JMIKHJKisSCHODL De Gebroeders Knoopenschaar?! DAMMEN. p Rechtszaken. SUMAJO-BIOSCOOP BRESKENS Zaterdag- en Zondagavond 31 Maart en 1 April, a.s. zie advertentie 0 KONINKLIJKE VLAAMSCHE STADSSCHOUWBURG GENT. Donderdag 29 Maart te 7,30 u. Sluitingsvertooning van het Gesproken Tooneel-Gezelschap: De man die doodde. Zaterdag 31 Maart 7.30: Victoria en haar huzaar. FRANSCHE SCHOUWBURG. Zondag 1 April nam. 2,30 uur: Quand 1' amour chante, Operette in^3 bedrijven van Strauss- Korngold. Maandag 2 April nam. 2,30 uur: Le primtemps chante, Operette van Mauprey en de Mackiels. BRESKENS. Benoemd. Aan de school met den Bijbel al hier is benoemd de heer J. Joziasse. Ned. Herv. Kerk. Vrijdag 30 Maart. Riervlièt 5,00 uur Ds Vrijlandt, Breskens 7,uur Ds W. H. Kelder Jr. H. Avondmaal. Cadzand 5,30 uur Ds Visser, H. Avondmaal. Hoofdplaat Geen dienst. RetranchemenL 7,— uur Ds vander Ven, H. Avondm. Schoondijke 7.uur Ds Snijdelaar, H. Avondmaal Groede 5,— uur Ds van Kooten. 0 Ev. Luth. Gemeente. 5,30 uur Da L. C. Dufour. H. Avondmaal. Daarachter te paard de officieren der landmacht van het militaire huis, twee aan twee, naar ouderdom yan rang. In een hof rijtuig vojgen de hofdames van H.M. de Koningin- Moeder. Naast elk portier gaat een lakei. Hierop komen de hofrijtuigen, waarin de vorstelijke personen geze ten zijn die in den stoet meerijden. In het eerste rijtuig is Z.K.H. de Prins der Nederlanden Hertog van Mecklenburg gezeten met Z. D. H. den vorst van Waldeck en Pyrmont. Naast het rechterportier gaan een hofjager en twee lakeien, naast het linkerportier drie lakeien. Hetzelfde is het geval met de volgende rijtuigen, waarin gezeten zijn Z.K.H. Prins Eugen van Zwe den, hertog van Nericië en Z.K.H. Prins Karei van België, graaf van Vlaanderen; Z.K.H. de Erfprins van Oldenburg, Z.K.H. hertog Adolf Friedrich van Mecklenburg; Z.D.H. de erfprins van Waldeck en Pyr mont, Z.D.H. de vorst van Erfbach Schönberg, Prins Felix van Luxem- burg en de reeds gemelde verdere vorstelijke verwanten van wijlen H.M. de Koningin-Moeder. Na deze vijf rijtuigen volgt in een hofrijtuig met een lakei naast elk portiei als vertegenwoordiger van de Luxemburgsche regeering de minis ter-president van Luxemburg, de heer Bech. Voorts een aantal hofrijtuigen, waarin de grootofficier van H.M. de Koningin, gep. luitenant-generaal jhr. van Suchtelen van de Haere, de op perhofmaarschalk van H.M. de Ko ningin, jhr. Boreel van Oldenaller, en de opper-kamerheer van H.M. de Koningin, mr. baron van Lijn den, gezeten zijn, alsmede de adju dant van den prins van Zweden en de oud-ordonnans-officier van wijlen Z. M. Koning Albert van België; vervolgens Oberst Freiherr van Grass en Ober Forstmeier und Ober Hof- jagermeister von Plötz en eindelijk de hofmaarschalk van H.M. de Ko ningin mr. baron de Smeth. Na deze vijf hofrijtuigen volgen de officianten en personeel van H.M. de Koningin, die H.M. de Koningin onder haar regentschap hebben ge diend, alsmede luitenant-kolonel Van der Wall Bake, commandant van het korps rijdende artillerie, toege voegd aan Z.K.H. Prins Eugen van Zweden; de kapitein ter zee baron de Vos van Steenwijk, adjudant in b. d. van H.M. de Koningin, com mandant van het Koninklijk Instituut van de Marine te Willemsoord, toe gevoegd aan