^e\a^\vvc$Vv)esV\es. Gewestelijk Nieuws Koning Kikkerdik en zijn Zoontje KON. VLAAMSCHE SCHOUWBURG, GENT. Vanaf Zaterdagmiddag 30 April, als ook Zondagnamiddag 1 Mei, n. 2,30 „Het lustige Weeuwtje". RADIO—CENTRALE BRESKENS. Programma's 3e station: Dinsdag. 11.20 Daventry. I.20 Midland Regional. 4.20 Leuven. 8.40 Daventry. Woensdag. II.20 Londen Regional. Donderdag. 11.20 Kalundborg. 2.50 Londen Regional. Vrijdag. 11.20 Londen Regional. EE Verkeerslessen van den A. N. W. B o vy B. TOERISTEWQpND YOOR^EDERUAh 12e Les. Geef een teeken als ge van richting wilt veranderen! Wie in het verkeer van richting wil veranderen, bijvoorbeeld bij het ingaan van een zijstraat, moet dui delijk en tijdig een teeken geven. Dat is noodig, want een ander kan aan je neus of je rug niet zien wat je van plan bent. Dat kan hij wèl zien aan je uitgestoken arm. De jongen links doet het goed; die heeft bijtijds door het uitsteken van zijn arm een teeken gegeven en de fietser achter hem heeft dat gezien en mindert zijn vaart. De fietser op het rechter plaatje heeft geen teeken gegeven, of heeft het te laat gedaan en wordt nu aan gereden door den motorrijder, die met een vaartje de bocht naderde en niet binnen een paar meter kon stoppen. Ook van den anderen kant dreigt hem een botsing met de auto, die daar net komt aanrijden. „Het is jouw schuldl" zegt de motorrijder en hij wijst dreigend naar den fietser, die onder zijn gebukkeld rijwiel is gevallen. Het is ook wer kelijk de schuld van dien ondoor- dachten fietser, want als hij bijtijds een teeken had gegeven, was er niets gebeurd. Een wielrijder, die een zwaar of lastig te hanteeren pak in zijn hand draagt, kan geen teeken van rich ting-veranderen geven en doet dus verstandig af te stappen, vóórdat hij de zijstraat ingaat en dan loo- pende over te steken. Wie stoppen wil, moet ook een teeken geven, om dengeen, die ach ter hem rijdt, te waarschuwen. Een chauffeur doet dat door zijn arm uit te steken en op en neer te be wegen en een koetsier door zijn zweep .op te steken. Het invullen van het aangiftebil jet. Wenken en raadgevingen. Correspondentie deze rubriek betreffende rechtstreeks te zenden aan de Directie van de N.V. Accountantskantoor „Nationaal Bureau voor Ad viezen," gevestigd te Leeuwar den, Groote Kerkstraat 16. Bij vragen lezers heb ben het recht tot het inwin nen van kosteloos advies in belastingzaken en aangele genheden van boekhoudkun- digen aard postzegel voor. antwoord bijvoegen. Een verkeerde gewoonte. Er zijn belastingplichtigen, die gewoon zijn, wanneer zij bijv. if 2.500,- meenen te hebben verdiend, f 2.000,- inkomen aangeven. Waarom? Die belasting plichtigen 'redeneeren als volgt: De Inspecteur slaat mij toch steeds te hoog aan. Wanneer ik f 2.500,- aan geef, krijg ik een aanslag van f 3000. Er wordt toch altijd een f 500,- bo ven op gedaan. Wij zullen niet ont kennen, dat zulks niet geschiedt. Toch is en blijft het een verkeerde gewoonte. Men kan toch immers re clameeren wanneer men te hoog wordt aangeslagen? Als gij f 2.500,- verdient, geef dan ook f 2.500,- op. Wordt U aangeslagen naar f 3.000,- reclameer dan. En nu hooien wij de opmerking reeds maken, dat re clameeren toch niet geeft. Dat is niet juist. Reclame treft steeds doel. Maar dan moet men ook zorgen, dat men kan bewijzen, dat de aan slag te hoog is. Door middel van een deugdelijke boekhouding. Wan neer een belastingplichtige niet boek houdt. is het voor de belastingad ministratie uiterst moeilijk de aangif te te beoordeelen. Dan kan het ge beuren, dat men geen resultaat be reikt. Men wijte dit dan echter niet aan de belastingadministratie. Men heeft daaraan dan zelf schuld. Willens en wetens onjuiste aan giften doen. Nog steeds zijn er be lastingplichtigen, die vermogen en inkomen