Kladden Railficr-waler, Gevonden en Verloren. het Huis 'Rirker Gritzner Naaimachine. Reparaties Woonhui Brandhout. Ontsmettings middelen De nieuwe Spoorboekjes ff. MEÖO-BmllOP Gemengd Nieuws. J. C. LE BLEU Boekhandel Breskens Advertentiën. Volksonderwijs. het slachten van varkens. Lezers gevraagd Wasch aan huis Tandarts Hertstein J. C. Ie Bleu, Breskens Toco-Tholin wgtdc; Gazelle Union Magneet Mundus WIP PT] DeWaele I "10.011' Deering Zaaimachines 2-Schaps-ploegen, J. C/iJS BLEU, Boekh. Beurtdienst Melpsche Beurtdlenst Schipper ROEST. Dinsdag 8 Nov 1932, katoenspinnerijen van Lancashire zou kunnen worden vermeden als gevolg van de verkregen overeenstemming met de arbeidersvertegenwoordigers over de loonsverlaging, ook die hoop is in rook vergaan. De arbeiders, naar men zegt opgehitst door economische elementen, hebben de overeenkomst van hun vertrouwensmannen niet aan vaard en op Maandag j.l. is de staking ingegaan, welke ongeveer 200,000 man heet te omvatten. Als de arbeiders inderdaad willen vasthouden aan hun verzet tegen elke nieuwe loonsverla ging, dan kan een langdurige strijd worden verwacht. Ontwapeningsplannen. Herriot, de Fransche premier, die intusschen reeds weer zijn aangekon digde reis in Spanje onderneemt, heeft in de Kamer een meerderheid van 430-20 stemmen gevonden voor zijn buicenlandsche politiek, in het bijzon der voor zijn ontwapeningsplannen. Het heet. dat men over de Fransche voorstellen in Parijs anders niet zoo enthousiast is, als deze cijfers zouden doen vermoeden, maar men gaat al gemeen met Herriot mee om erger dingen te voorkomen. Men vreest in Frankrijk op het oogenblik niets erger dan een mislukking van de Ontwape- nings-conferentie. Als het daartoe mocht komen, dan men is, er van overtuigd zou Duitschlapd zich zeker weer bewapenen. Een bewa- peningsstrijd zou ontstaan met een oorlog in het verschiet. Welnu, dat alles zouden de vrij hopelooze Fran sche financiën niet verdragen. De vooruitzichten op een vier mogendheden-conferentie zijn gunsti ger geworden en men verwacht, dat Duitschland binnen 2-3 weken weer aan het ontwapeningswerk zal deel nemen. De Fransche ontwapenings voorstellen zouden neerkomen op een vermindering van de vredessterkte met 50 000 man. De militie zou niet wor den afgeschaft, maar Frankrijk zou be reid zijn om ook aan Duitschland onder zekere voorwaarden een militie toe te staan, als omtrent de wijze van bewapening en de sterkte overeen stemming zou kunnen worden ver kregen. Naast dit alles staat, dat de ver tegenwoordiger der Ver. Staten, Nor man Davis, het te Londen in principe eens is geworden met Mac. Donald over een aanmerkelijke vermindering der totale tonnage van de groote vlo ten. Beide regeeringen zouden nu trachten om ook Frankrijk, Italië en Japan tot een vijf-mogendheden-over- eenkomst In dien zin te bewegen. We zouden zeggen, dat de ont wapeningskansen weer een ietsje ver beterd zijn, wat we dan zouden mo gen danken aan den ontredderden toestand van de financiën alomme. Bestuurshervorming in Pruisen. In Duitschland verheldert de binnen- landsche toestand nog maar weinig. De Pruisische premier Braun is Zater dag met von Papen bij Hindenburg geweest, maar tot een overeenkomst inzake het Pruisische Bestuurswezen heeft de conferentie niet geleid. In tusschen heeft de rijksregeering on middellijk er na maatregelen genomen om het Pruisische bestuursapparaat aan dat van het rijk te verbinden en daar mee bezuinigingen te Hereiken Eenige nieuwe Pruisische ministers zijn door het rijk aangewezen. We komen op deze zaak nog nader terug, omdat het op het oogenblik nog niet