PARKEF VULPE FORD MICIIM WAFELIJZERS VerkeBrsmiddeleninZeeland Duitsche Eierkolen. Groote Tooneelavond een jongste Bediend J. II. N. OE VLIEGEN! [nrru BANK - ASSOCIATIE vonden en Verloren BRILLEN - HELDER SMAAS-JANSENS Wekei'jksche Beuddienst Tafel- en Theebeschuit, 3mengd Nieuws. Advertentiën. ORGANIST. Schipper ROEST VERWACHT een lading prim BLIEK, Bresken: Ais u VAN MELLE'S Zeeuwsche Boterwafeltjes Landarbeidersbond Groede. op Zaterdag 27 Januari 1934. De N.V. VAN MELLE'S Conf. Work vraagt voor onmiddellijke indiensttredin Office Garage OOSTBURG Tel. 67 Steeds beschikbaar. Billijk tarief Vertrouwd adres nieuwe en tweede-handsch AUTOMOBIELEN Super Ballonbanden. ^ooVus, ^eV 7.8, Kantoor Breskens - TeL 24 intant e Middelburg, is de lijst 3orloo)ig erkende schuldvorde- gedaoneerd ter Griffie van de iisserrents-Rechtbank te Middel en ter Griffie van bet Kanton- it te Oostburg. Er komen op >44 s:huldeischers, met een ge lijk bedrag van f 1.491,303,29. ESKENS. tonden: schroevendraaier, htingen ter Secretarie. ijwielstelende hersteller aangehouden. r Roermond is overgebracht en Huis van Bewaring ingesloten jarige Duitscher E. S., wonende ;rloo, die het beroep van rijwiel- Ier uitoefent. uitgebreide onderzoek, dat door litie in verband met de aanhou- 'an dezen Duitscher is ingesteld aan het licht gebracht, dat S. linder dan 20 rijwieldiefstallen te stede en omgeving heeft ge- X meeste rijwielen zijn reeds op- ard, aangezien de Duitscher de en aan kennissen in de omgeving :ht. Uicht is door deze aanhouding nde gemaakt aan de reeks van diefstallen, welke den laatsten tijd ord-Limburg werden gepleegd. •n drama der werkloosheid. Berzee, bij Walcourt, in de pro- Namen, heeft naar de Brussel- zorrespondent van de N. R. Crt. een arbeider, die sedert gerui- ijd werkloos was, in een vlaag ioedeloosheid, zijn vrouw en drie kinderen, deze laatsten respec- jk 17, 10 en 8 jaar oud, met een doodgeslagen. Twee andere en van hetzelfde echtpaar zijn :rg gewond, dat alle hoop op 1 moet worden opgegeven. De van het drama werd verhangen den op den zolder. opjacht op een m sdadiger. v iwachters en twee ambtena- an Ji. crimineele politie hebben isd; „avond bij Merschweller in ebied zekeren Franz Zwinger kt, die in October te Karlsruhe ommiisaris der crimineele politie loodgeschoten en een anderen naar had gewond. Zwinger sprong hij werd gesommeerd zich over ven uit het raam en loste drie an op de beambten, van wie een g werd gewond. Zwinger zag in het donker in het bosch te men. ring der Couponbelasting lekondigd is het Staatsblad no. 16, :nde het besluit van den 19den ri j.l. tot vaststelling van het p, waarop de wet van 29 Dec. tot heffing van een coupon ing in werking treedt, ar men verneemt is dit tijdstip isteld op 25 Februari a.s Een ontploffing. het schaftlokaal van de ijzerfabriek stahlwerke" te Voelklingen is erdagmorgen dooronbekendeoor- een ontploffing ontstaan, die de jeheel heeft vernield. Van de iets, die in de zaal vertoefden, is jedood en zijn acht gewond, o.w en zwaar. opzichter van de zaal ligt nog het puin. Een belangrijke arrestatie. politie te Bussum heeft zekeren :arresteerd, controleur van de isatie inzake distribueering van ppelen, groenten en fruit voor looi en omstreken, had tevens de taak om vorde- a te innen. Daar hij in drie den niets had afgedragen, werd mderzoek ingesteld, met het ge- dat men tot de ontdekking kwam, I. f 1500 had geïnd, welke hij andere doeleinden had gebruikt, is ter beschikking van de justitie Een merkwaardig telefoon gesprek. groote capaciteit van de draad- telefonie van het stoomschip men van den Norddeutscher 1 werd onlangs op schitterende bewezen, waarbij het ging om even en de gezondheid van een ■gier. Het