Purol rijk aan geneeskracht Gevonden' en Verloren. Miisr "WEEKMENO KEBKENSUJQX' Gewestelijk Nieuws Rechtszaken. Sport, Raadsvergadering te Aardenburg. Heintje Snip zoekt avontuur. .Uitill f li1II ui Hl 11I gj IsJa KONINKLIJKE VLAAMSCHE STADSSCHOUWBURG GENT. Zondag 25 Dec. nam. 2,30 Seppel, slechts een enkele dagvertooning. THEATER ROYAL TE GENT. Zondag 25 Dec. nam. 2,15 ure: La Chauve-Souris, Opéra comique en 3 actes. Muziek van J. Strauss Leger des Heilt. Zaterdagmiddag in 't lokaal 3e Zandstr. Groote Kindersamenkomst, meisjes om half drie, jongens om half vier, geleid door Kandidaat N. Bos en H. Zürhaar. Ned. Herv. Kerk. Zondag 25 December. (Ie Kerstdag). Biervliet 2,— Ds Castelein. Breskens 9,30 Ds W. H. Kelder Jr. Uitzending per Radio-centrale. 1,30 Zondagsschool. 5,30 Geen dienst. Cadzand 9,30 Ds Visser. Hoofdplaat 2,Ds Snijdelaar. Nleuwvliet 2,— Ds van Kooten. Collecte noodl. kerken en personen. Oostburg 9,30 Ds Faber. Schoondijke 9,30 Ds Snijdelaar, Waterlandkerkje 2.- Ds W. H. Kelder Jr. IJzendijke 9,30 Ds Castelein. Groede 9,30 Ds van Kooten, Collecte noodl kerken en personen. 5.Kerstfeestviering met de kinderen der Zondagsschool. Ev. Luth. Gemeente. 9,30 Da L. C. Dufour. Ned. Herv. Kerk. Maandag 26 Dec. (2e Kerstdag). Breskens 9,30 Ds W. H. Kelder Jr. 5,— Kerstfeestviering met de kinderen der Zondagsschool Nieuwvliet 9,30 Geen dienst. 5,— Kerstfeestvrering met de kinderen der Zondagsschool Schoondijke 5,Kerstfeestviering. IJzendijke 9,30 Ds Castelein. ingezetene, die op 3 December 1919 65 jaar of ouder was wiens ge boortedatum derhalve valt vóór 4 December 1854 alsnog recht op een kostelooze ouderdomsrente, wan neer men aantoont niet in de Ver mogensbelasting, noch in de Rijks inkomstenbelasting naar een inko men van f 1200.- of meer te zijn aangeslagen. De Rijksingezetene, die geen Nederlander was, doch tusschen 3 December 1913 en 3 December 1919 zijn woonplaats of hoofdverblijf bin nen het Rijk had, heeft dezelfde rechten. Voor nadere inlichtingen wende men zich rechtstreeks tot den Raad van Arbeid te Middelburg. BRESKÊNisl0 In de Woensdag gehouden alge- meene vergadering der vereeniging Wilhelmina-Fröbelschool werden de ■aftredende bestuursleden herkozen en werd besloten, tegen Januari weer nieuwe leerlingen aan te nemen. GROEDE. De ver. „Het Groene Kruis" al hier, hield Donderdagavond 22 Deo. 1932 een algemeene vergaderingen de zaal van den heer Beun. De voorzitter, de heer Beuningh, opende de vergadering met een toe passelijk woord, waarna de agenda vlot werd afgewikkeld. De aftre dende bestuursleden, de dames M. de Vlieger en P. Mazure en de heer F. E. Pas, secretaris, werden bij acclamatie herkozen. De begrooting 1933 werd meteen totaal van f 1198.40 aan inkomsten en uitgaven, met een post onvoor zien van f 57.40 door de vergadering goedgekeurd. Besloten werd een reservekas te stichten, waarin direct een bedrag van f 250 zal worden gestort. Van de rondvraag wordt door dhr. Mol gebruik gemaakt die den voor zitter vraagt, of de mogelijkheid be staat, dat de wijkzuster gebruik kan maken van een auto, indien zij bui ten het dorp moet zijn, voornamelijk in den winter, bij zeer slecht weeri De voorzitter merkt op, dat dit iets is voor de commissie wijkverpleging en zegt, dat dit wel een punt van bespreking kan worden voor de ver- eenigde vergadering. Dhr. Pas deelt mede, dat dit te Breskens, wanneer de zuster b.v. bij slecht weer naar Nieuwe Sluis moet, reeds eeijjfcnkele keer is gebeurd, vanwege het Groene Kruis. De Voorzitter vraqg.t jn.ygrband hiermede of de vergadering kan goedvinden, dat de zuster een auto voor rekening van het Groene Kruis neemt in geval van slecht weer voor een ziekenbezoek