Luistert hedenavond Zeeuwsche V arkenscentrale. Centrale Voor MEUBELEN naar DU FOSSÉ Breskens Gemakkelijk de Radiobode Beurtdienst W. KESTE Landbouwers - Winkeliers - Ambachtslui P, HEUUI. Gediplomeerd Boekhouder te Groede 7 uur op golflengte? Winkel ,,De Kleine Winst" Gewestelijk Nieuws Gemengd Nieuws. Advertentiën. GEMEENTE GROEPF. J. C. Ie Bleu, Breskens Th. de Witte-van Overloop, Dorpsstraat 36 - Breskens BRESKENS. P. C. Roest t Hedenmiddag had de begrafenis plaats van den heer P. C. Roest, die Zaterdag j.l. is gestorven. De overledene; die zijn leven lang zijn uitnemende krachten aan het vereenigingsleven had gegeven, was steeds een zeer geziene persoonlijk heid. Geen wonder dan ook dat ver schillende bloemstukken de kist dek ten: van Schuttevaer, de Varkensass. Mij. en het Ziekenfonds. Bij de in de haven liggende sche pen hing de vlag halfstok. Vertegenwoordigers dier vereeni- gingen liepen in den, stoet, daarmee de laatste eer bewijzend aan den man, die,de geschiedepip hunner vereeniging 'steeds een voorname plaats zal innemen. Bij het graf werd heft woord ge voerd door den Eerwaarden Heer Ds. Kelder en den heer J. Ph. Salo- mé als secretaris van Schuttevaer. Namens de, familie bedankte de heer F. de Kraker voor de laatste eer, welke dqn overledene is bewe zen. Hij ruste in vrede. OOSTBURG. Donderdag werd alhier in de Herv. Kerk door de afdeeling Westelijk Z. Vlaanderen der Vereeniging „Kerk en Vrede" een vredesavond gehouden. Als spreker trad op de heer S. A. Mulder, doopsgezind predikant te Aardenburg. RETRANCHEMENT. In de vergadering van Stembevoegde Ingelanden van den Versche polder, gehouden op Vrijdag 18 November 1932. is, ter vervulling van de vaca ture, ontstaan door het overlijden van den heer W. J. Almekinders, tot Dijk graaf-Ontvanger-Griffier benoemd de heer H. I. Brakman, alhier. HOOFDPLAAT. Alhier zijn onder bet vee van een drietal landbouwers gevallen van mond en klauwzeer geconstateerd. IJZENDIJKE. De verbindingsweg van het Vierde naar het Vijfde District tot Philippine is behoudens een gedeelte ter lengte van ongeveer 125 M geheel gerecon strueerd. Dit weggedeelte, gelegen nabij den provincialen weg IJzendtjke-Belgische grens, is zeer smal en slecht. Aan Ged. Staten van Zeeland is door den A.N.W.B en de K.N.A.C. verzocht een spoedige verbetering van dit weg gedeelte te willen bevorderen. Ook door weggebruikers in Z. Vlaanderen is een verzoek om verbe tering aan Ged. Staten gezonden. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm nam Woensdag 23 Nov. 8,32 8,56 Donderdag 24 9,42 10,06 Vrijdag 25 10,32 10,56 Nieuwe Maan Maandag 28 November om 1.03. Licht op VOOP RIJ wielsn enz, (waaronder zijn begrepen wagens, karren, enz.) Woensdag 23 Nov. nam. 4,29 Donderdag 24 4,28 Vrijdag 25 4,27 0l. Vergiftiging. Zondagochtend is te Sliedrecht de ruim 70-jarige heer J. Mosterd dood in zijn bed gevonden. Zijn echtge noote verkeerde in bewusteloozen toestand. Bovendien deden zich bijj een 35-jarige dochter en een klein zoon, die beiden bij de oude rnen- schen in huis woonden, vergifti gingsverschijnselen voor. De dokter heeft tot dusver nog niet met zekerheid de oorzaak van de vergiftigingsverschijnselen kunnen vaststellen. Ook de politie die, hoe wel niets erop wijst, dat hier mis daad in het spel is, de justitie heeft gewaarschuwd, kon tot nog toe om trent de oorzaak van de vergiftiging geen opheldering geven. De moge lijkheid bestaat, dat de vergiftiging het gevolg is..van .het eten van ver giftigde spijzen, doch het is niet uit gefloten, dat kolendampvergiftiging de «chpld is.._ De toestand van de vrouw, die Zondagmiddag weer tot bewustzijn is gekomen, is redelijk wel.. De doch ter en de kleinzoon zijn hersteld. Smokkelarij van wapens? De politie te Dusseldorp heeft den taxichauffeur H. uit Sittard ge arresteerd, daar in zijn auto 88 re volvers zijn gevonden. Auto en wa pens zijn in beslag genomen en de vervoerders gearresteerd. Op ver zoek van de politie te Dusseldorp heeft Zondag de marechaussee van Sittard een huiszoeking gedaan naar wapens in de ouderlijke woning van H. Er is echter niets gevonden. Ongeluk met een huisbioscoop. Zondagavond was een familie in de Schoolstraat