Breskensche Courant 100 200 25 it biltere er Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. <ieext\e ^resVetv^ Jl i'itisch Verslag Bondsconcours FEUILLETON Jaargang Woensdag 30 Mei 1934 Nummer 3936 %NNEMENT: u)artaal f I,25; Breskens I ,40. Jond f 6.50 per jaar. pMad per hoar- 0,65en buiten taf 0,725. Bui- f 3$0 per jaar. Verschijnt - iederen DINSDAG- en VRIJDAGAVOND - Advertentiën worden aangenomen tot uiterlijk 1 uur nam. Uitgave: J. C. LE BLEU, Dorpsstraat 35, BRESKENS Tel. 21 - Postrekening 70179 ADVERTENTIËN: van I 5 regels f 0,75; iedere regel meer 5 ent. Ingez. mededeelingen 30 cent per regel. Handelsadvertentiin bij regelabonncmenl grootc kortingTarief op aan vraag verkrijgbaar. JIS verzekering voor de t tegen ongelukkenen Je volgende bedragen: gld bij dood rj gld bij ver- gld bij ver- j gld bij ver- door lies van een j ^ies van een l,es van een een ongeluk hand of voet oog duim De risico van bovenstaande verzekering is herverzekerd bij de Ongevallen-Ver zekering-Maatschappij „Fatum" te 's-Gravenhage. gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken gld bij ver lies van een wijsvinger gld bij verlie Jij van eiken anderen vinger 4 -o- Waarschuwing. I enkele personen worden al- ajclgens hun zeggen 'ten bate ïiding, blaadjes ten verkoop oden, uitgegeven door het z.g. ationaal Genootschap voor i- en Gewetensvrijheid gemeentebestuur van Bres- laakt bekend, dat het steun werk niet aanbevelen kan. betreffende het i door de Bond van Muziek- jmgen in Zeeuwsch-Vlaanderen, l e genheid van het 60-jarig bestaan iziekvereeniging „Veronica'' te w'i Zuidzande. g«' -0- 4e Afdeeling Fanfare. 1. Retranchement. izet stemming niet mooi, er :1 markanter gespeeld wor- r de 8ste maat bassen on :n wat ruw. Andante, de bas- it te hoog, (2) Bassen geven iet de volle waarde aan de waardoor bassolo niet tot zijn omt. Een maat voor (3) bas dik, 't allegro moet lichter .In (5) en .(6) wordt alles taar gebonden, waardoor het veel aan souplesse inboet, stemming niet mooi. In (7) ontrast van p en f merkbaar, 'ordt forto geblazen. Bij (10) oede momenten, mooi p ge- 7e maat in (11) blijft g in f weg, in (12) en (13) de niet souple, baspassages hier gestooten. Heeren bassisten Jwe partijen studeeren, 't was liet fraai nzet betere stemming als in rplichte nummer, kon breeder irnamer. Maestoso kwart 70. lel meer p, was te sterk. Bas- je niet mooi gebonden en in- van d, es geblazen, stemde looi. (2) Pistonsolo zeer ver door Margaret pedler. het Engelsch vertaald door VUERHARD-BERKHOUT 0 dienstelijk geblazen, jammer dat de bassen hier veel bedierven, geen p p en onregelmatig en misse noten, ook in de middenstemmen lang niet vlek keloos. (3) in de 5e maat Bariton en Tuba misse noten. In (4) bege leiding niet fijn genoeg (5) allo niet onaardig opgevat, doch men zondige hier en daar nog al eens met de voorteekens. Piston Cadence zeer verdienstelijk, doch geen f doch fis blazen. (9) Tuba-solo zeer verdien stelijk, doch wat vrijer voordracht komt het geheel meer ten goede. (10) werd zeer pittig voorgedragen. (12) was zeer beschaafd. (13) Wel wat te sterk, doch hier werd aardig gemusiceerd. (16) Baspassage moet korter gespeeld worden. Naast zwak ke momenten, zekere oogenblikken, waaruit blijkt dat het korps bij goede studie het veel verder zal brengen. Wij denken hierbij aan de .piston en tuba. „Ons Genoegen" behaalde een 2e prijs met 251 punten. No. 2. Nieuwvliet. a. Inzet gedecideerd zeer goed. Andante moet vrijer voorgedragen worden, dynamische teekens te over dreven. (2) Bassen niet erg zui ver, doch zeer verdienstelijk samen spel. In (5) worden de bindingen foutief gespeeld. Bij (7) blijft 'tac- coord weg, voor (10) iets te ruw, (10) zeer verdienstelijk werk. In (12) en .