Breskensche Courant 200 50 40 25 Bet bittere erfdeel. Het twaalfde bondsconcours Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. emeexi\e 3voe^e- meente Nieuwvliet. FEUILLETON jte Jaargang Woensdag 16 Mel 1934 Nummer 3933 \ONNEMENT: Jkwartaal I .25; Brake™ 1.40. land 6.50 per Jam. blad per kjear- 1/ 0.65; en bullen 0.725. Bui- I 3J>0 per jaar. Verschijnt - iederen DINSDAG- en VRIJDAGAVOND - Advertentiën worden aangenomen tot uiterlQk 1 uur nam. Uitgave: J. C. LE BLEU. Dorpsstraat 35, BRESKENS Tel. 21 Postrekening 70179 ADVERTENTIËN: van 5 regels f 0,75; iedere regel meer 15 ent. Ingez. mededeelingen 30 cent per regel. Handelsadvertentiên bij regelabonnement groote kortingTarief op aan vraag verkrijgbaar. ATIS verzekering voor de legen ongelukkenen d fot de volgende bedragen: gld bij ver lies van een gulden bij levens- "1 f\f\ dood m* gld bij ver- lange ongeschikt- I ^oor J lies van een heid tot werken een ongeluk hand of voel oog De risico van bovenstaande verzekering is herverzekerd bij de Ongevallen-Verzekering-Maatschappij „Fatum" gld bij ver lies van een duim te 's-Gravenhage. gld bij ver lies van een wijsvinger gld bij verlies J f J van eiken anderen vinger -O rise rgemeester en Wethouders van van de maken bekend, dat de Ged. Staten goedgekeurde iverordening ter Secretarie ter ;e is nedergelegd an tegen beta der kosten algemeen verkrijg- is gesteld. urg •yi irgemeester en Wethouders van ''iwvliet maken bekend, dat de Ged. Staten goedgekeurde 1 «verordening ter Secretarie ter ge is nedergelegd en tegen beta der kosten algemeen verkrijg- is gesteld. iwe regels voor den weg. o Nieuwe verboden voor roeke loos rijden. t Koninklijk besluit tot wijzi- van het Motor- en Rijwielregle brengt o.m. de volgende wij igen: 1. Stoplampen moeten ijekleurig licht geven; 2. „Snij- wordt verboden; 3. Inhalen kan [paalde smalle weggedeelten ver :n worden; 4. Overbodige ge- isignalen worden verboden; 5. odeuren moeten voorzichtig ge- Sld worden. 6. Stilstaande auto's verlicht. Teekens geven. het vervolg zal men steeds aan linkerzijde van zijn auto, motor iel, rij- of voertuig moeten aan- [n, dat men vaart vermindert door ee hand op en neer te bewegen, \R1 de stoplamp blijft hiervoor ge -jloofd, men moet echter zorgen t oranjekleurig licht; de plaats ET dit lichtsein zal nader worden doo- MARGARET -Uit he Engels' E.C. VUERH ER. JUT Verschil! iJie kaart' staat tuf felkens v Nlijk ha f>rden i De 1 haar be ioeling liter rspe n. dat e geluk' haar ten erden deze dachten te- e Paul Bre net geen ap om haar ge- c af te leiden is, was angstig n dat, wat tus geluk stond, zou n staan. Ze kon ze kon den man, nooit zeggen waar hem kon trouwen, ■al na den dag waajr- rweigerd had, waren eer dan een paar mi amen geweest. Hij had ;er gevraagd of ze hem m haar weigering wilde vastgesteld. Ook voor de richting aanwijzers volgen nadere ministe- rieele voorschriften. Bij bochten en vernauwingen van den weg, waar men onvermijdelijk van richting moet veranderen, zal geen teeken meer noodig zijn. Bovendien wordt uit drukkelijk bepaald, dat door het uit steken van een richtingaanwijzer (of de hand e.d.) de bestuurder geen aanspraak kan maken op een voor rang, die hem niet volgens andere voorschriften toekomt. Andere tee kens dan in deze bepalingen vervat kunnen van de weggebruikers