^IJNHARDT'S "WEEKMENU Zeeland. Gewestelijk Nieuws Heintje Snip zoekt avontuur. Sport. Gemengd Nieuws. Alléén echt piuyjiii KONINKLIJKE VLAAMSCHE STADSSCHOUWBURG GENT. Zondag 27 Nov. nam. 2,30 In 't Witte Paard, THEATER ROYAL TE GENT. Zondag 27 Nov. nam. 2,15 ure: La Bayadere, Operette in 3 actes, Muziek van E. Kalkman. BRESKENS. JEUGDDIENST. A.s. Zondagavond zal wederom in de Ned. Herv. Kerk alhier een Jeugd dienst plaats hebben. Voorganger in dezen dienst is Ds W. J. vanKooten, predikant te Groede, c.a met het onderwerp: „De macht der verzoeking". Wij verwachten in dezen dienst vooral de jonge menschen boven 16 jaar, voor wie de plaatsen midden in de kerk zijn gereserveerd. Programma's zullen bij den ingang worden uitgereikt, ter wijl in deze dienst enkele cello-stukken ten gehoore zullen worden gebracht AARDENBURG. Bij de verkiezing voor 4 leden van het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente alhier, gehouden 23 Nov. 1.1. werden de aftrendende leden P. J. Babijn, J. Hollebrand—Boogaard, J. P. Kools en J. van Strien her kozen. OOSTBURG. Tot leden van het college van notabelen der Ned. Herv. gemeente alhier zijn in de vacatures Daansen en Risseeuw, bij de op 21 November gehouden stemming benoemd de heeren A. de Hulster-Andriessen en J. van der Worp. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Zondag 27 November 1932. Biervliet 2,Da Dufour. Breskens 9,30 de Heer I. Verduijn. 1.30 Zondagsschool. 5,30 Ds J. W. van Kooten, Jeugddienst. Leger des Heile. Zaterdagmiddag 3,30 uur, in het lokaal 3e Zandstraat: Groote Kindersamenkomst, geleid door Kandidaat N. Bos en J. Zürhaar. Cadzand 9,30 Ds Visser. Hoofdplaat 2,Ds Snijdelaar. Nieuwvliet 9,30 Ds van Kooten. Oogstcollecte. Oostburg 9,30 Ds Faber. Schoondijke 9,30 Ds Snijdelaar, Doopbedjeping Waterlandkerkje 2,Ds Castelein. IJzendijke 9,30 Ds Castelein. Groede 2,— Ds van Kooten, Ev. Luth. Gemeente. 9,30 Da L. C. Dufour. mede een lucratief commissariaat in de N.V. Lotisico had aanvaard. Het schijnt, dat de Raad van Tucht reeds binnenskamers zijn meening aan den advocaat ten beste had ge geven. Dezer dagen toch heeft Mr. Völlmar 205.000 gld. in de kas van Lotisico teruggestort en bedankt voor het commissariaat. Daarmee bleek de Raad verteederd; hij gispte de handelwijze van den advocaat, maar vond in de terugstorting der gelden en het bedanken voor het commissariaat aanleiding om Mr. Völlmar niet voor tijdelijk of voor goed in de uitoefening van zijn func tie te schorsen, resp. te ontzetten, maar hem te straffen met een be risping. De Zesdaagsche geëindigd. De Zesdaagsche is weer geleden en de uitslag kan vaderlandsche har- ten 'v.~t v°ii?M. is intusschen eèn trieste dissonant ge weest: de jeugdige Klaas van. Nek heeft bij een valpartij een schedel breuk opgeloopen en moet thans in het ziekenhuis worden verpleegd. Was de belangstelling voor de Zes daagsche aanvankelijk niet zoo groot van Zondag af werd deze overweldi gend. Wat zit er hier en daar toch nog een geld onder de menschen! Er waren van de week weer een paar ernstige auto-ongelukken. Op een onbewaakten overweg bij Echt werden twee inzittenden van een auto door de trein gedood. Na bij Enschede botsten twee autobus sen op elkaar, waardoor negen per- sonen werden gewond. Een aanrij ding te Valkenswaard kostte het le ven aan een jongen. HM Schip vastgeloopen nabij Borsselen. Men meldt uit Vlissingen aan de N. R. Crt.: Het Tsjechische stoomschip Kou- roussa, laatstelijk komende van Mar seille en