Concert Volontair Arbeidsinspectie Concert Firma Van Puttend Vroon Winkel „De Kleine Winst" Looze B-treken van Snoekie en Bolleboks* :wr Weet gij, dat voor een een voudige schatting van roerende of onroerende goederen een en drie schatters moeten worden beëedigd voor het Kantongerecht. Weet gij, wat dit kosten zal, als deze schat ters een dure reis moeten onderne men naar een ander district van Zeeland? Zoo ja, komt dan op voor het behoud van het Kantongerecht te Oostburg. J. C. LE BLEU Boekhandel Breskens Tel. 32 - Breskens,. Ter Gemeente-Secretarie van BRESKENS kan een geplaatst worden. Tevens opruiming van alle Zomer-Artikelen, Th. de Witte-van Overloop, Dorpsstraat 36 - Breskens 35. Hierop werd tot het verbinden van de arme politiemannen overgegaan. Toevallig behoorde het motorbootje aan een dokter en er was een heel pak met verbandmiddelen aan boord. Na degelijk en vakkundig gezwach teld en gewatteerd ,te zijn, werden de dienders naar den naastbijzijnden boom gezeuld en daar netjes te genaan gezet. „Ze zijn alleen maar 'n beetje bewusteloos," zei de lange met een kennersblik; „binnen 'thalf uur komen ze weer bijl" Toen, spron gen beiden weer in 't bootje en na eenige noodige reparaties voeren ze verder. 36. Aan den kant stond 'n herberg. Ze stapten uit en gingen er binnen. „Magge me effe tillefeneere, baas?" vroeg de lange en na het toestem mend antwoord schoten ze de tele fooncel in. Bolleboks vroeg aan sluiting met den burgemeester van Klontenburg. „Present, burgemees ter, hier Bolleboks, bijgenaamd de langel" zei de lange; „ik moet U effe melden asdat de politie wegens onvoorziene omstandigheden de ver volging gestaakt heb. U ken ze aan de Kromme Slootweg af laten ha- lenl" Bij het baden verdronken. Zondagmiddag omstreeks twaalf uur is aan het vrije strand aan de Noordzijde te Zandvoort een bader verdronken. Het slachtoffer is de 25-jarige J. 'Piek, coupeur, uit Am sterdam. Hoewel herhaalde malen gewaarschuwd, ging hij te ver in, zee. Wind en stroom deden een sterken trek ontstaan, zoodat de jonge man afdreef. Vier zwemmers waagden hem te hulp te komen. Na een kwartier is het slachtoffer aan land gebracht. De levensgeesten waren evenwel reeds geweken. Mijnongeluk. Vrijdagmiddag is een 17-jarige werkman bij het aankoppelen van wagens in de ondergrondsche wer ken van de Oranje Nassau-mijnen te Heerlerheide door uit te glijden met het hoofd tusschen twee wagens bekneld. Met een schedelfractuur is de jongen naar het ziekenhuis ge bracht, waar hij is overleden. Lijk aangespoeld. Op het Noordzeestrand te Vlie land is Zaterdag aangespoeld het in verregaande staat van ontbinding verkeerende lijk van een vrouw. De vrouw droegtwee katoenen badpak ken over elkaar. Boerenbehuizing te Bellen afgebrand. Tengevolge van hooibroei is de boerenbehuizing van en bewoond door J. Moleman, te Heiken bij Bei- len, afgebrand. De motorspuit van Beilen, die spoedig ter plaatse was, bepaalde zich uitsluitend tot na- blusschingswerk. De inboedel is grootendeels gered. Alles was ver zekerd. Onbewaakte overwegen. Op den onbewaakten overweg Aalsmeer Oost zijn Zaterdagavond het paard en de wagen van den melkrijder L. door een trein uit Aals meer naar Amsterdam gegrepen. Het paard werd gedood. De voer man bleef ongedeerd. Straatroover