(13) bas wat onzeker. (14) Melo die meer afgestooten, vooral niet alles aansleepen. Overigens zeer verdien stelijk musiceeren. Dit korps belooft veel voor de toekomst, heeft goede krachten, moet zien de bezetting uit te breiden. b. Inzet minder soepel als ver plichte nummer. In 't andante solo wat zwak. 't Pun vivo te langzaam, moet levendiger gespeeld worden, 't Allegro werd pittig gespeeld, bu gels zeer muzikaal, bindingen niet goed uitgevoerd. Largo over het al gemeen iets te slap, meer expressie, 't Poco piu presto niet levendig ge noeg. Tempo de Valse, melodiën wat onzeker, tempo goed, 't geheel frisch. Allegro wat te gejaagd, ove rigens niet onverdienstelijk. Bindin gen weer slordig, verder zeer vlot uitgevoerd. „Nut en Genoegen" behaalde een eerste prijs met 290 punten. hoe langer hoe meer aan haar op drong, dat als Mac de waarheid om trent haar zelf wist, als hij wist wiens kind zij was, al zijn liefde voor haar toch geen weg tot het geluk zou vinden. Hij zou haar opgeven haar opofferen, evenals Rex had ge daan, zooals hij nu zijn zuster's ge luk offerde voor het strenge ideaal van eer. Mannen waren al heel gauw bereid om vrouwen te offeren, peins de ze cynisch. „Ik zou wel eens willen weten,' ging ze voort, „of Mac, als de zaken omgekeerd waren, er net zoo over zou denken?" „Daar ben ik zeker van". Carol antwoordde heel bedaard, doch met onwankelbare overtuiging. „Ik ben zijn zuster," ging ze glimlachend voort, „en ik weet, dat ik hem niet in de hoogte moet steken, maar Mac is een van de eerlijkste menschen die er bestaan. Hij zou eenvoudig niets kunnen doen dat bezijden de waarheid was en hij is zoo dol op mij dat ik geloof, dat het hem half zou dooden als i k het deed. Er is maar één mensch op de wereld, die meer voor hem beteekent dan ik," voegde ze er bij, Herrick recht aanziend Toen vroeg ze plotseling bruusk: „Waarom heb je hem afgewezen?' „Heeft hij het je verteld?" riep Herrick vuurrood. „Neel" antwoordde de ander haas 'No. 3. Hoofdplaat. a. Inzet goed van klank, In 't an dante stemming in de bassen niet mooi. 't Tempo iets te langzaam, waardoor 't geheel wat stijf werd. (1) De begeleiding in de binnenstem- men niet mooi gelijk. (2) De bassen erg onzeker, te nerveus. Stemming blijft onzeker, 't Allegro baspassage onzeker. Muzikale directie in 't alle gro. In de maat-voor (5) te vroeg ingezet. (11) en (12) Bassen blij ken niet tegen hun taak opgewassen. Zeer goede directie, doch te zwak ke krachten. b. Dit nummer werd veel beter uitgevoerd, alhoewel de compositie zeer laag bij de grond is. Er zijn wel betere werkjes als dit prulnum mer. Inzet muzikaal en pittig, 't Ko per toont nu dat het veel meer kan presteeren, al is het niet allemaal af; er wordt veel beter gemusiceerd als in het verplichte nummer. (4) Unisono niet mooi gelijk, (5) Trom bonesolo beschaafd, goede voor dracht, kan nog iets meer met durf gespeeld worden. De Wals wordt zeer goed voorgedragen, pittig en met geest. (9) Jammer dat hier de tegenmelodie onzuiver was. (12) 't Allegro moet meer gemarkeerd wor den, 't is voor fanfare wat te tam. Overigens een betere Uitvoering dan van 't verplichte nummer. .Oefening baart Kunst" behaalde een 2e prijs met 271 punten. 2e Afdeeling Fanfare. No. 4. Zuidzande. a. Introductie, 't Marciale Maesto so moet veel plechtiger klinken, over 't algemeen wordt het veel te snel genomen. (B) 't Allegro wordt muzikaal voor gedragen, wel iets te gejaagd, kan rustiger. (D) Melodie in de middenstemmen zeer verdienstelijk, goede klank, (E) De zestiende loopjes niet af. (F) Wat gejaagd, kan rustiger ge speeld worden. (H) Allegro wordt zeer muzikaal voorgedragen. Bravo. (I) De passages van de middenstem men wat slordig, niet mooi gelijk was niet geheel af. 