M Gevonden en Verloren. Nleuwjaarswenschen. wirartó ^WEEKJvjfEMJ KEEKb)SCHGDL Raadsvergadering te Aardenburg. o— Raadsvergadering te Groede, Heintje Snip zoekt avontuur. Rechtszaken. Sport. mw. Li t ii i IJS ay jMriwrititt KONINKLIJKE VLAAMSCHE STADSSCHOUWBURG GENT. Zondag 1 Januari nam. 2,30 De Koningin van Montmartre. Operette in 3 bedrijven. THEATER ROYAL TE GENT. Zondag 1 Januari nam. 2,15 ure: Le Pays Du Sourire. Comédie lyrique in 3 actes Muziek van F. Lehar. Leger des Heil* Breskens. Zaterdagmiddag in 't lokaal 3e Zandstr. Groote Kindersamenkomst, meisjes om half drie, jongens om half vier, geleid door Kandidaat N. Bos en H. Zürhaar. Ned. Herv. Kerk. Zaterdag 31 Dec. Breskens 6,30 Ds W. H. Kelder Jr Bijzondere collecte voor Em. Predi- kants-weduwen en weezen. Biervliet 4,— Ds Snijdelaar, Coll. Emeriti en Pred.-weduwen. Cadzand 5,30 Ds Visser, Col!. Em Predikants-weduwen. Groede 5,— Ds van Kooten, Coll. Em. Predikants-weduwen en weezen. Hoofdplaat 7,Ds Snijdelaar, Coll. Em. en Predikants-weduwen. Nieuwvliet 6,30 Ds van Kooten, Coll. Em. en Predikants-weduwen. Schoondijke 5,30 Ds Snijdelaar. Coll. Em. Predikanten. IJzendijke 5,— Ds Castelein. Ev, Luth. Kerk te Groede. 5,30 Da. L. C. Dufour. Ned. Herv. Kerk. Zondag 1 Januari 1933. Biervliet 2,— Ds Snijdelaar. Breskens 9,30 Geen dienst. 1,30 Geen Zondagsschool. 5,30 Ds W. H. Kelder Jr. Bevestiging van Kerkeraadsleden. Cadzand 6,30 Ds Visser. Bevestiging Kerkeraadsleden. Hoofdplaat 9,30 Ds W. H. Kelder Jr. Nieuwvliet 2,— Ds van Kooten. Oostburg 9,30 Ds Faber. Schoondijke 9,30 Ds Snijdelaar, Waterlandkerkje 9.30 Ds van Kooten. IJzendijke 9,30 Ds Castelein. Groede 5,30 Ds van Kooten, Ev. Luth. Gemeente. 9,30 Da L. C. Dufour. GROEDE. Met ingang van 1 Febr. 1933 is tot Directeur-geneesheer van het zie kenhuis te Leerdam benoemd Dr. J. H. Sommer, arts alhier. Met ingang van dien datum wordt de praktijk van Dr. Sommer over genomen door den heer Jongsma te Hilligersberg. AARDENBURG. Onder leiding van den Directeur Ad. Dobbelaere gaf de Koninkl. Mu- ziel^sociëteit „Aardenburgsche Fan- fafen" Maandag 26 December haar eerste winterconcert. De zaal was goed bezet; de mu zieknummers werden goed uitge voerd, de voordrachten en solonum mers voor piston en saxophoon wer den uitstekend vertolkt; de piano begeleiding was bij mevrouw Ha verland in zeer goede handen. Na afwerking van het programma werd er nog tot in de kleine uurtjes ge danst. Bij het dorschen bij den land bouwer C. V. bij Draaibrug kwamen Vrijdag 1.1. de kleeren van een der helpsters in aanraking met de ma chine, waarbij haar kleederen voor een deel afgescheurd werden en zij zelf verwondingen opliep aan armen en been. Dr. De Hullu alhier ver leende geneeskundige hulp. Donderdagavond gaf de Aar denburgsche Korfbalclub voor een zeer volle zaal haar 21e toneeluit voering. Opgevoerd werden: ,,Als de poorten opengaan," tooneelspel in 3 bedrijven van Jos Smits en Jac. Braun, gevolgd door „De Piano stemmer" een blijspel in één bedrijf. In het tooneelspel kwamen heel ern stige momenten voor, die door de geheele zaal onder hoogst aandach tige stilte gevolgd werden. Bij het nastukje kwamen de lachspieren voortdurend in beweging. Bij beide stukken voelde men, dat het publiek genoot van het vlotte goede spel van alle dilettanten. De A.K.C. gaf een goede avond, die na het spel met dansen nog geruimen tijd werd voortgezet. De zoon van den 'landbouwer P. de F., bij Den Liter, viel van den graanzolder, waarop 'direct vrij he vige brakingen volgden. Men wacht te nog een pagr dagen met genees kundige hulp'ïn te roepen; toen kort daarop toch de dokter geroe pen werd, constateerde deze een nog al ernstige