i. Hooftman afbraak, Sluit Verzekeringen op elk gebied. J.Contant-Leenhouts, I DE JONDE, Breskens Nieuwe Aardappelen Groote Afbraakveiling 1 - Breskens Woensdag 20 Juni zal te Dostburg voor de laatste maal tarwe gekeurd worden van den oogst 1833. Gemengd Nieuws. Kostganger. Gritzner Naaimachine Kalfsvleesch Zomerafbraakveiling slechts f33,75 N.V. HENDRIKSE Co's Bankiers en Effectenkantoor >1| advertentie inschrijvingen te vra- Óok dit wordt goedgevonden. Qhr. BRAKMAN dringt er op niet beneden de huurwaarde- te te verkoopen. )p voorstel van B. en W. wordt [oten het voormalig slachtplein de Brouwerijstraat te verkoopen Salomé voor f 160.-. De huur- bedraagt thans f 8.- per jaar. keien die er op liggen zullen kooper vervoerd worden naar Jmte achter het abattoir, sloten wordt het centraal agenj,- (arbeidsbemiddeling) weer 3 jaar te bestendigen. VOORZITTER deelt dhr. u mede, dat het agentschapeen eboel goede dingen heeft ge- zooals uit het verstrekte ver kan blijken. de verordening begrafenisrech- worden enkele wijzigingen aan- ii iel) 1e Jt0 racht. Zoo was bepaald dat niet- 'f lZetenen voor het gebruik der :oets zouden moeten beta'en f 15.- de kosten paardenhuur. In ver- ck(fj met de tijdsomstandigheden art dt dit voor aangrenzende ge nten teruggebracht op f 10.- an de rondvraag maakt dhr. W. K HANEGHEM gebruik. Spr. rmeert, of het verstrekken der op school reeds geschiedt voor ning der gemeente, e VOORZITTER antwoordt dat en ander zoo geregeld is dat de en buiten de gemeentekas blij- Het hoofd der school zal de verstrekken. Ihr. VAN HANEGHEM heeft d'fjers vernomen. Dit zou wel gel voor onvermogende kinderen, Jr niet voor gegoede, e VOORZITTER za na ies nagaan hr. BECU had nog wel een edeeling verwacht betreffende de oltijden. er' e VOORZITTER merkt op dat lrn enkort de mededeeling zal vol- Tijdens den zomertijd gelden iezwaren zoo erg niet. zl^hr. W. VAN HANEGHEM igt of de Voorzitter nog over verschaffing aan de met-steun- kenden heeft gedacht? e VOORZITTER deelt mede, eeds den volgenden dag over te ben gesproken. Spr. meent dan dat er reeds aan den weg naar uwvliet hebben meegewerkt. zal nog eens POSTERIJEN. Mei werd f 11,115,32 f 11,896,95 f 781,63 f 5,800,— tul vi( n (f i vs Rijkspostspaarbank: iedurende de maand aatpaarbankboekjes te ARDENBURG. legd ugbetaald der ingelegd eschreven bwe spaarbankboekjes 5. niilRESKENS. legd f 12,548.93 igbetaald f 9.512,76 :r ingelegd dan terugbet. f 3,036,17 schreven Staatsschuld- ffe aekjes f 800. Dii eschreven f 5,000, uwe spaarbankboekjes 7. JZEND1JKE. nl!jelegd f 16.977.34 \ugbetaald f 15,447.14 :r ingelegd dan terugbet. f 1,530,20 uwe spaarbankboekjes 4. jJOSTBURG. f 10,773,07 ugbetaald f 8,595,13 ko:r ingelegd dan terugbet. f 2,177,94 oeluwe spaarbankboekjes 5 LUIS. Ijelegd f 4,537,50 ugbetaald f 16,710,02 ider ingelegd f 12,172,52 uwe spaarbankboekjes 4. sltfelegd en Jxigw itei'getij Ure-keus vm nam I Zomertijd. bFoensdag 13 Juni 2.52 2,16 -.Donderdag 14 3,32 3 56 |SVrijdag 16 4.07 4,31 k-Nieuwe Maan, Dinsdag 12 Juni ii 3,31 "licht op voor Rijwielen enz n (waaronder begrepen zijn wagens, karren, enz.) Woensdag 13 Juni nam. 9.50 Donderdag 14 9,50 lag 15 9,51 Een nachtelijke inval. De gemeentepolitie van Krommenie heeft in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een inval gedaan in de wo ning van M. S. aan de Noorder Hoofd straat. Communistische