e ESKENSCHE COURANT is- en Advertentieblad voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen W. D. Braste Blad. erfdeel. rfang Numrtier 3955 itAöta DINSDAG, eo VRIJDAGAVOND. Telefoon 21. Postgiro 70179. Uitgave J. C. LE BLEU v|h E. BOOM-BLIEK, Breskens "L LETON De Veiligheidslaan van de K. N. A. C. te Middelburg Vrijdag 3 Augustus 1934 ABONNEMENTSPRIJS „aanden 1 1.25. Buiten Breskens per drie maanden 1 1.40. Franco per post per jaar I 5.00 Inland per jaar 6.50. Alles bij vooruitbetaling. ADVERTENTIEPRIJS Van 1-5 regels 10,75. Iedere regel meer 10; 15. Ingez. Med. 30 ct. per regel Abonnements-advertenties groote korting. Kleine Advertenties tot hoogstens 5 regels I 0.40 (bij vooruitbetaling) Koophandel en ir Z.-Vlaanderen. mddfl middag te Ter- ji vergadering werd itter, den heer J. A. ijl allen zich van aeven, herdacht het Z.K.H. Prins Hen van het vertrok- leer W. de Smidt be- éer afdeeling Grootbe- I. van Melle, werd "{tee had echter voor [ring; bericht van ver- Ionden. tiding van een in de i door de Kamer tot Generaal gezonden te- w "Jende klachten over de r, was een bericht in de postverbindingen isjtfcVlaanderen zoodanig tn verbeterd, dat zij sen Jnstige weersgesteldheid eischen zou voldoen, ltd werd, dat de wij zijn ingetreden, en in opzichten verbetering ,cht, doch dat eerst tij- itige jaargetijde over regelmatig functionee- p-.". worden geoordeeld, minister van defensie is I ontvangen waarin deze vestigt op de door hem (Generaal aanhangig ge ding van het tarief van welke regeling door rs der Staten-Gene- (nomen en dezer dagen komt. |tegeering eenerzijds er- verlaging der tarieven geen voldoende tegen- egen de verlaging wel- pe tarieven wegens de fin den Belgischen ondergaan, heeft zij ^end, met het oog op ttn 's lands financiën, 'der gaande verlaging p voorstellen. Z.Exc. loop uit, dat de veria- keer op de Nederland- het algemeen zai door IRET PEDLER. |elsch vertaald door §WARD-BERKHOUT -0 XX. fceklichten. ■kamer van den predi ongewoon keurigen kveegd en opgeruimd liet weer te herkennen 2'; een uur geleden ver- 21' tonder hoed weg ge- 21' dringende boodschap 21'! tijn parochianen, die 21- ttvendc was, te komen 22.1 en Barbara had van 22.1 vl gebruik gemaakt om 1 °rde te brengen. Billy jj *>lpen of in den weg e men helt beschouwen 53 was er de laatste q5 E'cüd in den vorm va - 'k'e bloemen in de vi 10 de metarmorpho 19 31 dat dat een kranig va ose com Ten slotte deelt de minister mede, vooralsnog zijn medewerking niet te kunnen verleenen tot maatregelen, welke de Nederlandsche Schelde- havens ten aanzien van de loodsgel den zouden bevoordeelen boven de andere. Door de directie der Nederl. spoorwegen is afwijzend beschikt op het verzoek der Kamer, om de rei zigers voor Zeeuwsch-Vlaanderen vrij te stellen van D-trein-toeslag op trein D 9 S vertrekkende te Am sterdam 16.35, de laatste waarmede men te Roosendaal correspondentie kan krijgen op den trein naar Zee land, die nog correspondentie be zorgt op de veren naar Zeeuwsch- Vlaanderen. Zij geeft te kennen, dat men voor toeslagvrije reis gebruik kan maken van trein 443, vertrek kende te Amsterdam 15.49, aan komst Roosendaal 18.32. Een schrijven van den hotelhou der S. de Vuijst te Breskens, hou dende klachten omtrent de veer dienst VlissingenBreskens op Zon dag en verzoekende de tusschen- komst der Kamer om pogingen tot verruiming van den dienst te ver krijgen, is overeenkomstig het voor stel van het bureau aangenomen voor kennisgeving. Daarbij is over wogen dat de beslissing daaromtrent geheel wordt beheerscht door de politieke gezindheid der Statenle den, zooals in de jongste