niet geëischt worden (dus ook niet een teeken bij rechtuitrijden). Het gevaarlijke „snijden". Iedereen kent de noodlottige be richten; „een autobestuurder haalde een voorrijdende auto in, terwijl op den smallen weg ook uit tegenover- gestelde richting een voertuig na derde Schier dagelijks verschij nen ze in de couranten, zoodat het begrijpelijk is, dat thans het inhalen verboden wordt, tenzij hiervoor vol doende gelegenheid bestaat in ver band met uit tegenovergestelde rich ting naderend verkeer. Stoppen, stationneeren, par keeren. Vier nieuwe bepalingen zijn in de Rijksregeling verschenen: het kan verboden worden op een weg stil te staan, te stationneeren (d.i. langer stilstaan dan noodig is voor in- en uitstappen, enz.) en te parkeeren. Deze materie kwam tot dusverre al leen voor in de verordening van sommige gemeenten (o.a. Amster dam). Belangrijk is in verband hier mede de toevoeging dat dergelijke verbodsbepalingen ter kennis van de weggebruikers moeten worden ge bracht op door den Minister van Waterstaat te bepalen wijze. Inhalen verboden. Voor bepaalde smalle wegen kan een „inhaalverbod" worden vastge steld. In de practijk bestonden er reeds dergelijke voorschriften, maar het was niet zeker of deze rechts geldig waren. Dit nieuwe voorschrift komt daraan tegemoet. In aansluiting hiermede wordt thans de mogelijkheid geschapen om aan het verkeer uit bepaalde richting voorrang te geven .bij smalle wegge zeggen. „Dat kan ik niet," had ze koppig geantwoord. „Je kunt het nu ,niet, bedoel je, verbeterde hij bedaard. „Eens zul je het me wel vertellen en dan zul je inzien, dat het heelemaal geen geldige reden was". Ze schudde het hoofd. j,Ik zal het je nooit vertellen," zei ze. En diep in haar hart wist ze, dat ze het nooit zou doen. Ze zou niet kunnen dragen, dat wist ze, dat Mac ooit de waarheid omtrent haar familie zou kennen. Het zou boven haar kracht gaan om zijn ge zicht te zien veranderen en te weten, dat hij inwendig voor haar terug deinsde en het feit, dat hij haar lief had betreurde net als Rex het gedaan had. Nu kon ze hem ten minste nu en dan zien, hem op het neutrale terrein van vriendschap ontmoeten, de bittere zoetheid van dicht bij hem zijn ondergaan. Daarmee benadeelde ze niemand Het was hetzelfde „halve brood' waarmee Jem Beresford trachtte zich tevreden te stellen waarmee zoo veie mannen en vrouwen het hun leven lang moeten doen. Herrick zag den toestand dapper onder de oogen, daar ze reeds vroe ger iets dergelijks had doorgemaakt Doch de liefde, die ze aan -Rex had gegeven was heel anders ge Volledige uitslag Muziekconcours te Zuidzande op Zondag 13 Mei 1934 Zuiverheid Verpl. Vrij 18 21 Klankgehalte Verpl. Vrij 18 21 Tempo Verpl- Vrij 21 24 Dynamiek Verpl. Vrij 18 20 Techniek Verpl. Vrij 21 24 Opvatting Verpl. Vrij 21 24 Retranchement, 3e afd. Fanfare Totaal 251 p„ 2e prijs 25 25 24 21 25 24 25 23 24 24 26 24 Nieuwvliet, 3e afd. Fanfare Totaal 290 p., le prijs 18 23 20 24 24 25 21 24 18 23 24 27 Hoofdplaat, 3e afd. Fanfare Totaal 271 p., 2e prijs 24 22 24 23 23 23 24 22 24 24 24 23 Zuidzande. 2e afd Fanfare Totaal 280 p., 2e prijs 24 27 24 26 19 27 23 27 23 25 21 24 Groede, 2e afd. Fanfare Totaal 290 p., le prijs, 4e extra 23 24 27 26 27 24 24 23 24 24 25 21 IJzendijke. 