verzwijgen. Dat is niet in orde. Hierover echter thans niet. Wij spraken hierover reeds in ons vorig artikel. Thans over iets an ders. Hoe moet men tot een juiste aan gifte komen? Hoe moet men, wan neer men steeds gewoon was een onjuiste aangifte te doen, hierin ver andering brengen? Dat is een heel eenvoudige zaak. De Minister van Financiën heeft bepaald, dat belas tingplichtigen een vrijwillig verbe terde aangifte kunnen doen. Men kan dus voor het belastingjaar 1932/ 1933 aanvangende 1 Mei 1932 en eindigende op den 30sten April 1933 een juiste aangifte doen. Wanneer men dan verder zorgt, dat men zijn aangiften voor de beide vorige belastingjaren, dat zijn dus de jaren 1930/1931 en 1931/1932 vrijwillig verbetert, is de zaak in orde. Wat er dan gebeurt, vraagt ge. Niets anders dan dit: U krijgt na vorderingsaanslagen over de jaren 1930/1931 en 1931/1932. M.a.w.men betaalt alleen na hetgeen over de belastingjaren 1930/1931 en 193l/'32 is te weinig geheven. Waarom een vrijwillig verbeterde aangifte. Op grond van de wettelijke bepalingen wordt wanneer de fis cus vermoedt, dat te weinig belasting is geheven, nagevorderd. In de meeste gevallen met de viervoudige verhooging in den volksmond boete geheeten. Wanneer aan de fiscus blijkt, dat iemand een on juiste aangifte deed, dan kan zoo iemand strafrechterlijk worden ver volgd. Ook kan een strafvervolging worden ingesteld, op grond van het feit, dat een foutieve boekhouding is overgelegd, of onjuiste balansen zijn verstrekt. Nu heeft de bepa ling, die de Minister maakte tot ge volg, dat mits men geheel eige ner beweging de aangiften verbe tert geen strafvervolging wordt ingesteld, terwijl ook de viervoudige verhooging die anders zeker zou worden geheven achterwege blijft. Wie zich dan ook schuldig weet aan onjuiste belastingaangiften, aar- zele dan ook niet, maar vatte de hem toegestoken hand aan. Zulke belastingplichtigen raden wij ernstig, zeer ernstig zelfs, aan een eigener beweging verbeterde aangifte te doen. Maar de aangifte moet vrijwillig zijn. Met het doen van een verbe terde aangifte wachte men niet. Zal men van de gunstige voorwaarden kunnen profiteeren, dan moet de aangifte geheel eigener beweging ge schieden. Zoodra de fiscus Uw ver zwijging op het spoor is, zelfs reeds dan wanneer het vermoeden post vat, dat er bij U iets niet in orde is, is de gelegenheid om nog vrijwillig de aangifte te verbeteren, voorbij. Stel daarom niet uit tot morgen wat ge heden kunt doen. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm nam Woensdag 27 April 6,07 6,31 Donderdag 28 7,22 7,46 Vrijdag 29 8.47 9,11 L. Kwartier Woensdag 27 April om 15,24. AARDENBURG. VOETBAL In den Zondag 24 April alhier gehouden voetbalwedstrijd tlusschen A.V.V. te Aardenburg en D.O.S.C.O. te Brugge viel de uitslag ten voor- deele van Aardenburg met 10. SLUIS. VOETBAL. Bij de Zondag 17 dezer alhier gehouden competitie-wedstrijd F. C. Sluis IHulst II bleef Sluis in de meerderheid met 60. Vrijdagavond overleed plotseling de heer L. Bruijnooge, wethouder der gemeente Breskens. De teraarde bestelling had Maandag plaats, waar bij het gemeentebestuur met perso neel en afgevaardigden van verschil lende vereenigingen, waarin de over ledene een leidende functie bekleed de, van hun deelneming blijk gaven, terwijl een bloemstuk aangeboden door de bestuursleden der muziek- vereeniging de baar dekte. Van het gemeentehuis woei de vlag halfstok. Bij de groeve werd het woord gevoerd door den heer J. de Hullu als vriend, terwijl namens de muziek- vereeniging £le heer I. de Hullu sprak. De heer I. de Hullu, zijn opvolger in den raad, heeft om bloedverwant schap bedankt, zoodat de heer A. Cambier is aangewezen, die zijn be noeming aanneemt. BRESKENS. Donderdag had het dochtertje van den heer B., dat bij haar zuster op Papendrecht alhier de behulpzame hand bood, het ongeluk door het raam der eerste verdieping te vallen. Een drooglijn brak gelukkig haar val, zoodat ze na een tijdelijke be wusteloosheid huiswaarts kon gaan. Hoewel ze later eenige pijn in het hoofd kreeg, deden zich geen ernsti ger gevolgen kennen. Vrijdagavond is het Zweedsche stoomschip „A. K. Fernström" uit Karlshamn met een lading keien achter de haven alhier ten anker gekomen. Er werden eerst een paar honderd ton keien in lichters gelost welke naar Montfoort (Z.