bestemd voor Antwerpen, is nabij Borsselen, dicht onder Ter- neuzen, omhoog gevaren doch later weer vlotgekomen en opgestoomd naar Antwerpen. Kind door auto overreden. Zaterdagnamiddag j.l. waren nabij den Duinweg, onder de gemeente Oostkapelle eenige kinderen aan het spelen, toen een auto, bestuurd door zekeren T. uit Domburg, vanuit Mid delburg richting Domburg reed. Bij de kinderen gekomen zijnde, stak plotseling een van hen den weg over, kwam tegen den auto te vallen en werd overreden. Het kind bekwam een groote vleeschwonde aan het hoofd en is ter verpleging naar het ziekenhuis te Middelburg vervoerd. Naar we vernemen treft den be stuurder van den auto geen schuld. Overreden. Na afloop der school sprong de 9-jarige G. M. te Ierseke op de auto van den molenaar J. 't Meisje viel achterover van de auto en werd door het achterwiel 'overreden. Dr. Klinkenberg verleende hulp en con stateerde een hersenschudding, en vreesde voor'inwendige kneuzingen. FAILLISSEMENTEN. In het faillissement van J E. Jurry, firma de Koster en Co., bankiers te Vlissingen is een eerste uitdeelingslijst gedeponeerd van 6 pCt. aan de con currente schuldeischeis. Zeeuwsche Volksalmanak 1933. 1 December a.s. zal bij de Fa. Piet Ochtman te Zierikzee verschij nen een Zeeuwsche Volksalmanak voor 1933. Deze uitgave beoogt te zijn een voortzetting van de oude volksalmanak die velen zich nog wel zullen herinneren. Het boekje (for maat groot royal) beslaat 130 pa gina's, en zal tegen f 0.25 in de handel worden gebracht. Behalve een gewoon officieel ge deelte, dat ook verschillende bijzon dere gegevens bevat, welke van be lang zijn, zal het boek bijdragen bevatten van: Mr. f. Dieleman, P. de Vos, ge meente-archivaris van Zierikzee, Leo van Breen, J. P. Paulusse, L. de Bree en anderen. Pier van 't Hof brengt vroolijkheid, en een Zeeuw sche Rarekiek zal velen vermaken. Alles te samen brengt de volks almanak een keur van vroolijke ver halen en liedjes, alle van Zeeuwsche schrijvers. We gelooven, dat het herstellen van een goede Zeeuwsche traditie elk rechtgeaard Zeeuw zal verblijden. BRESKENS. Het was Dinsdagavond druk in het gebouw Sumajo. De zaal was tjokvol, zoodat velen zich met een staanplaats moesten tevreden stellen. En men deed dat met plezier, want voor een uitvoering der muziekver- eeniging heeft men wat over. Toch was ditmaal het aantal luisteraars grooter dan gewoonlijk. Omdat ook buiten de zaal, in vele huiskamers, gelegenheid was het concert te volgen. Daarvoor had de actieve leider der Breskensche Ra dio-Centrale, de heer Bosma, ge zorgd. Steeds op zoek naar alle ge legenheid tot het maken van re clame voor zijn onderneming, was hij op het idee gekomen, het popu laire muziekconcert uit te zenden over zijn Centrale Een schitterend idee, dat ten volle is geslaagd. Tij dens de uitvoering kwamen geregeld rapporten van luisteraars binnen, die verklaarden, dat alles goed over kwam. Vooral het gesproken woord; de muziek met zijn afwisseling van zacht en hard gaf wel eens bezwa ren. Alles bijeen heeft de heer Bosma met zijn proefneming een welver diend succes behaald Degenen, die in de zaal zelf aan wezig waren, viel het reeds dadelijk op dat aan het tooneel ingrijpende verbeteringen waren aangebracht. Het was een meter breeder gewor den, de coulissen waren draaibaar bevestigd en er was een flinke zol dering boven gemaakt. En dit alles edaan uit liefde voor het ver- êfelA|ihg'feleven door de béeren 1. de1 *i Hullu, J. van Dijke, A. Mosselman, Cruson