ipstite lfl u "weekmenu 1 Dammen. Gewestelijk Nieuws Koning Kikkerdik en zijn Zoontje KJ ffnftnnrïl KON. VLAAMSCHE SCHOUWBURG, GENT. Zondag 10 April nam. 2.30 Frasquita. THEATER ROYAL TE GENT, Zondag 10 April nam. 2,15 u. Le Pays Du Sourire. in 3 actes. Muziek van F. Lehar. Iz. V. te Breskens f 2 s 2 d.h. Met motorrijtuig rijden zonder dat nummer met letter helder is verlicht: A. d P. te Biervliet f 10 s 10 d.h. Met motorrijtuig rijden zonder nauwkeurig werkend stuurtoestel P. C. G. te Schoondijke f 15 s 15 d.h. Vleesch op den openbaren weg ten verkoop in voorraad hebben in de gemeente Nieuwvliet: S. P. te Oost en West Souburg f 25 s 25 d.h. Een bouwwerk uitvoeren terwijl de steiger niet in orde is volgens de Veiligheidswet L. B. V. te Hoofdplaat f 60 s 20 d. Een dier noodeloos arbeid laten verrichten op pijnlijke en kwellende wijze V. J. M. te Maldeghem (B) f 15 s 15 d.h. In de Zeeuwsche stroomen mossel zaad afsteken, terwijl men geen rechthebbende is van het vischrecht: L. J. v. E. te Hansweert 2 geld boeten van f 20 s 2 x 20 d.h. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Naar wij vernemen is door den Officier van Justitie te Middelburg geen hooger beroep aangeteekend tegen het vrijsprekend vonnis der Rechtbank van 23 Maart j.l, betref fende de ten laste gelegde verduis teringen bij de Kanter- en Hordijks- n--t- •- Goes, zoodat het vonnis in 'an gewijsde is. 0 Oplossing no. 37 van Metz. 22/17, 37/31, 28/23, 16/9, 23,34, 35/2 wint. Opi. no. 38 van Hendriks. 49/44, 29/33, 33/22,47/41,25/20,20/7, 15/2, 26/21, 2,7 of 5 wint. Opl. 39 van Belinfante. Zwarte schijf bij op 30: 27/22, 36/31, 40/34, 34/23, 33/2, 2/35 wint. Opl. no. 40 van K. de Jonge. 8/33, 44/39, 43/38, 27/21, 28 22, 32, 33/15, 45,40, 50/10 wint. loed opgelost door: P. R., P. O., K„ I. d. B., D. L., W. V. en I. K. 'an de 40 problemen behaalden P. W. V. en I. K. 40 punten; I. d. B. en D. L 39 punten; A. K. en P. O. 38 punten en D. L. 32 punten. De prijs in de le serie Is geloot door W. V. zoodat voor de 2e serie nog moet worden geloot tusschen P. R. en I. K, De nieuwelingen hebben het goed afgewerkt. De rubriek is hiermede afgeloopen. BRESKENS. Maandagmorgen speelde het doch tertje van den heer P. G. alhier met eenige vriendinnetjes aan boord van een in de haven liggend tjalk schip. Al spelende geraakte de kleine over boord en verdween in de diep te. De schippersknecht B. van Houte, die in de nabijheid was en hulpgeschrei hoorde, sprong direct te water en had het geluk de kleine te redden. Een woord van hulde is hier ze ker op zijn plaats. Maandagavond werd in de O. L. S. de alg. vergadering van de afd. van het Groene Kruis gehou den; in afwijking met andere jaren was er tamelijk veel belangstelling. Het jaarverslag van den secretaris, de heer J. Verschelling, wees een voortdurende bloei der vereeniging aan, terwijl bleek dat het magazijn in uitstekende staat verkeert. Het aantal bezoeken door de zuster-wijk- verpleegster afgelegd, bedroeg ruim 4000. De gestadige groei vraagt echter steeds grooter uitgaven; daardoor wees de rek. en verantw. weer een flink nadeelig slot aan, zoodat het tekort over de laatste jaren reeds is aangegroeid tot ongeveer f 500. De begrooting voor 1932 geeft voor onvoorzien slechts f 17,- zoodat het loopende jaar ook niet sterk staat. Voor een groot gedeelte is dit financieele verloop een gevolg van het geheel op peil brengen van het magazijn. De voorzitter, de heer J. de Groote, herinnerde in dit verband aan den te houden bazar, voor het slagen waarvan hij aller medewer king inriep. Mochten de resultaten meevallen, dan is de vereeniging daarmee waarschijnlijk voor goed uit de moeilijkheden. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Hoogstad en C. Verbo- ven, werden met alg. st. herkozen, terwijl in de vacature Mevr. Keers werd voorzien door de benoeming van Mevr. Boom. Voor het examen als machinist, diploma B slaagde dezer dagen onze vroegere dorpsgenoot de heer A. C. Buijze thans te Middelburg. BRESKENS. BURGERLIJKE STAND. over de maand Maart 1932. GEBOORTEN: 2, Esther Elisabeth Welhelmina, dr. van J. L. Keijmel en W. J. de Koster; 7, Jozina Sophia, dr. van J. B. van Dierendonck en M. P. Verduijn; 13, Bastiaan, zn. van H. W. Brand en N. van den Heuvel; 12, Anna Gosewijna, dr. van J. Quaars en M. Verduijn; 13, Dina Maria, dr. van J. de Koene en M. C. Dusebout; 13, Maria Louisa, dr. van P. J. van Ooteghem en A. M. de Maertelaere; 17, Hendrik Willem, zn. van A. I. Fenijn en W. J. van den Heuvel; 24, Maria Jozina, dr. van I. C. de Kruijter en E. M. Mookhoek; 25, Suzanna Franciana, dr. van E. Klaassen en G. van Overbeeke. HUWELIJKEN: 3, P. Bosselaar, 23 jr., j.m. en P. F. van Houte 26 jr. j.d.17, T. A. Verschoor, 24 jr., j.m. en S. J. Hen driks, 21 j. j.d. OVERLIJDEN: 5, S. de Caluwé, 20 j. echtgen. van H. J. de Meijer; 11, A. J. Leenhouts, 5 weken; 19, J. de Vos, 69 jr., echtg. van A. Datthijn; 22, J. de Seijn, 15 jr.; 23, J. Fraanje, 82 jr. wed. van P. Monjé; 30, A. M. Rosendaal, 80 jr. wed. van J. I. Mullie. VESTIGING: I. Mookhoek van Rotterdam; M. A. van Deth van Hilversum; J. van den Heuvel van Rotterdam; O. L. Roegies van Hoofdplaat; Beun en gezin van Middelburg; S. J. Buize van Groede; de Boever en gezin van Eindhoven; D. C. Koster van Frankrijk. VERTREK: N. A. van Lare naar Groede; P. F. van Houte naar Oost en West Souburg; S. J. Versprille naar IJzen- dijke. OOSTBURG. Donderdag 31 Maart j.l. werd het feit herdacht, dat 50 jaar geleden de Normaalschool te Oostburg werd gevestigd. "Ruim 150 oud-leerlingen en leeraars waren uit alle deelen van ons land samengekomen om dit feit feestelijk te gedenken. Mèt leeraren, leerlingen en reeds- geslaagden van de tegenwoordige Kweekschool èn de genoodigden zat het ruime Beursgebouw vol. Ge zellig vol. Oud-klassegenooten, die elkaar in vele jaren niet gezien had den, zochten elkaar op en vormden vroolijke groepen, waar menige oude herinnering werd opgehaald. Als eerste spreker trad op de heer T. van der Werff, de laatste Direc teur der Normaallessen, die er zijn blijdschap over uitsprak, dat zoove len aan den oproep tot een Réunie hadden gehoor gegeven. Vervolgens gaf spr. een uitgebreid overzicht van de resultaten die de Normaalschool had gegeven, herdacht naar aanlei ding hiervan verschillende leerkrach ten, om ten slotte te komen tot het ophalen van eenige voorfallen uit de jaren van zijn leiderschap. Spre kers geheugen bleek daarbij nog schitterend in orde te zijn, beter vaak dan dat der betrokkenen zelf. De heer Van der Werff, die zich in zijn rede geheel gaf en in wiens toon onmiskenbaar het heimwee naar die mooie jaren te beluisteren viel, mocht dan ook een hartelijke en langdurige ovatie in ontvangst ne men. De heer