Hierop letj Rechtszaken, Sport, Koning Kikkerdik en zijn Zoontje Gemengd Nieuws. KON. VLAAMSCHE SCHOUWBURG, GENT. Zondag 17 April, in namiddag- en avondvoorstellingen: De laatste wals. THEATER ROYAL TE GENT, Zondag 17 April nam. 2,15 u. Miss Helyett, Operette in 3 actes. Muziek van Ed. Audran. RADIO—CENTRALE BRESKENS. Programma's 3e station: Woensdag. 12.20 Daventry. 5.40 Berlijn. Donderdag. 12.20 Daventry. 2.20 North Regional. 3.50 Berlijn. 4.50 Daventry. 5.05 Leuven. 6.55 North Regional. Vrijdag. Daventry. uven. ventry. Zaterdag. >rth Regional, ventry. uven. i.jnigswiisterhausen. AARDENBURG. Door 4 leden van den Gemeente raad is bij den Burgemeester een vergadering aangevraagd ter behan deling der ingekomen stukken, waar van de voornaamste zijn de aan vraag om een steunregeling en de verzoekschriften van diverse nering neringdoenden om geen verande ring te brengen in den aard en den 01 mis. vierde de heer J. Lip- /eren bruiloft, jzieksociëteit „Aarden- aren" bracht haar kra- :r een serenade. De Vlag. Op 19 Mei 1927 werd alhier de stemming gehouden voor leden van den gemeenteraad. De uitslag in stemlokaal 2 was van dien aard, dat het vermoeden gewekt werd, dat er met vele biljetten iets heel bijzonders moest gebeurd zijn, zoo dat op 21 Mei de Officier van Justi tie te Aardenburg verscheen. Dit verwekte heel wat beroering in het dorp. Een groote groep meen de het opgekropte gemoed lucht te moeten geven door op 27 Mei een protest-meeting te houden, welke op geluisterd werd door een Belgisch muziekgezelschap en waarop een spreker van „De Klare Waarheid" uit Amsterdam optrad. Aan deze meeting haakte men het annexionis- me vast. Om dit laatste wat meer voedsel te geven, kwam men op het idee een Belgische vlag op den leeuw der Kaai- of Westpoort te hangen. Op een Zondagmorgen prijkte de Koning der dieren met de buiten- landsche driekleur 1 Alweer heel wat drukte! Ruchtbaarheid naar buiten werd aan deze zaak niet gegeven. Wel licht vond dit zijn oorzaak daarin, dat bij monde van de politie aan de correspondenten der Nieuws bladen ter plaatse gevraagd werd van die vlag geen bericht te maken. De zaak bleef sluimeren en was zoo goed als vergeten, maar kort geleden is zij weer opgedolven en wordt af en toe druk besproken. Een vreemd verhaal gaat er door het dorp. Men zegt, dat de Justitie zich er mede bemoeit en dat er voor enkele dagen een recher cheur geweest is om een en ander na te speuren. BIERVLIET. Ten nadeele van den landbouwer B. alhier is een dezer dagen uit een op zijn erf staande wagenhuis 'n partij kunstmest ontvreemd. De po litie stelt een onderzoek in. CADZAND. Door het Bestuur van het cala- miteuze waterschap „Tienhonderd en Zwarte" alhier werd Donderdag j.l. aanbesteed de vernieuwing, het herstel en het onderhoud der water- keerende werken van dat waterschap voor den dienst 19321933. Er werd slechts door één persoon ingeschreven namelijk door A. la Gassa alhier voor f 3431,-. Voorts werd verpacht het rapen van het broed- of mosselzaad, waar voor zes biljetten werden ingele verd, t.w.: A. Voerman f 405,-; G. Ramme- loo f 555,-; F. Weijne f 560,50; E. Weijne f 610,-; F. A. Rammeloo f 661,60 en E. E. de Mul f 665,90. Alle inschrijvers zijn te Philippine woonachtig. OOSTBURG. Met ingang van 1 Sept. 1932 is benoemd tot leeraar aan de R. H.B.S. alhier de heer E. C. J. Le- maire, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. SINT KRUIS. De Steenweg. In October 1931 werd de uitvoe ring der nog te verrichten werk zaamheden aan den Steenweg Aar denburgSint Kruis opgedragen aan den Commissaris der Koningin in Zeeland. Dewijl de Gemeentebestu ren van Aardenburg en Sint Kruis daaromtrent niet tot overeenstem ming konden komen, achtte men dat de beste