Gevonden en Verloren. Böisrp IX IM- 1 HUW. Gewestelijk Nieuws Rechtszaken. Sport. ^e\a^\\xvgV-v)csV\es. Koning Kikkerdik en zijn Zoontje Gemengd Nieuws. BSÏJxj O ^EEKMEN KON. VLAAMSCHE SCHOUWBURG, GENT. Zondag 24 April. Vanaf Zaterdag 23, alsook Zondag namiddag 24 April,heropvoenngen van Arme Paljas, THEATER ROYAL TE GENT, Zondag 24 April nam. 2,15 u. Le Pays Du Sourire. in 3 actes. Muziek van E. Lehar. zijn dan slimme Jantje en het meisje, dat op het trottoir staat te wachten tot ze veilig kan oversteken, is na tuurlijk weer zijn verstandige zusje Eulalia. Op het rechter plaatje doet Piet op zijn fiets het verkeerd en hij komt leelijk in gevaar. Zijn voorwiel heeft al een trap van het paard beet en het is zijn eigen schuld als hij een ongeluk krijgt, want hij had den ander moeten laten voorgaan. Soms zijn de straten of wegen bij een kruispunt of hoek zoo smal, dat het moeilijk is bijtijds te zien, of er van den anderen kant ook iets aan komt. Daarom zal een voorzich tige en verstandige fietser, chauf feur of voerman in zoo'n geval zijn vaart minderen en het kruispunt langzaam naderen, zoodat hij dade lijk stoppen kan als dat noodig is. Sommige menschen laten het ver keer van rechts wel voorgaan, maar blijven op hun fiets zitten, hoewel ze bijna stil staan. Dat kan gevaar opleveren, want met het voorwiel moeten dan allerlei bewegingen wor den gemaakt om het evenwicht te bewaren en daardoor worden dan weer anderen gehinderd. Acrobatiek op de fiets is altijd gevaarlijk. Men schen met lange beenen kunnen met één voet op den grond stil staan en toch op het zadel blijven zitten en kunnen dan dadelijk weer door rijden als de verkeersagent het tee- ken geeft, maar wie niet zulke lange beenen heeft, doet beter af te stap pen. Je zit er gauw genoeg weer op! Bestrijding van emelten. Daar van verschillende plaatsen, wederom de aanwezigheid van emel ten in grasland wordt gemeld, vestigt de Plantenziektenkundige Dienst de aandacht op de bestrij ding van deze vaak zoo schadelijke larven. Emelten, ook weel eemt of grauwe worm genoemd, kunnen met succes bestreden worden, door het uit strooien van een mengsel van Pa rijschgroen met tarwezemelen. Per H.A. worden gebruikt 25 kg. zeme len en 1 k.g. Parijschgroen. De dro ge zemelen worden zeer zorgvuldig met het Parijschgroen gemengd en eerst daarna wordt dit mengsel al kneedend zoodanig bevochtigd, dat de massa fijn kruimelig wordt, zoo dat ze gemakkelijk breedwerpig over het te behandelen perceel kan wor den uitgestrooid. Gewoonlijk is 0.6 liter water per k.g. zemelen noodig, maar deze hoeveelheid kan variee- ren. Het mengen en bevochtigen kan geschieden in kuipen. Om mor sen te voorkomen moeten de kui pen niet al te vol gemaakt worden. Een goede menging kan ook ver kregen worden in de trommels die gebruikt worden voor de ontsmet ting van granen. Ook hierin moet eerst drooggemengd worden en daar na wordt water toegevoegd. Nak- needen van de massa is noodig, daar ze in de machine gaat klonte ren. De werkzaamheid van het mid del hangt ten nauwste samen met het tijdstip, waarop het wordt uitge strooid. Noodig is, dat de emelten boven den grond komen en dit doen ze alleen, wanneer de temperatuur niet te laag en de grond ook niet al te droog is. Men wacht dus met het uitstrooien tot een „zachten" dag. Desnoods kan men eerst een klein stukje van een perceel behan delen. Ziet men hiervan resultaat, dan kan den volgenden dag, wan neer het weer gunstig is gebleven, de rest Worden bestrooid. Het uit strooien geschiedt in den middag, de emelten komen n.l. des nachts alleen boven den grond. Om na te gaan, of emelten aan wezig zijn, kan men hier en daar enkele zoden onderzoeken op de aanwezigheid van emelten. Gemak kelijker gaat dit door op verschil lende kleine plekjes op den akker een kleine hoeveelheid benzine op den grond te gieten. De emelten komen dan binnen zeer korten tijd naar boven. Parijschgroen is een zeer sterk maaggif. Het is dus noo dig, dat voorzorgsmaatregelen wor den genomen om inademing van het poeder