WAFELIJZERS MAAS' Botercake j Zendingsfilm Vrachtauto ïZendirtgsfilm J. A. 1. DE VLIEGERS Tafel- en Theebeschuit, Competitiewedstrijd (3e klas l. II, 6J Stock; Super Ballonbanden. Belangrijke Verkoop Gemengd Nieuws. Advertentiën. Schrijfbehoeften. Adjunct-Inspecteur Z. C. CIJSOUW, Aardenburg. v Alleen om haar kwaliteit! te Breskens op Zondag 2 1 Januari a.s. Steeds beschikbaar. Billijk tanef Vertrouwd adres nieuwe en tweede-handsch AUTOMOBIELEN ^^ooVus, lE, ^ve^Veus. V oetbalvereeniging H. O.VI. Breskens. BRESKENS slist niet naar de kom komen; het is te ver. Dhr. BOIDIN had dit voorstel van B. en W. niet verwacht. Inte gendeel had hij gedacht, dat B. en W. bij het besluit van G. S. zouden willen aansluiten, om zoo in de alge- meene lijn te blijven en het mi- nistrieel pogen te steunen. De VOORZITTER bedoelt met het voorstel niets dat tegen het Rijks belang gericht zou zijn. Maar even als het Rijk voor zijn belang zorgt, moet het gemeentebestuur voor de belangen der gemeente opkomen, en dit belang eischt de instandhou ding. Dhr. BOIDIN betwijfelt de waar de der éénmansscholen, zooals trou wens ook reeds voormannen der openbare scholen betoogden. Daar mee wil spr. niets zeggen ten na- deele der betrokken leerkrachten, maar het werk is ondoenlijk. De VOORZITTER stelt daarte genover de vraag of een tweemans- school zooveel beter resultaten geeft Maar voor hem doet dit minder ter zake. Hoofdzaak is het financieel belang der gemeente. Dhr. JANSEN kan zich niet be grijpen, hoe de ouders, die bijna allen R.K. zijn, het openbaar on derwijs zoo willen steunen De VOORZITTER merkt op, dat dit een principieele zaak der ouders betreft, waarmee de raad niets te maken heeft. Het voorstel, om in beroep te gaan, wordt verworpen met de stem men der leden Boidin, v. d. Walle Jansen en Bruijnooge tegen. Rondvraag- Dhr. JANSEN deelt mede, dat de werkloozen haast uitgetrokken zijn en informeert of B. en W. gereed zijn de menschen te helpen die wil len en kunnen werken. Op dit laatste wil spr. de nadruk leggen. De VOORZITTER merkt op, dat het college gereed is. Dhr- v. d. WALLE wijst op een 3-tal gevallen van inwonende ge zinnen, die nooit aan de werkver schaffing kunnen komen. Hij acht het verkeerd, zulke menschen -uit te sluiten. De VOORZITTER constateert dat van uitsluiting nog nooit sprake is geweest. Dergelijke gevallen moe ten volgens regeeringsvoorschriften als één gezin worden beschouwd. Als ze afzonderlijk gaan wonen, kun nen beiden 'bij de werkverschaffing komen. Ernstige scheepsramp- Woensdagavond is in de 'buiten gronden van Texel het Engelsche stoomschip „Oaksford" lek geslagen. Donderdagmorgen half zes seinde de kapitein van de Oaksford aan de sleepboot Holland, dat de be manning het schip in de eigen boo ten wilde verlaten. De gezagvoerder van de Holland adviseerde daarop dringend te wachten tot daglicht. Toen de motorreddingboot Bran- daris om ongeveer zeven uur bij de Oaksford, die midden in de bran ding zat, kwam, had de equipage het schip reeds verlaten. Nergens in den omtrek was echter iets te be speuren van de sloep, waarin de bemanning moet zijn weggeroeid. Noch op Texel noch op Vlieland is de sloep aangekomen. Men maakt zich dan ook over het lot van deze menschen ernstig ongerust. Men vreest, dat de boot door de zware brekers, die op het «ogenblik over de gronden loopen, is