f 35.-* Transvalia' rijwielen HOLLAND - BELGIE /i\{~ iMTKÈCKjEHSGHODL Gevonden en Verloren. Concertïi NU binnen ieders berf Loopvarkens en Biggel Gewestelijk Nieuws STEMBILJET voor den Voetbalwedstrijd Rechtszaken. Sport. Gemengd Nieuws. Advertentiën. Jonge Hanen Dienstbode, PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Zondag 6 Mei 1934. Biervliet 9,30 uur Ds Vrijlandt, Breskens 9,30 uur Geen dienst. 1,30 uur Zondagsschool. 5,30 uur Ds W. H. Keldar Jr. 7,15 uur Werkmansbond. Cadzand 9,30 uur Ds Visser, Hoofdplaat 8.30 uur Ds Snijdelaar. Nieuwviiet Geen dienst. Oostburg 9,30 uur Ds Faber. Retranchement. 9,30 uur Ds van der Ven. Schoondijke 10,uur Ds Snijdelaar, Waterlandkerkje 9.30 uur Ds van Yperen. IJzendijke 9,30 uur Ds Castelein. Groede 9.30 uur Ds W. H. Kelder Jr. Doopbediening. 0 Ev. Luth. Gemeente. 9,30 uur Da L. C Dufour. wordt geworpen, is toch ook voor de nu misdeelden gegroeid I Ook hen riep de Mei. Als we zulke exclamaties slaken, dan zijn die gerechtvaardigd, maar niet voldoende om een oplossing aan te geven van de moeilijkheden. De economische wanverhoudingen vloeien niet voort uit het stelsel, maar uit de fouten er van. Vele maatschappelijke stelsels kunnen op zich zelf goed wezen, maar geen zal er in de practijk zonder gebreken zijn. Ook in het communistisch Rusland, in Oekranië, de voorraadschuur ge- heeten van Europa's graanbehoefte, krepeeren de menschen van den hon ger. Het is op zich zelf niet verkeerd om te zoeken naar een ander rechtvaar dig en zedelijk geoorloofd maat schappelijk stelsel en te trachten om dat geleidelijk ingevoerd te krijgen, maar het is wél laakbaar om niet allereerst te streven naar directe practische verbeteringen door de fou ten op te sporen, welke aan de huidige productiewijze en de ver deeling van de economische voordee- len er van, kleven, teneinde aldus misstanden zooveel mogelijk te her stellen. Wees blij zoo pleegt men in deze dagen te zingen want 't is Mei. We zouden het aldus willen varieeren: doe blij, 't is Mei. Doe blij wil in dit verband zeg gen: gij, die het leven weer in u voelt stroomen en tintelen en die te vens geen te zware levenszorgen hebt, bedenkt, dat hetzelfde gevoel ook anderen op het oogenblik be zielt, maar dat velen hunner smach ten naar de middelen om het bran dend levensvuur te onderhouden. Mei heeft altijd een belofte in zich, dit jaar is die belofte schoo ner dan we dat in de laatste jaren gewoon waren. Er is iets van een economische opleving te bespeuren; velen krijgen weer een kansje om in het productieproces te worden op genomen. Doe nu blij en geeft me de een stootje in de goede richting. Doe dat in Mei, als het verlangen naar het leven zoo intens is.' Doe dat in Mei, als van nature de levensbe hoeften stijgen. Laat ons allen ge- looven in een betere toekomst. Laat eens iets doen, draag wat arbeid aan voor een ander, ver dienstel Breng eens wat geld aan het rollen. Degene, wien ge het laat verdienen, geeft het immers óók weer door. Er zijn er zoo velen, die er pleizier aan beleven. Wat ge in den crisistijd als een extra-appeltje voor den dorst hebt weggelegd, laat dat niet verdrogen en verschimmelen, maar laat er de hongerigen in bijten. Dan doet ge blij in Mei en werkt ge mede aan het herscheppen van welvaart, waaraan brood zit voor ve len. Koop iets, dat ge noodig hebt of kunt gebruiken. Vernieuw het een of ander. Laat iets opknappen. Alles voor zoover uw middelen dat toela ten. Doe bljj in Mei. Wees nuttig! BRESKENS. Chr. Jeugdarbeid. Door de Ringen West en Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van het Ne- derl. Jongel. Verb, en het Verb, van Chr. Meisjesvereenigingen wordt op Hemelvaartsdag alhier een groo- te gemeenschappelijke Bondsverga dering belegd, waarvoor groote be langstelling bestaat. 