tteekmenu üir Rechtszaken, Gewestelijk Nieuws Raadsvergadering te Groede, Heintje Snip zoekt avontuur. nm» i HjL JLLÜÜlIj) KONINKLIJKE VLAAMSCHE STADSSCHOUWBURG GENT. Zondag 23 Oct. nam. 2,30 De lustige boer, de gunstig bekende succes-operette van Leo Fall. THEATER ROYAL TE GENT. Zondag 23 Oct nam. 2,15 ure: Le Pays du Sourire, Comédie in 3 acres, Muz. v. F. Lehar. leg voor die drie gemeenten toch door? VOORZITTER: Jal Het voorstel wordt vervolgens aan genomen met 52 stemmen. Tegen waren de H.H. de Bruijne en v. d. Wa»ter (tegen verplichte aanslui ting). Kantongerecht. B. en W. stellen voor, een motie te richten tot de regeering inzake behoud van het kantongerecht. Met alg. st. wordt aldus besloten. Regeling werkverschaffing. B. en W. hebben een regeling voor de werkverschaffing opgesteld, die door den secretaris wordt voorge lezen. VOORZITTER: We zullen thans punt voor punt nagaan. Dhr. VAN GINKEL: Ik protesteer tegen een dergelijke behandeling en verwacht een uitgewerkt plan. Dit voorstel kon best getypt zijn, om aan de leden uit te reiken. VOORZITTER: Mij dunkt, dat het best kan, als we punt voor punt nemen. Dhr. .VAN GINKEL: Ja, in Oost burg kan alles 1 VOORZITTER: We krijgen dan punt 1: De regeling geldt voor ge huwde en valide arbeiders, die minstens 0 maanden te Oostburg wonen. Niemand bezwaar? Dan volgt punt 2: De leeftijden worden vastge steld, zooals door den minister zal worden bepaald. Heeft niemand hier niets tegen? Dhr. VAN GINKEL: Ik heb over al wat tegen, ook tegen de behande ling. Dhr. VAN DE WAETER: Dat worden we zachtjes aan ook gewoon. VOORZITTER: Punt 3: De re geling geldt alleen voor wie onvrij willig werkloos is. Niemand? Punt 4: De werkloozen moeten 14 dagen als werkloos ingeschreven staan bij het agentschap der arbeidsbemiddeling. Punt 6: Ze moeten kunnen overleg gen een schriftelijke en ondertee- kende verklaring van den laatsten werkgever, dat het werk is beëin digd. Punt 6: Iedere week kan 3 dagen door aangeslotenen bij een kas en 5 dagen door de anderen worden gewerkt. Punt 7: De werk- objecten worden aangewezen door B. en W. onder goedkeuring van den raad. Punt 8: Het werk zal hoofdzakelijk grondwerk zijn. Punt 9: De uren en loonen worden be paald, zooals de minister zal voor schrijven. Punt 10: In bijzondere gevallen kunnen B. en W. afwijken. Punt 11: Deze bepalingen worden ge regeld in overeenstemming gebracht met de voorschriften van den minis ter. Natuurlijk zullen we er steeds den raad in kennen. Dhr. VAN GINKEL: Is dat ver schuilen achter den raad? VOORZITTER: Verschuilen doen we ons nooit. De regeling wordt vervolgens goedgekeurd. De heer van Ginkel stemde blanco. Faillissementen der Commanditaire Vennootschap van Heel en Co., Kassiersters te Goes en hare beheerende vennooten. 0 In de gehouden Verificatievergade ring van deze faillissementen is een accoord aangenomen van den volgen den inhoud: Preferente schuldeischers worden geheel voldaan. Concurrente schuldeischers van f 100 of minder het volle bedrag hunner vordering. Concurrente schuldeischers met vor deringen van f 100 tot f 200 krijgen f 100.-. Schuldeischers die meer dan f 200 te vorderen hebben 40 pCt. hunner vordering, zooals die is gererificeerd. Er zijn veel schuldeischers uit Z. Vlaanderen. BRESKENS. De winkeliersverecniging „Ons Be lang" alhier zal trachten een winkel week te organiseeren van 28 Novem ber tot 5 December. SLUIS. De Roode Kruiscollecte bracht al hier ruim f 28 op. Aardenburg. Aan de Zeeuwsch- Vlaamsch-Belgische grens nabij deze gemeente, had een der laatste dagen een vuurgevecht plaats tusschen een smokkelauto en h< t personeel der douanen. De smokkelauto, die onder vuur werd genomen, zette in razend tempo de jacht voort en wist te ont snappen. Of de bestuurdeis gewond zijn, is niet bekend Op een nader te bepalen, datum is de heer C. A. Dierick, kantoor houder alhier, op verzoek in dezelfde betrekking overgeplaatst naar Gulpen (L.). IJZEND1JKE. Zaterdagmiddag v. erd bij een twist M. alhier (de Nolle) ernstig mishandeld door M. de S. Het slachtoffer kreeg met een zwaren ijzeren hamer een slag op