Hel Elfde Bondsconcours. Gevonden en Verloren. ®DKesSCJÏOOL Volledige uitslag Muziek concours te Oostburg op Zondag 7 Aug. 1932. burgerlijke stand ijzendijke. oostburg. BRESKENS. Bij het te Utrecht gehouden examen voor de acte Engelsch L. O. slaagde de heer J. J. de Jonge, alhier. OOSTBURG. De gecombineerde vergadering van Kerkvoogden en Notabelen der Ned. Herv. Gem. alhier heeft besloten om langs gerechtelijken weg de achter stallige (onwillige) belastingschuldigen tot betaling te dwingen. Tot Kerkvoogden der Ned. Herv. Gem. alhier hebben notabelen benoemd in de vacatures de heeren M. Boone en I. A. Risseeuw Johz., de heeren W. I. Daansen en R. Risseeuw. IJZEN DUKE. R.-Kath. Kerk. De bisschop van Breda heeft be noemd tot kapelaan alhier den Weleerw heer Chr. de Graauw. Beroepingswerk in Zeeland. De ongunstige tijdsomstandigheden doen hun invloed ook gelden op het beroepingswerk bij de geref. kerken in Zeeland. Niettegenstaande den overvloed van candidaten worden wei nig of geen beroepen uitgebracht. Kerken, die al geruimen tijd vacant zijn, denken blijkbaar nog niet aan beroepen. Met Dec. a.s. wordt ook de geref. kerk van Krabbendijke vacant vroeger een welvarend dorp maar reeds nu verluidt, dat voorloo- pig niet in deze vacature zal worden voorzien, gezien de verminderde draag kracht der leden. voor ouden van dagen „Rozeno'ord". De wijziging van de door den ge meenteraad vastgestelde verordening voor den gemeente-veldwachter werd met algemeene stemmen vastgesteld. Van verschillende R. K. organisa ties in het bisdom Breda was een verzoek ingekomen om bepalingen vast te stellen op het dansen, (om de kermissen af te schaffen) maar daar er hier nooit wantoestanden tijdens de kermis voorkomen, werd besloten het adres voor kennisgeving aan te nemen. De rekening dienst 1931 en be grooting dienst 1933 van het Alge meen Armbestuur alhier werden onveranderd met algemeene stem men goedgekeurd. M. a. st. werd besloten afwijzend te beschikken op het verzoek van de N.V. American Petroleum Cy. te 's- Gravenhage om vermindering van de te betalen vergoeding voor de ge plaatste benzinepompen en tanks bij het perceel van den heer I. de Smit. Aan den heer F. van der Heijden te Sas van Gent werd toegestaan een wijziging der voorwaarden, waar onder hem de voormalige Zuidpoort is verhuurd, n.l. dat deze na op zeggingstermijn van 3 maanden kan eindigen. Met algemeene stemmen wordt be sloten de wijziging van het raadsbe sluit van 17 Juni 1932 inzake con- tróle op de administratie van den gemeente-ontvanger goed te keuren. Aan de Sluissche zwemvereeniging werd een subsidie van f 50 verleend. Algemeen zijn de leden van mee ning, dat een subsidie van f 50 niet te hoog is, daar men dit bedrag ook aan andere vereenigingen toe kent. Van Ged. Staten is een verzoek ingekomen om wijziging van het raadsbesluit van 17 Juni 1932 tot het aangaan eener geldleening van hoogstens f 7500. Ged. Staten n.l. hebben bezwaar tegen den aflossingstermijn van 40 jaar en ook blijkt uit het besluit niet, wanneer de aflossing aanvangt. Op voorstel van den heer Van Ma- zijk wordt met algemeene stemmen besloten dat met de aflossing zal worden begonnen een jaar, nadat de leening wordt aangegaan. Te vens beschouwt de raad de aflos singstermijn van 40 jaar niet te lang. Van het bestuur der R.K. Jon gensschool was een verzoek inge komen om beschikbaarstelling