't Maestoso Lento moet statiger zijn. Overigens een goede vertolking, b. Ook hier moet de inzet veel meer zeggen, dus breeder uitvoeren tig. „Ik raadde het. Tweelingen heb ben een merkwaardigen kijk in het hart van elkaar, zie je. Is het on mogelijk. Zou je niet van hem kun nen gaan houden?" ging ze droevig voort. „Ik zou Mac zoo zielsgraag gelukkig zien en jij zoudt zoo'n schat van een zuster voor me zijn," ein digde ze impulsief. Herrick glimlachte ondanks zich zelf. Er was zooiets spontaans en hartelijks in Carols pleiten. Toen verdween haar glimlach weer. „Het is absoluut onmogelijk absoluut," zei ze eindelijk met iets beslists in haar stem. Carol keek haar nieuwsgierig aan Er was een vraag in haar oogen doch die kwam'niet over haar lippen. Instinctmatig voelde ze de pijn die achter Herricks kort antwoord lag en tactvol peilde ze niet verder. „Het leven is soms erg moeilijk was al wat ze zuchtend zei. „Heel moeilijk en verwarrend". Herrick sprong op en begon koffie te zetten. „Ja," antwoordde ze kortaf. „Het is verschrikkelijk moeilijk. Het eeni ge wat je doen kunt is het te nemen zooals het valt". En daarmee had ze onbewust heel de levensphilosophie uitgesproken en nog zoo n kwade niet ook die de laatste drie jaren haar geleerd hadden. -0- a Tusschen (2) en (3) alles wat te onduidelijk, maar beschaafd. Dit werk stelt te hooge eischen, waar tegen dit korps niet is opgewassen. Voor (5) onduidelijke interpretatie, t Allegro was zeer goed naast en kele onregelmatigheden. (7) In de 17e maat melodie meer uitzingen, meer gedurfder. Over 't algemeen geen sterke interpretatie van deze uitstekende ouverture. „Veronica" behaalde een 2e prijs met 280 punten. No. 5. Groede. a. Introductie, 't Marciale Maesto so is niet plechtig genoeg, wordt veel te vlug genomen en moet veel statiger opgevat worden. (B) 't Alle gro zeer muzikaal en rustig. (D) Poco Sostenuto sans lenteur was veel te langzaam, waardoor 't geheel wal lijzig werd. 't Allegro was zeer goed. Bij (E) waren de bugels niet mooi gelijk. Bij (J) was het tempo weer onjuist, moet hier aanmerkelijk vlug ger. Geen onverdienstelijke ensem ble, in hoofdzaak zit de fout hier in de tempi. b. Goede inzet. (I) Baspassage te veel afgestooten, dit verwekt altijd een zeer stijve indruk, overigens wel beschaafd spel. (3) Allegro wat on rustig en lang niet vlekkeloos. 2 maten voor (5) was niet gedecideerd genoeg en er werd geen mooi ral lentan-dos gemaakt. (5) Gaf zeer veel te genieten, verder een vlotte uit- oering. Bravo. „Eendracht maakt Macht" te Groede behaalde een le prijs met 290 punten en de 4e extra prijs. No. 6. IJzendijke. a. Marciale Maestoso was hiet juister van tempo en opvatting. Jam mer dat de stemming in het kleine koper niet fraai was. (B) De stem ming is hier ook niet mooi, overi gens een goede vertolking. Beter afstemmen komt dit ensemble zeker ten goede. Bij letter (D) sax wat te hoog. In letter (F) zijn de bassen wat traag, kan hier veel gedecideer der. Verder een vlotte vertolking. b. 't Allegro kon wat klank betreft rijker zijn, waarom (kwart 144) en niet C zoo 't hier staat? De diri gent moet hier niet alia breve diri geeren. (3) Hier was alles veel te stijf, moet met veel meer souplesse gespeeld worden. Overigens wordt XIII. Met vuur gespeeld. Een opgewekt kloppen klonk op de deur van de hut, toen werd de klink opgetild en Jem Beresfords groote gestalte, de schaatsen over den schouder, stond op den drempel Hij bleef staan om de bevroren sneeuw van zijn schoenen af te stam pen vóór hij binnen kwam. „Ik schijn prachtig op tijd te zijn, zei hij glimlachend toen Herrick de koffiekan