Z.K.H. den graaf van Vlaanderen; de majoor van den ge- neralen staf, baron van Voorst tot Voorst, toegevoegd aan Z.K.H. den Prins van Luxemburg, en jhr. mr. dr. de Beaufort, kamerheer in b. d. van H.M. de Koningin, secretaris van den Raad van State, toegevoegd aan Lady May Abel Smith. In een drietal voertuigen volgden de kransen en bloemen, terwijl de stoet werd afgesloten door militaire afdeelingen. H.M. Koningin Wilhelmina is niet met den stoet meegereden, doch heeft zich met een klein gevolg en in gezelschap van eenige vrouwe lijke familieleden afzonderlijk per auto naar Delft begeven. Aan het voorportaal der Nieuwe Kerk te Delft hield de stoet stil. H.M. de Koningin, H.K.H. Prinses Juliana en de overige vorstinnen, welke pl.m. half twee waren aange komen, volgden bij het binnendra gen in de Kerk de baar, gevolgd door de overige vorstelijke personen. In het koor der kerk aangekomen, werden de vorstelijke personen bij de voor hen bestemde zetels geleid door den waarnemenden kamerheer ceremoniemeester en de hulp-sere- moniemeesters. Nadat de baar op de daarvoor bestemde plaats was nedergezet werd deze overdekt met het rouwkleed. De kroon en de orde- teekens op het kussen werden door den hofmaarschalk aan den opper kamerheer overhandigd, die deze op de kist plaatste. De opperceremonie- meester, de kamerheer-ceremonie meester en de vier slippendragers plaatsen zich bij de baar, de slippen- dragers rechts en links van het stof felijk overschot. Hierna ving de plechtige kerk dienst aan voorgegaan door prof. Obbink. Na het uitspreken van het Amen waarmede de dienst geëin digd was, begaven zich de opper kamerheer, de hofmaarschalk en het daarvoor bestemde personeel van H.M. de Koningin-Moeder naar de baar. De kroon en de orde-teekens werden op een wenk van den opper- ceremoniemeester afgenomen en overgegeven aan den opper-kamer heer om daarna door den hofmaar schalk in bewaring te worden geno men. Vervolgens werd de kist van het rouwkleed ontdaan. Door de hier voor bestemde dragers en voorafge gaan door den commissaris van den Koninklijken Grafkelder en prof. Ob bink in den grafkelder neergedragen en geplaatst in de vestibule. Het stoffelijk overschot werd ge volgd door: H.M. de Koningin, Zijn Doorluchtige Hoogheid de Prins van Waldeck en Pyrmont, Hare Door luchtige Hoogheid de Vorstin van Erbach-Schönberg, H.K.H. Prinses Juliana der Nederlanden, waarna de toegang tot den grafkelder met een gordijn werd afgesloten. Nadat de kist verzegeld was, be gaven zich de Prins der Nederlan den, alsmede de in de kerk aan wezige vorstelijke personen naar den uitgang met hun respectievelijk ge volg. Zij namen plaats in hun auto's, de overige niet genoemde hofdigni- tarissen bleven op hun plaatsen in de kerk. Zij verlieten deze eerst nadat H.M. de Koningin vertrokken was, verge zeld van H.D.H. de prinses van Erbach-Schönberg, H.K.H. Prinses Juliana, Z.D.H. den prins van Wal deck en Pyrmont. Hiermede was de plechtigheid geëindigd en vertrokken de in de kerk aanwezige hofdigni- tarissen. Raadsvergadering te Groede, op Maandag 26 Maart 1934. 