A Gevonden en Verloren. KHfeSCHGOL o Binnenland Rechtszaken. Gewestelijk Nieuws. De Gebroeders Knoopenschaar Raadsvergadering te Aardenburg, Gemengd Nieuws. SUMAJO-BIOSCOOP BRESKENS Zaterdag- en Zondagavond 3 en 4 Maart a s. zie advertentie. 0 KONINKLIJKE VLAAMSCHE STADSSCHOUWBURG GENT. Zondag 4 Maart 2,30 uur: Weenerbloed. Operette van Johann Strauss. FRANSCHE SCHOUWBURG. Zondag 4 Maart 2.30: Le Barbier de Siville, Opera-komiek in 3 bedrijven en 4 tableaux. Muziek van Rossini. GROEDE. Tijdelijk benoemd. Wegens ziekte van de onderwij zeres aan de Openb. L. School A is tijdelijk benoemd Mej. J. Leen- houts, wachtgeldster te Schoondijke. Ned. Herv. Kerk. Zondag 4 Maart 1934. Biervliet 9,30 uur Ds Vrijlandt, Breskens 9,30 uur Ds W. H. Kelder Jr. 1,30 uur Zondagsschool. 5,30 uur Ds W. H. Kelder Jr. Cat. Zond. 16. 7,15 Werkmansbond. Cadzand 9,30 uur Ds Visser. Hoofdplaat 8.30 uur Ds Snijdelaar. Nieuwvliet 2,— uur Ds van Kooten. Oostburg 9,30 uur Ds Faber. Retranchement. 9,30 uur Ds van der Ven. Schoondijke 10.— uur Ds Snijdelaar, Bed. H. Doop Waterlandkerkje 9.30 uur Ds van Yperen. IJzendijke 9,30 uur Ds Castelein. Groede 9,30 uur Ds van Kooten. Doopbediening Ev. Luth. Gemeente. 9,30 uur Da A. J. v. d. Ban. Leger des Heilt Breskens. Zaterdagmiddag in 't lokaal 3e Zandstr. Groote Kindersamenkomst, van jongens en meisjes om 4 uur, geleid door Kandidaat N. Bos en H. Zürhaar. landbouw een absolute contróle houdt op den prijs en hoeveelheid van in te voeren producten. Eevenals in Den Haag hebben wij hier onder handeld in een geest van oprechte vriendschap. Het waren niet twee tegenover elkaar staande ministers maar twee vrienden die elkaar ont moetten. Het accoord dat beide partijen be vredigd heeft is in dien geest tot stand gekomen en zal in denzelfden geest worden doorgezet. Donderdag heeft minister Sap aan de andere leden van het kabinet-de Broqueville mededeeling gedaan van de verschil lende modaliteiten van deze nieuwe regeling. Minister Verschuur ongesteld. Naar wij vernemen heeft minister Verschuur een lichte aanval van blindedarmontsteking. De minister moet eenige dagen rust houden. Arondissements-Rechtbank te te Middelburg. Zitting van Woensdag 28 Febr. Het volgende vonnis werd o. m. uitgesproken: Openbare dronkenschap: W. K., 56 jaar, zonder beroep, te Watervliet, 3 weken hechtenis en 1 jaar Rijkswerk inrichting. Beëedigd. Ter openbare terechtzitting van boven genoemde Rechtbank, Kamer voor Burgerlijke zaken van Woensdag 28 Febr. 1934 is de heer N. M. J. H. Pyls beëedigd als Notaris ter stand plaats Hulst, in het vacante kantoor van den heer Mr. A. H. Lijdsman, op andere standplaats benoemd. Voetballen. Uitslagen van Zondag 25 Februari, le klasse B. Terneuzen 111Oostburg 2-1 2e klasse D. IJzendijke II—Breskens III 1-5 Oostburg 111Hoofdplaat II 4-2 N. G. D. -Biervliet II 1-3 Stand le klasse B. gesp. gew. gel. verl. voor-tegen p. Neuzen III12 10 1 1 41-24 21 Hoofdplaat 12 9 1 2 47-13 19 Breskens II11 6 2 3 30-23 14 Oostburg 11 5 0 6 30-22 10 Biervliet 12 3 2 7 26-35 8 Sasput 11 12 8 20-41 4 F.C. Sluis 11 1 2 8 20-57 4 Door de overwinning van Terneuzen III j.l. Zondag op Oostburg I heeft Terneuzen III het kampioenschap be haalt in de le klasse B. 2e klasse D. gesp. gew. gel. verl. voor-tegen p. 'Zeeduivels 11 11 0 0 58-8 20 Hoofdpl. II 12 7 0 5 32-32 14 Biervliet II 11 6 1 4 37-26 13 Breskens 111 11 6 0 5 34-22 12 IJzendijke II 12 4 0 8 19-41 8 N. G. D. 7 3 0 4 13-15 6 'Sasput II 12 3 1 8 20-45 5 Oostburg II 9 2 0 7 12-37 4 'Zeeduivels en Sasput 11 2 winstpun ten in mindering wegens niet opkomen. Wedstrijdprogramma voor Zondag 4 Maart a.s. K. N. V.B. 3e klasse A. De Zeeuwen—IJzendijke. Z. V. B., le klasse B. Sasput—F. C. Sluis. Oostburg—Breskens 11. 