Bij Hoofdpijrr en bij Kiespijn "WOEKMGNU Gewestelijk Nieuws Rechtszaken. Permanente Dam wedstrijd Koning Kikkerdik Zoontje Gemengd NieuwsJ ypSfS! aw KON. VLAAMSCHE SCHOUWBURG, GENT. Zondag 20 Maart nam, 2,30 en 7,30 u. „De Czardasvorstin". Operette in 3 bedrijven. Muziek van Emmerich Kalman THEATER ROYAL TE GENT, v~Mag 20 Maart nam. 2,15 u. La Passion, in 4 actes. t van A. Dupuis (de Verviers) RADIO—CENTRALE BRESKENS. Programma's 3e station: Woensdag. -12.20 Visscherijberichten. 12.20 Midland Regional. Donderdag. 11.20 Kalundborg. 2.20 Londen Regional. 3.10 Kalundborg. 4.25 Daventry. 7.30 Kalundborg. Vrijdag. 12.20 Miland Regional. 7.35 Warschau. Zaterdag. 11.20 Kalundborg. 1.05 Daventry. 3.10 Kalundborg. 5.05 Daventry. 5.35 Leuven. 10.20 Kalundborg. Verkeerslessen van den A. N. W B o 2e Les. Op een kruispunt. A N W.B TOERISTENBOND VOOR NEDERLAND HE?. Op weg naar school moet Jan een kruispunt oversteken en dan moet hij terdege opletten, want op zoo'n kruispunt komt het verkeer van vier kanten. De pijl op het rechter plaatje wijst, hoe het moet. We hebben in de vorige les ge leerd, dat bij het oversteken van een straat de kortste weg de veiligste is. Maar bij een kruispunt is dat niet het geval. Hier is de kortste weg ge vaarlijk, dat toont het linkerplaatje, waar Piet schuin oversteekt en ge vaar loopt van twee kanten, tjan doet het beter, die gaat eerst de eene straat over, nadat hij goed heeft uitgekeken of de weg vrij was en daama gaat hij naar het trot toir aan den overkant van de tweede straat, Zijn weg is nu wel wat lan ger, maar het is beter twee straten over te steken op de goede manier, dan éénmaal naar den overkant te gaan op de verkeerde wijze. Op het linkerplaatje gaat Piet van het eene trottoir naar het andere schuin over het kruispunt, en dat is verkeerd, want kijk maar hoe hem gevaar dreigt eerst van de auto en dan van het rijtuig dat van den anderen kant nadert. Schuin over steken is altijd verkeerd, omdat je dan niet zoo goed naar links en rechts kunt uitkijken. Opgepast dus op een kruispunt. Volg het voorbeeld van Jan, het is de veiligste manier, en toch heusch zoo moeilijk niet. Maar je moet er even bij denken en jezelf er aan wennen om het goed te doen. BRESKENS. Aan den heer A. Brugge, licht- wachter te Nieuwe Sluis, is op zijn verzoek wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag verleend. AARDENBURG. De tooneelclub van de Aarden- burgsche Korfbalclub gaf Dinsdag 14 Maart zijn 20e uitvoering. Gespeeld werd: Joop ter Heul, blijspel in drie bedrijven, naar de boeken van Cis sy van Marxveldt, bewerkt door Dom de Gruyter. De zaal was goed bezet; de rollen werden goed gekend en er mag ge rust gezegd wordendoor allen goed vertolkt. Er is best gespeeld. Het publiek heeft menigmaal hartelijk gelachen. Na het einde volgde een welgemeend applaus. Een gezellig dansje besloot den avond. OOSTBURG. Op de Algemeene Vergadering der Ver. „Ceres," gehouden alhier op 8 Maart 1932 bij dhr. Ph. de Vuijst werd, na eerst behandeling van het huishoudelijk reglement, door dhr. L. van Dijk een lezing gehou den over het belang van het land- bouwhuishoudonderwijs in Westel. ZeeuwschVlaanderen. Op zeer duidelijke wijze werd door dhr. Van Dijk eerst een overzicht gegeven van de vakken in onderwijs op een dergelijke cursus behandeld en hierna werden de weinigen ge toond, hoe noodzakelijk ter verdere ontwikkeling voor de meisjes van het platteland het volgen van een cursus landbouwhuishoudkunde is. Na een korte pauze werd door Mej. Wilbrenninck gesproken over de voorbereiding tot