Bazaar. Gevonden en Verloren. Firma Van Putten&Vpoon ff. lESTELEWffliop Melijkscbe BeurWletfst N.V Stoomtram Mij. Breskens-Maldegliem, Maatschappij van Ooft- en Tuinbouw. Christelijk Zangkoor „CONCDORDIA" Gemengd Nieuws. Advertentiën. Deering Zaaimachines 2-Schars-ploegen, imarm Tiel. 32 - Breskens. BeurtdiensJ 8chippe;vitOEST. I. A. RJSSEEUW Johz. te Oostburg Correspondentschap BRESKENS, Vertegenwoordiger: v. d. SANDE Jacz Dinsdags van 6 tot 7 uur zitdag van den Heer I. A, Risseeuw. nen komen in het bezit van goede honden, ook voor de bewaking. OOSTBURG. Zooals meermalen, ook in dit blad, werd mededeeling gedaan van de uitvoeringen van de vereeniging voor instrumentale en vocale muziek „Polyphonia" te Oostburg, mag nu zeker wel bericht worden, dat deze vereeniging een zwaar verlies heeft geleden door de ontslagname van den directeur den heer Cor Schijve, we gens gebrek aan tijd. Deze vereeniging oncstond als meisjeskoor tijdens de mobilisatie onder leiding van den be kenden violist den heer Van der Loo- ven van Brugge, wiens werk werd voortgezet door Ds. E. van Ruijten- berg, van wien de heer Schijve weder de leiding overnam. Voorloopig zal de afdeeling zang van de intusschen in een gemengde zangvereeniging met symphonie omgezette vereeniging ge leid worden door den heer J. H. van Kampen en het instrumentale gedeelte door den heer van der Vleuten. Ge tracht zal worden een geschikte nieuwe directeur te vinden. AARDENBURG. De afdeeling Aardenburg der Mi) van Ooft en Tuinbouw heeft het pro gramma van de te houden tentoon stelling aan hare leden toegezonden. Het belooft heel wqt.Zjoqdag ,18 September wordt die tentoonstelling gehouden in de voor- of wandelkerk van de Sint Bavo. Behalve de inzending der in den voorzomer uitgereikte Pellergoniums, Gloxinia's en Asperago's, kunnen ook andere bloemen en planten, fruit en groenten ingezonden worden. Het schijnt dat er nog al animo voor is. SCHOONDIJKE. Op 18 September a. s. zal de plaat selijke Muziekvereeniging „Oetening kweekt Kunst" alhier een concert geven te Biervliet. De uitvoering welke Zondag j.l. alhier door de muziekvereeniging „Harmonie" uit Biervliet zou worden gegeven, kon wegens het siechte weer niet doorgaan. SCHOONDIJKE. Het „Bureau voor kostelooze raad pleging voor Zuigelingen" verheugt zich in de stijgende belangstelling van de Schoondijksche bevolking. Tegen over een honderd-vijftig bezoekers 't vorige jaar, konden er dit jaar meer dan 200 geboekt worden. Ouders die eenmaal de voordeelen ondervonden hebben van hun kindje om de 14 dagen onder controle van de arts te stellen zullen zelf wel de beste pro pagandisten voor het bureau zijn. Het bureau hoeft geen aanbeveling meer, In zijn achtjarig bestaan heeft het voor zichzelf het pleit gewonnen. Dokter en zuster geven steeds be langeloos hun medewerking en toch is er geld noodig voor Zuige lingenzorg, en zelfs heel wat geld. Waarom? Aan behoeftige gezinnen worden gratis versterkende middelen en dikwijls zelfs geneesmiddelen ge geven voor de zuigelingen; kraam vrouwen worden geholpen aan linnen; en dan wilden we graag een wensch vervullen van onze ijverige wijkzuster. Zij wil namelijk een „baby weegschaal'1 hebben, die ze op de fiets meenemen kan om pasgeborenen en zuigelingen, die niet naar 't spreekuur kunnen gebracht worden, te kunnen wegen. Voor dit alles nu heeft Zuigelingen zorg geld noodig. En de Vereeniging voor Vrouwen- belangen en Gelijk Staatsburgerschap (vroeger: Unie voor Vrouwenbelangen) die Zuigelingenzorg in 't leven ge roepen heeft, beschikt niet over geld Maar zij beschikt gelukkig over leden en jeugdleden die reeds verscheidene jaren hun werkkracht aan het goede doei geven. Nu ook weer richten zij een bazaar met verloting in, en durven er op rekenen dat Schoondijke deze instel ling, tot nog toe de eenige in Z.