if Studiepiano Toonbank. Dienstbode, f. Wekelijkscbe Beurtdienst R. Braet-Lecluyze, Breskens beste Duitsche Eierkolen en Kachelkolen. Gewestelijk Nieuws Gemengd Nieuws. Deering Zaaimachines 2-Schars-ploegen, Beurtdien st Schipper ROEST. L. BLIEK, Breskens. Politierechter te Middelburg. Zitcing van Dinsdag 15 November. De volgende zaken werden behan deld: E. M. d. Cechtgenoote van P. F. G., 27 jaar, zonder beroep te Sluis, werd verdacht dat zij op 18 Sept. j 1. te Sluis J. Ph. W. heeft beleedlgd. Eisch: f 15 s 10 d., uitspraak f 10 s 5 d. J. T„ 48 j., landarbeider teGroede, werd verdacht dat hij op 12 Sept. 1932 te Groede M. L. v. d. V. heeft beleedlgd. Eisch: f 10 s 5 d., uitspraak f 10 s 5 J„ Mc. Adriaanse vroeg clementie. S. D 36 huisvrouw van A. S. de B., zonder beroep te Breskens, werd beklaagd dat zij op 28 Aug. j.l. te Breskens G. S. L. heeft beleedigd. Etsch: f 25 s 10 d., uitspraak f 20 s qu -dl i'i' BRESKENS. Hedenmorgen, ongeveer 7 uur, had aan den Drieweg, even voorbij Kruis- dijk, een droevig, ongeval plaats. De 53-jarige v. d. B., die zich per rijwiel van den Platteweg naar zijn werk in den Drieweg begaf, sloeg ter plaatse aangekomen achter ccn aan komende vrachtwagen om den 'weg over, om den Drieweg in te rijden. Juist op dat oogenblik naderde een vrachtauto van den heer d. B. alhier, eveneens in de richting Schoondijke. Een botsing was onvermijdelijk. Zwaar gewond werd v. d. B. op genomen en naar het ziekenhuis te Oostburg vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. De bestuurder van den auto, die zijn stuur nog had omgegooid, reed met zijn wagen een telefoonpaal af en de sloot in, maar kwam er wonder boven wonder, goed af. Direct werd geneeskundige hulp en de politie gewaarschuwd, die spoedig aanwezig waren. De politie heeft de zaak in onder zoek. De winkelweek van 28 Novem ber—5 December belooft weer een succes te worden. Tot heden hebben zich reeds 62 deelnemers aangemeld. Het concert met bal, dat Zater dagavond bij den heer M. alhier ge geven werd. is ongewoon vroeg ge ëindigd. Toen eenige aanwezigen demonstratief tegen de politie optra den, zag deze zich genoodzaakt tot ingrijpen, waarbij harde klappen zijn gevallen. De zaal werd hierna ont ruimd, terwijl een aantal processen zijn opgemaakt. Vanwege den polder Oud- en Jong Breskens heeft men voorbij de Nieuwesluis enkele zinkstukken laten zinken op het strand, waar zich zoo genaamde rotte plekken bevinden. Het eerste zinkstuk was na enkele uren heel verdwenen en onvindbaar. De votige week en ook 1.1. Maandag werd de proef herhaald, maar ook deze zijn geheel verdwenen. Er wordt bij laag water een diepte gepeild van 25 tot 30 M. Voor de polder en den aan nemer is dit zeer zeker een geweldige tegenslag. Voor verdere maatregelen te nemen, zal er eerst geconfereerd worden. De Vereeniging voot Volksont wikkeling heeft vorige week het win- ter-programma ingezet met een vroo lijken avond, welke door The Jolly Brittannaders in Hotel De Vuijstwerd gegeven. Naar wij vernemen bestaat het plan, de volgende maand een tentoonstelling te organiseeren van den bekenden Cor Visser, die hier reeds geruimep,tijd verblijf houdt. Pe cursus in p a t r o o n t e e k e n e