Breskensche Courant 200 25 Het bittere eifdeel. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. In het reine met den Fisucs o FEUILLETON Nog een vergadering. o Binnenland 43ste Jaargang Woensdag 7 Februari 1934 Nummer 3906 ABONNEMENT: pet kwartaal 1,25; buiten Breskens 1,40. BulienlanJ 6,50 per jaar. Zondagsblad per kwar taal f 0.65en buiten Breskens 0,72-5. Bui tenland f 3.50 per jaar. Verschijnt - iederen DINSDAG- en VRIJDAGAVOND - Advertentiën worden aangenomen tot uiterlijk 1 uur nam. Uitgave: J. C. LE BLEU, Dorpsstraat 35, BRESKENS Tel. 21 Postrekening 70179 ADVERTENTIËN: van 5 regels f 0,75 iedere regel meer 15 ent. Ingez. mededeelingen 30 cent per regel. Handelsadüertentiën bij regelabonnement groote korting. Tarief op aan vraag verkrijgbaar. CR ATI S verzekering voor de abonnfs tegen ongelukken, en tul voor de volgende bedragen: r r\ gN bij eer- A f\ jl I hes uan een f I gulden bij levens- -t s-\ rv gld bij dood r-j r— gld bij ver- lange ongeschikt- f II I door H lies van een heid tot werken een ongeluk hand of voet v oog De risico van bovenstaande verzekering is herverzekerd bij de Ongevallen-Verzekering-Maatschappij „Fatum" gld bij ver lies van een duim te 's-Gravenhage. gld bij ver lies van een wijsvinger s~\ gld bij verlies J I I van eiken anderen vinger Onder bovenstaand geschrift schrijft de Telegraaf: In Januari hebben de dagbladen bekendheid gegeven aan een op dracht, welke de minister van fi nanciën aan de belastinginspecteurs heeft gegeven in verband met even- tueeie vrijwillige verbetering van on juiste aangiften voor de inkomsten en de vermogensbelasting door de belastingplichtigen. Deze opdracht aan de belastinginspecteurs en de bekendmaking daarvan door de pers dienen beschouwd te worden als een oproep van de regeering aan het Nederlandsche volk. Zonder dat dit met zooveel woorden is gezegd, mo gen we de boodschap, die is inge kleed in den vorm van „Past op, ontduikers, er dreigt U groot ge vaar!" ook aldus verstaan: „Laat in dezen zwaren tijd niemand ach terblijven bij het vervullen van een van zijn belangrijkste zoo niet den belangrijksten van zijn burgerplich ten Laat niet den anderen het thans zoo drukkende karwei de kastanjes uit het vuur te moeten halen! Wij regeering, maken het U zoo ge makkelijk mogelijk. Maar komt dan ook terstond uw pak opnemen.". Zoowel bezien van uit den ge zichtshoek van het algemeen belang van ons land, als uit dien van het eigenbelang van 'hem, die niet vol ledig heeft aangegeven, past thans inderdaad slechts het dringende ad vies: Meldt U aan voor 1 Maart a.s. Laat ons nu deze aangelegenheid en de beteekenis van de tot 1 Maart geldende bijzondere regeling, bekij ken in verband met het eigenbelang van den belastingplichtige. Wie te weinig inkomen en/of ver mogen heeft aangegeven, stelt zich aan twee zeer onaangename maat regelen bloot. In de eerste plaats kan hij, indien opzet bewijsbaar is, worden veroor deeld tot gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren (art. 117 van de Wet op de V. B.). Voor beide be lastingen geldt evenwel, dat deze straf niet toegepast kan worden in dien men „uit eigen beweging als- u. door MARGARET PEDLER. Uit het Engelsch vertaald door A.E.C. VUERHARD-BERKHOUT 0 Het was een ongewoon verzoek voor een klant. Een modiste kan den tijd van uitverkoren manne quins productiever benutten dan door ze als loopmeisjes te gebruiken en Derrick wachtte op den stroom van verontwaardigde woorden die Lady Bridgets verzoek zou ontketenen. Doch tot haar groote verbazing ging madame Clémentine uiterst bemin nelijk voort: „C'était le fils de milady lui-même qui m'a téléphoné. C'est un beau garqon, celui-lh. Et d'une politesse! Het was werkelijk een ver rassing voor me dat een Engelsch- man zoo gentil kon zijn. Charmant bepaald charmant!" Derrick bedacht met een geamu seerd lachje, dat Billy zijn verleide lijkste stem moest hebben opgezet door de telefoon om Madame Clé mentine te vermurwen en haar toe stemming voor het verzoek van zijn moeder te verkrijgen. nog een juiste en volledige aangifte doet". In de tweede plaats wordt de vroe ger te weinig geheven belasting na gevorderd