's Morgens wordt gekerkt bij Ds. Kelder. Na de koffietafel volgt in het Jeugdgebouw de officieele ver gadering. Spreekster is Da. Dufour van Groede en spreker Ds. de Kluis van Vlissingen. Medewerking wordt verleend door de Chr. Muziekgezel schappen van Groede en Cadzand en de Zangvereenigingen van Nieuw viiet en Groede. Onweer. Gisteravond ontlastte zich tot drie maal toe een zwaar onweer boven onze gemeente, dat wonderlijk ge noeg geen ernstige gevolgen heeft gehad. Alleen werd hier en daar een paal getroffen en moesten som mige lichtleidingen het ontgelden. Het onweer ging gepaard met een hevige regen- en hagelbui. Voetbal. Bij gunstig weer zal de voetbal wedstrijd op a.s. Zondag heel wat belangstellenden naar onze gemeente trekken. Te hunnen behoeve wordt in nevenstaande advertentie de op stelling der elftallen gegeven. De muziekvereeniging zal bij de zen interessanten wedstrijd haar me dewerking verleenen. Het spreekt vanzelf dat de leden der V.V.V. vrijen toegang op het terrein hebben. Alleen zou het wel gewenscht zijn, indien zooveel moge lijk gezamenlijk de controle kon wor den gepasseerd. Ten slotte verwijzen we nog eens naar ons stembiljet, voor welker in vulling veel belangstelling bestaat. Tot zelfs uit Putte (N.Br.) kwam reeds een formulier bij ons binnen. Oranjefilm. Woensdagavond werd namens de V.V.V. in de Ned. Herv. Kerk alhier tusschen XERXES van Rotterdam en ROYAL CERCLE SPORTIF van Brugge, te spelen a.s. Zondagmiddag te Breskens op het terrein van de H. O. V. Voor de voorwaarden van deelneming, zie onder Breskens. Ondergeteekende vermoedt dat de uitslag van bovenstaanden wedstrijd zal zijn: Xerxes - Royal Cercle Sportif Naam Adres Woonplaats Mü Uitknippen en inleveren aan het Bureau der Breskensche Courant tot uiterlijk Zondagmiddag 2 uur. de Oranjefilm vertoond, die een mooi overzicht geeft van het leven der leden van ons Koninklijk Huis en die overal groote belangstelling ge niet. Passend bijwerk, als de Zee landfilm, vulde het programma aan. Des middags was een voorstelling gegeven voor schoolkinderen onder leiding van het personeel der diverse scholen. Lichtverschijnsel. Woensdagavond te 9.45 uur werd in Westelijke richting een lichtver schijnsel waargenomen, dat eerst in schuine richting de aarde naderde, om tenslotte als een witte vuurbal loodrecht te vallen. Gedurende zijn tocht wisselde het voortdurend van kleur. Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. In de Woensdagavond gehouden vergadering van het Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen, te Middelburg, werden als leden toe gelaten o.m. de heeren A. H. J. Beuningh te Groede, Mr W. Le Mair te Sluis en dr J. G. Ramaker alhier. OOSTBURG. Ambachtsschool. Aan de Ambachtsschool alhier werden de volgende leerlingen gedi plomeerd. TIMMERLIEDEN: J. Dubois, Zuidzande. E. Corthals, Aardenburg. J. Hollebrand, Aarden burg. A. le Cocq, Aardenburg. G. E. Dierick, Aardenburg. A. Peter- meijer, Middelburg. J. Hemmekam, Oostburg. van Dijk, Oostburg. C. I. Scheerens, Groede. A. Hen- nekeij, Groede. I. Buijze, Retran chement. Th. van Waes, Hoofd plaat. E. F. Rockx, IJzendijke. J. G. Boeije, Waterlandkerkje. SMEDEN: A. J. Elfrink, Sluis. E. W. Stan- daert Sluis. G. Pleijte, Breskens. G. Jansen, Aardenburg. H. Bruggeman, Sint Anna ter