n en maatknlppen, tfe jjeven door de Mode vakschool te Oostburg (leidster Mevr. Vleugel-Florusse) in het Jeugdgebouw alhier, belooft een succes te worden. Naar we vernemen meldden zich reeds ruim een 20-tal deelneemsters aan. De lessen zullen des Woensdags van 6 tot 10 uur gegeven worden. Zaterdag en Zondag heeft de afd. Breskens van Floralia een tentoon stelling van chrysanten gehouden in de garage van den Edelachtbaren Heer D. H. van Zuijen. De inzen. dingen waren over het algemeen zeer mooi, terwijl ook ter opluiste ring veel moois tentoongesteld was. Het bestuur had met de beschikbare ruimte gewoekerd en de bloemen in de garage op keurige wijze ge rangschikt. Het openingswoord werd gespro ken door den heer J. Cornelis, voor zitter der afd., waarna de Burge meester de afd. gelukwenschte met het slagen der tentoonstelling; spr. juichte deze ondernemingen, die den schoonheidszin ontwikkelen, ten zeer ste toe. De prijzen vielen ten deel aan: 1. Mevr. van Zuijen 2. J. Vergouwe 3. C. Leenhouts 4 P. Wesdorp 5. B. van Ooteghem 6. I. Woittiez 7. A. Adriaansen 8. J. van Luijk Sr 9. W. C. Carels 10. Mevr. Niermans 11. A. Cruson 12. J. Cornelis 13. Mej. Wed. Carels 14. P. Luchtmeyer 15. Mej. J. Roggeband Voor de standen werden behaald: le prijs: C. Leenhouts, P. Corne lis (2x), P. Wesdorp en Mevr. Boom. 2e prijs: J. van Gjjs. Hel ijverige bestuur kan met vol doening op deze tentoonstelling te rugzien. BURGERLIJKE STAND BRESKENS. HUWELIJKEN: 6 Oct. N. Melieste, 32 j., jm. en C. van der Lijcke, 35 j., jd. GEBOORTEN: j>[ 6 Oct. Willy Oscar Remi, z. van R. A. van Quekelberghe en M. M. de Smet. 6, Leendert Jacobus, z. van G. Fieret en T. de Fouw. 15, Jan, z. v. A. Fieret en J. L. Loof. 17, Therese- lina Johanna, d. van A J van Pamelen en E. Tanghe. 21, Piet. z. van E. van Opdurp en C. M. Vergouwe. 23, Sara Adriana, d. van L. Klaassen en S. Verhage. 26, August, z. van O R. van Quekelberghe en M. Maas. 28, Johannes Abraham, z. van J. A. Luteijn en N. W. Leenhouts. OVERLIJDEN: 24 Oct. Abraham Risseeuw, 88 j., weduwnaar VERTROKKEN: Wed. Keijmel-Quaars en gezin van Steenoven 16 naar Amsterdam, J- G Pleijte van le Zandstraat naar Bergen op Zoom, A. F. Adriaansen van Spui- plein 35 naar Amsterdam, C, L. Roe gies van Dorpsstr. 31 naar Hoofdplaat, S. Werkle van Dorpsstraat 28 naar Barmen (D.), J. A. van Gijs van Schelde- straat 2 naar Groede, P. J. Leenhouts van Dorpsstraat 5 naar Groede. W. M. Quaars en gezin van Boulevard 68 naar Maastricht, S. A. Leenhouts van de Hullustraat 26 naar Wissen- kerke, P. A. Leenhouts van Dorpsstr, naar Ermelo. INGEKOMEN: J. Cijsouw van Aardenburg naar Dorpsstraat 37, S. A. Leenhouts van Oostburg naar de Hullustraat 26, A. K. Heijboer en gezin van Oostburg naar Oranjeplein 2, P. A. van den Heuvel van Ter Neuzen naar Oranje plein, M. P. van Kampen van Schoon dijke naar Dorpsstraat 11, W. A. Quaars van Den Haag naar Steenoven 16, A. Ekkebus van Oostburg naar Boulevard 61, F. Verheijke van O.