Omzetbelasting. C. Gi. Sï Middenstanders Groote Crisisvefgataing WekelIJksche BeuÉtfnst uSTM-BriP Vergadering van Obligatiehouders Bestel Uw REGISTERS en BESTÊLORDERS bij Gemengd Nieuws. Advertentiën. Bezoekt de Beurtdien Waarschuwing voor Varkenshouders Drukkerij „CADSANDRIA" Breskens Wijnen - Limonades, Likeuren^ Gedistilleerd Me[^LTvTLEEUWE, Dorpstr., Breskens BLEU - Boekhandel - Breskens „Provinciaal Belang" n.v. als het maar even mogelijk is, de post met het mistbootje overbrengt. Als er van het vervoer van personen geen sprake is, durft men soms nog wel met de post de Wersterschelde over te steken. Toch heeft men in Zeeuwsch— Vlaanderen de laatste weken in ern stige mate hinder ondervonden van de gebrekkige postverbindingen. Vooral de zakenmenschen ondervon den er groot ongerief van. Daar komt nog bij, dat de post- autoriteiten de poststukken een heel andere reis laten maken dan een ge woon mensch het zou doen. Brieven van Oost- naar West-Zeeuwsch- Vlaanderen b.v. moeten twee maal de Schelde over. Maakte de post gebruik van de Zeeuwsch-Vlaamsche tram, dan zou althans het postver keer tusschen de Zeeuwsch-Vlaam sche gemeenten onderling van den mist geen hinder ondervinden. Het komt nu voor men raad plege voor de aardigheid eens de kaart dat een brief van 'I erneu- zen naar Axel de volgende reis maakt: Terneuzen, Hocdckenskerke, Goes, Vlissingen, Breda, Kruiningen, Walsoorden, Zaamslag, Axel. Een brief voor Axel, Vrijdagavond te Terneuzen gepost, komt te Axel eerst Zaterdagavond aan en wordt des Maandags besteld. Een afstand van een paar uur. Het zou een aardige prijsvraag zijn de jeugdige lezers te laten raden, hoe de posterijen een brief van IJzendijke naar Terneuzen laten rei zen. De Zeeuwsch-Vlaamsche tram zou de post vlugger en regelmatiger ver voeren, maar de postclirectie geeft de voorkeur aan de minder betrouwbare boot- en autodiensten. Protesten van de Kamer van Koop handel hebben nog geen baat ge bracht. Buster Keaton krijgt last met den fiscus. De Amerikaansche regeering heeft tegen den filmkomiek Buster Keaton een eisch ingediend tot het betalen van 13.744 dollar in verband met te weinig betaalde inkomstenbelasting. De autoriteiten zijn van meening, dat Buster Keaton zijn inkomen over het jaar 1932 te laag heeft opgege ven. Om dezelfde reden wordt van de filmactrice Sally O'Neill een boe te van 149 dollars geëischt. Nieuwe instructies voor de veldwachters. De commissaris der Koningin in Zeeland heeft een circulaire gericht tot de burgemeesters, waarbij hij de nieuwe instructies voor de bezoldigde en onbezoldigde gemeente-veldwach ters toezendt. Hierdoor vervallen de instructies van ,1895 en van 1923. O.a. is een nieuwe uniformklee- ding voorgeschreven. Verder is het verbod opgenomen van het uitsteken van andere dan nationale of oranje vlaggen. Aan de veldwachters kan eervol ontslag wor den verleend op grond van revo lutionaire gezindheid. Voorts kan dit geschieden als zij lid zijn van een vereeniging, die de voorzitter van den raad van ministers als verboden voor ambtenaren heeft aangewezen. Weervoorspelling. De Hongaarsche professor Hanko voorspelt dat de eerste drie maanden van het nieuwe jaar een zachte weersgesteldheid zullen vertoonen, terwijl de daaropvolgende maanden eveneens betrekkelijk hooge tempe raturen met mooi weer zullen bren gen. Dit zachte weer houdt aan tot het einde van 1934. De zomer van 1935 zal echt koel zijn, terwijl over 10 jaar dus in den zomer van 1943 een hittegolf zal optreden. Van 1945 af neemt de warmte des zomers gestadig af. In 197.8 wordt de zomer op het Noordelijk halfrond steeds koeler, en van 1984 tot het jaar 2000 komt een periode van heel koele zomers. Kinderontvoering. Een merkwaardig geval van kin derontvoering, waarbij de politie lij delijk moest toezien, heeft zich dezei dagen te Cherbourg voorgedaan. Aan boord van de „Europa" bevond zich een Amerikaan, die zijn zoon, welke bij echtscheiding aan zijn vrouw was toegewezen, van school had gehaald en nu met hem op