m^SCHODL Sport. Burgerlijke Stand. u De Gebroeders Knoopensch y t Gewestelijk Nieuws H IJZENDIJKE. Geslaagd. Aan de Universiteit te Gent is voor het Apothekers-examen geslaagd de heer A. de Jaeger, alhier. Aan het Gymnasium te Rolduc, slaagde voor het eindexamen de heer Th. Hendrikse, alhier. GROEDE. Aan de Technische Hoogeschool te Delft is geslaagd de civiel-ingenieur de heer A. Blok, alhier. SCHOONDIJKE. Aan de Chr. Kweekschool te Mid delburg slaagde voor het examen nut tige handwerken Mej. M. E. Leenhouts, alhier. CADZAND. Voor het candidaats-examen als electrotechnisch ingenieur slaagde aan de Technische Hoogeschool te Delft, de heer A. J. de Bruijne, alhier. Ik eisch verder van iederen S.A. leider onvoorwaardelijk trouw, open hartigheid en loyaliteit in zijn gedrag tegenover de weermacht van het Rijk. En ik verlang van u, als chef van den staf, dat de oude, trouwe partij genoot, de strijder van vele jaren, niet langer in de S.A. vergeten of zelfs teruggezet wordt. Ik wil niet de opgeblazenheid met duizenden on- noodige inrichtingen, indeelingen en staven, en ik eisch dat men bij be vorderingen meer zal letten op aan geboren geschiktheid tot het leider schap en minder op abstracte kennis. In jullie, mannen van de S.A., bezit ik den trouwen staf van be proefde volgelingen. Gij zijt het die Duitschland veroverd hebben en niet die, alles nu beter wetende, nako melingen van het jaar 1933. Ik eisch ten slotte, dat de S.A.- man ook lichamelijk tot de best ge schoolde nationaal-socialisten zal be- hooren en geestelijk dat de trouw en de kameraadschap als leidende beginselen zullen heerschen. En evenals iedere leider van zijn onder geschikten gehoorzaamheid mag en moet eischen, zoo eisch ik van iede ren S.A.leider achting voor de wet en gehoorzaamheid aan dit mijn be vel. Reeds een maand geleden was het de Rijksregeering ter oore gekomen, dat onder een aantal leden van den S.A.-staf plannen b.estonden om een „tweede revolutie" te ontketenen, het huidige regime ten val te brengen en zelf de macht in handen te nemen. Van lieverlede kwamen Hitier, Goe- ring en de chef der S.S.., Himmler, volkomen op de hoogte van de vooir- nemens van Roehm en zijn aanhan gers, die contact hadden gekregen met generaal von Schleicher en, naar het D.N.B. meldt, ook met een bui- tenlandsche mogendheid. Op 1 Juli zou de omwenteling uitbreken. Tot het laatste moment slaagde de Rijkskanselier er in, de samen zweerders in den waan te laten, dat hij van hun plannen onkundig was. Vrijdagmiddag nog bezocht hij een arbeidskamp in het Roergebied en des avond was hij aanwezig bij een taptoe te Godesberg. Maar des nachts viel de beslissing. Bij het ochtendkrieken kwam Hitler met eenige medewerkers per vliegtuig te München aan. Daar vernam hij, dat de S.A.-troepen reeds door hun lei ders waren opgeroepen de straat op te gaan. Onmiddellijk begaf hij zich naar Roehm's villa te Wiessee; zijn komst stoorde de muiters in een or gie. "Zelf arresteerde hij staf-chef Roehm, zelf rukte hij anderen S.A.