Groote Afbraakveiling Voor MEUBELEN naar DU FOSSÉ t Breskens te Breskeité Volg het voorbeeld Zangersdag te Zaamslag Extra-Tram Wekelljksche Beurtdlenst Van Putten&Vroon Vrijdag 29 Juli 1932 aan de Haven te Breskens N I E T te Aarden burg een groote scheepslading beste afbraak, Gewestelijk Nieuws Gemengd Nieuws. Advertentiën. «DE UTRECHT» P. Risseeuw, Groede. j. y. RIS^EEUW. M 66, Zuidzande, Sohippef ROEST. aumann Tel. 32 - Breskens. gaan, door ze b.v. alle dagen te laten stempelen. Dhr. Becu vreest dat het voorstel Van Haneghem onbillijk zal worden ten opzichte van gezinnen met kinde ren: Qok de Voorzitter vreest dit. Dhr. W. van Haneghem wijst er op dat hij een maximum van f7.50 heeft genoemd. \Veth. Lombaard: Het zal het bes te zijn, deze zaak nog eens rustig onder de oogen te zien. Voorzitter: Nog beter zou het zijn als de werkloozen-commissie met een voorstel kwam; die is het best oj) de hoogte. Overigens moet ik de noodige voorzichtigheid aanraden: er is in 1931 aan de bondskassen bijge dragen f 1281,28. Dhr. W. van Haneghem: Er zijn wel gemeenten, waar f2000 is bijge dragen. Het is hier dus het zwaarste niet. Voorzitter: Dit jaar zal het ook meer zijn. Daarom moet alles kalm nagegaan worden. Ten spoed kan dan binnen een maand weer een vergadering gehouden worden. Dhr. W. van Haneghem: Kunt u dan geen macht geven aan de werk loozen-commissie, om eigenmachtig iets te verhoogen. Dhr. Becu: Dat is veel te gevaar lijk. Bovendien zijn er nu toch ook heel weinig werkloozen. Voorzitter: In verband met de vele aardappelen zal er spoedig voor ieder zijn. Daarom handhaven B. en W. hun voorstel om afwijzend te beschikken. Dhr. W. van Haneghem: En kan van die machtiging niets komen? Voorzitter: Dan dient de raad eerst te weten tot welke bedragen u wenscht te gaan. Dhr. W. van Haneghem: Een ge zin met 2 kinderen f 7.50 en verder tot een maximum van f 8,40. Voorzitter: Wordt dit voorstel ge steund? Dhr. J. van 'Haneghem: Jal Voorzitter: Goed, dan zullen we eerst het verzoek van den bond in stemming brengen. Dit wordt ver worpen met de stemmen der II. H. Van Haneghem voor. Voorzitter: Dan het voorstel in zake de machtiging. Weth. Lombaard: Hoe moet het dan verder verdeeld worden? Voorzitter: Dat kunnen we best aan de commissie overlaten. Weth. Lombaard: Het verschil van f 7.50 tot f 8,40 is toch te klein voor gezinnen met en zonder kinde ren? Dhr. Becu: Dat vind ik ook! Het voorstel wordt in dezelfde ver houding als het voorgaande verwor pen. Dhr. W. van Haneghem: Ik be grijp weth. Vlieger niet. Daar straks vond hij f 1.05 ook te weinig en nu stemt hij er tegen. Weth. Vlieger: Ik kan me niet herinneren het gezegd te hebben. Rondvraag. Dhr. W. van Haneghem wijst er op dat Herman voor een brandput 7 menschen op eigen kosten aan het werk heeft gehad. Hij betreurt dit en stelt voor aan Herman het uitbe taalde loon terug te geven. De Voorzitter is het daarmee niet eens. Herman heeft dat uit eigen beweging gedaan. Het is hem niet gevraagd of hij dat wilde doen; hij heeft dan ook gezegd dat hij de kosten voor zijn eigen rekening zou nemen. Daarom kan nu moeilijk ge- ëischt worden, het betaalde loon te rug te geven. Dhr. W. van Haneghem heeft ver nomen, dat Herman bij den burge meester is geweest en dat deze be loofd had, dat de 2e ploeg bij hem zou komen. Toen die echter des mid dags niet kwam heeft Herman zijn menschen aan het werk gehouden. Wat een nadere afspraak tusschen den voorzitter en Herman betreft, daar blijft spr. buiten. De Voorzitter zegt dat het 'juist andersom is. De tweede ploeg isi niet aan het werk gegaan, omdat de eerste aan het werk bleef. Niettemin wil spr. nog wel eens de zaak met Herman bepraten. Er is natuurlijk een misverstand en allicht kan er zoodoende een oplossing komen. Dit wordt goedgevonden, waarna de Voorzitter, daar niemand meer iets op te merken heeft, de ver gadering sluit. BRESKENS. Onder bijzonder groote belangstel ling had Zondag