te Bussum bezig met het vertooneri van films door middel van een huisb'ió'scóop. Plotseling vloog een filmpje in brand: een van de toeschouwers geraakte hierdoor zoo ontdaan, dat hij door het dichte venster op straat sprong. Buren dachten dat er een vechtpartij gaan de was en belden de politie op. De man. die op straat gesprongen was, had ernstige wonden in het gelaat gekregen, en is onder dokters behandeling gesteld. De vrouw en de man des huizes hadden brandwonden gekregen en een kind van 2Va jaar, dat .de voor stelling mocht bijwonen, was zoo danig door een brandend stukje film gewond, dat het naar de Majella stichting moest worden gebracht. Ongeluk bij de werken voor het Rijn-Twentekanaal. Zaterdag had bij de werken voor het Twente-Rijnkanaal nabij Goor een ernstig ongeluk plaats. De 55- jarige gehuwde grondwerker I. B. kreeg een zwaren sleepemmer van een graafmachine tegen het onderste gedeelte van zijn lichaam. Hetsiacht offer werd op medisch advies per ziekenauto naar het R.K. ziekenhuis te Hengelo (O.) overgebracht. Ver moedelijk zal hem een been geam puteerd moeten worden. Vechtpartij. Naar de politie te Gelsenkirchen mededeelt, zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag tegen vier uur zes jonge mannen, die van een nationaal-socialistische plechtigheid huiswaarts keerden, slaags geraakt met verscheidene anderen. Messen en latten werden als wapenen be nut. Bijna alle betrokkenen werden min of meer zwaar gewond. Drie mannen moesten naar het ziekenhuis worden gebracht. Zij hadden zware verwondingen gekregen aan hoofd en lichaam. Een vreemde logeergast. Zaterdagnacht heeft de directie van een groot hotel te Amsterdam de assistentie van de politie ingeroe pen, wegens de aanwezigheid van een vreemdeling, die zich zeer eigen aardig gedroeg. Het bleek een Rus te zijn, zonder geld of papieren; wel toonde een brief, dien hij bij zich had aan, dat hij te Petrograd gewoond heeft. Toen de politie hem wilde meenemen, pleegde hij hevig ver zet, zoodat er verscheidene agenten aan te pas moesten komen. Het bleek, dat men met een krankzinnige te doen had. Hij is ter verpleging opgenomen in Paviljoen III van het Wilhelmina-Gasthuis. Een ernstig auto-ongeluk Bij Frarbara is Zondag een vracht auto, waarin zich 52 jonge fascisten bevonden, die van een bezoek aan de tentoonstelling over de fascisti sche revolutie uit Tarquinia terug keerden, bij een spoorwegovergang door een trein gegrepen. Elf inzit tenden van de atito zijn gedood en alle anderen hebben kwetsuren op geloopen, enkelen zijn ernstig ge kwetst. Moordaanslag bij Putten. Zondagavond omstreeks elf uur is te Putten "(Veluwe) een moordaan slag gepleegd op den 20-jarigen ar beider Bouw, wonende te Terschuur Het slachtoffer, dat op de heide even buiten Putten met zijn meisje liep te wandelen, werd onverhoeds aangevallen en ontving van den nog onbekenden dader eenige messteken in den rug, waardoor hij zwaar ge wond werd. Na zijn laffe daad ge pleegd te hebben, is de aanrander de bosschen in gevlucht. Men ver moedt dat jaloezie de drijfveer is geweest. De getroffene is naar het ziekenhuis te Salem bij Ermelo over gebracht. Er bestaat ernstig gevaar voor zijn leven. De politie stelt een onderzoek in, doch mén heeft tot dusver nog geen spoor van den da der ontdekt. Onder een locomotief. Maandagmorgen omstreeks 11 uur is de 52-jarige ploegwerker T. v. d. Akker op het goederenterrein van de Nederlandsche Spoorwegen te Venlo door een rangeermachine ge grepen, waarbij hem een van de bee- nen is afgereden. De ongelukkige is naar het St. Jozefgasthuis overge bracht. Hij is gehuwd en vader van een kind. Nader meldt men, dat de man een uur later aan de verwondingen is overleden. V oetbalenthousiasme. Zpndagavond omstreeks acht uur vonden eenige wandelaars op den rijksweg onder de gemeente Geffen een jonge man dwars over het rij wielpad liggen. Aanvankelijk meende men, dat de man door een auto was overreden, doch een geneesheer uit Oss stelde vast, dat men hier niet met een ongeluk, doch met een ge val van totale uitputting te doen had. Nadat men in de marechaussee-ka zerne den man weer tot Bewustzijn had gebracht, bleek men met een 21 -jarigen