HEEFT THANS Geëiaillöfirfle Mantelmagazijn „DE DUIF" Middelburg Dames- Meisjes Confectie. Nog lagere prijzen dan vóór den oorlog Advertentiën. BAZAR Groene Kruis Woonhuis te koop Bijbellezing. Schoenen Schoenen MOGGRÉ'S Schoenhandel, Schoenen Schoenen L C+ Is BIsjl Boekh* Maandag 21 Maart in Ml Stamperius te Oostburg, Diesdag; 22 Maart ie Hotel De Koronbeuis te Sluis, Uloeesdag 23 Maart ie Hotel De lleijst te Breskens komt exposeeren met een UITERST VOORDEELIGE MODERNE collectie J 1 s O F op Woensdag 16 Maart a.s., Zie het Lam Gods, dat de zonde der wereld wegneemt Breskens* bericht hare geachte/Cliëntèle dat zij i A OLIEFABRIEKEN CALVÉ-DELFT beroofden het stoffelijk ov- een parelcollier, diamanten en ju- weelen voor. een aanzienlijke waar de. De diefstal heeft in het district waar de heilige zeer vereerd werd, grooten indruk gemaakt. Eén big voor vier zoenen. Donderdagmorgen is op deGoud- sche varkensmarkt een big verkocht voor.vier zoenen! 'nStevige boe rendochter, die tijdens haar bezoek aan de stad ook op de Veemarkt een kijkje ging nemen en daar met ken- stersblik de krulstaarten monsterde, knoopte met een oolijken boerenzoon een gesprek aan. Belangstellend informeerend naar den prijs, die voor het biggenvollc thans gemaakt werd, kreeg ze ten antwoord, dat ze voor vier kussen het mooiste exemplaar uit het hok mocht kiezen. Ze bedacht zich geen oogenblik, en toen, tot groote vreug de van de kooplieden het drama" voltrokken was, kreeg ze den big welken ze eerlijk gekocht had. In Gouda verwacht men, aldus de „Msb.", waaraan wij 't humoris tisch geval ontleenen, dat deze week zeer veel kooplustige boerenmeis- kens de veemarkt met een bezoek zullen vereeren, niet alleen om de biggen, doch ook 't is nog steeds schrikkeljaar. Kostbaar paarlen collier ge stolen. In den „Blauwen trein" die 's morgens om elf uur in Cannes van Parijs aankomt, werd dezer dagen een KoTfftrfar paarlen collier gestolen. Lady~-floward de Walden kwam juist terug uit den restauratiewagen, waar zij met haar zuster had ont beten, toen zij bemerkte, dat haar juweelenkastje uit haar comparti ment was gestolen. In dit kastje bevond zich haar paarlencollier, dat een waarde van f 45.000 vertegen woordigde. Kolonel Jacques Balsau, echtge noot van de vroegere gravin -van Marlborough, reisde in denzelfden trein en begaf zich naar zijn kasteel d'Eze te Exe. Hij is waarschijnlijk ook het slachtoffer van denzelfden dief geworden, want toen hij in zijn compartiment terugkeerde, was zijn zakboekje met 2600 guldens uit den binnenzak van zijn overjas verdwe nen. Op de route' Tóülon-Cannes stopt de trein van tijd tot tijd en men neemt aan, dat de dief op een der stations Les Arcs, Carnoules ofTre- jus is uitgestapt. Een kantoorlooper aangerand. Zaterdagmorgen half-elf is de 23 jarige kantoorlooper Elshof, van de emailleerfabriek Beccon te Doetin chem, nabij de fabriek aangerand en van zijn fiets geslagen, waarbij hem een tasch met een bedrag van f 3900 afhandig werd gemaakt. De fabrieksarbeider Ter Braak kwam Elshof te hulp, en de aanrander, die zich in het nauw gedreven zag, liet het geld in den stee en zette het op een loopen. Hij werd echtei spoedig overmeesterd en zwaar ge boeid naar het politiebureau overge bracht. De aanrander is een zekere H., oud-verpleegde van het rijksop voedingsgesticht de Kruisberg. Nader meldt men omtrent deze aanranding De portier-magazijnmeester Elshof was naar de bank geweest om daai gelden voor de uitbetaling van de loonen in ontvangst te nemen, in totaal f 3900. Dicht bij de fabriek werd hij plotseling overvallen door een persoon van ruim 20 jaar, die hem van zijn fiets sloeg en, ondanks hevig verzet, hem de tasch uit de handen wist te rukken. Het hulpgeroep van Elshof trok de aandacht van het fabrieksperso neel, waarvan enkelen toeschoten, anderen telefonisch de politie waar schuwden. De dader, die zijn poging verijdeld zag, zette het op een loopen in de richting van het station. De politie begon de vervolging in de richting van den Vijverberg, vermoedend, dat de aanrander zou trachten, zich in de Gaanderensche bosschen schuil te houden. Bij het passeeren van het r.