Van der Worp, de Di recteur der Kweekschool, gaf een vervolg-overzicht der resultaten van af den overgang der Normaallessen in Kweekschool. Hij kon daarbij tot zijn genoegen constateeren, dat die resultaten ongeveer op dezelfde hoogte gebleven waren. Spr. behan delde vervolgens het tegenwoordige onderwijs- en opvoedingssysteem, om onder daverend applaus te eindigen met de toezegging, dat hij met zijn staf van leeraren trachten zal de Kweekschool op een zoo hoog moge lijk peil te houden. Hierna werd nog het woord ge voerd door de heeren P. Erasmus als burgemeester der gemeente Oost- burg; Van der Weyer, de vertrek kende Inspecteur L.O. in Z.-Vlaan deren; Eeringa als de oud-school opziener in dit district en de Toom als oud-leeraar der Normaalschool. Nadat vervolgens de thee was ge bruikt, gingen allen naar de Kweek school ten einde dit schitterend in gerichte gebouw te bewonderen. Inmiddels werd in hotel Stampe- rius alles in gereedheid gebracht voor het diner, waaraan door een groot getal réunisten zou worden deelgenomen. Ook dit verliep prach tig. Hotel Stamperius heeft zijn goe de naam hooggehouden en bracht een keurig verzorgd menu. Om 8 uur verzamelden allen zich weer in het Beursgebouw waar de Kweekschoolvereeniging de feestvie renden een soirée aanbood. Opgevoerd werd allereerst „Ver gadering van de Commissie van Toezicht" uit „Het nieuwe systeem" door Charivarius. Daarna volgde muziek met zang van de O.K.V.- Band, waarna het succesnummer „Voo fuuftig jaor," een Cadzandsch Zangspel in 3 tooneelen, een prach tig en passend slot aan den herin neringsdag gaf. Een verslag hiervan werd reeds in ons blad geplaatst. Toch willen wij hier nogmaals constateeren, dat schitterend werk is geleverd. Aller eerst door de heeren Hoolhorst en Schijve met het samenstellen van hun Cadzandsch Zangspel en ten tweede door de leden van de Kwee- kelingenvereeniging, die van alles een zoo mooie vertolking gaf. De avond heeft ten volle aangetoond, welk bloeiend vereenigingsleven de Kweekschool heeft. Na afloop vereenigden een groot aantal réunisten zich nogmaals in hotel Stamperius ten afscheid. 31 Maart is voor de oud-Rom- melisten een mooie herinneringsdag geweest en de commissie, die dezen dag heeft georganiseerd komt dan ook zeker een hartelijk woord van dank toe. De Bond van muziekverenigin gen in W. Z.-Vl. hield Zondagmid dag een alg. verg. in het lokaal bij den heer Ph. de Vuijst. De penningmeester, de heer J. Ph. Cijsouw, die wegens ziekte van den secretaris, ook deze functie thans tijdelijk waarneemt, nam, daar het voorzitterschap nog steeds vacant was, de leiding. De rekening over 1931 gaf een batig slot van ruim f 50,- een voor den Bond ongekende weelde. Tot voorzitter werd na uitvoerige besprekingen benoemd de heer J. C. le Bleu te Breskens. Het concours zal worden georgani seerd door de vereeniging te Oost burg, op 31 Juli of 14 Augustus, terwijl weder een verplicht en een vrij nummer zal moeten worden uit gevoerd. Het aantal deelnemende corpsen bedraagt 9. OOSTBURG. De raad dezer gemeente kwam j.l. Donderdag bijeen ten getale van zes leden, onder voorzitterschap van den burgemeester; het lid Brevet was verhinderd door ambtsbezigheden. Het verzoek van den gemeente raad van Oosterwolde om adhaesie te betuigen aan zijn tot den Minister van Binnenl. Zaken gericht adres om bespoediging van te nemen