vergade ring opnieuw is gebleken, en het daarom niet vruchtdragend kan zijn, eventueel op zakelijke gronden te trachten hierop invloed uit te oefe nen. Vanwegle Ged. Staten van Zee land is de vraag tot de Kamer ge richt of de oprichting van een Eco nomisch Technologisch Instituut voor Zeeuwsch-Vlaanderen gewenscht is. Het bureau gaf te kennen, nog niet voldoende voorbereid te zijn, om een gemotiveerd voorstel te doen, en stelde aanhouding tot de volgende vergadering voor, met de toezeg ging, alsdan een voorstel te zul len doen. Uit den boezem der Kamer - ging aandrang uit, om de vraag terstond bevestigend te beantwoorden. Juist in deze tijden, mag daarmede niet langer worden gewacht. Het bureau stelde daar tegenover, dat er aan de oprichting van zoo danige inrichting toch nog wel een stuk werk is," zei Billy met een trotschen blik door het vertrek. Barbara knikte goedkeurend. „Het is net een transformatie scène, vindt je niet?" gaf ze toe. „Maar heusch Billy, lieverd," ging ze voort, hem met een spijtig lachje aanziend, „ik geloof, dat we alle hoop om ooit samen te trouwen moeten opgeven. Vader is even ongeschikt om alleen te blijven als een kind „Nonsens," antwoordde hij met meer kracht dan elegance. „Dat is juist een van de dingen waarover ik met je wou praten, schat. Ik ben beu van dat achterbaksche en ik stel voor, dat we op ons stuk staan en het recht eischen om ons engagement publiek te maken. Dat is in ieder geval de eerste stap op den weg naar het huwelijk". „Er is al heel weinig achterbaks in onze verhouding, vindt je wel?' zei ze lachgnd. „Iedereen weet er alles van geloof ik". Billy grinnikte. „Ze zouden zoo blind als mollen moeten zijn als ze het niet wisten," vond hij. „En Lady Bridget en vader vinden het allebei in hun hart best," ging ze voort. „Juist, en daarom is hun oppositie tegen een publiek engagement zoo dwaas en zoo absoluut onredelijk. Ze weten, dat het van zelf spreekt, en ander vastzit, dat rijpe overwe ging verdient en het college dat ad vies vraagt, aan een simpele bevesti ging weinig zou hebben. Daarop werd besloten, hierom trent in de volgende vergadering te beslissen. Goedkoop reizen, logeeren en uitgaan in Nederland. De Nederlandsche Reisweek. Gedurende de Nederlandsche Reisweek van 20 t/m 27 Augustus 1934 worden overal'in Nederland belangrijke reducties gegeven op reizen, logeeren en uitgaan. Onderstaand willen wij de moge lijkheden, welke de reducties bie den nog even nader uiteenzetten. in de eerste plaats de reducties door de Nederlandsche Spoorwegen verleend. Vacantiekaarten. Met een vacan- tiekaart kan men vanaf het station van vertrek reizen naar een willekeu rig ander in Nederland gelegen sta tion. De prijs van zulk een vacantie- kaart 11Ie klasse bedraagt f 4.-. Iemand kan dus b.v. van Vlissingen naar Groningen reizen voor f 4.-. Wanneer men nu een legitimatiebe wijs aanvraagt, dan kan men héén- reizend gedurende de reisweek, voor de terugreis een vacantiekaart koo- pen tegen gereduceerden prijs en wel voor f 2.-. Deze terugreis moet uiterlijk plaats vinden op 3 Septem ber. Heen- en terugreis mogen niet op denzelfden dag worden afgelegd. 