Woonhuis léxidkeeté" leüöUükè /nUtsl^ 2 Kapperszaak Kapperszaak Groede - Nieüwvliet, llhtliSi Beurtdiensl l KfiSTBI in de Duinen Seizoenhuisi het Strand W. DRUCKS - BRESKENS J. F. de Witte. P. de Schepper. P. Risseeuw - Groede Boekhoudingen P. MISSEEUW, Schoondijke overleg met de Alg. Secretaris gepleegd had, dan was het hem mogelijk geweest het tekort van minstens 2 leerlingen uit Oost burg en IJzendijke voor de cursus te Schoondijke te leveren. Het is dus van zeer veel belang, dat de Af- deeling of de gemeente, waar kans is een cursus te vormen, contact heeft met het algemeen secretariaat, dewijl men voor het verkrijgen voor rijkssubsidie toch bij dat bureau te recht moet komen. Denk daarbij aan het tijdstip 1 October. Dan moet alles voor elkaar zijn. Laat de jongeren een zoodanigen cursus volgen! De voorbeelden zijn er, dat de lessen daar gegeven heil zaam kunnen werken om een goede positie in de maatschappij te beko men, terwijl de volwassenen door het volgen der lessen lust en ijver aan gebracht worden om, hetzij op eigen terrein, hetzij ook bij anderen het geleerde in toepassing te brengen, zoowel in het kweeken van fruit enz., als in het bestrijden van een menigte ziekten op tuinbouwgebied. Uit het jaarverslag der afdeeling Schoondijke bleek, dat men zich daar ernstig bezighoudt met het bestrijden van diverse ziekten op de fruitboo- men, o.a. die van Schurft. een plaag, die in deze streek heel veel voorkomt. Als bestrijdingsmid del werd in 1931 daarvoor 300 L. Carbo Krimpen verspoten en gezien het gunstige resultaat was in 1932 reeds 400 L. noodig. Deze besproei ing wordt toegepast na den bloei der peren, nadat deze in den winter met carbolineum bespoten zijn. Het zijn vooral de zomerbesproeiïngen, die tweemaal dient toegepast te worden, die de zwam van de schurft doodt, de boomen beter doet groeien en hét fruit Veel mooier doet worden. (Wordt vervolgd 1. OOSTBURG. BURGERLIJKE STAND. HUWELIJKEN: 4 Mei. P B. Bokelaar, 24 j„ jm. en I. M. van Vlierberghe, 25 j., jd. 6, A. Lergner, 21 j., jm. en J, P. Wage, 21 j.. jd. 12, P. J. Gijs, 31 j., jm. en M. M. Ververs, 28 j., jd. 12, A. J. Marseille, 26 jjm. en M. Ververs, 23 j., jd. 24, C, Zwartlé, 32 j., jm. en M. C. Vercruijsse, 29 jd. GEBOORTEN: 4 Mei. Abraham, z. van A. de Smit en J. C. Kense. OVERLIJDEN: 8 Mei. Jannis Haattsen, 68j..echtg. van J. Schijve. 8, Levina Dees, 81 j„ wed. van A. Verplanke. 24, Hen drik Jacobus Mullie, 72 j., echtg. van C. S. Mullie. 30, Michiel Boone, 69 echtg. van S. Bosschaart. INGEKOMEN: A. M. de Windt van IJzendt]ke, J. W. van Helden van Raamsdonk, J. Houg van Aardenburg, A. Minnaerc van IJzendijke, gezin F. van Taten- hove van Zuidzande, M. Lucieer van Sc. Kruis, A. Lergner van Retranche- ment. gezin A. Riemens van Schoon dijke, S. de Koning van Ridderkerk, P. van Lare van Schoondijke, C. Brouwers van Gent, B. Boogaart van Groede, H. Klaus van Amsterdam, J. Beerens van Waterlandkerkje, J. Ver- hage van Groede, S. Boogaard van Zuidzande, P. Lergner-Wage van Sluis, S. Simpelaar-le Clerck van Retran- chement, C. Stokkerman van Water landkerkje, J. van Zanten van Nispen, C. Verpraat van St. Kruis, gezin J. Mulder van Ambt-Hardenberg, I. de Boer van Hulst, M. de Gesquiene van Sluis. VERTROKKEN: C. van de Wege naar Waterland kerkje, M- Ekkebus naar Vlissingen, gezin L. Meerman naar Emmen, J Uytdewilligen naar Oosterhout. E. de Busscha naar Eindhoven, M. van Dijk naar Oosterhout, A. de Hullu en echtgenoote naar Schoondijke, I. Bo- kelaar-Vlleberge en kind naar Zuid zande, H. Kan naar Aardenburg, T. Boogaard