Groot ^strandfeest MUZIEK-CONCERT OPRUIMING Bleu - Breskens Omzetbelasting. BAD BRESKENS Zomergoederen korting Gevonden en Verloren. Wekeiijksche Beurtdienst Sport, Gewestelijk Nieuws Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. Gebr. VERDUIJN, Dropsfabriek N. V. Breskens te Groede op Zondag 12 Aug., Kinderspelen, Atlethiek-wedstrijden, Gecostumeerd Voetballen. Heeft U iets te verkoopen Zaterdag 11 Augustus 1934 Bestel Uw REGISTERS en BESTELORDERS bij Drukkerij „CADSANDRIA" Breskens WOONHUIS Schipper ROEST :porf ,d b. een inspectiebriefje van controleur, c. een specificatie- vermeldende de namen der meiers, voor zoover de betref- de zending van meer dan 1 teler :omstig is- ipectiebriefje Dit is een bewijs af te geven aan verzender door den controleur, nneer deze de lading in orde heeft ■vonden. Bij aanvrage van vervoer wijs wordt het inspectiebriefje ergelegd. Overlegging is verplich- bij aanvrage van model C en dus voor consumptie goedge- ird en ongekeurd pootgoed, bon- export en veevoeder, itricten is gewest is thans onder ver- ld in acht districten. Als districts- itarissen zijn dezelfde personen igeivezen als voor den oogst 1933 looide splitsing van Zuid-Beveland (tee districten is er voor Oost- 7.(tvaland bijbenoemd den heer A. Lindenbergh te Wemeldinge. lot als D/kantoorhouders zjjn vrij dezelfde personen aangewezen het vorig seizoen, zoo ook als len belast met de afgifte van irbonnen (modellen A. en B.). lts een kleine uitbreiding heeft plaats gehad. (topmerkingen De teler verzuinte niet bij aan- ige van vervoerbewijs zijn organi- pno. op te geven. De handelaar verzuime niet zijn tenningsbewijs bij zich te dragen dit op eerste aanvrage van contra ir en of kantoorhouders te toonen. Ongekeurd pootgoed mag niet in consumptie gebracht worden, al ii er een heffing op van f 2.- per K.G. Voor export naar alle landen en iwel van consumptie als pootgoed een monopolie regeling ontwor- i, waarvan de bepalingen t.z.t. belanghebbenden zullen worden tkend gemaakt. 0 Wijziging regeling inname tarwe (oogst 1934) Zeeland. f Het ligt in de bedoeling de rege- van de inname der tarwe voor oogst 1934 in Zeeland te wijzï- i en wel in dien zin, dat niet lieer door handelaren aan de ver bouwers zal worden moeten betaald, och dat de voorschotsprijzen voor efeverde tarwe rechtstreeks aan de Sen door de G.T.Z. (via een bank istelling) zullen worden uitbetaald. Voorschotten op nog te leveren Itwe kunnen vanwege de G.T.Z. iet worden verstrekt. erstdaags zullen nadere bijzon- Itrheden omtrent de eventueele Jeuwe regeling worden bekend f laakt. itsli ujn ïoen e, id ei expi dapj OOSTBURG. Wielerbaan. met andere pro wielerbaan Oost- In tegenstelling rarama's komt de itg, op Zondag a.s. met iets bijzon en dets voor den dag. Kregen we tot leden toe op het gebied van wieler- rijden, in de gewone wedstrijden kam poenen aan Het werk te zien, ditmaal krijgen we de Wereldkampioen kunst- ie/rijden in actie, en naar hetgeen fg lij er reeds van hoorden en zagen, is werkelijk ongelooflijk wat er op 'kt gebied van Kunstwielrijden zal torden gepresteerd. Tevens krijgen te op het middenveld aan het werk jj5 ie zien, de Kon. Vlaamsche Tumclub fen Moerkerke, die een pracht-pro- imma zal uitvoeren. Het is een dub die om haar schitterend werken eer gekend is, en zij wist ook nog clangs op 23 Juli j.l. de tweede prijs behalen op het concours te Leu- zelfs vóór Antwerpen, vóór Gent, tiór Luik en vele andere plaatsen, Na de volksdansen en balletten, nu "ijgen we ook nog het optreden van Mevr. Maritza en Mr SarkofF, resp. ttrste Danseres en Balletmeester der Kon. Fransche Schouwburg te Brussel, die ongelooflijke en zeldzame staaltjes Van kunst op het gebied van dansen laten zien. Als men hierbij n,Qaat dat de zeer hoogstaande Har monie van Oostburg, hieraan hare medewerking zal verleenen, dan knn "et niet anders of het geboden pro- flramma moet iedereen bevredigen. Zooals reeds op de affiche's staat ]j fjn9egeven zal het gezelschap uit irtdeB oerbeke reeds om ongeveer 10 uur Joormiddag arriveeren, per