gepakt. Zaterdagavond laat is in de Van Ostadestraat te 's-Gravenhage op heeterdaad betrapt bij het ontrukken van een damestasch aan een 80- jarige bewoonster van de Koning straat een 45-jarige in eerstgenoem de straat wonende losse werkman. De man is opgesloten. Een jacht met 16.000 liter gesmokkelde alcohol. Te Zeebrugge is een groot jacht in beslag genomen, dat enkele dagen geleden was aangekomen, en dat een Engelsche advocaat aan boord had. De bemanning bestond uit vijf En- gelschen en een Antwerpschen machinist. De tolbeambten kregen argwaan door het vele bezoek aan het vaartuig en er werd een nauw keurig onderzoek ingesteld, waarbij in het ruim 16.000 liter alcohol wer den ontdekt, die niet was aangege ven. De Engelsche bemanning werd gearresteerd maar is later weer vrij gelaten. De alcohol was afkomstig uit Antwerpen. Diefstal. Tijdens een kerkdienst zijn Za- lerdag aan het R. K. kerkgebouw te Tegelen drie rijwielen ontvreemd, die door kerkbezoekers daar waren neergezet. Enkele uren later deed een zekere A. K. uit Venlo bij de politie aangifte, dat in het grens- plaatsje Kaldenkirchen (D.) zijn splinternieuw rijwiel was gestolen en de dief een oud karretje in de plaats daarvan had gezet. Bij onderzoek bleek dit oude rij wiel een van de gestolen fietsen uit Tegelen te zijn, zoodat vermoedelijk Duitschers deze rijwieldiefstallen hebben begaan. Van de daders is echter tot heden geen spo.or ont dekt. Kolonel Barker. Wij hebben eenigen tijd geleden melding gemaakt van de lotgevallen van „kolonel Barker," de Engelsche vrouw, die geruimen tijd als man door de wereld ging, eindelijk ont dekt werd, gevangenisstraf kreeg, maar na haar invrijheidsstelling ver lof kreeg, zich als man uit te geven, omdat zij anders geen kans zag het brood voor zichzelf en haar zoon te verdienen. Thans komt het bericht, dat zij weerontslagen is. Zij was vertegen woordiger van een autofabriek maar een dame had haar herkend bij de firma. Deze zag zich toen genood zaakt de gewezen „kolonel Barker" te ontslaan. Zij behoort dus nu ook tot het groote leger der werkloozen, maar zij „desespereert niet," zooals zij zelf verklaard heeft. De dnilcknopvulling is ■lechts één van de 47 vei be eringen, welke ver- eenigd zijn in elke 1 M| farker "D uofold Bij het baden verdronken. Zaterdagmiddag is de 20-jarige G. B. bij het baden in de Buitenvest te Hulst verdronken. Het lijk is eenige uren later opge haald. Een man biedt zich te koop aan. Te koop: jongeman, 29 jaar oud, groot, gezond, sterk, verstandig enz. Bereid alles te doen en overal heen te gaan, ook bereid om te huwen. Prijs voor den tijd van 10 jaar 520 pond, of naar verhouding minder. Antwoord onder letter Een advertentie van bovengenoem- den inhoud werd dezer dagen bij de Londensche Star aangeboden. De Star plaatste de advertentie niet, doch zond een verslaggever op onderzoek uit, en vernam van den betrokkene het volgende: „Gelijk duizenden an dere werkloozen ben ik aan het eind van mijn krachten gekomen. Ik kan mijn schulden niet meer betalen en het boeltje, waarin ik met mijn oude moeder leef, moet ik verkoopen als ik niet dadelijk werk vind. De vorige week heb ik nog mijn beste pak moeten verkoopen om de huur te betalen, en na lang nadenken kwam ik tot plaat sing van de advertentie. U kunt mij een