bedolven. De motorreddingboot Brandaris en de Dorus Rijkers hebben den ge heelenmorgen den omtrek afgezocht, ook binnengaats, maar niets gevon den. De Oaksford zit diep in de gron den en kan als verloren worden be schouwd. De laatste berichten omtrent deze scheepsramp zijn droevig: De lijken van 10 leden der bemanning zijn doof de reddingboot Eierland van Cocksdorp bij den hoek van de Vlie- hors gevonden. Aan boord waren 11 opvarenden. De bemanning van het schip had 's nachts aan de sleepboot Holland geseind dat het lek was en dat zij het zouden verlaten, waar op de sleepboot terugseinde: Raad ten sterkste af met eigen sloep van boord te gaan De bemanning schijnt dezen raad echter niet te hebben opgevolgd want 's morgens bleek de sloep aan stuurboordzijde te water gelaten. De davids waren naar bui ten gedraaid en de blokken hingen buiten boord. Met deze sloep is de bemanning dus omgekomen. De zee was zeer ruw. Jeugdige dievenbende aange houden. De Arnhemsche politie heeft de hand weten te leggen op een jeugdt ge dievenbende, bestaande uit. een negental jongens van 18 tot 23 jaar. die er hun werk van maakten straat diefstallen te plegen. Speciaal kozen zij onbeheerd staande auto's tot hun prooi, waar mede zij wegreden en waaruit zij ver volgens de aanwezige voorwerpen haalden, zooals actetasschen, auto klokjes e.d. In de woningen van de gearresteer den zijn bij huiszoeking vele gestolen voorwerpen gevonden, terwijl bij een hunner een stel inbrekerswerktuigen werd aangetroffen, zoodat vermoed wordt, dat de bende ook inbraken gepleegd heeft. Drie der gearresteer den zijn in het huis van bewaring ingesloten. Drama te Weert. Woensdagmiddag omstreeks half zes heeft zich in de Kanaalstraat te Weert een vreeselijk drama afge speeld. De 16-jarige Lambert K. heeft in de ouderlijke woning zijn oom, den 35-jarigen Lambert K., die als ongehuwd kostganger aldaar bij de familie inwoonde, met twee re volverschoten gedood. De jongen, die vrijwel niet onder den indruk van het gebeurde scheen te zijn heeft verklaard, dat, toen hij zich op zijn slaapkamer bevond, waar hij zich had verkleed, zijn oom hem van zijn slaapkamer uit met een mes had bedreigd. Uit zelfverdediging zou hij toen geschoten hebben. De man werd in het achterhoofd ge raakt en was onmiddellijk dood. Merkwaardig is het wel, dat de jongen, toen het slachtoffer neerge stort was het ontzielde lichaam op een bed heeft gelegd en met een laken heeft bedekt en daarna kalm naar beneden is gegaan, waar zijn ouders juist kwamen toesnellen. De politie waarschijnlijk gewaar schuwd door omwonenden, die had den vernomen wat geschied was, was spoedig ter plaatse. Het voorloopige onderzoek staat onder leiding van den inspecteur van de gemeentepo litie Horch. Aan dezen heeft de jon gen verklaard, dat, hoewel hij be dreigd werd, toch wel veilig naar beneden had kunnen komen. De verslagene moet een lastig heerschap zijn geweest, 's Morgens had hij hevige ruzie met de moeder van zijn neefje gehad, welke zoo hoog liep dat de vrouw uit de wo ning was gevlucht en het grootste deel van den dag bij buren had doorgebracht. Of er tusschen dit voorval en de daad van den knaap eenig verband bestaat, is nog niet uitgemaakt. De jongen is gear resteerd. De ouders van den jeugdigen K. waren geheel verslagen. Ook in het stadje heerschte alom groote ver slagenheid over