extra tram, doch eerst nog een bezoek brengen a"n het strand te Cadzand. Vandaar Ult zal worden vertrokken naar Oost of VOl of i kefli listrk eff® plaJ lel C ild v .ode!' er, i ficht H burg, om dan vanaf de Zuidzandsche straatweg in optocht, voorafgegaan door de Harmonie van Oostburg naar het terrein der wielerbaan te trekken. Na afloop der voorstelling op het terrein der wielerbaan, zal wederom in optocht worden gemarcheerd naar de markt, waar door de Harmonie van Oostburg een schitterend concert zal worden gegeven op de markt. Alles bijeen belooft het voor Oostburg, in dien het weer wil meewerken, een schitterende dag te worden aangezien er een programma geboden wordt, dat iedereen moet bevredigen. BRESKENS. Ongeluk. Zondagmiddag had het 16 maanden oud zoontje van den heer A. K. alhier het ongeluk een kopje thee omver te trekken met het gevolg dat het de inhoud over het borstje kreeg, waar door het een brandwonde bekwam, De direct ontboden geneesheer heeft de kleine verbonden. Het strand. Het vlot dit jaar niet erg met het bezoek aan het strand. In tegenstelling met het strand te Cadzand, dat zich in een enorm bezoek mag verheugen, waarvan het aantal opgeslagen tenten een onverbloemde getuigenis aflegt. Zondag echter was het hier heel wac drukker dan gewoonlijk. Het aan gekondigde dansen op het strand vormde speciaal voor de jongeren een atcractie, terwijl vele ouderen het spel met belangstelling gade sloegen. De plotseling opkomende onweerswolk met een gelukkig niet zware regenbui deed nog velen huiswaarts keeren, maar toch woonden nog honderden deze strand-nieuwigheid bij. Aanrijding. Gistermiddag werd de echtge- noote van den heer W. alhier door een wielrijder aangereden. De geneesheer constateerde wei ern stige verwondingen, doch gelukkig geen gebroken lichaamsdeelen SLUIS. Benoeming. Tot volontair ter secretarie te Oost burg is benoemd de heer P. Woittiez alhier. AARDENBURG. Een gevaarlijke grap Voor den heer Blondeel is een huis in aanbouwde stucadoors zijn hun werk begonnen. Een bak fijne, hagel witte, ongebluschte kalk staat klaar. Twee jeugdige electriciens zitten bij dien bak en bewonderen de mooie, witte kalk. Een knecht van BI. werpt van over een schutting een steen in de witte massa en de grap is ge lukt. Een der jongens is bedolven onder de witte kalk, maar deze dringt hem ook in beide oogen en weldra staat hij te trappelen van pijn Eerst tracht men zelf de oogen wat uit te wasschen, maar 't helpt niets en de jongen ziet niets. Geleid aan de hand van zijn kameraad gaat A. de G. naar huis, waar direct geneeskundige hulp ingeroepen wordt. Eén oog is reeds behoudenin het andere keert het licht slechts langzaam terug NIEUWVLIET. Benoeming. Bij Kon. besluit is benoemd tot lid van het bestuur der Waterkeering van den Calamiteuzen Adornispolder de heer A. Schijve J.Az. alhier. BRESKENS. Gevonden: Een handschoen en een muts. Inlichtingen te bekomen Maréchaus see-kazerne, alhier. ciscus Delnat, 82 j., echtg van L. S« Kindts. 30, Elizabeth Verhage, 59 j., wed. van Anth. Verhage. INGEKOMEN: G. L. van den Bossche van Groede, M. L. Wijffels van IJzendijke, L. Jan sen van Biervliet, J. P. van Bortel van Haarlem, T. Boogaard van Biervliet P. F. de Schoolmeester van IJzendijke, M. E. Leenhouts van Middelburg. VERTROKKEN: K. de Jonge naar Antwerpen. M. N. van Hee naar Oostburg, A. M. de Reu naar Breskens, W. L. Hubregtse naar Amersfoort, M. J. den Hollander naar IJzendijke, J. Verduijn naar Nu- mansdorp, A. van de Velde en echt- genoote naar Groede. WATERLANDKERKJE. Loop der bevolking. VERTROKKEN: Vertrokken: H. Verbuijt naar Aar denburg, P. J. Ritlco naar Oostburg. OOSTBURG. HUWELIJKEN: 5 Juli. A. B. de Clercq, 23 j jm. en Irma S. van Hulle, 18 j.. jd. GEBOORTEN: 4 Juli. Leendert Johannes, z. van J. M. van dei Hooft en P. M. Beerens. 16, Wilhelmina Elizabeth, d. van J. J. de Voogt en E Faas. 22, Anthonie Izaak. z. van J. Casteleijn en S. J. van de Walle. 30, Sophia Louisa Maria, d. van A. J Dhondt (van Aardenburg) en E. M. Aers. OVERLIJDEN: 1 Juli. Maria J. Siegrest, 78 jaar, wed. van C. j. Aspeslagh. 