en" A. Visser. Geen wonder dan 'ook, dat de voorzitter, de heer I. de Hullu, bij de opening met waardeering op de aangebrachte verbeteringen wees, waarbij de heer J. C. Ie Bleu zich namens „Sumajo" gaarne aansloot. Als gewoonlijk gaf het programma in zijn eerste helft uitsluitend mu ziek. Ditmaal hoofdzakelijk operette- en operamuziek, die goed vertolkt werd en zeer in den smaak viel. Bijzondere vermelding verdient ze ker ook het variatie-nummer van den heer J. van der Boom, die voor de zooveelste maal hiermee hooren liet, welk een artiest hij op zijn in strument is. De tweede afdeeling bevatte het 4-bedrijvige kluchtspel „Vrouwen list," een stuk van zekere standing, dat goed spel vereischt, wil het tot zijn recht komen. En het kwam tot zijn recht, het enthousiaste medeleven der toehoor ders was er het welsprekend bewijs van. Voortdurend knalden de lach salvo's door de zaal en bij verschil lende momenten van „stil spel" scheen er geen eind aan te komen. De wijze, waarop de dames tracht ten achter het geheim te komen dat verbonden zat aan het medail lon, dat anoniem aan de danseres was aangeboden doch geweigerd, werd fijn gedemonstreerd. Evenals ten slotte de oplossing van het con flict, waarbij dft-schuldige nog ver giffenis schenkt aan de onschuldige. Het was een avond van genieten en het daverend applaus bij het laatste dichtgaan van het gordijn was het doorslaand bewijs, hoezeer het werk der muziekvereeniging met haar too- neelclub op prijs werd gesteld. Onder uitreiking van bloemen aan de dames-tooneelspeelsters bedankte de voorzitter hierna allen, die aan dezen avond hadden medegewerkt, waarna met „Goeden nacht en wel te rusten" de avond werd beëindigd. Toen de heer K. Woensdag middag met zijn vrachtauto vanuit de Zandstraat de Haven wilde op rijden, kwam juist een goederentram aan. Een botsing was onvermijdelijk waardoor de auto omsloeg en eeni ge materieele schade opliep. - Zondag a.s. zal vanwege het Instituut voor arbeidersontwikkeling, gewest Zeeland, de heer P. K. Pol derman, secretaris van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling te Am sterdam, alhier een vergadering lei den, waarin besproken zal worden de oprichting van een arbeiders avondschool alhier. De Breskensche Radio-Centrale voert ter gelegenheid van het 2-jarig bestaan weer een reclame-campagne Zie achterstaande adv. H.H. winkeliers worden er aan herinnerd dat vanaf heden (Vrijdag) tot Maandag 5 Dec. a.s. de winkel slüitïngswet niet geldt. -. BIERVLIET. Toen dezer dagen de landbouwer B. alhier 's morgens op zijn erf kwam teneinde zijn hond, een zwarten her- dershond, van eten te voorzien, ont dekte hij dat het beest bij zijn hok in een grooten bloedplas lag te ker men en niet meer kon opstaan. Aangezien geen hulp meer kon ba ten heeft hij het dier terstond moe ten afmaken, nfi'et een schot hagel Men vermoedt dat een onverlaat het dier met een riek de doodelijke ver wonding heeft toegebracht. De politie stelt een onderzoek in. AARDENBURG. In de algemeene vergadering der Kon. Muzieksociëfeit „Aardenburg sche Fanfaren" werd Dinsdag 1.1. het aftredend bestuurslid, de heer a 17 De man nam hepi .eens goed 28. KwaacJ, eti teleurgesteld liep )p'erf bulderde, toen van het lachen. Heintje weg'. Het scheen toch niet zoo gemakkelijk, als hij dacht, om op een schip te komen! „Scheepsjongen, wou jij dat wor den? Jochie, je bent een eeuw te laat geboren! Ga naar je moeder!" L. E. J. Haverland, als zoodanig herbenoemd. De termijn van levering der