duide lijk is, hoe de rijksregeering déze zaak zónder medewerking van de échte Pruisische regeering denkt te regelen. Van hier en daar. Op 8 November dan zullen de presi- dents-verklezingen in de Vereenigde Staten worden gehouden. Men rekent zeker op een overwinning van Roose- veldt, den candidaat der democraten Hij zou dan na Wilson weer de eerste democratische president zijn. De Ame rikanen wedden graag en veel. Welnu, de kansen van Rooseveldt-Hoever staan officieel genoteerd: 3-1. In Chili is een vroegere, laatstelijk weer verjaagde, president, namelijk de 64-jarige Allessandri, bij volksstem ming weer met een geweldige meer derheid weer in het hoogste ambt geroepen. van den koopman op weg naar de gemeente Grammen. Beiden waren stomdronken. In de gemeente Sie- mersdorf kwam de auto terecht tus- schen acht arbeiders, die zich op hun fietsen bevonden. Drie arbeiders werden van hun fietsen geworpen en door het rijtuig ongeveer dertig meter meegesleurd. Twee hunner waren zoo zwaar gewond, dat zij tijdens het vervoer naar het zieken huis overleden, de toestand van de verdere gewonden is hopeloos. De beide automobilisten zijn in hechte nis genomen. Hoog water. Verscheidene bijrivieren van de Schelde zijn Zaterdag buiten hun oevers getreden-. Het dal van de Zenne staat bezuiden Brussel over een aanzienlijke breedte onder water. Verschillende boerderijen moesten worden ontruimd. Ook heeft men het werk in een aantal fabrieken moeten stop zetten. Er hebben zich op verschillende plaatsen veel ge vaarlijke grondstortingen voorge daan, maar gelukkig houden de dij ken van het kanaal BrusselChar leroi nog steeds stand. In het stadje Halle waar het water der Zenne als een bergrivier door sommige straten stroomde is de schade nogal aanzienlijk. In de streek Bergen en Doornik hebben de bijriviertjes van de Schelde groote stukken akkerland overspoeld en zekere dorpen worden door den watersnood geteisterd. Door den geweldigen regenval der laatste dagen is de Maas sterk ge wassen, waardoor de kaden van Di- nant onder water staan. Het water van de Lesse bedekt het geheele dal van Han tot Anseremme. Ook de Sambre en de Semois staan zeer hoog. Ernstig ongeluk. Een ernstig ongeluk is te Siemers- dorf nabij Greifswalde gebeurd. Een koopman en een herbergier uit Bad Sülze bevonden zich met een auto MIjNHARDT'S Zenuw-Tabletten 75 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Hoofdpijn Tabletten 60 ct Bij Apoth. en Drogisten. Bliksem in antenne van een vliegtuig geslagen. De Zweedsche machine van de A.D.A., vliegende op de lijn Malmö- Amsterdam geraakte Zaterdagmid dag boven Duitschland in een on weersbui. De bliksem sloeg in de antenne van het toestel, met het gevolg dat de bodem van de cabine licht werd beschadigd. Het toestel kon echter zonder oponthoud door vliegen naar Shiphol, de elf passa giers hebben niets van het gebeurde bemerkt. Oude man door stoomtram overreden. Zaterdagmorgen is -de 73-jarige A. Boersma even voorbij de brug aan de Prins Hendrikkade te Sneek bij het oversteken van de tramrails door de stoomtram die hij waarschijnlijk tengevolge van zijn doofheid niet heeft hooren naderen, gegrepen en ongeveer twintig meter meegesleurd. De machine moest opgevijzeld wor den om den ouden man, die zware verwondingen had, te verwijderen. Hij is onmiddellijk naar het St. Anthoniusziekenhuis te Sneek over gebracht, waar hij een uur na aan komst is overleden. Ongelukken, Nabij Ilpendam, in de buurt van Purmerend, reed Zondag een auto te water, waarbij alle vier inzittenden verdronken. Bij Wouw werd een dame bij een auto-ongeluk gedood. Door een onvoorzichtigheid met benzine verbrandde te Hans- weert een 15-jarig meisje levendig, haar vader bekwam levensgevaar lijke brandwonden en is later aan de gevolgen overleden. De drukknopvulling is slechts cén van de 47 verbeteringen, welke ver- eenigd zijn in elke *D uofold Nicolo Paganini. 