I Mundus fr^bol Gevonden en Verloren. KERK^SCHOOL Raadsvergadering te Aardenburg. Koning Kikkerdik en zijn Zoontje KON. VLAAMSCHE SCHOUWBURG, GENT. Vanaf Zaterdagmiddag 30 April, als ook Zondagnamiddag 1 Mei, n. 2,30 „Het lustige Weeuwtje". RADIO—CENTRALE BRESKENS. Programma's 3e station: Zaterdag. 11.20 Daventry. 5.50 Leuven. 9.10 Toulouse. Zondag. 11.40 Parijs. 11.50 Berlijn. 12.50 Parijs. 7.20 Berlijn. Maandag. 11.20 Brussel. 12.20 Midland Regional. 2.20 Kalundborg. 4.20 Leuven. Dinsdag. 11.20 Daventry. 1.20 Königswüsterhausen. 2.20 Kalundborg. 4.20 Brussel. 5.55 Londen Regional. Ned. Herv. Kerk. Zondag 1 Mei 1932. Biervliet v 9,30 u ds Vrijlandt Breskens v 9,30 ds W. H. Kelder Sr. van Rotterdam, Bevestiging van ds W. H. Kelder Jr. Collecte bouw Pastoriefonds. n 1,30 u Zondagsschool n 2 u ds W. H. Kelder Intrede. De gewone maandelijksche verga dering van den Chr. Nat. Werkmans band is uitgesteld tot Zondag 8 Mei. Cadzand v 9,30 u ds Visser Groede v 9.30 u ds dhrl.Verduijn Hoofdplaat v 9.30 u ds Huizinga Nieuwvliet n 5.30 u ds van Kooten Oostburg v 10 u ds Faber Schoondijke v 9,30 u ds Snijdelaar. Waterldk. v 9,30 u Geen opgave IJzendijke v 9,30 u ds Castelein Ev. Luth. Gem. Groede. v 9,30 u Mej. Da Dufour. hebbers om andere door hun ge kweekte bloemen enz. in te zenden en wellicht ook eenig fruit. Dit laat ste is ook vooral bevorderlijk om vele en goede namen te leeren ken nen, want daar hapert wel eens wat aan. Het aftredende bestuurslid Mevr. E. J. van den BroeckeDe Man werd bij acclamatie herkozen. Besloten werd ook, als de kas het toelaat, eens een spreker te la ten komen om een lezing over bloe men en planten te laten houden, zoo mogelijk met lichtbeelden, welke lezing dan voor iedereen toegankelijk zal zijn. De secretaris las het jaarverslag voor, dat in April aan het Hoofd bestuur moet gezonden worden, waarvoor de Voorzitter hem een pluimpje gaf, daar hij bij ondervin ding weet, dat anderen zich er wel eens afmaken in telegramstijl, wat hier niet het geval is. Aan het slot spoorde de Voor zitter de aanwezigen aan bij een volgende vergadering ook de vrou wen zien mede te brengen, want dat zijn meestal de kweeksters en verzorgsters der bloemen en plan ten'. ■gij Hoofd- ëniMespijn MIJNHARDT5 POEDERS, Doo>-45ct. Per stuk 8ct. Bij Uw drogist. KAZERNE BRESKENS: Op den Rijksweg tusschen Bres kens en Schoondijke gevonden zoo goed als nieuwe buitenband van een rijwiel en een bruin ketelpak. SCHOONDIJKE. Gevonden: Een zak met 50 K.G. aardappelen. Daar heb je het weer: I een prachtfietsl Dat zegt nou iedereen o Onder veel belangstelling op de publieke tribune kwam 26 April 1.1. de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen onder presidium van den heer Th. M. Overmaat. Tegenwoordig alle leden. Na opening wordt voorlezing ge daan der vorige vergadering. De Voorzitter: Heeft iemand aan merkingen op de notufen. Dhr. Holfebrand: Ja, mijnheer de Voorzitter. Er is wel genotuleerd, dat er met 5 tegen 2 stemmen be sloten is de kermis dit jaar te be korten tot een dag, of liever tot een halve dag, maar er is niets vermeld omtrent de proefstemming, die daar voor gehouden is. De Voorzitter: Dat is in een beslo ten zitting gebeurd en daarvan komt niets in deze notulen. Dhr. Hollebrand: Ik ben van mee ning, dat die zoogenaamde proef stemming in de openbare zitting heeft plaats gehad, want ik heb nog gezegd, dat de bespreking der ker mis een zaak was, die niet in een besloten zitting, maar in een open bare vergadering moest gehouden worden. De Voorzitter: Bij mij staat vast, dat de door U bedoelde stemming in de besloten zitting heeft plaats gehad. Nietwaar Wethouders? Dhr. Catsman: Alles is in besloten zitting gebeurd; we hebben zeker wel 2 of 3 maal gestemd. De Voorzitter: Is er iemand, die de meening van den heer Holle- brand is