2e afd. Fanfare Totaal 292 p., le prijs, 3e extra 20 23 21 22 24 19 21 21 21 24 22 19 Breskens, le afd. Fanfare Totaal 257 p., 2e prijs 26 27 27 28 28 29 27 29 27 28 30 30 Aardenburg, le afd. Fanfare Totaal 336 p., le prijs, 2e extra 23 22 24 21 23 24 22 21 24 21 21 22 Ter Neuzen, le afd. Harmonie Totaal 268 p., 2e prijs 24 24 24 23 21 21 24 22 24 25 19 19 Schoondijke, le afd. Harmonie - Totaal 270 p., 2e prijs 26 25 27 27 23 22 22 24 22 24 21 21 Biervliet, afd. Uitmuntendh., Fanf. Totaal 284 p., 2e prijs 30 30 30 30 30 30 30 27 30 28 30 30 Oostburg, eere-afd. Fanfare Totaal 355 p„ le prijs met lof. Ie extra deelten (bruggen) e.d. Ook dit is niet nieuw; dergelijke voorschriften bestaan reeds lang in de practijk. Stilstaande auto's weder ver licht. Het verlichtingsvraagstuk wordt niet aangeroerd, slechts is bepaald, dat stilstaande auto's weder verlicht moeten zijn. Zooals men weet bevat ook in de thans geldende regeling dit voorschrift, maar het mist ver bindende kracht. Deze verplichtings plicht wordt thans in eere hersteld. Méér stilte! Een verbod wordt ingevoerd om geluidssignalen te geven, tenzij de veiligheid van het verkeer zulks vor dert. Dit is dus een stap op den (ongetwijfeld langen en moeilijken) weg, die naar meer stilte leidt. Handel niet roekeloos! Een andere nieuwe bepaling houdt een verbod in om de auto-deuren te openen op zoodanige wijze, dat de vrijheid of veiligheid van het ver keer in gevaar wordt gebracht. Wie zich de tallooze aanrijdingen herin nert, welke hierdoor zijn veroorzaakt, zal dit voorschrift zeer toejuichen. Tevens wordt den automobilist, die achteruit rijdt, opgedragen om zich van te voren te overtuigen, dat dit zonder gevaar kan geschieden. Dit zijn dan de belangrijkste nieu we bepalingen, aldus schrijft de A.N.W.B. Toeristenbond voor Ne derland. Er worden ook nog tal van voorschriften gegeven over ge sloten verklaring van wegen voor be paalde categorieën weggebruikers, over aanhangwagens, inschrijving van vrachtauto's en andere onderwerpen, die echter in dit verband van minder belang zijn. We memoreeren nog de verplichting om op alle motorrijtui gen, dus ook motorrijwielen, een achteruitkijkspiegel te hebben. Verblijdend is het te kunnen con stateeren, dat thans binnen afzien baren tijd de nieuwe internationale verkeersseinen zullen worden inge voerd. Bovendien zal thans zéér bin- nenkort het wetsontwerp tot wijzi ging van de Motor- en Rijwielwet worden ingediend bij de Tweede Ka mer, zoodat de mogelijkheid bestaat. dat men dan op de huidige verande ringen in het Motor- en Rijwielregle ment nog terugkomt. Deze wijzigingen zullen op een nader te bepalen tijdstip in werking treden. weest dan die voor Mac even verschillend als wijn en water. Ze was toen niet veel meer geweest dan een kind, die de eerste zoete, onrijpe liefde van een kind in ruil gaf voor Rex' dwingende hofmakerij. Die liefde was gestorven gedood door zijn gedrag, zooals de eerste teedere scheutjes van een plant door één nacht wintervorst kunnen ster ven. Ze had een litteeken achter gelaten, maar toch, ze was geheel en volkomen gestorven. Terwijl de liefde, die ze Mac gegeven had een vrouwenliefde was, een liefde, die saamgeweven was met eiken vezel van haar zijn, geestelijk en lichame lijk en ze wist, dat deze pijn haar geheele leven zou duren. Toch was ze niet van plan zich er door te laten overweldigen en