gelukte- een telefoon gesprek van het varende schip uit naar een rijdenden trein in Amerika tusschen New-York en Chicago tot stand te brengen, meldt ,,de Tel". Deze technische verrichting had onder hoogst dramatische omstan digheden plaats. Een passagierre van de le klasse van het stoomschip „Bremen," die reeds ziek te Bremen aan boord kwam, stelde zich tijdens de reis naar New-York onder behan deling van een scheepsarts, die na onderzoek van de patiënte, de vrouw van 'n Amerikaansch groothande laar, een acute blindedarmontsteking vaststelde en operatief ingrijpen noodzakelijk achtte. Daar echter de zieke zich niet zonder toestemming van haar echtgenoot aan een ope ratie wilde onderwerpen, werd van boord van de in 't midden van den Atlantischen Oceaan zich bevindende Bremen" met de woning van den man te New York getelefoneerd. Daar hij zich echter juist op een zakenreis naar Chicago bevond, werd hij daar niet aangetroffen. Door ener gieke bemoeiingen gelukte het ech ter hem van het varende schip uit in den rijdenden trein op het traject New YorkChicago te bereiken en zijn toestemming voor de operatie te verkrijgen. De rijkste jongedochter ter wereld. Het heet dat mej. Doris Duke. erfgename van een tabaksfortuin, de rijkste jongedochter ter wereld is. Zij leeft dus in voortdurenden angst voor ontvoerders, die haar al ver scheiden dreigbrieven deden toeko men. Thans is er weer zoo'n brief ontvangen en het gevolg is geweest, dat de politie en het dienstpersoneel van" de familie de woning bewaken tegen mogelijke overvallen. Op reis heeft mej. Duke het toch al niet zoo prettig. Zij wordt in den schouw burg, in den trein, in het hotel, op het sportterrein, waar zij zich maar vertoont, altijd aangegaapt en door onbescheiden menschen lastig gevallen. Zij reist dan ook zooveel mogelijk incognito en wordt zij on derweg herkend, dan zit er voor haar veelal niets anders op dan de reis maar weer af te breken en naar huis terug te keeren. Het heeft ook zijn bezwaren, het rijkste meisje ter wereld te zijn. Behalve rijk is me juffrouw Duke ook bekoorlijk en aantrekkelijk en zij zou ook zonder haar millioenen de aandacht trek ken en genegenheid winnen. Fietser door auto gegrepen en ernstig gewond. Op den rijksweg te Keipen kwam Woensdagmiddag de heer Kremers, die in gezelschap van den heer Geuns, beiden uit Nederweert, die beiden per fiets over dezen weg reden, in botsing met een Belgische personenauto, bestuurd door den heer Monbalin uit Brugge. De heer Kremers werd door den auto ge grepen en ongeveer tien meter mee gesleurd. Zijn rijwiel werd geheel vernield. Onmiddellijk na het ongeval snel den omwonenden te hulp. De Roode Kruis-post verleende de eerste hulp. Dr. Roebroecks, die spoedig ter plaatse was, constateerde bij het slachtoffer een beenbreuk, een groov, te snijwonde aan het voorhoofd err een gat in het achterhoofd. K., die veel bloedverlies had, is naar het Sint-Jansgasthuis vervoerd. Zijn toe stand is zeer ernstig. De bomaanslag op den trein WeenenAgram. Het onderzoek naar den spoorweg aanslag bij Rann heeft uitgewezen, dat door de ontploffing van de hel- sche machine het gas is ontvlamd, dat diende voor de verlichting der wagons. Daardoor heeft het vuur zich met zulk een groote snelheid uitgebreid. Op het oogenblik der ontploffing bevonden zich in den wa gon 13 personen, van wie 9 zich konden redden. De helsche machine was onder een kussen geborgen. De wagen was op 21 Januari om 7 uur 50 uit Berlijn vertrokken en osn half negen des avonds aangekomen op het station Weenen West, waar hij was afgehaakt en later was aan gekoppeld aan den sneltrein naar Agram. Officieus wordt verklaard, dat de helsche machine reeds in het bui tenland in den wagon is