Avonturen van et KBRKhöOKBL Sport. Rechtszaken. Hooofwatei'^etij Breskens d(u Gewestelijk GROEDE. Geslaagd. Aan de middelbare technische school te Haarlem slaagde voor het examen Weg- en Waterbouwkunde de heer P. Salomé, alhier. SCHOONDIJKE. De heer J. P. van Bortel alhier, slaagde te Haarlem aan de middelbare technische school voor Weg- en Water bouwkundige. OOSTBURG. Bij het toelatingsexamen voor de le klasse der R. H. B. S. alhier is Vrijdag geslaagd J. Pauw te Groede, welke in de eerste opgave in ons vorig nommer door een vergissing niet was opgenomen. HOOFDPLAAT. Benoemd. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R. K. School alhier is benoemd Mej. M. Bun, wachtgeldster te Hontenisse. ganisatie is nog in vollen gang; zoo dra een en ander gereed is zullen wij onze lezers hierover nader in lichten. Voetballen. Breskens 1 R. C. S. 1 3—5. Kermiszondag is wel niet de ge schikte dag om ons elftal een wed strijd te laten spelen. Dit bleek gisteren maar al te duidelijk. Er was bijna geen publiek en de wedstrijd miste alles, wat maar mogelijk was om hem aantrekkelijk te maken. Breskens verscheen met invallers voor Heijboer en Erasmus. De wed strijd was pas begonnen of De Pauw geeft scherp voor en Verduijn schiet langs de keeper. Het overwicht van Breskens is groot, maar hoe goed de ballen ook opgebracht werden, waarbij De Visser zich vooral onderscheidde, er kwamen voorloopig geen doelpunt. Voor de rust weet De Visser den R. C. S. keeper met een hard schot te passeeren, terwijl Souburg er spoe dig 2—1 van maakt. Na de rust neemt Souburg het spel in handen, en het gelukt, hun voor- voorhoede, dank zij onze zwakke achterhoede, de stand op 2 2 te brengen- Vlak daarop geeft De Roo een goede voorzet en De Pauw loopt de bal in 't net. Het is nu met Bres kens gedaan en R. C. S. weet op volkomen regelmatige wijze, hun aan vankelijke 2—0 achterstand om te zetten, in een welverdiende 53 overwinning. BRESKENS. DUIVENSPORT. Nog Sneller. Prijsvlucht Clermont 15 Juli 1934. Snelheid le 1203. A. Vermeulen le, 13e, Dusardeijn 2e, 3e, W. Klaaijsen 4e, 8e, P.Jacobs 5e, 10e, 16e, Dusardeijn 6e, A. Ver sprille 7e, M. Visser 9e, F. de Lange 12e, J. Woittiez 14e, Joz Pleijte 15e, 16e. Prijsvlucht Mouscroen 15 Juli 1934. Snelheid 1262. J. van Gijs le, 4e, 7e, 8e, Jn Quaars 2e, 3e, Jn Pleijte 5e, 34e, J Wisse 6e, 12e, 18e, 32e, 47e, F. de Lange 9e, Hamerlinck 10e, 16e, 20e, 22e, 33e, 43e, G. Pleijte 11e, 13e, 17e, P. Haart- sen 14e, 30e, de Veij 15e, 19e, 41e, J. Baden 21e, Jn van den Broecke 28e, 26e, W. Klaaijsen 24e, 35e, 36e, Faas Mz. 25e, 31e, J. Faas 27e, 44e, A. Vermeulen 28e, J. Maas 29e, Jz. 37e, 38, Dusardeijn 39e, 45e. Rookus 40e, G, Boekhout 42e, D. Florussen 46e, 49é, Bondewel 48e, A. van de Velde 50e, 51e. OOSTBURG. Wielerbaan. Op Zondag 22 Juli a.s. zal de Oostburgsche wielerbaan wederom hare poorten openen, tot het afwer ken van een schitterend programma. Bij een aandachtig beschouwen van de reeds verzonden aanplakbiljetten, bemerkt men al spoedig dat er dit maal een bijzonder aantrekkelijk en attractioneel programma wordt afge werkt. Allereerst een omnium tus- schen Jan van Kempen en Roger de Neef. „Jantje" één van Neder- landscli beste