Binnenland Burgerlijke Stand. Crisis-Publicatiën. De ronde van Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. br Gewestelijk Nieuws Rectitszakei AARDENBURG. Geslaagd. Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen Gemeente-Administratie A de heer P. J. Evers alhier. OOSTBURG. Examen Nuttige Handwerken. Aan de Rijkskweekschool alhier slaagden voor het exahien Nuttige Handwerken de dames: M. Dekker te Retranchement, J. Meijer te Breskens, M. de Pau, A. van Prooije, beide te Oostburg en J. de Ridder te Retranchement. SCHOONDIJKE. Opheffing openbare school. Bij Kon. besluit van 29 Mei 1934 is ongegrond verklaard het beroep tegen het besluit van Ged. Staten van Zeeland van December 1933, waarbij de opheffing vaji de open bare lagere school te Sasput (ge meente Schoondijke) werd bevolen. Ook deze school zal dus binnen korten tijd worden opgeheven. GROEDE. Opheffing openbare school. Ongegrond is verklaard het be roep van D. Verplanke en 17 andere ouders van leerlingen der o. 1. school te. Groede (Kruisdijk) tegen 't be sluit van Ged. Staten van Zeeland d.d. 22 Dec. 1933, waarbij werd be sloten de opheffing van de o. I. school te Kruisdijk te bevelen. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. Zondag 17 Juni 1934. Biervliet 9,30 uur Ds Vrijlandt, Breskens 9.30 uur Ds W. H. Kelder Jr. 1 30 uur Zondagsschool. 5,30 uur Ds W. H. Kelder Jr. Cat. Zondag 21a. Cadzand 9,30 uur Ds Visser. Hoofdplaat 8 30 uur Ds Snijdelaar. Nieuwvliet Geen dienst. Oostburg 9,30 uur Ds Faber. Retranchement. 10 uur Ds van der Ven. Schoondijke 10,uur Ds Snijdelaar, Waterlandkerkje 9.30 uur Ds van Yperen. IJzendijke 10 uur Ds Castelein. Groede 2.— uur Ds Vrijlandt. o— Ev. Luth. Gemeente. 9,30 uur Da L. C Dufour. De Romeinen, kwalificeerden onbruikbare menschen, met de minachtende woorden: „Mene nein, tnene: grammata" (hij kan zwemmen, noch lezen). U kunt wel lezen, doch kunt U ook zwemmen Leert het bij ons, doe het NU. „SCHELDESTROOM". De reis van Prinses Juliana. Donderdagavond om zeven uur is Prinses Juliana met haar gevolg per stoomschip Batavier V naar Londen vertrokken voor een verblijf van eenig'en tijd in Engeland. Zooals men weet, gaat H.K.H. o.m. ook een bezoek brengen aan de Richmond Doyal Horse Show, welke sedert Donderdag wordt gehouden en die zal duren tot en met Zaterdag. De heer J. Hardeman terug. Woensdagavond is de heer J. Har deman, hoofd der tweede afdeeling van het departement van koloniën, die in de plaats van dr. Colijn heen en weer naar Ned.-Indië js gevlo gen met het vliegtuig de Kwartel op Schiphol geland. De heer Hardeman was .opgetogen over de reis_, maar weigerde eenige mededeeling te doen rjver zijn be sprekingen met de Indische autori teiten. over de maand Mei. IJZENDIJKE. GEHUWD: 3e, G. A. Corijn, 27 j., jm. en M. de Houcke, 26 jaar. 3. L. Lecluyse, 29 jaar en C. M. de Mul, 22 jaar. 3, C. J. de Looze, 24 jaar en L. M. de Smit, 20 jaar. 8, J, A. Bevin, 29 jaar en O R. Z. Sturm, 21 jaar 9. J. de Meijer. 28 jaar en P. H Reu, 22 jaar. 9. J. C. Tellier, 24 jaar en j. M. van de Wege, 20 jaar. 9. P. M, Beun, 35 jaar en M. L. d«- Meijer, 27 jaar. 17, J. P. Klaeljsen. 27 jaar en A. Cadsand, 22 jaar 31, D. S. de Schipper, 23 jaar en M. R. du Pon, 17 jaar. GEBOORTEN: 7, Waker Joseph, z. van P. J. Ver aart en M. L. Goossens. 18. Agnes Marie, d. van L, B. de Smet en L. A M. Cuelenaere. 