deze tragische ge beurtenis. Zware brand. Dinsdagmiddag heeft te Souburg, onder het Wissel, een zware brand gewoed. Het aangetaste perceel, waarin de gepensionneerde marineman Nieuw- dorp met zijn vrouw en drie kinderen woonde, staat aan het begin van een der lange rijen woningen aan de Mid- delburgsche zijde van het Wissel. De familie was in de achterkamer, toen de brand in de voorkamer, vermoedelijk in den schoolsteen, ontstond. Toen de Souburgsche brandweer na eenigen tijd ter plaatse kwam, stond het huis in lichter laaie. Men begon met het vuur aan te tasten met een straal op de waterleiding en met een geplaatst op de handpomp, waarvan de zuigbuis onder de rails door naar den watergang was gelegd. De te hulp geroepen Middelburg- sche brandweer werkte mede, zoodat men voor uitbreiding niet meer be hoefde te vreezen. Salarisverlaging. De laatste maanden hebben de Gemeenteraden in Zeeland hun oordeel kunnen uitspreken over salaris-verla ging van Burgemeesters, Secretarissen, Ontvangers en Wethouders met 12Va pCt. Ged. Staten hebben na het binnen komen der antwoorden, thans onder nadere goedkeuring door de Kroon, tot 12 V2 pCt. salarisvermindering be sloten, behalve voor de Wethouders, voor wie 4 pCt. is bepaald Waarschuwing. In het Alg Politieblad vestigt de Officier van Justitie te Breda de aan dacht er op, dat voorzichtigheid ge boden is bij het treden in onderhan- gen met agenten of vertegenwoordigers van de N. V. de Ster, gevestigd te Apeldoorn, beoogende verkoop van wettelijk geoorloofde premie-aandeelen. Leerling door onderwijzer geslagen De politierechter te Assen heeft Woensdag J. de V,, onderwijzer aan de Chr. school te Oud-Schoonebeek, die een leerling zoodanig heeft mis handeld dat hij bloedende wondjes en striemen aan zijn lichaam had, ver oordeeld tot f 40 boete of 1 maand hechtenis. 13 als geluksgetal. Ena Best van Manchester ge looft niet aan het getal 13 als onge luksgetal, integendeel, zij acht het een gelukkig getal. Zij is dan ook geboren op den 13den Januari 1913 en is op den 13den van een andere maand eenige jaren geleden gekozen tot spoorwegkoninginnetje van En geland. Het is dan ook geen toeval geweest dat zij den 13den Januari 1933 uitkoos om haar verloving be kend te maken en dat zij Zaterdag den 13den Januari van dit jaar in het huwelijk is getreden. Wij zullen hopen, dat haar in het huwelijk nog veel gelukkige dertienen beschoren zullen zijn. Een dorp ingesneeuwd. Het dorp Griegos in Spanje is reeds verscheidene dagen door sneeuw geblokkeerd. De sneeuwlaag heeft reeds een dikte van ruim 50 centimeter. Het vee dringt op de er ven der boerderijen door, daar het geen voedsel meer kan vinden. Er wordt een hulpdienst met vliegtuigen georganiseerd. 1 In het hol van een leeuw- Een boertje aan Overijssel's Oost grens onder de gemeente Losser zat het smokkelen in het bloed: eerst Duitsche margarine naar Holland, later rookartikelen in omgekeerde richting. En het was altijd goed ge gaan. Ook vóór de Kerstdagen wou hij nog eens een extra'tje verdienen. Hij ging in opdracht van een col lega-smokkelaar met een vrachtje de grens over naar een nabijgelegen schuur, waar alles dankbaar door drie hem onbekende personen in ontvangst werd genomen. Een twee de en nog een derde vrachtje volg de; alles tezamen had hij een mooien buit aan tabak, sigaren en sigaret ten een „veilige