Breskensche Courant 200 25 i Het bittere erfdeel. irs Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. FEUILLETON Weet wat ge koopt- Rechtszaken. 43ste Jaargang Woensdag 7 Maart 1934 Nummer 3914 ABONNEMENT: 1 |p„ kwartaal f 1,25: buiten Breskens 1.40. Buitenland 6,50 per 3f 1 Zondagsklad per kwar taal f 0,65; en tuilen Breskens 0,725Bui- inland 3,50 per jaar. UC Verschijnt - iederen DINSDAG- en VRIJDAGAVOND - Advertentiën worden aangenomen tot uiterlijk 1 uur nam. Uitgave: J. C. LE BLEU, Dorpsstraat 35, BRESKENS Tel. 21 Postrekening 70179 ADVERTENTIËN: van I 5 regels f 0,75; iedere regel meer 15 ent. Ingez. mededeelingen 30 cent per regel. Handelsadüertentiên bij regelabonnemenl groote kortingTarief op aan vraag verkrijgbaar. GRATIS verzekering voor de 's tegen ongelukkenen de volgende bedragen: bonnTi gulden bij levens- j gld bij dood r-j /-* gld bij ver- m* av gld bij ver- j gld bij ver- lange ongeschikt- 11 II I door J lies van een jll üan ccn 41'IC5 van ecn heid tot werken een ongeluk hand of voet oog duim De risico van bovenstaande verzekering is herverzekerd bij de Ongevallen-Verzekering-Maatschappij „Fatum" te 's-Gravenhagc. gld bij ver lies van een wijsvinger gld bij verlies III van eiken anderen vinger Netelige kwesties. o- atei i w '2-di nen Dr Abrahams heeft snel zijn con- -quenties getrokken uit de beoor- eeling van zijn gedragingen als be- jftMuurder en geëmployeerde van de ■ereeniging Trein 8-28. Hij nam zijn i opntslag als raadslid, dus mede als rethouder, van de hoofdstad, doch leek nog naïef genoeg om den lurgemeester te verzoeken, zich met .e instelling van een eereraad te 3killcn belasten. De heer Weiss, de roerige leider hn het Neutrale Middenstandsblok, al intusschen zorg dragen, dat de oerites van het geval niet onbe sproken blijven in den raad; hij roeg een interpellatie aan. II Het hoofdbestuur van den Vrijz. )em. Bond heeft aanleiding gevon- ien om over het geval-Abrahams en speciale vergadering te beleg- chion. Medegedeeld werd later, dat iet hoofdbestuur door de gedragin- ;en van het bondslid, den heer Dr ie Abrahams, „pijnlijk verrast" was, 5 naar dat, alvorens maatregelen te :reffen, het resultaat zal worden af gewacht van het gedaan verzoek tot mstelling van een eereraad. Ook de S.D.A.P. heeft een fami- iekwestie. Sinds eenige maanden k/iog maar heeft ze de Liga officieel lurkend als een socialistische instel- ng en in partijverband opgenomen flaar de verhouding is nooit innig geweest. De Liga wordt beheerscht oor wat jonge enthousiastelingen ^ie meenen, dat de partij moet wor- ien verdedigd door een eigen weer- •if afweermacht. De leiding der par- "tllj js altijd wat huiverig geweest voor ;en dergelijk semi-militair, particu- 10er corps, een ge-uniformeerde knok doeg-. Thans heeft het partijbestuur efinitief alle relaties met de Liga erbroken; het heeft zelfs een ver- 4+pek afgewezen om ter zake nog ader overleg met de Liga te plegen. .Met onze mijnindustrie blijft het &®nvoordeelig gaan. Gelijk we eenige 'eken geleden reeds voorspelden, is prijzenconcurrentie thans een feit worden; alle gemaakte afspraken n komen te vervallen. Dat op :h zelf' voert reeds tot groote