PUROL aan geneeskracht wrT-K\m\n 2)ipec\a\\^\exv. 3vexvs3iocumetv\en. Gewestelijk Nieuws Koning Kikkerdik en zijn Zoontje Gemengd Nieuws. nmniji KON. VLAAMSCHE SCHOUWBURG, GENT. Zondag 10 April nam. 2.30 Frasquita. THEATER ROYAL TE GENT, Zondag 10 April nam. 2,15 u. Le Pays Du Sourire. in 3 actes. Muziek van F. Lehar, RADIO—CENTRALE BRESKENS. Programma's 3e station: Zaterdag. 12.20 North Regional. 1.05 Daventry. 3.50 Midland Regional. 5.05 Daventry. 5.50 Leuven. Zondag. 8.15 Berlijn. 10.50 Leipzig. 12.20 Parijs. 2.20 Königswüsterhausen. 3.20 Midland Regional. 5.50 Daventry. 6.20 Duitsche zenders: Verkie zingsuitslagen 7.20 Leuven. Maandag. 12.20 Daventry. 2.05 Midland Regional. 3.203.50 Pauze. 3.50 Königswüsterhausen. 4.50 Daventry. 5.30 Leuven. 7.20 Parijs. Dinsdag. 12.20 Daventry. 5.30 Berlijn. 7.20 Leuven. Ned. Herv. Kerk. Zondag 10 April 1932. Biervliet v 9,30 u ds Vrijlandt Breskens v 9 30 u ds Huizinga n 1,30 u Zondagsschool n 5,30 u ds Snijdelaar Cadzand v 9 30 u ds Visser Groede v 9.30 u dhr Iz. Verduijn Hoofdplaat n 2.30 u ds Castelein Nieuwvliet n 2.— u dhr Iz. Verduijn Oostburg v 10 u ds Faber Schoondijke v 9,30 u ds Snijdelaar. Waterldk. v 9,30 u Geen opgave. IJzendijke v 9,30 u ds Castelein Ev. Luth. Gem. Groede. v 9,30 u Mej. Da Dufour. o Een specialist is onmisbaar èn mensch. En derhalve behept met eenige kleine gebreken, die uit die onmis baarheid voortvloeien. Een specialist woont te Middel burg. De reis er heen is duur. Het consult is daarmee in overeenstem ming. Zoodat ik maar zeggen wil, dat het bezoek aan een specialist een onderneming van beteekenis is. 0 M'n vrouw moest er noodzakelijk heen. Door ervaring geleerd hadden we telefonisch kennis gegeven van ons bezoek. Dat voorkomt lang wachten, of kan dat althans doen. Dus: „Ja juffrouw, ik zou morgen graag direct geholpen worden. De boot vertrekt hier ruim 12 uur, zoodat we om één uur best present kunnen zijn". „Maar denkt u er om, meneer, het is morgen Donderdag, en dan begint het spreekuur om 11 uur, in- plaats van om één." „Goed, dan komen we een boot vroeger." „Mag ik nu soms uw naam even precies? Ik zal dan no. 1 voor u reserveeren." De naam werd precies opgegeven en met de boot van 10.40 ging de reis Donderdag naar Vlissingen, waar we te elf uur aankwamen. Zoodoende werd het kwart over elf, vóór we bij den doctor arriveerden. „Ik bestelde gisteren per tele foon, juffrouw en u zou no. 1 voor me reserveeren". „Dat gaat nu natuurlijk niet meer. U is over tijd en er zijn op het oogen blik 4 menschen uit Nieuw-Namen. En nummer één? Ja, dat is dan zeker een abuis. Vergeten of zool Want uw naam ligt er niet bij. Kijk, hier is uw volgnommer, 10. Maar misschien hebt u geluk; als er nie mand komt vóór die 4 menschen vertrokken zijn, dan wordt u direct geholpen". Ja, wat zal je d'r aan doen! „Ver geten of zoo!" Enfin, dan maar even afwachten. Misschien lukte het wel. 0 Nadat ik eenige zaken afgewerkt had, installeerde ik me zóó, dat ik een pracht uitzicht had op het huis van onzen specialist. M'n vrouw zat in de „wacht' kamer. Inmiddels was het half twaalf geworden. De 4 patiënten waren nog niet geholpen, maar, er waren ge- lukkig ook nog geen nieuwe komen opdagen. Met spiedende blikken volgden we ieder, die aankwam. Angstvallig, tot hij voorbij was. En bij ieder voorbij gaan ontsnapte ons een zucht van