- leiders de distinctieven van de uni form. Van de te München en Wies see gevangen aanvoerders werden er in den loop van den dag, zooals ge zegd, zeven terechtgesteld; anderen pleegden zelfmoord Te Berlijn werd. op Hitler's bevel, de actie tegen de samenzweerders door den Pruisischen premier Goe- ring geleid. Hier waren de belang rijkste gebeurtenissen de bezetting van het hoofdkwartier der S.A. en een inval in de villa van von Schlei cher, met het tragische einde van dien voormaligen machthebber. Dankbetuiging van president Von Hindenburg. Rijkspresident Von Hindenburg heeft uit Neudeck een telegram ge zonden aan Hitier, waarin hij hem dank zegt voor zijn vastberaden in grijpen en dapper op spel zetten van eigen persoon bij het onder drukken van de hoogverraderlijke poging. De rijkspresident heeft ook aan minister Göring een dankbetui ging gezonden. Dr. Göbels heeft zijn dank aan de pers uitgesproken voor de tactische wijze, waarop melding werd gemaakt van de jongste ge beurtenissen in Duitschland. Zomeravond-ellta len en com binaties. De laatste we'ken zijn in grooten getale opgericht zgn. Zomeravond elftallen en Combinaties, niet aan gesloten bij eenige Vereeniging of Bond. In deze elftallen komen uit, leden van den Z.V.B. tezamen met niet-Ieden. Hoewel het Bestuur van den Z.V.B. niet de bedoeling heeft moeilijkheden in den weg te leggen aan genoemde elftallen of de wed strijden te verbieden, moeten toch eenige bepalingen gesteld worden, opdat er eenige controle op deze wedstrijden kan worden uitgeoefend. In de laatst gehouden vergadering van de Bestuurscommissie werd be sloten 1. Alle personen, uitkomende in Zo meravondcombinaties, tezamen met leden van den "Z.V.B., moeten per soonlijk lid worden van den Z.V.B tegen een contributie van 40 ct. per jaar. 2. Leden van den Z.V.B. mogen niet uitkomen tezamen met riiet-le- den. 3. Elftallen bestaande uit Z.V.B. leden, mogen niet uitkomen tegen elftallen van niet-leden van den Z.V.B. 4. Er mag niet gespeeld worden tegen elftallen, waarin uitkomendoor den Z.V.B. geschorste of geroyeer de personen. 5. Er mag niet gespeeld worden tegen elftallen, waar in uitkomen leden van niet-erkende Bonden. 6. De combinaties moeten opge ven de personen, die in hun elf tallen uitkomen. 7. Van ieder elftal moet worden opgegeven een correspondentie adres. Het Bestuur van den Z.V.B. is bereid zoo daarvoor voldoende be langstelling bestaat, een speciale zo meravondcompetitie in het leven te roepen. Deze competities zullen plaatselijk geregeld worden. Het toezicht op de naleving van deze bepalingen wordt opgedragen aan H.H. Consuls van den Z.V.B. Zij worden verzocht te willen zorg dragen, dat aan dit bericht zooveel mogelijk algemeene bekendheid ge geven wordt, door overname in plaatselijke bladen en verder alle an dere middelen, welke daarvoor dien stig zijn. DUIVENSPORT. Schoondijksche Concours- en Ver- zendbond. Prijsvlucht Arras 1 Juli 1934. Jonge duiven. Snelheid le duif 889. Dusardeijn Gr. le, 18e; J. de Hol lander O. 2e, 5e; A. Vermeulen Br. 3e, 16e, 51e; D. Quaars Br. 4e; J. Meijer Bvlt. 6e; V. Claes IJz. 7e; W. Klaaijsen Br. 8e, 45e; de Fouw Br. 9e, 33e; Bondewel Br. 10e; Joz. Pleijte Br. He, 15e, 46e; Modde IJz. 12e, 53e; Du Fossé Sch. 13e; G. Pleijte Br. 14e; de Vey Br. 17e, 28e; C. Wisse Br. 19e; Jn. Pleijte Br. 20e; Boever Bvlt. 21e, 40e;Gebr. Scherbeijn Sp. 22e; E. KlaaijsenBr. 