6, Pieter, Aalbregtse, 78 jaar, wednr. van E. S- Huijsheere. 8, Cornelia Goense, 52 j., ongehuwd. 9, Napoleon H. Sijnnesael, (van Groede), 69 jaar, echtg. van R. A. van Kruijsen, 12, Cath. E. Leen houts, 47 jaar, ongehuwd. 23, Abr. Tellier, 66 jaar, wednr. van Maria H. Henderikx 30. Iz. de Mei), 39 jaar, echtg. van Cornelia Willemsen. INGEKOMEN: M. Riteco van Middelburg, Piëta de Laat van Heinkenszand, Maria N. van Hee van Schoondijke, Cath. V. Mat- thijs van 's Gravenhage, gezin Matth. Mabesoone van Aardenburg. Joha. C. Pieters van Steenbergen, Magd. R de Schipper-du Pon van IJzendijke, G. Melse van Middelburg, J. Ritico van Waterlandkerkje. VERTROKKEN: Anth. J. Jurrij naar Hoek, A. I. du Bois naar Hontemsse, C. P. Haart- sen naar Groede, lima S. M. de Clercq- van Hulle naar Aardenburg, Jac. L. de Jonge naar Wissenkerke, gezin J. van der Schelde naar Soest, Dina M. S. Kotvis-Brakman naar Zuidzande, Sara Versprille naar O. en W. Souburg, A. W. Kaan naar Temeuzen, Maria C. Martens naar Steenbergen, Anna C. M. Calon-Uijtdewilligen naar Sluis, M. de Guesquiere naar Sluis, M. Ekke- bus naar Arnhem, Magd. M. Ekkebus naar Vollenhove, Wilhelmina M. J. v. de Regt naar Schiedam, Joz. M. de Kok naar Aardenburg. SCHOONDIJKE. GEHUWD: 12 Juli. Aarnout Anthony Boidin, 28 j., wonende te Oostburg en Maatje Pieternella van den Broeke, 24 j., jd. GEBOORTEN: 2 Juli, Andreas Florimondus Hu- brecht, z. van L. M. de Lijser en A, S. Cromheecke. 26, Elizabeth Theuna, d. van Ph. A. Bril en E. M. Verhage. OVERLIJDEN: 30 Juni. Joanna Hermans, wed. van K. Veraart (overleden te St. Anthonius- Brecht B). 27 Juli. Anthonius Fran- Merkwaardige vondst te Arnhem. Een inwoner van Arnhem heeft, naar de „Maasbode" meldt, een merk waardige vondst gedaan. Toen een zekere Br., wonende op den Paaschberg, waar hij een winkel heeft, op zijn land, vlak achter Bron beek werkzaam was. zag hij tusschen de aanwezige mest wat glinsteren. Hij nam het op en spoelde het af en het bleek een metalen halsketting te zijn die bezet was met steentjes. B. sloeg er verder geen acht op, nam het mee naar huis, doch meende overigens dat het een waardeloos voorwerp was. Het tegenovergestelde bleek weldra. B. liep toevallig een rechercheur van politie tegen het lijf, aan wien hij het voorwerp liet zien met de vraag of het eenige waarde had. De recher cheur herkende de ketting oogenblik kelijk als een nog vermiste kostbaar heid van een diefstal, waarnaar zelfs in Parijs en andere groote steden was gezocht. Het was een gouden ketting bezet met juweelen, die destijds ge stolen werd bij Baronesse Verschuer aan den Jansbinnensingel te Arnhem door den bekenden inbreker P., die inmiddels zijn straf al uitzit voor i serie inbraken. Het blad vernam nog, dat de mest, waarin de ketting gevonden werd, op het land was gebracht door de Ge meente-reiniging, die op haar beurt deze substantie wint uit de stadsriolen. De mogelijkheid is dus niet uitgesloten dat de inbreker het voorwerp in een of anderen put heeft geworpen, toen hij meende ontdekt te zijn. De Jaarlijksche Algemeene Vergadering van Aandeelhouders zal gehouden worden op WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1934, om 3 uur nam. in Hotel ADRIAANSEN te Breskens. De punten van behandeling liggen voor Aandeelhouders ter inzage ten kantore der Vennootschap. HET BESTUUR. BRESKENS, 8 Augustus 1934. aanvangende des namiddags om drie uur. Opgeluisterd door CONCERTEN van de Muziek- vereeniging E. M.M. Een kleine advertentie van 40 cent n helpt U er v.an af. te verzorgen door de Firma W. DRUCKS. Aanvang 7 uur. 20 pCt. Middelburg A.s. Zaterdag u Augustus zitting voor het aanleggen van BREUKBANDEN, het aanpassen van BRILLEN, het behandelen van pijnlijke voeten, van 2 tot 5 uur Hoek Markt BRESKENS. TE KOOP: een staande Vogelenzang 28, Breskens Breskens - Rotterdam - Dordrecht. Vertrekt van Breskens: Zaterdagnam. 5 uur. Rotterdam: Vrijdag 12 uur Dordrecht: Zaterdagmorgen Telefoonnummer 40 en 41

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 3