Het Sovjet-Paradijs. KECK^SCHCDL Raadsvergaderi ng te Groede, Rechtszaken. Vreest geen Mamen De bloeiende Gemengd Nieuws. Looze streken van Snoekie en Bolleboks. Handleiding gratis. 1 I BRESKENS. Geslaagd te Rotterdam voor on derwijzeres aan een Fröbelschool mej. S. Brand alhier. Ned. Herv. Kerk. Zondag 19 Juni 1932. Biervliet v 9,30 u ds Vrijlandt Breskens v 9,30 ds W. H. Kelder Jr, n 1,30 Zondagsschool, n 5,30 ds W. H. Kelder Jr. In beide diensten bijzondere collecte voor het fonds Noodlijdende Kerken en Personen. Cadzand v 9,30 u ds Visser Groede v 9.30 u ds van Kooten Hoofdplaat n 2.30 u ds Snijdelaar Nieuwvliet vil u ds van Kooten Oostburg v 10 u ds Faber Schoondijkev 10,— u ds Snijdelaar Waterldk. v 9.30 u ds Huizinga tjzendijke v 9,30 u ds Castelein Ev. Luth. Gem. Groede. v 9,30 u Mej. Da Dufour. De heer Hoolhorst stelde zich voor het a.s. winterseizoen beschikbaar voor het houden van enkele lezingen Steun aan de tuinbouwers. In de bestuursvergadering is nog besloten bij de Regeering ten sterk ste aan te dringen op een steunrege ling voor de kleinfruitteelt, daar deze teelt anders wellicht tot ondergang gedoemd zal zijn, hetgeen een groot verlies voor deze streek zou zijn daar ze vooral in den pluktijd vele handen werk en verdiensten geeft. Waar de Commissie Lovink in de zen reeds gunstig aan den Minister heeft geadviseerd, doch een regeling voorstelt, waarbij onze kweekers grootendeels buiten de steunregeling zouden vallen, werd besloten een request aan den Minister te sturen en een commissie af te vaardigen ter audiëntie. De volgende week begint de uitkeering aan de veehouders inge volge de crisiszuivelwet. Belang hebbenden zullen zich in hunne ge meente naar het gemeentehuis moe ten begeven, teneinde aldaar denoo- dige gegevens volgens door de re geering vastgestelde formulieren te verstrekken. Zij die leveren aan een roomboterfabriek kunnen daarvan gemak hebben bij het beantwoorden der verschillende vragen, die ge steld worden. Gevraagd wordt o.a. de melkproductie in 1931. Het aan tal K.G. boter geleverd aan parti culieren, wederverkoopers en gros siers enz. Foutieve opgaven wor den beboet. De steun bedraagt f 0,75 per week per koe met terugwerkende kracht gedurende een tijd van 3 we ken. Toen de bakker V. van Leeuwe Vrijdagmorgen in den winkel kwam trok het zijn aandacht dat het groote gordijn hing te waaien. Toen hij dit ophaalde bemerkte hij een groot gat in de spiegelruit en vond een kei van ruim een vuist groot in de étalage. Men zegt, dat v. L. des avonds tusschen 11 en 12 uur eenig leven gehoord heeft, maar daar het daar na stil bleef, is hij niet opgestaan om te zien of er een of ander was. De politie is er mede in kennis gesteld. BIERVLIET. Woensdagmiddag brandde de schuur van den landbouwer Adams tot den grond toe af. Drie kalve ren kwamen in de vlammen om, terwijl eenig hooi en stroo verloren ging. De oorzaak is onbekend. Ver zekering dekt de schade. op Donderdag 16 Juni 1932. 0 De Voorzitter opent de vergade ring, waarna voorlezing van de no tulen van de vorige zitting van 13 Mei plaats heeft., welke hierna on veranderd worden vastgesteld. Ingekomen zijn de navolgende stukken: a. een schrijven van Ged. Staten van 4 Juni j.l. B. No. 1710, hou dende mededeeling van de verkregen Koninklijke goedkeuring Op de nieuw vastgestelde verordening op de slachthuisrechten b. een mededeeling van den Mi nister van Economische Zaken en Arbeid, dat er zijnerzijds geen be zwaren bestaan tegen de door den Raad vastgestelde verordening be treffende de Winkelsluitingswet en dat deze derhalve ter goedkeuring aan de Kroon is voorgedragen. Beide voornoemde stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Betreffende de verordening Win kelsluitingswet, merkt de Wethouder Lombaard op, dat te Schoondijke de winkels des Zondags 4 uur zijn geopend en vraagt waarom dat niet in Groede mogelijk is. Hij had dan ook verwacht, dat dit punt op de agenda zou hebben gestaan. De Voorzitter deelt mede, dat dit punt eerst in de vergadering van B. en