Doft-finToinlioBW-Zniflzanfle Rijdt veilig Rijdt SNELTAX Komt naar Oostburg: JAN VAN HOUT GUUST DANEELS HuurkoopContracten Fa. VAN PUTTEN VROON Telefoon 32 Breskens Wilhelmina-Bewaarschool Geweldige Vertooning van Alex Arends gezelschap Executoriale Verkooping. Maandag 17 September a.s., Gemengd Nieuws. Advertentiën. Opleiding D. P, PORREIJ, Koewachter, 22, 23 en 24 September a.s. Het feest van de tuinbouw. Muziek, Zang, Optochten, Vuurwerk. Sumajo-Theater - Breskens Motorklipperschip SNELTAX is verzekerd, ook voor inzittende passagiers. wereld wakker schudde met zijn enorme prestatie; Daneels de gevier de Vlaamsche rijder, zullen Zondag a s worden voorgesteld. Misschien dat het baanrecord, dat thans nog staat ten name van Jan van Kempen, verbeterd wordt. Een tusschennummer van rijwiel- acrobatiek en kunstwielrijden door het gezelschap van Alex Arend, zal een bijzondere attractie aan dezen middag geven. De heer Van Vliet geeft daarbij het hoofdnummer, dat alle andere tot nu toe bekende wie- leracrobatiek schijnt te overtreffen. Leuk is daarbij dat de heer Van Vliet afstamt van een Zeeuwsch- Vlaamsche familie. Dit nummer zal dan ook zeker veel belangstelling trekken en men verwacht dat geheel Aardenburg aanwezig zal zijn. En tot slot nog iets nieuws. De koppelkoers van 50 K.M. zal wor den gereden door onze Zeeuwsch- Vlaamsche jongens. Op eigen ver zoek. Wat een durf! Wat een ver trouwen! Wie had dat een jaar te rug durven voorspellen? De tijd voor de zee is grooten- deels voorbij en zeker zal een ge weldig aantal bezoekers Zondag op trekken naar de Wielerbaan, om te genieten van een programma van echte sportiviteit en bijna geheel in Zeeuwsch-Vlaamschen geest. Het bestuur der baan, dat reeds heel wat moois heeft gegeven, komt een woord van hulde toe voor de samenstelling van dit programma. Mijn huis uit! Zaterdagnacht werden de bewo ners van een pand aan de Meent te Rotterdam wakker, doordat zij gestommel op het dak hoorden. Duidelijk hoorden zij daarna, dat het dakvenster werd geopend en dat een paar personen via dit venster naar den zolder klommen. De heer des huizes was kordater dan de teeke naars van humoristische plaatjes hun sujetten onder dergelijke omstandig heden maken. Hij pakte een flink eind hout en stapte den gang in, juist op het moment, dat twee don kere gedaanten haastig de zoldertrap afkwamen. Er was geen tijd voor eenige explicatie. De in zijn nacht rust gestoorde bewoner vroeg niet, wat de heeren kwamen doen. Hij zei slechts drie woorden: mijn huis uit! en tegelijkertijd zette hij met een paar harde klappen kracht aan dit bevel. De twee mannen buitelden over elkaar de trap af en in het portaaltje worstelden zij met elkaar, om toch maar het eerst de straat deur open te krijgen. De heer des huizes kwam achter hen aan en ter wijl de beide nachtelijke bezoekers tobden met de naar binnen zwaaien de deur timmerde hij er geducht op los. De getroffenen brulden en kermden en worstelden. Toen ging de deur open en in de opening ver schenen twee agenten, die op het lawaai waren komen toeloopen, en die nu de beide mannen ineens ar resteerden. Het bleken de 18-jarige T. T. en de 20-jarige B. J. B. te zijn. Voor dat zij met hun klauterpartij door het dakvenster de bewoners van het pand hadden gewekt, had den zij al een heelen klim achter den rug. Eenigen tijd tevoren hadden n.l. twee surveilleerende agenten in een pand aan den Oppert onraad gemerkt. Zij hadden assistentie ge haald en de politie zette het ge heele blok tusschen Groote Kerk plein en Meent, Binnenrotte en Op pert af, waarna een paar politieman oen