haven" binnenge loodst. De smokkelaar bleek echter beland te zijn in het hol van den leeuw I Toen hij zijn taak als vol bracht beschouwde, ontpopten zich de drie onbekenden als Duitsche grensbeambten, die hem sommeer den mee te gaan. Het boertje meen de nog door een overhaaste vlucht te kunnen ontsnappen, doch een wel gemikte kogel uit een karabijn trof hem in den voet. Hij werd op trans port gesteld naar Bentheim ter voor loopige opsluiting en heelkundige be handeling. Thans is de wonde ge nezen en de smokkelaar naar de strafgevangenis te Lingen overge bracht. Het geheim van deze smok- kelaffaire moet verklapt zijn door een Duitschen grensbewoner, met wien het boertje wel eens margarine verhandelde. Getrouwd-, MARINUS J. DEES Mz. ELIZABETH die, mede na en M. RISSEEUW Jd. aifiens wederzijdsche familie hun hartelijken dank be tuigen voor de vele blijken van belangstelling vóór en bij hun huwelijk ondervonden, •yL Breskens, Januari 1934. jjj0f~ Voor de zeer vele blijken van deelneming, gedurende de ziekte en bij het overlijden van mijn geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader, de Heer J. LEENHOUTS, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam: Wed. J. LEENHOUTS- Groede, 19 Januari 1934. Loijsen. Voor de vele blijken van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onze geliefde Moe dér en Grootmoeder CATHARINA PESTELING, betuigen wij onzen hartelijken dank. In t bijzonder aan zuster MA AKS voor de hulp en bijstand ons zoo- veel jaar geschonken. Uit aller naam: Familie J. LUCIEER. Groede, Januari 1934. in de Herv. Kerk te NIEUW- VLIET op Woensdag 24 Januari a sdes avonds 7 uur. 4 te koop voor spotprijs. Iz. DE GARDEIJN, Retranchement in de Herv. Kerk te GROEDE op Dinsdag 23 Januari a s., des avonds 7 Verkrijgbaar bij J. C. LE BLEU, Boekhandel -! Breskens. DE AUTO OHDERLinOE GROMIMGEN j Premie W. A. f 25, in All risks f 90, is zeer voedzaam en lekker. P ROBEER ZE EENS 1 Beleefd aanbevelend, Telef. 85. H.O.V 1 - VLISS1NGEN II. Aanvang 2.- uur. HET BESTUUR. Onze garage is met de nieuwste gereedschappen uitgerust, zoodat wij alle reparaties in den kortst moge lijken tijd kunneji uitvoeren RUIME STALLING Zachte-, Harde-^en Suikerwafelijzers, enkel en dubbel. Aanbevelend, De Jaarvergadering, voor leden en donateurs, zal worden gehouden op Maandag 22 Januari, des avonds 7 uur in het clublokaal bij de Kinderen PLEIJTE. \V HET BESTUUR. TE in de zaal Van den heer N. VALK op Woensdag 24 Januari, Donderdag 25 Januari en zoo noodig Vrijdag 36 Januari 1934, telkens des namiddags om 2 uur en 's avonds 7 uur, ten over staan van den Deurwaarder A. BREVET te Oostburg van eene partij I als: salon-, slaap- en eetkamer ameublement in verschillende stijlen en houtsoorten, voorts: mahonie-, eiken-, linnen-, boeken- en hangkasten, waschkast, thee meubels, schrijfbureau met stoel, ledikanten niet toebehooren, stoe len, clubfauteuils, divan met kleed, naaimachine, klokken, pen dules, karpetten, tapijten, loopers, vloerzeil, kachels, haarden, eet-, thee- en ontbijtserviezen, antieke meubels en qud koperwerk, een zeldzaam gespijkerd kleed, veel keukengerei, enz.; Ook eenige nieuwe meubels, bedden, tapijten, enz. Goederen te bezichtigen Dinsdag 23 Januari van 3 tot 10 uur en Woensdag 24 Januari van 10 tot 12 uur. HH

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 3