Gevonden en Verloren. Avonturen van MKJ^SCHOOL Buitenland Sport, Hoogwatergetij Breskens, Rechtszaken. Gewestelijk Nieuws IJZENDIJKE. Geslaagd. Mej. E. van de Navoije alhier slaagde te 's-Gravenhage voor cou peuse. SINT KRUIS. Geslaagd. Te 's-Gravenhage slaagde voor coupeuse mej. A. Verheije alhier. OOSTBURG. Geslaagd. Voor costumière slaagde te 's-Gra venhage mej. S. Legrand alhier. GROEDE. Geslaagd. De dames L. Risseeuw en S.Ris- seeuw alhier zijn te 's-Gravenhage geslaagd voor costumière. naar Nederland te worden gezonden. Gezien de groote werkloosheid in Frankrijk en het feit, dat, mede als gevolg daarvan, de wettelijke voor schriften op het werkzaam zijn van vreemde arbeidskrachten daar te lande zeer streng worden toegepast, wordt ernstig gewaarschuwd tegen vertrek naar Frankrijk met het doel er arbeid in loondienst te verkrij gen, zonder vooraf dienaangaande overleg te hebben gepleegd met het plaatselijk orgaan der openbare ar beidsbemiddeling. Met nadruk wordt er op gewezen dat werkzoekenden, die zich op goed geluk naar Frankrijk begeven, er niet op kunnen rekenen, door de Nederlandsche consulaire ambtena ren te worden ondersteund of op rijkskosten naar Nederland gezon den. Ambtsbezigheden hervat. De minister van buitenlandsche zaken, jhr. mr. A. C. D. de Graeff, is van verlof teruggekeerd en heeft zijn ambtsbezigheden hervat. De stakingen in Amerika. Naar de Associated Press nog na der bevestigt zullen op 4 September allereerst een half millioen katoen arbeiders in staking gaan. Het is niet onmogelijk, dat 300.000 arbei ders uit de zijde- en wolindustrie zich bij hen zullen aansluiten. Uit Washington wordt nader ge meld, dat het bestuur van den vak bond der textiel-arbeiders geheime instructies heeft rondgestuurd aan de afdeelingsbesturen waarin de datum voor het uitbreken van de staking is bepaald op 4 Sept. De oeconomische toestand. Richberg heeft een rapport uitge bracht over den oeconomischen toe stand in de Ver. Staten. Daarin con stateerde hij, dat sinds het optreden van Roosevelt als President het aan tal werkloozen met 4.120.000 was verminderd. Er is ook een aanzienlijke verbe tering in het zakenleven in die krin gen, waarin de N. R. A. een over- heerschenden invloed heeft. De laatste der bandieten. Door hongerlijden verzwakt en zonder kogels voor zijn buks heeft Bornea, de laatste van de beruchte Corsikaansche bandieten, zich Za terdag, naar uit Ajaccio wordt ge meld, aan de politie overgegeven. BRESKENS. Polo-wedstrijd. Zondag speelde de zwemvereeni- ging „Scheldestroom" een vriend schappelijke polowedstrijd tegen de zwem vereen iging „De Schelde" uit Ter Neuzen. „De Schelde" speelde met 4 invallers en verloor met 52, hetgeen voor Scheldestroom, die eerst dezen zomer het polospel is gaan beoefenen, een mooie prestatie kan genoemd worden. Er was, de onbekendheid van het spel in aanmerking genomen, vol doende belangstelling en het doel van dezen wedstrijd, het polospel ter zijner tijd populair te doen wor den, mag dan ook geslaagd lreeten. OOSTBURG. Wielerbaan. Na enkele weken vacantie geno men te hebben, zal de Oostburg- sche wielerbaan op 2 September a s. wederom met een prachtprogramma voor den dag komen. Zij heeft m.l. kans gezien om de allerbeste Ama teurs en Onafhankelijken van Ne derland, alsook de kampioen van België te doen optreden. Het komt maar heel zelden voor dat men op een programma drie kampioenen aantreft. Bovendien treffen we nog aan Leene en Kremers, die beide finalisten waren voor het kampioen schap der Amateurs van Nederland 1934, en v. d. Leur en Jazet eveneens bij de Onafhankelijken. De voor wedstrijden beloven dan ook op a.s. Zondag iets eenigs te worden, want al de hierboven genoemde renners hebben al meerdere malen de 200 M. in 12.2/5 sec. afgelegd. Boven dien mogen wij er van verzekerd zijn, dat nu v. d. Linden en Heusy niet in de koppelwedstrijd uitkomen, zij zich geheel zullen geven en zij