neerzette om hem de hand te drukken. Toen gleed zijn blik gretig langs haar heen naar waar Carol half van haar stoel naast de kachel was opge staan met een brandenden blos op haar wangen. Zoo ooit een mans oogen „lieveling" gezegd hadden deden die van Jem het op dat oogen blik, doch al wat zijn lippen uitten was een doodgewoon: „Hallo, Ca roll" Haar hand glipte in de zijne en toen hij die een oogenblik langet vasthield dan absoluut noodzakelijk was, wendde ze zich wat nerveus tot Herrick. Zijn onverwachte komst scheen haar in de war te hebben ge bracht. „Je had me niet verteld, dat Jem zou komen," zei ze. Herrick's aandacht was schijnbaar geconcentreerd op de koffie die ze het allegro verdienstelijk vertolkt. Andante maestoso kan warmer oorgedragen, de stemming was hier en daar niet mooi. In 't allegro (10) pistonsolo zeer verdienstelijk en mu zikaal. Had dit korps, dat het ver plichte werk zoo mooi gespeeld heeft, geen beter nummer naar keuze kun nen kiezen. Er bestaat nog zoo veel goede en betere muziek. „Geduld Overwint" behaalde een le prijs met 292 punten en de 3e extra prijs. Ie Afdeeling Fanfare. No. 7. Breskens. a. Andante inzet wat zwevend van stemming. Zeven maten voor (1) niet mooi van klank en niet zuiver. (2) Zeer muzikaal (3) Niet rustig genoeg, hoorns doen hier goed werk. Bugels en pistons moeten hier een voorbeeld aan de hooms nemen. Bas passage niet fraai, 't Allegro wordt niet onverdienstelijk uitgevoerd, maar de bindingen worden niet goed ge nomen, alles wordt aan elkaar ge lijmd. (5) Syncopen worden niet ge decideerd genoeg gespeeld, waar door 't geheel wat mat aandoet. Bij 1 2e maat geen bes doch si. Bij (6) is de stemming weer niet fraai. (8) De bassen zijn hier te ruw. Er staat in de directie nog légèrement bij. (10) Wordt wat te stijf uitge voerd. Bij (11) is 't kleine koper slordig en er worden weer bindingen verwaarloosd. Niet alles overbinden, maar afstooten waar dit gedaan moet worden. (13) Dit gedeelte wordt niet grandioos genoeg voorgedragen. (14) Zeer goede klank, evenwel moet dit flink bezette korps het slot veel stra lender interpreteeren. b. 't Maestoso is geen maestoso, kwart 96, alles is vlak en koud. t Andante Sostenuti zeer verdienste lijk op enkele vlekjes na. 't Allegro brillante triolen 20e maat onzeker, overigens zeer verdienstelijk werk van bugels en pistons, 't Piu Vivo moet vlugger, hier moeten de von ken er uit vliegen. Hoewel geen hoogstaand nummer valt er veel meer van te maken. Uit het Volk Voor het Volk" behaalde een 2e prijs met 257 pun ten. No. 8. Aardenburg. a.- Introductie. Andante zeer rustig eg mooie klank. Bij de 3e maat de juist inschonk. „Niet?" antwoordde ze achteloos, Carol een kopje aangevend. „O, we hebben ook zoo druk zitten praten, hè?" „Dat moet wel een heel ernstig gesprek zijn geweest," zei Jem, die getroffen werd door een ongewonen ernst in de atmosfeer. „Jullie kijken allebei nogal bedrukt. Hebben jullie gekibbeld?" Herricks mond vertrok. „Niet precies," zei ze droogjes. „Integen deel, we zijn juist druk bezig ge weest het met elkaar eens té worden. Hier is je koffie, Jem, proef eens of ze zoo goed is". Beresford gehoorzaamde voor hij antwoordde: „Uitstekend, dank je. En als ik het, als „maar een man" mag vra gen, waarover zijn jullie het zoo vriendschappelijk eens geworden?" „Wil je dat werkelijk weten?" vroeg Herrick. Ja, graag". Carols betrokken ge zicht, alsof ze plotseling bang van iets werd, deed hem pijn en hij vroeg zich af, of ze soms gesproken had den over een nieuwe moeilijkheid of narigheid, die de vrouw, die hij liefhad bedreigde en waarvan hij niets wist. (Wordt vervolgd).

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 1