/ixh^rsg- 'afjKtmraSOiOOL Provinciale Staten. Rechtszaken. Sport. Gewestelijk Nieuws De Gebroeders Knoopensc Gemengd Nieuws. Hoogwatergetij Bre^kens ei 01 OOSTBURG. Rijkskweekschool. Voor handenarbeid werden Zater dag 7 candidaten geëxamineerd. Ge slaagd zijn de heeren: P. de Hullu te Oostburg, Anth. Jurry te Hoek, A. Kaan te Temeuzen, H. Koster te IJzendijke, D. de Ridder te Oost burg, A. Rijnberg te Terneuzen en M. van der Vlugt te Groede. De examens zijn afgeloopen. binnen de grenzen en langs de lijnen die de Koningin-Moeder Zich had gesteld. Een jubilaris. Op Zaterdag j.l. heeft een der meest bekende voormannen der S.D.A.P. zijn 75-jarigen leeftijd be reikt. „Gevierd" zou minder juist klinken, want de heer Wibaut hij is de jarige sukkelde in den laat- sten tijd juist met zijn gezondheid en, hoewel wederom eenigszins her stellende, was hij niet in staat om deel te nemen aan het feest der onthulling van zijn borstbeeld, door de kunstenaarshand van Tjipke Vis ser gewrocht en voorloolpig geplaatst in de hal van het gebouw der Ar beiderspers in Amsterdam. Het ligt in de bedoeling om deze beeltenis van een der laatsten van de oude S.D.A.P.-garde aan tie gemeente Amsterdam, voor welke de heer Wi baut zooveel heeft gedaan, aan te bieden. Katholiekendag. Tienduizenden katholieken heb ben zich Zaterdag en Zondag te 's Bosch vereenigd ter gelegenheid van hun Nederlandschen Katholie kendag, welke eveneens aan de zor gen van dezen tijd wasj gewijd, in het bijzonder aan de gezagspositie onzer dagen. Deskundigen behandelden achtereenvolgens het vraagstuk van het gezag in de kerk, in de maatschappij, het huisgezin, in bedrijf en onderneming. Aan de betooging van Zondag, gehouden onder de leuze „Voor God en Kerk, Vorstin en Land," namen 20.000 katholieken uit alle oorden des lands deel. De Koningin in Zwitserland. Reuter seint uit Bern, dat Ko ningin Wilhelmina van Göschenen via den Furkapas per auto met haar gevolg te Brieg (kanton Wallis) is aangekomen. H. M. de Koningin is voornemens daar tien dagen te verblijven. Brieg is een op 681 meter hoogte aan den bovenloop van de Rhöne en de daarin uitmondende Saltine gelegen stadje van ruim 3000 in woners, knooppunt van de Simplon-, Lötschberg- en Furka-spoorwegen met levendig touristen-verkeer. Op het hoofdplein herinnert sedert 1920 een gedenkteeken aan den Peruaan Chavez, die in 1910 het eerst over den Simplon vloog en bij de landing in Domodossola verc|ngelukte. Mid den in het oude stadje staat het door drie torens bekroqnde Stockal- per slot met zijn kunstverzamelingen. Er is verder een laat-Gothische kerk en een kerk uit de 17de eeuw met schilderijen van Deschwanden en de la Rosa. Ten Noord-Oosten van Brieg ligt de groote Aletsch-glet- scher, ten Zuiden de weg naar Ita lië over den Simplon-pas. Prinses Juliana in Engelapid. Prinses Juliana heeft het week end doorgebracht bij Lord Salis bury. Zij zal deze week eenige malen de gast zijn van onzen gezant, jhr. de Marees van Swinderen. Gister avond heeft zij na op de Neder- Iandsche legatie den maaltijd te heb ben