- W. Souburg naar Molenwater 8, M A. van den Broecke van Vlissingen naar 2e Zandstraat 25, G. G. Potvlie- ger van IJzendijke naar Langeweg 5, Schuutbiers van Roosendaal en Nis' pen naar Groote Kade 15. BIERVLIET. Benoemd tot dijkgraaf van den Clarapolder de heer Th. M. J. de Glerck. alhier. IJZENDIJKE. Tot gezworene van den Clarapolder is benoemd de heer Th. van de Vij ver, alhier. Woensdagmorgen kwam door het slippen de postauto die de post van Breskens naar hier en andere plaatsen vervoerd, nabij de tramwissel tegen een paal van het electrisch be drijf terecht en hierna tegen een af maak. De paal en afmaak kregen een flinke duw alsook de auto die met een kraanwagen van de firma Huis man uit Oostburg werd weggesleept. De chauffeur bezeerde zijn boven arm en kwam er verder met den schrik af. SLUIS. Vrijdag 11 November 1932 hield het waterschap Bewester Eede be noorden Sint-Pietersdijk in het „Hof van Brussel" een buitengewone alge- meene vergadering ter behandeling van de aanvraag van het gemeente bestuur van Aardenburg, om toe stemming te verkrijgen om langs de westzijde van den Havendijk vanaf Draaibrug, in den onderberm gas buizen te mogen leggen tot op het grondgebied van Aardenburg, bij de Aardenburgsche hat en, zulks in ver band met aanvoer van gas uit Brug ge via Sluis naar Aardenburg. Het polderbestuur stelde als voor waarde een jaarlijksche recognitie van f 2.50 en, wanneer de dijk even tueel als bouwland moest gebruikt worden, vergoeding voor mogelijk aan te brengen schade aan de veld- ruchten. Deze voorwaarden werden met algemeene stemmen goedge keurd, waarna de burgemeester van Aardenburg dank bracht voor de welwillende houding, die het polder bestuur met zijn ingelanden in de ze zaak ingenomen had. Ingevolge een schrijven van heeren Ged. Staten van Zeeland werd de borgstelling van den Ontvanger-grif fier verhoogd van f 1000 op f 1500. De relletjes te Genève. Na de proclamatie van de alge meene staking en de mobilisatie van een 4000 soldaten (de Geneefsche troepen en troepen uit de nabij ge legen kantons) had men verwacht dat bij de begrafenis van de 12 slachtoffers van de relletjes van Woensdag nog wel het noodige te doen zou zijn. Het is echter gedu rende de begrafenisplechtigheid in drukwekkend kalm gebleven. De strengste voorzorgsmaatregelen wa ren genomen. Op het terrein der onlusten van Woensdag in het daar gelegen tentoonstellingspaleis zijn van de onderste verdieping de ra men weggenomen en hierachter zijn 2 rijen soldaten met machinegewe ren opgesteld. Verder zijn op ver- sphillende punten in deze buurt van de stad machinegeweren geplaatst en het hoofdkwartier is in de daar in de buurt gelegen kazerne georga niseerd. In de gevangenis, waar de hoofdaanstichter Nicole wordt vast gehouden, in het stadhuis, in de hoofdpost- en telegraafkantoren zijn overal soldaten met machinegeweren opgesteld, evenals in een asyl dat tegenover het volkenbondssecreta riaat gelegen is. Van de algemeene staking kan men den heelen dag vrijwel niets merken. Het waren vrij wel alleen de bouwvakarbeiders die het werk hadden neergelegd. Het trampersoneel had geweigerd aan de staking deel te nemen, en de tram werd alleen voor een half uur tus schen kwart over 12 en kwart voor 1 ten teeken van rouw stopgezet. Deze strenge ordemaatregelen en de treurige uitslag van de relletjes van Woensdagavond hadden derhalve in druk gemaakt op de bevolking. Eenige stakende arbeiders