-H.) moes ten worden vervoerd, zoodat Zater dagmiddag te half vier genoemd schip de haven binnen kwam. Cargadoor dhr. F. Vroon. Het in eenige bladen geplaatste bericht, dat alhier zou zijn opgericht een afdeeling van den Ned. Bond van Chr. fabrieks- en transportar beiders, behoeft om verwarring te voorkomen eenige nadere toelich ting. De hier bestaande Neutrale Trans portarbeidersbond wendde reeds ge- ruimen tijd pogingen aan om tot stichting van een werkloozenkas te komen, evenwel zonder resultaat. Om deze reden is uitgezien naar een landelijken Bond, om dan daar bij aan te sluiten. Zoo ging men er vorige week toe over, den bestaan- den Neutralen Transportarbeiders bond om te zetten in een afdeeling van bovengenoemden Ned. Bond van Chr. fabrieks- en transportarbeiders. Er is derhalve geen nieuwe ver- eeniging ontstaan, zooals het bericht zou doen vermoeden. De afdeeling telt thans ruim 40 leden. BAZAR GROENE KRUIS. Ingekomen giften. Babykleeren, gebreid en gehaakt in verschillende kleuren en grootten. Verschillende handwerken, waaron der zeer mooi haak- en borduurwerk. Schemerlamp met geschilderde kap. Porceleinen schemerlamp, Verschil- door G. Th. ROTMAN. i ïsl <- W - - -s Even later kwam de struisvogel met groote stappen aan. Toen hij hoorde wat er gebeurd was, groef hij dadelijk het zand wegGe lukkig er was maar één ei gebro ken en de struisvogel was heelemaal niet boos, omdat het maar een on geluk was. „Maar wat doen jullie hier toch zoo ver van huis?" vroeg de struisvogel verbaasd. En toen vertelde koning Kikkerdik, wat een ongelukkige reis ze gehad hadden en dat ze nu den ooievaar gingen zoeken. 99. „Haha," lachte de struisvogel, „wou jullie kleine hummels hier in dit groote, groote Afrika naar een ooievaar zoeken? Die vind je immers nooitl Neen, ik zal je op mijn rug zetten en jullie weer naar de oevers van den Nijl brengen; daar zal je wel de een of andere vogel vin den, die je verder helpt". Even la ter zaten ze op den struis en die liepkolossaal, wat een stappen nam dat beest! lende galanterie-artikelen, Chocola de, Biscuits, Toiletzeep, Odeur, Sponzen, Bretels, Kousenhangers, Zelfbinders, Sigarenaanstekers, Si- garenpijpen, Tabakszakken. In het volgend nummer hopen wij U te kunnen mededeelen wat de collecte heeft opgebracht. OOSTBURG. Door Burg. en Weth. dezer ge meente is benoemd tot ambtenaar ter gemeente-secretarie de heer P. A. Bril, thans volontair. Surséance van betaling. Inzake de aangevraagde surséance van betaling van I. A. Risseeuw Jz., bankier te Oostburg, aldaar en te Breskens het bankierbedrijf uitoefenen de onder den naam Sanderse en Co. is door de Rechtbank te Middelburg bepaald, dat de vergadering van schuld- eischers zal worden gehouden op Zaterdag 25 Juni 1932, des voormid dags om 10 uur, in het Gerechts gebouw te Middelburg, aan het Hof plein. Als bewindvoerders zijn benoemd Mr J. Erasmus, advocaat en procureur te Oostburg en T. Zanstra, accoun tant te Middelburg. OOSTBURG. BURGERLIJKE STAND. over de maand Maart 1932. BEVALLEN: 6, Octavia S. M. Raes geb. Fie- rens d„ 9, Cath. Luteijn geb. de Regt z., 10, Maria C. Barra geb. Vercruijsse z. OVERLEDEN: 2, Eduardus van Rie 82 j„ ongeh.; 2, Izak Timmerman 85 j., echtgenoot