j.l. het aangekon digde concert der Harmonie uit Thielt plaats. Aangelokt door het mooie weer waren zeer velen des middags reeds gekomen, om eerst nog een paar uur van de zee te kunnen genieten. Daardoor stroomde in zeer korten tijd het Spuiplein vol, toen te 5 uur het concert een aanvang nam. Voor de eerste maal werd daar bij geprofiteerd van de beschutting die op de kiosk is aangebracht tegen wind en regen. Geprofiteerd niet al leen, omdat zooals gewoonlijk wind en regen zich des avonds weer de den gelden, maar ook omdat de mu ziek thans veel beter tot haar recht kwam, zoodat de plaatsing der „schotten" als een groote verbete ring kan worden aangemerkt. De bijzonder groote drukte, waar door het Spuiplein geheel afgezet was, deed enkele dingen speciaal naar voren "komen. Zoo zou het ze ker wel gewenscht zijn als bij vol gende gelegenheden het verkeer over de Groote Kade kon worden ge leid. Want het aantal auto's, dat dezer dagen gedeeltelijk ook door den onrustigen toestand in België, door Breskens trekt, was bijzonder groot. En daar ze alle door een dichte massa menschen heen moes ten, kwam van een rustig toehoo- ren bij velen niets. Een andere opmerking betreft de automobilisten. Wij zijn hier nog niet zoo ver, dat het verkeer gedu rende het concerteeren wordt stop gezet. Dat zal trouwens steeds een moeilijkheid blijven, omdat de mu ziektenten in onze gemeenten te dicht bij den verkeersweg staan. Maar er zou al heel veel gewonnen zijn als de automobilisten zich kon den aanwennen, in hun doortocht voorbij een concerteerende vereeni- ging niet voortdurend signalen te geven. Dat is zeer hinderlijk. Er was Zondag bijzonder goed verschil merkbaar tusschen wel- en niet-ingewijden. Terwijl speciaal de vreemde auto's met een nauw-hoor- baar sein door de menigte heen drongen, deden anderen om onge lukken te voorkomen zich zoo duide lijk hooren, dat het haast becon- curreeren van de musiceerende ver- eeniging leek. Eenige medewerking in dezen zal niet anders dan gunstig kunnen wer ken. Met dit al, het was Zondag een bijzonder-geslaagde dag en wanneer met bovenstaande opmerkingen, een volgende maal eenige rekening kon worden gehouden, het zou het harde streven der V.V.V. des te meer tot zijn recht doen komen. BRESKENS. Dezer dagen behaalde Mej. Greta van Melle alhier op het conservato rium te Brugge voor Solo-Zang (hoogere afdeeling) een 2e prijs met onderscheiding, met Elza's droom uit Lohengrin (verplicht) en De doode stad, Aria van Mariette door I. Korn- gold als vrij nummer. Vorige week had de heer R. alhier het ongeluk, door te ver uit wijken voor een fletser, nabij IJzen- dijke met een door hem bestuurde auto in een sloot te rijden. Met eenige materiale schade liep dit ongeval goed af. SCHOONDIJKE. Zondagvoormiddag» kreeg de heer B. uit Sluis buiten de kom dezer gemeente een defect aan de stuur inrichting van zijn auto, met het gevolg dat hij in de sloot terecht kwam. De inzittenden bekwamen geen letsel. Doordat de auto met de achterwielen op de tramrails stond, ondervond het tramverkeer eenige stagnatie. GROEDE. Uitslag der gehouden aanbesteding gemeentewerk gedurende 1932. Metselwerk: W. G Leenhouts f 122. Raming Gem.-Opzichter f 120. Timmerwerk: C. Kareis f 105. H. Kareis f 118. Raming Gem.-Opzichter f 116. Schilderwerk: H. Hoebé f 85. D. R. Tack f 86. Raming Gem.-Opzichter f 108.50 De uitvoering van het werk is ge gund aan W. C. Leenhouts, C. Kareis en H. Hoebé. OOSTBURG. Met ingang van 1 Augustus a.s. zullen de hulpkantoren Aardenburg en Zuidzande en de stations Eede en St. Kruis voor den postdienst behooren onder het P. T. T.-kantoor Breskens (thansressorteerenzij onder het P.T.T.- kantoor alhier). Zondag 7 Augustus a. s. zal het elfde Bondsconcours plaats heb ben op de weide van de familie de Smit alhier. Om 1 uur begint het concours, na opening door den Edelachtbaren Heer P. Erasmus, Burgemeester onzer ge meente, met de 4e afdeeling fanfare. De indeeling is als volgt: 4e afd. fanfare: Nieuwvliet. Ver plicht nummer: L' Arche d' or, ouver ture door G. Gadenne. 