21, Anna Jozina, d. van J. I. Giljam en J. J. Meulendijk. 26, Annij, d. van I. Ocké en L. I. R van Roegiers. 29, Maria Wilhelmina, d. van E. van Voorenberghe en A M Hamelijnck, OVERLIJDEN: 6, Em. van Hijfte, 73 jaar, echtg. v. M. L. Matthijs. 23, W. M. Cousse- ment, 51 jaar, ongehuwd. INGEKOMEN: M. Piessens van Kruiningen, E. de Jaeger en gezin van Hoofdplaat, S. Steenaert van Koewacht, G. de Kos ter van St. Kruis, S. Meloen van Bas- sevelde, C. Corijn van Waterl.kerkje, A. du Pon en gezin en E. Mussche van Schoondijke, M. de Sij van Bou- chaute, L. van Daele van Waterland kerkje. VERTROKKEN: Gezin C. Vermeere naar St. Mar guerite, gezin L. de Blaeij en L. de Smit naar Groede, V. de Pape naar Waterland-Oudeman, Bertha de Vos naar Biervliet, P. de Waele naar Hoofdplaat, Emma Gillis naar Berli- cum, M. de Meijer en E. Beun naar Nieuwvliet, Anna Boursen naar Waer- schout. EEDE. Mei 1934. GEBOORTEN: 16, Anny M. E., d. v. Marcelyn Rootsaert en A. M. de Smet. HUWELIJKEN: 9, Heliodoor Ch. Willems ,29 jr. en Ludwige B. M. de Clerck van Maldeghem (B.) 25 jaar; 11, Cyrille de Cock 27 jaar en Zuhna M. Schae- ken 26 jaar; 24, Cyrille E. J. Coens 25 jaar en Nelly M. C. de Baets van Maldeghem 25 jaar. INGEKOMEN: 3, Clara M. Venvuist uit Sluis; 17, Maurius Loete en gezin uit Aar denburg; 28, Maria J. Gijsel-Verlé uit St. Laureijns (B.) VERTROKKEN: 16, André z. van C. de Baere naar Middelburg (B). AARDENBURG. GEBOORTEN: 17 April. Edouard A. z. v. J. P. Tellier en J. Corthals. 18 April. Jako bus J., z. v. J. C. Rieteco en C. M. Matthijs. 3 Mei. Anna S., d. v. J. Cambier en S. T. Pleijs. 14, Gerar- dus A. z. v. N. M. Kolmeijer en G. M. Lootens. 20, Izaak P., z. v. F. Dirkx en M. S. Verplanke. 26, Edith E., z. v. A. F. van Rie en R. M. Ballegeer. 27, Herman J., z. v. E. Th. Martens en C. L. S. Verpraet. HUWELIJKEN: 25 April. Florent A. Gijs 23 jr. j.m. en Celestina M. Dhondt 21 jr. jd. 3 Mei. Josephus van den Broeke 30 jaar j.m. te Schoondijke en Ce- lina M. Lampo 24 jaar jd. De Gewestelijke Aardappel-Organi satie voor Zeeland brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de gelegen heid voor zich in het jaar 1933 bij haar aangesloten hebbende aardappeltelers, om aardappelen aan te geven voor denaturatie wordt gesloten met ingang van den 17en Juni 1934. Alle aangiften, welke een poststem pel dragen van een lateren datum dan 16 Juni of telefonisch of mondeling later dan laatstgenoemden datum wor den gedaan, zullen niet meer in be handeling worden genomen, hetgeen dus zeggen wil, dat dergelijke aan giften nimmer tot eenige steun zullen kunnen leiden. De Gew. Aardappel-Organisatie voor Zeeland. De ronde van Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen, welke gehouden wordt op Dinsdag 19 Juni a.s. belooft wer kelijk een succes te worden, terwijl de deelname zeer groot is. Van uit België komen er deelnemers evenals uit Nederland. Zoo zijn er een vier tal deelnemers uit Workum (prov. Friesland). De start heeft plaats te Oostburg des nam. 2 uur aan den Zuidzandschen weg, waarna gereden wordt in het volgende traject:Zuid- zande, Potjes, Nieuwvliet, enz. (zie bovenstaand kaartje), om te eindi gen: Zuidzande, Loodijk, Schenkel- dijk, Maagdenberg naar het eindpunt op de Wielerbaan te Oostburg, al waar de eerste renners te ongeveer 5.20 kunnen verwacht worden, nadat ze een afstand van 