geschriften, alsmede een cyclostyle-inrichting, zijn in beslag genomen. De politie ver moedt hiermede de geheime drukkerij van het werkloozenblaadje, dat in die gemeente elke week wordt verspreid, te hebben opgespoord. Dappere redding. Zondagavond om half zeven is de 13-jarige jongen H. J. v, d V., wonende in de Bosboom Toussaintstraat, die op de Prins Hendrikkade te Rotterdam fietste, ter hoogte van de Anjerstraat in de Koningshaven gereden. De 41- jarige F. Dijk uit de Slaghekstraat, die ook op de Prins Hendrikkade fietste, zag het ongeluk gebeuren. Hij sprong den drenkeling dadelijk na en wist hem boven wacer te brengen. Met be hulp van eenige burgers wist men den jongen op den wal te trekken. Redder en geredde werden op het politiebureau aan de Nassaukade van droge kleeren voorzien. De fiets werd later opgehaald. Ernstige botsing. Te Heemstede is Zondagmorgen een motor-ongeluk gebeurd, waarbij twee personen om het leven zijn gekomen Op den Heerenweg aldaar, in de rich ting Haarlem, reed met groote snel heid een motor, bestuurd door den 40-jangen H. J. Bats, wonende te La ren bij Loc'hem. Op de duo zat de 22-jarige S. Groeneveld, militair te Leiden, wien ouders te Haarlem woon achtig zijn. Uit de Prinsenlaan kwam een auto, bestuurd door den heer E. uit Am sterdam In volle vaart botste de motor tegen den auto op. De duo passagier viel het eerst van de motor en werd tegen een langs den linker kant van den weg staanden boom geslingerd. Hij was op slag dood. De motorbestuurder viel veiderop en liep een ernstige schedelfractuur op. Hij is per ziekenauto naar het Diaconessenhuis te Haarlem vervoerd en enkele minuten later aan de be komen verwondingen overleden. Een Jubileum Edo Bergsma, Oud-Burgemeester van Enschede, zal op 21 September as. den dag herdenken, waarop hij vijftig jaar geleden tot voorzitter van den A N. W. B. werd benoemd, hij ver vult deze functie nog met lust en ijver. Nieuwe incidenten in Oostenrijk Zondagnacht hebben opnieuw tal rijke incidenten in Oostenrijk plaats gehad. In Vorarlberg is bij Bludenz door een ecrasiet-bom een brugpijler ver nield; te Paternixon in Karinthië wer den manschappen van de Ostmarksche Sturmscharen, die zich in een open auto bevonden, beschoten; op een andere plaats werden zij met steenen bekogeld. Te Liefering bij Salzburg werd een kerkelijke plechtigheid verstoord, door dat er rookbommen werden gewor pen; vier personen konden hier ge arresteerd worden. Nieuwe doo4vonissen in Sovjet- Rusland. Het opperste gerechtshof in de Oekraine heeft vonnis gewezen te gen een aantal personen, die er va<n beschuldigd worden staatseigendom te hebben gestolen en steekpennin gen te hebben gegeven en aange nomen. Van de beschuldigden, meest allen employé's van provinciale le veringsorganisaties, die kortelings door de Ogpoe zijn gearresteerd, zijn er zes ter dood veroordeeld en 23 tot gevangenisstraffen, welke va- rieeren van één tot tien jaar. Tragisch auto-ongeluk. Manuel Arriaga,, de 21-jarige klein zoon van Portugals eersten presi dent, is bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Het tragische van het geval is, dat hij juist zijn artsexamen had afgelegd en eenige uren later zou hebben vernomen, dat hij cum laude was geslaagd. Hij maakte met vier medestudenten een autotochtje in de omgeving van Lissabon; een van dit viertal is even eens om het leven gekomen, de