herschenschudding. SCHOONDIJKE. Derde Kerstdag was het de derde kunstavond welke de Volksuniversi teit alhier in dit seizoen aan haar leden en belangstellenden gaf. De verzorging van het muzikaal geïllustreerde programma was dit maal opgedragen aan de bekende N.V. „Liga-film" te Amsterdam, waarvan we kunnen zeggen dat de vereeniging hiermede zeer zeker een gelukkige keuze heeft gedaan. Door vertooning der film „dieren kijken U aan" verkreeg men een beeld van het groote aantal vreem de dieren welke in de verschillende werelddeelen voorkomen. Na de pauze kreeg men „Gold- rush," met in de hoofdrol Charley Chaplin, te zien. We hebben hier o.m. kunnen genieten van een aan tal schitterende natuuropnamen, en kreeg tevens een idee van de groote moeilijkheden en inspanning bij het goudzoeken in Alaska. Met on-onderbroken aandacht en spanning hebben we deze film ge volgd, daarbij tevens enkele malen de gelegenheid gekregen om de lachspieren in beweging te zetten Aan het slot bracht de voorzitter dank aan de N.V. Liga-film en aan de firma Schippers en Nauta, welke laatste haar toestel voor de muzikale illustratie had afgestaan. Daarna volgde nog een gezellig dansje. In de Vrijdag gehouden raadszit ting werd meegedeeld, dat de tarie ven voor de personeele belasting wa ren goedgekeurd en vrijstelling was verleend van het geven van lichame lijke oefeningen op de beide scholen. De raad keurde de driejaarlijksche vaststelling bedoeld bij art. 101 L.O, wet voor de bijzondere school goed. Voorts werd de begrooting ge wijzigd en een verordening vastge steld op de arbeidsbemiddeling. Aan dr. J. D. Kater werd eervol ontslag verleend als gemeente-ge- neesheer en in zijn plaats benoemd dr. Laming alhier. (Slot.) De VOORZITTER: Nu volgt het oorspronkelijke voorstel van den heer Hollebrand, dus aan alle werkloo zen f 1.-. Het voorstel wordt met precies dezelfde stemming ook verworpen. De VOORZITTER: Nu nog het voorstel van Mevr. Van den Broecke om enkel de hopfden van gezin nen en kostwinners [ff.' als kerst gave te geven. Weer. stemden dezelfde 4 heeren tegfeti eri thans Mevrouw Van den Broecke met de heeren Hollebrand en Rijckaert vóór. De VOORZITTER: Heeft iemand nu nog iets? Dhr. HOLLEBRAND: Ja, mijn heer de Voorzitter. Alweer om maar eenig werk te verschaffen en ook, omdat het hoog noodig is, zou ik willen voorstellen om het trottoir langs de Kaairei te lichten; hier en daar liggen de steenen belangrijk beneden de trottoirbanden. De VOORZITTER: Zoodra de weg daar binnenkort klaar is, zul len wij ons oordeel over dat trot toir doen kennen. Dhr. DE BACKERE: De weg voorbij de gasfabriek vraagt ook wel eenige verbetering. De VOORZITTER: Ook dat no teer ik gaarne. De door den heer De Backere aangeduide Bedekte Weg zal onze aandacht niet ontgaan, op deze wijze zullen wij wellicht nog wel iets kunnen doen, maar 't is ook nog lang eer het Mei is, en in Maart houden, geloof ik, reeds de uitkeeringen uit de werkloozen- kassen op. Dhr. RIJCKAERTJa, niet met Maart, maar reeds met Februari zul len er bij ons menschen zijn, die niet meer trekken uit de werkloozen- kassen; die menschen moeten dan toch ook weer geholpen worden. De VOORZITTER: Dat komt, omdat zij zich te laat aangesloten hebben. Nog iemand iets? Dhr. CATSMAN: Ja, mijnheer de Voorzitter, wij hebben straks beslo ten om in de Vennootschap der Wa terleiding voor 3 aandeelen deel te nemen. Ik treed voor Aardenburg op als vertegenwoordiger. Binnenkort is er weer vergadering, waarin o.a. het voorstel komt om de oude Ven nootschap te ontbinden en de nieu we op te richten. Nu heb ik wel geen bindend mandaat, en kan dus be slissen zooals ik wil, maar ik zou gaarne zien, dat de raad achter mij staat als ik voor stem om de oude Vennootschap der waterleiding op te heffen en de nieuwe te stichten. De VOORZITTER: Is de ver gadering het daarmede eens? Dan heeft de heer Catsman dus den raad achter zich. Nog iemand iets? N iemand Dan gaan wij over in een besloten zitting. op Vrijdag 23 December 1932. 