en populairste ren ners, die ook te Oostburg geen on bekende meer is, gezien hjj het vorig jaar bij zijn eerste optreden niemand anders dan de groote Fred Hamer linck overtuigend wist te kloppen, zal er nu de strijd aanbinden tegen de Neef één der beste Zesdagenrij- ders ter wereld. Er is immers nog geen enkele „zesdaagsche" gehou den waaraan door de Neef werd deelgenomen, waarin hij niet in de voorste gelederen zat en op de eer ste, of één der eereplaatsen eindigde. Ontelbaar zijn de overwinningen van de Neef in omniums en koppelwed strijden en overal waar hij al is op getreden ziet men de Neef gaarne terug om zijn fair rijden en geweldi gen sprint. Wij mogen er dus van verzekerd zijn, dat het tusschen van Kempen en de Neef een geweldige strijd zal zijn en indien het weer wil meewerken is de kans zeergroot, dat er a.s. Zondag op de Oostburg sche baan de records die de Bruyc- ker enkele weken geleden met zulke schitterende tijden op zijn naam wist te brengen, omlaag gehaald zullen worden. Mogen wij er van verzekerd zijn dat de omnium tusschen van Kempen en de Neef iets bijzonders zal worden, de namen der andere renners voor de Koppelwedstrijd en voorwedstrijden staan er borg voor, dat ons ook hier iets bijzonders te wachten staat. Bij de koppelwedstrijd durven wij dan ook een strijd voor spellen zooals Oostburg er nog geen gekend heeft. Van Hollandsche zijde hebben wij allereerst het koppel van den Broeck-Kersten, die in Brabant en Limburg zeer gekend zijn en zeer veel overwinningen hebben behaald. Vervolgens het koppel Middelkamp- Bakker. Dat Middelkamp geweldig op dreef is, hebben wij al meerdere malen kunnen constateeren door zijn fraaie overwinningen, die hij dit jaar in België wist te behalen en vooral door het feit dat hij de ronde van Roosendaal 1934 op zijn naam wist te brengen, waar hij vele Belgische beroepsrenners en de Hollanders Va- lentijn en van der Ruyt achter zich liet, zegt meer dan voldoende. Mid delkamp die dus gekoppeld is aan den vluggen Klaas Bakker mag een zeer sterk koppel worden geacht en wij kunnen er van verzekerd zijn dat zij op een der eereplaatsen zul len eindigen. Vervolgens het Hol landsche koppel van de Vijver Toon de Clerck. De koppelgenoot van „Toontje" mag wel als één der rap- sten uit het veld worden beschouwd, omdat hij dit enkele dagen geleden te Ginneken nog op overtuigende wijze wist te bewijzen door Kremers, Kamp, van Reijen en alle andere Brabantsche sprinters te kloppen. In dien dus dit koppel over voldoende uithoudingsvermogen beschikt om de jachten te volgen, zien wij van hen een mooien uitslag tegemoet. Resten ons nog de Belgische koppels die ook allen zeer sterk zijn. Allereerst het bekende koppel Verhaege-Car- priaux, die onklopbaar schijnen. En toch gelooven wij niet in een over winning Verhaege-Carpriaux omdat zij nog nimmer zoo'n sterke tegen- bezetting hebben gehad. Het tweede Belgische koppel brengt ons de over winnaar van de eerste ronde van W. Z.