23e; J. Baden Br. 24e; Verberk- moes Gr. 25e; Minnaert IJz. 26e; P. de Puy Bvlt. 27e; P. Jacobs Br. 29e; Iz. Schippers Gr. 30e; C. Termont Sp. 31e; Rookus Br. 32e; M. Visser Br. 34e; Jn. v. Gijs Br. 35e; G. Boekhout Br. 36e; Wage naar Br. 37e; Rijckborst SI. 38e, 54e; Mussche IJz. 39e; Wisse Czn. Br. 41e; Iz. Klaaijsen Br. 42e; C.Dierx Br. 43e, 52e; J. Wage SI. 44e; J. Maas Br. 47e, 48e; Faas Mzn. Br. 49e; J. v. Lare Sch. 50e. Schoondijksche Concours- en Ver- zendingsbond te Schoondijke. Prijsvlucht uit Arras 1 Juli 1934. Oude duiven. Snelheid le duif 903,4. Rijckborst SI. le, 4e; W. Blaak man Sch. 2e; W. Klaaijsen Br. 3e, A. de Coninck 5e; Jn. Pleijte Br. 6e; Dusardeijn Gr. 7e, 8e; G. Steij- aart Sp. 9e; de Vey Br. 10e, 11e; Jn. v. d. Broecke Br. 12e; J. Wage SI. 13e; P. Jacobs Br. 14e; Mabe- soone O. 15e; G. Boekhout Br. 16e. NIEUWVLIET. GEBOORTEN: 22 April. Petrus Adriaan, z. van J. J. Roegies en M. S. v. d. Lijcke. 6 Juni. Magdalena Maria, d. van P. I. de Groote en A. de Hulster. 23, An- conie Pieter, z. vari J. A. Hoste en M. F. Leie. 28, [ohannes, z. van Iz Z Cornells tn W. S. van Loo. OVERLIJDEN: 24 April. Guharina Cornelia Lucieer 69 |aar, ongehuwd. HUWELIJKEN: 7 Juni. Johannes Jacob Dhondc, 30 j., jm. en Jans Herweijer, 24 j., jd. 11, Hendrik Matser, 26 j., jm en Mara Sara Sonnevijlle, 31 j jd. 21, David Luteijn, 30 j., jm. en Suzanna Pieter- nella Voogdt. 28 j., jd. INGEKOMEN: Gezin P I. de Roo uit Groede, J. J. Hoste en gezin uit Renswoude, Suz. P. Voogdt uit Sluis. Suz. C. van Leeuwen uit Biervliet; P. M Beun uit Groede, M. L. de Meijer en Elsa Beun uit IJzendijke. VERTROKKEN: Cath. D. de Lijzer naar Breskens, Cath. Legrand naar Oostburg, Jans Herweijer naar Biei vliet, P. G Labijt en gezin naar Middelburg, Joh. Maria van de Wege naar Zuidzande. GROEDE. over de maand Juni 1934. GEBOORTEN: 5, Maria Celina, dr. van Jozias van Belois en van Celina P. H. Temmerman, beiden wonende te Breskens; 12, Johannes Abraham, zn. van Jannis de Smit en van Janneke Cornelis; 12, Josephina Maria, dr. van Camiel Heetesonne en van Augusta M. Verstrijnge; 14, Adriaan, zn. van Izaak J. Schijve en van Cornelia M. Poissonnier; 23, te Oost burg geboren: Marten, zn. van Mar ten W. Jongsma en van Adriana Oosthoek; 27, Robert André Marie, zn. van Achiel J. M. Dusarduijn en van Adelaida M. Dhont. OVERLIJDEN: 7, Jannis Luteijn, oud 77 j. wedn. van "M. Cappon; 19, Jannetje Cor nelis, oud 60 j. ongeh. dochter van Z. Cornelis en van S. Risseeuw. HUWELIJKEN: Geen. Loop dor bevolking, INGEKOMEN: G. J. van Opdurp van Exaudain (Fr.) op Dragonderdijk O 124a, S. J. S. Bruijnooge van Vlissingen op Wale- straat A 120, J. Deij en gezin van Zuidzande, op Marolleput W 24, C. den Dekker van Cadzand, op Platte- weg O 139, C. van Oostenbrugge en gezin van Hellevoetsluis, op Lentedijk, M. P. van de Voorde, van Cadzand, op Plattedijk W 151, J. den Dekker en gezin van Breskens, op Marolleput W 23. VERTROKKEN: S. J. Buize van Lentedijk O 126, S. J. S. Bruijnooge van Walestraat A 120, naar Koudekerke, G. W. H. Noordwijk van Kruisdijk O 175, naar Benthuizen. OOSTBURG. HUWELIJKEN: 4 Juni. M. Culon, 30 j., jm. en A. C. M. Uijtdewilligen, 32 jd. 14, A. Kotvis, 28 j., jm. en D. M. S. Brakman, 23 j., jd. 28, J. A. Provo, 25 j., jm. en M. M. de Bruijne, 19 j., jd. GEBOORTEN: 4 Juni. Frans Lubertus, z. van L. v. Ginkel en J. E. de Kok. 6, Jacomina, d. van G. Fieret en N. Dieleman. 