het blok binnen gingen. Al spoe dig hoorden zij gestommel. Toen Men op dit lawaai afging zag men twee mannen naar het dak vluch 'en Men zette hen na en na een heele klauterpartij zag men hen nog juist door een dakvenster verdwijnen Juist stond men uit te rekenen in welk pand de mannen verdwenen waren, toen het angstgeschreeuw in het portaal de op post in de straat staande agenten alarmeerde, zoodat zij op hun vlucht juist in de val liepen. Zij zijn opgesloten. Noodlottig auto-ongeluk. Zondagavond is op den Soester bergschen straatweg in de gemeente Soest een ernstig ongeluk gebeurd waarbij een doode te betreuren is Een vrachtauto uit Zandvoort, be stuurd door den heer A. Koning naderde in de richting van Baam De wagen slingerde hevig over den weg en botste daarop tegen eenige boomen aan, waardoor de auto to taai vernield werd. Een man, die naast den chauffeur gezeten was, werd door de botsing zoo zwaar ge wond, dat hij bij aankomst in het ziekenhuis reeds bleek te zijn over leden. De chauffeur zelf was niet ernstig gewond. Deze is naar het politiebureau te Soest overgebracht, waar hij in arrest is gehouden. De polities stelt een uitgebreid onder zoek in naar de schuldvraag. De be stuurder van den vrachtauto was on der den invloed van sterken drank en deed zeer verwarde verhalen. De identiteit van 't slachtoffer heeft men nog niet kunnen vaststellen. Het noodweer van Zaterdag avond. Zaterdagavond omstreeks tien uur heeft zich tijdens een onweer boven Haamstede een hagelbui ontlast, die groote schade heeft aangericht aan tuinen en boomgaarden. Tijdens de bui, die ongeveer tien minuten aanhield, vielen hagelsteenen ter grootte van kleine kippeneieren. Zeer vele groententuinen en druiven- kassen zijn totaal vernield. Aan het aan de boomen hangende fruit is groote schade aangericht. Volgens de voor- loopige schatting zou de schade ten minste f 50,000 bedragen Een comité tot leniging van den nood is samengesteld, onder leiding van den burgemeester van Haamstede, jhr. Roéll. Ook te Zoutelande en Oostkapelle is het een geducht noodweer geweest en tengevolge van de vallende stuk ken ijs groote schade aangericht zoo wel aan het gewas als aan de bosschen. Om een ijswafel. Zaterdagmiddag beloofde een venter van roomijs, die met zijn wagen op den Leidschestraatweg in Den Haag reed, aan een H-jarigen jongen een ijswafel, indien hij een stuk ijs ter grootte van een eendenei gedurende 40 tellen in de palm van de hand zou houden. De jongen nam het aanbod aan en volbracht de proef, waarop hij de ijswafel cadeau kreeg. Thuis ge komen bleek de handpalm bevroren te zijn, zoodat de jongen zich aan den Centralen Post onder geneeskundige behandeling moest stellen. Scheepsbrand. Zaterdag is het Amerikaansche stoom schip Morro Castle, groot 11.520 ton in de omgeving van Niéuw-Schotland in brand geraakt. Verschillende stoom- schepen snelden ter hulp. Naar ver luidt moeten vele passagiers verdronken of verbrand zijn Latere berichten meldden, dat van de 558 menschen er 365 zijn gered. Een steward van de Morro Castle heeft aan een verslaggever van de New York Post verteld, dat het groote aantal dooden veroorzaakt is door de weigering van vele passagiers om in de reddingbooten te gaan. Leden van de bemanning hebben deze bewering tegenover een correspondent van Reu ter bevestigd. Zij zeggen, dat de pas sagiers het hoofd geheel kwijt raakten en weigerden zich door de bemanning in de reddingbooten te laten helpen, Velen schenen bang om door de vlammen heen naar de reddingbooten te gaan. Veel passagiers waren in nachtge waad. Wij moesten snel