-Vlaanderen de Meulenaere, die gekoppeld is aan den zeer ster ken renner Bradt. Een koppel dat zich zal doen gelden, evenals het laatste koppel Dandois-Cacherat. Dit laatste koppel dat voor velen onbe kend is zal zeer zeker niet het minste zijn en mag in staat worden geacht de overwinning te behalen. Het zijn renners van het type als de „Spaan- sche vloo". TrueSa in de ronde van Frankrijk, doch hunne uitslagen be wijzen dat er met hun rekening zal moeten worden gehouden. Tenslotte nemen er nog enkele renners der club „Cadsandria" deel aan de voor wedstrijden. Zooals wij dat van hen gewoon zijn zullen zij elkaar zoo hardnekkig mogelijk bekampen en strijden om de overwinning voor zoo veel in hun vermogen is. Alles bij een genomen kunnen wij er vast van verzekerd zijn, dat ons a.s. Zon dag te Oostburg iets extra's wordt geboden op het gebied van wieler sport, dat eiken bezoeker en sport liefhebber zal bevredigen. Laat ons hopen dat het publiek van West Z. Vlaanderen en omgeving het zal we ten te waardeeren, door in grooten getale op te trekken naar de Oost burgsche wielerbaan. Arrondissements-Rechtbank te te Middelburg. Zitting van heden 17 Juli. De volgende zaken werden behan deld: V. d. K., echtgenoote van J. M., zonder beroep te Lembeke (België), gedetineerd, werd vetdacht dat zij op 11 Juni 1934 te Sluis heeft weggeno men een aantal guldens, Belgische franken en Belgische Bankbiljetten, toebehoorende aan B. P. G., nadat zij het weg te nemen geld onder haar bereik heeft gebracht door middel van braak. Eisch 4 maanden gev. straf met af trek van het voorarrest. Mr A. H. Kuipers, die de verdachte verdedigde achtte het ten laste ge legde niet bewezen en vroeg vrijspraak. C. J. B 40 jaar, J. R. 40 jaar. C. R. 38 jaar en J. d. F.. 44 jaar, arbei ders te Biervliet, werden ten laste gelegd dat zij te zamen en invereeni- glng op 29 Mei 1934 te Biervliet heb ben weggenomen een hoeveelheid voederbieten, toebehoorende aan M. Leenhouts. Eisch ieder 3 maanden gev. straf. Kantongerecht Oostburg. Strafzitting van 28 Juni 1934. Vonissen. Ter zake van: Met rijwiel rijden zonder reflector: A. M. de M. te Knocke f 1.- s. 1 d.h., A. A. te Westcapelle f 2.- s. 2 d.h., G. D. te Westcapelle f 2.- s. 1 d.h., C. F. de P. te Knocke f 2.- s. 2 d.h., R. D. te Westcapelle f 2.- s. 2 d.h., A. de M. te Knocke f 2.- s. 2 d.h., A. J. J. te Eecloo f 2.- s. 2 d.h. klem, met motorrijwiel: L. J. V. te Knocke f 3.- s. 3 d.h. Met rijwiel rijden zonder licht: A. de K. te Middelburg f 5.- s. 5 d.h., C. v. d. S. te Ikeren f 5.- s. 5 d.h., B. J. P. te Schoondijke f 5.- s. 5 d.h., H. D. te St. Kruis (B.) f 5.- s. 5 d.h. Rijden met rijwiel met een lan taarn, waarvan de zijglazen gekleurd licht uistralen: L. V. D. te Westca pelle f 1.- s. 1 d.h., R. J. R. te Brug ge f 1.- s. 1 d.h. Met rijwiel rijden zonder bel: H. H. te Oostwinkel f 1.- s. 1 week tuchtschool. Met rijwiel rijden zonder rem: Th. F. B. te Biervliet f 3.- s. 3 d.h., A. de S. te Maldeghem f 3.- s. 3 d.h., C. A. S. te St. Amandsberg f 3.- s. 3 d.h., J. A. T. te St. Laurens f 3.- s. 3 d.h. Met rijwiel de linkerzijde van dgn weg houden: I. A. de B. te Schoon dijke f 3.- s. 3 d.h., A. B. te Lap- scheure f 5.- s. 5 d.h., B. R. te Eede f 3.- s. 3 d.h. O. H. J. C. te Middel burg (B.) f 3.- s. 3 d.h., R. A. de B. te Middelburg (B.) f 5.- s. 5 d.h., G. M. te Moerkerke f 5.- s. 5 d.h., K. C. M. N. de K. te Oostburg f 2.