117 K.M. zullen hebben afgelegd. Op de wielerbaan te Oostburg is een telefoonaanslui ting gemaakt, waardoor het moge lijk is vanuit elke plaats waar de renners passeeren berichten door te geven, zoodat van de start af elk oogenblik op de wielerbaan de stand van den wedstrijd kan worden mede gedeeld. Tijdens deze reportage wor den vanaf drie uur op de wielerbaan ten gerieve van de daar wachtenden wedstrijden gehouden tusschen de renners van de clubs uit Oostburg en Terneuzen. Aan den wegwed strijd is een pronostiek-wedstrijd ver bonden van het dagblad van Noord- Brabant, die daarvoor prijzen be schikbaar stelt. Iedere bezoeker van de wielerbaan kan aan deze pro nostiek mede doen. De biljetten kun nen ingeleverd worden op de wie lerbaan tot 4 uur. Lijsten met de namen der renners zullen worden voorgehangen bij P. J. de Milliano, het bureau van het Dagblad van Nrd.-Brabant, A. M. vain Noppen en Ph. A. de Vuijst, allen te Oost burg. Deze lijsten worden zoo spoe dig mogelijk na 12 uur des middags opgehangen. Als prijzen zijn beschik baar een prijs vajn f 10.- en vier van f 2.50. De eerste prijs voor den wegwed strijd is beschikbaar gesteld door de KAVEEWEE-fabrieken te Roosen daal, terwijl een tweede mooie prijs is beschikbaar gesteld door de Bres- kensche Courant te Breskens welke krant bovendien heeft gezorgd voor de reclameboekjes, die a.s. Zondag gratis worden uitgereikt aan iede- ren bezoeker van de wedstrijden op de wielerbaan. Prijzen zijn verder beschikbaar gesteld door den burge meester van Oostburg en door eeni ge neringdoenden, door de rijwiel- fabriek Gebr. Kaan te Middelburg, door een onbekende uit Oostburg, door de Tweka-fabrieken te Geldrop, terwijl bekers zijn beschikbaar ge steld door de Kaveewec- fabrieken de Zuidnederlandsche Wielerbond, „Sportwereld" te Brussel en V.G.- Citron en een lauwerkrans van A. M. van Noppen. Vaste controleposten worden ge plaatst in Hoofdplaat, Kapitalen Dam, Schoondijke, Vuilpan, Caid- zand-Haven en Zuidzalnde, terwijl verder met een vijftal auto's vlie gende controleposten worden uitge zet op onbekende plaatsen. Ieder, die belang stelt in dezen wedstrijd begeve zich Dinsdag na de start naar de wielerbaan, waar hem alles wordt medegedeeld, dat hij in het programma desgewenscht kan invul len. Voor de eerst-aankomende ren ner is beschikbaar een vergroote foto van den fotograaf Dieleman te Oostburg. In dézen wedstrijd zal de heer Willem van Wuynen allen bekend van de repo n< de zesdagen in Antwerpen zakelijke aanwijzingen gevi ners moeten bij aankomst: f lerbaan te Oostburg alda ronden rijden, zoodat daa e mooie sprint kan verwacl vooral wanneer renners zo or naars vaai de partij zijn. en de renners te volgen routt al met lijnen op den we aangegeven. Om den wed I 1 trekkelijker te maken wc gf mies door sprinten verred IJ eenvolgens in Nieuwvliet, ci lis; Hoofdplaat bij het ir 't dorp; Biervliet nabij Kerk, IJzendijke nabij a m Schoondijke nabij café Scl nabij de school, Sluis in IV straat en Zuidzande bij W men in het dorp. jen Ten gerieve van het pulls hieronder de afstands- en f Afstand in K.M. Uur 3 eerstj Oostburg (start) n Zuidzande Nieuwvliet Groede Hoofdplaat Biervliet IJzendijke Schoondijke 0 3 9 11 24 31 42 51 P- ijd Waterlandkerkje 59 Aardenburg Sint Kruis Eede Sluis Retranchement Cadzand (dorp) 105 Zuidzande 109 Oostburg (Wielerbaan) 