toegedaan? Niemand? Ziet U wel, mijnheer Hollebrand, U staat alleen I Wenscht iemand hoofdelijke stem ming? Dan zijn de notulen goedgekeurd. Ingek. stukken. De volgende ingekomen stukken worden aan de vergadering medege deeld en voor kennisgeving aange nomen a. Een besluit van Ged. Staten d.d. 1 April 1932 waarbij zij hunne beslissing omtrent de begrooting 1932 verdagen tot 1 Juli a.s. b. Een proces-verbaal van kas opname bij den gemeenteontvanger op 10 Maart j.l. c. Een schrijven van den betrok ken Minister, waarbij hij mededeelt, dat hij geen vrijheid kan vinden om de door hem vastgestelde steunrege ling geldig te verklaren voor werk- looze bouwvakarbeiders. d. Een schrijven van het gemeen tebestuur van Oosterwolde houdende verzoek om adhesie te betuigen aan het door den Raad dier gemeente gedaan verzoek aan de Regeering bij de invoering van maatregelen voor steunregeling aan den land bouw, spoed te willen betrachten. Kosten schoolbezoek. De Voorzitter: Van den heer A. E. de Bruijcker alhier is een ver zoek ingekomen om in de kosten van het schoolbezoek zijner kinderen een tegemoetkoming te mogen ont vangen en noemt f 100,- als een niet hoog bedrag. B. en W. stellen voor dat bedrag toe te staan. Er zijn 7 kinders. Mevr. Van den Broecke: Hoe gaan die kinderen naar school? De Voorzitter: Dat weet ik niet en staat buiten de zaak. De Backere: En moet de Raad dat dan maar betalen I De Voorzitter: Ja, volgens de L.O.-wet moet de Raad. De af stand is opgemeten en bedraagt 4.8 K.M. De Backere: Hoe ver moet men dan maar wonen om vergoeding te krijgen? Ik dacht, dat al die kinders per fiets gingen. Hoe is dat met kinders uit andere gemeenten? De Voorzitter: Dat is een zaak dier andere gemeenten. De Backere: Straks komen die verre kinders nog met een luxe auto naar school en de gemeente moet dat maar betalen Het voorstel van B. en W. wordt z.h.st. aangenomen. Verharding voetpad. De Voorzitter: Van Th. Claeys en 5 anderen is een schrijven ingeko men houdende het verzoek het voet pad achter hunne erven te verhar den. Bij onderzoek is gebleken, dat bedoeld voetpad particulier eigen dom is, dat wil zeggen, het is erf- pachtsgrond en dus hebben B. en W. gemeend aan het verzoek niet te kunnen voldoen, waarbij nog komt, dat het verzoek ongezegeld is en dus niet behandeld moet worden en stel ik voor het voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. Aantal vergunningen. De Voorzitter: Van de Nationale Commissie tegen alcoholisme is het verzoek ingekomen het aantal ver gunningen A voor Aardenburg lager te bepalen dan het maximum bij de Wet bepaald. Voor deze gemeente is bedoeld maximum 8 en nu zou genoemde Commissie dat aantal willen verla gen. B. en W. stellen voor het stuk voor kennisgeving aan te nemen, hetgeen goedgekeurd wordt. Ontheffing hondenbelasting. De Voorzitter: De leden hebben wellicht kennis genomen van de re clames tegen den aanslag der hon denbelasting van een drietal belang hebbenden. B. en W. stellen voor de ontheffing te verleenen en voor wat betreft den hond van den veld wachter Vervake stellen zij voor dien geheel vrij te stellen van belasting, omdat het een politiehond is. Mevr. Van den Broecke: Mag die hond dan vrij rondloopen? De Voorzitter: Neen. Hij moet vast staan of -gelegd worden. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.st. goedgekeurd. Subsidie Muziek. De Voorzitter: Van de Kon. Mu- zieksociëteit „Aardenburgsche Fan faren" is een adres ingekomen hou dende het verzoek om voor 1932 een subsidie van f 350,- te mogen Omtrent dit verzoek hebben B. en W. geen voorstel en laten de behan deling over aan den Raad. Wenscht iemand daarover het woord? De Backere: Mijnheer de Voor zitter ik vind f 350,- voor de Muziek een heele som. Wij leven in een tijd van crisis; daar moeten wij toch ook aan denken. Verleden jaar in September is er voor muziek een groote som geld uitgegeven voor één uurtje muziek op de markt en nu komen ze weer f 350 vragen. Ik zou daar heel wat willen afdoen. Ze zeggen wel, dat de muziektent slecht begint te worden, maar is dat wel zoo erg? Dhr. Hollebrand: Ik neem aan, mijnheer de Voorzitter, dat de heer De Backere de begrooting van de Muzieksociëteit, die bij de aanvraag overgelegd is, nagezien heeft. Mocht hij dat echter niet gedaan hebben, dan is het het toppunt, dat hij er toch over spreken durft, als hij zoo even deed. Hij zegt ook dingen, die hij niet juist weet. Wat De Backere zoo pas een belangrijke som noemde voor een uurtje muziek op de markt, in September van 1931, dat staat glad buiten „Aardenburgsche Fan faren," dat was werk van de Feest commissie. Bovendien vergeet De Backere, dat de gemeente verleden jaar van de Feestcommissie bijna f 350 teruggekregen heeft van haar subsidie, die zij verleend heeft. Ik meen, mijnheer de Voorzitter, dat de Muziek de gevraagde subsidie noodig heeft, en stel voor haar die te verleenen. Mevr. Van den Broecke: Ik ge loof wel, dat de muziek de subsidie noodig heeft. In hoever het mogelijk is, dat het bestuur op sommige pos ten bezuinigt, is moeilijk te zeggen; Ik kan het voorstel van Hollebrand wel steunen. Dhr. Blondeel: Ik ga mede met het voorstel van dhr. Hollebrand. De muziek heeft dat bedrag noodig. Misschien moet het bestuur nog geld leenen; dan zal het bij de vrienden der vereeniging moeten aankloppen om een renteloos aandeel te nemen en daartoe zal wellicht ook de heer De Backere te bewegen zijn. Dhr. Wijffels: Ik heb de begroo ting ook nagezien, maar het is moei lijk die cijfers te beoordeelen of er aanmerkingen op te maken. Een paar posten komen mij hoog voor, maar ik weet niet te zeggen of zij ook te hoog zijn. Dhr. Catsman: 't Zal wel weinig geven, wat ik qok zeg over deze subsidieaanvraag, maar, ik ben het door G. Th. ROTMAN. 100. Maar ach, het zou toch anders afloopen, dan ze gedacht hadden 1 Juist toen ze het einde van de woestijn bereikt hadden, kwam plot seling vader Olifant van achter een boschje te voorschijn! En het jonge olifantje kwam ook al aanhollen Met hun slurf grepen de olifanten nu de arme dwergen en joegen den struisvogel op de vlucht. „Nu heb ik een beter plaatsje voor jullie," zei vader Olifant; „je zult me nu niet meer ontsnappen!" 101. Hij zette ze een voor een in een grooten, houten emmer en hing die op aan een boomtak, die over het water van de rivier uitstak. En daar hingen ze nu. „Als die valsche ooie vaar ons nu maar niet in den steek liet!" zuchtte Pierewiet. Maar de ooievaar kwam niet; die was mis schien al lang in Zuid-Afrika! En dè zon ging onder en het werd nacht en nog steeds zaten ze daar eenzaam op den bodem van den emmer eens met dhr. De Backere voor wat betreft de bezuiniging. Ik meen, dat wij het in deze moeilijke tijden niet verantwoorden kunnen om f 350 voor de muziekvereeniging uit te geven De begrooting heb ik ook ingezien en daar is toch wel wat op te zeggen dunkt mij. Als ik daar uitgaven zie voor cadeautjes voor werkende le den, die een jubileum vieren, dan denk ik zoo, dat het bestuur dat anders mocht doen. Geef die leden een cadeau. Best. Maar niet uit de kas. Dan zie ik er een uitgaaf voor 2 maal dansen op de winterconcer- ten. Kan dat ook niet anders? Dan de salarissen. Wanneer voor enkele jaren een salaris moest bepaald wor den op b.v. f 400,- dan kan dat in den tegenwoordigen tijd zeker min der. Op grond van een en ander wensch ik op het voorstel van den heer Hollebrand een amendement in te dienen, om niet f 350, maar niet meer dan f 200,- subsidie te ge ven. De Voorzitter: Wordt dit amende ment gesteund? De Backere Ja! Mevr. Van den Broecke: Ik zou ook wel wat over die salarissen wil len zeggen. De Voorzitter: Straks krijgt