andere drie zijn in zorgwekkenden toestand in het ziekenhuis opgeno men. Gratis wittebroodsweken. Het gemeentebestuur van Marga te, de vermaarde zeebadplaats aan de zuidkust van Engeland, heeft in dertijd doen weten dat pas gehuwde menschen, indien zij hun huwelijks reis naar deze plaats doen, vrij toe gang zullen hebben tot allerlei open bare vermakelijkheden. Het resultaat van de aankondiging is geweest, dat jonge paren in grooten getale naar Margate trekken. Zij worden er door den burgemeester op het stadhuis ontvangen en krijgen een met goud versierde portefeuille vol vrijkaarten voor bioscopen, theaters, musea, zweminrichtingen, concertzalen enz., ten geschenke. Een veerboot gekapseisd. Zaterdag is op de Hoogly in de nabijheid van Calcutta een groote veerpont door een plotselingen wind stoot gekapseisd. Er bevonden zich 200 menschen aan boord. In de verwarring kon nog niet vastgesteld worden hoe groot het aantal slacht- offers is; men vreest echter, dat het aantal de 100 zal benaderen. 2000 dooden in Salvador. De ramp, die de republiek Salva dor heeft geteisterd, blijkt een der ernstigste te zijn, waardoor Midden- Amerika ooit is-bezocht. Het aantal slachtoffers van den orkaan en de wolkbreuken wordt thans alleen reeds voor de hoofdstad San Salva dor op 2000 geschat. Intusschen heeft de orkaan ook de aan Salvador grenzende Mid den- Amerikaansche republiek Hon duras bereikt, waar volgens een door de United Fruit Company te Boston in de Vereenigde Staten ont vangen telegram de stad OCotopeque is verwoest. De stad werd geheel overstroomd, waarbij, naar verluidt, 500 personen het leven hebben ver loren. Bloedige vechtpartij. Zondagnacht werden bewoners van de Kroonstraat te Nijmegen gewekt door een hevig rumoer. Het bleek, dat een aantal mannen, die onder invloed van drank verkeerden, aan het vechten waren. Plotseling stort te een der vechtenden op de straat Toen de politie ter plaatse verscheen en de vechtenden scheidde, bleek zekere K. bewusteloos op straat te liggen. Hij had een diepe steek wonde in de hartstreek. De man werd naar het Canisius-ziekenhuis vervoerd, waar hij ter verpleging werd opgenomen. Zijn toestand is zeer ernstig. De dader, zekere v. d. H., werd kort na het gebeurde gear resteerd. Hij heeft een bekentenis afgelegd en zal ter beschikking van de Justitie te Arnhem worden ge steld. Sneltrein in botsing met autobus. Uit Madrid meldt Reuter, dat er te Pola de Gordon bij Leon in Noord-Spanje een sneltrein op een onbewaakten overweg in botsing is gekomen met een autobus. De auto bus, waarin 30 menschen zaten, is in de rivier terecht gekomen. Er zijn op zijn minst 17 menschen om het leven gekomen. Berglucht in de stad. De president der Poolsche repu bliek professor Moscicki heeft on langs een uitvinding gedaan om ge wone lucht te veranderen ip berg lucht. De exploitatie van deze uit vinding heeft hij aangeboden aan het nationaal instituut voor schei kundig onderzoek. Thans zullen de eerste toestellen welke de gewone lucht in de berg lucht veranderen in de ziekenhuizen en klinieken voor longlijders alsme de in de 'hospitalen van het Pool sche Roode Kruis worden geplaatst, hetgeen ongeveer 12.000 zlotys zal kosten. Bij het baden verdronken. De 23-jarige J. Buut, die Zater dagavond baadde wilde in den vij ver, welke nabij Otterloo door de werkverschaffing wordt gegraven, is daar verdronken. Zaterdagavond, nadat hij om 11 uur van zijn werk te Ede was weggegaan, hebben zijn huisgenooten hem dien avond niet meer gezien. Den volgenden ochtend vond men zijn bed onbeslapen. Men werd ongerust toen bij den vijver zijn onderkleeren werden gevonden. Men heeft zijn lijk gevonden in een diep gat waar de pont heeft gestaan. Het gezin, dat geen vader en moe der meer heeft en waarvan de jon gen de kostwinner was, is thans ge heel zonder middelen van bestaan. 