Muiden. G. Neijssen, IJzendijke. A. de Koene, Retran chement. Bevorderd van 2e naar 3e klasse. TIMMERLIEDEN: A. Versprille, Nieuwviiet. I. J. de Kramer, Sluis. J. A. de Hulster, Schoondijke. P. I. Risseeuw, Groe de, W. A. de Groote, Groede. A. M. de Schot, Oostburg. G. Stuij, Oostburg. A. Nicolai, Bseskens. J. Verduijn, Groede. SMEDEN: J. A. Dierx, Nieuwviiet. I. van Hoom, Nieuwviiet. A. P. Steijart, Schoondijke. H. van Haneghem, Breskens. P. I. de Bruijne, Sluis. G. C. de Veth, IJzendijke. J. P. de Bruijne, Oostburg. S. P. van de Velde, Sluis. P. J. de Meij, Retran chement. F. P. Cqppens, Sluis. I. Buijck, Oostburg. SCHILDERS: I. J. Verplanke, Aardenburg. C. E. v. d. Veire, Oostburg. J. van Lare, Schoondijke. E. Rougies, Hoofd plaat. F. v. d. Bussche, Sluis; Bevorderd van le naar 2e klasse. TIMMERLIEDEN: J. D. Zwemer, Oostburg. F. A. Christiaansen, Oostburg. I. J. van den Broecke, Breskens. A. Groos- man, IJzendijke. A. A. J. van Hoo- rickx, Sluis (Heille). SMEDEN: M. J. Lucieer, Sint Kruis. J. C. van Haneghem, Groede. B. C. Ver- herbrugge, Oostburg. M. Reijniers, IJzendijke. J. Goossen, Nieuwviiet. J. Krocké, Groede. J. P. van Sor- gen, IJzendijke. F. Rijckaart, Hoofd plaat. A. Verduijn, Breskens. W. Machielsen, Zuidzande. W. P. van den Broecke, Groede. J. I. de Keu- ninck, Cadzand. J. F. Aarnouts, IJ zendijke. SCHILDERS: P. J. de Schot. Oostburg. H. C. Tas, Oostburg. Niet bevorderd 5. Nieuw toegelaten leerlingen: Smeden 15; Timmerlieden 8; Schil ders 3. Benoeming. Tot lid van de commissie voor het afnemen van het examen voor nuttige en fraaie handwerken te Rot terdam is benoemd Mej. A. M. Ris seeuw alhier. AARDENBURG. Het onweder. Bij het hevige, langdurige on der van Vrijdagavond sloeg de blik sem een stuk uit de schuur van den landbouwer L. Blondeel, waar aan de binnenzijde een hengst ge stald was; deze sloeg tegen den grond, maar bekwam geen letsel. Eenige pannen werden van het dak geworpen, maar overigens werd het gebouw gespaard. Wat er bij den winkelier Van der Hooft gebeurd is, weet men niet juist te zeggen; op een gegeven oogenblik was het woonvertrek hel verlicht, alsof men in een vuur stond, waarbij eenig ge rinkel gehoord werd en de aanwezi gen geweldig opschrikten. Schade werd er niet aangericht. Zwemclub. Woensdag is alhier een zwemclub gesticht, waarvoor zich staande de vergadering een 50-tal leden opga ven. De bedoeling is daarvoor een deel der Stierskreek af te palen met apart terrein voor leerlingen. Ook zullen kleedkamertjes worden ge plaatst. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren G. Lippens, J. Trapman, Ds A. Mulder, P. E. de Milliano, L. Cauwels en de dames Chr. Jansen en Cath. de Roos. WATERLANDKERKJE. Muziek. De muziekvereeniging Nut en Ge noegen maakt een moeilijken tijd door. Tengevolge van oneenigheid hebben bestuur en directeur bedankt, zoodat de leiding thans overgegaan is aan den heer A. Torbein. Een en ander heeft natuurlijk ten gevolge dat niet aan het a.s. concours te Zuidzande deelgenomen zal worden. BIERVLIET. Geertruidapolder. De algemeene vergadering her koos Woensdag j.I. met algemeene stemmen de heer W. P. Dhondt als dijkgraaf, terwijl in de plaats van den heer P. W. Maarleveld, die ontslag nam, met algemeene stem men tot ontvanger-griffier werd be noemd de heer M. A. Verplanke alhier op dezelfde jaarwedde. Beslo ten werd een bijdrage te geven van f 1.25 per H.A. indien de nieuwe weg tot stand komt. SCHOONDIJKE. De Emmabloemcollecte. De collecte voor het Emma- bloempje heeft alhier opgebracht f 44,-. BRESKENS. Gevonden: Een pak scroo. Inlicntlngen Marechaussee-kazerne alhier. Arrondlssements-Rechtbank te te Middelburg. Faillissement. In het faillissement van D. C. Hes- sig, wed. van J. Siegers, handelende onder den naam P. J. Siegers en Zoon, Bankiers te Vlissingen, curatoren de heeren Mr J Adriaanse en A. van Westreenen is in de de plaats van den heer Mr J. H. Byban benoemd als Rechter-Commissaris de heer Mr Th. Porthelne, Vice-President der Recht bank. De wereldkampioenschappen vcetbal. De achtste finale zal als volgt worden gespeeld op Zondag 27 Mei Te Florence: Italië tegen winnaar Vereenigde StatenMexico. Te Triëst: Tsjecho-Slowakije te gen Roemenië. Te Napels: Hongarije tegen Egyp te. Te Genua: Argentinië tegen Zwe den. Te Rome: Brazilië tegen Spanje. Te tylilaan: Nederland te gen Zwitserland. Te Turijn: Oostenrijk tegen Frank rijk. Te Bologna: Duitschland tegen België. Hieruit blijkt dat Nederland is ingedeeld bij de acht sterksten. Pijnenburg getrouwd. De populaire wielrijder, Jan Pij nenburg, is te Tilburg in het huwe lijk getreden met mej. Mimi Bierens. Zelden is er in Tilburg zooveel volk op de been geweest als Dins dag, schrijft ,,de Maasbode". Toen om 9 uur des morgens de bruidsstoet bij het stadhuis op het Marktplein aankwam stond het er zwart van de menschen en talrijke persfotografen en filmoperateurs ren present om de plechtigheid de aankomst van den bruidegom zijn bruid te vereeuwigen. Ook derhand, bij het begin en het eim der plechtige huwelijksmis, die tien uur in de parochiekerk van Jozef (Heuvel) werd opgedragen,»; de belangstelling van de zijde v het publiek waarlijk ontzagwekkt groot. En even overweldigend de belangstelling van het jjubli toen na afloop der HMis de brui: stoet op het nabijgelegen Piuspld aankwam, waar bruidegom en bi onderwijl van de kiosk af d« „Radio Aurora" het bruidskoor de „Lohengrin" werd gespeeld over een looper naar de ouderlijl woning der bruid, café-restaura: „Oud-Holland" schreden. Van 12 tot 2 uur werd in „Ou Holland" een buitengewoon drukbSF zochte receptie gehouden. In d loop van den namiddag werden h bruidspaar nog enkele serenades g bracht. Een overrompelin In het logement van zekeren Ht man te Vijswiller- Vaals, hebt» Dinsdagavond laat twee logeerga ten, den bewoner en zijn vrouw ovt rompeld en beschoten uit revolve: De logementhouder en zijn vrou vluchtten en konden zichzelf opslu ten en zoo in veiligheid stellen Eenige meubelen werden verniel De politie heeft de zaak in onde zoek en wist de beide personen arresteeren. Dorp in de asch gelegi J Het plaatsje Pavlowice bij Kiel is door een grooten brand bijna gi heel in de asch gelegd. Zeven pe sonen zijn in de vlammen omgek: men, vele andere bekwamen ernstig verwondingen. 94 boerenhofstede werden volkomen verwoest, 3000 sonen zijn dakloos; de schade is groot. tsi ile De Voorzitter dl Onderlinge Brandwaarbo» Mij te Groede deelt meda dat blijkens te Iaat ontvau. gen toelichting van de reg' stratie, de volmachten voi de vergadering van deeï^ genooten op 17 Mei a.e moeten worden gesteld te een zegel van 30 cent, volfl' gens aangehecht model, tai De Voorzitter, B P. VAN CRUIJNINGEN, - TE GROEDE, op Zondag 6 Mei a.s., do: het Muziekgezelschap „E.M.M.f op de Muziektent. Aanvang zes uur. >L Geheel compleet vanaijte te koop, bij ROTH, Nieuwe^ sluische weg, Breskens. TE KOOP: bij L. GUILJAM, Groede. N( Terstond gevraagd een flinke Tl zelfstandig kunnende werken, Wst A. P. VERSPRILLE, Vergouwnt straat 25. Breskens. gg

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 2