suikerbieten, die met een week ver lengd is, 'eindigt Zaterdag 26 No vember. In deze gemeente zullen dan aan de losplaats 4 '/a millioen K.G. geleverd zijn tegen 3 millioen K.G. in het vorige jaar. CADZAND. Ged. Staten stellen voor aan de N.V. P.Z.E.M. een crediet te ver- leenen van f 12.600 voor de overne ming van het laagspanningsnet de zer gemeente. Zeeuwsche Voetbalbond. Voetbaluitslagen van Zondag 20 November. Ie klasse B. Hulst 2Hontenisse 27 ClingeStoppeldijk 23 IJzendijke—F. C. Sluis 3—0 SteenSluiskil 23 2e klasse E. Hoofdplaat 2Biervliet 40 Voetbalwedstrijden op Zondag 27 November. Ie klasse B. SluiskilIJzendijke. F. C. SluisHulst 2. HoofdplaatBreskens. 2e klasse E. Breskens 2F. C. Sluis 2. BiervlietIJzendijke 2. Z. VI. BoysHoofdplaat 2. Piet van Kempen en Pijnen burg overwinnaars. De eindstand luidt: 1. Piet van Kempen-Pijnenburg 685 p.; op 1 ronde: 2. Rausch- Hürtgen 251 p.; op 2 ronden: 3. Charlier-Deneef 348 p.; op 3 ronden: 4. Braspenninx-Wals 238 p.; 5. Wambst-Broccardo 80 p.; op 6 ron den: 6. J. van Kempen-Bogaert 342 p., 7. Dinale-v. d. Heide 233 p.; 8. Göbel-Schorn 190 p. In totaal werden afgelegd 3281.13 K.M. Aantal ronden: 19.686. Piet van Kempen zal aari hét Hol landsche spoorstation te 's-Graven bag-e'1 OfeestelijS: T-,1 tT'JfYA entt •door, het bestuur van Sparta, de directie van „het Zuid" en de di rectie van het Roxy-theater in de Boekhorststraat, waarna in beide in richtingen een huldiging zal geschie den. Zaterdag zal de renner als gast het feest van Sparta in den Dieren tuin bijwonen. Zondag zal een tocht door de stad worden ondernomen. Om 1 uur zal van het Huygenspark worden vertrokken. Brand in een schouwburg fe Madrid. Ten gevölge van kortsluiting ach ter hét' tooneel, is Dinsdagavond in een 1 gjooten schouwburg te Madrid tijdens het vertooncn van réclame films in de pauze brand uitgebroken. Het publiek, dat onmiddellijk tot kalmte werd aangemaand, bleef be trekkelijk rustig en had binnen en kele minuten de zaal ontruimd, waar door een ramp zooals Madrid eenige jaren geleden ten gevolge van een schouwburgbrand gekend heeft, voorkomen werd. Bij het blus- schingswcrk werden een brandweer man eri een politie-agent ernstig ge wond. De materieele schade is aan zienlijk. Minister-dirigent. Onlangs, vertelt Paris Midi, woon de onderstaatssecretaris Mistier een repetitie van Carmen in de Opéra Comique bij. Daarbij fluisterde hij een vriend in: - a i", Als ik durfde, zou ik zelf den dirigeerstok ter hand nemen. De directeur had het gehoord en rustte niet, voordat de minister de daad bij het woord voegde. Een heele acte van Carmen werd zoo onder leiding van een lid der re geering uitgevoerd. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm j nam Zaterdag 26 Nov 11,17 11,41 Zondag 27 12,02 12,26 Maandag 28 12 32 12 56 Dinsdag 29 1,22 1,46 Nieuwe Maan Maandag 28 November om 1.03. Licht op «oop Rijwielen enz, (waaronder zijn begrepen wagens, karren, enz.) Zaterdag 26 Nov nam. 4,29 Zondag 27 4,28 Maandag 28 4,27 Dinsdag 29 4,26 MIJNHARDT'S ZENUW-TABLETTEN Buisje 75ct. MIJNHARDT'S HOOFDPIJN-TABLETTEN Buisje 30 en 60ct. "MIJNHARDT'S KLESPIJN-TABLETTEN Buisje30en 60ct. MIJNHARDT'S LAXEER-TABLETTEN Doos 60ct. MIJNHARDT'S MAAG-TABLETTEN Buisje 75ct. MIJNHARDT'S SALMIAK en HOEST-TABLETTEN, Doozen 20 en 30ct MIJNHARDT'S KEELPIJN-TABLETTEN Flacon30en 60 ct MIJNHARDT'S SANAPI Rl N-TABLETTEN Kou- en Pijn verdrijvers Buisje40 en 75ct._ op de verpakking.

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 2