1HES RUBRIEK $5 7^ Ott PATRONEN. aten *0-5° 4 58 cts' do* .„tij vooruitbetaling) dd per giro (125025), m irbrief met bijge- en! el«aan de Eedactrice fan Meerdervoort 45a, slillj bummer van het ge in li, duidelijk vermeldenl ■;j 1 y' Mb een i worden binnen drie ivraagsters toegezon- l kinderjurken. jkelijk heel mooie en het weer soms zoo j meisjes heusch wel hopstraat kunnen wan- fkiertó' een tweetal leuke ^ren, bestemd voor Het eerste model- cht van een dunne kleuren blauw ge- owel van voren als i recht en bezit geen [Het rokje komt er aan er ofwel los door •jurkje, ofwel vast aan rop dan de ceintuur 8 donkere kleur van de kraagje is vervaardigd, jeine teekening kan zien, in de rondte geplooid. (de zoom niet te smal te meisjes worden groot! ,,-jv en voorzien van eenige t oi te het strikje komen, \f befje in de jurk. lden torj :ht een leuk meisjesjurk- rkelijk. Het jurkje wordt shantung, wat zoo ge- ibaar is en nooit krimpt. iu men een donkere fan- kunnen nemen, maar dan denken, dat deze stof of en' gerust kan worden iet het jurkje, in, behooren de mouwen >m het jurkje zonder :n gemaakt, indien men ije bij vervaardigen wil. jurkje apart worden ge- los jasje zult U zeker len. Het jurkje is vrij ge in. Als halsgarneering ziet de donkere stof, die naar schuine richting. Hieron- van de lichte shantung doch noodig is het niet, toch niet duidelijk zicht- ceintuurtje van shan- ïhoogte en even hieronder -■ donkere band, die de snit igszins breekt. De voorpan- dat eventjes over dezen :<ven niet tegen elkaar te jasje kan open worden l(kn geheelen omtrek loopt fe band. Een vlug jurkje ttje, wanneer zij gaat wan- maar niet ontaardt in onbeleefdheid. Een goed opgevoed kind, dat de menschen be leefd aanspreekt, 'niet alleen de familie leden of kennissen, maar ook de dienstbo de, den bakker, en andere leveranciers, is nog steeds een gunstige uitzondering. Maar het ligt heusch niet aan het kind en zeker niet aan het feit, dat het kind tijdens of na den oorlog is geboren. Neen, het ligt wel degelijk aan de opvoeding. Een kind neemt direct de manier van doen en spreken over van de menschen uit zijn omgeving. Is de moeder beleefd en spreekt zij op welluidenden toon, dan zul len ook de kinderen vanzelf sprekend ge manierd spreken. Verbiedt de moeder haar kinderen automatisch den geheelen dag, dan zal, als haar dochtertje met haar pop pen aan het spelen is, men opeens hooren „Blijf er af", „laat niet vallen!" voorzich tig toch kind!' en dergelijke kattige uitroe pen. In het spelen verdiept, imiteert het kind de moeder, waar zij het meest mee omgaat en aan wier manieren zy dus een voorbeeld heeft genomen. De moeders moesten zich meer aanwennen inplaats van de kinderen te commandeeren, hen te vragen of zij even willen helpen, maar toch op een toon, dat zij er niet aantwijfe- len dat aan haar wensch wordt voldaan. Ook het opwekken bij kinderen om min stens éénmaal per dag een goeden daad te doen, maakt de kinderen hulpvaardig. Ook moet men er goed op letten wat voor taal de kinderen soms gebruiken. Soms vangen zij een raar woord 00, weten niet, wat het beteekent en plotseling komen zij er mee voor den dag. Zoo gaat het ook met slechte manieren. Daarom, zoolang onze kleuters nog niet op school zijn, kunnen wij er bij zondere zorg aan besteden, dat zij beleefd zijn in spreken en manieren. Zijn zij een maal op school, dan zijn ze onzen invloed zoo gauw ontgroeid, dat het bijbrengen van goede manieren veel moeilijker is. Zeer belangrijk is het verder ook steeds met een aandachtig oor te luisteren naar hetgeen onze kinderen ons te vertellen hebben en te probeeren hun gedachtenkringetje te volgen. Op die wijze zullen zij ook aandach tig luisteren als een volwassene iets tegen hen aan het beweren is en als zij den zin van het gesprek niet begrijpen, om uitleg ging vragen. Zoo wint ten slotte de goede invloed het van de indrukken, die het kind van buitenaf mocht opdoen en zoo zal men zien, dat de na-oorlogsche kinderen niet anders zijn dan de anderen! SIERLIJKE GEBLOEMDE JAPON. Nevenstaande afbeelding (no. 753) toont de lezeres een sierlijke gebloemde japon, die kan worden gebezigd als wandel japon of visite-toiletje. De japon