gebruikt de avondreceptic bij lady Mildred Fritzgerald in Dorches ter hotel bijgewoond. Heden is het diner en bal der Nederlandsche le gatie. Benoeming. De heer J. W. Vienings te Clinge heeft zijn benoeming tot lid van de Provinciale £taten van Zeeland aan genomen. Arrondissements-Rechtbank te te Middelburg. Zitting van Vrijdag 22 Juni. De volgende zaken werden behan deld: W. J. B„ 28 jaar, arbeider te IJzen dijke, wegens verboden vervoer van 20 K.G. Melissuiker te IJzendijke op 19 Januari 1934. Elsch f 50 boete, uitspraak 1 maand gev. straf, voocw. proeftijd 2 jaar en f 25 s 10 d. A. A G., 20 jaar, arbeider re Aar denburg, als voren, 20 K.G. te Sint Kruis, op 22 Januari 1934. Eisch f 50, uitspraak 1 maand gev. straf, voorw. proeftijd 2 jaar en f 25 s 10 d. Ie A. E. de K., 32 jaar en 2e I. J. v d. V., 33 jaar, arbeiders te Bier vliet, als voren, ieder 30 K.G. te Bier vliet, op 12 Nov. 1933. Eisch ieder f 40. uitspraak ieder 1 maand gev. straf, voorw. proeftijd 2 jaar en f 25 s. 10 d. J. J. d. M., 35 jaar, winkelier te Retranchement, als voren, 25 K.G, te Zuiddorpe, op 29 Juli 1933. Eisch f 30, uitspraak f 25 of 10 d. C. I. d. K., 35 jaar, vischventer te Biervliet, als voren 14 KG. te Philip pine op 2 Oct. 1933. Eisch f 40, uitspraak f 25 s 10 d. P. K., 45 jaar, snoeier te IJzendijke, als voren 20 K G. te IJzendijke, op 19 October 1933. Eisch f 50, uitspraak f 25 s 10 d. A. F., 31 jaar, chauffeur, Bteskens, als voren 14 K.G. te IJzendijke, op 12 Januari 1934. Eisch f 50, uitspraak f 25 s 10 d. A. F., voornoemd, als voren te Bres- kens, 35 K.G. op 15 Dec 1933. Eisch f 50, uitspraak f 25 s 10 d. Duivensport. Schoondijksche Concours- en ver- zendingsbond. Prijsvlucht Clermont 24 Juni 1934. Snelheid le duif 1194. W. du Fossé SI. le, A. Versprille Br. 2e, A. Jansen Bvl. 3e, van de Voorde S. 4e, 10e, 16e, Albregtse D. 5e en 6e, Delme S. 7e, W. Klaaijsen Br. 8e, 30e en 50e, A. Claes IJz. 9e, 28e en 43e, Mabesoone Oostb. 11e, 21e en 22e, G. Dusarduijn Gr. 12e, P. Huijgh Sch. 13e, C. de Puij IJz. 14e, Jan Pleijte Br. 15e, A. Vermeu len Br. 17e, 19e en 24e, A. Daansen Oostb. 18e, F. Blok Sch. 20e, Joz. Pleijte 23e, Wisse Czn. 25e, P. Jacobs 26e en 36e, P. Jacobs, allen te Bres- kens, Dobbelaere Sch. 27e, B. Gros man Hfd. 29e, Minnaert Sp. 31e, Ver- vaet Bvl. 32e en 41e, Jn Wage Sch. 33e, P. de Puy Bvl. 34e en 40e, Jn. van den Broecke Br. 35e, A. van Gijs Gr. 37e, G. Steijaart Sp. 38e, J. van Gijs Br. 39e, E. Mollet IJz. 42e, J. v. den Broecke, 44e, C. de Paauw O. 45e, Riteco Br. 46e, de Leijzer Zuidz. 47e, J. de Veij Br. 48e, J. de Hullu Sch. 49e, A Grosman IJz. 51e. Schoondijksche Concours- en Ver- zendingsbond. Prijsvlucht Moescroen 24 Juni 1934. Snelheid le duif 1102. J. Wage SI. le; W. Fossé S. 2e; Th. Boever Bv. 3e; J. Wisse Br. 4e, 24e, 26e, 33e; L. Martens H. 5e; A. Wagenaar Br. 6e; Dusardeijn Gr. 7e, 9e, 15e, 19e; W. Klaaijsen Br. 8e, 11e, 44e; P. Rookus Br. 10e; Iz. Klaaijsen Br. 12e; Verberkmoes Gr. 13e, 38e; Risseeuw Gr. 14e; G. Boekhout Br. 16e; A. Daansen O. 17e, 45e; Hamerlinck Br. 18e; J. v. Gijs