K-L-M Fipflïa Van Putten EiVroon Modevakschool Niauwstraat 29 - Oostburg. T entoonstelli bij Burgers, Breskens, T REIST Schilderijententoonstelling uitschuifbare raamhor, Ingezonden. GEMEENTE GROEDE. Advertentiën. iaumann el. 32 - Breskens. N.V. Maatschappij tot Exploitatie van het Beursgebouw te Oostburg. I A. RISSEEUW Johz. te Oostburg Correspondentschap BRESKENS, Vertegenwoordiger: IT. v. d. SANDE Jaoz Dinsdags van 6 tot 7 uur zitdag van den Heer I. A. Risseeuw. Voor het strand: prachttenten, stoelen, ligstoelen, enz. enz. muziekfeest ter gelegenheid van het 95-jarig bestaan der Harmonie, een wielerwedstrijd te organiseerenvoor nieuwelingen. Dit is de eerste maal, dat alhier een wielerwedstrijd plaats vindt. Tot Ontv.-Griffier van den Nieuwe Passageulepolder werd be noemd de heer A. G. Calon, alhier. BIERVLIET. De staking geëindigd. In vervolg op ons bericht van de vorige week dat door de gezamen lijke Landarbeidersbonden op 1 Aug. tot staking besloten was, deelt men ons thans mede dat de burgemeester telefonisch zijn bemiddeling aange boden had en daartoe eenig uitstel van de staking had gevraagd, waar op door de bonden één dag is toe gestaan. De burgemeester heeft daar na de werkgevers uitgenoodigd, die vrijwel allen waren opgekomen en besloten hebben uit hun midden een commissie te benoemen, die met de hoofdbesturen der landarbeidersbon den zou onderhandelen. Met de looneischen konden zij zich vrij goed vereenigen. Na deze vergadering heeft de com missie met de besturen op het raad huis vergaderd en is volledige over eenstemming bereikt. Waar het overlég één der voor naamste punten was, heeft deze ac tie voor de arbeiders een zeer be vredigend verloop gehad. Ook de werkgevers van alle an dere plaatsen in West Zeeuwsch Vlaanderen zijn tegen Donderdag en Vrijdag tot een spoed-conferentie uit genoodigd. De vergadering van Ingelanden van den Beukelspolder, Maandag j.l. benoemde tot Ontv.-Griffier den heer A. P. Konstense alhier. Tot gezworen werd benoemd de heer A. B. Bernaert en tot afge vaardigde naar den dijkraad van den calamiteuzen Hoofdplaatpolder de heer C. Buijsse. OOSTBURG. In een gehouden vergadering der plaatselijke vakbeweging alhier is naar „het Volk" meldt, de vol gende motie aangenomen: De vergadering enz,, kennis nemende van de regee- ringsmaatregelen op het gebied der verzorging van de werklooze arbei ders, constateert, dat aan de zeer slechte verzorging van de werkloozen te Oostburg niemand anders schuldig is dan het college van Burg. en Weth., van meening zijnde, dat als geen betere verzorging der werkloozen tot stand komt, ongeregeldheden niet zullen uitblijven, verzoekt den besturen nogmaals ernstige pogingen aan te wenden om een dragelijke verzorging voor de werkloozen te bereiken, besluit deze motie ter kennis te brengen vati het gemeentebestuur en in de pers te publiceeren. ZUIDZANDE. In de voltallige raadsvergadering welke op Zaterdag werd gehouden werd het verzoek van den techni schen dienst der P.T.T. toegestaan om kabels onder den grond te leg gen. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt besloten adhaesie te betuigen aan het, door de ge meente Oostburg, aan den Minister van Justitie gerichte adres inzake opheffing van het Kantongerecht te Oostburg. Eveneens zal adhaesie worden be tuigd aan het door de gemeente Schoondijke aan den Minister van Economische Zaken en arbeid ge richte adres om niet te willen over gaan tot het stopzetten van het sub sidieeren van de landbouwschool al daar. Doordat een lokaal te klein is van de O.L. School alhier wordt beslo ten tot verbouwing over te gaan De kosten van verbouwing worden geraamd op f 1653,10. Benoodigde opperlieden zullen uit de werkloozen moeten worden gekozen. De gemeenterekening over 1931 wordt door B. en W. aangeboden met een batig saldo van f 6505,625 wat den gewonen dienst betreft en een batig saldo van f 30,87 voor den kapitaaldienst. De begrooting voor den dienst 1933 wordt aangeboden met een sluitpost van f 5150,-. In de verordening regelende de benoembaarheid en bezoldiging van den veldwachter worden de verande ringen aangebracht die daarin van hoogerhand gewenscht worden. Met betrekking tot de arbeidsbe middeling zullen B. en W. met het bestuur van de federatie werkgevers afd. Zuidzande een bespreking hou den. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. M. de R1 Mag ik Uwe gastvrijheid even in roepen en een plaatsje vragen in Uw blad, waarvoor ik bij voorbaat dank zeg. Voor het werk van Uwe plaatse lijke vereeniging „Breskens Voor uit" heb ik een bijzonder en groot respect. Alles wat dit kranig bestuur tot nu toe onderneemt blijkt een succes. Het kan niet anders, of dit moet de gemeente en hare inwoners ten goede komen in vele maar ook velerlei opzicht. Beperken omtrent het werk der vereeniging „Breskens Vooruit" wil ik mij nu alleen tot de koene stappen thans gedaan bij het voormalig fort Frederik Hendrik. Al daar is een, zij het dan ook zeer primitieve zwemschool opgericht. Dezer dagen bracht ik een be zoek aan die inrichting. Mijn tijd was zeer beperkt, zoodat ik helaas geen gelegenheid had, het bestuur van de zwemclub te bezoeken, ten einde eenige gewenschte en noodige veranderingen aan te brengen en de ze te bespreken. Ik heb evenwel op andere wijze daarvan kunnen doen blijken. Hulde breng ik evenwel aan de moedige mannen, die onder zulke omstandigheden het aangedurfd heb ben, een zwemschool te openen. De zwemvereeniging „Scheldestroom, die tusschen haakjes buitengewoon coulant is en een zeer laag lesgeld vordert van de cursisten, heeft even wel met veel moeilijkheden te kam pen en daarom wend ik mij, mijn heer de redacteur, tot de lezers van Uw blad, speciaal de lezers van Breskens, hoewel ook uit andere ge meenten leerlingen naar Uwe ge meente komen om de zwemsport te beoefenen. Ik ben er van overtuigd, dat de zwemclub ten Uwent aller sympathie heeft. Vele ouders zullen hun kinde ren het zwemmen laten leeren. Steun van allen, zonder onderscheid, aan de zwemclub „Scheldestroom" is dan ook hard noodig. Niet altijd kan zulks in geld. Doch steun is ook op andere wijze te geven. Daarom stel ik mij de vraag, of het niet moge lijk is, dat met hulp van Uw in woners de weg vanaf den grintweg tot aan het fort, zoo niet verhard, dan met zand kan worden begaan baar gemaakt. Want deze weg is verschrikkelijk. U kent die wegen daar. U moet niet vragen hoe ik er uitzag, na een flinke regenbui dien weg te hebben bewandeld. Fietsen was onmogelijk. Wil men een zaak populair ma ken, dan moet men zorgen, dat het publiek gemakkelijk in de gelegen heid komt daarmee 'kennis te ma ken. De weg naar de zwemschool schrikt af, vooral als men een vrouw en kinderen bij zich heeft. En dat mag niet. Kom, inwoners van Breskens. Zand is vlak bij. Een driewielskar en een paard van een landbouwer kunt ge zeker leenen en maakt nu spoedig een behoorlijk zandpad. Ge durende den winter verzamelt ge „brik," „puin," enz. en in 1933 is er een keurige verharde weg, ook toe gankelijk bij regen en op strand schoenen voor mama, die komt kij ken naar de vorderingen van de Irl pinp D. W. TOUSSAINT, Hoofd-consul voor Zeeland van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen Vlissingen, 30 Juli 1932. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vin nam Door een leeuw gewond. Zondagmiddag is een 6-jarig meis je, dat in de buurt van het circus op den Dam te1 Middelburg aan het spelen was, -onder door den wagen met leeuwen gekropen. Een dér die ren, blijkbaar door de verschijning van het meisje geschrokken, sloeg een zijner pooten uit en bracht het kind een schram op den rug toe. Het meisje maakte met de armpjes een afwerende beweging, wat het ongeval zeer verergerde, want nu greep de leeuw beide armen van het kind en sloeg er zijn klauwen in, waardoor vooral aan den rechterarm een ernstige verwonding ontstond. Ook aan het hoofdje kreeg de kleine nog een wond. Spoedig was medi sche hulp ter plaatse en is het meis je na voorloopig verbonden te zijn naar het gasthuis overgebracht. Het droevig gebeuren moge voor de ouders een aanleiding zijn hun kinderen te waarschuwen zich niet bij de menagerie te wagen. Zoowel de directeur als de leeuwen temmer waren zeer onder den in druk van het gebeurde, al konden zij er zelfs niets aan doen, daar het king op een afgesloten plaats was gekomen. De heer Van Bever ver klaarde zich