Schalt van Har- lingen, H. de Munck van Hoeven. VERTROKKEN: R. Mabesoone naar Kerkrade, P. de Veij naar Sluis, Gezin L. van Ginkel naar Leusden, J. Huisman naar Arn hem, Elis. Smoor naar Middelburg, Sara Verplanke naar Hoogwoud, Irma de Poorter naar Schoondijke, Sophie van Leeuwen naar 's Gravenhage, M. Cauwels naar Breda, W. de Feijter Retranchement, Joz. Goedhals naar Gheel, A. van Male naar Delft, C. Ghijs naar Roosendaal. Onopgehelderde aanrandingen. Een jongmensch uit Bussum had dezer dagen zijn meisje gebracht naar een villa bij Bikbergen, waar zij in betrek king is. Bij het afscheid vergat de jongen om haar handtasch, die hij had gedragen, teiug te geven. Hij werd op zeer onaangename wijze aan het taschje herinnerd toen hij namelijk den terug weg tot het Blindeninstituut had af gelegd, is hij door twee mannen over vallen; een gooide hem van de flets, de ander greep het taschje en ging er vandoor, spoedig door zijn collega aanrander gevolgd. Er zat 25 gulden in. De jongeman heeft aangifte bij de politie gedaan en vertelde toen, dat hij verleden week ook ter plaatse op den Rijksweg is aangerand door twee mannen, die hem zoodanig afrosten, dat zijn kleeren in flarden hingen. Hij heeft ze herkend als Bussummers, die er blijkbaar op uit waren om politieke tegenstanders af te tuigen en hem voor den verkeerde hadden aangezien. Zij hebben hem later de schade van het costuum vergoed, waartegenover hij zich bereid verklaarde om aan de zaak geen gevolg te geven. Hij heeft niet de namen aan de politie genoemd. Aan groot gevaar ontsnapt. - Door de oplettendheid van den machi nist van trein 3704 is Zondagmiddag ongeveer half vier op den Amster- damsche straatweg waarschijnlijk een groot ongeluk voorkomen. Te 14 57 vertrekt uit Utrecht een sneltrein naar Amsterdam. Even voor den spoorweg overgang aan de Weesperzijde zag de machinist, dat de afsluitboomen niet gesloten waren. Hij remde uit alle macht en wist op ongeveer 100 M. voorbij den overweg den trein tot stilstand te krijgen. In verschillende wagons van den trein ontstond een paniek tengevolge van het schielijk remmen. Wij keken natuurlijk onmiddellijk uit het raampje en zagen dat een auto bijna tegen den trein stond. Op het station W. P. spraken wij nog even den machinist. Hij had ten gevolge van het mistige weer eerstop enkele honderden meters bemerkt dat de boomen niet gesloten waren. Ik zei, aldus de machinist, tegen mijn stoker „remmen vast", en zoo hebben 27. Op een morgen kwam het prin sesje hen persoonlijk wekken. „Kom dadelijk mee," riep ze, „ergens in het veld, niet ver hier vandaain, is zoo'n groote vogel geland, zoo groot, als die waar jullie mee geko men zijn". Dadelijk maakten ze zich klaar, om het prinsesje te volgen, en al heel gauw zaten ze allen te paard en renden naar de plek, waar het ongeluk moest gebeurd zijn. Na een rit van een uur~over de prairie bemerkten ze een groep In dianen en dichterbij gekomen zagen ze de aeroplane. d< IOUC ran g< :rwc der e b 28. Frank en An onderzochten nauwkeurig de machine en het prin sesje keek belangstellend toe. Het vliegtuig kon niet meer gebruikt worden, een van de wielen was ge broken. En bovendien sleepten de Indianen groote stukken hout aan, blijkbaar met het doel de machine te verbranden. Als groote gunst kreeg Frank gedaan, dat hij een radio-toestel, dat in de cabine stond, mee mocht nemen. Maar het prinses je bleef bij hem, ze scheen bang, dat F rank zou wegvliegen met de wondervogel. wij er alles op gezet om den trein zoo spoedig mogelijk.tot stilstand te bren gen. Op blokpost 4 aan de Weesperzijde vernamen wij, dat de overweg wachter door het gillen van vrouwen opmerk zaam werd gemaakt op den naderen den trein. Hij kon de boomen echter niet meer sluiten. Een dame met een kinderwagen, die zich op de rails be vond, kon nog worden teruggetrokken. Een aantal auto's kwam tot stilstand op een halven meter van den trein. De reserve-wachter bij den overweg verklaarde het belsein niet te hebben gehoord Het mag een wonder heeten, dat een en ander zoo is afgeloopen. Het is te danken aan net kordate op treden van den machinist en den sto ker, en aan de aanwezigen bij den spoorwegovergang. Crt. Bekend kunstschilder overleden. Zondagochtend is te 's Gravenhage de bekende kunstschilder Isaac Israels, die Donderdagavond door een auto was aangereden, overleden. Stopzetting van mijnen in He negouwen. De steenkolenmijnen van Grand Conty te Grosselies (Hene gouwen) zullen het bedrijf stopzetten; 850 arbeiders, onder wie 800 Belgen4 worden hierdoor werkloos. Door de stad Gosselies, waar 1600 huizen als gevolg van de steenkool ontginningen scheuren vertoonen, werd besloten bedoelde maatschappij een proces aan te doen om schadevergoe ding te krijgen. Weer een tweetal slachtoffers. Zondagmorgen is de 35-jarige J. F. v. B. en zijn 28-jarige verloofde W. S., met hun motorrijwiel op den I adrid de to laatst ffltelin: perso: eester iaal-de ien afg feerin: zond: is b ssaris Genera 11 die ir 'ten, we n speci mis. a beleg 'gekond «co is alle ,an alle "terhoudi ena. Ir'agen op "an «dm

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 2