13, Antonius Augustinus, z. van E. Th. van Pamelen en E. M. Boutens wan IJzendijke!. 19, Gerrit, z. van J. Sol en G. Visser. 23, Marten, z. van M. W. Jongsma en A. Oosthoek (van Groede). 28, Izaak Lieven, z. van I. L. Versprille en A. F. Aarnoutse. OVERLIJDEN: 2 Juni. Th. Th. Maes, 46 j., (uit Hoofdplaat), man van E. M. Hame- lijnck. 12, R. de Bruijne, 65 j., man van E. M. van Overloop. 16, Joh. A. van Oers, 60 jaar, vrouw van P. Uijten- willigen. 24, J Jansen, 70 jaar, man van T. Bakker. 29, Joh. Wille (ouder dom onbekend), vr. van P. Vermeersch (uit IJzendijke). INGEKOMEN: M. Th. Maenhout uit Watervliet; A. M. J. Maenhout, geb. De Pape uit Bassevelde; Maria S. de School meester uit IJzendijke; P. D. van Voorn en gezin uit Schoondijke; Sa ra Versprille uit Breskens; A. Mus sche, geb. van de Wege uit Water landkerkje; J. Timmerman en gezin pit Turnhout; F. Bosch, .geb. van den door G. Th. Rotman. Bosch uit Almelo; Maria S. Ververs en Rachel E. Thiron beide uit Roo sendaal N.ispen; P. van Wel en vrouw uit Middelburg; Aleida C. de Wever uit IJzendijke. VERTROKKEN: H. de Baar, geb. van de Plasse naar Den Bommel; H. Verhulst naar Anderlecht, K. Noels en gezin naar Bergen op ZoomAleida C. E. Pier re naar IJzendijke; J. W. Adriaan- nen (ambtshalve)AnnaM. Lazerons naar Oosterhout, A. C. Rijnberg naar Terneuzen; Janna 't Gilde naar Zuidzande. Bevolking op 1 Juli 2718 zielen. BRESKENS. Aanbesteding. Zaterdag j.l. werd alhier voor de Coóp Aankoop Ver. Centraal Bureau te Rotterdam aanbesteed het bouwen van een pakhuis alhier. Ingeschreven werd door de heeren: Vergouwe, Breskens f 9700.— Cuelenaere, Aardenburg f 9279.— Gebr. Maas, Breskens f 9000.— Daansen, Oostburg f 8846. Barra en Verstraeten, Oostb f 7881. Wed. v. d. Poel Lamswaarde f 7849. Van 't Hof en de Vrlendt, Rotterdam f 7580. Wieleman, Hoofdplaat f 7465.— P. v. d. Sande, Breskens 7444. C. L. Daansen, Breskens f 7390. Voet en de Waal, de Paal f 7200.— Verstraete-van Waes, Hplaat f 5800.— De Heer MAURICE BLITZ, trainer der K. A. Z. C. Antwer pen, komt op 29 Juli met deze club (Belgisch Kampioen) even eens naar Breskens „SCHELDESTROOM 99. Terwijl Pieter vol spanning bleef staan wachten, om de uitwer king van zijn kookkunst gade te slaan, nam juffrouw Sietje het bordje op haar schoot en stak er een flin - ken lepel vol van in haar mond. Maar meteen trok ze een gezicht, of ze een zak vol duizendpooten ingeslikt had. „Gemeente kerel!" brulde ze, „Vrouwenbeul! Foei!" En tegelijk slingerde ze den armen Pieter het bord pap midden in z'n gezicht. 