naar Schoondijke, G. de Dekker-de Back naar Groede, P. Stok kerman naar Aardenburg, J. de Smit naar Groede. De bevolking telde op 31 Mei 2693 - zielen. IJZENDIJKE. HUWELIJKEN: 4 Mei. A. J, Boerman, 42 j. en W. Bootsgezel, 44 j. P- F. C. Martelaere, 25 j. en M. de Dobbelaere, 22 j. 12, Jac. Leenhouts, 34 j. en H. M. van der Hooft, 25 j. 12, J. F. Kortvriendt, 56 j. en M. L. van Damme, 56 j. 19, G. J- Verlinde, 34 j. en P. A Wil- lemsen, 29 j. 25, Ch. Varin, 37 j. en E. C. Termont, 31 j. GEBOORTEN: 2 Mei. Annie, d. van A. Verhoosel en R. M. de Smet. 18, Janna Mar- garetha, d. van C. Riemens en J. Scheele. 23, Bernard Frederik, z. v. J. Verf en A. B. E van Limburg. OVERLIJDEN: Geene. INGEKOMEN: E. van Leeuwe. van Waterland- Oudeman, gezin A. Deij van Rotter dam. Aug. de Waele van Hoofdplaat, M. Luteijn en gezin van Schoondijke, B. van Vooren van Nijmegen, Ph. de Witte en gezin van Sas van Gent, J den Exter van Gent, C. den Hollan der van Schoondijke, C. Potvlieger van Amersfoort. VERTROKKEN: A. Minnaert en A. de Windt naar Oostburg, L. de Wever, naar Hoofd plaat, A. Steenaert naar Sluis, M. den Hollander naar Schoondijke, E. Aerts naar Eefhen, W. Allaart en gezin naar Nieuwvliet, M. de Reu en gezin en Pieternella Lambregts naar Schoon dijke, J. Möring en gezin naar Sas van Gent. G. Schoote naar Middel burg, J. de Cock naar Groede, M. de Roos naar Axel, H. van der Hooft naar Retranchement. r Zag U reeds, dat wij in ons vorig nummer met een nieuwe kin dervertelling in plaatjes zijn begon nen? Ze is echt leuk en geestig. Uw kinderen zullen er dol op zijn. BRESKENS. Zooals reeds in ons vorig num mer kort meegedeeld werd had Vrij dag j.l. de teraardebestelling plaats van Wijlen den Heer A. I. van Melle Sr., President-Commissaris der N.V. Van Melle's Confectionery Works, alhier. In de samenkomst die gehouden werd voor de begrafenis sprak eerst de oudste zoon van den overledene, de heer Iz. van Melle, Directeur der N.V. Van Melle's Confectionery Works; hij schetste het leven van zijn vader in het bijzonder in den familiekring, en sprak zijn dank aan God uit voor zulk een vader. De heer 1. A. Risseeuw Joh.zn., die vanaf de oprichting met den overledene zitting had in het college van commissarissen, herdacht het geen de overledene in zijn hoedanig heid als Voorzitter van dit College voor de Vennootschap gedaan heeft. Hierna sprak Ds. Enter, voorgan ger van de Vrij Evangelische ge meente, in het midden van welke gemeente overledene 60 jaar ver keerd heeft, waarvan vele jaren als ouderling. Naar aanleiding van en kele gedeelten uit Genesis 49 en 50, het sterfbed en de begrafenis van Jakob, Isprak Ds. Enter over het leven van Broeder van Melle, over zijn heengaan, over de heerlijkheid die -hij nu genoot; over het gemis voor de kinderen in de allereerste plaats len daarna ook voor de Vrij Evangelische Gemeente. Groot was de belangstelling op de Begraafplaats. Onder de aan wezigen merkten wij o.a. op de Heer D. H. van Zuijen, Burgemeester on zer gemeente en de Heer J. J. Wal- lien .tot voor korten tijd arts en wethouder alhier. Hier werd allereerst door de Zang- vereeniging onder leiding van den heer Iz. van Melle het lied gezon gen: „De Paarlen Poort", met den inhoud waarvan overledene op zijn sterfbed 'veel bezig geweest is. Daarna sprak Ds. Enter over het geen overledene als burger van Bres- kens was, hetgeen ten duidelijkste bleek uit de overgroote belangstel ling. Hij was dan ook een algemeen geacht .en bemind persoon. Daarna werd gezamenlijk gezon gen [gezang 130 6. De heer J. M. H. Hellendoorn