W. moet worden behandeld en dat dan indien mogelijk B. en W. de eerst volgende vergadering met een voorstel ter tafel zullen ko men. Aan de orde is punt 2 der agenda „Verordening op het verstrekken van sterken drank of zwak-alcoholischen drank in het klein op den open baren weg in de gemeente". De Voorzitter geeft uitleg, dat de verordening vastgesteld bij besluit van den Raad van 15 Juni 1922 alleen van toepassing was op het verstrekken van sterken drank door een vergunninghouder, doch dat in verband met de nieuwe Drankwet dit nu ook aan een verlof A houder kan worden toegestaan. Overeen komstig het voorstel van Burgemees ter en Wethouders wordt besloten tot vaststelling van deze verorde ning. Punt 3 der agenda „Wijziging begrooting 1931". Vervolgens doet de Voorzitter voorlezing van eenige wijzigingen die in de begrooting 1931 dienen aangebracht te worden. Met algemeene stemmen wordt be sloten, deze ter goedkeuring aan Ged. Staten in te zenden. Van den rondvraag wordt door dhr. Brakman gebruik gemaakt, die informeert of de mogelijkheid niet bestaat, dat de Convocatiebiljetten een paar dagen vroeger worden be zorgd of verzonden, aangezien de tijd om de stukken te komen inzien zoo gering is. De Voorzitter zegt. dat het meer malen is voorgekomen dat de Con vocatiebiljetten 4 a 5 dagen te vo ren zijn verzonden, doch dat in deze daarvoor geen tijd was geweest. De wet schrijft voor, dat ze 2 maal 24 uur te voren moeten zijn verzonden en daaraan is voldaan. Dhr. W. van Haneghem deelt me de, dat hij te Schoondijke op de begraafplaats is geweest en daar een installatie heeft gezien tot neerlaten van een kist. Aangezien de kosten daarvan niet te hoog zullen zijn, opperde hij de mogelijkheid een der gelijke inrichting voor de algemeene begraafplaats aan te schaffen. De Voorzitter zegt een onderzoek te zullen instellen en de volgende vergadering met een voorstel dien aangaande te komen. Dhr. W. van Haneghem vraagt vervolgens wat er met werkloozen moet gebeuren, daar er weer al ver schillende menschen zonder werk zijn en deze toch moeten eten. Na eenige discussie daarover, stelt dhr. W. van Haneghem voor, de brandputten om de gemeente lig gende te laten schoonmaken. Be sloten werd een onderzoek in te stellen bij de betrokken personen of deze al of niet daarmede be willigd zijn. Hierna werd de vergadering geslo ten. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm I nam Vanaf 22 Mei Zomertijd. Zaterdag 18 Juni 1,17 1,41 Zondag 19 2,12 2,36 Maandag 20 3,07 3,31 Dinsdag 21 3.52 4,16 Volle Maan, Zaterdag 18 Juni om 13,58. Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder zijn begrepen wagens, karren, enz.) Zaterdag 18 Juni nam. 9,55 Zondag 19 9,56 Maandag 20 9,56 Dinsdag 21 9,56 Arrondlssements-Rechcbank te Middelburg. Zitting van 14 Juni. De volgende zaken werden behan deld: A. A. G., 19 j., werkman te Aar denburg, werd verdacht dat hij op 27 April 1932 heeft weggenomen een kalkoen, toebehoorende aan J. M. B, gepleegd te Sluis. Eisch 2 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Mr P. C. Adriaanse pleitte clementie. J. M. A. H. S., 34 j., grossier te Oostburg, werd ten laste gelegd dat hij op 17 December 1931 in zijn maga zijn en op een zolder in zijn perceel te Oostburg, bij een visitatie door de Ambtenaren der Belastingen, in voor raad heeft gehad 3515 boekjes sigaret ten-papier elk van 150 blaadjes, 290 boekjes sigarettenpapier elk van 60 blaadjes, en nog 16 boekjes van 150 blaadjes, zijnde goederen aan invoer recht onderhevig, zonder geldig docu ment: ten tweede: in het vrije verkeer ten verkoop in voorraad heeft gehouden 391 doosjes sigarettsn, zonder dat deze waren voorzien van de vereischte zegels. Eisch f 1000 en f 100 boete met verbeurdverklaring van de aangehaalde goederen. want er is een middel dat U kalm houdt en waardoor Uw geest helder blijft. Mijnhardt's Zenuwtabletten be hoeden U voor zenuwachtigheid. Ze zijn verkrijgbaar in kokers van 75 ct. biLApoth. en Drogisten. POSTERIJEN. Rijkspostspaarbank. SLUIS. Aan het hulppostkantoor alhier werd in de maand Mei op spaarbankboek jes ingelegd f 14952,82 en terugbe taald f 4585,15; derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 10367,68. Het nieuw aantal uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 10. OOSTBURG. Aan het postkantoor alhier werd in de maand Mei Op spaarbankboekjes ingelegd f 9110,20 en terugbetaald f 2576,44; derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 6533,76. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 4. der natuur lokt U naar hosch en duin, naar hei en strand oro daar met volle teugen licht en lucht te drinken. Ver geet toch vooral- niet Uw huid tegen zonnebrand te beschermen door ze vooraf mpC „Zij '-Gréme in te wrijven In prijzen van 20-30-45 en 75 cent. Vermist. Sedert Woensdagmorgen wordt te Bolnes vermist de 18-jarige A. de Zeeuw, timmerman, wonende aldaar. Hij heeft een briefje achtergelaten, met de mededeeling dat hij is ver trokken. Hij is in het bezit van een fiets, gemerkt Hima. Hij was den laatsten tijd neerslachtig, als gevolg van langdurige werkloosheid. Verkeersongeval. Donderdagmorgen liep te Grave de heer C. naast een met hooi be laden wagen. Hij stak plotseling den weg over en werd door een passee- renden auto overreden. Met een ernstige hoofdwonde en inwendige kneuzingen is hij naar het St. Cathe- rina ziekenhuis gebracht. Verdronken. Woensdagavond te ongeveer 9 uur is een kano, waarmee de 19-jarige H. v. Kleef en een zekere Segaar uit Leiden in het Oegstgeesterkanaal aan het varen waren, door den golf slag van een voorbijkomende mo torboot omgeslagen. Beiden konden niet zwemmen. Segaar wist de kano te grijpen en zich drijvend te houden, doch van K. verdween in de diepte en verdronk. Zijn lijk is na een uur dreggen opgehaald. Steekpartij. Te Maastricht kreeg deze week ze- „Zie je, nou hoeven we niet eens te stelen!" zei de lange. Hij raapte de kip op en ons tweetal toog verder, met het plan, om bij het eerste boschje waar ze langs kwamen de kip kip te braden, dat de druppels er af sijpelden. Maar ach, 't zou an ders loopen; ze kwamen een veld wachter tegen, die met barsche stem vroeg, waar ze „dat kippetje" van daan haalden. „Gekocht!" zei de lange. ,,'kWas vandaag jarig, zie je, en nou wou ik m'n vrind en m'n eigen eens fijn trakteeren". 6. „Jawel, je kan me nog meer ver tellen!" zei de veldwachter, die er geen steek van geloofde en het uiter, lijk van onze vrienden nu niet be paald vertrouwenwekkend vond. Hij pakte de kip, stopte die tusschen zijn gordel en zei, een spottende buiging makend: „Mag ik de hee- ren verzoeken? Na U!" „Komaan, nou je 't zoo vrindelijk vraagt, voor uit dan maar!" zei de lange. Hierop pakte de veldwachter zijn arrestanten stevig beet en begaf zich, hen vóór zich uitduwend, op weg naar de stad. Maar de lange dacht terwijl na over een middel om te ontsnap pen. kere M. in een logement in de Bo gaardenstraat ruzie en sloeg in 't wild met een mes om zich heen waardoor de 34-jarige J. R. Rood op verschillende plaatsen licht en de 44-jarige M. B. zwaar verwond werd aan borst, rug en hoofd. De laatste moest in het ziekenhuis Calvarienberg worden opgenomen. De dader, die zich zelf op het po litiebureau heeft gemeld, is in arrest gesteld. Ontslag. Aan 28 ambtenaren van het de partement van Koloniën is aange zegd, dat zij tegen 1 Januari a.s. den dienst zullen moeten verlaten, zulks in verband met de noodzake lijke bezuinigingen op den Staats dienst. Dit ontslag betreft ambtena- naren en niet arbeidscontracters, zoo dat de getroffenen na 1 Januari op wachtgeld zullen komen. Ook op andere departementen wor den ieder oogenblik ontslagen ver wacht, met name wordt het departe ment van Defensie genoemd, waar spoedig het ontslag van een aantal- - ambtenaren verwacht wordt. Het is wel zeker dat andere departementen spoedig zullen volgen. Tel. De aanrijding met doodelijk gevolg te Leiden. Het is gelukt den bestuurder van den auto, die Dinsdagavond op den Maresingel te Leiden een vrouw had aangereden en daarna was doorgere den, op te