Br. 20e; Wisse Czn. Br. 21e; M. Visser Br. 22e, A. de Leijzer Zz. 23e; A. Vermeulen Br. 25e; C. Wisse Br. 27e; Riteco Br. 28e; A. Versprille Br. 29e, 31e, 32e; P. Ja cobs Br. 30e, 35e, 47e; A. de Co- ninck Sch. 34e; G. Pleijte Br. 36e; Mabesoone O. 37e; L. Dhont S. 39e; W. Moelker Br. 40e; W. Blaak man Sch. 41e; J. Huijgh Sch. 42e; J. de Vey Br. 43e; J. v. Lare Sch. 46e; v. d. Broecke Br. 48e. Wielerbaan Oostburg. Terwijl men nog dagelijks in ver schillende bladen berichten en foto's aantreft, van de zoo in' alle opzichten schitterend geslaagde le ronde van West Zeeuwsch-Vlaanderen en waar men naar het schijnt niet over uit gesproken raakt, komt de Oostburg- sche wielerbaan ons alweer een ge varieerd programma voorzetten, op Zondag 1 Juli a.s. Allereerst zal daar optreden onze bekende Hollandsche „Comming- man" KI. van Nek Jr., tegen den sterken Omer de Bruycker, die een vorige maal de overwinning wist te behalen op van Egmond. Doch in dien Van Nek in dezelfde forme aan de start kan verschijnen als 14 Juni j.l. te Amsterdam, waar hij nie mand minder dan Pijnenburg, Wals, Slaats wist te kloppen en op Zater dag 16 Juni te Terneuzen Osmella en Rebry wist te vloeren, dan zijn wij er vast van overtuigd dat wij een Hollandsche overwinning zien behalen. Omdat wij de Bruycker kennen als iemand die gaarne de bloemen wil hebben en Van Nek beloofd heeft er alles op te zetten om te zegevieren, belooft het een mooie eerlijke strijd te worden, waar van de sportliefhebbers naar harte lust zullen kunnen genieten. De achtervolging belooft ditmaal ook iets bijzonders te worden, omdat Toon de Clerck met zijn nieuwen koppelgenoot Pellenaars, de strijd zullen aanbinden tegen het zeer ster ke koppel VerhaegeCarpriaux. Het bijna onklopbare koppel Verhaege Carpriaux zullen hun uiterste best doen om revanche te nemen, want zij hebben dit jaar al twee maal de meerderheid van Pellenaars in de achtervolging moeten erkennen. In dien Toon hem goed ter zijde staat, dan durven we nog een overwin ning Pellenaarsde Clerck voor spellen. Van de overige voorwed strijden mogen wij wel als vast staand aannemen, dat het als steeds, hard zal gaan en dat er tot het uiter ste om de eereplaatsen zal gestre den worden. Rest ons nog de kop pelwedstrijd over 50 K.M., die, daar spreken de namen der verschillende koppels borg voor, o(is eeni ongeken de strijd te aanschouwen zullen ge ven. Wie hiervan de overwinning zal behalen is moeilijk te zeggen, doch als men nagaat dat VerhaegeCar priaux dit jaar reeds 19 wedstrijden reden en er 18 wonnen; dat Francke van Sundert, doordat ze niet aan elkaar gekoppeld waren, resp. le en 2e werden in de „zesdagen" van Roosendaal, enkele weken geleden; dat Pellenaars gedurende dit seizoen van de 10 koppelwedstrijden die hij heeft gereden er ook 7 heeft ge wonnen en nu rijdt met Toon de Clerck uit eigen streek en voor eigen publiek; gezien nog daarbij de an dere sterke koppels dan kan het niet anders of we krijgen een strijd te aanschouwen, zooals men die al leen op de Oostburgsche baan te zien krijgt. Houdt