U daartoe misschien nog gelegenheid. Nu is aan de orde of het voorstel van den heer Catsman voldoende gesteund wordt. Nog iemand die dat voorstel steunt? Niemand? Dan kan het niet in behandeling genomen worden. Dan breng ik in stemming de subsidie-aanvraag. Deze werd aangenomen met de stemmen van de heeren De Backere en Catsman tegen, terwijl de heer Wijffels blanco stemde. De Kermis. De Voorzitter: Ingekomen zijn ver schillende adressen houdende het verzoek terug te komen op het be sluit van 12 Februari en de kermis te laten zoo als zij altijd geweest is. Voor mij ligt een verzoek van de bakkers, van de slagers, van de krui deniers, van de herbergiers, nog een van 3 schoenmakers, dat heel mooi van inhoud is, dan nog een, waar van de onderteekening niet te lezen is, een motie van de Middenstand Vereeniging alhier „De Hanze" en een adres van den Ned. Bond van Kermisgenooten (houders van kra men, draaimolens, vermakelijkheids tenten enz.) die op grond van econo mische belangen verzoeken de ker mis wel te houden. Nu de Raad eenmaal een besluit genomen heeft, stel ik voor al deze adressen voor kennisgeving aan te nemen. Wenscht iemand daarover het woord? Mevr. Van den Broecke: Ja, mijn heer de Voorzitter. In de vorige vergadering is de kermis in besloten zitting besproken. Enkel om econo mische reden is toen besloten de kermis in te krimpen. Men had mij in vorige jare van verschillende zij den meermalen medegdeeld, dat de kermis voor de neringdoenden ei genlijk niets; of zoo goed als niets meer was, wat dus beteekende, dat zij in de kermisdagen zoo goed als geen meerdere verdiensten hadden dan op andere dagen. Ik had dus" in de vorige vergadering werkelijk de volle overtuiging dat ik dan die menschen, waarvan ik in vorige ja ren die mededeeling gekregen had, een dienst zou bewijzen door de kermis dan maar in te korten, daar bij gevoegd de idieele kant van het vraagstuk, heb ik op 12 Februari oprecht gedacht mede te werken aan een goed besluit. Nu blijkt even wel achteraf, dat die neringdoenden niet juist geweest zijn, toen zij mij spraken over hun geringe verdien sten op de kermisdagen, want nu blijkt van vele zijden, dat de kermis hun wel belangrijke voordeelen geeft. Om nu de belanghebbenden in dezen zwaren tijd niet nog meer economisch te drukken zou ik wel willen ingaan op al die ingekomen stukken. De Voorzitter: Er is besloten toch maar alleen voor dit jaar de kermis in te krimpen. Dat was immers Uw V oorstel Mevr. Van den Broecke: Ja zeker, en U hebt zoo juist gehoord, waar om ik meende dat het goed was Maar nu blijkt het voor heel veel een nadeel te worden. Dhr. HOLLEBRAND: Mijnheer de Voorzitter, de middenstand heeft het krap, dat weten wij allemaal, en nu vind ik het niet verantwoord die menschen nog meer te drukken, door ze een kleinere of grootere verdienste te onthouden door een raadsbesluit. Bovendien is het een raar besluit geweest! 't Was een voorstel van B. en W. 't Stond niet op de agenda en 't is in een besloten vergadering bespro ken. (Wordt vervolgd.) BRESKENS. In de hedenmiddag gehouden Raads vergadering werd gekozen tot Wet houder, de heer A. Gambier. BAZAR GROENE KRUIS. De opbrengst der gehouden col lecte is aan geld f 282.—, terwijl van zeer vele zijden verkoopbare artikelen werden geschonken. Ook de wafelbakkerij werd goed bedacht met eieren en boter. Nog steeds komen artikelen binnen welke in dank aanvaard worden. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm nam Zaterdag 30April 10,07 10,31 Zondag 1 Mei 11,07 11,31 Maandag 2 11,47 12.11 Dinsdag 3 12,22 12,46 Nieuwe Maan, Donderdag 5 Mei om 18,31. Licht op «oor Rijwielen enz. (waaronder zijn begrepen wagens, karren, enz.) Zaterdag 30 April nam. 7,51 Zondag 1 Mei 7,53 Maandag 2 7,56 Dinsdag 3 7,58

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 2