avonturier noemen als u wilt maar ik heb zoo genoeg van mijn huidige leven, dat ik alles wil doen om aan het werk te komen. Als een film maatschappij mij de kans bood met een vliegtuig naar beneden te storten, zou ik het aannemen als zij mij er voldoende voor betaalde. Jacht op grof wild, ontdekkingsreizen in onherberg zame streken, overal ben ik voor te vinden. De meeste adverteerders wil len iemand met geld hebben; daar ik geen geld heb. bied ik mijzelf aan en ik zou het geld dadelijk vastzetten, zoodat mijn moeder zou kunnen be staan gedurende den tijd, dat ik mijn bestaan verhuurd had. De jonge man bleek te zijn op gevoed op een graafschapsschool te llford en was zijn loopbaan begonnen als boerenknecht. Daarna was hij buffetchef geworden. Hij had liefheb berij in schrijven en had herhaaldelijk stukken in kranten geplaatst gekregen, maar als buffetchef had hij zoo'n lan gen werktijd, dat de gelegenheid en de lust tot schrijven hem verging. Hij is ook eenigen tijd in het bouwbedrijf werkzaam geweest, is bookmaker ge weest, bediende bij een bookmaker en kantoorbediende en later nog eens buffetchef. Maar de betaling was zoo gering en de werktijd zoo groot, dat hij zich voor een derde maal daarvoor niet vinden laat, tenzij hij inderdaad behoorlijk betaald wordt. Hij meent sterk en ontwikkeld genoeg te zijn om zijn geld te verdienen anders dan als boerenknecht of buffetchef, de twee slechtst betaalde baantjes in de wereld. De Star verklaart als bemid delaar mee te willen doen om den man aan werk te helpen. Gezinsdrama. In de Bessarabische gemeente Sku- lany heeft zich een afschuwelijk familie drama afgespeeld. Een inwoner had zich met zijn vrouw naar een bruiloft begeven en zijn drie kinderen, een 13- jarig dochtertje en twee zoontjes van 12 en 15 jaar thuisgelaten. Tusschen de broertjes ontstond bij het spelen twist, gedurende welke de oudste zijn broertje met een hamer doodsloeg. De zuster werd bij het zien van het drama waanzinnig. Toen de ouders thuis kwamen en het doode kind von den, pleegde de moeder zelfmoord. De oudste knaap die intusschen ge vlucht was, werd later In de nabijheid van het dorp dood teruggevonden. Lading fruit in zee geworpen. Aan de Spaansch-Fransche grens te Cembre zijn vorige week veertig wagonladingen met Spaansch fruit in zee gestort, omdat het niet in Frank rijk mocht worden ingevoerd. Het fruit is afkomstig uit Zuid-Spanje en kwam pas aan de grens aan, toen het Fransch-Spaansche verdrag inzake de contingenteering van fruit in werking getreden. Aangezien het niet moge lijk is gebleken in de grensplaatsen de vruchten te verkoopen, heeft men de geheele lading, welke een waarde heeft van ongeveer een millioen franc, in zee gestort. De Duce aangehouden. Zaterdag hield de wegenmilitie op 'de Via Flaminia te Rome een auto aan wegens gevaarlijk hard rijden. Tot grooten schrik van de milïceins werd de auto bestuurd door Mus solini. Zij stamelden verontschuldi gingen, doch de Duce was in een goeden luim en prees hun plichtsbe trachting. Toen hij hoorde, dat de mannen oud-strijders waren, hield hij nog een gemoedelijk praatje met hen en ten slotte deed hij de mannen het genoegen zijn handteekening te plaatsen op hun identiteitskaart. Aanrijding. Te Zellik, bij .Brussel, is op den straatweg naar