het hoofd, 's Avonds kon de dokter nog niet met zekerheid ver klaren, dat er levensgevaar bestond. De hamer is in beslag genomen. Alhier is onder leiding van dok ter A. Hermans een cursus tot het verleenen van Eerste Hulp bij On gelukken begonnen met een 25-tal deelnemers. Zaterdagavond werd de vijfde winkelweek alhier op het Stadhuis geopend. De heer Batselaere, voorzitter van de winkeliersvereeniging „Ons Be lang" die de winkelweek organiseert, dankte den burgemeester en den ge meenteraad voor de medewerking. Daarna opende de burgemeester met welgekozen woorden de winkelweek. Nadat de heer Cammaert, wethou der, en de heer van Laere, voorzitter van het muziekgezelschap het woord gevoerd hadden, noodigde de heer Batselaere, den burgemeester en den gemeenteraad uit een kijkje te nemen in de tent op de m.irkt, waar vijftien winkelstanden waren ondergebracht, en een kop thee te gebruiken in den theetuin, bij de tent. 't Muziekgezelsch. p „Geduld Over wint" speelde in de tent een nummer. De rondgang in het dorp kon wegens het ongunstige weer niet doorgaan. AARDENBURG. Zaterdag 15 October 1932 hebben B. en W. alhier aanbesteed het ver beteren van twee gedeelten van de travel se met monophalt-asfalt-beton. Het deel buiten de Kaaipoort is 320 M. lang en 4 M breed: het deel in de Oude Kerkstraat is 225 M. lang en 4,20 M. breed. Na oplevering moet de weg nog 90 dagen door den aannemer onderhou den worden. De bestaande keilaag wordt opge broken, opnieuw gelegd en inge- walst; daarop komt een bindlaag van teersteenslag van 20 bij 40 m.M„ hetwelk gespreid wordt in hoeveel heden van plm. 75 K.G. per M2. Daar boven komt een monophalt- betonlaag gespreid in 65 K.G. per M2 waarover ten slotte een afdekking met zeer fine macadam in een hoeveelheid van 10 K.G. per M2. Op zij van den weg worden beton- banden van 10 x 20 x 100 c.M. met spongen aangebracht. De raming bedroeg f 8500.—. Ingeschreven werd door de heeren: Gebrs Maas, Breskens voor f 9950 J. Daansen en W. M. Bruijnooge, alhier f 9400. L. G. J. v. d. Ven, Koude- kerke en M. Wandel te Oostburg, f 8873. A. J. Cambier, Breskens f 8800.— De N.V. Geruischlooze weg te Heemstede f 8438.— P. J. van de Sande, te Breskens f 8153.— Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. OOSTBURG. Op Donderdag 27 October a.s. zal het ensemble Kees Pruis in het Beursgebouw alhier optreden. SCHOONDIJKE. Maandag j.l. hield de Volks-Uni- versiteit alhier haar jaarlijksche alge- meene vergadering. Na afdoening van enkele huishoudelijke zaken, waarbij de heer I. H. Zonnevijlle als penning meester werd herkozen, werd het pro gramma voor het a.s. seizoen als volgt vastgesteld: 18 Nov.: Letterkundig onderwerp door den heer E. P. van der Werff. 16 Dec.: Lezing met lichtbeelden van den heer A. Faber te Lelden over: IJsland, zi|n land en volk. 27 DecGroote filmavond met muzikale illustratie. Hoofdfilm vroo- lijke film met Charley Chaplin in de hoofdrol, bi]film: „Dieren kijken U aan', 's Namiddags kindervoorstelling. 13 Jan.' Lezing met lichtbeelden van den heer O. Steijaert te Hulst over: „het leven der bijen". 27 Jan. Volkenkundige voordracht met lichtbeelden van den heer A. Hoolhorst. 10 Febr. Voordrachtenavond van den heer Jac. van Elsacher, voor dracht-kunstenaar te Rotterdam met klassiek en humoristisch programma. 24 Febr.: Gezellige avond met medewerking der Schoondijksche sym- phonie ter viering van het 10-jarig bestaan. We overdrijven zeker niet met te zeggen, dat de V. U. wederom een aantrekkelijk programma wist samen te stellen. Gezien de geringe contributie kun nen we toetreding als lid dan ook warm aanbevelen. Moge de Schoon dijksche Volks-Universiteit in de 2e 10-jarige periode die zij straks in- tree'dt, steeds groeien en bloeien. OOSTBURG. In de Vrijdag j.l. gehouden alg. vergadering van het ziekenfonds „On derling Hulpbetoon" alhier, memo reerde de voorz. het feit, dat het 35 jaar geleden was, dat dit fonds werd opgericht. Met dankbaarheid werden daarbij herdacht mannen als wijlen de heeren G. L. P. van Ham, oud-bur gemeester Van Houte, Mr F. J. N. v. Dam, penningmeester Steenhorst, die