0 Alvorens de voltallige vergadering te openen verzoekt de voorzitter den leden op te staan, waarna hij eenige gevoelvolle woorden wijdt aan de nagedachtenis van H.M. de Konin gin-Moeder. Vervolgens wordt de vergadering geopend en komen aan de orde de Notulen. Dhr. BRAKMAN kan zich met de redactie niet geheel vereenigen. Speciaal bedoelt spr. daarmee het gedeelte betreffende de opmerkingen in verband met den opzichter de le Lijs. Volgens de notulen zou spr. het antwoord schuldig zijn gebleven. Dit is niet geheel juist. Wel wensch- te hij niet te antwoorden op de vraag van weth. de Vlieger, maar tevens heeft hij opgemerkt dat hij niets terugnam van wat hij gezegd had. Dhr. J. VAN HANEGHEM be vestigt dit. De VOORZITTER heeft het niet gehoord, maar meent dat dit van geen invloed is. De notulen zeggen dat op de vraag van weth. de Vlie ger, om voorbeelden te noemen, de heer Brakman het antwoord schul dig bleef, wat juist blijkt te zijn. Dhr. BRAKMAN zou de zin zoo gewijzigd willen zien dat er uit bleek dat hij niets van zijn gezegde terug nam. Dat hij geen antwoord gaf op de vraag van w-eth. de Vlieger kwam, omdat het niet op zijn weg lag B. en W. in het openbaar aan te vallen. Weth. LOMBAARD is zich niet bewust den opzichter achteruit te hebben gezet en zeker niet meerdere malen zooals de heer Brakman zei. Dhr. BRAKMAN heeft in alle ge val niet gezegd dat het met opzet is gedaan. Zijn voorstel wordt verworpen met 4-3 stemmen (de leden Brakman en W. en J. van Haneghem). Ingek. stukken. Voor deze te behandelen, wenscht de voorzitter eerst een paar mede- deelingen te doen. "Ten eerste, dat B. en W. op den dag na het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder een telegram van deelneming hebben gezonden, en ten tweede dat het onderhoud van de begraafplaats is gegund aan den laagsten inschrijver A. C. den Beer voor de som van f 48 per jaar. Van de ingekomen stukken ver melden we: a. verslag omtrent de laatste cur sus van vervolgonderwijs aan school B; b. het jaaroverzicht betreffende het gemeentelijk abattoir, en c. bericht van den minister dat geen nieuwe ontheffing meer zal wor den verleend van het aanleggen van een destructor (ter vernietiging van slacht-afval). Voorschotten. De voorzitter deelt mede dat bij onderzoek is gebleken dat geen ver goeding voor schoolbezoek gegeven moet worden wanneer een andere soortgelijke school zich binnen de 5 K.M. bevindt. In verband daarmee stellen B. en W. voor, het verzoek Van Ooteghem af te wijzen, waartoe met alg. st. besloten wordt. Aan de bijzondere scholen wordt op hun verzoek een voorschot ver strekt en wel, aan de R.K. school een bedrag van f 431.64 en aan de Chr. school Molenstraat een bedrag van f 208,09. Gemeente-ontvanger. Van Ged. Staten is bericht ont vangen dat de zekerheidsstelling van den gemeente-ontvanger verhoogd moet worden tot minimaal 1/15 der ontvangsten. B. en W. wenschen echter liever een regeling te treffen waarbij het meerdere dat ontvangen wordt boven f 6000,- gestort zal worden op de Bank van Nederl. gemeenten. G.S. zullen zeker ook hiermee genoegen nemen. Bouwverordening. Op advies van den Inspecteur der Volksgezondheid stellen Ged. Staten eenige wijzigingen voor in de bouw verordening o.a. ten aanzien van den bouw van bedsteden. Deze wijzigingen worden met alg. st. goedgekeurd. Abattoir. De rekening 1933 vermeldt aan ontvangsten f 174.