buiten de kom, hij zal dit punt in de eerstvolgende vergadering van de Wijkverpleging alsdan ter sprake brengen. Met algemeene stemmen werd hiertoe besloten. SCHOONDIJKE. De Volks-Universiteit alhier heeft ditmaal voor derde Kerstdag een filmavond georganiseerd. De verzor ging van het muzikaal geïllustreer de programma is opgedragen aan de bekende N.V. „Liga-film" te Am sterdam. We overdrijven stellig niet met te zeggen, dat een schitterend pro gramma is samengesteld. De meer dan 2000 M. lange film „Goldrush" met „Charley Chaplin" in de hoofdrol is reeds een programma op zichzelf. Vol spanning en afwisseling weet deze film de aandacht te boeien, de lachspieren in beweging te zet ten, doch ook een traan te doen opwellen. Ook het „bijwerk" is van uitste kend gehalte. We bevelen een be zoek aan dezen filmavond dan ook volgaarne aan. 's Middags kunnen ook de kinde ren tegen een matig entree van een fijne voorstelling genieten. Voor bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. CADZAND. De opbrengst der Crisiscollecte, die deze week alhier werd gehou den, bedroeg f 88.60. OOSTBURG. De wagenmaker C., alhier, werd Dinsdag deerlijk aan de hand ver minkt. Even na het in gang bren gen zijner electrische zaagmachine zag hij, meenende dat iemand bin nen kwam, even om en opeens werd zijn linkerhand door de lintzaag ge grepen met het ongelukkige gevolg dat hij drie vingers moet missen. NIEUWVLIET. In de Donderdagavond gehouden jaarvergadering van het Groene Kruis, die goed was bezocht, werden de aftredende bestuursleden D. Lu- teijn Pz. en P. Brakman Pz. weer herkozen. Als bode magazijnmeester werd benoemd Mej. Wed. C. de Smidt. ZUIDZANDE. Ten overstaan van notaris H. van Mazijk, werd alhier in het hotel de Roode Leeuw publiek verkocht, een hofstede, gelegen in deze gemeente, bestaande uit woonhuis met schuren en verder aanbehooren, erf, tuin-, bouw- en weiland in totaal groot 13.08.40 ha. Kooper werd R. RisfteHOit UQQost- burg voor de som van f 19500. 1 «O. qüdevèlftacjöring van x ifil^diA&tlen van het Waterschap de Watering Cadzand werd besloten deel te ne men aan het tot stand brengen van een nieuwen klinkerweg van Zuid- zande-Cadzand met daarnaast een afzonderlijk rijwielpad. Alle lichamen, die hiervoor moe ten medewerken, hebben thans be sloten de daaruit vloeiende kosten "voor hun rekening "(c nemen, zoo- flat de .gebrekkige. we£J eerlang zal worden 'vernieuwd. In de raadsvergadering van Donderdag werd aan den heer P. A. Ocké alhier, op diens verzoek, eer vol ontslag verleend als onderwijzer, zulks in verband met diens benoe ming tot hoofd der 0. L. School te Hoek. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Door den Officier van Justitie te Middelburg is hooger beroep aange- teekend tegen het vonnis der Recht bank van 19 Dec. j.l. waarbij P. J. B., 34 j., garagehouder te Breskens is vrijgesproken van de hem ten laste gelegde valsche aangifte van een straf baar feit. Kantongerecht Oostburg. Door J. d. N., 26 j., landbouwers- knecht, wonende te Waterlandkerkje is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Oostburg, waarbij hij wegens over treding van art. 451 quater van het Wetboek van Strafrecht is veroordeeld tot 30 dagen hechtenis. Door W. F. N 49 j., koopman te Vlissingen. is hooger beroep aan geteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Oostburg, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot f 1 s 1 d. h. en tegen eenzelfde veroordeeling van f 1 s 1 d. h., wegens een zelfde overtreding. Door E. B. d. M„ 25 j., mon teur te Oostburg is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Oostburg, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot f 25 s 10 d. Zeeuwsche Voetbalbond. Uitslagen van Zondag [8 Dec. Ie klasse B. F. C. Sluis—Steen 1-1 Breskens—Hontenisse 1-0 Stand le klasse B. gesp. gew. gel. verl. voor-tegen p. IJzendijke 7 5 11 14-7 11 Breskens 6 5 1 21-9 10 Sluiskil 6 5-1 16-9 10 Sluis 5 3 11 8-8 7 Stoppeldijk 5 2 1 2 8-6 5 Hoofdplaat 3 1 2 10-7 2 Clinge 3 1-2 10-7 2 Hontenisse 5 1 4 9-8 2 Steen* 7 1 6 7-26 1 Hulst II* 3 - 3 3-18 0 2 winstpunten ln mindering wegens niet opkomen. 