2e klasse D. IJzendijke II—N. G. D. Oostburg II—Biervliet II. Toegetreden tot de Z V. B. de Vereeniging N. G. D, Turkeije (gem. IJzendijke). De loting voor de eerste ronde der Z. V. B.-bekerwedstrijden, heeft plaats gevonden op Zondag 18 Febr. jl. en had den volgenden uitslag. Tournooi A.: Afdeeling Walcheren en Z.-Beveland. A. R. C. S.—Zeelandia. B. Eiland Boys—Goesche Boys. G De Zeeuwen Middelburg. Zeeuwsche Boys vrijgeloot. Afdeeling Zeeuwsch-Vlaanderen. A. Hoofdplaat—Oranje. B. Terneuzen - Breskens. Afd. Schouwen en Duiveland. Zierikzee komt zonder wedstrijd in den eindstrijd. Tournooi B. Afd- Walcheren-Zuid-Beveland. A. De Zeeuwen II—E. M. M. B. Eiland Boys Wemeldinge. C. Ierseke—Middelburg lil. Afd. Zeeuwsch-Vlaanderen: A. Steen—Zuiddorpe. B. O. N. W. Groede. C. B. K. V. V.Com Boys. D. Oostburg Terneuzen III Breskens II vrijgeloot. Afd. Schouwen en Duiveland: A. Zierikzee II—Noordgouwe. Tournooi C. A. Waarde Rilland-Bath, Serooskerke vrijgeloot. Afd. Zeeuwsch-Vlaanderen: A. O. N. W.-Driewegen (bij Neuzen). B. Jong ZeelandZ. S. C. De eerste ronde zal plaats vinden op een nader te bepalen datum. Op 8 Maart a.s. zal de heer J. P. van Bel te Terneuzen een lezing houden. O. O. Zeeuwsche Voetbalbond. Nederlandsch A-elftalGillingham 9—3. Onder groote belangstelling is Woensdag op het terrein van Sparta te Rotterdam een wedstrijd gespeeld tusschen het Nederlandsch A-elftal en Gillingham, met uitslag 93. BRESKENS. Verduistering. De politie te Vlissingen heeft ter beschikking van de justitie te Mid delburg gesteld, een leurder, die ma nufacturen betrokken van een le verancier uit Vlissingen, alhier en op meerdere plaatsen in Zeeuwsch- Vlaanderen heeft uitgeleurd en het bedrag van f 300, dat hij daarbij had ontvangen, ten eigen bate heeft ge bruikt. Hij is wegens verduistering aan gehouden. Overgeplaatst. Op 5 Maart a.s. wordt de mare- chaussée J. Traas verplaatst van Breskens naar Sluis en de mare- chaussée A. Ypma van Breskens naar Zundert. Overgeplaatst. Verplaatst van Zundert naar de ze gemeente de marechaussées J. J. Bukviel te Zundert en C. M. v. d. Hoeven te Hansweert. CADZAND. Jaarvergadering. De afdeeling West Zeeuwsch- Vlaanderen van het Nederl. Bijbel genootschap hield j.l. Maandagavond haar jaarvergadering in de pastorie der Herv. Gemeente alhier, welke vergadering voorafgegaan werd door een openbare bijeenkomst in de kerk. In deze bijeenkomst, die deels het karakter droeg van een godsdienst oefening waren heel weinig belang stellenden aanwezig; het woord werd gevoerd door Ds. Potma, gerefor meerd predikant te Oostburg, die eenige gedachten ontvouwde naar aanleiding van den tweeden brief van Paulus aan de Corinthiërs, zesde hoofdstuk en door den plaatselijken predikant, Ds. Visser, die een hoogst interessante lezing hield over het z.g.n. „bijbelhuis" te Londen, waar aan hij een vijf en twintig jaar gele den een bezoek heeft gebracht. OOSTBURG. Wielerbaan. De wielerbaan heeft als data voor haar wedstrijden in 1934 vastgesteld: 15 April, 10 Mei (Hemelvaartsdag), 27 Mei, 17 Juni, 1 Juli, 22 Juli. 12 Augustus, 2 September, 16 Sep tember en 30 September. Wij vestigen hierop de aandacht, opdat men bij het organiseeren van feestelijkheden e.d. daarmee even tueel rekening kan houden. Ambachtsschool. Het verslag 1933 van de Am bachtsschool bevat o.m. de volgen de bijzonderheden De begrooting 1934 sluit op een bedrag van f 29461.47, voor de Avondteekenschool op f 1928.89. In laatstgenoemde moest het vak- teekenen voor schilders wegens te