over die belastingjaren, sedert den aanvang waarvan (1 Mei) niet meer dan drie jaren zijn ver streken. In het algemeen (in geval van veroordeeling na bekeuring geldt een andere regeling) moet dus over het loopende en de twee voorafgaan de belastingjaren worden bijbetaald. Over één van deze jaren, en wel over het jaar waarvoor het belas tingverschil het grootst is, wordt ech ter de na te vorderen belasting ver hoogd met vierhonderd procent. En ten aanzien van deze zeer zware verhooging nu kent de wet geen bepaling dat zij achterwege blijft, indien de aangifte uit eigen beweging is verbeterd. Ook is deze verhooging niet als een maximum in de wet opgenomen, neen, zij moet volgens de wet steeds volledig wor den opgelegd (behalve dan in de ge vallen waarin slechts over één be lastingjaar te weinig is betaald). Van de zijde van den belasting dienst heeft men vroeger reeds be grepen, dat deze hooge boete (die soms het bedrag van het verzwe gen inkomen kan overtreffen) meer malen de belastingplichtigen gr van moet weerhouden om hun belasting zaken in orde te brengen. Bij het afwegen van „doorgaan of niet door gaan met het te laag aangeven," doet zij meermalen de schaal door slaan naar den kant van: dan maar doorgaan, al gaat dit besluit ook meermalen gepaard met een zucht. Daarom had de minister reeds in 1927 een voorschrift uitgevaardigd dat belastingplichtigen de gelegen heid verschafte om zich naast de bovenbedoelde wettelijke vrijwaring tegen een strafvervolging tevens te vrijwaren tegen elke verhooging van de na te vorderen belasting door aanmelding „geheel uit eigen be ging". Deze gelegenheid hebben it den loop der jaren velen benut om hun zaken in orde te brengen. Nu moet het genoeg zijn, zegt minister Oud. Nu gaan we de wet met ingang van 1 Maart weer in volle strengheid toepassen. En ter aansporing om zich vóór dien datum te melden, wijst hij er daarbij in „Mevrouw schijnt er erg op gesteld te zijn dat jijzelf haar de toiletten komt brengen," ging de modiste voort. „Ik weet wel, dat het geen gewoonte is, maar het is een kleine gunst, die monsieur voor haar ge vraagd heeft. En ze heeft een massa gekocht, dus als ze dat nu zoo graag wil Ze haalde haar schouders op en keek Herrick verwachtend aan. „Ik zal natuurlijk gaan, madame," antwoordde het meisje kalm. „Entendu alors. Neem maar een taxi en ga nu direct". Ze ging weg, doch bleef nog even staan om over haar schouder een laatste instructie te geven: „En wijs madame vooral hoe ze die Huguelin brocaat mantel moet aantrekken. Ze heeft er geen begrip van hoe ze haar kleerenmoet dragen". Herrick voelde zich een beetje opgewonden toen ze kort daarna van Maison Clémentine wegreed, omge ven door verscheidene groote, kar tonnen doozen, die Lady Bridgets nieuwe aankoopen bevatten. Maar ze was uiterlijk volkomen beheerscht, toen ze bij het hotel aankwam en iets in haar manieren, een zekere waardigheid, noopte zelfs den met gouden tressen en koperen knoopen opgetuigden Cerberus bij de deur tot een ongewone beleefdheid en nog wel ondanks de massa karton nen doozen, -die haar nederige positie in de maatschappij verrieden, de eerste plaats op, dat de belasting administratie zeer veel nieuwe ge gevens omtrent de omzetten van zeer veel zaken in handen zal krijgen door de contrölemaatregelen die de, omzetbelasting noodig maakt. (De minister noemt ook gegevens, welke de voorgestelde belasting van het vermogen in de doode hand aan den belastingdienst zou verschaffen maar het zal o.i. slechts hoogst zelden kunnen voorkomen, dat deze belas ting gegevens zal verschaffen, die een ontduiking door gewone physie- ke personen aan het licht brengen). Hij heeft nog een tweeden pijl op zijn boog: Tot 1 Maart kan ieder zonder eenige verhooging schoon schip maken, zelfs al komt hij en dat is het bijzonder gunstige van de tijdelijke regeling in afwijking van het tot dusver geldende ministerieele voorschrift niet geheel vrijwillig. Al heeft de belastingplichtige al een briefje van den inspecteur om op heldering in huis, ja, al heeft hij zelfs de belastingaccountants al over den vloer, het doet er niet toe, hij kan er van verzekerd