2e klasse E. Z.-Vl, Boys I—IJzendijke II 6-2 Hoofdplaat IIBreskens II 0-0 Stand 2e klasse E. gesp. gew. gei. verl. voor-tegen p. Breskens II 6 4 11 14-7 9 IJzendijkell 4 3 1 9-10 6 Oostburg 1 6 4 2 22-12 8 Biervliet 16 2 4 11-15 4 Hoofdpl.II 6 114 9-17 3 FC Sluis* II2 - - 2 2-7 0 2 winstpunten in mindering wegens niet opkomen. Wedstrijden op Maandag 26 Dec. le klasse B. Hontenisse—Steen. StoppeldijkHoofdplaat. 2e klasse E. IJzendijke II—Biervliet I. F. G. Sluis II—Z. VI. Bois (Oostb. I.) A.: Gevonden: Een huissleutel, en een rijwielbelas ting-merk. Terug te bekomen Kazerne Breskens. Opgevangen een zwarte herders hond. Inlichtingen Gem.-Veldwachter, Breskens. GROEDE. Gevonden een autoband. Inlichtin gen ter Secretarie. De Burgemeester. Dinsdagavond 7 uur kwam de raad dezer gemeente in voltallige zitting bijeen. Na opening en goed keuring der notulen van de vorige zitting kwam aan de orde: Subsidie aan de T.B.C.-Com- missie. De VOORZITTER: In een vo rige vergadering werd niet afgehan deld de aanvraag der T.B.C.-Com missie alhier- om uit den dienst 1932 weer f 100 uit de gemeentefondsen te verstrekken. 43. Vol schrik rende Heintje over het dek: hij was gesnapt en dat nóg wel door den kapiteirV zelf! 'Hij'ivïst geen r^ad 1 44. Maar het gaf niet, of hij al trachtte te vluchten. Met donderende stem liep de kapifeiii: Een ver stekeling! Grijpt hem, mannen 1 B. en W. stellen voor, voor dit jaar de gevraagde som tè verleenen onder voorwaarde, dat dit de laatste keer zal zijn en wel om de meer aangevoerde redenen, dat de instel lingen van liefdadigheid, die getre den zijn in de plaats van Gast- en Weeshuis voldoende middelen heb ben, om adressante te steunen en dit eigenlijk ook tot taak hebben. Wenscht iemand daarover het woord? Mevr. VAN DEN BROECKE: Ja, mijnheer de Voorzitter. Ik vind die voorwaarde wat vreemd, moet de raad daarmede genoegen nemen. Zoo noodig kan het volgende jaar toch weer opnieuw een beslissing genomen worden De VOORZITTER: Zeker, maar B. en W. komen met het voorstel voor dit jaar nog eens de gevraagde som te verleenen. Iemand daartegen? Niemand? Dan is aldus z. h. st. besloten. Wegverharding Diomedepolder. De VOORZITTER: Heden is een verzoek ingekomen, dat eenigszins urgent is, waarom ik zou willen voor stellen het dadelijk in behandeling te nemen, te meer, omdat de raad er reeds eenigszins mede bekend is. De leden weten, dat indertijd een verzoek van het bestuur van den Diomedepolder. is binnengekomen en in een raadsvergadering reeds be sproken is, om aan een wegsverbe- tering langs het uitwateringskanaal, waarvan een deel op grondgebied van Aardenburg ligt, en waar onze gemeente eenig belang bij heeft, te subsidieeren. De onderhandelingen met de ver schillende belanghebbenden gevoerd hebben tot het volgende resultaat geleid: De te leggen weg is 950 M. lang. De subsidie zal voor 30 jaar ver leend worden. Bijgedragen zal wor den door: Het waterschap Sluis a/d Wie lingen f 200.-: de Zwinpolder f 110.- de gemeente Sluis f 90.-de Diome depolder f 50.-; De gemeente Aar denburg f 50.