-VI zal helpen in leven houden, en mild zal steunen. Koop loten! Bezoek de bazaar, die in October op een Vrijdag. Zaterdag en Maandag zal gehouden worden. RETRANCHEMENT. Op 75-jarigen leeftijd is overleden de heer W. J. Almekinders, burge meester dezer gemeente. BIERVLIET. INGEKOMEN: J. M. de Vos, van Middelburg. VERTROKKEN: M. S. Deseijn naar IJzendijke, V. E. A. Romhout naar St. Kruis, W. Tel lier en C. L. de Poorter naar Ijzen dijké. BURGERLIJKE STAND OOSTBURG. HUWELIJKEN: 4 Augustus. Isaac J. van den Broecke, 23 j, jm. en Sara M. van der Meulen, 20 j., jd. Jacob Houg, 26 j., jm. en Magdalena J. de Kok, 23 j., jd. GEBOORTEN: 3 Aug. Jannie Gatharina, d. van C. J. van Heulen en J. M. Smoor. 10, Anna Sara, d. van A. Daansen en M. A. Catsman. 12. Johanna Gatharina, d. van M. C. deMeij. 17, Anthonius, z. van Adr. Priem en A. Martens. OVERLEDEN: 14 Augustus. Ludovicus Leonardus Buijck, 72 j., ongehuwd. 15, Petrus Johannes, 15 jz. van E. V. Roets en G. J. J. Ras. 20, Petrus Franciscus Maenhout, 48 j., echtg. van Cl. M. v. Watermeulen. 31, Willem Gustaaf Randal Trapman (van Aardenburg) 18 z. van J. W. A. Trapman en M. D. Meerseman. INGEKOMEN: Suz. A. Leenhouts van Breskens, Alida C. E. de Pierre van IJzendijke, Adria Lev. Dieleman van Aardenburg, P. J. van Roosendaal van Amsterdam, Francina M. A. Okhuysen van Steen bergen en gezin J. Dierx van Retran- chement. VERTROKKEN D. P. Ekkebus naar Hilligersberg, C. M. C. Quist naar Rotterdam, P. Vlierberghe naar Groede, gezin M Simpelaar naar Schoondijke, gezin P. D. Goetheer naar Maartensdijk, gezin K. Scheltens naar Appingadam, Joha. E. Rijk naar Sluis, Feliclta L. van Op- dorp naar Sluis, Joh. Joz. de Klerck- de Hullu naar Goes, G. Verstraeten naar Bergen op Zoom, Alice M. Lau- ret naar Etten, Emelda A. Boonman naar Dongen. Wilhelmina M. C. de Clerck naar Blankenberghe, Sara M. van den Broecke-v. d. Meule naar Biervliet. Rosa Weiss naar den Dun- qen, J. Houg naar Nieuwvliet, Marie L. Roman naar Zuidzande. De bevolking bestond op 1 Sept. uit 2674 zielen. Keuring van dekhengsten. Bij beschikking van den minister van economische zaken en arbeid is bepaald, dat de gewone keuringen van tot dekking bestemde hengsten in het najaar, welke alleen door de Stamboekcommissiën zullen geschie den, zullen worden gehouden in Zeeland (alleen voor type trekpaard): Dinsdag 25 October te Middelburg en te Zierikzee; Woensdag 26 Octo ber te Kattendijke; Donderdag 27 October te Hulst en te Axel; Vrij dag 28 October te Oostburg. POSTERIJEN. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm nam Rijkspostspaarbank: AARDENBURG. Aan het hulppostkantoor alhier werd in de maand Augustus op spaarbank boekjes ingelegd f 7460.en terug betaald f 5194,66; derhalve meer in gelegd dan terugbetaald f 2265,34. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 1. BRESKENS. Aan het postkantoor alhier werd in de maand Aug. op spaarbankboekjes ingeleg f 15,282,44 en terugbetaald f 8,614,25; derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 6.668,19. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 5. OOSTBURG. Aan het postkantoor alhier werd in de maand Aug. op spaarbankboekjes ingelegd f 7,364,02 en terugbetaald f 6,519,89; derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 847,13. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 4. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuld boekjes ingeschreven nihil en afge schreven f 1200; derhalve minder in- dan afgeschreven f 1200. SLUIS. Aan het hulppostkantoor alhier werd in de maand Aug. op spaarbankboek jes ingelegd f 11.439,74 en terug betaald f 5,597,40; derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 5,842.34. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 5. IJZENDIJKE. Aan het postkantoor alhier werd in de maand Aug. op spaarbankboekjes ingelegd f 10,956,30 en terugbetaald f 4,879,77; derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 6,076,53. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 2. GROEDE. Gevonden voorwerpen ter Secretarie gedeponeerd. 1 blauw zakje, inhoudende wasch- goederen. Woensdag 14 Sept. 1,52 2,16 Donderdag 15 2,27 2,51 Vrijdag 16 2,57 3.21 Volle Maan Woensdag 14 Sept. om 22,26. Licht op voor RIJ wieion enz. (waaronder zijn begrepen wagens, karren, enz.) Woensdag 14 Sept. nam. 7,49 Donderdag 15 7,47 Vrijdag 16 7,45 Een koe in een welput. Een koe van den landbouwer De B. onder Biggekerke maakte dezer dagen een niet alledaagsche buiteling. Het dier was vastgemaakt in de nabijheid van den welput en zag in een onbewaakt oogenblik de kans schoon in dezen put een bad te ne men. Met behulp van een ontboden takel wist men de koe uit haar zeer nauwe positie te verlossen, waarbij bleek dat zij hoegenaamd geen letsel had opgeloopen. Het auto-ongeluk bij Roosendaal Met groote ingenomenheid kunnen wij uit de beste bron melden, dat de toestand van den Commissaris der Koningin zooveel verbeterd is, dat jhr. Quarles van Ufford zeer vermoe delijk nog deze week het ziekenhuis zal kunnen verlaten. Een motorschip gezonken. Maandagmorgen is het motorschip „Maria,1' geladen met cokes, in de Wemeldingsche Vallei omgeslagen en 'gezonken. Hét schip was van Wemeldinge vertrokken en was af komstig uit Antwerpen met bestem ming naar Rotterdam. De drie opvarenden, schipper Stooter, diens vrouw en de knecht, zijn door een der te hulp geschoten sleepbooten gered. Zij zijn te We meldinge aan wal gebracht. De boot staat 4 meter onder water. Lijk opgehaald. Sedert Dinsdag j.l. werd te Sas van Gent vermist de 26-jarige schip per P. uit Rotterdam, liggende met zijn vaartuig te Sas van Gent. Za terdagmorgen is zijn lijk uit het ka naai opgehaald. Hoe de man te wa ter is geraakt is niet gebleken. Des nachts heeft hij nog te ongeveer 3 uur met iemand staan praten, ter wijl een op het lijk bevonden horloge even voor half drie aanwees. Op last van de justitie is op het lijk beslag gelegd. Maandag arriveerde de justitie vergezeld van een sectie dokter tot het doen van een onder zoek en het verrichten van een ge rechtelijke sectie. De Philipsfabrieken. Naar bericht wordt, gaan de Phi lips Fabrieken door met nieuw per soneel aan te nemen. Wekelijks breidt het aantal tewerkgestelden bij Philips zich met enkele honderdtal len uit, die vóór de depressie tot het personeel hebben behoord. Het is de radio-afdeeling, welke momenteel den stoot tót de herleving heeft gegeven. Zooals uit de pas gepubliceerde cijfers betreffende den