van Jacoba A. van der Hage; 4, Bernardus Jacobus Vermeire 67 j., ongeh.; 14, Louis Claeys 90 j., wedr. van 'Colleta Westgemoet; 16, Nathalia Stephania de Pauw 68 j„ ongeh.; 17, Elisabeth de Koene van Schoondijke 60 j., ongeh.; 21, André Cromheeke 68 j., echtgen. van Se- raphina M. Surm; 26, Hubregt Bos 89 j., wedr. van Margaretlia Copnels; 29, Abraham Zonnevijlle uit Breu- kelen-Nijenrode 65 j. echgen. van Janna M. German. HUWELIJKEN: Geen. GEVESTIGD: Helena Peeters uit Oosterhout, T. T. Dierikx en gezin uit Hoofdplaat, Cornelia van Schilt uit Roosendaal, Andries Caljouw uit Sluis en Abra ham den Exter uit Apeldoorn. VERTROKKEN David P. Porreij naar Cadzand, Adriana A. de Kam geb. de Hulster naar Middelburg, Jac. M. Beerens naar 'Waterlandkerkje, Js. P. de Back naar Schoondijke, Pieter F. Verkeste naar Groede, Aime B. Lan- geraat naar Vlissingen, Edems. De- vos naar Aardenburg, Petronella van den Berg naar Steenbergen, Eleono- ra J. M. J. van Aken naar Roosen daal, Camiel J. Stokkerman naar Waterlandkerkje, Pieter van der Griek naar Vlissingen, H. F. van der Hoek en gezin naar Hilversum. Aantal inwoners op 31 Maart 2672. AARDENBURG. Een troep nomaden of zigeuners is weer de grens van Z.-Vlaanderen, genaderd. Uitderich'.ing Maldeghem. kwamen zij Vrijdag de vorige week te Sint Loureijns en vonden een rustplaats bij Moershoofde, dus vlak bij de Nederlandsche grens. De troep bestaat 'uit 7 wagens, 17 paarden en 50 k 60 personen. De brigade commandant alhier werd spoedig ge waarschuwd en thans wordt de grens streng bewaakt, opdat zij niet op ons grondgebied komen. GROEDE. Zaterdag is alhier een R.K. voet- balvereeniging opgericht met aan vankelijk 22 leden. Naar aanleiding van het bericht in de Nieuwe Rotterdamsche Cou rant dat de zoon van den secretaris ontvanger van de Onderlinge Brand waarborg maatschappij alhier spoor loos verdwenen zou zijn met mede- nemen aan geld en effecten tot een bedrag van f 80.000 schrijft men thans uit Middelburg aan dat blad, dat het bericht, wat het laatste be treft, onjuist is. De bedoelde zoon is begin Maart het laatst bij zijn vader thuis geweest en is toen naar het buitenland vertrokken. De ef fecten der maatschappij zijn echter ondergebracht bij een kassier; het heele bericht moet op een misver stand berusten. Verder verwijzen wij naar achterst, adv. van den president-commissaris der O.B.W.M. en het Ingez. van den secretaris dier Mij. SLUIS. In de vergadering van aandeel houders der fruit- en bessenkweekerij „Het Zwin," gehouden alhier Vrij dag 22 April, is, gezien de slechte uitkomsten der laatste jaren tot li quidatie besloten. ZUIDZANDE. In de raadsvergadering van Za terdagmorgen, waarin de heeren A. J. Lako en J. A. de Lijser met kennisgeving afwezig waren, werd het schrijven van de Contact Com missie van den R.K. Middenstands- vereeniging „De Hanze" in Z.— Vlaanderen, waarin wordt verzocht het prikken op de z.g. prikborden binnen de gemeente te willen tegen gaan, voor kennisgeving aangeno men, aangezien dit euvel reeds uit sterft. Verordeningen regelende de hef fing en invordering van vergun- nings- en verlofsrechten volgens de Drankwet worden vastgesteld. Ook wordt een verordening vastgesteld om op den openbaren weg te mogen tappen. Met algemeene stemmen wordt vervolgens tot gemeente-ontvanger benoemd de heer J. J. Simpelaar alhier, no. 1 der alphabetische aan beveling. Nadat de betrokken bond hierop van advies heeft gediend, wordt een verordening vastgesteld, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van den gemeente veldwachter. Ten slotte wordt z.h.st. aangeno men het voorstel van B. en W. tot aankoop van een sloot van de Watering Cadzand, loopende in de kom van de gemeente.

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 2