prijs- ilingen. Daar komt bij, dat de nieu- e Fransche contingenteeringsbepa door MARGARET PEDLER. Uit het Engelsch vertaald door •E.C. VUERHARD-BERKHOUT O Ze bleef ernstig: „Ik voel me ms negentig". ■Dan vrees ik, dat morgen of 'er vandaag, een van die dagen zijn, nu u door het spelen voor Imhartige Samaritaan uw slaap fet missen U zult me over een ar uur niet bepaald zegenen". Ze glimlachte plotseling, „Misschien zult u mij dan wel ze- Ten en dan zijn we weer quitte". „Dat zal ik zeker," verzekerde hij. 'erkelijk, ik weet niet wat er met gebeurd zou zijn, als U niet 'S op het tooneel verschenen was. Ic v'erwenschte schoft nam me bij trassing. Je verwacht niet neer ge- oken te worden, als je kalm naar Hs en naar bed gaat". „Ik denk, dat de man een I ta an was," zei Herrick. Ze had den wonden arm nu gewasschen en ond hem handig met reepen lingen de uitvoermogelijkheden van kolen verslechterden. En België heeft een nieuw recht geheven van 10 francs per ton. Waar de afzet alzoo bemoeilijkt is, moet dat weer slag hebben op den prijs. Tenslotte moet worden vastgesteld, dat deEn- gelsche en Belgische kolenindustrie aan de Limburgsche mijnen in het eigen land een doodende concurren tie aandoen. De kolen gaan derhalve goed koop worden en ondanks dat zal de verkoop minderen. In het voor uitzicht daarvan overwegen de Lim burgsche mijnindustrieën de instel ling van een 5-daagsche werkweek. Terwijl dan even goed nog ontslag zal moeten volgen voor eenige hon derden mijnwerkers. Voor ontslag zullen in de eerste plaats buitenlan ders en daarna ongehuwden in aan merking komen. Merkwaardig is, dat zich in den laatsten tijd weer verschillende ar beidsconflicten ontwikkelen. In de meubelindustrie en het behangers- bedrijf dreigt een staking, welke een half duizend man zal omvatten. De neutrale patroonsbond wil een ver laging van het uurloon met 3 cent; de arbeiders wenschen handhaving van de ge-expireerde collectieve overeenkomst. Met den R.K. Pa troonsbond St. Reinoldus konden ze terzake overeenstemming bereiken. Een eigenaardige halve-dagssta king had Maandag plaats in het bouwbedrijf te Venlo. Twee pa troons van buiten de gemeente, die in Venlo werken uitvoeren, weiger den om de loonen van het collectief contract uit te betalen. Deswege gin gen de arbeiders van die twee pa troons in staking. Ook de arbeiders bij de andere patroons hebben nu echter Maandagochtend niet gewerkt en ze deden dat met instemming van hun bazen, die ze extra-vrijaf hadden gegeven, opdat een massale demonstratie tegen de twee onwil lige bouwers zou kunnen worden gehouden. Blijkens zijn uitlatingen in de Me morie van Antwoord van minister Verschuur op het Voorloopig Ver slag inzake het ontwerp tot wijziging van de Winkelsluitingswet, biedende de mogelijkheid aan gemeentebestu ren om bijzondere afwijkingen van de wet voor hun gemeenten vast te stellen, heeft genoemde minister linnen. „Ik denk, dat hij uw porte feuille of zooiets wilde wegnemen" Hij keek haar nadenkend aan: „U was een kranig, dapper vrouwtje om tusschenbeiden te ko men," zei hij eindelijk. Ze bloosde. ,,lk geloof niet, dat daar veel moed voor noodig was, antwoordde ze snel. ,,Ik had