27 October j.l. was het 150 jaar geleden dat de groote vioolkunstenaar Nicolo Paganini geboren werd. Zijn vader, een ruwe havenarbeider, be handelde zijn zoontje op zoo'n hard handige wijze, dat deze reeds op twaalfjarigen leeftijd de ouderlijke woning ontvluchtte en de wijde wereld introk om fortuin te maken. Dit arme, berooide kind was nauwelijks 20 jaar later in den adelstand verheven en had een zoo betooverende verschij ning, dat vrouwen uit de hoogste krin gen hem haar gunsten verleenden. Door een onafgebroken studeeren heeft hij zich een fabelachtige techniek eigen gemaakt, welke hem in staat stelde een vioolconcert rustig verder te spelen toen een van zijn snaren sprong. Bij zijn optreden werden de concertzalen bestormd en ongehoorde toegangsprijzen betaald. Op zijn concertreizen door Europa behaalde hij enorme successen, voor namelijk te Weenen. Alle voorwerpen van dagelijksch gebruik werden daar met den kop van den kunstenaar voorzien: (Paganini- taartjes, Paganini-lokken, vlechten, Paganini-hoeden enz.). Door zijn tijdgenooten werd P. den heksenmeester" genoemd. Ernstig ongeluk op een onbewaakten overweg. Zaterdag heeft een ernsug auto ongeluk plaats gevonden op den on bewaakten overweg op de spoorlijn Den Haag—Gouda nabij Veenweg, onder de gemeente Leidschendam- Voorburg. Een personen-auto. bestuurd door den chauffeur van B van de V. I. O. S. maatschappij, is tegen een, uit de richting van Gouda komenden, trein gereden, met het gevolg, dat de auto in een sloot werd geworpen. De wa gen was totaal vernield. De chauffeur van B. liep slechts onbeteekenend letsel op. De passa gier, de 40-jarige van W„ bakkers knecht te Lier, was uit den auto geslingerd. De chauffeur, die zijn passagier miste, stelde onmiddellijk een onderzoek in en vond W. met een zware hoofdwond in de sloot liggen. Toegeschoten hulp heeft van W. ter stond op het, droge gebracht, maar de levensgeesten waren reeds geweken. Van W. was gehuwd en vader van drie kinderen. Hij woonde te 's-Gra- venhage. Valsch geld. De politie van het bureau Linaeus- straat te Amsterdam heeft Zaterdag morgen een man gearresteerd, die zich zou hebben schuldig gemaakt aan het vervaardigen en uitgeven van val- sche kwartjes of munten, die daarop gelijken. Hiermede zou hij ook ver schillende automaten in werking heb ben gebracht. Bij een huiszoeking heeft de politie matrijzen in beslag genomen. De man is gearresteerd. Vermist meisje terecht Het 11-jarig meisje C. Nieuwkoop uit Haarlem, dat sinds de vorige week Maandagmorgen vermist werd, is bij familie te Aalsmeer teruggevonden. Haar moeder, die van haar echt genoot gescheiden leeft en samen woont met zekeren S., had het kind Zondagavond, den avond voor haar verdwijning, zeer hardhandig aange pakt. Toen kon het kind, dat zieke lijk is, het in huis niet meer uithouden. Zij ging naar haar familie te Aalsmeer, waar ze zei dat ze herfstvacantie had, daar zij wist dat zij anders niet mocht blijven. Toen de familie vernam dat de politie het kind zocht, heeft zij onmiddellijk kennis gegeven van de verblijfplaats van het kind. Inval te Amsterdam. Vrijdag heeft de politie van het bureau Adm. de Ruyterweg een inval gedaan in een café op het Vespucius- plein te Amsterdam. De aanwezige zestien personen werden naar het post huis aan de Willem