106 jaar. Zondag heeft mevr. de wed. J. Dumont-Riga, wonende te Antheit bij Hoeij. haar 106den verjaardag gevierd. De vrouw is voor haar leef tijd nog bijzonder kras. Heden overleed tot onze diepe droefheid plotseling onze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder Levina Jaeola Vermenlen geb. Brocké, in den ouderdom van 59 jaar Uit aller naam: H. A. VERMEULEN. Breskens. 9 Juni 1934. Gevraagd begin Juli een nette Inlichtingen Bureau van dit blad. VRAAGT de wereldberoemde t zijn de beste en meest gevraagde Aanbevelend, SCHOONDIJKE. Voor prima kwaliteit is Uw adres Boulevard 24. Moderne koelinrichting. TELEFOON nr. 53. te koop, bij j. VAN HANEGHEM- Blomme, Straatweg. Groede. Kapitale Jaarlijksche Haven Breskens Deze zal worden gehouden door Notaris BEUNINGH Vrijdag 15 Juni a.s„ 's morgens 10 uur: twee volle scheepsladingen schitterende AFBRAAK, afkomstig van zoo goed als nieuw model boerderij kippenfokkerij, bloembollenlood- sen en staatsspoorgebouw w. o. pl.m. 1500 balken, zeer zware tot 13 M. lang, 1000 2 x 3 en 2x4 5000 zeer schoone planken, 500 deuren en ramen, schotten, trap pen, brandhout, eDZ., enz. Schitterend is deze partij voor de boeren en timmermans. HOORNICK Zonen te Goes, Groothandel in afbraak. aan de Haven te Breskens Notaris BEUNINGH te Groede zal op Vrijdag 15 Juni 1934 om 10 uur wettelijke tijd, ten ver zoeke van de Firma HOORNICK Zoon te Goes, aan de Haven te Breskens, publiek verkoopen tegen contante betaling: 2 volle scheepsladingen afkomstig van een nieuwe model boerderij, kippenfokkerij, bloem- bollenloodsèn en staatsspoorge bouw, als: 100 zeer zware balken tot 13 meter lang, 1500 balken, platen, gordingen, stijlen, bad- dlngs, 1000 stuks 2 x 3 en 2x4, 500 geschaafde grenen 2-dulms platen, 5000 dak-, vloer-, zolder-, schot-, kraal- en weegdeelen, w.o. veel geploegd en geschaafd en 11 Va en 2 c.M. dik tot 8 M. lang en tot 30 c.M. breed, partij tengels en latten. 50 koopen brandhout, enz. De goedkoope zevenmijlslaars van dezen tijd, gemaakt van staal, koper,roestvrij nikkel, met Dunlop banden en Dunlop zadel voor Torpedonaaf f4.- extra. Leden, die nog tarwe te leveren hebben, gelleven een monster in te dienen op Woensdag 20 Juni, tusschen 9—10 uur (nieuwe tijd). HET KRINGBESTUUR. Gevestigd te Middelburg Groote Kade 12 BRESKENS Telefoon no. 59 PROVINCIALE STOOMBOOTDIENST. 15 MEI 1934 tot nadere aankondiging. OP WERKDAGEN: Vertrek VlissingenBreskens: 14- 6,15 7,45 9,— 10,15 11,30 12,45 15,15 16,30 17,45 19,— 21,— Vertrek Breskens- —Vlissingen: 6,55 8,15 9,30 10,45 12,— 13,15 15,45 17,— 18,15 19,30 21,30 14,30 18,15 19,30 21,30 Vlissingen-Neuzen 6,9,12,30 16,— Neuzen-Vlissingen 7,20 10,30 14,16,40 OP ZONDAGEN: Vertrek Vlissingen-Breskens 7,45 10,14,— 17,45 Vertrek Breskens-Vlissingen 8,25 10,45 15,45 20, Vlissingen-Neuzen 9,18,10 Neuzen-Vlissingen 10,30 19,40

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 3