geen tijd om bang te zijn". Ze maakte het eind van het verband met een veiligheidsspeld vast en keek voldaan naar het re sultaat van haar werk. „Ziezoo, ik denk, dat het wel zoo kan blijven tot morgen en dan zou ik naar een dokter gaan als ik u was". „Ik denk er niet over om een dokter uw handwerk te laten ver nielen," zei hij ernstig. „Een wond als deze zal iederen dag verbonden moeten worden," zei ze practisch. „Laat ik u nu in uw jas helpen, ik heb de mouw afge- sponsd". Ze voegde de daad bij het woord en hielp hem voorzichtig de jas over den gewonden arm schui ven. Toen ging ze, hem kritisch bekijkend voort: „Wat moeten we doen aan die kneuzing op zij van uw gezicht?" „Is daar ook al iets?" Hij streek voorzichtig met zijn vingers over zijn kaak. „Het voelt wel, alsof iemand me daar geraakt heeft. Ik ben zeker met mijn gezicht oj> de steenen ge te kennen gegeven, dat hij sterk af keurt de actie van sommige midden- standsvereenigingen tegen de wet op de winkelsluiting in het algemeen. De minister is er van overtuigd, dat de groote meerderheid van win keliers de verplichte sluiting en de mogelijkheid om Zondagsrust te ge nieten van harte waardeert. Van den minister zijn dan ook geen voor stellen te verwachten tot het aan brengen van radicale wijzigingen. Dezer dagen is het reeds meer malen aangekondigde Kon. Besluit te verwachten, houdende een ver plichte teeltbeperking voor den tuin bouw. De geruchten over geknoei met de varkens-export hebben toch blijkbaar een grond van waarheid gehad. Er blijkt binnenslands veel voor export bestemde bacon te zijn verhandeld; te Rotterdam vonden terzake vier arrestaties plaats. Vraagt ge alleen tandpasta, dan kan men U van alles geven. Vraagt daarom beslist IVOROL, en ge ontvangt de beste tandpasta, 7 Kantongerecht Oostburg. Zitting van Donderdagen 22 Februari en 1 Maart. Met rijwiel de linkerzijde van den weg "houden: I. N. te Breskens: f 5.- s. 5 d. Het verkeer van rechts niet den voorrang laten I. A. v. d. L. te Biervliet: f 15. s 10 d. Geen teeken geven dat men zijn motorrijtuig zal stoppen A. S. te Biervliet: f 5.- s. 5 d. Rijden met motorrijtuig zonder 2 krachtige remmen: G. G. te Sas van Gent: f 25 s. 10 d.; R. M. te Knesselaere f 10.- s. 10 d.; A. v. 3. B. te Axel f 5.- s. 5 d.; A. J. v. H. te IJzendijke f 5.» s. 5 d.; J. v. D. te Temeuzen f 5.- s. 5 d. Rijden met een motorrijtuig dat dient te zijn ingeschreven, zonder dat zulks is geschied: M. v. G. te Oostburg: f 4.- s. 2 d.; komen toen ik viel". De kneuzing werd al zwart, een donkere vlek, die de heldere grijze oogen merkwaardig scherp deed uit komen. Het waren nogal droevige oogen, vond Herrick, met iets bit ters er in, alsof ze vermoeid waren van de dingen, die ze in het leven gezien hadden. Het geheele gezicht, mager en donker onder het donker bruine haar, had een cynische uit drukking als je het goed bekeek Er waren diepe groeven aan weers kanten van den mond en de mond zelf sloot in een vaste lijn die half droevig, half bitter was. „Zoudt u die plek zelf kunnen afwasschen, terwijl ik een kop soep voor u klaar maak?" vroeg Herrick „Maar ik kan u nu werkelijk niets meer voor me laten doen," protes teerde