DE |ANT|ES Gevonden en Verloren. Winterstalen, te W. W. de Regt, telegram dat op onze winkelruit is aangebracht, „Sumajo" te Breskens Gewestelijk Nieuws Sport. Advertentiën. Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. Cursuscommissie S. L. KOTVIS, Tandarts Hertstein Soekbinderij W.FENIJN - GROEDE DANKBETUIGING. Winkeliers van Groede Bekendmaking Luisterwedstrijd Radio-Centrale. Breskensche Radio-Centrale, Dorpsstraat 67 - Tel. 107. naai op Zondag 16 en Maandag 17 September a.s. Landarbeidersloonen in Zeeuwsch-Vlaanderen. In de gehouden bijeenkomst van de landbouwwerkgeverscommissie in West Zeeuwsch-Vlaanderen met afgevaar digden van de drie landarbeidersbon den ter bespreking van het landarbei- dersloon in deze streek, is vanwege de landarbeidersbonden voorgesteld het loon vast te stellen op 24 cent pei uur voor losse arbeiders en op 22 cent per uur voor de vaste arbeiders. Door de werkgeverscommissie werd voor gesteld het loon voor alle landarbei ders te bepalen op 20 cent per uur. Er werd ten aanzien van het loon geen overeenkomst bereikt, waarop de landarbeidersbonden voorstelden een arbiter te benoemen. Door de werk geversorganisatie zal op dit voorstel it den loop van deze week worden geantwoord. breskens. Aangehouden. De Belgische douane te Lootenhulle arresteerde Zaterdag zekere J. K. al hier, wegens het smokkelen van sacha rine. Koninginnedag. Vrijdagavond gaven ter gelegenheid van den jaardag van H.M. de Koningin onze muziek- en zangvereeniging een concert op de Julianatent. Er was zeer veel belangstelling en weinig waar deering. Als mitralileurvuur knalden de voetzoekers, van de lichtste tot de zwaarste, onophoudelijk door. Het was dan ook onmogelijk, de concerten te volgen Terwijl vele klecren geschon den zijn door brandplekkcn. Het eigen lijke doel, vuurwerk te ontbranden als uiting van vreugde, is hier zeker niet meer aanwezig. Het is niets anders meer dan het vergallen door enkelen van een voor velen genotvollen avond. Enkele projectielenwerpers kregen een proces door het actief optreden der politie. Maar, tenzij de plaatselijke overheid afdoende maatregelen nemen kan. lijkt ons de eenige oplossing dat muziek- en zangvereeniging haar mede werking tot een dergelijk misselijken en zelfs gevaarlijken avond niet meer verleenen. Drukte. De tea-room Suza had Zaterdag en Zondag voor een attractie gezorgd Met medewerking van een blinde violist werd daar op aardige wijze geconcer teerd. Het was er heel leuk en trok veel belangstelling. Bijzonder druk" was het in de speel tuin van Duinzicht, waar ter afwisse ling op een plankier werd gedanst. Ongeluk. De Citax-chauffeur E. reed heden morgen met flinke vaart in de sloot naast den Prov. weg naar Groede, nabij de hofstede van den heer C. B. De chauffeur bekwam een lichte hersenschudding. De passagier, de heer Derksen uit Dordrecht, vloog over den chauffeur heen door de voorruit en bekwam ernstige verwondingen aan het hoofd. Beiden zijn naar het Sint Anthonius ziekenhuis te Oostburg ver voerd. De auto beliep weinig schade. breskens. Scheldestroom. Per 1 September zijn de lessen bij Scheldestroom geëindigd. In totaal legden 58 personen de proef af ter verkrijging van het vereenlgingsdiplo- ma. Dit waren allen leden die voor 1 Juli niet zwemmen konden. Voor het diploma van den Ned. Zwembond, welke eischen beduidend zwaarder zijn slaagden van de 51 deelnemers 48 personen en werden slechts twee af gewezen. De vereenigingsproef is nog met goed