met anderen, nu nog in leven, geheel belangloos deze nuttige instelling met veel moeite hebben tot stand gebracht. Tot de leden werd een gelukwensch gericht, waar zoo velen de heilzame en verlichtende werking van het fonds ondervonden hebben. Tot nu toe keerde het fonds aan de zieken het volle bedrag uit, waarop zij sedert vele jaten recht hadden en wel in de laatste jaren bij wijze van vergoeding voor de dokterkosten. Daar evenwel gebleken is, dat de Raad van Arbeid zooveel minder op grond van de Ziektenwet uitkeerde, als het fonds over de *20 pCt. van het loon kwam. is thans het reglement zoodanig ge wijzigd, dat voortaan aan de zieken, die onder ziekten- of ongevallenwet vallen, slechts 20 pCt. van het loon zal worden vergoed. Tot lid der commissie van toezicht in de vacature-Risseeuw benoemde de vergadering den heer Mr J. Erasmus, op Dinsdag 11 Oct. 0 Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring, waarna de notulen van de vo rige zitting onveranderd worden vast gesteld. Ingek. stukken. a. het Koninklijk Besluit, waarbij het ingestelde beroep door de Ker- keraad der Evangelisch Lutli. Ge- Gemeente alhier, tegen het besluit van Ged. Staten van Zeeland tot niet ontvankelijk verklaring van het beroep van apellant tegen het besluil van den Raad dezer gemeente van 11 December 1931, waarbij een over eenkomstig art. 72 der L.O.-wet 1920 ingediend verzoek om medewerking voor de aanschaffing van nieuwe schoolbanken en leermiddelen ten behoeve van de Bijzondere school voor gewoon lager onderwijs, Molen- str. A 14, aldaar, voor kennisgeving werd aangenomen, ongegrond is ver klaard; b. een schrijven van de Prov. Com missie N.V.V. en S.D.A.P. met ver zoek, tijdig maatregelen te willen nemen ter bestrijding van de werk loosheid c. een schrijven van de afd. Ter- neuzen en Omstreken van den Ne- derl. Bond van Koffiehuishouders enz. met verzoek, geen personeele belasting op „biljarten" te 'willen heffen. 5. Op zekeren dag had hij weer een heeleboel teleurstelling meege maakt. Na schooltijd zette hij zich in een hoekje van den tuin neer en zat daar hevig in zich zelf te mok ken. 6. „Ik heb er genoeg vanl" mop perde hij. En opeens kreeg hij een idee. Waarom zou hij zich niet vrij maken van die nare school en er tusschenuit trekken, dé wereld in? Er is toch avontuur genoeg te beleven I Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Nog is ingekomen, evenwel te laat om in deze vergadering te kun nen worden behandeld een verzoek van P. Lagendijk, H. v. d, Wallc, J. de Rooij en A. L. van Poucke alhier, om vermindering van hun aanslag vergunningsrecht ingevolge de Drankwet. Burgemeester en Wet houders stellen voor deze stukken terug te zenden naar hun college om advies, en de eerstvolgende ver gadering hieromtrent te beslissen. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. Ook is ingekomen, nadat de agenda's waren verzonden, een ver zoek van het Burgerlijk Armbestuur om verhooging van de toegestane subsidie met een bedrag van f450, voor het loopende dienstjaar. De VOORZITTER deelt mede, dat hem vanwege het bestuur is medegedeeld, dat zij onmogelijk met het toegestane subsidie rond kunnen komen en alzoo nog een verhoo ging dient te worden verstrekt. Dhr. BRAKMAN vindt het jam mer, dat het verzoek niet nader is omschreven, hij zou wel gaarne wil len weten, welke buitengewone uit gaven er nog te doen waren. Hierop antwoordt de VOORZITTER, dat de Secretaris van het Burgerlijk Arm bestuur hem dat mondeling heeft medegedeeld, en de verhooging voor 1932 in hoofdzaak wordt gevraagd voor verpleging kind Boekhout te Oostburg en voor afwikkeling aange legenheid wijlen Iz. Avot. Daar het bestuur gebrek aan kas geld heeft, stelt spr. voor, dit ver zoek nog als punt op de agenda te plaatsen, waartegen niemand eenig bezwaar oppert. Hierna wordt met algemeene stem men besloten, het gevraagde bedrag ad f 450,- voor 1932 toe te staan. Verder deelt de VOORZITTER mede, dat van een drietal geldlee- ningen één aandeel is uitgeloot. Rekening 1931. Bij monde van den heer BECU verklaart de commissie, belast met het nazien