0 Tegenwoordig alle leden. Opening. De Voorzitter opent de vergade ring, waarna de notulen van de vori ge zitting worden voorgelezen en on veranderd worden vastgesteld. Dhr. W. VAN HANEGHEM vraagt den Voorzitter hoe de her schatting van de vergunningslokali teiten heeft plaats gehad, waarop de VOORZITTER dit toelicht. Ingek. stukken. a. Goedkeuringen op genomen raadsbesluiten; b. Goedkeuring van het besluit tot heffing van 50 opcenten op de Personeele Belasting. Op voorstel van den VOORZIT TER worden al de stukken voor kennisgeving aangenomen. Kerstgave. De VOORZITTER zegt dat van den plaatselijken Landarbeidersbond een schrijven is ingekomen, waarbij wordt medegedeeld, dat kennis is genomen van het Ministrieel schrij ven, waarbij Zijne Excellentie kan goedkeuren, dat aan werkloozen een kerstgave wordt gegeven van 25 pCt., benevens een kolentoeslag van f 1.- per week. In verband met dit schrijven is een spoedeischende ver gadering belegd. Hoewel in het adres om niets gevraagd wordt merkt de VOORZITTER op, zal het toch wel de bedoeling zijn, te verzoeken om een Kerstgave. B. en W. hebben een onderzoek ingesteld en zijn tot de conclusie ge komen, dat mede in verband met de gemeentefinanciën niet veel gedaan kan worden. Dhr. W. VAN HANEGHEM zegt, dat het de bedoeling van den Mi nister is, dat aan alle werkloozen een Kerstgave wordt verstrekt. De VOORZ. antwoordt hierop, dat het schrijven van den Minister feite lijk niet voor de gemeente van toe passing is, daar hier geen gesubsi dieerde steunregeling bestaat. De MÏftister wif 'aTfëfeni 'dat 25 pCt. toe gekend wordt door die gemeenten, waar gesubsidieerde steunregelingen bestaan Dhr. W. VAN HANEGHEM stelt voor toch 25 pCt. uit te keeren. Dhr. J. v. HANEGHEM wenscht deze uitkeering niet alleen voor hoofden van groote gezinnen, doch voor alle gezinnen uitgekeerd te zien. Weth. LOMBAARD zegt, dat ook wel eens gedacht mag worden aan den middenstand; hoeveel gezinnen verkeeren hiervan niet >n uw on gunstiger conditie dar werkloozen. Zij kunnen enkele uitkeering in aam men. Dhr. BRAKMAN zou nemen, wat het totaal bedrag zou kunnen ver 45. Heintje bracht het niet ver op 46. Hei daarl gromde de dik- zijn vlucht. Een dikke matroos ver- Tcërd, onderwijl hij" Heintje met zijn sperde hem den weg en Heintje groote vuisten stevig in zijn kraag botste.,.pardoes tegen diens dikke pakte, buik op l' hoe die Kerstgave zou verstrekt worden; hij voelt het meest voor een Kerstgave in natura. Dhr. W. VAN HANEGHEM kan zich ook wel met dit idee van dhr. Brakman vereenigen, doch hij vindt de tijd daarvoor tekort. Het voorstel van dhr. W. van Haneghem om een geldelijke Kerst gave van f 1.80, aan alle werkloo zen te verstrekken, wordt met 4 te gen 3 stemmen verworpen; vóór stemden de heeren W. van Ha neghem, J. van Haneghem en J. I. Brakman. Hierna komt dhr. W. VAN HA NEGHEM met het voorstel, een Kerstgave in natura te verstrekken tot een bedrag van ongeveer fl.80 en deze te geven aan hoofden van gezinnen en kostwinners. Dhr. J. VAN HANEGHEM on dersteunt het voorstel, dat even eens met dezelfde stemmenverhou ding wordt verworpen. Hondenbelasting. Hierna wordt met algemeene stem men besloten, het suppletoir kohier Hondenbelasting voor 1932 vast te stellen op een totaal aanslagen van 11 tot een bedrag van f 22.50 Rondvraag. Dhr. J. v. HANEGHEM vraagt hoe de beslissing nu is ten aanzien