te voorkomen. Dit kan ge schieden door bij het afwegen van Parijschgroen en het mengen, een doek voor den mond te binden en kleine wattenpropjes in den neus te doen. Wanneer de massa vochtig is, kunnen doek en watjes verwijderd worden. De menger moet geen open wonden hebben. Na de behandeling worden de handen goed gereinigd. Er moet voor gezorgd worden, dat geen vee van het klaargemaakte mengsel eet. Is bij het klaarmaken eenig materiaal gemorst, dan moet dit zorgvuldig worden opgeruimd. Zekerheidshalve houde men het vee pl.m. 3 weken uit de behandelde weilanden, bij regenachtig weer zijn 2 weken voldoende. Op bouwland mag het mengsel niet worden inge- egd. Steeds ga men na, of het mid del succes heeft opgeleverd en ook of er nog veel levende emelten in den grond zijn achtergebleven. Zoo dit het geval is, dan herhale men de behandeling op gunstiger tijdstip. Zij die bezwaar hebben tegen het gebruik van giftige Parijschgroen kunnen gebruik maken van het veel minder giftige kiezel fluoornatrium, in dezelfde of in iets grootere hoe veelheid, maar de uitwerking daar van is lang niet zoo snel en dus ook niet zoo zeker. Nadere inlichtingen zijn gratis te bekomen bij den Plantenziektenkun- digen Dienst te Wageningen en de daarbij werkzame ambtenaren. BRESKENS. Zaterdagavond is het Zweedsche stoomschip „Othem" uit Slite, na ge lost te zijn naar Engeland vertrokken. Voor de betrekking van tijdelijk waterbouwkundig ambtenaar aan den polder Oud- en Jong Breskens alhier, hebben zich ruim 60 sollicitanten aan gemeld. Vrijdag heeft het Plaatselijk Crisis-comité alhier een vergadering gehouden. Door den penningmeester werd meegedeeld, dat de collecte heeft opgebracht f 473,75 in geld, terwijl ook nog verschillende giften in natura zijn toegezegd, o.a. 500 K.G. eierkolen, 5 zakken aardappe len, 1 zak bruine boonen, 25 K.G. reuzel, 20 brooden van 12 ons en tenslotte één brood per dag. Aan maandelijksche bijdragen zijn toe gezegd f 6.50. Besloten wordt de verdeeling zoo veel mogelijk in natura te doen ge schieden. Hiervoor wordt een com missie van 5 personen gekozen, die de aanvragen zal behandelen. Ver der wordt besloten, dat ieder een steunaanvrage kan indienen bij elk der leden van het Crisiscomité. De ze zijn de dames Ramaker, Taze- laar, Van Overbeeke, J. Pleijte Salomé, Roggeband, Zuster Ysen- brant, Tiesema, G. van Melle, F. de Smit en de heeren Burgemeester, Weth. Cappon, F. Koster, Iz. Vas- seur, I. van Melle, de hoofden der scholen, J. Hellendoorn, Iz. Ver- duijn, C. Verboven, A. Vermeulen, J. v. d. SandeBouwens, M. Ver schelling-Manneke, A. Monjé-Smoor en J. Melieste. BAZAR GROENE KRUIS. Ingekomen giften. Theemuts, theekleed, sierkleedjes in verschillende grootte en dessins, nacht rokken, lijsten, theeblad, mandje met tweeling, wollen bébé-kleeren, lepel rekje en rekje, photo's van Koningin en Prins, leesboeken en tijdschriften, geschilderd kussen en kleedjes enz. enz. Aanstaande jonge moeders gelieven vooral om de complex luiermand te denken, die met de te houden Bazar ten bate van het Groene Kruis verloot wordt; eerstdaags beginnen we met de loten-verkoop. Ook is er een keurige collectie meisjes- en bébé- jurken, van eiken leeftijd, ook schor ten en andere gemaakte goederen. IJZENDIJKE. De Emmabloem-collecte heeft totaal opgebracht f 172.93. Hieronder is nog niet begrepen het gecoiiecte blUW wijk Driewegen. OOSTBURG. Op de op Woensdag gevraagde samenkomst van werkgevers en werk nemers in den landbouw was geen enkele werkgever aanwezig. De firma Sanderse Co. alhier met haar Correspondentschap te Bres kens heeft hedenmorgen haar beta lingen gestaakt. Er zal surseance van betaling worden aangevraagd. WATERLANDKERKJE. De vrouw van A. P. alhier zou met een driewielskar vanaf het land waar zij werkte naar huis mederijden. Op een gegeven oogenblik had zij het ongeluk van die kar te vallen, waar door zij een van de wielen over haar bovenlichaam kreeg. Zwaar gewond moest zij naar het St. Anthonius-ge- sticht te Oostburg worden overgebracht. Zij is inwendig zwaar gekneusd. GROEDE. Als gevonden voorwerpen ter Secre tarie alhier gedeponeerd diverse rijwiel sleutels. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 18 April. Het volgende vonnis werd o.m. uitgesproken; Overtreding motor- en rijwielwet; L. J. v. H., 39 jaar, koopman te Aardenburg, vrijspraak, met vernieti ging van het vonnis van den Kanton rechter. VOETBAL. le klasse B. Breskens 2 9 8 0 1 16 29-12 0- Breskens* 11 6 1 4 11 23—10 0- F.G. Sluis** 10 5 2 3 10 27-15 0- Clinge 10 5 0 5 10 28-16 0- S.T.E.E.N 10 4 0 6 8 17—37 0- IJzendijke 8,2 2 4 6 9-14 0- Hulst 2*** 10 1 1 8 1 11-40 0- *Breskens 2 winstpunten in mindering wegens niet opkomen tegen F. C. Sluis. **F. C Sluis idem tegen Breskens. ***Hulst 2, id. tegen Temeuzen 2. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vra nam Woensdag 20 April 12,22 12,46 Donderdag 21 1,02 1,26 Vrijdag 22 1,47 2,11 Volle Maan Woensdag 21 April om 21,47. Licht op Rijwielen enz. (waaronder zijn begrepen wagens, karren, enz.) Woensdag 20 April nam. 7,36 Donderdag 21 7,37 Vrijdag 22 7,39 Correspondentie deze rubriek betreffende rechtstreeks te zenden aan de Directie van de N.V. Accountantskantoor „Nationaal Bureau voor Ad viezen," gevestigd te Leeuwar den, Groote Kerkstraat 16. Bij vragen lezers heb ben het recht tot het inwin nen van kosteloos advies in belastingzaken en aangele genheden van boekhoudkun- digen aard postzegel voor antwoord bijvoegen. Het invullen van het aangiftebil jet. Wenken en raadgevingen. Hoe moet ik mijn biljet invullen? Het biljet moet worden ingevuld: duidelijk, stellig, zonder voorbehoud en naar waarheid. Zoo volledig mogelijk. Vul Uw biljet zoo volledig mogelijk in. Voeg bij Uw biljet een toelichting. Zeker men kan volstaan met invulling van het biljet zonde) meer. Als U een accountantsrapport bezit, waarom door G. Th. ROTMAN. Uren en uren ging het zoo voort en al maar door groef het aardvar- ken. Hu, wat was het donker en be nauwd daar onder den grond Maar de olifanten zouden hen daar in ieder geval niet vinden. Eindelijk zei het Aardvarken, buiten adem: „Nu is 't genoeg". Hij stiet de aarde boven zich weg enze zagen de buitenlucht. De nacht was al om; het was helder dag. Knipoogend te gen het sterke, onverwachte zonlicht, kropen ze naar buiten. Ze bedankten het aardvarken voor zijn hulp. „Niets te danken," zei het beest en ver dween weer in zijn gang. Daar stonden ze nu. Om hen heen niets dan een eenzame, eindelooze vlakte. Geen boom, geen plantje was er te zien. En boven hen de bran dende, stekende zon! „Dat is de woestijn, Pierewiet," zei de koning, „en ik geloof, dat we maar beter bij de olifanten hadden kunnen blij ven, dan hadden we tenminste te eten en te drinken!" „Misschien vin den we den ooievaar wel gauw; hij heeft toch beloofd dat hij gauw te rug zou komen!" En zoo trokken ze de woestijn in. zult U dan geen afschrift van dit rapport bijvoegen? Of op Uw biljet vermelden, dat het accountantsrap port op verzoek gaarne wordt toe gezonden? Als U geen accountant heeft, waarom zoudt U dan niet afschrift van balans en van Verlies- en Winstrekening bijvoegen? Maak het den Inspecteur bij het beoor- deelen van Uw aangifte zoo gemak kelijk mogelijk. Acht de Inspecteur het noodig een nadere toelichting bij Uw aangifte te hebben dan vraagt deze U toch om deze toe lichting en is U verplicht de toe lichting te verstrekken. Daar kunt U toch niet aan ontkomen. Bo vendien is de tijd voorbij, dat fiscus en belastingplichtigen wantrouwend tegenover elkaar behooren te staan. Moge er al een tijd zijn geweest wij spreken geen oordeel in de zen uit dat de belastingadmi nistratie te fiscaal optrad, thans in geen geval. Eer het tegendeel. On der deze omstandigheden is het zoo jammer, dat nog zoo vele belas tingplichtigen de fiscus om de tuin trachten te leiden. De belastingplich tige echter, die eerlijk aangifte doet, kome de belasting-administratie zoo ver mogelijk tegemoet. Dubieuse kwesties. Heeft U twij felachtige kwesties U heeft bij voorbeeld tegenwoordig veel „wrak ke" klanten