117 73 76 83 92 98 2 2; 3 3 4| fri 5l 5if 5| BRESKENS. Waarschuwing. -De laatste tijd wordt onze ge meente en waarschijnlijk wel heel Zeeuwsch-Vlaanderen onveilig ge maakt door menschen die zooge naamd voor de „Zending" collec teeren. Men zou geneigd zijn bij het woord Zending te denken aan de samenwerkende Zendingscorpo raties te Oegstgeest. Bij onderzoek blijkt dat men in vele gevallen te maken heeft met Zevende-dags-Ad- ventisten en voor het overige met colporteurs die het woord Zending gelieven toe te passen op hun eigen portemonnaie. Men sture deze lieden onherroepelijk de deur voorbij. Van wege de Zending wordt niet buiten de Kerkeraad om gecolporteerd. Wil men iets voor de Zending afdragen laat men het dan mij ter hand stel len of afdragen aan Mej. Anna Fe- nijn, die onder mijn toezicht hier voor rondgaat. W. H. Kelder Jr, Nieuwe vereenigingen. Er worden ernstige pogingen aan gewend om te komen tot stichting van een tennis- en een motorclub. BRESKENS. Raadsvergadering. In de hedenmiddag gehouden raadsvergadering deelden B. en W. aan den Raad mede, idat de werk verschaffing met ingang van 1 Juli a.s. voorloopig stopgezet zou wor den. Alleen de huisvuilophaaldienst blijft voortgaan. De werkloosheid is h.i. niet van zoodanigen omvang, dat voortzetting in den huidigen vorm noodzakelijk is, terwijl deze maatregel den prikkel tot werk- zoeken versterken zal. De datum van 1 Juli is gekozen, daar voor de kas sen der havenarbeiders dan een nieu we uitkeeringsperiode aanvangt. B. en W. stellen voor, accoord te gaan met de nieuwe sailarisrege- ling, zooals die door Ged. Staten wordt vastgesteld per 1 Januari a.s. voor burgemeesters, wethouders, secretarissen, ontvangers en ambte naren B. S. De jaarwedden zullen dan tevens in overeenstemming wor den gebracht met het bevolkings cijfer op 31 December 1933. De be doeling is te komen tot een definitie ve verlaging der wedden. Daar op ruime schaal steun ver leend moet worden aan verschillende in moeilijkheden verkeerende inge zetenen, dient de post „Steun in na- tura" met f 800.- verhoogd te wor den. Ten behoeve der visschers stellen B. en W. voor een post van f4400.- op de begrooting te brengen. Dit bedrag kan worden gehaald uit de verhooging der opcenten op de ge meentefondsbelasting. De electrische leiding over het Spuiplein zal met kabel worden ge legd. De aansluiting zal voor de per- ceelen kosten meebrengen. Om hier in tegemoet te komen stellen B. en W. voor een bijdrage daa leenen van 1/3 der kostf11 maximum van f 10.- pet Alles, op voorwaarde da Pzem dit doet. OOSTBURG. Spaansche set. De heer d. B. alhif Maandag een brief uit (Spanje), waarin hem wordt, te helpen zijn in 1^ nomen bagage vrij te een koffer daarvan bevind geheim en een reisbiljet, andere bagage aan een Frankrijk kan worden opg in deze bagage is 1.200.0 wi geborgen, waarvan 1/3 wl. ven aan degene, die da helpt, en die daartoe m naar Barcelona gaat om i au kosten enz. te betalen. Dl he zelf zit in de gevangen: band met een bankroet. Het behoeft zeker geen toog dat de heer d. B. nèn schitterend aanbod zal inj iv wij ieder moeten aanrada ai dergelijk schrijven mocht de De brief is in het New gesteld en is eerst Zaterdig Barcelona ver:onden. IJ: g f 'B. •Br Hg Kantcigerecht Oosth Zittinvan 24 Mei Veroordeild wegens: Et

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 2