geringe deelname worden opgehe ven. In 25 jaar volgden 593 leerl. de lessen, waarvan aan 444 een diploma is uitgereikt en wel 173 timmerlieden, 206 smeden en 65 schilders. Het aantal leerl. bedroeg op 31 Dec. '33 in totaal 72 leerl.: 7 schil ders, 32 timmerlieden en 33 smeden. De Avondteekenschool: 2 meubel makers, 12 metselaars, 12 timmer lieden, 7 smeden en 1 schilder of totaal 106 leerl. Z. L. M. In de alg. vergadering van den kring Oostburg der Z.L.M. herdacht de voorzitter, de heer A. I. Leen- houts, het overleden bestuurslid J. P. de Smit. De rekening 1933 gaf aan inkom sten f 1181.67, uitgaven f 1166.60, zoodat een batig slot van f 15.07 het bezit der vereeniging kon ver- hoogen tot f 1484.31. De begrooting 1934 werd vastge steld op een bedrag van f645.07. Het uitgebreide jaarverslag van den secretaris, den heer J. B. Becu- de Hullu, getuigde van een warm leven in 1933. Het voorstel van het bestuur om te komen tot stichting van dorps- vereenigingen lokte een zeer geani meerde bespreking uit, welke alsnog tot geen beslissing leidden. Nadat ten slotte eenige steun maatregelen waren besproken, waar bij ir. Dorst alle mogelijke inlich tingen verstrekte, werd de vergade ring gesloten. IJZENDIJKE. Overgeplaatst. Verplaatst naar Terneuzen de rnare- chaussée J. W. Smouter. AARDENBURG. Overgeplaatst. Verplaatst naar Hontenisse de ma- rechaussée J. A. Goedhals, die wordt vervangen door L. van Keulen te Hontenisse. SLUIS. Overgeplaatst. Overgeplaatst naar Koewacht de marechaussée A. I. van Bortel, die wordt vervangen door J. Traas te Breskens. HOOFDPLAAT. Ongeval. Omtrent het ongeval, de heer v. d. B. uit IJzendijke Dinsdagmorgen overkomen, en hetwelk wij in ons door G. Th. Rotman. 35-36. Nu was onze Pieter echter het zijspannetje naast hem nog niet gewend en in de stadsdrukte on dervond hij daar spoedig de gevol gen van. Precies op den hoek van het Michiel de Ruyterplein kreeg hij een opstopper van een passeeren- de auto, waardoor hij zijn stuur kwijt raakte en zonder rechts te houden dwars het plein overtufte. vorig nummer nog konden vermel den, deelt men ons nader mede: Eenige kinderen zagen in een sloot, achter de boomen van den weg Tol-Hoofdplaat een man in het water liggen, terwijl een fiets langs de slootkant lag. Nabijwonenden werden gewaarschuwd, welke den man op het droge brachten. Hoe wel geheel verstijfd, kon men, na kunstmatige ademhaling, de levens geesten opwekken. De ontboden geneesheer achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Oostburg gewenscht. ZUIDZANDE. Muziekconcours. Als verplichte nummers voor het muziekconcours op Zondag 13 Mei a.s. zijn gekozen: 4e afdeeling fanfare: „2e marche solonelle'' door L. Manière- 3e afdeeling fanfare: „Fructidor", ouverture door F. Andrieu. 2e afdeeling fanfare: „Feestouver- ture" door S. Vlessing. le afdeeling fanfare: „Antigone", ouverture door F. Rousseau. le afdeeling harmonie: „Tannhauser" fantalsie door Wagner, arr. Popy. Afdeeling uitmuntendheid fanfare: „Ballet russe", in 4 deelen, door Lui- gini, arr. Grognet. Eere-afdeeling fanfare: „Divertisse ment champêtresuite ballet door F. Rousseau. op Woensdag 28 Febr. 1934. 0 Ingek. stukken. a. Het verzoek der R.K. werk- liedenvereeniging, om subsidie voor ontspanning der werkloozen, wordt toegestaan tot een bedrag van f50.