van gelden voor verbouwing der school in de Oude Kerkstraat en aanschaf fing van drie nieuwe kachels. De kosten voor de verbouwing worden geraamd op f J.00, die voor de kachels op f 90. De heer Baas vindt het bedrag voor verbouwing wel iets hoog, maar nadat hem uitgelegd is, dat het maar een raming is, wordt met al gemeene stemmen besloten de ge vraagde medewerking te verleenen. Rondvraag. De heer Albregts wijst er aller eerst op dat een boomput van een boom, die reeds een poos geleden gerooid is, nog steeds open ligt, en zoodoende gevaar voor het ver keer oplevert. De heer Van Mazij'k zegt, dat de heer Albregts in zijn functie als wethouder der gemeente, een aanklacht tegen zichzelf richt, daar het de taak is van B. en W. om te zorgen dat het opgeruimd wordt. Ook vestigt de heer Albregts de aandacht op de rioleering, daar deze z.i. niet met de noodige zorg onder houden wordt. Zoo had hij een in woner van d'Hoogte gesproken, die zich erover beklaagde, dat het water in zijn huis liep. De Voorzitter meent echter, dat deze overstrooming te wijten moet zijn aan de geweldige stortbui van Vrijdag j.l„ zoodat de riolen het overtollige water niet spoedig ge noeg konden verzwelgen. Hij zegt onderzoek toe. De heer Baas vraagt waar de katrollen gebleven zijn, die dienen om voorwerpen in het stadhuis om hoog te voeren. Hij had ze laatst nog noodig en miste nu een 2-loop en een 1-loop. Zijn deze wellicht door de gemeente verkocht? De Voorzitter kan daar echter geen antwoord op geven. De heer Batselaere vraagt den Voorzitter maatregelen te nemen dat het gedeelte van het verkeer dat nu langs de Kaai gaat, ook via de Markt wordt geleid. Hiertegen gaan echter profesten op, daar het algemeen be kend is, hoe gevaarlijk de hoek bij het huis van den heer Batselaere is. De heer Van Mazijk stelt dan voor, dat eerst de auto's tot op de Markt zullen komen en dan weer terug moeten rijden door de Ka- pellestraat en zoo verder door de Oude Kerkstraat langs de Kaai. Verder zal de richtingaanwijzer (een hand) op den hoek van de Meerminnestraat aan het perceel van den heer Wemaer, worden ver wijderd, daar die tot verwarring aan leiding zou kunnen geven. De heer Hoegen wil er de aan dacht op vestigen dat speciaal gelet moet worden op het venten, daai; het getal leurders onrustbarend groot wordt. De Voorzitter zegt, dat dit ook in B. en W. ter sprake gebracht was en dat men de veldwachter er reeds op had gewezen, maar veel resultaat was er tenslotte niet mee bereikt. BRESKENS. Tot bestuurslid van Floralia alhier is gekozen de heer J. Vergouwe. Onder verwijzing naar achter staande advertentie betreffende het muziek-concert van hedenavond kunnen wij mededeelen dat het in de bedoe ling ligt, dat tijdens de pauze door den voorzitter der vereeniglng eenige dankwoorden zullen worden gericht tot de milde gevers, die het afsluiten der muziektent met schotten hebben moge lijk gemaakt. SCHOONDIJKE. De heer P. van Bortel alhier is be noemd tot Ontvanger-Griffier van het Waterschap Oranje-Dierentijd. WATERLANDKERKJE. De landbouwer K. alhier kreeg van van zijn paard een klap tegen zijn hoofd, zoodanig dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen IJZENDIJKE. Zaterdagmiddag is brand uitge- gebroken in het kolenmagazijn van mej. wed. de Houck. De brand! greep zoo snel om zich heen, dat het pand spoedig in lichtelaaie stond. Door het krachtig optreden van de brand weer wist men de aangrenzende ge bouwen te behouden. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering ge dekt. GROEDE. BURGERLIJKE STAND. over de maand Juli 1932. GEBOORTEN: 2, Anna Kathalijntje, dochter van Mattheus den Decker en van Ca- tharina P. de Back; 2, Tanneke Elizabeth, dochter van Willem Sa- lomé en van Neeltje S. d'Hont; 6, Jacobus Daniël, zoon van Jacobus J. Aamoutse en van Maatje D. K. Zuiverheid Klankgehalte Tempo Dynamiek Techniek Opvatting Verpl. Vrij Verpl. Vrij Verpl. Vrij Verpl. Vrij Verpl. Vrij Verpl. Vrij 25 25 27 26 24 26 22 22 24 25 25 25 Nieuwvllet 4e afd. Fanf. Totaal 295 p., le prijs 20 21 21 24 24 24 21 21 20 23 24 24 Groede 3e afd. Fanf. Totaal 267 p 2e prijs 21 24 26 28 27 28 26 27 27 27 27 28 Aardenburg 2e afd. Fanf. Totaal 316 p., le prijs, 3e extra 21 21 27 25 26 26 26 24 24 27 24 21 IJzendijke 2e afd Fanf. Totaal 292 p., le prijs 21 21 22 24 24 24 24 24 21 24 21 21 Zuidzande 2e afd. Fanf. Totaal 271 p., 2e prijs 25 25 27 27 21 25 28 27 27 27 22 24 Breskens le afd. Fanf. Totaal 305 p., le prijs, 4e extra 26 27 29 30 27 30 27 30 29 30 27 30 Biervliet le afd. Fanf. Totaal 342 p., Ie prijs met lof, 2e extra 27 26 19 20 24 25 24 25 26 26 25 25 Schoondijke le afd. Harmonie Totaal 292 p„ le prijs 25 24 29 30 27 27 30 30 29 30 28 30 Oostburg afd. uitmuntend Fanf. Totaal 344 p.. Ie prijs met lof, le extra Pladdet; 10, Omer Augustinus, zoon van Cantiel Heetesonne en van Au gusta M. Verstruijnge; 13, Jozina Sijgina Elizabeth, dochter van Wil lem Verschoor en van Elizabeth M. van den Broecke; 19, Everdina Alei- da, dochter van Jacobus W. van Kooten en van Aieida D. J. Erme- ling; 21, Elizabeth, dochter van Adriaan J. Luteijn en van Elizabeth J. Salomé. OVERLIJDEN: 26, in het St. Anth. Gesticht te Oostburg overleden, Maria M. L. van den Hemel, oud 41 j. echtgen. van Ph. J. de Letter. HUWELIJKEN: 7, Jannis P. Marsille, oud 27 j. j.m. met Suzanna C. Maas, oud! 28 j. j.d.7, Oscar R. van Quekelberghe, oud 24 j. j.m. met Maria Maas, oud 21 j. j.d.; 21, Frangois Aarnout van Rosevelt, oud 34 j. j.m. met Aaltje Dina van Lare, oud 27 j. j.d. VERTROKKEN: M. J. de Kok van Molenstraat A 49 naar Oostburg; M. L. de Smit van Rijksweg O 79 naar Oostburg; P. de Meijer van Torenweg O 223 naar Oostburg; J. Cornelis en gezin van Torenweg O 223 naar Oost burg; P. de Caluwé en gezin van Kruisdijk O 162 naar Wieringermeer. INGEKOMEN: D. Koster en gezin van Breskens op O 115 Rijksweg; G. S. Ver- hage van Cadzand op Kruisdijkweg O 157; J. S. van Houte van Zuid- zande op Marolleput W 31. GEBOORTEN: 3 Juli Anna Dina, d. van J. R. Wat- tum en H. A. Streefkerk. 9, Frida Elodie Paula, d. van M. E. M. Dobbe- laere en C. M. van Haverbeke. 11, Pieternella Johanna, d. van W. Dek ker en G. F. Quist. OVERLIJDEN: 6 Juli. Em. Raes, 65 j„ echcg. van Leop. Fr. Gaus. INGEKOMEN: Gezin F. de Smit van Schoondijke, J. Brakke en G. Adam van Biervliet. E. Dellaert van Dongen, Paauw de Rey van Boschkapelle, M. Mercy en M. Dhaese van Waterland-Oudeman, gezinnen Pr. Goethals en Jos. Heu- man van Watervliet. VERTROKKEN: M. Lagenhoek naar Gent, Wed. H. van den Hemel naar Sas van Gent, C. de Pauw naar Eede. Zaterdag 6 dezer is alhier in het Beursgebouw geopend een tentoon stelling van schilderijen, een mooie collectie van dhr. P. C. Stamperius alhier. Wij waren verrukt, over het geen wij aldaar te zien kregen