van een geldelijke uitkeering bij wij ze van kolentoeslag, zooals in het adres is vermeld. De VOORZITTER zegt, dat het adres is voorgelezen en in zijn ge heel is behandeld. Voldoende gele genheid is er geweest om met voor stellen te komen; hiervan is alleen door het lid dhr. W. van Haneghem gebruik gemaakt, die, nadat zijn eerste voorstel was verworpen, als nog de gelegenheid is gegeven, een tweede voorstel te doen. Ook dit tweede voorstel is verworpen, zoo dat over het adres niet verder meer gesproken dient te worden. Dhr. W. v. HANEGHEM merkt op, dat dhr. J. van Haneghem wel wat laat komt met zijn verzoek om inlichting. Hij moet den Voorzitter gelijk geven, dat er gelegenheid ge noeg is geweest en waar de voor stellen tweemaal met 4 tegen 3 stem men zijn verworpen, doet het aan het geval niets af of toe, daar een nieuw voorstel kolentoeslag toch ook weer verworpen zou worden. Gevonden: 1 rijwielplaatje. 1 kinderportemonnaie met eenig geld 2 contact-sleutels 1 deur-slet^tel. Inl. té bekomen Kazerne Breskens. Politierechter te Middelburg. Zitting van Donderdag 29 Dec. De volgende zaken werden behan deld: A. v. D., 60 j., metselaar te Cad zand, werd verdacht dat hij op 3 Nov. 1932 te Retranchement 3 bakken sani tair aardenwerk met behoorende con soles van geëmailleerd metaal (wasch- tafelonderdeelen) in België heeft in gevoerd, zonder vergunning van den Minister van Economische Zaken, iisch f 10 s 5 d., uitspraak idem. 1. S. L., 19 jhuisvr. zonder beroep te Ijzer laste gelegd dat zij op 2 te IJzendijke E. v. d :edigd. '.Isch f 10 s 5 d., uitsp BRESKENS. De Kerstdagen zijn voor onze voetbalvereeniging drukke dagen ge worden. Niet minder dan 5 wed strijden werden door de 3 elftalle#'" van H.O.V. gespeeld. De uitslagen zijn: lste Kerstdag: Medaille-uedstrijd H.O.V. II en III (comb.) Blauw-Wit I l—l Bekerwedstrijd H.O.V. I F. C. Sluis I i"i 2de Kerstdag: H.O.V. Ill Eiland Boys II 4—1 H.O.V. II Eiland Boys I 1—5 Zaamslag I H.O.V. I 3—3 De H.O.V.-combinatie van het 2de en 3de elftal heeft het tegen Blauw- Wit I niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel. Beide punten werden gescoord uit een strafschop. Door het gelijke spel werd Blauw- Wit in het bezit gesteld van de medaille. In de wedstrijd H.O.V. I werd een stevige partij voetbal gespeeld. Beide partijen wogen tegen elkaar op en de uitslag 11 mag voor beide par tijen bevredigend genoemd worden Even voor de rust nam H.O.V. doo de linksbuiten de leiding, maar 'n de rust bracht Sluis de stand o 1—1. Van de spelers waren on; linksback en onze rechtsbinnen b zonder op dreef, terwijl daarentegc onze middenvoor, totaal onvoldoende was. De groote kracht die hij aan onze aanval kan geven ontbrak in deze wedstrijd geheel. Van F. C. Sluis was het de rechtsback die zijn doelgebied voortdurend goed zui verde. De 'uitslag deed de beker naar Sluis verhuizen. Op 2de Kerstdag zijn door H.O.V. II en III vriendschappelijke wedstrij den gespeeld tegen Eiland—Boys I en II, Aan vrienden en begunsti gers een gelukkig 1933 toege- wenscht. L. SCHRIER A.C. SCHRlER-de Regt. Breskens Wagenmaker. Gelukkig nieuwjaar aan al onze vrienden, begunstigers en beken den toegewenschï, zoowel binnen als buiten de gemeente. Breskens, W. MOREL, Slager. M. DÈ WINDE. Grossierderij. p.f f Breskens. Aan alle menden, begunstigers en bekendën, zoowel binnen als buiten de gemeente, bij de intre de van heF nieuwe jaar veel heil en zegen toegewenscht. Th. DE WITTE-Van Overloop. Breskens, Confectiemagazijn. "lij" de intrede van het nieuwe jaar veel heil en zegen toege- wensclrt aan begunstigers, vrien den en bekenden. Breskens (Kijk

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 2