-. b. Daar aan alle bezwaren ten op zichte der ziekenbarak te Oostburg is tegemoet gekomen, wordt beslo ten, de overeenkomst aan te gaan. Uitponden. Op voorstel van B. en W. wordt het verzoek, om het uitponden tegen te gaan, voor kennisgeving aange nomen. Erfpacht. Volgens verzoek zal de erfpacht van een klein stukje grond ten name van de Neve worden verlengd. Voorschot. Het verzoek van het R.K. school bestuur om 80 pCt. voorschot wordt z.h.st. toegestaan. Couponbelasting. Om aan de gevolgen der coupon belasting althans gedeeltelijk te ont komen, wordt besloten de obligatie- leening van 1898, groot f 8000,- te gen dezelfde rente te veranderen in een gewone leening op schuldbeken tenis. Dhr. Hollebrand zou dat ook wil len doen met de obligatieleening van 1917, wat evenwel niet kan, omdat de obligaties niet in één hand zijn, wat met de andere wel het gevaHs. Daar de belasting van deze leening 1917, nog groot f 6000,-, slechts ge ring is, zal de gemeente de lasten hiervan voor eigen rekening nemen. Rondvraag. Dhr. Hollebrand wijst op de slech te waterloozing bij het Ruiterkwar- Juist op dit noodlottige moment stond Kees Kortsluiting, gemeente- electriciën, bovenop zijn ladder om de lantaarn midden op het plein van een nieuw lampje te voorzien. Bene den hem op het trottoir stond een kistje met knal-nieuwe gemeente lampjes van 2 gld. per stuk, en pia- joor Ruigknevel reed juist met z'n loopgraafhelm op voorbij. tier, wat zal worden nagegaan. Hetzelfde lid informeert naar den uitslag van de bemoeiingen ten op zichte der achterstallige bedragen, o.a. betreffende de ziekenbarak. De voorzitter deelt mede, dat G.S. oordeelen dat het een civiele kwestie betreft, terwijl de gemeenten weiger achtig blijven. Dhr. Hollebrand vindt dit wel ge makkelijk; eerst verplichtingen aan gaan en ze dan niet nakomen. Ten slotte wordt besloten, dat B. en W. nog eens zullen overwegen, wat gedaan kan worden. Hetzelfde lid vraagt vervolgens, hoe het staat met de pensioenbij drage, die door een paar instellingen nog verschuldigd is tengevolge van den overgang der goederen van Gast- en Weeshuis. De voorzitter deelt mede, dat de Gereformeerde Diaconie betaald heeft, St. Jan nog niet. Deze meen de, dat niet verplicht te zijn. Bij informatie bij den Pensioenraad ble ken zij ongelijk te hebben. Zij heb ben echter nog niet voldaan. Dhr. de Backere brengt de mono- falt-betonweg ter sprake. Voorzitter: De slechte stukken zul len weldra in goede wegen veran derd worden. Dhr. de Backere: Als 't waar is. De Voorzitter deelt verder mede, dat om weersomstandigheden het herstel zal plaats vinden in April, met een ander procédé. Voor de gemeente zijn er geen kosten aan verbonden. Dhr. de Backere hoopt er het beste van. BRESKENS. Gevonden: Een handbeschermer. Inlichtingen Kazerne, alhier. Een zeer ernstig ongeluk. De gladheid van den weg heeft Woensdagnacht te Someren -een ern stig ongeluk tengevolge gehad, dat vermoedelijk 4 personen het leven heeft gekost. Omstreeks 2 uur in den nacht hoorden bewoners van huizen aan den kanaaldijk tusschen sluis 10 en 11 van de Zuid-Willemsvaart een hevigen slag in het water. Eenige personen snelden toe en hoewel men moest aannemen dat een auto te water was gereden, kon men niets doen, daar men niet wist waar de auto lag. Het voertuig was geheel onder water verdwenen en op den ■bodem van het daar ongeveer 5 Meter diepe kanaal gezakt. Eerst 's morgens bij het aanbreken van den dag konden pogingen in het werk worden gesteld om den auto te vinden. Donderdagmorgen te ruim 10 uur is de auto met behulp van een ta kei op den dijk getrokken. Het bleek toen dat Zich 2 personen in den wa gen bevonden, n.l. de gehuwde 25- jarige W. van Helmond uit Asten en de ongehuwde 25-jarige H. Ver- depeldonk, eveneens uit Asten. De weg was zeer glad en dit schijnt de oorzaak van het ongeval te zijn geweest. De wagen was vrij ernstig

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 2