en wilt op Uw debiteu ren-tegoed wel eens extra veel af schrijven, maar U weet niet, of dit mag en zoo ja tot welk bedrag of ook U heeft een extra winst postje gehad en weet niet, of dit postje voor aangifte in aanmerking komt of niet onderwerp dan ge rust deze voor U twijfelachtige kwesties aan het oordeel van den Inspecteur. Dat is beter dan zelf een oplossing zoeken. U loopt dan het gevaar, dat U later wordt na gevorderd, wanneer de aanslag wordt opgelegd, terwijl later blijkt, dat de aanslag tot een te laag be drag werd vastgesteld. Hoe meer Uw aangifte van alle zijden is be zien. hoe minder gevaar voor navor dering in de toekomst. Naar waarheid invullen. Daar man gelt het nogal eens aan. Helaas. Wie het in zijn levenswandel nauw neemt aan een ieder mag toch deze eisch worden gesteld mag zijn aangiftebiljet niet onjuist invul len. „Waarheid en niets dan waar heid" is een eisch, die van iederen mensch onder alle omstandigheden dus tevens, welke dan ook, moet worden gesteld. Onverschillig welke levensopvatting en wereldbeschou wing men huldigt en is toegedaan. En toch zijn er zoo velen, die het met het invullen van het aangifte biljet niet zoo nauw nemen. Het schijnt, dat velen zich met den schijn tevreden stellen. Nauwgezet en plichtsgetrouw voor de menschen. Maar verder ook niet. De lezer ver geve ons deze ontboezeming. Dat wij jniet die belastingplichtigen op het oog hebben, die te goeder trouw want de kans, dat men een onjuiste aangifte te goeder trouw doet is niet denkbeeldig een met de werkelijkheid strijdige aangifte doen, maar die belasting plichtigen, die willens en wetens te laag aangeven, ligt voor de hand. Wie werkelijk nauwgezet en plichts getrouw is niet slechts voor de menschen om van hen geëerd te Worden, maar ook dan, wanneer geen menschenoog ons bespiedt, niet slechts, wanneer nauwgezetheid en plichtsgetrouwheid voordeel op levert, maar ook dan wanneer het betrachten dezer beide deugden na deel schijnt op te leveren kan geen belastingontduiker zijn. Boschbrand. Maandagmorgen omstreeks elf uur werd brand ontdekt op de Loener markgronden onder Loenen. Men waarschuwde dadelijk den heer J. W. Wolters, hoofdopzichter van de Nederlandsche Heide Maatschappij die zich met het noodige materieel en énkele mannen per auto naar het terrein van den brand begaf. Inmiddels waren ook de brandgroe- pen van de Veluwsche Boschbrand weer in de omgeving gewaarschuwd waarvan ter plaatse de twee groe pen uit Loenen onder leiding van de heeren Beekman en Beeking, de groep van „De Woeste Hoeve" en het „Deelerwoud," onder leiding van den brandmeester J. W. Bijdam en de plaatselijke brandweer van Loe nen. lAanvankelijk liet zich de brand ernstig aanzien, want niet alleen wer den een 35 hectaren van de Loener mark een prooi der vlammen, doch het vuur sloeg over naar een ge deelte heide en dennenbosch van „De Kouwerik," eigendom van ba ron Van Voorst tot Voorst te Die ren. Ook van dit landgoed werden 30 H.A. vernield. Te ruim een uur ongeveer was men het vuur meester. Alleen was men nog enkele uren bezig met het nablusschen. Ook de groep Beekbergen en de brandweer van Apeldoorn versche nen nog ter plaatse, doch behoefden niet meer handelend op te treden. De schade wordt op eenige duizen den gulden geschat. De heer Wolters deelde mede, dat met dezen brand weer een prach tig stuk natuur verloren is gegaan. De oorzaak is tot heden nog on bekend. Vischkotler met 21 man equi page vermist. Volgens een bericht uit Thorshavn wordt een vischkotter van de Fa- roër met 21 man equipage vermist. Men vreest, dat het schip tijdens den laatsten storm op de Noordzee is vergaan. Alle andere visschers- vaartuigen van de Faroër zijn reeds binnen. Een wilde staking. Maandagmorgen is een wilde sta king uitgebroken in de Overijssel- sche venen, welke eenige duizenden arbeiders omvat. Hoewel de hoofdbesturen van de drie samenwerkende landarbeiders organisaties hadden besloten het voorstel van den rijksbemiddelaar

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 2