100. In het eerst was maal de kluts kwijt, m; z'n gezicht in de keukfl' schen had en eindelijk de vork in den steel za naar boven. „Ik ga er xir zei hij tegen Jodocus en i hij grinnikend het heelde twee broers lagen i te schudden van het la toen, opeens,... krak! Au! Wat gebeurde er? OOSTBURG. Benoemingen. Bi) Kon besluit is met ingang van 1 Aug benoemd tot voo-zitter van het Dagelijksch Bestuur van het Water schap der Sluis aan de Wielingen, de heer P. Erasmus, alhier. BIERVLIET. Bij Kon. Besluit is met ingang van 4 Aug. benoemd tot Dijkgraaf van den Elizabethpolder, de heer C. A. Calon, alhier. GROEDE. Veiling. Zaterdag werd alhier ten overstaan van Notaris Beuningh geveild het woonhuis van wijlen den heer J Luteijn. Kooper werd de heer Joz. van Lare alhier voor den prijs van f 3000. OOSTBURG. Wielerbaan. Zondag was de Wielerbaan druk bezocht, wat te verwachten was met namen als Klaas van Nek en Omer de Bruijckere. Van Nek kon zijn tegen stander de Bruijckere geen enkele maal overwinnen. In den snelheidswedstrijd over 3 ronden, bij het tijdrijden met stilstaand vertrek, 200 M. met vliegend vertrek en achtervolging over 20 ronden, tel kens was de Bruijckere overwinnaar. De algemeene indruk was zer van Nek zich niet bedu: yje ingespannen, al moet gezi n t dat zijn tegenstander uitst e s Aan den koppelwedstri d; K.M. namen 6 koppels de atei wonnen werd door Verl e priaux. veri BIERVLIET. ;eri Aul i C Zaterdag kwam de pos 1 1 in botsing met een partic 11 Persoonlijke ongelukken I )e plaats. Beide auto's wen -m digd, terwijl proces-verba 11 gemaakt. f- er rro en in 101 R Terwijl de bewoners najin waren hebben ongenoode toegang verschaft tot de de landbouwer D. in denkap1 polder. Een bedrag vanjepe gld. wordt vermist. De een onderzoek in. i 1 CADZAND. 1 Raadsuf In de Maandagmiddag voltallige raadsvergaderinj rooilijnverordening voor in het duingebied van z.g.(e; woningen" vastgesteld. ftjkj mingpolder zullen deze minstens 5 Meter verwijde blijven van de grens van zen polder geprojecteerde! breeden verkeersweg en van den keiweg, loopeni Kievittenpolder. Besloten werd van de eenige honderden tegels stukken te koopen, om c gedeelten van de straat me veien, die bijzonder oneff Aan Ged. Staten zal go gevraagd worden om eener brandvrije archiefbei onderhands aan te bested< in het onderwerp der salai van burgemeesters enz. latieaftrek bijzonder zwaarfcr door onbillijk wordt geacluli het adres van het gemeeijer van Philippine adhaesie w tuigd. Een regeling betreffende ringsdienst ingevolge de V ringswet werd vastgesteld, komstig het ontwerp van de gemeente ontvangen. Naar aanleiding van hde, van den brandmeester over at spuit, waaruit blijkt, dat een belangrijke reparatie z< ren te ondergaan, werd be>l kosten meer te besteden meer dan zeventig jaar brandbluschmiddel, maar <n] brandspuit aan te schaffen toe eens te informeeren ftte enz. De gemeenterekenin; werd aangeboden met een f 32914,85 in ontvangsten f 29400,87 in uitgaven en ii o gesteld ter onderzoek eei b( missie. ki AARDENBURG. Een pleizierritje din afliep. in De rijksambtenaar K. n>4i rige week Maandag mf;bt vrienden in een gehuurden -oi pleizierritje, waarbij K. ztoc de. Op den terugtocht uit Ia el e- ;r<

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 2