Jr. Procuratiehouder der Vennootschap sprak pver hetgeen leefde in het hart van het personeel in betrekking tot den overledene. Zeer gaarne had het personeel uiting gegeven aan zijne gevoelens en meerderen onder hen waren gekomen met het voor- stél om een krans op de baar te leggen, doch waar dit zeer zeker in strijd geweest zou zijn met de gedachte Van den overledene terwijl ook de familie hiervoor liever geen toestemming gaf, moest dit zicht baar blijk achterwege blijven. Zijn nagedachtenis, zal door ons in eere gehouden worden. Vervolgens werd door den heer D. M. van Melle, zoon van den over ledene en Directeur der vennoot schap een lied geciteerd „Is Jezus bloed voor mij gestort?" het lieve lingslied van zijn vader. De heer Iz. Cappon ouderling der Vrij Evangelische gemeente herdacht in bijzonderheden wat de overledene voor deze gemeente geweest is, voor al ook in het Kerkbestuur zal zijn plaats niet te vervangen zijn. Hij schetste de liefde en de wijsheid waarmede in dikwijls moeilijke om standigheden de overledene de juiste snaren wist aan te roeren waardoor verschillen opgelost werden. Door den heer Iz. M. de Bruijne, schoonzoon van den overledene werd met nadruk naar voren gebracht het verlies dat in de familiekring geleden werd, terwijl het voorbeeld dat hij nagelaten had allen mocht aanspo ren zijne voetstappen te drukken. Tenslotte dankte de heer Iz. van Melle alle aanwezigen hartelijk voor de [groote belangstelling welke de familie mocht ondervinden zoowel bij het overlijden als bij de teraarde bestelling van zijn onvergelijken vader. OOSTBURG. Op 11, 12 en 13 Juni is alhier het Derde Oostburgsche Pand ge houden in het Beursgebouw. Na een inleidend woord door den Voorzitter van het Comité, mr. J. Erasmus, had Zaterdagmiddag de opening plaats door den Edelachtba- ren Heer P. Erasmus, burgemeester onzer gemeente. In deze rede merkt spr. op dat hij de opening met ge noegen verricht, omdat hij ziet dat weer velen aan de uitnoodiging van de commissie gevolg hebben gege ven, om deel te nemen aan deze 3e jaarbeurs. Spr. vervolgt dan: Het bewijs is hierdoor geleverd dat de winkelstanden van voorgaan de jaren zeer nuttig hebben gewerkt. Niet alleen, dat men op die dagen zelf goede zaken deed, maar het bekend maken op die manier wat in Oostburg te koop is, had voor later zijn nut. Het is noodzakelijk zoo nu en dan een overzicht te geven van wat men te koop heeft, vooral omdat er dik wijls 'iets nieuws naar voren is te brengen. Wil men met zijn tijd mee gaan dan, moet men met de nieuwig heden die er zijn zoo spoedig moge lijk voor den dag komen. Een mooie aanleiding daartoe is de gelegenheid die nu hier weer geboden is door te verschijnen op de 3e Oostburgsche jaarbeurs. Daar heeft men gelegen heid zijn waren aan te prijzen en de goede hoedanigheden naar voren te brengen. Daar maakt men kennis met de verkooper en zijn waren, en heeft imen in een dag een overzicht waar pten zijn moet om het voor- deeligst jen het best bediend te wor den. Dit is niet alleen in het belang van de kooper maar ook van de verkooper. De verkooper krijgt weer een overzicht van wat door een an der gedaan wordt. Het kan niet anders of dit moet voor die winkel stand een vooruitgang zijn. Dit is trouwens ook te zien, sedert de jaar beurs begonnen is krijgt men een ruimeren winkelstand in Oostburg. Hierna was gelegenheid, om de verschillende stands te bezichtigen en dit heeft ons niet berouwd. We zijn voor de zooveelste maal tot de overtuiging gekomen, dat onze win keiiers hebben getoond, dat de koop lustigen heusch niet