-, zoodat de ge meentelijke bijdrage f 224,89 be draagt. Bij de uitgaven zijn eenige bij zondere voor onderhoud, terwijl de inkomsten thans voor de eerste maal volgens verlaagd tarief zijn. Opmer kelijk is volgens het verslag de toe name van het slachten van rund vee. Dhr. BECU heeft vernomen dat het nieuwe pad gelegen zou zijn op grond van Van 't Westeinde. De VOORZITTER heeft dat ook vernomen, maar alleen het kadaster zou dat kunnen uitmaken. Spr. heeft daarom met van 't Westeinde over legd en deze 'vindt een nader on derzoek ook niet noodzakelijk. Zelfs indien het zoo was had hij nog geen bezwaar tegen gebruik van het pad. Burger). Armbestuur. De rekening 1933 meldt aan ont vangsten f 2126,06 en aan uitgaven f 1767,60, zoodat een goed slot van f 358.46 aanwezig is. door G. Th. Rotman. De gemeentelijke bijdrage bedroeg f 2100. Op voorstel van B. en W. wordt de rekening zonder hoofdei, stem ming goedgekeurd. Couponbelasting. Op voorstel van B. en W. wordt besloten, de couponbelasting te bren gen ten laste der rentetrekkenden. School B. In verband met de opheffing van school B. per 1 Mei a.s. wordt aan den heer A. J. van Lare en Mej. G. W. H. Noordijk tegen dien da tum eervol ontslag uit hun betrek king verleend. Stemlokaal. Het stemlokaal bevindt zich thans in het achterlokaal van het Gebouw voor Chr. Belangen. Nu echter in de Openbare school A 2 lokalen leeg gekomen zijn, stellen B. en W. voor, het vóórlokaal daarvan als stemlokaal in te richten en het con tract voor hel tegenwoordige lokaal op te zeggen. Dit wordt goedgevonden. Hondenbelasting. Het kohier wordt vastgesteld op een bedrag van f 414 voor 62 honden eerste en 25 honden tweede klasse. Rondvraag. Dhr. W. VAN HANEGHEM heeft gemerkt dat de werkverschaf fing weer is begonnen. Er blijkt ech ter dat een groot deel van de ploeg dezer week ook de vorige week heeft gewerkt. Spr. zou het beter achten indien de werkloozen om beurten konden werken. De VOORZITTER constateert al lereerst dat de regeling in goede handen is. Overigens is het waar dat een gedeelte vorige week ook heeft gewerkt. Dit komt echter, om dat er te weinig werkloozen in de termen der werkverschaffing vallen. Dhr. W. VAN HANEGHEM wil juist ALLE werkloozen er in laten deelen. Er zijn nog werkloo zen die niet gesteund worden en het toch noodig hebben. De VOORZITTER zal dit punt nader met de commissie bespreken. Hetzelfde lid vraagt of het niet mogelijk is een deur te maken naar het achterste hok in het abattoir, om de materialen voor het schoon houden te kunnen wegsluiten. Deze zijn nu vaak onvindbaar. Dhr. BECU meent dat er nog een bergplaats is. Als er echter ver bouwd moet worden, dan heeft spr. ook nog wat. De VOORZITTER zegt een nader onderzoek toe. Dhr. BRAKMAN brengt ter spra ke de waterafvoer bij den Beer en vraagt of dat niet veranderd kan worden. De VOORZITTER acht dit be zwaarlijk. Rioleering zou het geheele gedeelte moeten omvatten, wat zware financieele offers vragen zou. Spr. wil het punt echter gaarne nog in het college bespreken. Dhr. BECU moet nog eens op de schooltijdregeling terugkomen. Hij had het liever niet gedaan, maar de opheffing van de school te Kruis dijk maakt het noodig. Als die kin deren naar een andere gemeente gaan, brengt dit voor Groede weer extra kosten mee. Daarom moet het voor de