maat regelen voor steun aan land- en tuin bouw werd voor kennisgeving aan genomen. Aan de orde was daarna de be- ëediging van den heer M. A. Aal- bregtse als secretaris en den heer Joz. Risseeuw als ontvanger, welke op de gewone wijze volgens de wet plaats had. De voorzitter wenschte beiden geluk en sprak de hoop uit, dat ze vele jaren in 't belang der door G. Th. ROTMAN. „We zullen de vlakte maar een eindje oploopen," zei juffrouw Schild pad; „daar hebben we beter uitzicht en dan zien we hem misschien wel". En waarlijk, nauwelijks hadden ze de vlakte bereikt, of daar streek de ooievaar neer. „Waar zijn jullie op eens gebleven?" vroeg hij verbaasd. „Ik zag ineens niets meer van jullie". „Ja ja," zei koning Kikkerdik, „je was zeker bang van den Krokodil. En toen liet je ons maar in den steek!" „Wel heb je ooit!" zei de ooievaar. „Heb ik jullie daarvoor meegenomen, om nog standjes toe te krijgen? Moet ik me soms nog op laten eten ook?" Ja, daar had hij eigenlijk wel een beetje gelijk in, vond koning Kikker dik. Maar opeens zei de schildpad: „Wat is daar te doen?" Ze keken al len om. Een eindje verder stonden twee groote olifanten over een kuil gebogen. Ze zwaaiden wanhopig met de pooten en huilden groote tranen. Iedere traan was wel een'theepot vol. Dadelijk liepen onze vier er heen. Een jong olifantje was in een I kuil gevallen, die de olifantenjagers daar hadden gegraven en die, heel verraderlijk, met losse takken en 1 bladeren overdekt was geweest. gemeente werkzaam zouden mogen zijn; de raadsleden en de secretaris voegden hunne wenschen bij die des voorzitters. Thans kwam ter tafel een voorstel van burg. en weths. om met de Bank voor Ned. Gemeenten een Rekening courant-overeenkomst aan te gaan; na voorlezing van het ontwerp werd dit met algemeene stemmen vastge steld. Daarop deelde de voorzitter mede na het uitzenden der oproepings briefjes nog een verzoek te hebben ontvangen van een werklooze om een voorschot uit de gemeentekas, om met zijn gezin naar de Wieringer- meer te vertrekken, waar hem werk is toegezegd. Burgem. en Weth. stellen voor het verzoek in te willigen mits terug betaling plaats vinde en de werkge ver instaat voor de noodige inhou ding daartoe op zijn loon. Met alge meene stemmen wordt op deze voor waarden het voorschot togestaan, waarbij de heer van Ginkel vraagt rekening te houden met den finan- cieelen toestand van den verzoeker en soepele voorwaarden te stellen bij de teruggave. Bij de rondvraag doet de heer van Ginkel nogmaals een beroep op den raad inzake steun aan de werk- loozen. Na de afwerking dezer zaken neemt de voorzitter het woord zich richtende tot den aftredenden secre taris den heer de Hullu met onge veer de volgende woorden: Nu het de laatste raadsvergade ring is, dat U in Uw functie van secretaris aanwezig is, meen ik wel de tolk der aanwezigen te zijn, wan neer ik U dank zeg voor al hetgeen U in 't "belang der gemeente Oost burg hebt gedaan; de door U be- kleede verschillende betrekkingen hebben veel van U gevergd; de be trekkingen van secretaris, ontvanger en ambtenaar van den burgerlijken stand hebt ge gedurende bijna 39 jaren waargenomen; waren die be trekkingen destijds al van eenige be- teekenis, ze waren niet van zoodanig belang, als op het oogenblik het geval is. Langzamerhand zijn de werkzaamheden, aan die betrekkin gen verbonden, uitgebreider