zijn dat geen ver- hooging wordt toegepast. (Heeft de inspecteur reeds medegedeeld dat hij gaat navorderen, of is het Openbaar Ministerie reeds in de zaak betrok ken, dan geldt geen pardon meer). Het doet er verder ook niet toe, hoeveel de te weinig betaalde be lasting bedraagt; op den omvang van de verzwijging zal nier worden gelet. Ieder die weifelt: „doorgaan of niet doorgaan" en wie zou niet weifelen? heeft nu geen keus meer. Vroeger kon hij zich nog voor spiegelen: Waarom zou ik haast ma ken? Ik kan immers ten allen tijde nog vrijwillig over de brug komen, zonder dat ik in een boete verval. Ieder jaar dat ik wacht is weer zooveel gewonnen. Deze gedachte hierop dient met klem de aandacht gevestigd te worden gaat nu niet meer op. Alleen deze maand kan men alles in orde maken zonder bezwarende gevolgen. Daarna wacht, ook bij vrij willige aanmelding, de verhooging met vierhonderd procent. Menigeen zal zich daardoor dan van vrijwil lige aanmelding laten afschrikken. Men zal dan wachten, wachten, mis- In de kamers van de Rivingtons aangekomen, werd ze hartelijk ver welkomd door Lady Bridget, die zich onmiddellijk overgaf aan een orgie van passen, terwijl Billy er bij stond en nu en dan een echte man nen-opmerking maakte. Er was meer dan een uur verloopen voor Lady Bridget ophield en uitgeput naar de klok keek, die op half een stond „Gelukkig, dat is de laatste," riep ze opgelucht uit, toen ze den Hu guelin mantel uittrok. „Maar alles is prachtig. Zeg madame Clémentine, dat ik er erg mee ingenomen ben. En nu hunker ik gewoon naar mijn lunch". „Ik denk, mademoiselle ook,' merkte Billy op met een vriende lijken blik op het witte gezichtje van het meisje. „Ja natuurlijk. Waarom blijft u niet met ons mee lunchen?" stelde zijn moeder gastvrij voor. „Dat zou gezellig zijn. Billy, bel eens even op en bestel een lunch voor drie personen". Doch Herrick hield hem met een haastig gebaar tegen toen hij naar de telefoon wandelde. „O nee, belt u als 't u blieft niet op, ik kan niet blijven déjuneeren, zei ze. „Het is heel vriendelijk van u om het te vragen," ging ze met een verlegen glimlachje tot haar gast vrouw voort, „maar madame Clé mentine zal op me wachten". Lady Bridgets gezicht betrok als schien totdat de fiscus zelf het beste spel in handen heeft en een straf vervolging kan instellen. Wij voegen onze stem bij die van den minister: Meldt U vóór 1 Maart. Automobilistisch Nederland heeft verzet aangeteekend tegen het wets ontwerp betreffende de Instelling van een Verkeersfonds en vooral tegen den geest van onbillijkheid, die uit het ontwerp spreekt. Er is hevig bedenking tegen het voornemen van de Ministers van Financiën en van Waterstaat, om aan het wegenfonds zijn grondslag te ontnemen, waar door aanleg en verbetering van we gen ernstig vertraagd zullen worden. Groot bezwaar ontmoet de kern van het ontwerp, om de fondsen, door het motorrijtuig en het rijwiel op gebracht, aan te wenden, om de tekorten der spoorwegen te dekken, want dit middel zal slechts tengevol ge hebben, dat weldra gesproken moet worden van een bodemloozen put. En het is met begrijpelijk pro test, dat wordt opgekomen tegen de instelling eener eenzijdige commissie van advies, waarin naast vertegen woordigers van de regeering wel de spoorwegen zullen zijn opgenomen, maar geen plaats wordt ingeruimd voor het automobilisme, dat het geld zal moeten opbrengen, om het wicht dat Verkeersfonds zal heeten, in het leven te houden. De A.N.W.B., Toeristenbond voor Nederland, de B.B.N., Bond van Bedrijfsautohouders in Nederlanden de Koninklijke Nederlandsche Auto mobielclub verschillen niet van mee ning daarover, dat de bovengenoem de onbillijkheden reeds meer dan genoeg zijn, om het onderwerpelijke wetsvoorstel voor volstrekt onaanne melijk te verklaren. Voor den B.B.N. is er reden, ook aandacht en zelfs bijzondere aandacht te schenken aan de be doeling van de ontwerpers met be trekking tot de middelen, welke on ontbeerlijk zijn, om van het verkeers fonds een tafeltje-dek-je ten behoeve van de spoorwegen te maken. De dat van een teleurgesteld kind. Om een of andere onbegrijpelijke reden vond ze deze kleine