liepen in troepjes rond, maar totdat het don ker werd bleef alles rustig. Tegen den avond werd de stemming iets opgewondener, vooral op het Rond- point de Plainpalais, waar verschil lende trams zijn aangehouden en bui ten werking gesteld. Dit was trou wens tegen den avond te verwachten en men maakt zich dan ook op het oogenblik niet ongerust. De com mandant der troepen heeft in de avondbladen een uiterst scherpe pro clamatie aan de bevolking gepubli ceerd. Wanneer de bevolking ten slotte niet zou luisteren, zullen de troepen van hun wapens zonder ver dere waarschuwing gebruik maken De inwoners die geen dringende re den hebben om zich naar buiten te begeven, is aanbevolen thuis te blij ven. Onderzeesche mijnen. Thans, veertien jaar na het einde van den wereldoorlog, blijkt de Noordzee nog altijd niet geheel vrij te zijn van onderzeesche mijnen. Zoo is de Oostendsche motorboot O 323 hare thuishaven binnengeloopen met twee mijnen aan boord, welke nabij de Witte "Bank, niet vér van de Deensche kust, samen met een hoe veelheid visch, in de netten van het schip werden opgehaald. De mijnen zullen door het personeel van het groote Belgische munitiedepot te Houthulst, nabij het voormalige Yzerfront gevestigd, onschadelijk worden gemaakt. Brandstichting. De ontzettende brand in het kin dertehuis Buehl aan het meer van Zürich, waarbij 12 kinderen zijn om gekomen, blijkt aangestoken te zijn Een 42-jarig psychopaath, die ver blijf hield in hetzelfde gebouw en die reeds meermalen was weggeloo- pen, is sedert den nacht van den brand spoorloos verdwenen. Hij was dikwijls zeer opgewonden. Weinige uren voor den brand hadden de be stuurders nog een gesprek met hem; waarin zij hem onder het oog brach ten, dat zijn gedrag zou leiden tot overplaatsing naar Köningsfelden. Daarop dreigde de man, dat hij met de bestuurders nog „een appeltje te schillen" had. Hij begaf zich naar bed, waarna men hem niet meer heeft gezien. Op zijn kamer heeft men een verscheurd briefje gevon den, waaruit moet worden afgeleid, idat hij den brand gesticht heeft. Zijn aanhouding is bevolen. Veldwachter ernstig gewond. Vrijdagavond reed de 51-jarige rijksveldwachter Bouwman uit Roo sendaal mee op de treeplank van een auto, dien hij in verband met een jachtovertreding in beslag genomen had en naar het politiebureau te Velp moest overbrengen. Op den hoek van den Hoogen weg en de Piet Heiniaan te Velp nam de bestuurder van den auto plotseling den bocht zeer scherp, zoodat B. van den auto viel en een ernstige herschenschudding opliep. Hij is naar het ziekenhuis te Velp gebracht. De auto, die was doorgereden, is te Arnhem in een garage aange troffen en in beslag genomen. Twee mannen uit Arnhem en een vrouw uit Velp, die in de auto zaten wer den gearresteerd. Na verhoor wer den zij, behalve een van de mannen, Vrij gelaten. De toestand van het slachtoffer is vrij ernstig. Naar Siberië verbannen. De Gepeoe heeft wegens levens middelenspeculatie en sabotage 208 menschen uit Leningrad naar Siberië verbannen. Meisje vermist. Sedert eenige dagen wordt aan den Rijn het 15-jarige dienstmeisje Aaltje van der Oest, vermist. Het meisje is, als gewoonlijk, 's morgens om 7 uur naar haar betrekking