verlichting. Het horloge was niet uit m'n hand. Iedere minuut telde 60 secon den, ieder kwartier 15 minuten. Het werd kwart voor twaalf. Twaalf uur. Kantoor en werkplaats gingen uit en het aantal passeeren- den werd steeds grooter. De span ning werd haast onhoudbaar. Kwart over twaalf. Het aantal voorbijgangers was weer normaal ge worden en niemand ging nog bin nen. Toch werd die kans ieder oogen- blik grooter. Twintig over twaalf. Duurde dat onderzoek dan eeuwig? Vijf en twintig. Gelukkig! De deur ging open en 4 menschen traden naar buiten. Elk oogenblik verwachtte ik nu m'n vrouw te zien opstaan. Maar, ze bleef zitten. Waren er dan nog anderen binnen? Ik begreep er niets van. Totmijn oogen vielen op de huiskamer aan de andere zijde van de t rap-ingang. Daar stond de tafel gedekt. En aan die tafel zat Nee, dat kan niet. Ik werp nog maals een blik op het emaille bord naast de deur. Het staat er duide lijk: Spreekuur op Donderdag van 11 tot 3. Het is derhalve nu tijdens het spreekuur. Er zijn patiënten, al thans één En tochl „Hij" zit gemoedelijk en met smaak te eten. Terwijl onder- tusschen het gevaar steeds grooter wordt dat door het binnenkomen van een patiënt met een lager volg- nr. het lange wachten nog ver- geefsch is geweest. Ongeduldig en ongerust kijk ik naar alle zijden en ja, twee dames, die alle naamplaten bestudeeren, kondigen het begin van het einde aan. Nog twee oudere dames vol gen op eenigen afstand. Het noodlot wil het. De vier da mes stijgen achter elkaar de trap op. En terwijl de eerste naar het belknopje tast, wordt m'n vrouw bin nengeroepen. Ten slotte liep het dan toch nog niet allemaal tegen en te ruim kwart over één was alles achter den rug en betaald. Ik gun een specialist graag een lekker diner en alles wat hij maar wenscht. Alleen: de spreekuren zijn uren van de patiënten, en waar hij zijn eigen tijd goed „op prijs stelt," wat ik hem zeer zeker gun, daar dient hij ook eenige rekening te houden met den tijd zijner patiënten, vooral tijdens spreekuren. Ik schreef: Een specialist is onmisbaar èn mensch. Maar een patiënt is ten slotte ook een mensch en daarom verschijnt dit artikeltje. B. 0 De A.N.W.B. meldt: Ieder, die zich per auto of motor rijwiel naar het buitenland wil bege ven, heeft daarvoor eenige grensdo cumenten noodig. Elke toerist weet dat wel, weet in 't algemeen, dat hij officieele papieren noodig heeft om de grens te kunnen passeeren, maar herhaaldelijk blijkt, dat nog velen onvolledig op de hoogte zijn van hetgeen zij in acht moeten nemen bij de voorbereiding van een buiten- landsche reis per auto. Daarom lijkt het niet overbodig, met het oog op de komende vacan- ties, nog eens in 't kort te herinneren aan de vier dingen die elke auto mobilist of motorwielrijder, behalve zijn paspoort en nationaliteitsbewijs vqn den wagen, noodig heeft in het verkeer met het buitenland. Dat zijn: le een internationaal rij bewijs; 2e een intern, bewijs voor het motorvoertuig; 3e een triptiek of een carnet de passages (of, voor invoer van een motorrijwiel in België en Frankrijk een douanekaart); 4e een N. L. plaat en nummerplaatje. Het internationaal rijbewijs kan al leen verstrekt worden aan personen die in het bezit zijn van een geldig Nederlandsch rijbewijs. Een triptiek, of een carnet de passages en douanes (dit laatste geldig voor een reeks van landen) is