Gent, een motorfiets tegen een auto gereden. De men- schen op de motorfiets, drie jonge Portugeezen, die te Brussel woon den, zijn op slag gedood, terwijl de automobilist beide armen heeft ge broken. Een autobus te Beek bij Nijmegen verongelukt. Zondagmorgen reed een autobus, uit Utrecht, waarin een gezelschap van 30 dames en heeren was gezeten, met een vaart van ongeveer 70 K M. op den Hollen weg te Beek in de richting van Mooi Nederland. In de bocht wilde de chauffeur zijn vaart minderen, doch plotseling brak de handrem af, terwijl de voetrem weigerde. De chauffeur stuurde daar op den wagen op een heg aan. De bus ging er echter doorheen en stortte van een hoogte van 4 meter naar be neden. Wonder boven wonder kwa men alle inzittenden er zonder letsel af. De bus is zwaar beschadigd. Inbraken te Rijsoord. Zondagnacht is te Rijsoord op twee plaatsen ingebroken. Bij den wagen maker v. d. L. zijn de inbrekers in hun werk gestoord. Een van hen heeft in de haast zijn rijwiel achter gelaten. Bij den tuinder M. is daarna een rijwiel ontvreemd. In veertien dagen tijds zijn ter plaatse 4 inbraken ge pleegd. De gevaarlijke zee. Twee meisjes, de 17-jarige R. A. en de 16-jarige S., beiden wonende aan de Rijswijkscheweg te 's Graven- hage, hadden zich Zondag aan het Stille strand te ver in zee gewaagd en waren door den stroom meege sleurd. Zij zijn gered door zeven personen met behulp van reddings- lijnen. Een bewoner van de Werfstraat te 's Gravenhage heeft uit zee gered het 15-jarig meisje G. W. uit Rotter dam, die met familie op Schevingen vertoefde en dreigde te verdrinken. Zij was in bewusteloozen toestand en is na bijgebracht te zijn, met haar familie meegegaan Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm nam Woensdag 10 Aug. 8,— 8,24 Donderdag 11 9,10 9,34 Vrijdag 12 10,35 10.59 Volle Maan Dinsdag 16 Aug. om 9,01. Licht op •oor Rijwielen enz, (waaronder zijn begrepen wagens, karren, enz.) Woensdag 10 Aug. nam. 9,06 Donderdag 11 9,04 Vrijdag 12 9,02 Vanaf 4 Aug. zal/lederen Donderdag van 2 <töt 4 uur des nam. in het Rfjkskantoren- gebouw Noordstraat 127 te Mid delburg een ambtenaar der Ar beidsinspectie/aanwezig zijn. Het spreekuur in het hotel de Abdij Vervalt hiermede. De Hoofdinspecteur van den Arbeid in het 10e District: C. DONKER. naar de/idylische Zeeuw^fche Eilanden /koel en vlug Heen en terug Hedenavond (Dinsdag) te Breskens, door de Muziekvereeniging UIT HET VOLK-VOOR HET VOLK op de Julianatent. Aanvang 8 uur. TE GROEDÈ, op Zondag 14 Augustus a.s., door de Muziekver. „E. M. M". op de Muziektent. Aanvang 6 uur. HET BESTUUR. Wilt gij een goede NAAI MACHINE koopt dan een- aumann Wilt u voordeelig en tevens goede kwaliteit/koopen, zie onze prijzen: Sport-flanel Prima-sportflanel Zwaar Jaeger-flanel Zwaar wit flanel Prima zware Lakens, per el Dames-Hemden, prima kwaliteit Heeren-Hemd, gestreept Heeren-Hemd, zwaar flanel, Heeren- Overhemd Witte Sloopen Witte Sloopen, rondom kant Fantaisie-sokken Prima Zijden-kousen Zware kwaliteit fluweelen-broeken Zware fluweelen-jassen Prima zware blauwe Simson-broeken Prima zwaie blauwe Simson-jassen enz. enz. aan spotprijzen. Kom naar de 0,16 0,25 0,22 0,25 0,37 0,85 0,95 1,25 0,90 0,38 0,45 0,121/a. 0,50 4,00 6,50 2,90 3,25

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 3