het Volkshoo- geschoolwerk in Nederland. Sedert enkele jaren worden op drie plaatsen in ons land veertiendaag- sche tot zesweeksche cursussen ter verdere ontwikkeling gegeven, spe ciaal ook geschikt voor meisjes van het platteland die de leeftijd van achttien jaar hebben bereikt, de la gere school doorloopen, diploma landbouwhuishoudkunde, enz. Er worden lessen gegeven in: op voedkunde, zielkunde, economie, bouwkunst, hygiëne, boekbespreking, tennis, gymnastiek, handenarbeid, muziek, spelen, wandelen, enz. Ook hier werd ons weer op pret tig onderhoudende wijze het aange name van zoo'n cursus getoond. Beide lezingen vielen bij de aan wezigen erg in de smaak. Met een woord van dank door de voorzitster voor dhr. Van Dijk en Mej. Wilbrenninck voor hun aange name en nuttige lezing werd de ver gadering gesloten. De N.V. Maatschappij tot ex ploitatie van het Beursgebouw heeft besloten haar 3e Oostburgsche Pand te houden op 11, 12 en 13 Juni a.s. Voor de betrekking van secre taris en ontvanger dezer gemeente zijn 50 sollicitanten voor beide be trekkingen, 9 voor ontvanger alleen en 2 voor secretaris alleen, terwijl zich één sollicitant heeft terugge trokken en één niet gediplomeerd was. IJZENDIJKE. Mr. K. W. Brevet. Zondag heeft de president van het gerechtshof te 's-Gravenhage, mr. K. W. Brevet, zijn zevende kroon jaar bereikt. Hij is een rechter met nuchteren zin, maar tegelijk begif tigd met een groot begrip en mede lijden voor misdeelden en afge- dwaalden met gezond verstand en rechtvaardigheid de rechter, dien men voor zichzelf zou wenschen. Mr. Brevet is den 13den Maart 1856 te IJzendijke gebortn, volgde het gymnasium te Midd :lburg en stu deerde te Leiden, waar hij in 1886 promoveerde op het proefschrift „Het voorrecht van len commissio nair". Van 18871890 was hij ad vocaat en procureur te Middelburg, werd daar ook plaats\ ervangend kan tonrechter, en werd in 1900 benoemd tot rechter in de rechtbank te Rot terdam. Acht jaren later ging hij als raadsheer naar Den Haag, waar hij in 1925 vice-pre ,ident van het gerechtshof werd en in 1929 presi dent. Bovendien was hij in Middel burg lid van den gemeenteraad, in Rotterdam lid, later voorzitter van de Gezondheidscommissie, en in Den Haag lid, later voorzitter van den raad van beroep voor de directe belastingen en lid der Gezondheids commissie. Politierechter te Middelburg. Zitting van 8 Maart. De volgende zaken werden o.m. be handeld: C. v. L„ 34 j„ zonder beroep te Sluis, werd ten laste gelegd, dat zij zich op 30 Januari j.l. te Sluis Ph. d. S. heeft beleedigd. Eisch f 10 s 5 d„ uitspraak f2 s 1 d. C. J. S., 18 J„ landbouwersknecht te Oostburg, werd verdacht dat hij in December 1931 te Groede de staart van een paard, toebehoorende aan E. L. B„ heeft afgeknipt. Eisch vrijspraak, uitspraak ontslag van rechtsvervolging. Correspondentie aan J. Luteijn te Groede. Probleem no. 37. Zw. 1. 3, 6, 8, 12, 13, 19, 26, 27, 29. Wit: 16, 20, 22, 28, 31, 35, 37. 38, 41, 42. No. 38. Zw. 1, 3, 4, 8, 10 tot 14, 16, 17, 36, dam 28. Wit: 23 tot 26, 30, 32, 34, 38, 41, 43, 47, 49. dam 29. Oplossing no. 33 van Belinfante. 47 41, 28/23, 32/27, 43/38, 35/30, 30/19, 25 5 wint. Oplossing no. 34 van Metz. 27/21, 37/32, 22/17, 24/20, 20/7, 35/2 wint. Zw. 26/21 gedw. wegens 23 18. Goed opgelost door P. R„ I. d. B-, A. L., W. V., I. K., P. O. en D. L., A. K. enkel no. 33. O. bij een overblijvende stand als in no. 34 na 17 26, 23/18 en 21/3 is de winst voor wit wel bewezen, even als in no. 36. Opl. probleem van M. Hendriks. Hoofdopl.: 38/33, 33/29, 48/42, 39/33, 43/38, 34/29, 22 17, 40,34, 34/30, 30/19. 