en wij kwamen tot het besef, dat de schilder Stamperius zijn werk diep aanvoelt. Mooie momenten heeft hij op het doek gebracht. De kerk van Oostburg, de duinen en het haventje van Cadzand, de Breskensche haven met zijn visschersschepen zijn meer dere malen het onderwerp van zijn studie geweest. En niet te vergeten de aardige plekjes uit Brugge en uit het oude Zierikzee, des schilders geboortestad, en de haven van Rot terdam. En dan de vele studies van stillevens en bloemen. Mooie pa pavers in een koperen of glazen pot; deze bloemen bleken wel de bijzondere voorliefde van den schil der te hebben. Alles spreekt van diep gevoel en tot in de puntjes uitgewerkt. Het is bijzonder de moeite waard deze tentoonstelling met een bezoek te vereeren. U zult met ons geen spijt hebben, dat t eens een kijkje hebt genomen. Nog zoo weinig is bij ons op het gebied van kunst, van echte kunst, waarin de kunstenaar zich ten volle over geeft, iets tentoongesteld. Laten wij tot het besef komen, dat ook uit ons midden bereikbaar is, wat wij aan den overkant als zoo gewoon en natuurlijk beschouwen. De tentoonstelling is om 3 uur geopend door den voorzitter van het Beursgebouw, Mr. J. Erasmus, die er in zijn rede ook op wees, dat niemand mocht verzuimen hier eens te komen zien. Terecht merkte hij op, dat het weinige, dat wij in ons midden hebben, dan ook moet wor den gewaardeerd. De tentoonstelling is nog de ge- heele week tot en met Zondag ge opend. Er bestaat dus alle gelegen heid om er heen te gaan. De zaal is keurig ingericht. Een warme stilte komt U tegemoet en de zaal alleen brengt U reeds in de stemming om met volle teugen te genieten van het heerlijke mooie, dat U geboden wordt. o Voor de elfde maal zijn Zondag j.l. de corpsen van den Bond van Muziekvereenigingen in West Z. Vlaanderen voor een edelen muziek - wedstrijd samengekomen. Ditmaal weer te Oostburg, dat zich daartoe gaarne bereid had verklaard. De jury, bestaande uit de heeren A. L. Hazebroek, oud-kapelmeester bij de marine, voorzitter; L. van der Tand, directeur der Haarlemsche muziekschool, secretaris en L. de Morée, kapelmeester van het 6e Regt. Inf. te Breda, lid; kwam om half elf met de boot te Breskens aan, vanwaar in korten tijd de zaal van den heer Zonnevijlle te Oost burg werd bereikt. Hier werden eerst de noodzakelijke bescheiden gereed gemaakt, om vervolgens aan tafel te gaan. Voor dat diner hebben we niets dan lof. Het was keurig in orde, de heer Zonnevjjlle heeft als kok dien dag dan ook een eerste prijs met lof der jury behaald. Jammer alleen was het dat wegens gebrek aan tijd een gedeelte van het menu onafgewerkt moest blijven. Te één uur werd dan het con cours geopend door den Edelacht- baren Heer P. Erasmus, burgemees ter van Oostburg. Spr. herinnerde daarbij aan het 2e concours in 1923, dat ook te Oostburg werd gehou den ter gelegenheid van het 60- jarig bestaan der vereeniging. Toen waren daaraan feestelijkheden ver bonden, die nu om den nood der tijden achterwege zijn gelaten. Niet temin stelt de bevolking van Oost burg het bezoek der verschillende corpsen op prijs. Vervolgens wees de heer Eras mus op het resultaat dat de bond met zijn concoursen heeft behaald en hoopte dat dat dezen middag ook weer uitkomen zou, waarna hij met de wensch dat allen een middag van genieten zouden hebben, het concours voor geopend verklaarde. De verschillende corpsen