gevolg afgelegd door: G. W. Dobbelaere, Schoondijke, Corn. Dhont en J. J. Pauw, Groede, J. Luteijn, Zuldzande, A. Willemsen, en J. Willemsen, IJzendijke, I. Boone, F. A. Christiaansen, J. de Hulster, L, Daansen, Anny Nauta, allen te Oost- burg, N. Gazan, P. Jansen J. Salomé F. Gazan, Annie Roest, P. de Winde W. J. Fenijn-van den Heuvel, G, Hartwig, Corrie Neuféglise, Janneke Pleijte, allen te Breskens. aardenburg. Avondconcert. Ter gelegenheid van den jaardag van H.M. de Koningin gaf de Kon. Muzieksociêteit een avondconcert op de muziektent, hetwelk veel aandacht trok, dewijl de kiosk dien avond voor de eerste maal electrisch verlicht was Een bijzondere vriend van de muziek had de vereeniging in staat gesteld op haar muziektent stroom aan te brengen, Hulde daarvoor. SINT KRUIS. Raadsvergadering. Op 30 Augustus kwam de raad in voltallige zitting bijeen. De geloofs brieven van het nieuw gekozen raads lid A. W. Duininck werden onder zocht en in orde bevonden, waarop het nieuwe lid direct werd toegelaten. De rekening dienst 1933 werd voor- loopig vastgesteld met een ontvangst van f 22320,03 en een uitgaaf van f 17359,77 en alzoo met een batig saldo van f 4960,26 voor den gewonen dienst. Voor den kapitaaldienst waren de cijfers f 11317,13 en f11524,88, alzoo een nadeellg slot van f209,75. De begrooting 1935 wordt den raad aangeboden en zal bij de leden cir- culeeren. „Winkelsluiting" wordt aangehouden tot de volgende vergadering. Besloten wordt tot wederopzeggens toe te treden tot het werkeloosheid- besluit 1917. Aan W. Dees zal voor 3 kinders vergoeding worden gegeven ingevolge art. 13 der L. O. wet 1920 tot een bedrag van f 17 50 per kind per jaar. De Voorzitter brengt bij de rond vraag het voet- en rijwielpad Sint Kruis- Aardenburgsche grens onder de aan dacht der leden. Jaarlijks vraagt dit pad nog al wat aan reparatie, waarom hij de volgende vergadering met een voorstel hoopt te komen van afdoende verbetering in dezen vorm van een tegelpad uit te voeren over enkele jaren. BIERVLIET. Ooft- en Tuinbouw De afdeeling Biervliet van Ooft- en Tuinbouw hield Zaterdag haar ver gadering onder voorzitterschap van Burgemeester Verplanke. Besloten werd als plaatselijke afdeeling uit te komen op de groote tentoonstelling te Zuid- zande. De heer W. Verplanke Az. werd als bestuurslid herkozen. Muziekconcert, Vrijdagavond gaf de muziekvereeni- ging ter gelegenheid van den verjaar dag der Koningin een uitvoering op de kiosk op het marktplein, onder lei ding van den onderkapelmeester W Moerdijk. Ie 9 Van Dijk Dijk P- zer mentwedst-rijd over 25 ronden was 1" met 12 p. Jazet; 2e Kremer-s 3e D. van Dijk 7 -p. en 4e der Leur met 6 p. Tenslotte volgde een koppelwed strijd over 50 km. Ie waren Kre- mers-Martens 14 p.; 2e Leene-van 9 p.; 3e van der Leur-B. van 7 p.; 4e Vreeswijk-Gielliet 1 op 1 ronde: 5e JazetOude Keij- 8 p.; 6e Beukers-Snoeijers 0 p. breskens. Zwemmen. Zaterdag werden te Sas van Gent de kampioenstitels voor Zeeland ver- zwommen. Op de 100 meter vrije slag (dames) werd mej. de Jong uit Vlis- singen kampioene en wist mej. L. van Vooren alhier de 2e plaats te bezetten met een verschil van 1.1/5 sec. Bij de 100 meter rugslag tikte mej. Merk uit Vlissingen als le aan, doch werd gediskwalificeerd wegens het foutief nemen der keerpunten, zoodat mej. van Vooren, die als 2e aantikte, als kampioene van dit nummer werd uitgeroepen. In de 50 meter schoolslag heeren beneden 16 jaar wist G. Salomé alhier zich tweede te