sporen. De auto, toebe- hoorend aan een garagehouder op de Heerenstraat te Leiden, was door dezen verhuurd aan iemand uit Voor schoten. De man is door de1 politie te Leiden gehoord en daarna op vrije voeten gesteld. Een overval met berooving. In het filiaal van de Dresdner Bank te Hamburg is een overval met berooving gepleegd, waarbij on geveer 5600 mark in de handen der daders zijn gevallen. Om 10 uur, toen nog slechts het personeel aan wezig was, verschenen drie gemas kerde mannen met vuurwapens in de vuist. Het personeel werd naar het achtervertrek gedreven, de roovers maakten zich van het geld meester en wisten onherkend te ontkomen. Door een stoomtram overre den en gedood. Te Sassenheim is Donderdagmor gen het achtjarig zoontje van den heer Z., dat op de stoomtram, die uit de richting Leiden kwam, wou springen, misgestapt en kwam on der den goederenwagen terecht. Het jongetje was op slag dood. Ongeluk met een geweerpatroon. Woensdagmiddag vond de 10-jari- ge M. V. te Ter Heyde aan Zee op een terrein achter zijn ouderlijke woning een glinsterend voorwerp. In de woning Kwam het voorwerp, dat een geweerpatroon moet zijn ge weest, tot ontploffing, tengevolge waarvan de knaap ernstig werd ge wond. Zijn rechterarm werd verbrij zeld en nij kreeg zware verwondin gen aan het hoofd en de buikstreek. In zorgwekkenden toestand is het kind naar het r.-k. ziekenhuis in Den Haag Vervoerd. Vermoedelijk is de geweerpatroon afkomstig van stroopers. De boschbrand bij Harderwijk. Woensdagmiddag omstreeks half 2 is een ernstige boschbrand uitge broken k op het Beekhuizerzand tus schen Hulshorst ën Harderwijk. Sol daten uit het garnizoen Harderwijk hebben bij Tiet blusschen assistentie verleend. Een gedeelte van de troe pen kon na enkele uren inrukken, een deel moest blijven voor het na- blusschen. De brand strekte zich over een afstand van ongeveer 11/2 K.M. uit. Schatten van schoonheid sluimererrln Uw huid. GelaatsmassagejnefPurol wekt ze tot nieuw leven,' Een hand leiding voor gelaatsmassage ontvangt U gratis bij koop' van Purol (doos 30 ct., tube §0'ct.j. AdJ-eren bij Apoth. en Drogisten. 0— Er wordt door sommigen weinig goeds gezegd van het huidige stelsel onzer maatschappij, maar zdkt in Rusland het communisme na de laat ste rede van Stalin niet terug op onze bestaande beproefde basis? De gelijkheid is afgeschaft, ieder krijgt betaald naar de prestatie. Het gaat in Rusland langzaam naar een nieu wen koers; volgens het laatste be richt heeft de Raad van Volkscom missarissen den ondernemingen toe gestaan, de overschotten van de pro ductie door middel van een eigen kleinhandelssysteem aan den man te brengen, op voorwaarde dat de ondernemingen zullen in de op te richten „winkels" dezelfde prijzen heffen als de staatswinkels. Dit is dus weer een concessie aan het per soonlijk initiatief, een opheffen van het onderscheid tusschen het Rus sische stelsel en het onze. Men kan beweren, dat er in Rus land geen werkloosheid is, maar het dumpen van goederen uit Rusland heeft 'n eigenaardig bijsmaakje; het verkoopen beneden kostprijs brengt het loon óók van den Nederlandschen arbeider in gevaar en stelt de veel geprezen communistische welvaartin Rusland in een zonderling daglicht. Het is intusschen begrijpelijk, dat men in het Kremlin de wereldcrisis met gemengde gevoelens volgt. Toen in het voorjaar de eerste teekenen eener acute verscherping van de in ternationale economische en finan- cieele crisis zichtbaar werden, weer klonken te Moskou aanvankelijk ju belkreten. In het bijzonder in de kringen van het Komintern, die zich tot hoofddoel hebben gesteld de wereld te revolutioneeren, heerschte een buitengewoon groote activiteit, waarbij men in zijn vreugde over het naderen van de „Wereldrevolutie" profeteerde de onvermijdelijke ineen storting van het kapitalisme. Sovjet- Rusland werd geprezen als het eeni ge gelukkige eiland in de door een geweldigen financieelen storm opge zweepte zee der kapitalistische we-

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 2