Zaterdag 28 Juli of Zon dag 29 Juli vrij, daar zult U geen spijt van hebben. „SCHELDESTROOM". BRESKENS. Nieuwe dienstregeling. Onze lezers worden verwezen naar de gewijzigde dienstregeling van de Stoomtram-Mij Breskens-Maldeghem, welke op 1 Juli a.s. een aanvang neemt. IJZENDIJKE. Opgehelderd. Het vorig jaar werden bjj den landbouwer L. alhier eenige zakken tarwe alsmede een tweetal jassen uit een op het erf staande schuur ontvreemd, zonder dat de daders konden gevonden worden. Dezer dagen werd in verband met een vermoedelijk gepleegde suiker- fraude bij verschillende inwoners op het gehucht Driewegen onder de ge meente Biervliet een huiszoeking gedaan. Bij een onderzoek ten hui ze van zekeren C. vond men 'in een schuurtje een manchesterjas, welke volkomen beantwoordde aan het sig nalement van de gestolene. Thans werd dienaangaande een nader on derzoek ingesteld, waarbij een 2-tal personen bekenden destijds de tarwe en de jassen bij L. te hebben weg genomen. Tevens bleek dat nog een derde persoon, zekere B., aan den gepleegden diefstal debet was, doch deze ontkende iets met den diefstal te hebben, uit te staan. B. is door de marechaussée aangehouden en ter beschikking van de justitie te Mid delburg gesteld. WATERLANDKERKJE. Aangehouden. Door de marechaussée te IJzen dijke is aangehouden en ter beschik king van de justitie te Middelburg door G. Th. Rotman. 95. Toen klonk, boven door het open raam, Pieters stentorstem: „Twee li- terrrl" Ha, nu begreep Klaas er alles vanl Hij moest twee liter pe troleum in den emmer doen. De baas had zeker geen tijd om te be talen; dat zou volgende week wel in orde komen. Hij liet dus twee liter petroleum in den emmer loopen, no teerde het in zijn zakboekje, nam netjes zijn hoed af voor den emmer en ging verder. gesteld zekere P. J. C., arbeider, aan wien eenigen tijd geleden het verblijf in het bewakingsgebied was ontzegd, doch daarin wederom was teruggekeerd. BIERVLIET. Aanbesteding. Maandagavond werd alhier eene openbare aanbesteding gehouden voor het verbouwen van het gekochte heerenhuis tot Gemeentehuis. Inschrijvers waren de heeren: Perceel 1. Metselwerk: Gebr. Faas f 2270.— W. Hoevenagel f 2324.— D. Schilleman f 1602. Perceel 2. Timmerwerk. E, P. van de Waeter f 1467. Gebr. Faas f 2036.— D. Schilleman f 1948. Perceel 3. Smldswerk: A. Veraart f 312.60 E. A. du Puy f 293.- D. van Schalck f 335. J. Jansen f 313.45 J. J. van de Sande f 295. P. Hoste f 294.— Perceel 4. Schilderwerk: W. de Nijs f 1042 Iz. de Ruijsscher f 1010. L. de Die f 970 Massa: W. Schilleman en E. van de Waeter f 4420. D. Schilleman f 4814. De gunning is aangehouden, D. Schilleman deelde bij de opening der briefjes mede, dat hij zich in de getallen voor perceel 1 en 2 had ver gist. Bedrag van perceel 2 moest 1 zijn en 1 moest 2 zijn. Zomertijd. Woensdag 27 Juni 1.42 2.06 Donderdag 28 2,32 2 56 Vrijdag 29 3.22 3,46 Volle Maan, Woensdag 27 Juni om 6,27 Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder begrepen zijn wagens, karren, enz.) Woensdag 27 Juni nam. 9.55 Donderdag 28 9,55 Vrijdag 29 9,55 