ingebracht. Daarom heeft de Directie der spoor wegen bepaald, dat alle directe wa gons welke uit Oostenrijk naar Zuid- Sla vië gaan, aan de grens door Zuid- Slavische wagons moeten worden vervangen. Zooals gemeld zijn 3 per sonen bij de ontploffing omgekomen. Hun verkoolde lijken waren nog niet herkend. Ontvoering van een Duitschen zeeman? Justitie en politie te Antwerpen stellen een uitgebreid onderzoek in in verband met de nogal opzien barende verdwijning van een Duit schen zeeman, zekeren Walter Krull, 24 jaar oud, die daar Zaterdag met het Duitsche stoomschip Gerolstein was aangekomen. Maandag werd de bemanning af- gémonsterd op het Duitsche consu laat. K. was in gezelschap van nog drie schepelingen naar het consulaat gegaan. Deze drie personen werden afgeteekend. K, werd even wegge roepen. Men verliet het consulaat, doch bleef voor het gebouw op K. staan wachten. K. kwam echter met Vneer naar buiten. K. stond bekend als anti-nazi ge zind en men vermoedt dat hij door nazi's is opgelicht. De metgezellen van K, hebben in ieder geval een en ander aan de justitie medege deeld, die thans een nauwkeurig en uitgebreid onderzoek instelt, voor- loopig echter nog zonder resultaat. Op het Duitsche consulaat beweert men dat K. het gebouw heeft ver laten. Omtrent de verdwijning van den Duitschen zeeman Krull te Antwer pen kan nog worden medegedeeld dat een scheepsniaat thans van K- een brief heeft ontvangen uit Rot terdam, waarin K. mededeelt, dat toen hij op het Duitsche consulaat weg werd geroepen hij besloten had te vluchten omdat hij vreesde, te worden vastgehouden. K. is namelijk bij verstek in Duitschland ter dood veroordeeld wegens anti-nationaal- socialistische actie. Buiten het consulaat gekomen is hij te voet van Antwerpen naar Ne derland gegaan. Urkers naar visschersplaatsen aan de Noordzee. De Urkers zijn zeer aan hun ge boortegrond gehecht. Daaraan is het toe te schrijven dat velen hunner, die thans op de Noordzee hun v'is- schersbedrijf uitoefenen, toch op Urk zijn blijven wonen. Hieraan zijn ver schillende bezwaren verbonden en de regeering tracht dan ook de Ur kers er toe te brengen naar elders te'verhuizen. Zij heeft daarvoor goe de redenen. Onder de visschers, die die met regeeringscredieten werken en een Noordzeebedrijf uitoefenen zijn er enkele, die op Urk zijn blij ven wonen. Het gevolg is,, dat hun bedrijfje noodlijdend wordt. De af stand van Urk naar de Noordzee is zoo groot, dat practisch deze vis schers slechts vier dagen van de week kunnen visschen. Bovendien vordert het heen en weer varen veel olie. De regeering stelt daarom thans als voorwaarde voor een crediet- verleening om een Noordzee-vissche- rijbedrijfje te beginnen, dat de Ur kers naar een Noordzee-visschers- plaats zullen verhuizen. Voldoen ze, daaraan niet, dan krijgen zij dus geen crediet om hun bedrijf voort te zetten. Tel. De mail van de Pelikaan. Men zal zich de cijfers nog herin neren met 508 k.g. post, ruim 100.000 Nieuwjaarsbrieven, kwam de Peli kaan uit de Oost gevlogen. Welk een record drukte hij daarmee den Indischen postkantoren bezorgde, heeft de K.L.M. eerst thans verno men uit. een brief, afkomstig van 'de K.N.l.L.M. te Weltevreden. Wij ci- teeren daaruit: „De 15.000 vel briefpapier en en veloppen, die wij voor de Pelikaan lieten drukken, waren binnen 48 uur uitgegeven. Het liep letterlijk storm en het regende mondelinge, tele fonische, schriftelijke en zelfs tele grafische aanvragen van overal van daan. Het hoofdpostkantoor opende drie extra loketten en wij konden slechts met behulp van het geheele personeel het papier distribueeren en de speciale zegels verkoopen. In den nacht van 22 op 23 December hebben wij toen inderhaast nog 5000 vel en