ondanks dit alles be reid de ouders zoo gewenscht in de financieele gevolgen tegemoet te ko men. Onder den leeuwenwagen is direct nóg een extra-afsluiting aangebracht. Vliss. Crt. Rijksuitkeering voor crisis-werk loosheid. Voor de vakken, waarin naar de meening der regeering crisis-werkloos heid bestaat, wordt door 't Rijk een bijdrage in den crisis-werkloozensteun gegeven. Tot dusver bedroeg zij voor Amsterdam "10 pCt. Thans is bij het gemeentebestuur bericht ingekomen dat de rijksbijdrage op 70 pCt. is bepaald, hetgeen een bedrag is van ruim f 6 millioen. Woensdag 3 Aug. 2,47 3,11 Donderdag 4 3,27 3,51 Vrijdag 5 4,02 4.26 Eerste Kwartier Dinsdag 9 Aug. om 9,01. Licht op voop Rijwielen enz, (waaronder zijn begrepen wagens, karren, enz.) Woensdag 3 Aug. nam. 9,21 Donderdag 4 „9,19 Vrijdag 5 9,17 IJ wilt toch óók iedere week een geïllustreerd blad thuis krijgen? Niet te duur natuurlijk, want U hebt al zooveel lectuur. Dan Is voor n het aan gewezen tijdschrift ons GEÏLLUSTREERD ZOND A G SB LAD. In afwijking van de bepaling genoemd bij art. 9, 3e lid der Winkelsluitingswet 1930, Stbl. 460, zijn voor deze gemeente de navolgende 21 dagen aangewezen, waarop het sluitingsuur niet zal gelden. Den Dinsdag en Woensdag voor Paschen; Goeden Vrijdag; den Zaterdag voor Paschen; den 2en en 3en Paaschdag; Hemel- vaartdag; den Woensdag, Don derdagen Vrijdag voor Pinksteren; den 2en Pinksterdag; 15 Augus tus; de najaarskermis; 1 Nov.; den 2en en 3en Kerstmisdag; Oude jaarsdag; de jaardag van H. M. de Koningin; Prinses Juliana; Prins Hendrik en H. M. de Koningin- Moeder. Heden overleed nh een langdurig, smartelijk, doch geduldig lijden, on^e geliefde Echtgenoote eri zorgvolle Moeder, Mejuffrouw JOZINVSALOMÉ, in den l^értijd van ruim 55 jaar. 'Abr. BOUWENS. P. BOUWENS Az. ■oede, 1 Augustus 1932. PER VAN VLISSINGEN NAAR ROTTERDAM GERIEFELIJK SNEL Wilt gij een goede NAAI MACHINE koopt da": een van Zaterdag 6 Augustus tot en met Zondag 14 Augustus d. a. v. Geopend alle dagen van 4—8 uur, behalve des Zaterdags en des Zondags van 39 uur en des Woensdags ook van 11 12 uur. Entrée f 0,25. week 16 bladx. groot formaat. Rijk geïl lustreerd, vele verhalen, keurig uitgevoerd. Abon neert U bij de Uitgever» ran deze courant voor 65 et. p. kwartaal, 95 ct. franco per post. Proefnummer gratis. Reisbesluit gewijzigd. 1 Aug. trad in werking een Kon. besluit van 26 Juli tot nadere wij ziging van "het Reisbesluit 1916. Art. 1 bepaalt, dat in art. 11 van het Reisbesluit 1916 de vergoedin gen wegens het gebruik van eigen rijwiel en auto nader bepaald wor den op resp. 2Vs cents en tien cents per afgelegden kilometer. Een nieuw lid wordt opgenomen, luidende als volgt: Voor reizen, met eigen automobiel gedaan, mag, in plaats van het in het le lid ge noemde bedrag, slechts in rekening worden gebracht: 8 cents voor eiken kilometer, die in een kalenderjaar boven de 4000 K.M. en 6 cents voor eiken kilometer, die boven de 8000 K.M. wordt afgelegd. Artikel 2 wijzigt art. 14 van het besluit als volgt: De vergoeding we gens verblijfkosten bedraagt per et maal voor de eerste klasse f 10.20, 2e kl. f 9.60, 3e kl. f 8.40, 4e kl. f 6.60, 5e kl. f 6. In het besluit zijn ook wijzigingen opgenomen met betrekking tot de vergoedingen voor gedeelten van et malen. van het werk der leerlingen op DONDERDAG 4 en VRIJDAG 5 AUGUSTUS a s. bij J.'ZONNEVIJLLE „Stads herberg Langestraat, Oostburg van 210 uur nam. Alle belangstellenden welkom. Aangifte van nieuwe leerlingen. Aanbevelend, C. VLEUGEL-FLORUSSE, Coup.-Leerarei. (Firma Sanderse en,Co.) Effecten. Coupons. Assurantie's. Vreemd Oeld. Plaatst onder Uw openstaande ramen een groote maat, past altijd, 59 cent. PROVINCIALE STOOMBOOT DIENST. 22 Mei 1932 tot nadere aankondiging. OP WERKDAGEN; Vertrek Vlissingen—Breskens: 5,50 7,30 9,15 11,30 12.50 55 16.40 18.10 19.25 Vertrek Breskens—Vlissingen 6,25 8,20 10,40 12^013.25 15.35 17.30 18.50 20,— Vliss.-Neuzen 9,05" 12,45 16,00 Neuzen-Vliss. 10,35 14,— 16,55 OP ZONDAGEN; Vertrek Vlissingen-Breskens 7.30 10.14.05 18.10 Vertrek Breskens-Vlissingen 8.50 10.50 15.30 18.50 Vliss.-Neuzen 9,05 18,10 Neuzen-Vliss, 10,36 19,40

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 3