noodig om een auto of motorrijwiel over de grens te bren gen, zonder dat invoerrechten be hoeven te worden gestort. Het bezit van deze documenten geeft den hou der groot gemak, want allerlei tijd roovende formaliteiten worden daar door vermeden. Motorrijwielen zonder zijspan- of aanhangwagen, kunnen in België en Frankrijk, evenals gewone rijwielen worden ingevoerd; echter zijn dan wel een intern, rijbewijs en een in tern. bewijs voor het motorvoertuig vereischt. Teneinde het aanvragen van de hierboven vermelde grensdocumen- ten te vergemakkelijken, en het ver krijgen daarvan te bespoedigen, heeft de A.N.W.B. ten behoeve van het reizend publiek in eenige honderden plaatsen van ons land personen be reid gevonden, aanvraagformulieren voorradig te houden. Het aantal adressen waar deze te verkrijgen zijn, is sedert verleden jaar aanzienlijk uitgebreid, ze worden regelmatig in „De Kampioen" vermeld. Behalve aan de Bondsbureaux te 's-Gravenhage, Parkstraat 18/20 en te Amsterdam, Keizersgracht 588/ 590, zijn de formulieren dus ook verkrijgbaar aan verschillende plaat selijke adresseri. Voor Breskens is dat adres E. Boom, Huize „Cadsandria" en voor Oostburg I. J. Versluijs en J. C. Huisman-Wage. Het streven om de grensmoeilijk- heden zooveel mogelijk op te heffen maakt het verkeer met het buiten land, dat vroeger door velerlei for maliteiten belemmerd werd, wel veel eenvoudiger en mogelijk voor ieder een. BRESKENS. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling van het gemeentebestuur, te komen tot de instelling van een gemeentelijke cyclostyle-dienst. De motorveerboot „Prinses Ju liana" van de Prov. Stoombootdienst op de Wester-Schelde kon heden morgen om 6.25 niet naar Vlissingen vertrekken wegens defecte cylinder. Het stoomschip „Zeeland" welke op Neuzen voer kwam haar dienst ver vullen zoodat te 10.40 pas gelegen heid bestond om naar Vlissingen te gaan. De Prinses Juliana ligt nog in de haven alhier alwaar men bezig is de cylinder te repareeren. Wedstrijd-week Albert Heijn. Wij verwijzen onze lezers naar eene in dit nummer geplaatste ad vertentie van de firma Albert Heijn. Niet alleen, dat men 'bij aankoop van een zeker bedrag één of meer luxe porceleinen Kop en Schotels cadeau ontvangt, maar tevens doet men mede aan een wedstrijd om drie prijzen, die deze week in de étalage van het filiaal alhier zijn uitgestald, alsmede tien troostprijzen. Voor verdere inlichtingen ziet men de betreffende advertentie. OOSTBURG. Tot leider van het Jongenshuis der stichting „Saluti Juventutis" te Hil versum is benoemd de heer N. de Lange alhier. Met nummer 65 van de Staats courant zijn afdrukken verzonden van door G. Th. ROTMAN. 88. „Ach, ach, hoe moeten we ons kind redden?" zuchtte moeder Oli fant. „Ik weet het!" riep Pierewiet, en moeder olifant pakte hem met haar slurf en hield hem vlak bij haar oor, opdat ze hem beter kon hooren. En toen zei Pierewiet: „Trap de kanten van den kuil in en gooi hem vol takken, dan kan jullie kind er uit komen". 