gewor den, z elfs zoodanig, dat, zooals ik reeds aanhaalde, die betrekkingen zeer veel van hebben gevergd. Het is dan ook niet te verwonderen, dat U zich op die leeftijd wegens lichamelijke omstandigheden ge noodzaakt gevoeld hebt Uw ontslag te moeten aanvragen. Die lichamelij ke omstandigheden zijn echter niet van zoodanigen aard, dat U, na de werkzaamheden te hebben neerge legd, daarvan, naar wij hopen, veel last zult hebben. De rust, door uit die betrekkingen te zijn getreden, zal U zeker ten goede komen. Wij hopen dan ook, dat het U gegeven moge zijn nog vele jaren in goede gezondheid van Uw welverdiende rust te mogen genieten. De aftredende, het woord verkre gen hebbende, dankt daarvoor en wil een enkel woord over zijn heengaan zeggen, om in de eerste plaats voor de tot hem gerichte woorden te dan ken en in de tweede plaats den raad te danken voor de wijze, waarop het ontslag hem is verleend; hij meende reeds eenigen tijd geleden, dat zijn werk dat hij altijd met lust in 't be lang der gemeente had verricht hem ging tegen staan en de in het laatst van 't vorige jaar opgedane ervarin gen deden hem besluiten een keu ring aan te vragen, die tot zijn ont slagaanvrage leidde. Gebrek aan tijd nieuwe wetten en besluiten te bestu- deeren als gevolg van gebrek aan personeel was oorzaak, dat allerlei werk niet op tijd gereed kon zijn; was vlak na den oorlog het personeel uitgebreid, na 1922 werden de gel den daarvoor van de begrooting ge voerd. Toen begon eigenlijk de misè re; spreker was in 't laatst van '24 tot Mei d.v. door ziekte afwezig; in '25 bleef de eenige ambtenaar door overspanning 3 maanden thuis; na overname van het gas'bedrijf en instelling van een electriciteitsbedrijf werd de ambtenaar aldaar circa maanden te werk gesteld, terwi spreker in 't begin van 1930 do< ziekte 3 maanden en van '30 c '31 door een aanrijding weder rui 3 maanden uit zijn werk was; er zt nog meer aan te voeren zijn om at te toonen, dat stagnatie in 't we.r, ontstond buiten 's sprekers schuld; aandrang tot uitbreiding van perso neel had geen succes. Spreker had eigenlijk gedacht, dat dit voor hem een dag van weemoed zou zijn, het tegendeel is waar: het is een feest dag Meerdere dagen van elf uren werk tijd mochten niet baten; 'twerd te machtig om er tegen op te tornen. Spreker heeft een en ander gezegd öm licht te verschaffen aangaande achterstallig werk, hij acht zich niet verantwoordelijk. Spreker dankt ondertusschen den voorzitter en de wethouders voor den overigens zeer aangenamen omgang en wenscht hun en de gemeente het beste toe. Hij eindigt met een woord van hartelijken dank aan alle ambtena ren en bedienden der gemeente (het spijt hem, dat ze niet aanwezig zijn) zoowel de reeds overledenen en ver trokkenen als de thans nog in functie zijnden, met wie hij altijd in beste verstandhouding heeft verkeerd, hij wenscht allen het beste toe. De vergadering wordt hierna ge sloten. WATERLANDKERKJE. BURGERLIJKE STAND over de maand Maart 1932. GEBOORTEN: Geene. HUWELIJKEN: Geene. OVERLIJDEN: 27, Eduardus Franciscus Pijcke, oud 81 jaar. INGEKOMEN: H. Torbijn van IJzendijke; J. M. Beerens van Oostburg; J. Jansen van Vlissingen; C. J. Stokkeman van Oostburg. VERTROKKEN: J. de Groote naar IJzendijke; A. C. Meeuse naar Amersfoort; P. J, Ritico naar Sint Kruis;

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 2