plaatsen. Bij de ronde van Sas (2100 meter) plaatste in de damesklasse (6 deel neemsters) Mej. E. du Bois zich 3e en in de heerenklasse (15 deelnemers) A. Mookhoek, P. Vergouwe en A. de Meester zich resp. 3e, 7e en 8e. Scheldestroom als jongste vereeni ging. heeft zeker een goed figuur ge slagen, de instruc rice, kan met groote voldoening op de bereikte resultaten terugzien. waterlandkerkje. Brand. Maandagmorgen 11 uur brak brand uit in het schuurtje van den arbeider P. Oveidulve, onder IJzendijke in den Goudenpolder. Door krachtdadig op treden van de buren werd erger voor komen. Verbrand is het schuurtje met varkenshok. Verzekering dekt de schade. Twee rijwielen en arbeidersgereedschap dat eveneens verbrandde was niet ver zekerd. De brand ontstond doordat een brandend fornuis te kort bij die ge bouwen was geplaatst. De schade be loopt op pl.m. f 75,—. breskens. Gevonden: Een huissleutel. Inlichtingen te bekomen Maréchaus see-kazerne, alhier. DUIVENSPORT. BRESKENS. Nog Sneller, Prijsvlucht uit Breuteil op 2 Sept. '34, Snelheid le 1450. A- van de Velde le, Wisse Cz. 2e, J. Maas 3e, 11e, 12e, de Fouw 4e, A, Vermeulen 5e, 9e, D. Florussen 6e en 10e, Jn van Gijs 7e, 8e, Hamerlinck 13e, Jn van den Broecke 14e, G. Pleijte 15e, Joz. Pleijte 16e. OOSTBURG. Wielerwedstrijden, Op de wielerbaan alhier hebben Zondag wedstrijden plaats gehad waaraan o.a. werd deelgenomen door de bekende renners Van der Linden Kremers, B. Leene en A. Heusy (B) Van der Linden, Beukers en Heu sy kwamen in een omniumwedstrijd uit, die gewonnen werd door Van der Linden met 11 punten, 2e Beu kers 7 en 3e Heusy 7. Sprint: le serie: Leene voor Van der Leur, 2e serie Kremers voor Ja zet; 3e serie: Vreeswijk wint van Van Dijk; van de verliezers werd Jazet le, Van der Leur 2e en Van Dijk 3e; van de winnaars was Leene le, Kremers 2e en Vreeswijk. In een klassementwedstrijd over 40 ro-n den was Snoeijers le met 2 punten op een ronde; B. van Dijk 10 p. Gielliet 10 p.; Oude Keijzer 9 p. en Martens met 9 p. In een klasse- Hedenmorgen nam de Heer van ons weg onze lieve Opoe Mej. de Wed. A. v. d. Sande-de Munck, in den ouderdom van ruim 66 jaar. CORRI. BRAM. ADRI NELLI. ELSE. Breskens, 3 September 1934. Boulevard 28. Het ligt evenals voorgaande jaren in de bedoeling om den s. winter wederom eenige Cursussen te laten geven. Diegenen die graag op een of andere plaats in ons district een cursus hadden, worden verzocht dit op te geven aan ondergteekende vóór 14 September a s., onder vermelding van de cursus die men wenscht, benevens de plaats waar men den cursus verlangt. De Secretaris: J. B. BECU-de Hullu. groede. GEHUWD: 23 Aug. Cornelis H. Vergouwe, 20 jaar jm. en Elizabeth S. Buijze, 16j.,jd. GEBOORTEN: 1 Augustus. Adriaan Jannis, z. van Jacobus A. Luteijn en Suzanna J. Becu. 29, Willem Jacobus, z. van Jannis J. Gatseman en Pieternella J. van Hoeve. 29, Marinus, z. van Marinus P. Bou- wens en Maria Verstraaten. OVERLIJDEN: 7 Aug. Neeltje Frelier, 45 j„ echtg. van Fr. I. van de Sande. Loop der bevolking. INGEKOMEN: F. P Aarnoutse, van Gheel (B.) op Walestraat A 139, A- J. Kindts van Schoondijke op Scherpbierscheweg O 220, D. M. van Halst van Wissen- kerke op Noordstraat A 301, S. J, S Bruijnooge van Koudekerke op Elle boogstraat A 120. VERTROKKEN: S. J. van Mareels van Kruisdijksche weg O 157 naar Biervliet, J, Braaijmes van Kruishoofd W 129 naar Cadzand B. C. de Caluwé van Boerenhol O 53 naar Middelburg, J. M. Buijste van Schuitvlotstraat A 73 naar