25/1, 1/12 wint. Bijopl. 22/17, 48/37 (19/28AB), 32/23, 34/29, 40/34, 34/29, 23/19, 25/1, 1/45 A.B. (12/21 of 36/47), 34/29, 40/34, 34/30 wint. enz. wint. Hoofdopl. goed I. d. B. Bijopl. W. V. Mijnhardt's Poeders Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm nam Woensdag 16 Maart 6,57 7,21 Donderdag 17 8,27 8,51 Vrijdag 18 9 57 10.21 Eerste Kwartier Dinsdag 15 Maart om 1.01. Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder zijn begrepen wagens, karren, enz.) Woensdag 16 Maart nam. 6,36 Donderdag 17 6,38 Vrijdag 18 6,39 POSTERIJEN. BRESKENS. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terug ontvangen in de le helft der maand Maart, aan het postkantoor alhier. Migom Bernard, Oostershoek 7. H. A. van Velzen, Rotterdam. Prijsvraag „De Courant", Amster dam. W. Visser, Rouaanschekade, Mid delburg. Rijkspostspaarbank: BRESKENS. Aan het postkantoor alhier werd in de maand Febr. op spaarbankboekjes ingelegd f 19610,59 en terugbetaald f 14148.44; derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 5462,15. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 13. AARDENBURG. Aan het hulppostkantoor alhier werd in de maand Febr. op spaarbankboek jes ingelegd f 25604,38 en terugbe taald f 16941,18; derhalve meer in gelegd dan terugbetaald f 8663,20. door G. Th. ROTMAN. 77. Dat was een leelijk geval, want het was lang niet zeker, dat ze er weer zoo goed af zouden komen als den vorigen keer, toen ze in de vaart gevallen waren. Maar gelukkig wis ten ze gauw een der drijvende stuk ken boomtak te grijpen en er op te klauteren. waren nu voorloo- pig gered, maar ze dreven met den stroom mee, dus juist in de omge keerde richting van den ooievaar. 78. Al spoedig echter raakte het stuk hout vast tusschen het riet en bleef daar liggen. Op eens riep Pierewiet: „Kijk eens, daar komen allemaal boomstammen, die den anderen kant op drijven; laten we daarop zien te komen; misschien halen we den ooievaar dan nog wel in". Met een dun stokje, dat hij uit het water had opgepikt, wist de koning nu een dier stammen te enteren; ze kwamen er naast drijven en klau terden er op. som •mm.ftamtawm hui iiiuiiii.ii iiii mm i— Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 7. Door tusschenkomst der kantoren werd ter Directie op staatsschuld- boekjes nominaal ingeschreven f6000 en afgeschreven f 150; derhalve meer in- dan afgeschreven f 5850. Het aantal nieuw uitgegeven staats schuldboekjes bedroeg 1. SLUIS, Aan het hulppostkantoor alhier werd in de maand Febr. op spaarbankboek jes ingelegd f 10313,39 en terugbe taald f 3502.84; derhalve meer inge legd dan terugbetaald f 6810,55. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 3. Door tusschenkomst der kantoren werd ter Directie op staatsschuldboek jes ingeschreven nominaal nihil en afgeschreven f 800; derhalve minder in dan afgeschreven f 800. Een brutale ontsnapping. Een politie-agent zag in de Stan- dardroad te Londen een viertal man nen met een auto, die zich op ver dachte wijze bij een winkel ophiel den. Toen de agent naderde, ging de auto er vandoor, maar één van de vier, die voor den winkel had gestaan, bleef achter. De agent on dervroeg den man en liep met hem den hoek van de straat om. Plotse ling kwam de verdachte auto met de drie gevluchten echter weer te rug gereden; hij reed het trottoir op, zoodat de agent tegen een muur gedrukt en gewond werd, terwijl de achtergebleven bandiet snel achter op den auto sprong. Later werd de auto onbeheerd gevonden. Hij was gestolen in Kensington. Een pelgrim