- s. 2 d.h. Rijden met niet-ingeschreven mo torrijtuig L. B. C. te Sleijdinge f5.- en 5 d.h. en (nogmaals) f 5.- s. 5 d.h., C. v. B. te Eede f 2.- s. 2 d.h. Met motorrijtuig op rijwielpad rij den: P. G. B. te Aardenburg f5.- S. 5 d.h. Rijden met motorrijtuig zonder spiegel: M. D. te Brugge f 1.- s. 1 d.h. Rijden met motorrijtuig over een weg die daarvoor gesloten is: C. H. C. te Eecloo f 5.- s. 5 d.h. Rijden met motorrijtuig zonder nauwkeurig werkend stuurtoestelL, C. te Sleijdinge f 15.- s. 5 d.h. Met motorrijtuig rijden zonder rij bewijs E. H. G. te Koekelberg f 10.- s. 5 d.h., J. P. de R. te Oostburg f 15. s. 5 d.h., I. de S. te Sluis f5.- s. 5 d.h. Met rijwiel rijden op zoodanige wijze en met zoodanige snelheid dat de vrijheid en de veiligheid van het verkeer worden in gevaar gebracht en belemmerd: M. P. F. te Bier vliet f 15.- s. 3 weken tuchtschool, met niet-ontvankelijk-verklaring der civiele partij in hare vordering. Met rijwiel rijden onder invloed van drank: J. M. B. te Aardenburg f 25.- s. 10 d.h. Als bestuurder van een motorrij tuig niet op eerste vordering het nummerbewijs en een geldig rijbe wijs vertoonen: D. S. de S. te Oost- burg 2 x f 0.50 s. 2 x 1 d.h. Rijden met motorrijtuig zonder hel der verliccht achternummer: J. A. S. te Kapelle f 2.- s. 1 d.h., idem idem f 3.- s. 3 d.h., A. J. V. te Groede f 3.- s. 3 d.h., A. A. P. A. de R. te Aardenburg f 4.- s. 2 d.h., A. B. te Oostburg f 2.- s. 2 d.h. Rijden met motorrijtuig zonder achternummer: C. A. C. te IJzen- dijke f 0.50 s. 1 d.h. Straatschenderij: S. S„ echtgenoo te van A. L. de P. te IJzendijke f 15.- s. 10 d.h. Schelpdieren rapen aan den voet der waterkeerende werken: A. L. v. D. te Brugge f 2.- s. 2 d.h., R. v. D. te Brugge f 2.- s. 2 d.h., I. H. te Brugge f 2.- s. 2 d.h. Een maat, niet voorzien van de vereischte stempelmerken, voorhan den hebben: A. L. te Groede f0.50 s. 1 d.h., met verbeurdverklaring. Op den spoorweg loopen: Ca. de V. te Eede f 3.- s. 3 d.h., W. M. te Eede f 3.- s. 3 d.h. Te Breskens aan den openbaren weg in de raamkozijnen zitten: D. H. te Breskens f 5.- s. 5 d.h., H. le F. te Breskens f 5.- s. 5 d.h. Niet zorgen dat een afschrift van de acte van verlof in een verlofsloca- liteit is opgehangen: V. C. L. te Sluis f 1.- s. 1 d.h. Een varken slachten dat niet toe behoort aan een lid der Varkens- centrale: J. A. C. te IJzendijke f 2.- s. 2 d.h., Th. H. C. te IJzendijke f 2.- s. 2 d.h., A. W. te IJzendijke f 2.- s. 2 d.h., E, de S. te IJzen dijke f 2.- s. 2 dh.. Varkens, niet toebehoorende aan een lid der Varkenscentrale, in voor raad houden: W. D. te Schoondijke f 10.- s. 10 d.h. Invoer en ongedekt vervoer van tarwebloem: G. R. P. te IJzendijke f 25.- s. 25 d.h., met verbeurdver klaring. Binnen de aangewezen grensstrook haver en gerst in voorraad hebben, zonder in het bezit te zijn van de voorgeschreven registers en papie ren: I. V. te Sluis f 1- s. 1 d.h. Als bakker zijn Tarwewet-regis- ter niet bijhouden: A. S. en J. S., beiden te Zuidzande, ieder f 10.- s. 10 d.h., W. A. te Cadzand f 10.- s. 10 d.h. Brood invoeren: A. M. te Aarden- burg f 3.