wordt gemaakt van een soepele, niet bijzoindere kreuk- bare zijde, omdat anders de gepofte mouw niet tot haar recht kan komen en bij een maal dragen reeds slap hangt onder den mantel. Als men de teekening goed bekijkt, ziet 'heid. v^j in den tegenwoordigen verschillende vragen aan °P een toon, die de men- :v°rige generatie zeker niet en aanslaan. Nu is men van alles den oorlog de Dadelijk hoort men: „Ja, tegenwoordig zyn veel beschouwen hun men, dat over deze japon een jasje valt hetwelk geen mouwen bezit. De halsgar neering geschiedt door een ingezet stuk kant, welke kant men terugvindt in de pof mouwen en alzoo stevigte aan de pof geeft. De rok bezit twee heupstukken, die de noo- dige wijdte aan de japon geven. Op deze klokkende heupstukken komen even boven kniehoogte een tweetal 10 c.m. breede stroo- ken. Verder loopt de japon wijduit naar onderen en valt tamelijk lang. een vroolijke zomerjapon. Lirigeriestof leent zich wel het beste voor dit aardige modelletje, omdat deze stof heel goed kan worden geplooid terwijl het ook goed plooien houdt. Het jurkje (no. 754) is een aardige zomerjurk en moet in lichte kleur gekozen worden. Niet alleen de plis- seering zorgt voor de elegante afwerking, maar ook de lijn der japon. Beziet U slechts het lijfje, dan bemerkt U, dat dit uit drie deelen bestaat. Ook van achteren, zooals op de kleine teekening te zien is, bezit het lijfje een naar onderen toe loopende punt, wat de slankheid der draagster zal verhoo- gen. Het lijfje bloust eenigszins over het ceintuurtje heen, waaronder de rok mooi nauwsluitend wordt aangezet en ruimte vindt in drie plooien, welke zijn aange bracht: midden-voor en twee precies op zyde. De plooien zijn naar binnen sprin gend. De korte mouwtjes worden opge- vroolijkt door de opstaande plooitjes. De chabot bestaat uit drie onder elkaar liggen de naar beneden gaande plisséestrookjes en geven iets fleurigs aan de zomer japon. kamfer het voorbehoedmiddel tegen ziektekiemen. Kinderen, die school gaan, doen sneller een ziekte of verkoudheid op, dan volwas senen. De kinderen gaan met anderen om en spelen m: c elkaar, dus zooiets is begrij pelijk. Om evenwel onze kinderen te be hoeden voor het overnemen van ziekten, gebruike men kamfer, het in vroeger ja ren reeds bekende voorbehoedmiddel tegen ziektekiemen. U naait aan den binnenkant van den mantel of de jas van uw kinderen een plat zakje, waarin u een hoeveelheid fijngestampte kamfer strooit ofwel men hangt zulk een plat zakje in de voering, die u vervolgens weer dichtnaait. In de eerste dagen zal de lucht niet aangenaam zijn, maar allengs vervliegt de lucht, of schoon de kracht blijft. weelen japon heeft, die niet mooi meer is om te dragen of waarvan bijv. het lijfje versleten is, dan kan men van de goede stukken van den rok nog heel aardige kus sens maken. Men kan ook van oude zyde lappen kussens samenstellen, als men maar goed acht geeft op het samenstellen der mogen toch niet te veel onze aandacht vra- kleuren. De kussens mogen natuurlyk wel vroolijk en licht van kleur zijn, maar ze gen. Hoe rustiger, hoe mooier. Wy geven hierboven een drietal kussen-voorbeelden in verschillende modellen. Het eerste kussen bestaat uit twee kleuren zijde, bewerkt met brocaat-galon, het tweede kussen, een rol- kussen, is van een lap zijde, die door in- rimpeling de verdeeling geeft. De onderste kussen fcestaa^ uit twee verschillende soor ten stof, nl. een zijden gerimpelden rand en een fluweelen middenstuk, in ongeveer dezelfde tint, Het verdient aanbeveling om de kapok of de veeren eerst in een binnen voering te doen en daarna het mooie over trek er om te maken, zoodat de kapok niet tusschen de naden te voorschijn kan ko men en de voering tegelijk dient om het stof tegen te houden. Natuurlyk kan men, wanneer men een flinke dosis fantasie be schikt, talrijke variaties maken in kussens, dit zijn slechts enkele hoofd voorbeelden. de handschoenen. Handschoenen met bonte, kleurrijke kap pen, handschoenen met dik leder gegar neerd, handschoenen met kanten kappen, ja, welk een groote verscheidenheid men al niet in de handschoenen ziet, tóch Mij ft de handschoen, de z.g. slip-on, het gedis- tingueerde onderdeel der