hij en deed een poging om op te staan. Doch het was een on vaste poging en het was duidelijk, dat hij nog niet geheel hersteld was van zijn val. Ze duwde hem zachtjes in zijn stoel terug. „Probeer nu nog niet om te loo- pen," zei ze haastig. „U zult u een massa beter voelen als u wat gegeten heeft". „Maar ik mag niet langer mis bruik maken van uw goedheid. Als u me nog een beetje brandy geeft weet ik zeker, dat het best zaljgaan,' zei hij. A. P. v. d. B. te Waerschoot: f 5.- s. 5 d.; C. C. te Eede: f 2.- s. 2 d. Toelaten dat zulks is geschiedt: E. M. I. te Eede: f 5.- s. 5 d. Rijden met motorrijtuig zonder rood achterlicht: C. N. v. R. te Oostburg: f 2.- s. 2 d. Niet op eerste vordering zijn rij bewijs vertoonen J. de W. te Oostburg: f4.- s 4 d.; N. A. B. te Breskens: f 4.- s 4 d. Als voren, nummerbewijs A. B. te Oostburg: f 3.- s. 3 d. Over een rijwielpad vee drijven: J. v. V. te Biervliet: f 4.- s. 4 d. Met voertuig rijden zondek licht en reflector: M. L. te IJzendijke: f 3 - s. 3 d. en f 1.- s. 1 d.; W. M. te Water landkerkje: f3.- s. 3 d. en fl.-s. ld. Rijden met motorrijtuig dat te hoog geladen is R. W. te Adegem: f 3.- s. 3 d. Met motorrijtuig dat te breed ge laden is: A. P. v. d. B. te Waerschoot: f 3.- s. 3 d. Met motorrijtuig met te hooge wielbelasting: P. C. v. d. W. te Breskens: f 5.- s. 5 d„ idem idem f 4.- s. 2 d. Rijden met een niet ingeschreven motorrijtuig op een weg der 1ste klasse, terwijl het te breed geladen is: C. C. te Eede: f 2.- s. 2 d. Rijden met motorrijtuig op ge vaarlijke wijze: J. F. M. te Aardenburg: f 10.- s. 5 d.; J. V. te Middelburg: vrij spraak. Idem met rijwiel: F. D. te Aar denburg: f 10.- s. 10 d.P. J. v. G. te Sluis: f 20.- s. 10 d.; J. A. de M. te Biervliet: f 10.- s. 2 weken tuchtschool. Rijden met motorrijtuig zonder dat nummer en letter behoorlijk zicht baar zijn I. C. C. te Biervliet: f 2.- s. 2 d.; idem niet behoorlijk verlicht: A. M. V. te Terneuzen: f 3.- s. 2 d.; A. I. de S. te Sluis: f 3.- s. 3 d. Idem en zonder rood achterlicht: G. L. v. E. te Sluiskil: f 3.- s. 3 d. en f 1.- s. 1 d.; A. P. v. d. B. te Waerschoot: f 4.- s. 4 d. Rijden met motorrijtuig zonder spiegel R. L. M. te Brugge: f 2.- s. 2 d. Idem met voertuig: F. H. te IJzendijke: f 2.- s. 2 d. „Soep en daarna een beetje brandy en een droge biscuit," hield ze gedecideerd vol. „Ik heb trouwens zelf ook trek gekregen," voegde ze er bij. „Dan twee diners," gaf hij glim lachend toe. Juist sloeg ergens bui ten een klok vier uur. „En dat pog wel om vier uur in den morgen, voegde hij er bij. ,,U is geen erg conventioneel persoontje, wel?" Herrick hield even op met het roeren in de soep, die in een pan netje boven de vlam van den spiri tusbrander stond. De vraag van den Engelschman deed haar plotseling beseffen, dat van een conventioneel standpunt bekeken, zijn tegenwoor digheid in haar appartement aan kri tiek bloot zou staan. In haar vurig verlangen om te helpen, had ze er geen oogenblik aan gedacht, dat een behoorlijk opgevoede jonge vrouw gewoonlijk geen totaal vreemde van de andere sexe om vier uur in den nacht gastvrijheid verleent. Ze lachte even en ging toen kalm met het roeren door. „Neen," gaf ze toe. „Ik geloof niet, dat ik conventioneel ben. Ik hoef het niet te zijn. Ik ben een vrijbuiter en het kan niemand sche len wat ik doe of niet doe". Maar terwijl ze sprak, schoot haar in eens door het hoofd, dat het voortaan wel iemand zou kunnen schelen wat Geen teeken geven bij verandering van richting P. S. te Kloetinge: f 5.