89. „Wel, wel, dat we daar niet eer der aan gedacht hebben!" riep va der Olifant. En de ooievaar zei: „Ja, ja, verstand gaat boven kracht! Dat zie je maar weer!" En terwijl de anderen toekeken, begonnen de olifanten den kuil in te trappen en heele takkenbosschen aan te sjou wen want drit kon Pierewietje toch niet met z'n verstand. Dat moesten de olifanten met hun dikke pooten doen. de statuten betreffende de afdeeling Zeeuwsch-Vlaanderen (Westel. deel) van den Christ. Boeren- en Tuin- dersbond in Nederland, gevestigd in deze gemeente. Woensdagmorgen is op den Rijksweg tusschen Schoondijke en deze gemeente de heer De K. uit Goes, die per fiets den weg wilde oversteken, door een auto, bestuurd door A. uit Axel, aangereden. Ern stig gewond is 'hij naar het zieken huis alhier overgebracht. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm nam Zaterdag 9 April 2,52 3,16 Zondag 10 3,27 3,51 Maandag 11 4,02 4.26 Dinsdag 12 4,32 4,56 Eerste Kwartier Donderdag 14 April om. 3,45. Lichc: op waar- RljwieScn (waaronder zijn begrepen wagens, karren, enz.) Zaterdag 9 April nam. 7,17 Zondag 10 „7,19 Maandag 11 7,21 Dinsdag 12 7,22 Ontvreemd. De politie te Nijmegen heeft ge constateerd dat Woensdagnacht van een locomotief van een zandtrein, welke gebruikt werd bij de Waal- brugwerken te Nijmegen, eenige on derdeden zijn ontvreemd. Men ver moedt dat sabotage in het spel is in verband met ontevredenheid over de arbeidstoestanden. Botsing met een tram. Donderdagmorgen wilde generaal majoor jhr. van Holthe met zijn auto van het erf van zijn woning te Ede den weg op rijden. Op hetzelfde moment passeerende een tram. De auto werd gegrepen en enkele me ters meegesleurd. Het voertuig werd totaal vernield. Wonder boven won der werd geen der inzittenden ge kwetst. Brand. Woensdagnacht is brand uitge broken in een stalgebouw aan den Leidschen weg te Utrecht. De brand weer bestreed met tien stralen het vuur. Een groote voorraad hooi is verloren gegaan, de oorzaak is ver moedelijk hooibroei. De Eerste Kamer bezuinigt! Kwam de Eerste Kamer Donder dagavond circa tien minuten bijeen om te stemmen over de Defensie- begrooting, Vrijdagmorgen hield zij een vergadering die ongeveer zeven minuten duurde en waarin eenige kleinere wetsontwerpen werden af gehamerd. Een combinatie van deze beide zeer korte vergaderingen tot een van een kwartier zou een besparing be- teekend hebben van ruim f 800 aan presentiegelden, de overige onkos ten nog niet meegeteld. Jeugdig avonturierster te Gro ningen gevat. Een 16-jarig meisje te Leeuwarden werd door de politie uit Groningen terug gebracht, daar zij onder ver denking stond geld te hebben ont vreemd uit de woning, waar zij dien de. Zij legde een bekentenis af, waaruit bleek, dat zij met een tasch, inhoudende ongeveer honderd gul den, welke haar meesteres toebe hoorde, was weggeloopen. Met dit geld vertrok zij naar Groningen, waar zij echter werd gevat. Het grootste gedeelte van het geld was nog in het bezit van de jeugdige avonturierster. Nog een onbemande schuit op de Zuiderzee. Te Lemmer werd waargenomen dat een mastloos schip op zee dreef. De Lemster reddingboot „Hilda" voer daarop uit om eventueel hulp te bieden. Om twaalf uur keerde zij echter weer terug. Het vaartuig bleek n.l. een onbemande zolder schuit te zijn, die vermoedelijk van een sleep is losgeraakt. Het ligt thans tusschen Lemmer en Kuinre aan land en is aldaar gemeerd. Droevig ongeval te Swalmen. Het 6-jarig zoontje van den land bouwer J. Ramaekers te Swalmen trok een ketel met kokend water van de kachel. Het kind bekwam daarbij zulke ernstige brandwonden dat het spoedig i| overleden.

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 2