bij voorkeur naar elders behoeven te gaan om hunne inkoopen te doen. De slechte tijd zal ook hier wel oorzaak zijn dat het aantal deelnemers geringer was, dan bij vorige gelegenheden, maar wat er was was dan ook keu rig in orde en velen zullen tot de erkenning gekomen zijn, dat de ver schillende stands het bekijken over waard waren. Het bezoek was wel minder dan bij vorige panden, doch de entreeprijs was ook gedurende alle drie dagen hooger dan vroeger. GEMEENTE GR0|A Gegadigden voor /jaarlijksch onderhoud van de begraafplaats volgens vastgestelde voorwaar den, die ter Secretarie ter inzage liggen, kunnenfnschrijvingsbiljet- ten inleverey vóór of 18 Juni De Burgemeester van Groede deelt ipede, dat met ingang van 9 Jup-f j.l. het verlaagde tarief gebruik van het Gem.- attoir en winkel, is ingegaan. - Heden overleed na éen kortstondig lijden, mimfnnig geliefde Echtgenoocde Heer Jacobus van Hafieghem, in den ouderdom van 68 jaar en 10 ijraanden. Wed. M. HANEGHEM- Belois. Schqóndijke, 10 Juni 1932. Zwemvereeniging „Scheldestadm". Algemeene Vergadering op Donderdag ió Juni, nam. 8 uur, in het Hotel van den Heer N ^zALK. pkomsc gewenscht. Aanyang der zwemlessen door Gedipl. Leerares op 2 Juli a.s Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Bres- kens en omstreken bekend,/dat hij vanaf Woensdag a.s./de heeft overgedaan aan den heer P. DE SCHEPPER. Onder dankzegging voor het genoten vertrouwen, beveelt hij zijn opvolger ten zeerste aan. Breskens, Juni 1932. 3WF" Verwijzende naar boven staande advertentie maak ik het geachte publiek bekend, dat ik Woensdag a.s mijn open eb hoop door een nette en goede bediening een ieders gunst te mogen genieten. Breskens, Juni 1932. UIT DE HAND TE KOOP: Het in prima staat verkeerende met groote aangebouwde SCHUUR, gelegen aan de Ha ven te Breskens. Voor alle doeleinden geschikt. Te bevragen bij den eigenaar bewoner, M. VROON, Schelde- kadp No. 1. SLUIT Uw brand-, storm-, hagel-, ongevallen-, automobiel-, motor levensverzekering, enz. bij l&i Vraagt gratis premietarief. Wegens in uitvoering zijnde verbeterii ken aan den Prov. WÉJJ wordt den .Weggebruikers ver zocht dez^n weg zooveel mo gelijk tó vermijden. WFi Ondergeteekende houdt zich wederom beleefd aanbevolen voor het heap robi e n van aardappejefi met hand en paardbeweging en het irtjleveren van poe- dpr; enz. HAGE - Nieuwvliet Telefoon 6 TE HUUR tegen 1 Juli a^--éên 3 kamers, 2 slaapkamers, ruime geriefelijke keuken en zolder. Te bevragen bij Iz. CAPPON, Dorpsstraat 51, Breskens. Voor het inrichmnj bij houden en controleeren van is Uw adres Gediptómeerd Boekh., Groede. Breskens-Dirdrecht-Rotterdam visa-versa 'l el. Breskjus 5 R'dam 10749 Afvaart^Rotterdam: Doijdérdag 16 Juni 12 uur. Breskens Rotterdan/^Oordrecht Schipper/KOEST. Vertrek van: Breskens: 'Zaterdagnam. 5 uur Rotterdam- Vrijdag 12 uur Dordrecht: Zaterdagmorgen. Tejefoon Nummer 40 en 41 tu Het Bestuur van het Waterschap OUDEN--JONG BRESKENS geeft bij dezen kennis, dat aanvragen tot het plaatsen van ten spoedigste bij dat Bestuur moeten worden ingediend. De V. V. V. verzoekt hen, die willen plaatsen, Bestuur d$r-VTV. V. spoedigste aan te vragen bij het Zonder dot U 2ich tor iets verplidht, zijn wij bereid, enkele van onze n jeu we verlichtlngs-ornamentjes bij U op proef te plaatsen, om li te laten zien dat die eene lamp irv het midden onvol doende is Vdor een'gezollige stemming in de kamer. Voelt U er iets voor 3 om Zaterdag en Zondag eens een proef "te nemen? Aanbevelend, Ik. t 100

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 3