inwoner van Heerlen te doen te hebben. Hij had zich te voet van Heerlen naar 's-Hertogenbosch begeven om daar bij een voetbal wedstrijd tegenwoordig te zijn. De voetbal-enthousiast had verscheidene dagen niet gegeten. Hij was op den terugweg van vermoeidheid ineen gezakt. Carry van Bruggen f 17 Nov. 1932, In 1881 werd Caroline de Haan uit een Joodsch gezin geboren te Smilde. Zij was een zuster van den begaafden Joodschen dichter J. I. de Haan. Zij ontving haar opleiding te Zaan dam, was eenige jaren onderwijzeres te Amsterdam, maar wijdde zich al spoedig geheel aan de litteratuur. In 1904 huwde zij met den journalist C. J. A. van Bruggen, wiens naam zij als auteur is blijven dragen, en vervolgens met den kunstgeleerde Dr. A. Pit. Verschillende romans en schetsen zijn van haar hand verschenen, terwijl zij ook medewerkster was van eenige tijdschriften. Zij debuteerde met realistische schet sen als „Een badreisje in de tropen" of „Breischooltje'. Op „Heieenwelke roman in 1913 verscheen, volgde „Het Joodje'" (1914). Verder verschenen nog: „Een coquet te vrouw", „Een Indisch huwelijk" „Het huisje aan de sloot", waaronder ook eenige onder pseudoniem Justine Abbing. Carry van Bruggen kenmerkte zich door openhartigheid en niets ont ziende eerlijkheid en was iemand met groote redenaarsgaven. Er is een vrouw heengegaan van voor ons land zeldzaam groote be- teekenis. Inbraken in kerken. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is ingebroken in de R.-K. Kerk aan de Blommerdijkschelaan te Rot terdam. De offerblokken zijn open gebroken en geledigd. Zondagnacht is ingebroken in de R K. Kerk aan den Bergsingél te Rotter dam, doch daar hebben de dieven de offerblokken niet kunnen openen. Doodelijk ongeluk. In een fabriek aan de C. Douwe- steeg te Amsterdam, is een voorman die in de lichtdrukafdeeling werkzaam was, door een ijzeren ladder, die om viel, getroffen. In bewusteloozen toe stand is hij naar het gasthuis vervoerd en daar overleden. Inbraak te Amsterdam Door het openschuiven van een keukenraam hebben dieven, toen de bewoners afwezig waren, zich toegang verschaft tot een woning aan den Randorperweg, te Amsterdag. Zij na men als buit mee, een aantal gouden voorwerpen ter waarde van f 200 en f 100 aan geld. Verdronken. Zondagmiddag is te Polsbroek de 34-jarige J. J. v. d. Hof, toen hij op weg was naar de kerk, in een sloot geraakt en verdronken. Heden overleed tot dnze diepe droefheid onzp' nnig geliefde Echtgenoot; Vader, Behuwd- en Grootvader Pieter Cornells Roest, in den ouderdom van ruim 73 jaar. Zijn heengaan was Vrede. Uit aller naam: Wèd. ROEST-de Vlieger. Breskens, 19 Nov. 1932. Heden overleed na een langdurig, doch geduldig lijden Mejuffrouw Johanna Maria Krocké, in den ouderdom van ruim 63 jaar. Namens de Familie: F J. VERPLANKE. Bjteskens, 18 Nov. 1932. Voor Walcheren gevraagd een arbeidersgezin. Inlichtingen ter Secretarie. Iédere week verkrijgbaar a 15 cent. Boekhandel. Breskens-Dsrdrecht-Rotterdam visa-versa Tel. Breskens 5 R'dam 10749 Afvaart Breskens: /Saterdag 26 Nov. nam. 5 uur. Aanvraagformulieren voor Akten van Vrijstelling voor 1932 dienen te worden aangevraagd bij de Districts secretarissen vóór 1 December 1932, bij wie nadere in lichtingen zijn te verkrijgen. Voor een akte van vrij stelling moet f 0,25 administratiekosten worden betaald. De Districts-Secretarissen zijn: VII. A. J. PROVOOST te Nieuwvllet. VIII. A. DE KRAKER te Sint Kruis. IX. A. LpENHOUTS te Schoondijke. Het Bestuur: P. J. J DEKKER, Voorzitter. Ir. J. VAN ALPHEN, Secretaris. WAAROM kunt U niet reclameeren tegen te hooge belastingaanslag OMDAT U iip-Ket geheel geen of een onvolledige boek houding bij houdt. Eisch is een deskundige boekhouding. Uw adres hiervoor is Uitzending van het Concert door de Muziekvereeniging „UIT HET VOLK VOOR HET VOLK" vanuit 't gebouw „Sumajo" over de WtF" Wij hebben ontvangen en in voorraad: een prachtige sor teering DAMES- en KINDERMANTELS BONTKRAGEN, Heeren- en Jongens GABARDINES en OVERJASSEN. RATTINÉ FRAKJES WOLLEN DEKENS - PULLOVERS en WOLLEN JURKEN, Enz. Alles in de nieuwste dessins en aan scherpe prijzen vindt u in de

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 3