op een haai. Het passagiersschip Strathaird, op zijn eerste reis naar Australië, heeft in de Roode Zee een pelgrim gered, die van den Mekkavaarder Antilo- chus over boord gevallen was. Het merkwaardige was, dat de man om geven was van haaien en niettemin nog ongedeerd uit het water gehaald kon worden. Dit heeft zeer stérk op de verbeelding der Arabieren ge werkt en de igeredde wordt te AAden waar hij aan land gebracht is als een heilige vereerd. Men verteld nu al, dat hij gevonden werd rijdende op den rug van een haai, met een aasvogel op het hoofd en door een school haaien geëscorteerd. Aangereden. Donderdagmorgen stak te Lisse voor een auto, plotseling de 17-jarige M. den rijweg over. De jongen werd door den auto aangereden en ernstig aan het hoofd verwond. Auto-ongeluk. Tengevolge van slippen is een per sonenauto met snelle vaart den hoogen berm van den rijksweg RoermondHom afgereden. De wa gen sloeg eenige malen over den kop; het koetswerk werd totaal ge kraakt, zijwanden en bovendek wer den ingedrukt. De vier inzittenden, de familie Bouvy uit Amsterdam, twee dames, moeder en dochter, en twee heeren, werden bloedend ver wond naar het St. Laurentius-zieken huis te Roermond gebracht. Het bleek, dat de verwondingen van de heeren van minder emstigen aard waren, zoodat zij na te zijn verbon den het ziekenhuis konden verlaten. De moeder en de dochter werden opgenomen. 256 arbeiders in sneeuwstorm. Volgens een bericht uit Tiflis wordt de Kaukasus door een bui tengewoon hevigen sneeuwstorm ge teisterd. Talrijke bruggen werden vermeld. 256 houthakkers, die werk zaam zijn in de wouden bij Lachami, worden vermist. Men vreest, dat zij tijdens den sneeuwstorm zijn omge komen. Troepen zijn gerequireerd om de vermisten te zoeken. Misdrijf? Men meldt uit Veendam: In het begin van Februari, werd op een Maandagmorgen het lijk van den gehuwden arbeider Feiken te Muntendam uit het Muntendammer- diep opgehaald. Men meende aan vankelijk dat F. een ongeluk was overkomen. De marechaussee heeft op het lijk evenwel wonden aange troffen die niet tengevolge van een val zijn ontstaan. Het onderzoek leidde tot de aanhouding van een broer en een neef, schoonzoon van dien broer. Op last van de justitie te Winschoten zijn deze mannen op gesloten. Zijn meisje bedreigd. Te Kapelle (Zeeland) is een jonge man, S. genaamd, aangehouden, die zijn meisje reeds verscheidene ma len met den dood had bedreigd. Ook thans had hij het meisje weer een brief geschreven waarin hij dreigde haar te zullen doodschieten. Hij is ter beschikking van de justi tie gesteld en naar het Huis van Bewaring te Middelburg overge bracht. haven te IJmuiden. Vrachtauto in de visschers- Zaterdagmiddag had de bestuur der van een vrachtauto zijn wagen op een hellenden steiger nabij de „Tegeltjesmarkt" geplaatst. Toen de bestuurder met den auto wilde weg rijden zette hij wel de remmen af, maar den motor niet aan, met het gevolg, dat de auto den steiger af reed en in de haven stortte. De bestuurder kon juist bijtijds uit de cabine worden getrokken. De auto kwam terecht op de verschansing van een Urker botter. Door den schok werd de cabine van den auto gerukt, terwijl voorts de verschan sing van den botter beschadigd werd. Met veel moeite heeft men den auto op den vasten wal kunnen hijschen. Groote waarde aan juweelen buitgemaakt. Maandagnacht zijn dieven de ba siliek van Gozzano nabij Novaro binnengedrongenzij begaven zich naar den grafkelder waar zich het graf bevindt van den H. Julianus en

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 2