Engelsche man nequin bijzonder aantrekkelijk en ze had het idee om haar op de lunch te houden prettig gevonden. „O, maar madame Clémentine zal het stellig goed vinden," zei ze, „Bil ly, bel haar even op en vraag haar in je mooiste Fransch of miss Ze hield op en keek Herrick vra gend aan. „Mijn naam is Waylen," vulde het meisje aan. „Of Miss Waylen mag blijven". Billy gehoorzaamde dadelijk en weer ging zijn vroolijke, jongens achtige stem smeekend langs de lijn en madame Clémentine, haar ge zicht een en al glimlach, kweelde vriendelijk in den hoorn van de te lefoon terug „Mais oui, mais oui, monsieur. Natuurlijk, als het mevrouw Riving- ton genoegen doet, kan la petite blijven voor het déjeunerEn is madame ingenomen met de toilet ten? Dat is goed. Au revoir, mon sieur, au revoir!" „Zoo, dat is in orde," zei Billy, de telefoon ophangend en ging naar zijn moeders kamer om te vertellen, dat Herrick permissie had om te blijven. De lunch die volgde en die werd opgediend in de particuliere zitka mer van de Rivingtons was een vriendschappelijk, gezellig maal, dat zorg, die den B.B.N. in dit opzicht vervult, laat zich verklaren, als men nagaat, wat vrachtauto's en autobus sen te betalen zullen krijgen, als het wetsontwerp mocht worden aangeno men. De exhorbitante heffingen, die voorgesteld worden, zullen voor het bedrijfsleven desatreus zijn en om dat de B.B.N. zijn leden telt onder alle takken van bedrijf van han del, industrie, vervoerwezen, land en tuinbouw moet deze organisa tie ook voor de gevolgen van die verzwaring van lasten een open oog hebben. Erkend dient te worden, dat de B.B.N. terzake bijzondere belangen te behartigen heeft en het is dus heel begrijpelijk, dat de B.B.N. zich afzonderlijk tot het Nederlandsche bedrijfsleven wendt, om zijn beducht heid uit te spreken en die te moti- veeren. De B.B.N. wil duidelijk ma ken, dat de vermeerdering van lasten verdere bemoeilijking van het be drijfsleven zal teweegbrengen en dat de verwachtingen ten opzichte van verhoogde inkomsten voor de schat kist niet zullen worden vervuld. Er staat voor staat en gemeenschap meer op het spel, dan men bij opper vlakkige lezing van het wetsontwerp denkt. De B.B.N. wil zich daarom tot het Nederlandsche bedrijfsautomobi- lisme wenden en roept het daarom op tot het bijwonen van een groote openbare vergadering, welke zal wor den gehouden op 16 Februari a.s. te halftwee in het Concertgebouw te Amsterdam. De Nederlandsch-Belgische handelsbesprekingen. De correspondent te Brussel van de N. R. Crt. meldt: In breede kringen begint men te vreezen dat een al te halstarrige verdediging van de Belgische land bouwbelangen, bij de onderhandelin gen met Nederland, de besprekingen wel eens, tot schade van de Belgi sche export-industrieën, in een slop zouden kunnen brengen. Velen zijn van oordeel dat thans, wat de contingenteering der land- Herrick eens heelemaal uit het ge wone dagelijksche werkleven, waar aan ze zoo gewend was geraakt, haalde, en terug bracht in de wereld, die ze -eens gekend had, een wereld waarin de gedachte aan geld, aan den prijs der dingen, die de geheele atmosfeer in Maison Clémentine scheen te doordringen, op den ach tergrond vervaagde en alleen haar uiterlijke manifestatie vertoonde in bloemen en damast en blinkend zil ver en den eenvoud van volmaakte bediening. En door dat alles heen was Her rick zich aldoor, vaag, als een fijn en teer parfum, de gelukkige inti miteit van moeder en zoon bewust. Al spoedig zat ze met Billy te bab belen, alsof ze hem haar heele leven ge kend had, terwijl Lady Bridget er stralend bij zat en mee deed aan de grappen en het gelach, even natuur lijk en van harte alsof geen dertig jaar haar van hen scheidden. Een paar maal deed een toevallig zin netje het meisje plotseling weer be denken, dat dit slechts even een kijkje in een andere wereld was, dat ze weer spoedig zou terugkeeren naar de saaie eentonigheid van haar leven in Maison Clémentine, maar ze drong die gedachte weg, vast besloten ten volle te genieten van deze korte vacantie, die haar was toegestaan. (Wordt vervolgd).

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 1