haar leven verder lamenteerend en klagend door te brengen. Ze wist al drie jaar sedert den dag, dat Rex haar versmaad had daft ze alleen stond, dal ze was afgesneden van de liefde en het geluk, dat liefde brengt. Dat was haar erfdeel, de last, dien de zonde van haar vader op haar schouders had gelegd een zonde waarvoor zij altijd zou moeten boeten. Maar zooals ze toen geweigerd had zich onder te laten krijgen en een nieuw leven begonnen was, ondanks alles, zoo keek ze nu hoewel de liefde haar overmeesterd had en de prijs duizend maal zwaar der gemaakt had, dan ze ooit ge droomd had een prijs, die ze dagelijks ieder uur moest betalen met bitter verlangen en onvoldaanheid het leven nog met de haar eigen moed in. De nachten waren het ergst de nachten, als ze uren lang met wijd open oogen in het donker' lag te staren of rusteloos haar slaapkamer op en neer liep. Overdag kon ze haar gedachten min of meer in be dwang houden. Er was altijd wel een of andere bezigheid die ze in huis kon doen haar vrijwillig op zich genomen taak van de bibliotheek te catalogiseeren verschafte haar reeds overvloed van werk en hoe wel ze niet kon jagen zoolang het bleef vriezen, was de vlugge be- weging van het schaatsenrijden ter wijl de koude lucht langs je gezicht streek, al een geneesmiddel op zich zelf. Herrick reed uitstekend en ze bracht heel wat uren op het meer door, meestal alleen, daar Billy zijn studies met den predikant weer had hervat en daardoor minder vrijen tijd tot zjjn beschikking had. Maar te- genwoordig trok eenzaamheid haar het meest aan. Een houten hut, ver warmd door een kachel, stond aan den rand van het meer niet ver van het boothuis van Windycroft en van den bond van muziekverenigingen in W. Z.-Vlaanderen. 0— We leven in een tijd van sport en de belangstelling hiervoor is meestal van dien aard, dat het suc ces van een sportdag over het alge meen reeds tevoren aangenomen kan worden. De radio heeft hiertoe zeker het hare bijgedragen, de weinige drukte op straat gedurende het ver slag van een nationalen wedstrijd bewijst dit voldoende. Jammer genoeg gaat die buitenge wone belangstelling hoofdzakelijk uit af en toe vroeg ze wat broodjes aan de keukenmeid, at die in de hut op en bleef het grootste ge deelte van den dag alleen op het meer. Lady Bridget met haar verstandig inzicht liet haar zonder vragen haar gang gaan. Hoewel het meisje haar niet in 'haar vertrouwen had geno men, vermoedde ze wel, dat ze een innerlijke crisis doormaakte en hoe graag ze ook haar vertrouwen beze ten zou hebben, was ze toch niet van plan dit te forceeren. Nu en dan ging ze met haar mee naar het meer want Mim was een uitstekend schaatsenrijdster ge weest in haar jonge jaren en kon nog aardig meedoen, zooals Billy aanmoedigend verzekerde en soms verschenen Jem Beresford of Mac ook en bleven een uurtje en dan had Lady Bridget er in stilte schik in om te zien hoe Herrick alles wat haar scheen te hinderen, scheen te ver geten in het physieke genot van de sport. Carol was de eenige, die nooit mee deed aan een van die gezellige schaatsenpartijtjes. Haar map had haar streng verboden om zich op het ijs te wagen, hoewel Lady Brid get al haar moed bij elkaar had ge raapt en een goed woordje vóórhaar had gedaan. (Wordt vervolgd).

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 1