-. De subsidies der laatste 10 jaar komen aan de gemeente Sluis, dat daardoor een kapitaal vormt, om uit de rente daarvan den weg te onder houden. De beslissing omtrent deze aan vraag wordt vóór 1 Januari 1933 gevraagd. Dhr. DE BACKERE: Komt de verharding langs den kanaaldijk? De VOORZITTER: Ja zeker en daardoor komt ter plaatse voor de aldaar.vjoruSnde Aardenburgsche in gezetenen een goede weg voor schpolbezoek te Sluis, n ïoioois. Mevr. VAN DEN, BROECKE: Waarom geeft Sluis meer- dan Aar denburg? De VOORZITTER: Omdat Sluis er meer belang bij heeft. Dit blijkt ook uit het feit, dat Sluis het onder houd op zich neemt. Mevr. VAN DEN BROECKE: Waarom draagt het bestuur van den Olieslagerpolder niet bij? Kan daar mede ook niet onderhandeld worden? De VOORZITTER: Dit is.ige beurd, maar dat bestuur Vóelt er niets voor; bovendien is dit ook maar een kleine polder. Wenscht iemand nog meer inlich tingen? Vindt de raad dus goed dat Aar denburg jaarlijks f 50 subsidie ver leent, onder voorwaarde, dat de an dere genoemde belanghebbenden hun toegezegde bedrag gestand doen? Allen voor? Dan is aldus besloten. Waterleiding. De VOORZITTER: Zooals^dp, vergadering weet, is reeds vroeger besloten deel uit te maken van de vennootschap ZeejwschVlaamsche Waterleidingmaatschappij. Thans is de tijd gekomen om de 3 aandeelen van f 100 te storten in de vennoot schap, waarvoor B. en W. den raad- machtiging vragen. Dhr. DE BACKERE: Levert die som rente op? De VOORZITTER: Nog niet. Nu treden wij alleen als vennoot toe tot de Maatschappij. Wil de raad later waterleiding hebben, dan zul len nadere maatregelen moeten ge nomen worden. Vindt de raad de storting goed? Dan is aldus besloten. Wijziging begroofing 1932. De VOORZITTER: De wijziging der begrooting 1932 betreft enkele kleine posten en, een bedrag van f 350 voor rechtskundig adviezen, inzake de verandering, die er heeft plaats gehad bij den overgang van het gasbedrijf aan de firma Desclee te Brugge. Ik wil deze gelegenheid te baat nemen om onzen dank te betuigen aan het kantoor van Mr. Dieleman te Middelburg voor de nauwgezetheid en de juridische juist heid, waarmede voor de gemeente Aardenburg het contract dat met de firma Desclee gesloten is, ge redigeerd en in elkaar gezet is. Kunnen allen zich met de voorge stelde wijziging vereenigen? Dan is zij goedgekeurd. Rondvraag. De VOORZITTER: Heeft ie mand iets voor de rondvraag? 't Is nog zoo kort geleden dat wij vergadering hadden, dus is er mis schien niet zoo veel te vragen. Mevr. VAN DEN BROECKE: Mijnheer de Voorzitter, hoe is het op 'toogenblik met de gaskwestie? Kan er zoo dadelijk na afsluiting van het contract met het werk be gonnen worden? Is men nu bezig, of is men niet bezig? oral bi2;.ot De VOORZITTER: Fk' derik,.l(IiUt: U spoedig zult zien, dht trien be zig is. Op het oogenblik graaft men de, gasbuizen uit tusschen Westka- pelle en Hoecke, die in de leiding gelegd moeten worden van Sluis naar Aardenburg. Er kan evenwel thans nog maar moeilijk begonnen Wor den, omdat niet voldoende lasappa raten aanwezig zijn, welke eerst klaar gemaakt moeten worden. Dhr. DE BACKERE: Het is wel jammer, dat men niet dadelijk is kunnen beginnepj w.anWbettis nu nog altijd zulk gunstig weer. De VOORZITTER: Zeker, daar is ook cip gewezen. Ik geef de ver zekering, dat wij actief zijn en dat de firma Desclee ook liefst zoo gauw mogelijk aan het werk wil, maar alles moet vooraf klaar zijn, opdat er onder het werk geen stagnatie komt, doordat er van een of ander materiaal op een gegeven oogenblik niet voldoende aanwezig is. Er zullen wellicht 20 a 30 raen- soHen aan het werk gezet worden; men meent pl.m. 300 M. per dag te kunnen leggen en het werk zal een 4 weken tijd vragen. Nog iets Mevr. Van den Broecke! Mevr. VAN DEN BROECKE: Hoe de betrekkinj van Buijsse? D Die wordt;

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 2