lieten vervolgens hun nummers hooren met den hierbij gaanden uitslag. Als ex tra-prijzen waren beschikbaar ge steld: de wisselbeker van drukkerij Cadsandria te Breskens, en medail les der Heeren P. Erasmus te Oost burg en A. H. de Milliano te Wa terlandkerkje en van de gemeente Oostburg. Bij het bekendmaken van den uit slag wees de heer De Morée er op dat de korpsen de laatste jaren zeer waren vooruitgegaan en dat over het algemeen de uitvoeringen op hoog muzikaal peil stonden. In optocht gingen de korpsen ver volgens naar de Kweekschool, waar in het gymnastieklokaal de eerewijn aangeboden werd. Ook hierbij sprak de heer Burgemeester P. Erasmus namens de gemeente eenige toepas selijke woorden. De Bondsvoorzitter, de heer J. C. Ie Bleu, bracht hierna dank voor de zeer vele ondervonden medewer king: Aan de ntilde gevers der, extra- prijzen, Aan de fam. de Smit die steeds, wanneer in Oostburg iets te doen is, haar terrein gratis ter be schikking steltuit waardeering hier voor overhandigde spr. aan één der leden der familie de Smit namens de vereeniging Oostburg een foto in lijst. Aan de gemeente Oostburg voor het aanbieden der eerewijn. Aan den heer J. Ph. Cijsouw als wn. Bondssecretaris voor de prach tige wijze, waarop alles geregeld was; zoo goed was het gedaan dat het leek alsof de heer Aalbregtse die wegens ziekte zijn taak niet had kunnen waarnemen, alles geregeld had; de hoogste lof die den heer Cijsouw kon worden toegezwaaid en die door alle aanwezigen krachtig met applaus werd onderstreept. Aan de muziekvereeniging te Oostbürg, die het aan had gedurfd, dit con cours te financieren. Aan de jury. Aan de medewerkende gezelschap pen. Aan allen en ieder die op eeni- gerlei wijze iets tot het welslagen hadden bijgedragen. Hierna werden met de gebruike lijke toespraken de puntenlijsten en prijzen uitgereikt. De wisselbeker ging daarbij in eigendom over aan de vereeniging „Harmonie" te Oost burg, omdat het thans de vijfde maal is dat de beker werd gewonnen. Het verheugde den voorzitter dat het hem ten slotte beschoren was den beker die namens zijn drukkerij Cad sandria gegeven was in eigendom aan Oostburg te mogen overdragen. Hij hoopte dat de beker een goed plaatsje zou krijgen, waar ze steeds in het oog zou vallen, niet alleen als herinnering aan den tijd dat het korps op zoo hoog peil stond, maar tegelijkertijd als een prikkel om ze ker op dezelfde hoogte te blijven staan. Hierbij wenschte de heer Schijve als directeur van „Harmonie" een enkel woord tot zijn muzikanten te richten. Hij bracht hun hulde voor de vele medewerking die hem steeds wordt verleend, voor de eendracht waarmee ze de vereenigng omhoog stuwen, niettegenstaande hun maat schappelijke zienswijze toch zoo uit eenloopt. Hij zegde toe den beker een goed plaatsje te zullen geven en hij hoopte dat de wensch van den voorzitter in vervulling zou mo gen gaan. Ten slotte dankte de heer Kostense als voorzitter van de Biervlietsche vereeniging namens de verschillende vereenigingen, waarmet deze plech tigheid een einde nam. De verschillende vereenigingen concerteerden vervolgens tot laat in den avond, onder zeer groote be langstelling en opgewekte stemming. Gevonden: Een koperen riemschijfje, doorsnee 15 c.M. met twee ijzen veeren. Terug te bekomen bij den Rijks veldwachter KOOLE te Breskens.

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 2