buitenkinderen mogelijk wor den gemaakt naar de school in de 49. Maar o wee, de ongelukken waren nog niet afgeloopen. Bij het nemen van een bocht kwam Pieter met zijn zijspannetje in botsing met een paal, die boven water uitstak. Het zijspannetje wipte omhoog en maakte een luchtsprong, terwijl Pie ter, die krampachtig het sleeptouw vasthield, door het motorbootje voort- gesleurd werd. ikens 50. Gelukkig bemerkte de naar van het bootje gauw, wa 'f lf n aan de hand was. Hij stopte oo, blikkelijk, waarbij Pieter, die als een vlieger in de lucht ac! het bootje aan zweefde, met mge Bra J C1C4H Z- CC1 ClCtttvt plons kopje-onder ging. Hij was (dn61 ter spoedig in het bootje gehesc en werd tien minuten later druij1 e thuis afgeleverd, waar weldra Jodocus druipnat aankwam. ong, ze een kon er u kom te komen. Dit kan niet als ijs i morgenschooltijd eerst om 12 or eindigt. De kinderen kunnen èmm niet tijdig thuis zijn om te ettver' en zullen alzoo liever naar een deer; dere gemeente gaan, waar de schad. om half twaalf uitgaat. jidda Weth. LOMBAARD kan er zj" m volkomen mee vereenigen. Het grdrtoc. te bezwaar vormen echter de ham de werklessen. Toch moet getracht wig. C den een oplossing te vinden, wafij h door het kan zooals vroeger. j in De VOORZITTER zegt .toe des g( kwestie goed onder het oog te zull| zien, maar wat het resultaat zal zi is nu nog niet te zeggen. Oud ider ltelbi olgt Weth. LOMBAARD wijst er v /-r volgens op dat vroeger voor de vèt komende kinderen koffie en/of f werd geschonken, wat betaald wi uit de presentiegelden der raad: den. Hij informeert of dit weer mogelijk zou zijn. Dhr. BRAKMAN heeft daarte; geen bezwaar, mits ook de kindei der bijzondere scholen er naar ev< redigheid van zullen profiteeren. Dhr. W. VAN HANEGHEM™ er ook voor, maar hij vindt het w vérgaand dat op die wijze het gPn, heele presentiegeld besteed wore De VOORZITTER meent dat verstrekken van die koffie of noodig is voor den goeden g: van het onderwijs en als zood; moet het, mits het op eenvoudige wij! geschiedt, uit de gemeentekas taald worden. Evenwel is het het beste deze geling te doen ingaan zoodra n omtrent de schooltijden bekend Nadat dhr. DE MILLIANO hii op nogmaals sterk heeft aangedri gen, sluit de voorzitter de openb; vergadering om over te gaan in sloten zitting. 0 etg Oplossing no. 17 van Monsma. v: 37-31, 50-44, 47-42, 38-32, 27-21,rre 21 x 5 en 5 x 6. res No. 18 van J. Luteijn. jrwi 24-20, 33-28, 44-40, 34-29, 32-28, 41-37, 36 x 7 en 21 x 3. u» No. 19 van Mantel. 29-23, 47-42, 27-22, 39-33, 17-12," 28-22, 22 x 4 en 4 x 2. [cn No. 20 van Mantel. 47-41, 17-12, 12 x 5, 5-32, 32 x Opl. G. van Luteijn. 16-2, 2-7, 7-11, 11-7, 6-1. Zwart: 8-12, 12-17, 17-21, 11-2. It Ales gedwongen. li H. van G. van Leeuwen. P' 39-33, 46-41, 18-12, 27-21, 45 x 14 ei t 16 x 7. h Uitslag der laatste serie (20 pro"' blemen), P. R. te Sch. 20 punten, V,*1 V. en I. K. te R.. I. d. B. te N. ei"1' A. K. te Z., 19 punten. mt P. R. te Sch winnaar der prijs. De letterproblemen zijn door aller/' goed opgelost. Arrondissements-Rechtbank te D te Middelburg. P Zitting van Vrijdag 23 Maart. Tegen H. C.. 24 koopman Vlissingen, thans gedetineerd, wer- wegens poging tot moord, op het eebt

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 2