dameskleeding, uitmaken. En het valt weer waar te nemen, dat deze modellen er weer opnieuw „in" zullen komen, om alle andere fantasietjes, welke in dit seizoen aan de handschoenen zijn aangebracht, te verdringen. En met kussens. Zijden kussens en liefst in groote hoe veelheden zijn tegenwoordig in het huishou den onmisbaar. Maar wij weten niet altijd rechtt Niets is zoo keurig in voornaam een lange, smalle handschoen, dia tisch, want begrijpelijk is het, dat de tasie-handschoenen met kant, borduu leer, raffia, ja wat al nietrgegSrneerd, la niet by ieder toile't kunnen worden ged gen en daardoor niet practisch kunnen wo den genoemd. Het volgend seizoen zullen de» glacélei ren, -de wildleeren en de peau de suedtj handschoenen wis' en zeker weer in worden hersteld. Thans doen de garen de gehaakte handschoenen weer opgang doch dit kan alleen voor de Zomermaand gelden. Niemand zal gaarne deze openg werkte handschoentjes in den wint< aantrekken! Onze teekening geeft u twee modellen fg zien, het z. g. slip-on model, dat zoo sier lij 1* staat, wanneer de draagster een japonnetje! aanheeft met driekwart lange of half-lange mouwen en waarbij de handschoenen dani, het meest tot haar recht komen. Neven staande handschoen-modellen kunnen nietj anders dan stijlvol en sierlijk worden ge noemd. buster keaton en de „zwarte kunst" Weinigen zal het opgevallen zijn, dat Buster Keaton in zijn filmcreaties steeds zwarte costuums draagt. Dit is niet toe vallig, doch heeft een bijzondere reden, want, meent Buster Keaton: „zwart is da beste kleur voor comediantenkleeding, of schoon ze anders algemeen als teeken van, rouw geldt". In een van zijn films droeg hij zes verschillende costuums, alle zwart, met bijbehoarende zwarte hoofddeksels (Hoeden kan alleen iemand met veel fan< tasie ze noemen). „Ten eerste", verklaart hy, „vormt zwart de beste kleur om het gelaat te doen uitkomen zoodat iedere trek daarvan duidelijk waargenomen kan worden. Bovendien schijnt degeen, dia zwart draagt, kleiner, en het is een der voornaamste factoren van het succes van een komiek, dat hy in vergelijking tot zijn tegenspeler, bij wien de indruk van groot te en sterkte nog door lichte kleeren ge accentueerd wordt, zoo klein en zwak mogelijk afsteekt. Dan is er nog iets anders: zwart suggereert steeds vormelijkheid en zekere plechtigheid. Daardoor doet da man, die valt, bijvoorbeeld wanneer hij op een bananenschil trapt, en dus in een alles behalve vormelijke en plechtige po sitie verkeert, veel komischer aan in zwarte kleeren. ,De schurk of booswicht, die in iedere klucht vast en zeker optreedt", zegt Kreaton verder, „kan lichte kleeren dragen, om den indruk zijner macht nog te versterken, als hij den kleinen clown afranselt totdat tenslote de arme ko miek den grooten onbehouwen booswicht een poets speelt en hem de baas wordt. huishoudelijke wenken. Het maken van tandpoeder. Men neme een hoeveelheid zeer fijn ge poeierde puimsteen,(ong. een half pond), een kwartpond fijne orriswortelpoeder (ver krijgbaar bij drogisten en apothekers), één lepel pepermunt-druppels. Men menge al les goed door elkaar en laat dit mengsel uw kinderen gebruiken des morgens en des avonds. Men kan deze tandpoeder in aparte doosjes of blikjes doen, zoodat ieder kind zijn eigen tandpasta heeft. Een zelfgemaakte shampoo. Het volgend mengsel is een heel doelma tig recept bij 't waschen van uw haar. Neem een pond Borakspoeder (los verkrijgbaar), één pond koeksoda, een half pond fijngerolde echte „Cas tile" zeep en meng dit alles goed dooreen. Bewaar het mengsel in een blik en neem er telkens een lepel van, wanneer U uw haar gaat wasschen. Laat het in een klein beetje heet water in de kom loopen en u zult er een heerlijk schuimend sopje van hebben! Om een gezonde, elastische huid te behouden. Meng één pond koeksoda met een half pond fijngemalen havermeel en bewaar dil in een goedgesloten blik. Telkens, wanneei U een warm bad neemt, neemt U een lepe! van het mengsel uit het blik en strooit di' over- het water. Terwijl de soda de huk tot In de poriën reinigt, zorgt de havermee voor verfrissching en verjonging van d' huid.

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 5