3e afd. fanfare: Groede. Verplicht nummer: Souvenir de Melecey, fan- taisie door A. Delbecq. 2e afd. fanfare: Aardenburg, IJzen- dijke en Zuidzande. Verplicht num mer: Paix et Labeur, ouverture door O Filsfils. Ie afd. fanfare: Breskens, Biervliet en Schoondijke Verplicht nummer: Maiion, ouverture door S. Vlessing. Afd. uitmuntendheid fanfare; Oost burg. Verplicht nummer: Suite door Ph. S. Vlessing. Evenals het vorige jaar wordt naast het verplichte nummer nog een vrij nummer gespeeld. Voor ieder corps is een half uur uitgetrokken, zoodat Oostburg als laatste om 5 uur begint. Om half zes volgt de uitslag, terwijl om 7 uur de concerten op het Markt plein en aan de Zuidzandsche straat aanvangen. AARDENBURG. Dinsdag j.l. is de 85-jarige Jacob van de Plassche in de „Aardenburgsche Fanfaren" gehuldigd. Hierbij merkte de Voorzitter, de heer Haverland, o. m. het volgende op: Ik weet het wel, het is niet de eerste keer, dat gij bedankt en geëerd wordt. Mijn voorgangers hebben ook steeds den Keizer gegeven, wat den Keizer toekomt. Hiermede bedoel ik zoowel de bestuurs- als de werkende leden. Hier volgt het rijtje: I. 25-jarig lidmaatschap: De werkende leden bieden U een zetel aan; het bestuur een inkstel met een penteekening vervaardigd door den heer H. Dieho. II. 40-jarig lidmaatschap: Een getuigschrift geteekend door den heer Grevenstuk met gouden bril wordt U overhandigd. III. 50-jarig lidmaatschap: Een zilveren legpenning en wandel stok met zilveren handvat was het minste, wat men U meende te moeten geven. IV. Uw 80sten verjaardag: Bestuur en werkende leden bezorg den U een mand met bloemen. Ten slotte schonk H. M. de Koningin U de zilveren medaille in de Oranje- Nassau Orde bij gelegenheid van Uw 60-jarig lidmaatschap. Resumeerende kan ik van U zeggen: Van de Plassche, gij zijt geweest een voorbeeld voor deze vereeniging, wij willen U als voorbeeld behouden voor de tegenwoordige en voor de toe komstige muzikanten. Thans werd een scherm weggeno men en werd zichtbaar een foto- borstbeeld van den gehuldigde in uniform als muzikant, omgeven door bloemen en daarachter het vaandel der vereeniging, dat hij zoovele malen gevolgd heeft en hetwelk hij met algeheele toewijding, onverdroten ijver en innige liefde gediend heeft en gedurende een menschenleeftijd hoog heeft trachten te houden. Deze foto, vervolgde de Voorzitter, deze foto, Van de Plassche zal, ik beloof het U, in ons repetitielokaal den wand sieren, zoolang de Konink lijke Muzieksociëteit „Aardenburgsche Fanfaren" bestaat. Moge deze hulde U aangenaam zijn. Ook andere heeren richtten het woord tot Ko, te wiens eere de muziek na deze toespraken een marsch speelde, gevolgd door het concoursstuk voor 7 Aug. a.s., waarna men zich in ge- zelligen kring bij elkaar zette om nog wat na te praten, waaraan de 85-jarige ijverig meedeed, terwijl hij lang niet de eerste was, die huiswaarts keerde. 3W Landbouwers en landbouw-cor- poraties, weet gij dat de oplossingen naar aanleiding van de crisis-pacht wet voor de deur staan? Waar kan dat beter worden beoordeeld dan in Uw eigen district, door Uw eigen menschen? Maar dan moet ook het kantongerecht te Oostburg blijven. Zou het dan ook voor U geen tijd wezen, om het dreigend onheil van de opheffing van dit kantongerecht onder oogen te zien? Want niet al leen dat gij anders naar Terneuzen moet, maar ook zullen dan voortaan anderen dan Uw eigen menschen in de comissie over Uwe belangen beslissen. Honderdduizend frank. Een tijd geleden was er te Parijs een oude man gestorven van wien niet bekend was, dat hij ook maar eenige familie had. Toen de wette lijke termijn verstreken was, liet de staat den zeer bescheiden inboedel verkoopen. De opbrengst zou voor den staat zijn. Een oud, vrijwel ver sleten kussen vond een kooper. Hij maakte er een opening in om