Breskens, Gezin D. A. Filibert van Oudemenne O 195 naar Schoondijke, Gezin A. J, van Lare van Kruisdijk O 170 naar Lekkerkerk. Meisjes weggelokt. Scotland Yard is er na een langdurig onderzoek in geslaagd een bende handelaren in blanke slavinnen te ontdekken, welke gedurende verscheidene jaren in Lon den heeft gewerkt en welke tot nog toe steeds aan de ijverige nasporingen van de politie wist te ontkomen. Een agent van de bende, die zijn hoofdkwartier had opgeslagen in Mary- lebone, Is thans gearresteerd; hij maakte er zijn werk van meisjes uit hotels en andere etablissementen in het West End weg te lokken. De ontdekking is vooral te danken aan een Londensche firma, die had vastgesteld, dat haar personeel ontslag nam, na aanlokke lijke aanbiedingen, die steeds van denzelfden man afkomstig waren. Later is vastgesteld, dat de meisjes het slachtoffer waren geworden van een bende handelaren in blanke slavinnen. Enkelen dezer meisjes zijn nu opge spoord en zij hebben Scotland Yard belangrijke inlichtingen verschaft, het geen aanleiding heeft gegeven tot het instellen van een onderzoek te Londen en in het buitenland. De gearresteerde agent heeft reeds medegedeeld, dat het hoofdkwartier van de bende Parijs is gevestigd. Van talrijke leden van de bende is bekend, dat zij regelmatig reizen naar Londen ondernamen, waar zij zich vervoegden bij de agenten, die relaties met de meisjes hadden aangeknoopt. Er worden binnenkort interessante onthullingen verwacht. uit de Landbouworganisaties. Wederom ontvangen een zeer uitgebreide collectie van Wollen-, Zijden-, FIu- weelen- en Mantelstoffen. Overal aan huis te ontbieden. Beleefd aanbevelend, Costuumnaaister, Retranchement. Zenuwarts ten huize van wijlen Dokter W. U. SCHUURMAN, Dam G 96. houdt IEDEREN WOENSDAG spreekuur van 9,30-11,43 uur te BRESKENS ten huize van den heer VAN HOUTE, Coiffeur Dorpsstraat. Inbinden van alle boek werken, onderhouden van bibliotheken enz. enz. Tevens verzekeringen op elk (ebled en bijhouden van administratief. Ondergeteekende, A. N. QUAAK te Sluis, betuigt hiermede zijn tevredenheid met de afwikkeling der hagelschade welke op 7 Juni 1934 zijn gewas heeft getroffen, door de verzekeringmaat schappij La Gonfiance-Grêle, gevestigd te Parijs, vertegenwoor digd door den heer I. J VERSLUIJS te Oostburg, welke Maat schappij hij gaarne hierbij aan belanghebbenden aanbeveelt. A. N. QUAAK. SLUIS, September 1934. welke wenschen mede te werken aan de te houden WINKELWEEK worden ter ver gadering uitgenoodigd op Vrijdag 7 September a.s., des avonds half acht, in de zaal van den heer LAGENDIJK, Het Bestuur der V.V.V. 4. Largo van Handel. 1. Alte Kameraden (Marsch). 9. La Paloma, Valse. 2. Avro's Kinderkoor. 10. Florentiner Marsch. 6. Carmen Fantasie (G. Bizet). 5. Radetzky Marsch (J. Strauss). 3. Geschichten aus dem Wiener Wald (J. Strauss) Valse. 7. Daysy (Wiener Bohème Orchester) Valse. 8. Ganz Allerliebst (Wals Emiel Waldteufel). 41 juiste oplossingen zijn binnengekomen, dus het lot moet beslissen. Tegen WOENSDAGAVOND, stipt 8 uur, noodigen wij de 41 goede oplossers uit om bij de loting tegenwoordig te zijn. brengen onder Uw speciale aandacht het dit is zeer bezienswaardig. openen het winterseizoen in IV Een goed toestel, dat afgesloten staat en geen hinderlijk geraas de zaal inzendt, een ruime zaal met goeden klank, waar borgen dat dit meesterwerk in „Sumajo'' speciaal tot zijn recht zal komen.

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 3