bij een familie in de Prins Hendrikstraat gegaan, doch daar niet aangekomen. Men vreest, dat haar een ongeluk is overkomen. Op heeterdaad betrapt. Sedert eenige weken werden te Groningen automaten bij verschillende winkeliers geplunderd door middel van valsche munten. De politie heeft eenige nachten tevergeefs gepost en heeft eindelijk op heeterdaad betrapt den 25-jarigen schoenmaker A. P. en den 24-jarigen- machinebankwerker J. v. L. In hun werkplaatsen zijn ver schillende goederen in beslag genomen en hulpmiddelen voor de vervaardiging van valsche munten. Vermoord door zestien revolverschoten. Te Marseille hebben twee mannen en een vrouw, ieder met een revolver gewapend, op klaarlichten dag, na een korte woordenwisseling, een brieven besteller van 61 jaar doodgeschoten omdat hij, naar de moordenaars later verklaarden, het de vrouw zoo lastig maakte. Zestien revolverschoten heb ben het slachtoffer getroffen. De daders zijn in hechtenis. Voor de blijken van belangstelling, bij mijn benoeming tocburgemees- ter van Retrancheprént ontvangen, betuig ik nuip-V-riendelijken dank. A. I. LEENHOUTS. Retjaflchement, November 1932. Groot Jazzband Concert op Zaterdag 19 Nov. f in de nieuwe zaal van C. LIPPEN#, tram- VnA station KrUisdijk. Begin 7 uur. Na afloop BAL met de Mortier van Guiljam. /Tevens laat hij het I E 9 geachte publiek van 7 Kruisdijk en omstre ken weten dat hij zijn zaal voor alle doeleinden beschikbaar stelt. AanbevelefttF,' PPENS, Tramstation, Kruisdijk. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm nam Woensdag 16 Nov. Donderdag 17 Vrijdag 18 2,32 2,56 3,07 3.31 3,42 4,08 Licht op voor Rijwielen enz, (waaronder zijn begrepen wagens, karren, enz.) Woensdag 16 Nov. nam. 4,38 Donderdag 17 4,37 Vrijdag 18 4,35 VERLOTING „Floralia" - Breskens. Op de volgende nummers zijn prijzen gevallen: 133 339 154 373 495 474 302 253 321 329 262 498 395 199 448 82 283 195 346 246 De prijzen kunnen worden af gehaald -Tij den Voorzitter van „Florafia", den heer J. CORNE LIS, Dorpsstraat. HET BESTUUR. TE KOOP: een en een betegelde M. DE JONGE, slager, Breskens Mevr. Ds KELDER te ^Bres kens vraagt wegens huwelijk der tegenwoordige, per 1 Jan. a.s. een flinke v. g. g. v., voor dag en nacht, zelfstandig kunnende werken en koken. Verkrijgbaar: met drukveeren. Alsook Melotte-Wendploegen en ook gebruikte bij A. Leenhouts, Breskens in Zaden en Landb.-werktuigen» Telefoon No. 50. Breskens-Dirdrecht-Rotterdam visa-versa Tel. Breskens 5 R'dam 10749 Afvaart Rotterdam: Donderdag 17 Nov. 12 uur. Breskens —Rotterdam—Dordrecht Vertrek van: Breskens: Zaterdagnam. 5 uur Rotterdam: Vrijdag 12 uur Dordrecht: Zaterdagmorgen. Telefoon Nummer 40 en 4t. )V Woensdag 16 November, des avonds 7 uur in de Ned. Herv. Kerk te Breskens: Het Evangelie in Rusland. Spreker de Heer TAST, pas uit Rusland ontkomen. Groote Kade n. IV*! Uw voordeeligst adres voor Mantels, Japonnen, Dames- en Kinderhoeden, Pullovers, Vesten. Groote Mantels vanaf f 9,—. Wollen Kousen vanaf f 0,95. Dames- en Heerenhandschoenen in Nappa, wol en tricot. Wij geven tijdelijk bij iederè gulden een Yo-Yo cadeau. VERWACHT een lading Aanbevelend,

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 3