weg was naar Amerika. Rechercheurs van de Sureté Générale, die er op uitgezonden waren, om den knaap naar zijn moeder terug te brengen, moesten onverrichterzake terugkee- ren, daar de vader weigerde de rech terlijke uitspraak, waarbij de zoon aan zijn vrouw werd toegewezen, te erkennen en hem niet wilde afstaan. Daar de „Europa" als Duitsch ge bied wordt beschouwd, waarop de Fransche wet niet van toepassing is, bleef den politiemannen niets an ders over, dan te vertrekken, terwijl de Amerikaan en zijn zoon de reis naar Amerika voortzetten. Een ernstig vliegongeluk. Een der eerste Amerikaansche vliegsters en de eenige buitenland- sche vrouw, die in het bezit is van een Fransch luchtvaart-brevet, miss Evelyn Graham Frost, vertrok met haar vliegtuig, vergezeld van een Engelschen piloot uit Parijs naar Egypte. Tengevolge van den mist verongelukte het toestel bij Nevers en werd geheel vernield. Miss Frost werd gedood, terwijl de piloot zwaar werd gewond. Wordt Van der Lubbe bege nadigd? Inzake een eventueele strafver- zachting voor Van der Lubbe, is bij het Nederlandsche gezantschap te Berlijn nog geen antwoord der Duit- sche rijksregeering op het door den N ederlandschen gezant gedane ver zoek binnengekomen. Men is echter van meening, dat het verzoek zal worden ingewilligd en dat Van der Lubbe's doodstraf zal worden ver anderd in levenslange tuchthuisstraf. Piet van Kempen- Uit Minneapolis wordt gemeld: Zondag eindigde de Zesdaagsche met een overwinning van het koppel' Peden-Lepage. De beroemde Neder landsche zesdagenrenner Piet van Kempen eindigde met zijn koppelge- noot Andy op de tweede plaats. Het koppel Pijnenburg-Wals, dat de zesdaagsche te Brussel heeft gewonnen, zal ook in de zesdaagsche te Antwerpen, die de volgende maand gehouden wordt, uitkomen. Urk geisoleerd. Bemand met den vlieger Viruly, den marconist Volgard en een me- caniciën, is Zaterdagmiddag de PH AGR bevracht met een flinke hoe veelheid poststukken en andere za ken naar Urk vertrokken, welks be woners, die door het ijs zijn geïso leerd, de komst van het vliegtuig in spanning tegemoet zagen. Kort na aankomst is het vliegtuig weer naar Schiphol vertrokken met aan boord eenige passagiers, die het ei land voor zaken of particuliere doel einden verlaten. Twee kinderen verdronken. Zaterdagochtend zag een Amster- damsche arbeider, die langs de Bui ten-Vestinggracht te Naarden liep, een jongetje door het ijs zakken. Hij begaf zich te water en wist het kind te grijpen; hij werd echter dooi ijsschotsen zoodanig aan de handen verwond en was zoo door de koude bevangen, dat hij het kind los moest laten. Van een motorboot uit er was juist een vaargeul gemaakt is het lijk van het 12-jarige jongetje met een haak opgevischt. In de ouderlijke woning bleek dat ook het achtjarig broertje niet op school ge weest was. Men ging toen op de zelfde plaats dreggen. Ook zijn lijkje werd opgehaald. Groote brand! Te Hillegersberg is Zaterdagavond een boerderij met groote stalling ge heel afgebrand. Twintig melkkoeien, die op stal stonden, kwamen in de vlammen om. Met auto te water en ver dronken. Zaterdagmiddag heeft te Doornen burg een tragisch ongeluk plaats ge had bij het veer van Pannerden naar Doornenburg. Een personenauto reed van de pont toen de boot nog niet was vastge legd. De bestuurder had op de 2de versnelling ingeschakeld. Hij kon de tamelijk steile helling van den dijk niet oprijden, zoodat de auto terug reed. Bij het verlaten van de pont had dit vaartuig een duw gekregen zoodat het van de wal was afgedre ven. De atuo kwam dus niet weer op de pont terecht, doch in het water Hoewel onmiddellijk hulp toeschoot, mocht het niet gelukken de beide passagiers, de heeren Mom, vader en zono, levend op den wal te bren gen. De 27-jarige zoon was enkele maanden geleden gehuwd. Het parket uit Arnhem was kort na het ongeluk ter plaatse voor het instellen van een onderzoek. Nederlandsche zwemmers naar Denemarken. In de eerste week van Februari zal -een aantal Nederlandsche zwem sters en zwemmers een toer naar Denemarken maken. De Deensche Zwembond deed daartoe een uit- noodiging aan den Ned. Zwembond toekomen. De zwemsters die ons land daar zullen vertegenwoordigen, zijn reeds aangewezen. Het zijn de dames Wil ly den Ouden, Fr. Hessel, J. Sel- bach. Verder zal de zwemmer J. Scheffer den toer medemaken. Er zal gezwommen worden op 4 Februari te Aarhuus en op 7 Fe bruari te Kopenhagen. Het vertrek uit Nederland voor onze ploeg, die onder leiding staat van mevr. v. Wuyckhuise is vast gesteld op 1 Februari. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kort stondig lijden, zacht eil kalm, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw j ELIZABETH SALOMÉ, Weduwe van den Heer Z. C. RISSEEUW, in den ouderdom van ruim 75 jaar Zuidzande: Iz. RISSEEUW. s. e. risseeuw— Haartsen en Kinderen. Groene: DHONTRisseeuw J/ DHONT en Kinderen, ieuwvliet: ROSENDAAL- Risseeuw. A. F. ROSENDAAL en Kinderen. Groede. 6 Januari 1934. Voor de bewijzen vamdeel- neming, ondervonden gedurende de ziekte en bij hetyaverlijden van onze innig gebéide Echt genoot, Vader, Behuwd- enGroot- vader, de Heer PHILIPPU^Abr. KEIJMEL, betuigen véij onzen hartelijken dank. Uit aller naam: Wed. Ph. A. KEIJMEL— van Geijten. fïreskens, Nieuwe Sluis, Jan. 1934. welke zal worden gehouden in verband met de stpünregeling aan de suikerbietenteelt op Dinsdag 16 Januari 1934, des namiddags 1 uur in Jdet „Schuttershof" te GOES. Groote opkomst gewenschtl Crisiscommissie uit de Seuwsche Landbouworganisaties Verkrijgbaar: Mélotte Wendploegen, Mélotte Ontroomers ejr Onderdeelen. A. Leenhouts, Breskens, in Tuuje en Landbouwzaden en Landbouwwerktuigen - Breskens Telefoon No. 50. Brsskens -Rotterdam Oordreehc Schipper^ Vertrek van: Breskens; Zaterdagnam. 5 uur Rotterdam: Vrijdag 12 uur Dordrecht: Zaterdagmorgen ^^Félefoon Nummer 40 en 41 Breskens-Derdrecht-ftdtierdam visa-versa Tel. Breskens 5 - Afvaart Breskens: kterdag 13 Jan. nam. 5 uur. in de Provincie Zeeland. Belanghebbenden worden er nogmaals op attent—gerlïaakt, dat het in voorraad hebben of verhandelen van varkens slechts is toegestaan aan personen, die lid zijn der Zeeuwsche Varkens centrale of als erkend handelaar daarbij zijn aangesloten. Dit bericht geldt ook voor slagers. Verzoeken om erkend "te worden, zonder uitstel schriftelijk te richten aan het Secretariaat te Hulst onder vermelding van het beroep Het Bestuur der Zeeuwsche Varkenscentrale. der N.V. Stoomtram-Maatschappij Breskens-Maldeghem OP DONDERDAG 11 JANUARI 1934, des namiddags 2 uur te OOSTBURG in de zaal van café DE VUIJST. Agenda: 1. Mededeeling vopfloopig comité. 2. Aftreding voopioopig comité. 3. Verkiezing definitief comité. Toegang alleen op vertoon van obligaties. Opkomst van/alle Obligatiehouders dringend gewenscht. Het voorloopig Comité tot behartiging van de belangen van Obligatiehouders der N. V. Stoomtram-Mij. Breskens- Maldeghem. U gaarne nadere inlichtingen worden verstrekt. aan fabrieksprijzen verkrijgbaar bij Een abonnement bij „Provinciaal Belang" N.V. Handelsinformatie en Incasso-Bureau voor den Mid denstand, opgericht 1864, biedt U in deze tijden groote voordeelen. Een volledig prospectus, waaruit zulks duidelijk blijkt met een exemplaar van de veertiendaagsche zeer ver zorgde courant, wordt op schriftelijke aanvrage p. o. verstrekt. Amstelstraat 14-18, Amsterdam-C. Telefoon 32000 (zes lijnen), Voor Middenstands-Federaties en Bonden kan een speciale overeenkomst getroffen worden ten behoeve hunner leden, X PROVINCIALE STOOMBOOTDJSTNST. 8 October 1933 tot nadere aankondiging. OP WERKDAGEN: Vertrek VlissingenBreskens: 6,— 7,30 9,— 10,30 12,— 13,30 15,— 16,30 17,45 19,15 21,— Vertrek Bi reskensVlissingen 6,30 8,— 9^0 11,— 12,30 14,— 15,30 17,— 18,15 -19,45 21,30 Vlissingen-Nepéén 7,30 Neuzen-Vlissingen 9, ZONDAGEN EN Vertrpk Vlissingen-Breskens Vertrek Breskens-Vlissingen 13,— 16,— 14,— 16,55 le KERSTDAG: 7,30 10,— 13,10 18,10 8,50 10,50 15,30 18,55

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 3