Schoutenstraat gebracht. Bij onderzoek bleken som mige in het bezit te zijn van rijwiel- belastingplaatjes, Ioopers, sleutels, in braakwerktuigen, taschjes en diverse voorwerpen, vermoedelijk van diefstal afkomstig. Vijf personen zijn aan het bureau Raampoort opgesloten. De anderen zullen na verhoord te zijn vrijgelaten worden. Vermoedelijk zullen nog eenige arrestaties volgen. Gevonden: Een regenjas. Terug te bekomen: Kazerne Breskens, Publieke Vergadering op Vrijdag 4 November, des avonds 8 uur in de Open bare School no. I te Breskens, ter bespreking van de wensche- lijkheid en mogelijkheid van de inrichting van cursussen in vakonderwijs o.a. scheep vaartonderwijs. Het Bestuur der afdeeling Breskens v. Volksonderwijs. Ondergeteekende houdt zich beleefd aanbevolen voor CAM1EL DE CALUWÉ, Straatweg O 53. ELK kan thans in 't bezit komen van een Men betaalt slechts f 5,— per maand. Op afbetaling slechts 4 pCt. verhooging. Desverlangd met twee of drie machines op zicht te ontbieden. Zeldzame keuze. Verbazende voorraad. Aanbevelend, P. M. Contant-Leenhouts SCHOONDIJKE, voor het leesgezelschap. Zich te vervoegen bij J. CORNELIS, Dorpsstraat 45, Breskens. gevraagd. Adres te bevragen aan het Bureau van dit blad. onverschillig van welken aard en aan wat soort naaimachi nes, worden spoedig en vak kundig verricht door P. M. Contant-Leenhouts te Schoondijke. Onderdeelen van alle merken naaimachines verkrijgbaar. Geen enkel merk uitgezonderd. 7 houdt IEDEREN WOENSDAQ spreekuur van 10—12 uur te BRESKENS ten huize van den heer VAN HOUTE, Coiffeur Dorpsstraat. DRAISMA vatp VALKENBURG'S LEVERTRAAN-: LEEUWARDEN* t e k o o p. Te bedragen bij F. VERDUIJN, Mdlenwater 68 te Breskens. zijn een ergernis. Hoe vaak moet net werk daardoor niet worden overgemaakt. Dat is echter onnoodig bij het gebruik van dat inktvlekken verwijdert van papier en witte stof fen, zonder deze te be schadigen X, Verkrijgbaar in den Boekh. van Gehakt a 4 cent per K.G. Blokjes a 3 Meterhout a 2 Vanaf 10 K.G. thuisbezorgd. Vraagt-prijs van Kiembakjes enz. Aanbevelend, P. VERHEIJKE, Breskens, Molenwater 8. voor het ontsmetten van zaai granen. Aanbevelend, Iz. VERHAGE, Nieuwvliet. Tel. 6. Waarom gebruikt U nog geen Bij Hoofd-, Kies-, Oor-, en Keel? pijn, Verkoudheid of Rheuma- tiek? Een druppel helpt reeds. Onschadelijk zelfs voor kin deren Bij Apothekers en Dro gisten (overal in groothandel) of proef-flacon tegen inzending van f 0,25 aan Postzegels aan Toco- Tholin Centrale, de Ruyter- straat 25, Den Haag. UIT VOORRAAD LEVERBAAR Ook zeer goedkoope merken. Een groote sorteering in Onderdeelen en Banden. Buitenbanden vanaf f1,25. Binnenbanden vanaf f 0,60 Alles sterk concurreerend. Aanbevelend, A. J. WILLE, Nieuwvliet. Verkrijgbaar: met drukveeren. Alsook Melotte-Wendploegen en ook gébruikte bij A. Leenhouts, Breskens, in Zaden en Landb.-werktuigen. Telefoon No. 50. (winterdienst) zijn er weer. Breskens-Dirdrecht-Rotterdam visa-versa Tel. Breskens 5 R'dam 10749 Afvaart Rotterdam: Donderdag 3 Nov. 12 uur. Breskens Rotterdam—Dordrecht Vertrek van: Breskens: Zaterdagnam. 5 uur Rotterdam: Vrijdag 12 uur Dordrecht: Zaterdagmorgen. Teléfoon Nummer 40 en 41. Notaris BEUNINGH te Grftede zal krachtens rechterlijk bevel op om 7 uur ln het café van den heer J. DE ROOIJ te Groede. publiek verkoopen: van de Familie J. AVOT aan de Achterstraat te Groede, zijnde het kad. perceel gem. Groede, sectie C no. 1251, groot 94 centlaren, belast met cijns. Aanvaarden bij betaling uiter lijk 8 December 1932. Lasten vanaf 1 Januari 1933 voor kooper.

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 3