handelen, zeiden de matrozen, en wij zijn met de reddingbooten nog maar juist bij tijds weggevaren, anders waren wij verbrand. Sutphin, een volksvertegenwoordiger uit New Yersey in het Congres Washington, heeft verklaard, dat de bemanning van de Morro Castle be stond uit lieden zonder tucht. Het waren onbevaren zeelui. Het was de gewoonte van de reeders der Morro Castle om voor iedere reis een nieuwe bemanning te laten monsteren. Sleep op zandbank geloopen Zondagmorgen vroeg is een sloep, be staande uit het schip Neeltje uit Oud dorp, metende 542 ton, en waarop als schipper voer Grimwist, gesleept door de sleepboot Entrepide eveneens af komstig uit Ouddorp, voor Hoedekens- kerke op een zandbank geloopen. Het schip was op weg van Oostkerke naar Lobith. Sleepbooten van de firma Her- llng uit Antwerpen hebben ie schepen vlot gesleept, die daarna de reis heb ben voortgezet. Onder de oogen van den vader verdronken, Onder de oogen van den schipper Thijs viel diens 31/2 jarig zoontje van het schip in het ka naai te Budel. Het kind verdween onder een nabij gemeerd liggend schip, zoodat men aan redding niet meer behoefde te denken. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van deelneming, onder vonden bij het overlijden van onze geliefde Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, Catholijntje Maria Bouwens. Een bijzonder woord van dank aan Dokter BROODMAN. Zus ter MAAKS en onze buren. Fam. BOUWENS. Breskens, 11 Sept. 1934. Algemeene Vergadering Donderdag 13 September des avonds om 8 uur in School. op de voor de PRAKTIJK-EXAMENS BOEKHOUDEN en AKTE L.O. HANDELSKENNIS De aanvang van de nieuwe cur sus 1934-1935 is bepaald op 14 September 1934. Teneinde ge lijk opgaan te bevorderen wordt aanmelding vóór dien datum ver zocht. Leeraar M. O Boekhouden, Brouwerijstraat 20B, OOSTBURG Gevraagd om direct in dienst te treden een bij C. J. MANNEKE, Breskens. Zondag 16 September a.s. om 3 uur WIELERBAAN tegen VAN VLIET in zijn reuzensprong. V GROOTE KOPPELKOERS voor onze Zeeuwsch-Vlaamsche renners. Kaarten in voorverkoop verkrijgbaar. ZATERDAG 4—7 uur a 50 cent. ZONDAG 16 uur a 35 cent. MAANDAG 1—6 uur a 25 cent. ONTVANGEN: een prachtsorteering Wol, in de nieuwste soorten en kleuren. Voordeelige prijzen. Beleefd aanbevelend, Gez. WELZOET, Boulevard, Breskens Notaris H. VAN MAZIJK te Sluis is voornemens te Breskens, in het Hotel „Het Stoomboots veerhuis", op nam. 2 uur (wett. t.) ten ver zoeke van den heer J. SCHIP PERS Sr.-Versprille te Groede en ten laste van JAN JILLIS DE KOSTER, schipper te Terneuzen, in het openbaar te vetkoopen Het te Breskens liggende ijzeren „Cornelia Johanna", gebouwd te Papendrecht in 1909, metende 110 kub. Meter (.laadvermogen), gebouwd van staalijzer, met een 52 P. K. 2 cyl. middeldruk Kromhoutmotor voor de voort beweging, en staand en loopend want, tuigage, reservedeelen, in ventaris en al hetgeen tot dit vaartuig behoort, bestemd voor de rivier- en binnenvaart en ge merkt „1071 B. Dord 1928". De eerste inzet bedraagt f 2000,-. Betaling koopsom vóór of op 25 Sept. 1934, borgtocht ge- wenscht. Aanvaarding na de betaling van koopprijs en onkosten. komen Zondag 16 September om 3 uur 35-50-75 cent, om 6 en om 8 uur 50-75-100 cent. Maandag 17 September om 8 uur 50-75-100 cent. Korte inhoud gratis 1 Plaatsbespreking met 10 cents verhooging Zater dagavond 15 September van 7-9 uur in gebouw Sumajo. voor aankoop op afbtaling a. van Motors en Rijwielen; b. van willekeurige artikelen zijn thans in voorraad bij I. C. LE BLEU - Boekhandel - Breskens

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 3