Huis ingestort. Tijdens een zware regenbui is Vrij dag te Chicago een verlaten huis waar een aantal kinderen aan het spelen waren ingestort. De kinderen werden onder het puin bedolven. Ne gen hunner werden gewond, waarvan twee ernstig. Het huis was twee jaar geleden afgekeurd en bij hun spe len hadden de kinderen een groot gedeelte van het binnenhoutwerk los getrokken. Op het oogenblik, dat het huis instortte, waren twaalf kin deren er in -,aan het spelen. Drie konden nog ontkomen vooir de mu ren instortten. DAGEN vm nam 96. Rikketikketikketik emmertje weer de hoogte vlak er achter kwam de en belde ook. Pieter, die wou indommelen, dacht da boer hem niet verstaan ha om nog eens belde. Hij het emmertje dadelijk we en brulde nog harder: terrr!" Waarop de melk! druk in een gesprek gewik en dus slecht oplette, twee boven op de petroleum pl lidt t ang uit an de va str is at c li. n ld) '-Jen :ou I 11 ;en >er d Auto van dei" Een vijftal jongelui uit A lowna reed Zaterdagmoi sw£ streeks vier uur in een op den weg langs het kanaal op weg naar de te Assen. De bestuurder, dt je'n P. HPerk, uit Zaandat |,t de macht over zijn stuur reed van den dijk. De mej. M. Perk, zuster van stuurder, J. Louman, uil en M. van Wijk en H. beiden uit Wassenaar, den wagen geslingerd. De man bekwam ernstige kneuzingen en een bekke Hij werd naar het ziekenh. Helder overgebracht, waa zijn verwondingen is overl Mej. van Wijk kreeg en armbreuk en moest worden vervoerd. De werd licht gewond, terwijl andere personen, -mej. M H. van Wijk, ongedeerd auto werd ernstig bescha v ikt tr w ei i. 1 Jij: Hevige Zaterdagavond te ongevt werd een zwaren binnenb dekt te 's-Gravenhage in he 19 magazijn Volkslux aan di heitstraat 555. Een van de heer Kok nam een sterlLj', lucht waar en waarself brandweer, die met de i uit de Archimedesstraat ter plaatse verscheen. In voorraad lampekappen en tingsartikelen vonden de gretig voedsel, zoodat in k veel schade was aangerichlp3 viertal stralen werd het vui den zoowel aan de voor achterzijde van het perceel,- uitbreiding werd voorkomt De winkelinventaris is g uitgebrand, terwijl eveneei waterschade ontstond. De de heer IC., had omstreek de winkel verlaten. De oorzaak van den bra h, onbekend. Kortsluiting heefre Ier waarschijnlijkheid niet DJi had, daar na het blusschin C[ electrische installatie nor bleek te zijn. .li cl Vermoedelijk door ople] hebben dieven zich toeg [C schaft tot het kantoor van J. Th. Groenewegen, trans] |r nemers, aan de Singel te ltt dam. In het kantoor op i verdieping hebben zij de I van zijn plaats gehaald en teren opengebroken. Uit namen zij een zestal geli mee, waarin tesamen zes honderd gulden aanwezig werden lessenaars opengeb alles over den grond gesi P' 2 Verkeei^- Zaterdagmiddag om 5 uiij te de le-luitenant van de£l litie L. de Zeeuw op een P. tocht in Haanrade onder' meente Kerkrade in een den weg onder een bak De luitenant kreeg eei breuk van het rechter ondf ontwrichtte een schouder, kon hij naar Heerlen wor gebracht.

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 2