- s. 5 d. Met rijwiel rijden zonder rem: A. K. te Biervliet: f 2.- s. 2d.; A. P. B. te St. Jan in Eremo: f 3.- s. 3 d.J. C. L. te Breskens: f 3.- s. 3 d.; K. S. te Heille: f 3.- s. 3 d. Idem, tevens zonder licht en re flector: W. J. B. te IJzendijke: f 15.- 9. 10 d. en f 5.- s. 3 d. Met rijwiel rijden zonder bel: C. N. den H. te Schoondijke: f 1.- s. 1 d. Met rijwiel rijden zonder licht: W. B. te IJzendijke: f 3.- s. een week tuchtschool; P. G. H. v. L. te St. Kruis: f 2.- s. 1 d.; A. P. v. H. te IJzendijke: f 5.- s. 5 d.; J. W. S. te Waterlandkërkjef 5.- s. 5 d.R. de F. te IJzendijke: f 3 s. 3 d. Idem, zonder reflector: A. A. G. te Aardenburg: f 5 s. 5 d.; J. M. S. te Eede: f 2.- s. 2 d. J. B. te Vlissingen: f 2.- s. 2d.; I. B. te Waterlandkerkje: f 1.- s. ld. Rijden met te hoog geladen voer tuig: M. R. M. te Rousele: f 4.- 3. 2 d. Straatschenderij J. V. te Breskens: f 2.- s. 1 week tuchtschool; M. v. d. B. te IJzen dijke: Berisping. Zonder vergunning sterken drank verkoopen in het klein: A. S. A. B. en V. H. te IJzen dijke: f 25.- s. 10 d. Een vuurwapen afleveren L. W. te Oostburg: f 10.- s. 5 d. Op den openbaren weg een wa pen bij zich hebben: M. C. te Watervliet, zeven dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het automatisch pistool en bevel tot vernietiging der patronen. Niet zorgen dat zijn kind gere geld de school bezoekt, gepleegd bij herhaling: J. du F. te Biervliet: f 5.- s. 5 d. Openbaren arbeid verrichten op Zondag: P. F. V. te IJzendijke: f 5.- s. 5d. Strooperij M. K. te Aardenburg: f 10.- s. 5 d. Niet tijdig kennis geven van het sterven van een slachtdier: C. G. M. v. d. V. te Sluis: f 5.- s. 3 d. Niet tijdig kennis geven van een ze deed namelijk Lady- Bridget en Billy, met wie haar leven voortaan samengeweven zou zijn. Voor het oogenblik was ze echter nog Herrick Waylen, de vrijbuiter van 42 Rue Grise. „U ziet dus, dat er niemand is, die mijn vroege „diner" zalgoed- öf afkeuren". „Een man, die van u hield zou er bezwaar tegen hebben," zei de En gelschman kalm. „Dat zou vrij dom van hem zijn in de gegeven omstandigheden, vindt u zelf niet?" „Neen, dat vind ik niet," ant woordde hij met plotselinge energie. „Als ik hem was, zou ik er zeer veel op tegen hebben. Ik zou zeg gen, dat die andere kerel die „andere kerel" ben ik bijvoorbeeld had moeten verdwijnen zoodra hij verbonden was". „Nu, maar er is toevallig geen man, die van me houdt," zei ze luchtig. „En die zal er nooit zijn ook". „Hoe weet u dat?" vroeg hij snel. Als ze gekeken had, zou ze een plotseling licht in zijn scherpe, grij ze oogen hebben gezien, als het op vlammen van een vuur, dat gesmeuld had onder doode asch. Maar ze had het druk met het deksel van een bis cuitblikje, dat hardnekkig weigerde om open te gaan. i (Wordt vervolgd).

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 1