oplossing. Lang heeft het geduurd voor men iets van nadere plannen vernam. Voor korten tijd echter hebben de college's van B. en W. van beide gemeenten bericht gekregen, hoe het werk zal uitgevoerd worden. In het kort komt dit hier op neer 1. Langs de woningen en de Bo gaardstraat te Aardenburg zal de weg weer wat opgehoogd worden, om de toegang tot die woningen en de schuur van Mornhout ge makkelijker te maken; 2. Voor vermeende schade gele den aan veldvruchten enz. zal de heer Mornhout f 192.50 vergoed wor den; 3. Om dezelfde reden zal dhr. Lourens f 80,- worden uitbetaald; 4. De buizen gelegd in de sloot tusschen de landen van den heer Van de Plassche en den steenweg zullen verwijderd worden en de sloot zal in zijn vorigen toestand gebracht worden; 5. Het oorspronkelijk in het be stek opgenomen tegelpad bij Aar denburg zal vervangen worden door een macadampad, dat onmiddellijk aan den steenweg zal aansluiten; 6. Het werk zal uitgevoerd worden onder toezicht van den Provincialen Waterstaat. De aannemer A. Cambier te Bres- kens is aan het werk begonnen. SLUIS. De marechaussee alhier heeft aan gehouden en ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld, ze keren G., wonende te Aardenburg, verdacht van diefstal van een 100- tal baalzakken. IJZENDIJKE. Benoemd tot leeraar in het schil deren aan de ambachtsschool voor schipperskinderen te Edam de heer J. van Laere alhier. GROEDE. Maandagnamiddag hield de On derlinge Brandwaarborg Maatschap pij „Groede," gevestigd alhier, haar jaarlijksche algemeene vergadering, in de zaal van den heer P. Lagen dijk alhier. De vergadering werd met een hartelijk woord door den Voor zitter, de heer P. van Cruiningen geopend. Allereerst herdacht de voorzitter het overleden bestuurslid dhr. Jac. Butler te Schoondijke, welke hij me moreerde als een goed bestuurs lid, die ten allen tijde het wel en wee van de vereeniging voorstond. Vervolgens deelde hij mede, dat de secretaris-ontvanger, de heer J. Luteijn, wegens plotselinge onge steldheid verhinderd was de vergade ring bij te wonen. Door den waarnemend Secretaris ontvanger werd vervolgens meege deeld, dat waren verzekerd 950 pan den bij 804 leden. Uit de rekening en verantwoor ding bleek, dat was ontvangen als- volgt Ontvangsten le rubriek: goed slot der laatste rekening f 5342,28. 2e rubriek: in leg voor verzekerde gebouwen en herschattingskosten f 1456,36. 3e ru briek: opbrengst van den jaarlijk- schen omslag f 4170,12. 4e rubriek: intrest van kapitalen f 3866,96. 5e rubriek: opbrengst van verkochte ef fecten f 12037,30. U itgaven le rubriek: brand- en bliksem schade f 20640,88. 2e rubriek: Trac- tementen f 800. 3e rubriek: belegde gelden f 3118,02. 4e rubriek: Ver schillende uitgaven f 749,24. De gezamelijke ontvangsten be droegen dus f 26873,02, de uitgaven f 25308,14, alzoo een batig saldo van f 1564,88. Het periodiek aftredend bestuurs lid en voorzitter de heer P. van Cruiningen, werd bij acclamatie her kozen. In de plaats van den heer Jac. Butler werd gekozen de heer P. de Fouw te Groede. Vervolgens was aan de orde het Bestuursvoorstel om de verzekerde waarde der ge bouwen met 25 pCt. te verlagen. Met 69 stemmen voor 7 tegen en één blanco werd dit voorstel aangeno men. Vervolgens werd besloten dit jaar niet te adverteeren. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering. Ter vergadering waren aanwezig 77 leden. Arrondissements-Rechcbank te Middelburg. Zitting van 8 April. De volgende zaak werd behandeld: L. J. v. H., 38 jaar, koopman te Aardenburg, werd verdacht dat hij op 12 Nov. 1931 re Groede als bestuur der met een auto heeft gereden, waar bij hij ter hoogte van de woningen van Luteijn en Haartsen alwaar de weg een scherpe bocht maakt en het uitzicht niet vrij was op zoodanige wijze en met zoodanige snelheid heeft gereden dat de vrijheid en de veilig heid van het verkeer werd belemmerd en in gevaar gebracht. In eersten aanleg was hij daarvoor op 11 Febr. 1932 door den Kantonrechter teOost- burg veroordeeld tot f 20 of 10 d. hechtenis. De verdachte en de Ambtenaar van het Openbaar Ministerie waren in hooger beroep gekomen. Eisch f20 s 20 d, hechtenis. OOSTBURG. „Zeeuwsch-Vlaamsche Bond". Uitslag le wedvlucht Mouscronvan j.l. Zondag. Prijzen werden behaald als volgt: le, 6e, 7e, 10, 11e en 12e prijs B. P. de Ridder, Gadzand. 2e prijs, A. la Gasse, Cadzand. 3e P. Barra, Oostburg. 4e S. de Putter, Cadzand. 5e J. Louweret 8e en 9e Iz Misilje. 13e prijs M. Simpelaar, Oostburg. 14e M. Provo, Gadzand. De eerste duif arriveerde te 11,44, de laatste 12,15. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm nam Woensdag 13 April 5,27 5,51 Donderdag 14 6,37 7,01 Vrijdag 15 7 57 8 21 Eerste Kwartier Donderdag 14 April om. 3,45. Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder zijn begrepen wagens, karren, enz.) Woensdag 13 April nam. 7,24 Donderdag 14 7,25 Vrijdag 15 7,27 POSTERIJEN. BRESKENS. Lijst van onbestelbare brieven aan het postkantoor alhier. Administratie „de Courant", Amster dam. Laboratorium Silvrikrim, Rotterdam, (aangeteekend). AARDENBURG. Aan het hulppostkantoor alhier werd in de maand Maart op spaarbankboek jes ingelegd f 14786,43 en terugbe taald f 13062,90; derhalve meer in gelegd dan terugbetaald f 1723,53. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 6. door G. Th. ROTMAN. Nu was de kuil gauw heelemaal gedempt en het olifantje kon er zoo uitstappen. Wat een blijdschap 1 De olifanten dansten van vreugde en zelfs de schildpad danste mee, zoo dat koning Kikkerdik van haar rug op den grond tuimelde. Toen wilden Koning Kikkerdik en Pierewiet weer verder gaan. Maar vader Olifant zei: „Stop! Jullie moet bij ons blijven. Zulke slimme kereltjes kunnen we best gebruiken!" En hij fluisterde zijn vrouw in 't oor: „Wie weet wat 'n voordeel we daar nog van kunnen hebben!" Pierewiet en z'n vader wilden hee lemaal geen knechtje bij de olifanten worden; ze wilden hun vrijheid be houden. Maar de olifanten waren groot en sterk en hielden hen tegen. En den ooievaar joegen ze weg, maar onder het wegvliegen riep hij: „Ik kom gauw terug om jullie te hel pen!" En daar zaten de arme twee dwergen nu mistroostig bij elkaar, terwijl vader 'Olifant de wacht bij hen hield. BRESKENS. Aan het postkantoor alhier werd in de maand Maart op spaarbankboekjes ingelegd f 12149,43 en terugbetaald f 5953,90; derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 6195,57. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 1. OOSTBURG. Aan het postkantoor alhier werd in de maand Maart op spaarbankboekjes ingelegd f 7615,50 en terugbetaald f 7712,18; derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 96,68. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 6. SLUIS. Aan het hulppostkantoor alhier werd in de maand Maart op spaarbankboek jes ingelegd f 9685,69 en terugbetaald f 3502,30; derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 6183,39. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 6. IJZENDIJKE. Aan het postkantoor alhier werd in de maand Maart op spaarbankboekjes ingelegd f 14335,44 en terugbetaald f 14617,78; derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 282,34. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 4. Poeders en tabletterpzljn alléén echt, als de verpakking-doorzien is van den naam Mijnharde Let bij het koopen daar speptéal op, want dit alleen garan- deeri-u de echtheid, Een hevige brand. Zaterdagmiddag ontstond vermoe delijk ten gevolge van het spelen van 'kinderen met vuur, brand in de groote landbouwschuur op de hof stede Driewegen aan den Seisweg onder de gemeente Grijpskerke, doch vlak bij de grens van Middelburg. Op het hulpgeroep der kinderen kwam de bewoner, de heer A. Koe nen, die zich op het land bij de boerderij bevond toegeloopen en ook zijn echtgenoote, die in huis was, kwam naar buiten. De vlammen hadden toen reeds het rieten dak bereikt en binnen zeer korten tijd stond de schuur, waarin zich behalve landbouwmateriaal en hooi en stroo, een 30-tal stuks vee en vier paarden bevonden, in lichte laaie. De heer K. nam een broodmes en rende de stallen in, waar hij de vier paarden nog los kon snijden,, doch toen moest hij zelf vluchten wilde hij niet stik ken door den rook. Het beste der paarden heeft óf niet buiten kunnen komen, óf is weder in de vlammen zee teruggeloopen, hoe dit ook zij, het heeft met 30 stuks hoornvee den dood in het vuur gevonden. Aan de groote schuur grensde een kleinere stal, die ook in vlammen is opgegaan, doch de arbeiders van K. hebben 9 stuks jong vee daar nog uit weten te redden. Men is toen begonnen met het nat houden met emmers water van- het op korten afstand staande woonhuis. Intusschen had de burgemeester van Grijpskerke kennis gekregen van den brand en had hij onmiddellijk Mid delburg opgebeld om hulp van de Middelburgsche brandweer te vra gen. Deze rukte ten spoedigste met met de groote autospuit en den brand ladderwagen met materiaal uit, ter wijl een ander deel van de brand weer zich in de kazerne gereed hield voor het geval, er meer hulp noodig mocht zijn. Ongeveer een kwartier na alarmeering kon, dank zij in de buurt liggende slooten met volle kracht het vuur worden aangepakt en het woonhuis voor vernieling wor den behoed. Na een paar uur werken kon ge constateerd worden, dat de brand gebluscht was en nam de brand weer van Grijpskerke de nablus- sching op zich. De Middelburgsche brandweer kon inrukken. Men was ter plaatse over haar optreden zeer voldaan. Zoowel de gebouwen als de dieren en de werktuigen waren tegen brand verzekerd, doch het melkveehouders- bedrijf in het bijzonder zal groote stagnatie ondervinden. Gasbedwelming. Zondagmorgen werd de echtge noote van den boekhandelaar K. aan de Sleephellingstraat te Rotter dam wakker. Zij rook een sterke gaslucht. Terstond opende zij een venster, waarna zij haar man wekte. Haar beide dochtertjes, die in het zelfde vertrek sliepen bleken be dwelmd te zijn. Van den schrik viel K. flauw. Een onmiddellijk ontbo den geneesheer heeft met behulp van een zuurstofapparaat de 2 meisjes weer bij kennis gebracht. Het bleek, dat in de aangrenzende keuken de slang van een gasstel was losgeraakt en dat men had ver zuimd de toevoerkraan af te sluiten. Een werkwillige mishandeld. Zaterdagavond om 11 uur is de Duitsche matroos A. S., die werkt op een Nederlandsche Rijnsleepboot aangevallen, toen hij in de Oranje- bouwstraat te Rotterdam boodschap pen deed. Van achter een boom sprong plotseling een man op hem af, die hem opeens een klap in het gezicht gaf. Van alle kanten kwa men mannen toe loopen. In het ge heel waren er ongeveer 20. De Duit sche matroos heeft builen en schram men opgeloopen, een paar tanden zijn hem uit den mond geslagen en voorts heeft hij een brandwond aan de bovenlip, welke vermoedelijk is veroorzaakt, doordat een brandende sigaar of sigaret tegen die lip is terecht gekomen. De politie stelt een onderzoek in. Door een tram gegrepen. Zondagavond is te Amsterdam een ernstig ongeluk gebeurd op de Mar- nixstraat, bij de Rozengracht. Ds. D., die de rails van lijn 17 zou over steken, werd gegrepen door een wa gen van die tramlijn. Hij werd een eind meegesleurd en kwam onder

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 2