der rekening, deze in orde te hebben bevondeir. Alleen werd niet aangetroffen dé rekening van den weg Groede/'Oostburg. De VOORZITTER antwoordt hierop dat dit zijn oorzaak vindt in het feit, dat deze rekening niet moet worden overgelegd aan Ged. Staten, en dit stuk alzoo in het Gemeente-archief berust. Op verlan gen wordt dit document even ter inzage verstrekt. Bij het nazien dezer rekening vinden de leden de post arbeidsloon voor spreiden van ma cadam wel wat hoog. Ook zou dhr. BECU het op prijs stellen volgende jaren den Ontvan ger bij het nazien der rekening te genwoordig te zien. Daar niemand nog iets had te vragen, wordt de ze met algefheene stemmen voor- loopig vastgesteld in ontvang op f 75266.155, in uitgaaf op f66931.41 alzoo met een batig slot van f 8334.745. Gewone dienst en kap. dienst in ont vang op f 35906.16, in uitgaaf op f 34301.97, alzoo met een batig slot van f 1604.19. Korting jaarwedden. De VOORZITTER doet mede- deeling van een ingekomen schrijven van Ged. Staten, betreffende tijde lijke korting op de wedden van Ambtenaar B. S. en wethouders. Bij toepassing van de aangegeven korting zou iederen wethouder ge kort worden f4, terwijl de eerste ambtenaar van den Burgerl. Stand f 0.75 en de vierde vermoedelijk f 6.50 per jaar gekort zou worden. Burgemeester en Wethouders heb ben in dezen geen voorstel aan den Raad willen doen, maar geven als hun meening te kennen, dat wan neer het gaat om bezuiniging, de korting niet toegepast dient te wor den, daar het geen bezuiniging voor de gemeente geeft. Dhr. W. VAN HAN'EGl IEM is niet voor het idee van Ged. Staten te vinden, hij is tegen korting van de salarissen. Weth. LOMBAARD d:elt nog mede, het vreemd te vin l n, dat Ged. Staten verleden jaar de jaar wedden van den Burgemee;ter en andere ambtenaren zeiia nog te laag vonden en de wedden verhoogd moesten worden. Nu een jaar later zou er gekort moeten worden, ter wijl de crisis toen toch e.engoed bestond als dit jaar. Dhr. BRAKMAN is het tenvolle met het gezegde van wethouder Lombaard eens, en is ook tegen de salarisverlaging. Dhr. W. VAN HANEGHEM stelt voor, geen korting toe te passen. Dhr. I. BECU ondersteunt dit voorstel. Het wordt met algemeene stemmen aangenomen. De beide wet houders hielden zich buiten stem ming. Begrooting. Hierna komt aan de orde de be grooting 1933 voor het gemeentelijk abattoir. De VOORZITTER doet voorle zing van iedere post en licht post 4 „jaarwedde van den administrateur" nader toe. Hij deelt mede, dat het College van Burg. en Weth. heb ben gemeend, in verband met de uit breiding der werkzaamheden hier aan verbonden, de wedde met in gang van 1 Jan. 1933 met f 20,- te verhoogen. Dhr. BRAKMAN zag dit bedrag liever niet direct als vaste wedde be paald. Ook werd het idee naar vo ren gebracht een wedde toe te ken nen, berekend naar het aantal slach tingen per jaar. Tenslotte wordt met algemeene stemmen besloten het voorstel van B. en W. aan te nemen, doch hierbij aan te teekenen, dat de Raad zich het recht voorbehoudt, deze wedde te verhoogen of te ver lagen, al naar gelang van de werk zaamheden die voor het abattoir- bedrijf moeten worden verricht. Bij post 5: „Arbeidsloon voor schoonhouden van het abattoir" vraagt dhr. "BRAKMAN, nader te worden ingelicht, waarop de VOOR ZITTER meedeelt, dat de schoon maakster een loon ontvangt van f 0,25 per uur én dat de rest op deze post benoodigd zal blijken voor aanschaffen van schoonmaak-artike- len. De begrooting wordt hierna met algemeene stemmen vastgesteld op inkomsten en uitgaven Gewonen Dienst f 520 en idem Kapitaaldicnst f 200. Subsidies. Van het bestuur der Bewaarschool alhier is ingekomen een verzoek om voor 1933 een subsidie uit de ge meentekas te mogen ontvangen van f 1005. Met algemeene stemmen wordt besloten, het verzoek in te willigen. i Van het Bestuur der Muziekver- eeniging ,,E. M. M." en dat van de Chr. Muziekvereeniging „Hosanna" is een dergelijk verzoek ingekomen, voor de eerste vereeniging f 150 en voor de tweede f 50. Eveneens wordt met algemeene stemmen besloten,

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 2