radio-uitvoer bleek, valt daarin een aanmerkelijke vooruitgang in verge lijking met de voorafgaande maand te constateeren. Doch "behalve dat op zich zelf beteekenisvolle feit, dient er op gewezen, dat deze stijging zich nu reeds vier maanden in sue cessie voortzet. De personeelsuitbreidingen van den laatsten tijd komen geheel of vrijwel geheel op rekening van de radio-industrie. De personeelssterkte die bij Philips momenteel ongeveer 10.000 personen bedraagt, is reeds met circa 1000 personen over het dieptepunt heen. Behalve door sei- zoens-invloeden wordt de vraag naar radio-apparaten ook gestimuleerd door de in vergelijking met voorheen aanzienlijk gedaalde prijzen. Getrouwd: P, J. MONj en L. J. BLIEK die, mede naméns wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de betoonde belangstelling vóór en bij hén huwelijk ondervonden. Breskéns, Molenwater, Sept. 1932. z Heden overleed te Amster dam in volle verzekerdhej des geloofs onze lieveZus- ter. Behuwdzuster en Tante Geertruida WAJzLIEN, in den leeftijd yén 57 jaar. j. j. wXllien. j. q./w allien— Schippers en Kinderen. Ginneken, 10 Sept. 1932. Heden overleef in /de hope des eeuwigen levens na een kortstondig/lijden, onze innig geliefde Vader. Behuwd- en Groótvader, Kornelis Izaak Heijboer, Weduwnaar van JACOBA/OUWERSE, in den oucjérdom van ruim 71 jaar. J. C. FgEEKENHORST en Familie. Souburg, 't Wissel, C 138, 13 September 1932. Eenige en algemeene kennisgeving. Bezoek in October te SCHOONDIJKE de KOOPT NU REEDS LOTEN. Geschenken van eiken aard zijn welkom. Algemeene Vergadering der Voetbal vereeniging Breskensche Boys op Woensdag'14 September 's avonds 8 uur bij G PLEIJTE, 3e Zandstraat. Verkrijgbaar: met drukveeren. Alsook Melotte-Wendplóegen en ook gebruikte bij A. Leenhouts, Breskens, in Zaden en Landb.-werktuigen Telefoon No. 50. i- Wilt gij een goede NAAI MACHINE koopt dan een Breskens-Derdrecht-Rojtórdam visa-ver» Tel. Breskeoé5 R'dam 10749 AfvaartBreskens: irdag 17 Sept. nam. 5 uur. Breskens Rotterdam- Dordrecht Vertrek van; Breskens.- Zaterdagnam. 5 uur Rotterdam: Vrijdag 12 uur Dordrecht: Zaterdagmorgen. "Pélefoon Nummer 40 en 41. Het publiek wordt er aan herinnerd, dat de dienstregeling vanaf 16 September tot 2 October a.s. zal zijn als die van 22 Mei tot 1 Juli, zooals reeds indertijd is aangekondigd. De Directeur: A. DE THOUARS. Bregkeris, 10 September 1932. Zij, die de Tuinbouwcursus te Oostburg (lesgeld f 2,50) willen volgen, gelieven zich zoo spoedig mogelijk, in ieder geval vóór 24 September, liefst schriftelijk op te geven bij een der onderwijzers aan die cursus, de heeren: Th. A. OVERTVELD te IJzendijke, Hoofd. J. HOLLEBRAND, Fruitplantage „Ceres", Aardenburg. HET BESTUUR. Directeur I. VAN MELLE. Aanvang der repetities Zaterdag 17 Sept., 8 uur. Thans is weder gelegenheid voor meisjes of jongens van 10 tot 15 jaar zich aan te melden voor het KINDERKOOR. Bij vol doende deelname worden 2 afdeelingen gevormd van 10 tot 13 en van 13 tot 15 jaar. Ook zal worden opgericht een Trommel- en Pijperkorps voor jongens van eiken leeftijd. Zij, die aan bovengenoemde koren of korpsen wenschen deel te nemen moeten zich vóór 17 September opgeven bij den leider I. VAN MELLE. Aanmelding kan ook geschieden op 17 September van 6 tot 7 uijr in het clubgebouw der fabriek. (Firma Sanderse en Co.) Effecten. Assurantie's. Coupons. Vreemd Geld.

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 3