enveloppen laten bijdrukken en 3500 vel Zilvermeeuw papier, dat wij nog hadden, laten overdrukken. Ook deze voorraad was in een mor gen uitgeput. Zaterdag 23 December konden wij op sommige momenten het publiek nauwelijks in ons hoofd kantoor bergen. Wij hebben hon derden aanvragers moeten teleurstel len, niet alleen in Batavia, doch ook in andere plaatsen. Als wij de enor me belangstelling hadden kunnen voorzien en meer van het speciale papier hadden gehad, had de Peli kaan stellig nog een 10.000 brieven meer ten vervoer gekregen. Zelfs tot eenige uren voor het vertrek bleef de stroom van aanvragen om papier en postzegels aanhouden". N. R. Crt. Dienstregelingen en Tarieven. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben eene bijeenkomst be legd van onderscheidene verkeers- instellingen in Zeeland en daarbij belanghebbende Colleges en Per sonen uitgenoodigd op Vrijdag 23 Februari 1934, des namiddags 2 uur, in het ge bouw van het Provinciaal Bestuur, Abdij, Middelburg. Zij noodigen leder, die bezwaren of verlangens heeft ten aanzien van het verkeer in en met Zee land, uit, die tijdig vóór voor noemden datum schriftelijk te hunner kennis te brengen. Voor allen, die zulks doen, is de bijeenkomst tot het geven van nadere mondelinge toelichting, desverlangd, toegankelijk. De pers zal tef bijeenkomst worden toegelaten. Middelburg, 19 Januari 1934. Eet nu Goudreinetten. Wij hebben er van 10 c. per K.G., 3 K.G. voor 25 c. en van 12 en 18 p. K.G., Stoofperen 10 c. en 3 K.G. v. 25 c. en 12 c. en 15 p. K.G; zoete appels. 12 c., Sinaasappels van 4, 5, 7, 10 en 13 v. 25 cent. Pinda's, 12 p. p., 20 p. K.G., Snij- en Princesseboontjes, 25 p. L.-Blik. Kijk niet naar de prijs, maar naar het water dat er in is. DROOG S Fruith., Breskens. 8^F" I» tijden als we thans be leven is een goede boekhou ding eisch voor ieder handelsman, ambachtsman, landbouwer, enz. Laat Uw Boekhouding daarom inrichten, bijhouden of contro leeren door P. RISSEEUW, Gediplomeerd Boekhouder te Groede en U betaalt in het ver volg een belasting gelijk aan Uw inkomen. MIDDELBURG, VL1SS1NQEN en BRESKENS. Elke Zaterdag is onze Opticien aanwezig bij den heer M. DE KRAKER, Dorpsstraat. Bril stuk, naar dit adres. Ouderdomsbrillen vanaf f 1,— BANKETBAKKERIJ 0 !HET ADRES voor ieder die prijs stelt op kwaliteit!! KERKVOOGDEN der NED. HERV. KERK tc BRESKENS, maken bekend dat pl.m, half Maart a s. de betrekking van ORGANIST vacant is. Sollici tanten worden verzocht zich vóór of op 1 Februari op te geven bij den Pres.-Kerkvoogd W. LUTEIJN Az., alwaar nadere inlichtingen verkrijgbaar zijn. Afgesneden Bloemen: als Tul pen. Seringen, Freesia's enz. Tevens Azalea's. Primula's, Cyclamen, Begonia's, enz. DROOG'S Bloemisterij, Breskens Breskens - Rotterdam - Dordrecht. Vertrekt van Breskens: Zaterdagnam. 5 uur Rotterdam: Vrijdag 12 uur Dordrecht: Zaterdagmorgen Telefoonnummer 40 en 41. DAM ES!! (bereidt volgens oud recept) hebt geproefd, wilt U gee andere meer. Aanbevelen! A- I. VAN MELLE, Bresken: te geven door de Tooneelvereeniging van Breskens, in het Cal van A, DE BEER te Groede Aanvang des avonds 7 uur. Entrée 15 een Toegankelijk voor iedereen. is zeer voedzaam en lekker. PROBEER ZE EENS 1 Beleefd aanbevelend, Telef. 85. Voorhanden in den Boell winkel van f. C. LE BLE| te Breskens. Onze garage is met de nieuwste gereedschappen uitgerust, zoodat wij alle reparaties in den kortst moge lijken tijd kunnen uitvoeren RUIME STALLING Zachte-, Harde- en Suikerwafelijzers, enkel en dubbel. Aanbevelend, j A.Ue Bankzaken en assurantie's Spaarboekje», rente 3 pCt, Gelegenheid tot opberging van waarden in onze brand- en In- briiiikvrije Klniiüinriobtiiig.

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 3