- s. 3 d.h. Een varken, na slachting, in voor raad houden, verdeelen en verwijde ren van de plaats, waar het geslacht was, zonder dat de formaliteiten, voorgeschreven krachtens de Crisis- Varkenswet, zijn vervuld: S. C. de M., weduwe van J. J. H., te IJzen dijke: ontslag van rechtsvervolging. Een levend varken, na slachting, verdeelen, in voorraad houden en verwijderen van de plaats waar het geslacht is, zonder dat vorenbedoelde formaliteiten zijn vervuld: G. A. N. te Hoofdplaat: nietig-verklaring der dagvaarding. Buitengewone strafzitting van 5 Juli 1934: In een, voor het publiek toegan kelijke graanschoonderij, gewichten niet voorzien van de vereischte stem pelmerken, voorhanden hebben: J. J. M. te Schoondijke: vrijspraak. POSTERIJEN. Rijkspostspaarbank: Gedurende de maand Juni werd op spaarbankboekjes te AARDENBURG. Ingelegd f 7942,98 Terugbetaald f 8571,27 Minder ingelegd f 628,29 Nieuwe spaarbankboekjes 2. BRESKENS. Ingelegd f 12817,25 Terugbetaald f 9809,51 Meer ingelegd dan terugbet. f 3007,74 Nieuw spaarbankboekje 1. IJZENDIJKE. Ingelegd f 14800,33 Terugbetaald f 6967,13 Meer ingelegd dan terugbet. f 7833,20 Nieuwe spaarbankboekjes 6. Afgeschreven f 1900. OOSTBURG. Ingelegd f 6522,30 Terugbetaald f 9129.02 Minder ingelegd f 2606,72 Nieuwe spaarbankboekjes 4. SLUIS. Ingelegd f 9276,48 Terugbetaald f 7544,39 Meer ingelegd f 1732,09 Nieuwe spaarbankboekjes 5. DAGEN vm nam Zomertijd. Woensdag 18 Ju'i 6.07 6,31 Donderdag 19 6,47 7.11 Vrijdag 20 7.37 8,01 Eerste Kwartier, Donderdag 19 om 19,12. Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder begrepen zijn wagens, karren, enz.) Woensdag 18 Juli nam. 9,43 Donderdag 19 9,42 Vrijdag 20 9,41 1. Frank en zijn zus ,0 kinderen van een schal c kaansche rancher, die i ïa prairies zijn groote veest jj den op zijn uitgestrekte i< zich onafzienbaar rondii uitstrekten. Een moeder hadden en daarom waren ze n f' erg in vrijheid opgevoo rijden als de beste, vooi k paard waren ze niet l' stonden niet oor de di ,e Ze werden hierin tj'o'j (looi Mary, hun kleine}13 speelmakker, dochter diaansche chauffeur, di hun avonturen terzijde zoover hij durfde voor 2. De rancher had te druk met zijn zaker, veel te letten op wat deden en bovendien was een groote waaghals Frank en An waren d: i verbaasd, toen op zeke prachtig watervliegtuig bij hun ranch neerstreek, vader stapte, die trotsch dat hij de machine aanj l Het was een moden j die eveneens als landv bruikt kon worden. BRESKENS. De Scheldi Deze wedstrijd is een geworden. Van de 25 (sters) hebben 22, en da dames, het eindpunt be: deelnemers uit Breskens Vlissingen hebben den a opgeven. Om 3 uur 34 werd lie gelost en gingen de dei water. Al dadelijk warei mers uit elkaar en nan* lende richtingen. De eerstaankomende der te Hilversum in 1 8.2 sec., 2e F. VVegenaai dam in 1 uur 28 min F. Kuijper te Amsterdai 29 min. 21.6 sec. 4e te Londen in 1 uur 29 sec. en 5e W. Kemper ie in 1 uur 30 min. 47.4 se De eerst aankomende mej. M. Olsen te Rottt uur 42 min. 36.8 sec Was er te Breskens v stelling bij de start, te VB dit enorm bij aankomst, hebben den strijd in de I geslagen. Des avonds hae nia" de prijsuitdeeling AARDENBURG. Ultlf Zaterdagavond gaf i< a zieksociëteit alhier een t het marktplein. Voor n zorgde „De GrenszangeiC Een en ander viel is

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 2