8-daagsche abonnementen. Gedu rende de reisweek zijn verkrijgbaar 8-daagsche abonnementen op alle lij nen der Nederlandsche Spoorwegen tegen den verlaagden prijs van f 21.50 Ie klasse, f 16.50 lie klasse, f 11.50 II Ie klasse. Men kan dus voor f 11.50 overal heenreizen zoo veel en zoo vaak als men wil. Deze buitengewoon goedkoope abonne menten worden eiken dag van de reisweek afgegeven en zijn 8 dagen geldig. Wie dus den laatsten dag van de reisweek zulk een geredu ceerd abonnement koopt, kan er tot en met 3 September op reizen. Hotels. De meeste hotels geven gedurende de reisweek een reduc tie van 5 15 pCt. Een lijst van dat we ten slotte toch geëngageerd zullen raken, dus waarom dat feit nu niet te willen zien". Haar gezicht verzachtte. Instinct matig wist ze de werkelijke reden die school achter haar vaders en Lady Bridgets tegenzin om een en gagement toe te staan. „Dat is het juist, Billy. Ze weten het en ze weten ook, dat net als jij zegt, een engagement de eerste stap is naar het huwelijk". „Wat zou dat?" „Och jij domme jongen, ze willen ons huwelijk immers zoo lang moge lijk tegen houden. Zie je, we zijn allebei alles wat zc hebben. Het is geen „onredelijkheid," het is alleen maar liefde". „Dat noem ik geen liefde, dat is puur egoïsme," zei Billy totaal niet overtuigd. Barbara staarde in het vuur, haar zachte, bruine oogen stonden onge woon peinzend. „Ik geloof, dat elke liefde in ze keren zin zelfzuchtig is," zei ze ein delijk langzaam, „ten minste als het zelfzucht is om dc persoon die je liefhebt, altijd bij je te willen heb ben. Zie je," ze keek glimlachend naar hem op, „wij zijn ook zelfzuch tig op die manier, wij willen ook samen zijn". „Natuurlijk willen we dat," ant woordde Billy heftig. „Dat is natuur de aangesloten hotels wordt tegelijk met het legitimatiebewijs toegezon den. Evenals bij de Spoorwegen kan een gast, die op den laatsten dag van de reisweek nog in een hotel aankomt nog 7 dagen van de reduc tie profiteeren. Reederijen. De meeste Stoomboot- reederijen in Nederland geven ge durende de reisweek op vertoon van het legitimatiebewijs een reductie van 10 tot 40 pCt. Natuurbaden, zwembaden en sport parken. De voornaamste dezer in stellingen geven gedurende de reis week eveneens belangrijke reducties op hun entrées en wel van 20-50 pCt. A.T.O.Excursies. Door de auto diensten der Nederlandsche Spoor wegen worden vanuit Maastricht, Nijmegen, Utrecht, Apeldoorn da gelijks tochten georganiseerd. Op de ze tochten krijgt de houder van een legitimatiebewijs een reductie van 50 pCt. Ook op de geregelde auto diensten (o.a. Alkmaar-Leeuwarden over den afsluitdijk) geeft deze on derneming een reductie van 50 pCt. Kunst- en amusementsbedrijven. Ook vele van deze bedrijven geven houders van legitimatiekaarten be langrijke reducties. Deze reducties worden gedurende de reisweek aan gekondigd op de betreffende affiches of staan vermeld in een lijst van re ducties, welke bij het Legitimatiebe wijs wordt toegezonden. Reizen per vliegtuig. Ook het rei zen per vliegtuig is in de Reisweek goedkooper. De Koninklijke Lucht vaart Maatschappij geeft een reduc tie van 15 pCt. op de rondvluchten en van 25 pCt. op enkele reisbiljet ten voor de Nederlandsche Lucht lijnen. Eén en ander uitsluitend op vertoon van het legitimatiebewijs. Het legitimatiebewijs. Het legiti matiebewijs, dat in de reisweek zulk een belangrijke rol speelt, kan gra tis aangevraagd worden bij de: Organisatie Nederlandsche Reis week, Laan van Meerdervoort 53-D 's-Gravenhage. (Men sluite alleen een 6 cents postzegel voor toezen- dingskosten in). Dit legitimatiebewijs geeft tevens kans op mooie prijzen zooals: 1. Een week gratis verblijf in een Nederlandsch hotel naar keuze van den prijswinnaar. (Alle maaltijdenen logies). lijk. Het is nu onze beurt. De vorige generatie heeft die ook gehad en mag ons nu de onze niet misgunnen We leven maar eens en we willen niet wachten tot we oud zijn voor we beginnen". Ze zweeg. Billy had nog nooit zoo gesproken. Ze had niet geweten, dat hij er zoo over dacht. Hij was gewoonlijk zoo luchthartig, nam het leven op