te zien waarmee het was opgevuld: paar denhaar of kapok en het kussen bleek honderdduizend frank aan bankbiljetten en andere staatspapie ren te bevatten. De som kwam aan den staat. Inbreker gepakt. Te Abcoude heefc de rijksveldwach ter Van Heel een goede vangst gedaan. Op een landweg onder de gemeente Abcoude Baambrugge zag hij een auto staan en bij onderzoek bleek hem, dat daarin een met een kleed overdekte brandkast geborgen was. Toen hij de auto met inhoud vorderde, werd hij door twee mannen, die bij het voertuig behoorden, bedreigd, waarop hij zijn revolver trok De veldwachter slaagde erin den chauffeur met den auto en de brandkast aan te houden. Boven dien bleek later, dat zich in den auto nog een tasch met inbrekerswerktuigen bevond. De tweede man, die in ge zelschap was van een vrouw, kon ontkomen. De aangehouden chauffeur bleek te zijn de 26-jarige Amsterdammer Van G. Uit het onderzoek kwam vast te staan, dat de brandkast te Nleuwer- Amstel was gestolen. Tijdens afwezig heid van de bewoners, de familie Van Klaveren, hebben de inbrekers zich toegang verschaft tot de woning aan de Van Borsselelaan 74 te Nieuwer- Amstel. De brandkast stond in de slaapkamer en bevatte eenige spaar bankboekjes, een bedrag van ongeveer f 250 aan baargeld en een aantal be scheiden. Op klaarlichten dag werd de kast, die ongeveer 3/4 M. hoog is, in een auto geladen. Toen de auto met de kast in beslag waren genomen, bleek, dat reeds pogingen waren aangewend om de kast te openen. De chauffeur Van C. is sp< naar Nieuwer-Amstel overgebrac De politie meent ook den tw» dader spoedig te kunnen arrest» Men hoopt hiermee op het spo< zijn van de daders van de vel braken van den laatsten tijd te wer-Amstel. Ernstige steekpartij. In de Bethanienstraat te Amsterdam ontstond Vrijdagmiddag ruzie tusschen een man en een vrouw, die weldra ontaardde In een vechtpartij. De man trok een mes en takelde de vrouw daarmede toe. Zij kreeg vier steken in het hoofd en twee in de linkerhand. De geneeskundige dienst bracht haar naar het Binnengasthuis. Automobilisten naar Duitschland. De Koninklijke Nederlandsche Auto mobielclub verzoekt er op te wijzen, dat de automobilisten, die thans naar Duitschland gaan, verstandig zullen doen, de veel gebruikte vlaggetjes, welke meestal ter zijde van een der spatborden worden aangebracht, thuis te laten. Zoolang de politieke strijd in Duitschland voortduurt, kan het ge bruik van zulk een vlag aanleiding geven tot prikkeling van menschen, die meenen daarin een of andere partijvlag te moeten zien. van velen en sluit Uw Levens verzekering bij de zeer soliede Levensverzekering - Maatschappij Verzekerd kapitaal ruim 400 millioen gulden. Aan verzekerden met aandeel in de winst werd sinds 1925 elk jaar een winst toegekend van 1 pCt. van het verzekerd kapitaal. Vraagt gratis prospectus, ta rieven en mondelinge inlichtingen bij den Hoofdvertegenwoordiger Tevens alle andere soorten van verzekeringen, als: Ongevallen, Brand, Auto, Motor, Diefstal, Enz. Zaterdag 30 Juli 3-8 uur. via Terneuzen. Retour f 1 ,- Vertrek Breskens 1 uur. ■Vertrek Zaamslag 9 uur. Ijili i|J. Jjd Ondergeteekende houdt zich wederom beleefd aanbevolen' voor het besproeien van aardappelen met hand en paardbeweging en het bijleveren van poe der, enz. I. VERHAGE - Nieuwvliet Telefoon 6 Breskens —Rotterdam- Dordrecht Vertrek van: Breskens: Zaterdagnam 5 uui Rotterdam: Vrijdag 12 uur Dordrecht: Zaterdagmorgen. Telefoon Nummer 40 en 4V. Wilt gij een goede NAAI MACHINE koopt da Notaris BEUNINGH te Groede zal op om 10 uur (w. t.) ten verzoeke van de Firma HOORNIK ZOON te Goes, \- en zooals in de IJzendijksche Courant en 't Getrouwe Maldeghem was gepubliceerd, publiek verkoopen tegen contante betaling: bestaande in: zware balken itiwecafc-tófr stijlen, battings 2» 3, Amerikaansch grenen vloerdeelen, deuren, ramen, platen, ribben, tengels, enz., enz.

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 3