-k. kerkhof, tegenover het spoorwegsta tion gelegen, kwam een verdacht uitziend persoon juist de kerkhof poort uit, die door den agent van politie werd gegrepen en door het fabriekspersoneel, dat aan de ver volging had deelgenomen, als de dader herkend werd. De dader had vóór den overval zijn jas op het kerkhof gedeponeerd, met het doel zich onherkenbaar te maken, daar hij de aanslag pleegde zonder over jas. Een veete. Te Poellelte bij Maagdenburg zijn twee broers, landarbeiders aan het vechten geraakt met twee andere ar beiders, met wie zij reeds lang een veete hadden. Hun tegenstanders hebben zij neergeschoten. De een was op slag dood, de ander bezweek kort daarop. De broers zijn gear resteerd. Vermoord. Te Weenen is de fabrieksdirecteur Franz Dworak te zijnen huize door den 22-jarigen aspirant-gendarme Rengel doodgeschoten. Rengel is ge arresteerd. Een kindje verhongerd? Op last van de justitie te Amster dam, is het lijkje van een meisje van 4 maanden, dat in een woning in de Gerard Doustraat is aange troffen, in beslag genomen. De dok ter had geen doodsoorzaak kunnen vaststellen, doch hield rekening met de mogelijkheid, dat het kind ge storven is, tengevolge van gebrek aan voedsel. De ouders ontvangen de gewone uitkeering van maat- schappelijken steun. Er loopt thans een onderzoek naar de vraag, of de ouders aan den dood van het kind schuld hebben, doordat zij het heb ben verwaarloosd. v '''it Gezonken. Tengevolge van den storm is Woensdag een aan den heer De Vries toebehoorend zeilschip, een z.g. Westlander, die geladen met zand in den Rijn bij Alphen aan den Rijn aan den wal lag, gezonken. De schipper en zijn gezin, die steeds aan boord verblijf houden, bevonden zich toevallig aan den wal. Ontrouw voetballer. Te Turijn is groote beroering in sportkringen gewekt door het be richt, dat de bekende Italiaansch- Argetijnsche voetbalspeler Maglio er van door is, na de 40.000 lire te hebben geincasseerd, die hij kreeg voor een contract van drie jaar met de vereeniging Juventus. Hij is ver moedelijk naar het buitenland ge vlucht. De justitie is van het geval in kennis gesteld. Politieke moord. Volgens een mededeeling van het algemeen bureau van de rijksbanier zijn te Pömmelte in het district Maagdenburg twee leden van deze organisatie door communisten dood geschoten. Een hunner werd door een eerste kogel gedood, wat zijn moordenaar echter niet weerhield nog drie verdere schoten op hem af te vuren. De tweede werd ge troffen door een schrootschot bij het hart en door een schot in den rug. Hij overleed weldra. De schuldigen zijn gearresteerd. Vrouw slaat haar man met een hamer. Een vrouw uit een gezin aan de Assenstraat te Deventer heeft haar man, die reeds teruste was gegaan, onverwachts met een hamer een slag op het hoofd gegeven. De man kreeg een ernstige wonde en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. De vrouw koos het hazenpad en is nog niet teruggekeerd. Denk tijdens de schoon maak aan de grabbelton. tegen elk aannemelijk bod. Dagelijks té bezichtigen. Te bevragen bij J. A. BADEN, Boulevard 59, Breskens. WW, Aan hetzelfde adres wor den Beton- en Cement ijzeren werken aangenomen. y Evangelieprediking door Ds. TEEUWISSEN van Brugge, in het Lokaal der Vrije Evangelische Gemeente. des avonds te 7 ure. Onderwerp: Door aa koop van een heele partij schoenen, kan tijdelijk voor buitengewoon lage prijzen worden verkocht. Mooie Dames Lakschoenen vanaf f 3,90 Mooie Dames bruine Schoenen vanaf f 3,65 Sterke bruine en zwarte Heerenmollières f 3,90 Meisjes-, Jongens- en Kinderschoenen aan spotprijzen. Profiteer van deze gelegenheid. Haast U voor alles is uitverkocht, want deze prijzen zijn maar tijdelijk. naast het Postkantoor, BRESKENS. PROVINCIALE STOOMBOOTDIENST. 4 October 1931 tot nadere aankondiging. OP WERKDAGEN: Vertrek Vlissingen—Breskens: 5,50 7,30 9,15 11,30 13,10 14,45 16,— 17,20 Vertrek Breskens—Vlissingen 6,25 8,20 10,40 12,20 14,— 15,20 16,35 18,05 Vliss.-Neuzen 5,10 9,05 13,05 16,00 Neuzen-Vliss. 7,10 10,35 14,— 16,55 OP ZONDAGEN: Vertrek Vlissingen-Breskens 7,30 10, Vertrek Breskens-Vlissingen 8,20 10,50 Vliss.-Neuzen 9,05 18,10 Neuzen-Vliss. 10,35 19,40 13,10 15,30 19,10 19,50 18,10 18,55 Hopende evenals altijd Uw zeer gewaardeerde bezoek te mogen ontvangen 1 1 j 317

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 3