in staat mogen geacht worden om de bestaande records der Oostburg- sche baan te verbeteren. Doch het zijn niet alleen de drie kampioenen die korte tijden zullen maken, want we mogen er van verzekerd zijn dat Jazet die de vorige maai een groot- schen indruk heeft nagelaten en mo menteel geweldig in forme is, er alles op zal zetten om te zegevieren. Ook v. Vreeswijk is uiterst snel, wat hij enkele weken geleden op de Wielerbaan te Terneuzen nog heeft bewezen, door Bogaert, Rausch en van Nevele in snelheid te klop pen. Krijgen we dus een serie voor- wedstrijden zooals wij nog nooit te zien hebben gekregen, bij de kop pelwedstrijd is het al niet veel min der. Allereerst hebben wij het kop pel Beukers en Snoeyers. Beukers die bewezen heeft in de kampioen schappen de snelste renner van zijn categorie te zijn, zal worden bijge staan door Snoeyers, die te Leip zig bij da wereldkampioenschappen een grootschen indruk heeft nage laten en bewezen heeft iemand te zijn die zich thuis gevoeld op den langen afstand. Daarna hebben wij het van strijdlust blakende koppel JazetOude Keizer. Dit koppel is te Oostburg voldoende bekend en ook zij mogen best in staat worden geacht, om met de overwinning te gaan strijken, temeer daar zij vorige week nog een koppelwedstrijd heb ben gewonnen, waar meerdere kop pels beroepsrenners aan deel namen. Ook het koppel KremersMartens mag als een der sterksten aangezien worden, getuige hun ontelbare over winningen in Brabant en Limburg. Kremers is ons nog voldoende be kend van het vorige jaar, en Martens heeft dit jaar nog op glansrijke wij ze de koppelwedstrijd gewonnen voor VerhaegeCarpriaux met van Dijk als koppelgenoot. De kojfpels Leene van Dijk en v. d. Leurvan Dijk kunnen beiden zeer zeker voor de verrassing zorgen, al zullen zij mo gelijk in de jachten iets te kort schieten. Rest ons nog te bespreken het koppel van VreeswijkGielliet. Er is een bekend spreekwoord dat zegt: „lest best" en het is niet on mogelijk dat dit spreekwoord op het koppel van VreeswijkGielliet van toepassing is. Laatstgenoemde is ons niet zoo goed bekend, doch van Vreeswijk is een renner die over een goed uithoudingsvermogen beschikt en daarbij uiterst snel is. Hij kan beide klassementsprints van ver ver trekken a la Verhaege, en is bijna niet te passeeren. Alles bijeen ge nomen een schitterend programma, dat ongetwijfeld zeer velen naar de wielerbaan zal trekken, want dat Ne- derland momenteel over zeer snelle renners beschikt, is bij de kampioen schappen van Nederland en bij de Wereldkampioenschappen te Leip zig weer eens duidelijk bewezen. Laat dus voor allen a.s. Zondag het parool zijn: OpII naar Oostburg, om onze Hollandsche renners aan het werk te zien. DUIVENSPORT. BRESKENS. Nog Sneller. Arras 26-8-'34. Snelheid 1 e 945. J van Gijs le, A. Verberkmoes 2e' de Veij 3e, P. Jacobs 4e en 23e, A. van de Velde 5e, A. Vermeulen 6e, 8e en 18e, Wisse Cz. 7e, J. Wisse 9e, 11e, 20e, 25e. Faas Mz. 10e, J. Maas 12e en 16e, G. Pleijte 13e en 27e, Verberkmoes 14e en 26e, Hamerlinck 15e. Jn van den Broecke 17e en 22e, J. de Fouw 19e, G. Boeckhout 21e, jn Pleijte 24e. SCHOONDIJKE. Eerste de Beste Snelheid le 8276. J. van Lare le, J. Steurrijs 2e en 7e, G. Dobbelaere 3e, P Huilgh 4e, J. de Hullu 5e, W. Blaakman 6e, F. Blok 8e, 9e, 10e. Jonge duiven. Snelheid le 831. I. Schijve le en 6e, J. Huijgh 5e en 13e, J. Steurrijs 7e en 9e, G. Steijaart 8e, A. de Goninck 10e en 12e, B. Pijcke lie, j de Hullu 14e. Vlissingsche Boulevardloop. Zaterdag 1 September, des avonds half acht wordt de Vlissingsche Bou levardloop gehouden waaraan 48 personen zullen deelnemen. POSTERIJEN. BRESKENS. Het postkantoor alhier is op 31 Augustus na 11 uur voor den post dienst gesloten. Postwissels (behalve telegrafische), postbewijzen, quitanties, stortingen en uitbetalingen van den postcheque- en girodienst (behalve die met spoed- behandeling) worden op dien dag niet behandeld Voor telegraaf en telefoon is het kantoor geopend als op werkdagen. De tweede kombestelling vindt plaats na aankomst van de boot van 12 uur. TIJDSCHRIFTEN De Kroniek. „De Kroniek" opent ditmaal met een belangrijk betoog van Mr. R G. van Assen: „Gaan wij structuur-ver anderingen In de maatschappelijke organisatie tegemoet?" 