zooals het kwam en be schouwde het schijnbaar als een aar dig, amusant avontuur. En nu was onder die onbezorgde oppervlakte de drang der jeugd aan het werk en kwam in opstand tegen het ver meende recht van een oudere gene ratie om hem de wet voor te schrij ven; nu eischte hij een individueel bestaan, zocht vrijheid om zijn eigen weg te gaan. „We willen niet wachten tot we oud zijn voor we beginnen". Deze heftige uitlating vond weerklank in haar eigen hart. Ook bij haar was, ondanks een meegaand en onzelf zuchtig karakter, het verlangen om haar vleugels uit te spreiden en haar eigen leven te leven, onbewust ge groeid en verdiept. „En toch kunnen we niet begin nen met anderen pijn te doen, Billy vader en Lady Bridget," zei ze verdrietig. „Misschien als we nog een poosje wachten zal er iets gebeuren. Ze zullen misschien uit 2. Achtdaagsch abonnement Ie klasse op het geheele net der Neder landsche Spoorwegen. 3. Achtdaagsche abonnementen lie klasse op het geheele net der Nederlandsche Spoorwegen. 4. Achtdaagsche abonnementen II Ie klasse op het geheele net der Nederlandsche Spoorwegen. 5. Vacantiekaarten. 6. Vliegtocht en rondvluchten. 7. Autorondritten. 8. Bootvaarten. 9. Andere prijzen. Dat, èn de belangrijke reducties in de reisweek èn de kans op mooie prijzen voor een ieder aanleiding moge zijn het legitimatiebewijs aan te vragen. Zooals boven reeds ge zegd, kosten zijn daaraan niet ver bonden; men behoeft alleen een 6 cents postzegel voor toezending bij te sluiten. Gratis onderzoek van auto mobielen van 7 tot en met 10 Augustus. Zooals reeds is bericht, maakt de Koninklijke Nederlandsche Automo biel Club voor ongeveer 6 maanden een tournee door Nederland met haar Veiligheidslaan, teneinde door heel het land de automobielisten te kunnen waarschuwen voor de geva ren welke dreigen van niet goed onderhouden automobielen. Deze grootsche veldtocht tegen de ver keersgevaren begon 9 April te Am sterdam. Thans komt Middelburg aan de beurt. Gezien de resultaten, die in de verschillende steden wer den bereikt, wordt ook te Middel burg op groote belangstelling ge rekend. De laan wordt van Dinsdag 7 Augustus tot en met Vrijdag 10 Augustus a.s. ingericht op het Mo lenwater, tegenover de Koepoort en staat dagelijks open van half negen tot half een en van half twee tot zes uur. De opening zal plaats hebben door Jhr. J. van Vredenburg, in tegenwoordigheid van de Commis saris der Koningin en vele hoogge- zichzelf gaan inzien, dat ze niethee- lemaal fair tegenover ons handelen". „O, de aarde kan ineens stil staan of de zon naar beneden vallen, dat is even waarschijnlijk," bromde Billy ongeloovig. En toch zou er iets moeten gebeuren binnenkort en de aanleiding daartoe zou voort komen uit de laatste bron, die hij zou verwacht hebben. „Nou ja, ik geloof, dat we het nog een poosje moeten uithouden. Maar als dat „iets" van jou, wat het dan ook is, niet gauw gebeurt," hij glim lachte onwillekeurig „zal ik sp ringen". Barbara lachte, opgelucht nu ze zag, dat voor het moment althans het gevaar voor een openlijken op stand bezworen was. Ze wilde niet zooals ze gezegd had hun samen leven beginnen het leven dat zoo heerlijk zou zijn door anderen te kwetsen. „Wij zijn ten slotte niet de eenigen bij wie alles niet glad marcheert," zei ze troostend. „Ik zou je twee andere menschen kunnen noemen in onze onmiddellijke nabijheid". „Bedoel je dien armen, ouwen Be- resford en Carol? Nou ja, als je met opzet den verkeerden man trouwt, zooals Carol deed, moet je natuurlijk vroeg of laat het gelag betalen". .(Wordt vervolgd).

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 1