0 Boekbespreking. Ed. NÈVE, Kerels. Uitgave Em. Quérido's U. M. te Amsterdam. Prijs ingenaaid f 2,75, gebonden f 3,50. Een verhaal dat speelt aan den zelf kant van Den Haag, waar de direc teur eener liefdadigheidsstichting zijn best doet, de jongens van de vlakte te helpen en op den goeden weg te brengen en te houden. De meeste tegenwerking ondervindt hij hierbij van zijn eigen bestuur, dat hem er ten slotte uitwerkt. De schrijver vertelt op boeiende wijze, met welke moeilijkheden de leiders van dergelijke inrichtingen vaak te kampen hebben. Men voelt mede met den directeur die zijn uiterste krachten geeft, om resultaten van zijn werk te zien, maar die door een misselijk stelletje egoïsten, naar wiens pijpen hij niet dansen wil, wordt ontslagen. Een onderhoudend boek dat zijn lezers wel vinden zal. J. DE VRIES, Columbia, gisteren, van daag en morgen. Uitgave Em. Quérido's U. M. te Amsterdam. Prijs ingenaaid f 2,75, gebonden f 3,50. Een reisbeschrijving, niet als weten schappelijk werk, maar als een prettig leerbaar boek, dat ineen 16-tal hoofd stukken het leven in Columbia be handelt. Gisterende oorspronkelijke bewo ners in hun geschiedenis tot Hedende transportmoeilijkheden, de bodemschatten, de cultures, de grootsche natuur. Morgen hoe Columbia zich in de toekomst ontwikkelen kan. Wij bevelen dit mooi geïllustreerde boekje gaarne aan bij ieder, die zich voor reisbeschrijvingen interesseert. BRESKENS. Gevonden: Een badschoen. Inlichtingen te bekomen Maréchaus see-kazerne, alhier. DAGEN vm nam Zomertijd. Woensdag 29 Aug 4 57 5,21 Donderdag 30 5,52 6 16 Vrijdag 31 6.27 6,51 Laatste Kwartier Vrijdag 31 Aguustus om 19,59. Licht op voor Rijwielenenz. (waaronder begrepen zijn wagens, karren, enz.) Woensdag 29 Aug. nam. 8,26 Donderdag 30 8,24 Vrijdag 31 8,22 Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 28 Aug. De volgende zaken werden behan deld H. J. M., 31 jaar, huisvrouw van A. E. G winkelierster, Sluis, werd verdacht dat zij op 11 Mei 1934 te Sluis Math. V. heeft beleedigd. Eisch f5 s 5 dagen, uitspraak idem. C, L. V., 31 jaar, landarbeider te Biervliet, werd verdacht dat hij op 8 juli 1934 aldaar C. d. V. onderschei den stompen heeft toegebracht. Eisch 14 dagen, voorwaardelijk 2 jaar proeftijd, eisch f 20 of 10 d. BRESKENS. Goed afgeloopen. Vrijdagnamiddag reed een garnalen- auto van de Gebr. F., welke op het visscherssteiger was voor het laden van garnalen van de visschersschepen, van het steiger af. Het ongeluk werd veroorzaakt door het aanslaan van de motor, en doordat de remmen niet in orde bleken te zijn, waardoor de wa gen achteruit reed. met bovengenoemd gevolg. De chauffeur kon nog voor dat de auto geheel van het steiger af was er uit springen, zonder eenig letsel te bekomen. Door de bemanning van de visschers schepen BR 20 en BR 28 is de auto op het droge gebracht. V. V. V. Het zomerprogramma van V.V.V. is Zaterdag en Zondag voortgezet met resp. een amusante middag en een muziekconcert. Jammer genoeg kon de poppenkast, waar zoovelen zich reeds op verheugd hadden, niet doorgaan, daar de amu- sator plotseling ziek was geworden. Zijn plaatsvervanger verzorgde dus alleen het overige deel van het pro gramma, waarvoor heel wat belang stelling was. Zondag concerteerde de Kon. Mu- zieksociëteit Aardenburgsche Fanfa ren op de Julianatent. De belang stelling was buitengewoon groot en met waardeering kan worden vast gesteld dat na de reorganisatie, noodzakelijk geworden dopr een korte inzinking, Aardenburg zeer goed heeft gemusiceerd. De leuke Pelikaanmarsch aan het slot viel bij zonder in den smaak. De gevaarlijke bagagedrager. De gewoonte, om kinderen op de bagagedrager van een fiets mee te voeren, is niet vrij van gevaar, zooals eind vorige week weer ten duide lijkste bleek. Het 4-jarige zoontje van den heer V., die nog eens ach terom keek, bracht daardoor zijn voetje tusschen de spaken van het wiel, waardoor een vrij ernstige kwetsuur ontstond, zoodat genees kundige hulp moest worden inge roepen. BIERVLIET. Raadsvergadering. Vrijdagavond vergaderde de raad onzer gemeente. Afwezig zonder kennisgeving dhr. J. du Fossé. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Door de ac countant van de Bank voor Ned. Gemeenten is deze week kas en boe ken opgenomen en alles in orde bevonden. Bericht van Ged. Staten van Zeeland goedkeuring van de belegging van de waarborgsom ver bouwing R.K. bijz. school. Een dankbetuiging van H. M. de Konin gin voor de betoonde deelneming bij het overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik. Een adres van verschil lende caféhouders om vermindering van belasting voor de biljarts. Wordt besloten 50 pCt. verlaging toe te staan zoodat thans de belasting voor 1935 wordt bepaajd op f 25. Een adres van den bond van restaurant- en caféhouders in Zeeuwsch-Vlaan- deren voor vermindering van Pers. belasting. Dhr. I. de Blaeij zou die zeer billijk vinden, aangezien de café's op 't oogenblik erg slecht zijn. Na bespreking wordt dit evenwel afge wezen. Door enkelen is aangevraagd verlenging van erfpacht, hetwelk wordt aangenomen. Aan de orde komt een voorstel van B. en W. om centrale verwarming aan te bren- gdh in het nieuwe gemeentehuis. De heeren De Blaeij en Naeije mee- nen dat het thans geen tijd is om zulke groote kosten te maken en zouden het beter achten voorloopig 17. Eenmaal bevrijd uit de duiS(e. re holen zagen de kinderen, door een vruchtbaar land voert overal strekten zich de bebogtj velden uit, hutten stonden hier daar verspreid, en zelfs kwamen voorbij een groot dorp, waar l dorpshoofd zich haastte, om de pi ses te begroeten. Hier ging het gezelschap aan 't en werd overnacht. Den volgenden dag werd de n te paard vervolgd langs velden, dichte wouden, lot 's avonds stad in het zicht kwaim, die hoofdstad van het Rijk bleek, welk een stad 1 18. Een verzameling groote stt nen gebouwen, die alle de spon droegen van zeer, zéér hcojt ouderdom, waren gegroepeerd s een kolossaal paleis, dat eventt heel oud scheen te zijn. Frank An waren verbaasd, toen ze vreemde stad voor het eerst zaf Vaak hadden ze vaag hooren s] ken over verborgen steden der dianen, maar niemand geloofden gelijke verhaaltjes. Nu zagen zt werkelijkheid. Toen ze dichterbij kwamen, k«t een groote troep vrouwen en kini ren hen tegemoet, om de bla gevangenen te zien. Ze hadden i van boden gehoord, vain een gr» wondervogel, die door hun vernietigd was en nu wilde iedek vliegende bleekgezichten zien. kachels te plaatsen. De voorzin zegt dat het aanschaffen wel duurl is, doch dat het na verloop var een groote besparing zal zijn lange bespreking wordt het voo^ van B. en W. met 4 tegen 2 -- men aangenomen. De woning huurd aan den Rijksveldwacl® Ploegaert wordt weer voor 3 verhuurd a f 150 per jaar. I» begrooting 1934 worden enkele t zigingen aangebracht. Bij de rondvraag vraagt dhr Blaeij of de deuren voor dt*s in het gemeentehuis worde» besteed, waarop de voorzitter dat dit niet kan en zij zelf Pnl*J gaaf zullen vragen. Dhr. W. vraagt of de rekening wordt r:V' gezonden. De voorzitter zegt bij de gemeente-rekening ook j'e_ specifieke Staten zullen rondgezonden. Verder niets n*" aan de orde, sluit de voorzitter vergadering. SCHOONDIJKE. Raadsvergadering Afwezig Mevr. Bruijnooge. Voor kennisgeving worden aang nomen i a. het bericht dat het v0'® jaar geen Bravo-aardappel® teeld mogen worden b. een dankbetuiging voor de deel neming bij het overlijden Z. K. H. Prins Hendrik; c. een bericht van den heer

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 2